Connect with us
Przegląd Meblarski

Niezawodne szczotkarki do drewna i metalu

Urządzenia od GUMETU

Dodane:

/

 • GUMET

  Szymon Gumiński, właściciel firmy GUMET ceni sobie udział w tegorocznych targach DREMA. Fot. KD Media

 • Kurier Drzewny

  Ośmiogłowicowa, czterostronna szczotkarka Profi 300 to absolutna premiera wśród maszyn marki GUMET. Fot. KD Media

 • Gumet

  Szczotkarka jednopłaszczyznowa PS z trzema agregatami, która dedykowana jest do szlifowania międzyoperacyjnego. Fot. KD Media

 • GUMET
 • Kurier Drzewny
 • Gumet


Firma GUMET z Bydgoszczy od 2008 roku produkuje i sprzedaje szczotkarki do drewna oraz metalu zarówno na polskim, jak i zagranicznym rynku. Od kilkunastu lat oferuje również specjalistyczne maszyny – nacinarki do spodów desek podłogowych, gratowarki, przenośniki buforowe oraz inne nietypowe konstrukcje. W tym roku zakład postanowił pokazać swoje niektóre urządzenia na DREMIE.

Przedsiębiorstwo zdecydowało się na udział w tegorocznej DREMIE po trzyletniej przerwie.

Szczotkarka PROFI 300

– Chcieliśmy sprawdzić jak wygląda sytuacja na polskim rynku. Jestem pozytywnie zaskoczony wystawą. Pojawiło się wielu zainteresowanych klientów naszymi produktami. Na pewno kilka transakcji sfinalizujemy po targach. W tym roku pokazaliśmy trzy maszyny: szczotkarkę Profi 300, ośmiogłowicową, czterostronną, do elementów przelotowych. Jest to jej premiera – pierwszy raz pokazujemy ją na największych targach branżowych w Polsce – mówi Szymon Gumiński, właściciel firmy GUMET.

Przeróbki konstrukcyjne

Maszyna ta cieszyła się dużym zainteresowaniem, docenione zostały zastosowane w niej przeróbki konstrukcyjne. Przeznaczono ją dla producentów mebli, elementów wzdłużnych, frezowanych oraz producentów okien, listew przypodłogowych, przyszybowych, elementów architektury ogrodowej czy boazerii.

– Przeróbki były konieczne pod względem unowocześnienia. Poprawiliśmy ergonomię, jeśli chodzi o obsługę maszyny. Wszystkie korby obsługowe wyprowadziliśmy na przedni panel maszyny łącznie z potencjometrami, przyciskami do włączania agregatów. Dodatkowo maszynę zabudowaliśmy w szczelną kabinę, co bardzo poprawiło jakość odpylenia w przestrzeni roboczej – dodaje rozmówca.

Szczotkarka jednopłaszczyznowa PS

Kolejnym urządzeniem wystawionym na DREMIE była szczotkarka jednopłaszczyznowa PS, szer. 600 mm.
– Zawiera ona trzy agregaty. Pierwsza stacja – dyski oscylujące, kolejne dwie stacje to szczotki walcowe. Maszynę przeznaczono głównie dla producentów frontów meblowych, do szlifowania surowych powierzchni i matowienia powierzchni między lakierowaniami – oznajmia Szymon Gumiński.

Jednogłowicowa szlifierka UTS

Natomiast UTS to jednogłowicowa, prosta maszyna – szlifierka dla mniejszych zakładów stolarskich. Element trzymany jest w ręku, przemieszczany po blacie lub bezpośrednio przy szczotce prowadzącej.

„GUMET to profesjonalny producent maszyn. Firmę cechuje elastyczność procesów produkcyjnych i indywidualne podejście do klienta. Dzięki temu zrealizuje nawet nietypowe zamówienia. Kadra pracownicza skupia się przede wszystkim na rozwoju procesu produkcyjnego, wzroście wydajności oraz wprowadzeniu nowych technologii w zakresie obróbki powierzchni.”

Jednogłowicowa szlifierka UTS

Natomiast UTS to jednogłowicowa, prosta maszyna – szlifierka dla mniejszych zakładów stolarskich. Element trzymany jest w ręku, przemieszczany po blacie lub bezpośrednio przy szczotce prowadzącej.

