Connect with us

Targi

Nowości z BL System dla przemysłu i leśnictwa

Targi Agrolas

Dodane:

/

Kurier Drzewny
Niektóre modele wyciagarek mają możliwość sterowania joystickiem. Fot. Arkadiusz Marciszek


Targi Agrolas w Kielcach były okazją do zaprezentowania odświeżonej oferty dla mniejszych i większych producentów drewna kominkowego. Nie zabrakło tradycyjnie sprzętu do użytku w pracach leśnych.

 
Ciekawą propozycją jest łuparka Uniforest Titanium 27 COMBI z wciągarką. Maszyna może być zasilana napięciem 3 x 400 V lub WOM-em, moc siłownika Auto Speed wynosi 25 ton, maksymalna długość łupanego drewna to 1150 mm, średnica ok. 800 mm. Podnośnik kłód jest mechaniczny, zastosowano żeliwną pompę. Dodatkowo można zamówić nóż rozłupujący na cztery części wykonany ze stali Hardox, stół pośredni oraz uchwyt na kanister i piłę.

 
Nowością na stoisku była piła obrotowa AMR Triomat SAT 3700. Skąd w nazwie wziął się przedrostek Trio?
– Uzasadnienie znajdziemy w konstrukcji. Materiał wkładamy do zasobnika rewolwerowego z trzema komorami tnącymi. Dzięki temu wydajność maszyny to 45 cięć na minutę – mówi Maciej Frączak z BL System.

 
Polana mogą mieć długość do 120 cm i średnicę do 19 cm. Istnieje możliwość zamontowania zasobnika z czterema komorami. Są one mniejsze niż w wersji z trzema komorami, można więc do nich ładować polana o mniejszej średnicy. Maszyna może być zasilana siłą lub WOM-em.
Piło-łuparka PALAX D360 ERGO COMBI z przenośnikiem 4,3 m. Ten model jest wyposażony w piłę łańcuchową 15” oraz hydrauliczny podajnik drewna. Sterowanie jest mechaniczne – za pomocą dźwigni ręcznej. Ta maszyna to idealny wybór kiedy wymagany jest przerób drewna o różnej średnicy, średnica maksymalna to 37 cm. Zastosowano tu praktyczne rozwiązanie w postaci składanego przenośnika taśmowego, dzięki temu maszyna nie zajmuje dużo przestrzeni, jej szerokość to 2,85 m, wysokość 2,4 m, zaś głębokość 0,95 m.

 
– Jest to następca modelu KS 35. Cięcie wynosi do 37 cm, o 2 cm więcej niż poprzednio. Ułatwiony jest dostęp do łańcucha, dzięki temu przerwy w obsłudze są krótsze – twierdzi przedstawiciel firmy.

 
W linii PALAX D360 można wybrać mechaniczną lub hydrauliczną regulację noża. Jako wyposażenie dodatkowe istnieje możliwość zamówienia siłownika POWER SPEED. Rozwiązanie to dobiera prędkość oraz siłę łupania automatycznie, w zależności od gabarytów kłody, owocuje to zwiększoną wydajnością – do 22 proc.

