Firma Tilo z Górnej Austrii nie uznaje kompromisów, jeśli chodzi o jakość, dlatego po raz kolejny postawiła na wiedzę i rozwiązania Wintersteiger. Dzięki mechanicznemu systemowi pomiaru górnej warstwy rodzinna firma nabyła profesjonalną technologię, która szybko i skutecznie mierzy górne warstwy oraz sprawdza tolerancje i właściwości specyficzne dla klienta. W rezultacie udało się znacznie zwiększyć wydajność produkcji.
Rodzinna firma Tilo od 1950 roku słynie z wysokiej jakości podłóg, schodów i listew przypodłogowych wykonanych z surowców naturalnych. Przedsiębiorstwo wytwarza produkty w zakładzie produkcyjnym w Lohnsburgu w Górnej Austrii. Nowy, mechaniczny system pomiaru wierzchniej warstwy firmy Wintersteiger działa tam od początku września.
Dalszy rozwój własnej produkcji warstw wierzchnich
– Maszyna działa precyzyjnie, z dokładnością pomiaru ± 0,05 mm – mówi Franz Vöcklinger, regionalny kierownik sprzedaży w firmie Wintersteiger.
Oprócz mechanicznego pomiaru grubości wierzchnich warstw system sprawdza również tolerancje i jakości specyficzne dla klienta. Używając mechanicznego systemu pomiaru górnej warstwy Wintersteiger, Tilo podkreśla swoje innowacyjne standardy i rozwija je w zakresie własnej produkcji wierzchniej warstwy.
Ponad 350 pomiarów na metr
Nowy system pomiarowy przejmuje kontrolę jakości podczas procesu produkcyjnego. Po cięciu pracownicy Tilo przepuszczają przez układ pomiarowy górne warstwy o szerokości od 140 do 260 mm i grubości od 2,2 do 4 mm. Klient określa, ile mechanicznych jednostek pomiarowych jest zamontowanych i jak są one umiejscowione oraz dostosowuje to do indywidualnego asortymentu produktów. Przy prędkości posuwu 40 m/min każda z jednostek pomiarowych zapewnia ponad 350 pomiarów na metr.
Opcjonalne kodowanie kolorami dodatkowo zwiększa wydajność
System automatycznego wykrywania sęków zapewnia, że dziura nie jest identyfikowana jako błąd grubości. Szczególnie praktyczną cechą jest to, że pracownicy Tilo mogą wybierać odpowiednie kategorie, do których przypisane są zmierzone warstwy wierzchnie, bezpośrednio z maszyny.
– Oznacza to o jeden krok mniej, a tym samym większą wydajność produkcji – wyjaśnia Stefan Hargassner, technik operacyjny w Tilo.
Według Wintersteigera, opcjonalnie dostępna funkcja kodowania kolorami zapewnia również wyższą wydajność. Zmierzone warstwy wierzchnie można szybko i łatwo posortować na ostatnim etapie, zgodnie z zastosowanym kodem koloru. Oprócz kontroli jakości podczas procesu produkcyjnego, jak zostało to z powodzeniem wdrożone w zakładzie Tilo w Lohnsburgu, podczas kontroli elementów przychodzących i wychodzących można także zastosować mechaniczny system pomiaru górnej warstwy. Dodatkowo system można szybko i łatwo połączyć z innymi technologiami Wintersteiger – na przykład zintegrować z częściowo lub w pełni zautomatyzowanym systemem pomiaru i sortowania warstw wierzchnich.
– To sprawia, że automatyczny system pomiaru górnej warstwy firmy Wintersteiger jest wszechstronnym i niezawodnym partnerem w codziennych procesach pracy, który zapewnia jeszcze większą wydajność, efektywność i kontrolę – podkreśla Franz Vöcklinger.