Connect with us

Technika, technologie, nowości

Niezawodne traki prosto ze Szwecji

Nowości od firmy Logosol

Kurier Drzewny. Magazyn Drzewny, Meblarski i Leśny

Opublikowano:

/

Kurier Drzewny
Henrik Sigursson z Logosol GmbH sprzedał już wiele traków taśmowych na rynku niemieckim. Fot. Logosol

Firma Logosol wybija się na prowadzenie ze swoimi trakami taśmowymi, zostawiając konkurencję z tyłu. Dwa nowe traki taśmowe tej marki zostały w całości zaprojektowane i wykonane w Szwecji.

Z systemem stałych kroków przy ustawianiu wysokości pracujesz łatwo, szybko i osiągasz świetny rezultat cięcia za każdym razem. Fot. Logosol

Z systemem stałych kroków przy ustawianiu wysokości pracujesz łatwo, szybko i osiągasz świetny rezultat cięcia za każdym razem. Fot. Logosol

Firma Logosol ze swoją siedzibą w mieście Härnösand w Szwecji jest najbardziej znana z rozwoju przenośnych traków łańcuchowych. Postanowiła zaistnieć również na rynku traków taśmowych.
Przedsiębiorstwo zaprojektowało dwa modele nowoczesnych maszyn. B751 jest w stanie przecierać kłody o średnicy do 75 cm i długości 4,8 m, z możliwością przedłużenia torowiska traka dla większych kłód. Natomiast B1001 przeciera kłody nawet do 100 cm średnicy.

– Opracowaliśmy najlepszy na świecie trak taśmowy w tym przedziale cenowym – przekonuje Malte Frisk, prezes firmy Logosol.

– Posiadamy ogromne doświadczenie w wieloletniej pracy z kłodami przy pomocy traków taśmowych. Wykorzystaliśmy nawet naszą wiedzę z pracy z trakami łańcuchowymi. Charakterystyczny dla traka łańcuchowego system stałych kroków przy ustawianiu wysokości został zaadoptowany w naszych trakach taśmowych. Zebraliśmy nasze doświadczenie i zbudowaliśmy maszynę z rozwiązaniami technicznymi spotykanymi w droższych trakach – mówi Robert Berglund, project manager w firmie Logosol.

Warto dodać, że konstrukcja traka pozwala na szybki montaż i jego konfigurację zaraz po jego otrzymaniu. To ogromna zaleta, która w efekcie zapewnia doskonałe rezultaty cięcia. Trak jest lekki i łatwy w transporcie.

Nowa generacja traka taśmowego Fot. Logosol

Nowa generacja traka taśmowego Fot. Logosol

– To torowisko traka utrzymuje cały ciężar. Kiedy pracuje się z olbrzymimi kłodami, to potrzebna jest solidna konstrukcja, która podoła zadaniu. Jeśli posiada się tak bogate doświadczenie i otrzymuje się szansę zaprojektowania i zbudowania maszyny od podstaw, to rezultat może być tylko jeden i najlepszy z możliwych – podsumowuje project manager.
Sukces Logosol jest faktem, a liczba klientów zadowolonych z użytkowania traków tej szwedzkiej firmy rośnie z dnia na dzień.

"Kurier Drzewny" Miesięcznik branży drzewnej, meblarskiej i leśnej. Jesteśmy obecni na rynku wydawniczym od 2008 roku. KONTAKT z nami: kontakt@kurierdrzewny.eu. Przeglądaj wydania Online: E-wydania. Reklamuj się u nas: Oferta www. Reklama w wydaniu drukowanym: Oferta. Artykuły w Kurierze Drzewnym: Artykuły.

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kliknij aby skomentować

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Popularne w tym miesiącu

Zapisz się do Newslettera!

Wysyłaj mi Newsletter (w każdej chwili możesz zrezygnować z subskrypcji).

 

Zapisz się do Newslettera!

Na podany przez Ciebie adres e-mail będziemy wysyłać informacje o nowo wydanym numerze "Kuriera Drzewnego", nowych artykułach oraz o nowo dodanych ogłoszeniach

   

Tak, wysyłaj mi swój Newsletter! (w każdej chwili możesz zrezygnować z subskrypcji).