 
Zastosowane rozwiązania pozwalają łuparce PALAX D360 pracować z długimi okresami pomiędzy wymianami części takich jak piły, jak również długie okresy pomiędzy konserwacjami. Komora łupiąca ustawia się według długości drewna, dając efekt w postaci zwiększonej wydajności do 30 proc. w stosunku do maszyn z komorą stałą. Wciągarka UNIFOREST 85 H ma siłę uciągu 85 kN, prędkość nawijania liny to 0,6 m/s, rozmiary seryjne liny 90/13 (L) m/mm. Wytrzymałość na zrywanie 17,83 t. Wymagana moc ciągnika 50 – 100 kW. Wciągarka ma szerokość 1800 mm, głębokość 750 mm, wysokość bez siatki 1690 mm, z siatką 2300 mm. W standardzie jest uchwyt na piłę spalinową. Firma ma także inne modele wciągarek, na przykład 55H ze sterowaniem przewodowym. Siła uciągu to 55 kN, wytrzymałość na zrywanie 10,1 t. Wymagana moc ciągnika 40 – 55 kW, szerokość 1590 mm, w wyposażeniu seryjnym są: dolna rolka zwrotna, zaczep i haki umożliwiające zawieszenie łańcuchów i uchwyt na piłę spalinową. Nowością jest wciągarka leśna UNIFOREST 35 M w nowym wydaniu: składana siatka ochronna, zaczepy na łańcuchy, kieszenie na akcesoria oraz uchwyt na piłę są w wyposażeniu seryjnym. Siła uciągu to 35 kN, rozmiary seryjne liny 70/10 m/mm, wytrzymałość na zrywanie 8,31 t, przystosowana jest do ciągników 11 – 33 kW, szerokość 1200 mm. Zaczep jest w wyposażeniu opcjonalnym.

 
W temacie chwytaków BL System wprowadził do sprzedaży model UNIFOREST SCORPION PRO 3. Ma on hydrauliczny obrót prawo-lewo i wysuw ramienia, sterowany jest za pomocą zaworu hydraulicznego. Wykonany jest z wysokiej jakości materiałów. Wydłużenie ramienia wynosi 600 mm. Szerokość płyty mygłującej wynosi 1020 mm, rodzaj zawieszenia: 2/3. Dostosowany jest do ciągników o mocy 50 – 80 KM. Nowością jest możliwość sterowania za pomocą joysticka.
W ofercie targowej znalazły się kleszcze UNIFOREST 1300 i 1500. W mniejszym modelu minimalna średnica zaciskanego drewna wynosi 70 cm, siła ucisku chwytaka to 86 kN. W modelu UNIFOREST 1500 PRO maksymalna szerokość rozwarcia wynosi 1500 mm, a minimalna średnica zaciskanego drewna 80 mm. Sprzęt ma siłę ucisku 95 kN. Urządzenie wykonane jest z Nicroduru 400, czyli z materiału o właściwościach HARDOX 400.

"Kurier Drzewny" Miesięcznik branży drzewnej, meblarskiej i leśnej. Jesteśmy obecni na rynku wydawniczym od 2008 roku. KONTAKT z nami: kontakt@kurierdrzewny.eu. Przeglądaj wydania Online: E-wydania. Reklamuj się u nas: Oferta www. Reklama w wydaniu drukowanym: Oferta. Artykuły w Kurierze Drzewnym: Artykuły.

Czytaj dalej
Reklama
Kliknij aby skomentować

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Aktualności

DREMA 2020: sukces mimo trudnych warunków

Ważne wydarzenie dla branży

Dodane:

/

Portal Drzewny
Odwiedzający mieli okazję poznać innowacyjne rozwiązania zarówno dla majsterkowiczów i rzemieślników, jak i dużych zakładów produkcyjnych. Fot. Aleksandra Lamek

Po czterech intensywnych dniach dobiegły końca Międzynarodowe Targi Maszyn, Narzędzi i Komponentów dla Przemysłu Drzewnego i Meblarskiego DREMA.
– Mimo niesprzyjających okoliczności udało nam się zorganizować owocne i bezpieczne wydarzenie biznesowe. Wielu wystawców podkreślało, że, z biznesowego punktu widzenia, targi były dla nich bardzo udane – mówi Andrzej Półrolniczak, dyrektor DREMY.

Opr. (red)
 
DREMA 2020, która odbyła się w dniach 15 – 18 września br., była okazją do śledzenia najnowszych trendów zarówno w branży meblarskiej, jak i drzewnej. Zwiedzający zapoznawali się z potencjałem nowoczesnych rozwiązań i pogłębiali wiedzę poprzez szereg wydarzeń uzupełniających. Szczególną uwagę przykuwały stoiska z produktami nagrodzonymi prestiżowym Złotym Medalem Grupy MTP, cztery kreatywne stoiska uhonorowane wyróżnieniami Acanthus Aureus oraz kilkadziesiąt nowości na rynku.