– Maszynę wyposażyliśmy w szczelną obudowę i centralnie podłączone króćce odciągowe. Uniwersalność położenia i użytej ilości głowic szlifujących z jednoczesnym zachowaniem zwartej, kompaktowej konstrukcji, sprawiają, że znajdzie ona zastosowanie w wielu aplikacjach – podsumowuje właściciel.

Wszystkie urządzenia produkowane są w zakładzie w Żołędowie. Posiada on rozbudowany park maszynowy. Korzysta z najnowszych technologii i zatrudnia wykwalifikowany personel, który, dążąc do rozwoju swoich umiejętności, jednocześnie podnosi jakość produktów.

 • GUMET

  Szymon Gumiński, właściciel firmy GUMET ceni sobie udział w tegorocznych targach DREMA. Fot. KD Media

 • Kurier Drzewny

  Ośmiogłowicowa, czterostronna szczotkarka Profi 300 to absolutna premiera wśród maszyn marki GUMET. Fot. KD Media

 • Gumet

  Szczotkarka jednopłaszczyznowa PS z trzema agregatami, która dedykowana jest do szlifowania międzyoperacyjnego. Fot. KD Media

 • GUMET
 • Kurier Drzewny
 • Gumet

"Kurier Drzewny" Miesięcznik branży drzewnej, meblarskiej i leśnej. Jesteśmy obecni na rynku wydawniczym od 2008 roku. KONTAKT z nami: kontakt@kurierdrzewny.eu. Przeglądaj wydania Online: E-wydania. Reklamuj się u nas: Oferta www. Reklama w wydaniu drukowanym: Oferta. Artykuły w Kurierze Drzewnym: Artykuły.

Czytaj dalej
Reklama
Kliknij aby skomentować

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przegląd Meblarski

Z odwagą sięgają po sukces na międzynarodowych rynkach

Firma LAGUNA na targach SICAM 2023

Dodane:

/

Poszukiwanie odbiorców poza granicami Polski jest dla wielu rodzimych firm ważnym kierunkiem rozwoju. Chociaż uczestnictwo w międzynarodowych targach, będących przyczynkiem do powiększania portfela zamówień, wiąże się z wysokimi kosztami – przynosi nowe, bezcenne perspektywy.

Jacek Obarski

Polska Fabryka Okuć LAGUNA od 30 lat z konsekwencją realizuje swoją misję dostarczania najwyższej jakości rozwiązań dla meblarstwa, które przyczyniają się do poprawy komfortu i funkcjonalności przestrzeni życiowej w domach klientów na całym świecie. Jako renomowany producent, firma skupia się na produkcji rozwiązań dedykowanych wewnętrznym drzwiom przejściowym, systemom do szaf w korpusie oraz systemom do zabudowy aluminiowej. W ciągu trzech dekad swojej działalności LAGUNA nawiązała owocną współpracę z najlepszymi hurtowniami akcesoriów meblowych oraz dostarcza swoje produkty do wielu renomowanych fabryk mebli. U podstaw sukcesu przedsiębiorstwa stoją: stabilna polityka, terminowe dostawy oraz wsparcie dla jej kontrahentów.

LAGUNA z bliska

Jeżeli przyjrzeć się bliżej firmie LAGUNA, to robi ona wrażenie prężnie działającego i dynamicznie rozwijającego się polskiego producenta. Obecnie zatrudnia ponad 200 pracowników, co pozwala jej utrzymać pełną kontrolę nad procesem produkcji i jakością wyrobów. Posiada 3 nowoczesne zakłady produkcyjne, wyposażone w najnowocześniejsze maszyny. Ten park maszynowy umożliwia tworzenie innowacyjnych, dedykowanych dla meblarstwa rozwiązań.

Są one dziełem własnego Biura Badań i Rozwoju, którego efektem pracy jest 5 opatentowanych rozwiązań i 68 wzorów przemysłowych. Kilka międzynarodowych znaków towarowych, które firma posiada, to dowód na to, że stawia ona na jakość i nowatorskie podejście.

