Dwa zakupione przez Nowy Styl specjalistyczne urządzenia do dezynfekcji powietrza chronią pacjentów i personel szpitala w Jaśle. Placówka otrzymała także dwa tysiące jednorazowych maseczek. Taka sama liczba środków ochronnych trafiła do lecznicy w Krośnie. Firma wsparła również medyków w Łańcucie i Krakowie, a dalsza pomoc jest już w drodze. Działania na rzecz medyków podjęto także w oddziale Nowy Styl we Francji. Co więcej, przedsiębiorstwo udostępniło plik do druku osłon ochronnych na drukarkach 3D, który można pobrać za darmo z ich strony internetowej.
Zakupy dla szpitali w Jaśle i Krośnie

Do Szpitala Specjalistycznego w Jaśle trafiły dwa profesjonalne oczyszczacze powietrza z funkcją dezynfekcji. Fot. Nowy Styl
Dwa zakupione przez Nowy Styl specjalistyczne urządzenia do dezynfekcji powietrza chronią pacjentów i personel szpitala w Jaśle. Placówka otrzymała także dwa tysiące jednorazowych maseczek. Taka sama liczba środków ochronnych trafiła do lecznicy w Krośnie. Firma wsparła również medyków w Łańcucie i Krakowie, a dalsza pomoc jest już w drodze.
„Walka z pandemią koronawirusa trwa. Na co dzień podejmujemy ją w naszych biurach i zakładach, dbając o możliwie najbezpieczniejsze warunki pracy. Pamiętamy jednocześnie o wsparciu dla osób, które na swoich barkach dźwigają największy ciężar związany z powstrzymaniem zarazy. To lekarze, pielęgniarki i ratownicy, którzy z narażeniem własnego zdrowia i życia niosą pomoc chorym. Potrzeby medyków są ogromne, dlatego – jak przyznają – każde wsparcie jest obecnie dosłownie na wagę złota” – informuje Nowy Styl.
– Nowy Styl od zawsze miał na uwadze dobro społeczności, z której się wywodził i w której działa. Na Podkarpaciu najsilniej związani jesteśmy z Jasłem i Krosnem, gdzie znajdują się nasze biura oraz fabryki. Pracuje w nich łącznie kilka tysięcy osób, dlatego to właśnie tu skierowaliśmy naszą największą pomoc – mówi Jerzy Krzanowski, współzałożyciel i wiceprezes zarządu Nowego Stylu.
Do Szpitala Specjalistycznego w Jaśle trafiły dwa profesjonalne oczyszczacze powietrza z funkcją dezynfekcji. Personel lecznicy wykorzystuje je do bezpośredniej walki z koronawirusem.
– Urządzenia wyposażone są w system jonizacji i działają w sposób ciągły, redukując możliwość zakażenia koronawirusem drogą powietrzno-kropelkową. Zostaną także wykorzystane do dezynfekcji pomieszczeń za pomocą opcji ozonowania, po ich opuszczeniu przez personel i pacjentów. Stanowi to dla nas duże ułatwienie w trudnej walce z tym niezwykle groźnym i niewidzialnym przeciwnikiem – zapewnia Teresa Iwaniec z Zespołu Kontroli Zakażeń Szpitalnych jasielskiej placówki.
Wraz z urządzeniami lecznica w Jaśle otrzymała od firmy Nowy Styl także dwa tysiące jednorazowych maseczek, które stanowią w ostatnich tygodniach towar deficytowy.
Tyle samo środków ochrony przekazano szpitalowi w Krośnie. Z kolei krośnieńskie pogotowie od pewnego czasu korzysta już ze specjalistycznego urządzenia do dekontaminacji karetek, które firma zakupiła wspólnie z Grupą Splast. Jak relacjonuje lek. med. Marcin Steliga, koordynator medyczny pogotowia w Krośnie, sprzęt jest niemal na okrągło w użyciu:
– Co trzeci nasz wyjazd związany jest z koronawirusem – codziennie przynajmniej kilka lub kilkanaście, a po każdym kursie musimy zdezynfekować karetkę. Do tej pory dysponowaliśmy jednym urządzeniem na stację oraz wszystkie podstacje. Próbowaliśmy się nim dzielić, co było kłopotliwe, a w momencie wzrostu zachorowań stało się właściwie niewykonalne. Cały czas pracowaliśmy przy tym z obawą, że w razie jego awarii zostaniemy całkowicie uziemieni. Gdy dostaliśmy nowy sprzęt, poczuliśmy naprawdę wielką ulgę.
Identyczne urządzenie zostało już zakupione przez Nowy Styl z myślą o pogotowiu w Jaśle.
Pomoc Nowego Stylu dotarła także do szpitali w Łańcucie oraz Krakowie. Medycy otrzymali wsparcie finansowe, produktowe oraz środki ochrony osobistej.
Nowy Styl wspiera medyków we Francji

Firma wspiera również medyków we Francji. Fot. Nowy Styl
Trudny czas związany z pandemią koronawirusa mobilizuje firmę do poszerzania kompetencji.
– W Nowym Stylu staramy się, jak tylko możemy, wspierać służbę zdrowia, szpitale i pracowników z regionów, w których jesteśmy obecni. Działania na rzecz medyków podjęliśmy także w naszym oddziale we Francji – informuje firma.
Francuskie wsparcie Nowego Stylu w walce z koronawirusem obejmuje kilka działań. Pierwszym z nich jest przekazanie materiałów ochronnych pracownikom służby zdrowia z regionu Noyon, gdzie znajduje się jedna z fabryk firmy. Szacuje się, że pracownik służby zdrowia potrzebuje 10 fartuchów dziennie, aby móc poprawnie wykonywać swoją pracę. Dlatego wśród przekazanych materiałów znajdują się papierowe fartuchy ochronne i kombinezony, z których na co dzień korzystają firmowi malarze.
Jak podaje Nowy Styl: „Nasze krawcowe we Francji rozpoczęły produkcję masek ochronnych. Skrupulatnie przestrzegamy zaleceń ograniczających ryzyko zakażenia wirusem. Maseczki mają jeszcze bardziej wzmocnić poziom ochrony naszych pracowników. Krawcowe Rachida, Laurène i Gwenaëlle szyją 70 masek dziennie. Testujemy także produkcję czepków i ochraniaczy na buty.
Dodatkowo we francuskim oddziale rozpoczęliśmy wytwarzanie osłon ochronnych przy użyciu drukarki 3D. Ponieważ test wewnątrz firmy zakończył się sukcesem, zaczęliśmy dostarczać nasze osłony do szpitali we francuskich Compiègne i Noyon. Osłony będą dostarczane regularnie co 2 – 3 dni, by sprawnie i szybko wyposażyć tamtejszy personel medyczny.
Zaangażowaliśmy również lokalną sieć do naśladowania tego podejścia we współpracy z firmą Fablab, wyposażoną w drukarki 3D. Wysłaliśmy na miejsce firmowego technika ds. industrializacji, który wdrożył program na wszystkich drukarkach 3D, tak aby mogły produkować i dostarczać im materiał ochronny.
Zachęcamy wszystkich do włączenia się w pomoc, przez pobranie (na stronie internetowej firmy) i udostępnianie dalej, nieobjętego prawami autorskimi pliku do drukarek 3D. Jest on zgodny z europejskimi standardami i umożliwia realizację osłon ochronnych, które, mamy nadzieję, pomogą ocalić życie.
Przy okazji Nowy Styl dziękuje wszystkim swoim pracownikom za ich codzienną energię i solidarność, a także tym, którzy pracują dla naszego wspólnego dobra”.