 
W gronie laureatów konkursu o Złoty Medal Grupy MTP znaleźli się:
– ABRYS SysTEM, oprogramowanie online do projektowania i konfiguracji mebli, sprzedaży i produkcji sterowanej zamówieniami/ABRYS Maciej Rezner – zgłaszający i producent,
– odpylacz strumieniowy VACO MAX/NAWARA SERWIS s.c. Marzena i Rafał Nawara – zgłaszający i producent,
– ploter frezujący 1325 ATC/POLSKA GRUPA CNC Damian Laskowski – zgłaszający i producent,
– ploter LED-UV EFI PRO 16H/ATRIUM Centrum Ploterowe sp. z o.o. – zgłaszający i producent,
– zrobotyzowana linia do produkcji mebli na wymiar dla małych i średnich firm/INFOTEC CNC sp. z o.o. – zgłaszający i producent,
– ISKRA – technologia produkcji mebli/K&K Katarzyna Brzezińska – zgłaszający i producent,
– jednowarstwowy cutter do tkanin Gerber Technology Z1/INTEX sp. z o.o. – zgłaszający, Gerber Technology – producent.


Statuetkę Acanthus Aureus otrzymali:

– WEINIG VERTRIEB UND SERVICE GmbH &Co. KG,
– TECHNODREWNO sp. z o.o.,
– CEHPOL Poznań sp. z o.o.,
– INFOTEC CNC sp. z o.o.,
– FELDER GROUP POLSKA sp. z o.o.

Na tegorocznych targach odbyło się wiele wydarzeń, takich jak: popularne strefy Drema Design oraz Drema Tools z bogatą gamą narzędzi, ekscytujące Mistrzostwa Polski we Wbijaniu Gwoździ, Poligon Lakierniczy, Wyczarowane z Drewna oraz nowość – strefa Drema Hobby. Zaletą wystawy jest możliwość obejrzenia maszyn w akcji. Oprócz indywidualnych stoisk wystawców, taką możliwość stworzyły specjalne przestrzenie, które na czas trwania targów zamieniły się w pokazowe fabryki, gdzie prezentowane były nowoczesne technologie, rozwiązania i maszyny do obróbki drewna.

„Jak wyglądałaby wystawa bez możliwości poszerzenia wiedzy i odpowiedzi na wiele pytań dotyczących branż drzewnej i meblarskiej? Drugiego dnia wystawy odbył się V Ogólnopolski Kongres Meblarski „Polskie Meble – Konkurencyjna Polska” organizowany przez Ogólnopolską Izbę Gospodarczą Producentów Mebli we współpracy z Grupą MTP i firmą Promedia. Tegoroczne hasło kongresu brzmiało: „Gospodarka post-covid – wyzwania dla polskiej branży meblarskiej”.”

 

V Ogólnopolski Kongres Meblarski

Jak wyglądałaby wystawa bez możliwości poszerzenia wiedzy i odpowiedzi na wiele pytań dotyczących branż drzewnej i meblarskiej? Drugiego dnia wystawy odbył się V Ogólnopolski Kongres Meblarski „Polskie Meble – Konkurencyjna Polska” organizowany przez Ogólnopolską Izbę Gospodarczą Producentów Mebli we współpracy z Grupą MTP i firmą Promedia. Tegoroczne hasło kongresu brzmiało: „Gospodarka post-covid – wyzwania dla polskiej branży meblarskiej”. Partnerami strategicznymi wydarzenia były firmy: Egger, GTV, Western Union International Bank oraz kancelaria Domański Zakrzewski Palinka sp. k. Podczas wydarzenia poruszono kwestie związane z gospodarką post COVID i zmianą układu sił na światowym rynku meblarskim, budowaniem marki własnej jako elementem budowania przewagi konkurencyjnej na rynkach zagranicznych czy tworzenia alternatywnych kanałów dystrybucji. W kongresie wzięło udział wielu profesjonalistów, którzy z zainteresowaniem wysłuchali wystąpień prelegentów.