Na podbój świata

Z uwagi na powyższe, udział firmy na jej obecnym etapie rozwoju w takich prestiżowych targach jak Interzum, czy SICAM, wydaje się czymś naturalnym. Nie bez znaczenia jest tutaj wsparcie udzielone przez Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego. M.in. dzięki tym funduszom firma zaprezentowała na arenie międzynarodowej swoje „topowe” produkty, a w tym także nowości, które wywołały spore zainteresowanie wśród zwiedzających. Podczas odwiedzin stoiska firmy LAGUNA na targach SICAM przyjrzeliśmy się z bliska m.in. systemowi narożnikowemu, który umożliwia zamykanie skrzydeł drzwiowych pod kątem 90° w systemach aluminiowych na „10”, a także Visio będącym innowacyjnym rozwiązaniem, które umożliwia całkowite zlicowanie drzwi rozwiernych ze ścianą, dzięki ukrytej w niej ościeżnicy.

– Dla naszej firmy udział w tych targach był znakomitą okazją do nawiązania wielu nowych kontaktów biznesowych. Pozwoliło nam to nie tylko na wzmocnienie naszej obecności na rynku, ale także na zdobycie cennych informacji o trendach branży meblarskiej w innych krajach. Uczestnictwo w międzynarodowych targach to nie tylko okazja do zaprezentowania naszej oferty, ale także do rozwijania naszej oferty i poznawania najnowszych, światowych trendów. Dzięki takim wydarzeniom możemy stale podnosić naszą konkurencyjność i sprostać oczekiwaniom naszych obecnych i przyszłych klientów – mówi Barbara Dolny-Sękiewicz, Wiceprezes Zarządu firmy LAGUNA.

Obchodząca w tym roku 30 lecie swojej działalności Polska Fabryka Okuć aktywnie uczestniczy w promocji polskiego przemysłu meblarskiego na arenie krajowej i międzynarodowej. Jest członkiem Ogólnopolskiej Izby Gospodarczej Producentów Mebli, co potwierdza jej zaangażowanie w rozwój branży. Ponadto, jako firma rodzinnie zarządzana, należy do Stowarzyszenia Firm Rodzinnych w Polsce, co podkreśla jej tradycyjne wartości oraz zobowiązanie do długofalowego rozwoju.

Zapisz się do Newslettera!

Na podany przez Ciebie adres e-mail będziemy wysyłać informacje o nowo wydanym numerze "Kuriera Drzewnego", nowych artykułach oraz o nowo dodanych ogłoszeniach

   

Tak, wysyłaj mi swój Newsletter! (w każdej chwili możesz zrezygnować z subskrypcji).Czytaj dalej

Galeria

Szczotki ścierne – dlaczego warto stosować do szlifowania płaszczyzn, krawędzi i frezowań?

Technologie szlifowania – 15 lat firmy PolishStyl

Dodane:

/

Firma PolishStyl, jako pierwszy polski producent, 15 lat temu wprowadziła na rodzimy rynek szczotki ścierne. Obecnie ta innowacyjna technologia rewolucjonizuje procesy szlifowania w tysiącach fabryk zarówno przemysłu meblarskiego, jak i drzewnego – w Polsce i za granicą. W tym artykule przyjrzymy się, dlaczego warto stosować szczotki ścierne do szlifowania płaszczyzn, krawędzi i frezowań.

Szczotki ścierne to narzędzia szlifierskie, które mają na celu optymalizację procesu wykańczania powierzchni podczas szlifowania drewna, materiałów drewnopochodnych i powłok lakierniczych. Każda z nich składa się z korpusu nośnego, czyli głowicy, oraz wymiennych wkładów ściernych, czyli szczotek, które bezpośrednio dokonują szlifowania. Głowice mogą być wykonane z lekkich stopów metali lub odpowiednio sztywnego i odpornego na odkształcenia tworzywa sztucznego. Taka konstrukcja pozwala na przeniesienie dużych obciążeń podczas szlifowania, nie narażając trwałości głowicy i napędu maszyny. PolishStyl oferuje różne rodzaje głowic, w tym walcowe, tarczowe i hybrydowe, które łączą cechy głowic walcowych i tarczowych.