„Mimo niesprzyjających okoliczności udało nam się zorganizować owocne i bezpieczne wydarzenie biznesowe. Wielu wystawców podkreślało, że, z biznesowego punktu widzenia, targi były dla nich bardzo udane.”

 

Kobieca moc

Wydarzenie „Między siłą a wrażliwością – kobiety w świecie mebli” zorganizowała Ogólnopolska Izba Gospodarcza Producentów Mebli we współpracy z Grupą MTP. W spotkaniu, mającym na celu integrację kobiet pracujących zarówno w przemyśle meblarskim, jak i drzewnym, wzięło udział kilkadziesiąt kobiet. Klimatyczne wnętrza kompleksu restauracyjnego Garden City zamieniły się w przestrzeń wymiany wiedzy, czerpania wzajemnych inspiracji i nawiązywania cennych kontaktów biznesowych. Organizatorzy przygotowali dwa panele dyskusyjne;: „Klucz do sukcesu – kobieta! Jak perspektywa kobiet wpłynęła na zmiany w firmach meblarskich” (z udziałem: Marii Wegner ze Swiss Krono sp. z o. o., prof. dr hab. Ewy Ratajczak, przewodniczącej Rady Instytutu Technologii Drewna i Katarzyny Krok z Idesin M Siwek sp. j.) oraz „Różnorodność rodzi postęp – kobiety w branży meblarskiej” (udział wzięły: Anna Jósiak, Complet Chmielewscy sp. j.; Danuta Pawlik, Schattdecor sp. z o.o.; Sylwia Oleńska, SGGW, Magdalena Szraga, Black Red White SA). Pozytywnie przyjęta przez uczestniczki została także prelekcja Agaty Polak z Grupy Kapitałowej VOX pt. „Jak wolność wspiera pracę zespołową? Jak wartości wspierają organizację?” poświęcona budowaniu kultury organizacyjnej opartej na wartościach. Partnerami strategicznymi wydarzenia byli Swiss Krono i Western Union.

 

Dołącz do nas w przyszłym roku!

Kolejna edycja targów DREMA planowana jest na 14 – 17 września 2021 na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. Kongres Europejskiej Federacji Producentów Maszyn do Obróbki Drewna EUMABOIS, który 18.09.2020 roku obradował online, zatwierdził listę światowych wystaw poświęconych maszynom do drewna oficjalnie rekomendowanych w przyszłym roku. Wystawa ponownie znalazła się w gronie 14 kluczowych wystaw międzynarodowych. Warto podkreślić, że poznańskie targi DREMA są jedynym krajowym wydarzeniem, które otrzymało rekomendację EUMABOIS na 2021 rok.

Reklama



Czytaj dalej

Aktualności

WOOD-TECH WARSAW EXPO

Aktualizacja: Targi Technologii i Obróbki Drewna WOOD-TECH WARSAW EXPO przesunięte na kwiecień 2021

Dodane:

/

Kurier Drzewny
Zakres targów obejmuje najistotniejsze sektory branż drzewnej i meblarskiej. Fot. Archiwum

Premierowa edycja Targów Technologii i Obróbki Drewna WOOD-TECH, pierwotnie planowana na maj 2020, odbędzie się w dniach 14-16 kwietnia 2021 roku.

Opr. (red)

Decyzja o zmianie terminu jest w pełni uzasadniona i oczekiwana przez branże drzewną i meblarską, które skupiają się na walce z konsekwencjami ogólnoświatowej pandemii. Po konsultacjach organizatora z partnerami, wystawcami i profesjonalistami podjęto jedyną możliwą decyzję, pozwalając wszystkim sektorom drzewnym na wykorzystanie dodatkowego czasu w celu stabilizacji sytuacji w firmach i przygotowanie do wiosennej premierowej edycji WOOD TECH w zakresie gwarantującym sukces biznesowy.

Kurier Drzewny

W trakcie targów WOOD-TECH zaprezentowana zostanie aktualna oferta producentów i dystrybutorów urządzeń wykorzystywanych do obróbki drewna oraz produkcji mebli. Fot. Archiwum

Cele wydarzenia to: promocja oferty produktów i usług, pomoc w nawiązaniu relacji handlowych oraz aktywna sprzedaż na skalę międzynarodową. Wystawcy i odwiedzający profesjonaliści oczekują od udziału w targach realizacji założeń sprzedażowych, prezentacji nowości produktowych i technologicznych oraz wsparcia merytorycznego w zakresie najistotniejszych kwestii nurtujących branżę.
Przyszłoroczny termin WOOD TECH spełnia wszystkie warunki ku temu, aby wydarzenie okazało się sukcesem, pozwoliło na międzynarodową ekspansję rodzimym wystawcom oraz stanowiło przegląd trendów rynkowych wyznaczających kierunki rozwoju wszystkich sektorów drzewno-meblarskich.

Kurier Drzewny

W trakcie targów WOOD-TECH zaprezentowana zostanie aktualna oferta producentów i dystrybutorów urządzeń wykorzystywanych do obróbki drewna oraz produkcji mebli. Fot. Archiwum

KURIER DRZEWNY: Jednym z najważniejszych obecnie aspektów targów jest zapewnienie bezpieczeństwa wystawcom i odwiedzającym. Jak wyglądają przygotowania do bezpiecznej organizacji imprezy w tak dużym ośrodku wystawienniczym, jakim jest PTAK Warsaw Expo?
PTAK Warsaw Expo: Wytyczne dla organizatorów targów oraz obiektów wielofunkcyjnych skupiają się na czterech obszarach zawierających wiele obowiązków i zaleceń, które z założenia mają stworzyć bezpieczną przestrzeń pod spotkania biznesowe. W naszym wspólnym interesie, jako organizatora, wystawców, odwiedzających i wszystkich innych podmiotów zaangażowanych w przygotowanie i przeprowadzenie targów, jest dostosowanie się do niezbędnych wymagań. Zaznaczam, że te wymagania nie są wyolbrzymione i nie wymagają specjalnego wysiłku, szczególnie jeśli chodzi o odwiedzających, dla których wystawa jest takim samym miejscem publicznym jak każde inne, w którym obowiązują aktualne zalecenia GIS. Pomaga nam również olbrzymia przestrzeń hal targowych. PTAK Warsaw Expo dysponuje 143 tys. m2 powierzchni, co pozwala na jednoczesne uczestnictwo w wydarzeniu ponad 35 000 osób dziennie (przy zaleceniu wolnej przestrzeni 4 m2 na osobę). Jako jedyny obiekt w Polsce i Europie Środkowej, możemy zorganizować targi oraz towarzyszące im wydarzenia na taką skalę z zachowaniem wszelkich wymogów bezpieczeństwa i jednocześnie bez szkody dla jakości wydarzenia. Jesteśmy w pełni przygotowani do pierwszych wydarzeń. W naszym obiekcie odbyły się już egzaminy radcowskie i adwokackie, a wczesną jesienią ruszamy z własnymi wydarzeniami targowymi. Na szczęście mamy nowoczesną infrastrukturę i szereg wymaganych wytycznych jest naszym standardem od wielu sezonów wystawowych. Zmiana terminu targów drzewnych nie wiąże się z obawami o bezpieczeństwo. Wynika to z kondycji branży, która potrzebuje teraz czasu na zniwelowanie negatywnych skutków wielomiesięcznego zastoju gospodarczego.