Szczotki ścierne można stosować zarówno w liniach produkcyjnych, jak i szlifierkach pracujących indywidualnie oraz szczotkarko-szlifierkach ręcznych, co znacząco redukuje pracę ręczną.

Dlaczego warto?

Szczotki ścierne to uniwersalne narzędzia, które znalazły zastosowanie zarówno w małych warsztatach stolarskich, jak i dużych fabrykach, przynosząc znaczną redukcję nakładów pracy ręcznej. Prezes firmy PolishStyl Bogusław Szkutnik podkreśla, że technologia szczotek ściernych obecnie sprawdza się w tysiącach fabryk, również u największych producentów przemysłów meblarskiego i drzewnego w Polsce, a także na wymagającym rynku Ameryki Północnej.

Istotna różnica

Chociaż taśmy ścierne są powszechnie stosowane do szlifowania materiałów drzewnych i drewnopochodnych, szczotki ścierne mają swoje niezaprzeczalne zalety. Są elastyczne, co pozwala uniknąć wykruszania się materiału ściernego w czasie szlifowania, tak jak to ma miejsce w przypadku nadmiernego nacisku podczas szlifowania taśmą. Ponadto włosie szczotek charakteryzuje się właściwościami antystatycznymi, co przeciwdziała powstawaniu ładunków elektrostatycznych na szlifowanej powierzchni. Szczotki świetnie sprawdzają się przy obróbce płyt MDF czy foliowanych frontów, zapewniając gładkość powierzchni i zaokrąglenie ostrych krawędzi.

Właściwy dobór

Wybór odpowiedniej szczotki ściernej zależy od wielu parametrów, takich jak: wysokość materiału ściernego, jego granulacja, gęstość, nacięcie, kształt końcówki płótna oraz rodzaj ziarna na płótnie. Dlatego też firma oferuje profesjonalne doradztwo techniczne, które pozwala dobrać odpowiednie parametry szczotek dostosowane do indywidualnych potrzeb klienta. Konsultanci dostosowują parametry szczotek w zależności od rodzaju maszyn i obrabianego materiału, co gwarantuje optymalne rezultaty szlifowania.

Wybrać PolishStyl?

Firma z ponad 15-letnim doświadczeniem w produkcji głowic i szczotek ścieranych wyróżnia się szybką reakcją na potrzeby rynku oraz profesjonalnym doradztwem technicznym. Dzięki zoptymalizowaniu parametrów szczotek ściernych i elastyczności w doborze technologii, przedsiębiorstwo sprosta nawet najbardziej trudnym wyzwaniom w dziedzinie obróbki powierzchni drewna.

Bogusław Szkutnik, prezes PolishStyl, podkreśla, że firma nie tylko dostarcza produkty wysokiej jakości, ale także wyróżnia się szybkością realizacji zamówień i dbałością o efektywność procesu szlifowania.

PolishStyl to marka, która wywodzi się z pasji do obróbki drewna i szlifowania. Stawia na spersonalizowane materiały do szlifowania różnych gatunków drewna i płyt drewnopochodnych, zapewniając optymalny dobór materiału ściernego do warunków produkcji. Dla firmy kluczowe jest uczestnictwo w procesie produkcji swoich klientów, aby identyfikować słabe punkty i minimalizować koszty poprawek czy szlifowania.Czytaj dalej

Przegląd Meblarski

Zrównoważone połączenie tworzywa sztucznego z drewnem

Innowacje od firmy igus

Dodane:

/

igus
Działające na sucho łożyska z tworzywa sztucznego, takiego jak iglidur J4, są idealnymi elementami współpracującymi dla drewnianych wałków. Fot. igus GmbH

Drewno i polimery? Czy to dobre połączenie? Specjalizująca się w tworzywach sztucznych firma igus sprawdziła ten pomysł w niedawno przeprowadzonym badaniu. Przetestowała tarcie oraz zużycie polimerowych łożysk liniowych na różnego rodzaju drewnie. Wyniki są imponujące.

igus

Firma igus od lat pracuje z recyklatem w ich bezobsługowych, wysokowydajnych tworzywach sztucznych. Fot. igus GmbH

Najnowsze badania firmy igus pokazują, jak gładko łożyska ślizgowe wykonane z materiałów pochodzących z recyklingu współpracują z drewnianymi wałkami. Łożysko ślizgowe drylin econ J4 wykazało się wyjątkową kompatybilnością z różnymi rodzajami drewna, otwierając nowe możliwości dla producentów mebli i inżynierów, jeśli chodzi o wybór materiałów.