KURIER DRZEWNY: WOOD-TECH jest wydarzeniem, na które czeka cała branża drzewna. Wiemy, że targi cieszą się dużym zainteresowaniem. Z czego wynika fenomen premiery wydarzenia?
PTAK Warsaw Expo: To prawda, WOOD TECH cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem przedstawicieli wiodących producentów zarówno branży drzewnej, jak i meblarskiej. Zainteresowanie to wynika np. z faktu, że impreza powstaje z inicjatywy samej branży. Jako organizator kilkudziesięciu imprez targowych rocznie, posiadamy w naszym portfolio wydarzenia branżowe o międzynarodowej renomie, skupiające wystawców oferujących produkty, technologie i usługi także dla sektorów rynku drzewnego. Mam na myśli wystawców Warsaw Industry Week – targów przemysłowych oraz Warsaw Home – biznesowych targów wyposażenia wnętrz. Efekt synergii jest na tyle duży, że dużym wsparciem jest zaplecze w postaci wystawców i profesjonalistów, dla których nowy format imprezy, dedykowanej branży drzewnej, jest atrakcyjną destynacją biznesową, gwarantującą kontraktacje i nowe relacje handlowe.
Pomaga nam również to, że znajdujemy się w sercu Polski, zalewie 15 minut od Warszawy, w sąsiedztwie lotniska i głównych dróg krajowych. Centralne miejsce na mapie targów, nieograniczona liczba połączeń komunikacyjnych oraz 15 tys. miejsc parkingowych – budują świadomość dostępności z każdego miejsca z kraju i zagranicy.

KURIER DRZEWNY: Na koniec kilka słów o formule imprezy. Co nas czeka na pierwszych targach drzewnych?
PTAK Warsaw Expo: Zakres targów obejmuje najistotniejsze sektory branż drzewnej i meblarskiej. Zaprezentujemy aktualną ofertę producentów i dystrybutorów urządzeń wykorzystywanych do obróbki drewna oraz produkcji mebli. Poza maszynami, narzędziami i ciężkim sprzętem, obecni będą również przedstawiciele reprezentujący następujące sektory: akcesoria, lakiernictwo i ochrona drewna, okleiny, odzież specjalistyczna, chemia, usługi transportowe oraz rozwiązania informatyczne. Pośród odwiedzających pojawią się właściciele firm budowlanych, projektanci i architekci, leśnicy, a także właściciele tartaków, zakładów meblarskich i stolarskich oraz firm budowlanych. Swoją obecność zapowiedziała liczna grupa producentów stolarki budowlanej, podłóg i schodów, wyposażenia wnętrz, domów drewnianych, zabawek z drewna i architektury ogrodowej, mebli i wielu innych przedstawicieli sektorów związanych z branżą.

WOOD-TECH Expo to połączenie biznesu, czyli prezentacja oferty wystawców, z edukacją i doświadczeniem, których nie brakuje profesjonalistom obecnym na targach. Zależy nam na stworzeniu miejsca, w którym zbierając całą branżę, możliwe będzie podjęcie tematów nurtujących przedstawicieli rynku drzewnego. Jednocześnie dając sposobność znalezienia rozwiązań gotowych do implementacji w ich firmach. Planujemy kreować nie tylko rynek targów drzewnych, ale przede wszystkim wartości dodane, które wpiszemy w każdą kolejną edycję targów.

Kurier Drzewny

PTAK Warsaw Expo dysponuje 143 tys.m2 powierzchni, co pozwala na jednoczesne uczestnictwo w wydarzeniu ponad 35 000 osób dziennie (przy zaleceniu wolnej przestrzeni 4 m2 na osobę). Fot. Archiwum

Chcesz wiedzieć więcej?

zajrzyj na:
www.woodwarsawexpo.com



Czytaj dalej

Galeria

Potrzebujesz sklejarkę? Skorzystaj z jubileuszowej promocji

Forniry nadal na czasie

Dodane:

/

Kurier Drzewny
Okleiniarka FLI 1000 dostępna jest w jubileuszowej dobrze wyposażonej wersji. Fot. Arkadiusz Marciszek

W Norymberdze na targach Holz-Handwerk firma Kuper przedstawiła kompletny program do łączenia fornirów. Byli klienci, którzy pytali o sklejarki do forniru Zick Zack, w których firma ma ogromne doświadczenie.

 
Firma podjęła sporo obiecujących rozmów co do sprzedaży maszyn fornirujących. W Norymberdze nawiązano też wiele kontaktów z odbiorcami z Polski. Warto zainteresować się ofertą sklejarki fornirowej KUPER FLI 1000. Firma promuje specjalny model jubileuszowy, w którym znajdziemy innowacyjne rozwiązania skutkujące większą wydajnością. Warto się pospieszyć z decyzją, bo edycja tego modelu jest limitowana – tylko do 30 sztuk!

 
Jest to unikalny produkt ze wszystkimi pakietami opcji – bez dodatkowych kosztów. Model KUPER FLI 1000 – 20 LAT ma imponujące cechy: łatwa obróbka grubości forniru w zakresie 0,25 – 5,0 mm, innowacyjny dosuw forniru, zintegrowane nakładanie kleju z kompaktowym chłodzeniem i wytrzymały panel dotykowy.

 
Na ekspozycji były również strugarki, przy ekspozycji było mnóstwo przedstawicieli z branży okiennej. Firma obecnie produkuje między innymi strugarkę KUPER SWT XS. Jest to model do mniejszych stolarni, kompaktowy i przeznaczony do wytwarzaniu wielu profili. Przedstawiciele firmy opisują go jako „niepokonanego mistrza prostoty i łatwości obsługi”.

 
W standardowej wersji SWT XS może być fazowa lub profilowa do głębokości 20 mm. Zastosowano tu praktyczny system szybkiego mocowania ProLock®.
Prędkość posuwu sterowana jest za pośrednictwem przetwornicy częstotliwości, a przenoszenie mocy wykonywane jest za pomocą kilku przekładni ślimakowych i przegubów Cardana. Silniki posuwu i wrzeciona zaprojektowane są jako silniki energooszczędne IE3. Występuje elektryczna regulacja wysokości wspornika posuwu. Układ start-stop jest zastosowany dla wszystkich silników wrzecion. Regulacja wysokości i szerokości może być również sterowana przez dodatkowy niezależny od programu interfejs wejściowy. Możliwe jest wyświetlanie wartości programów dla promieniowych i osiowych pozycji wszystkich wrzecion (dla łatwiejszej ręcznej regulacji). Można też zarządzać i monitorować okresy konserwacji z graficznym wyświetlaniem punktów smarowania. Wszystkie powierzchnie stołu KUPER SWT XS są twardo chromowane, aby zapewnić dokładne wyniki. Zapewnia to trwałość i gwarantuje precyzyjne lokalizowanie powierzchni.

 
Firma współpracuje z Siemensem tworzącym dla maszyn Kuper systemy zasilania i elektroniczne, których ważną cechą jest oszczędzanie energii.
Można wspomnieć o systemie na listwie zgrzewającej fornir. Wprowadzono innowację, dzięki której listwa ma regulowaną temperaturę w zakresie 100 – 180˚ C. Jeśli maszyna nie pracuje przez kilka minut, to system podgrzewania automatycznie się wyłącza. Kiedy kolejny materiał nadchodzi, to listwa w ciągu kilku sekund nagrzewa się do odpowiedniej temperatury.



Czytaj dalej

Popularne

Zapisz się do Newslettera!

Otrzymuj aktualizacje bezpośrednio do swojej skrzynki odbiorczej.

Wysyłaj mi Newsletter (w każdej chwili możesz zrezygnować z subskrypcji).

 

Zapisz się do Newslettera!

Na podany przez Ciebie adres e-mail będziemy wysyłać informacje o nowo wydanym numerze "Kuriera Drzewnego", nowych artykułach oraz o nowo dodanych ogłoszeniach

   

Tak, wysyłaj mi swój Newsletter! (w każdej chwili możesz zrezygnować z subskrypcji).