Łożysko iglidur J4 z recylingu

Natomiast łożysko iglidur J4 wykonane w 97 procentach z regranulatu zapewnia przedsiębiorstwu tworzywo sztuczne, którego ślad węglowy jest o co najmniej 60 procent mniejszy niż w przypadku standardowego łożyska. Jest to ekonomiczne, pracujące na sucho, liniowe łożysko ślizgowe o dużej powierzchni styku, które sprawdziło się już jako odporny na zużycie element współpracujący z miękkimi wałami z materiałów takich jak aluminium czy włókno węglowe. Obecnie dodawany jest nowy materiał, czyli drewno.

Lars Fenger, inżynier produktu w firmie igus GmbH, wyjaśnia ten innowacyjny pomysł.

– Przemyśleliśmy koncepcję zrównoważonego rozwoju. Od lat pracujemy z recyklatem w naszych bezobsługowych, wysokowydajnych tworzywach sztucznych. Zadaliśmy sobie pytanie, w jaki sposób możemy zastąpić materiał, z którego wykonano wałek, zrównoważonym rozwiązaniem. Oczywiście, wybraliśmy drewno.

Rozwiązanie firmy zapewnia klientowi lekką i ekonomiczną prowadnicę liniową, która nie zawiera metalu. Najpierw przeprowadzono testy wytrzymałości na zginanie na różnych gatunkach drewna, aby określić jego właściwy rodzaj do zastosowania.

„Wielu klientów igus stosuje już polimerowe łożyska ślizgowe w połączeniu z drewnem. Dużym ułatwieniem jest prosty montaż i demontaż wkładek, co pozwala na oddzielenie materiałów pod koniec cyklu życia produktu”

– Następnie przetestowaliśmy różne liniowe łożyska ślizgowe na drewnianych wałach, a wyniki porównaliśmy z wartościami uzyskanymi na stalowych. Użyliśmy tego samego sprzętu testowego, w tych samych warunkach. Wynik nas zaskoczył – mówi Lars Fenger.

Drewno jak stal i aluminium

Testy przeprowadzono we własnym laboratorium testowym o powierzchni 3800 m2 w Kolonii, gdzie igus sprawdza swoje produkty. Współczynniki zużycia określone dla iglidur J4 z drewnianymi wałkami różniły się nieznacznie od tych dla stali i aluminium. Współczynniki tarcia wykazały, że drewniane wałki z drewnianymi łożyskami szybko ulegają uszkodzeniu bez smarowania. Jednocześnie wkładka wykonana z materiału iglidur J4 może pomóc zmniejszyć opór ruchu przez długi czas i po cichu.

Drewno jest materiałem roboczym, który zmienia swój rozmiar wraz z temperaturą i wilgotnością, więc indywidualne zastosowanie powinno być poprzedzone testami.

Takie połączenie jest szczególnie zalecane tam, gdzie warunki środowiskowe pozostają stałe, np. przy projektowaniu wnętrz małych przestrzeni mieszkalnych lub konstrukcji mebli.Czytaj dalej

Przegląd Meblarski

Ponad sto lat tradycji w systemach odpylania

Wytrzymałe filtry workowe

Dodane:

/

Wiedza i doświadczenie zgromadzone od 1921 roku przez lata pracy nad rozwojem produktów sprawiły, że MOLDOW jest jedną z wiodących na rynku firm zajmujących się projektowaniem i produkcją linii lakierniczych do przemysłowego malowania metali, tworzywa i drewna oraz systemów wentylacji, a także odpylania i odprowadzania pyłu dla przemysłów drzewnego, papierniczego i wełny mineralnej. Duński producent był obecny na tegorocznej DREMIE.

Główna siedziba i zakłady produkcyjne firmy znajdują się w Danii, skąd jej produkty eksportowane są na cały świat. W Polsce MOLDOW jest reprezentowany od 1 lipca przez Marcina Raczyka, który już niedługo otworzy biuro handlowe w Olsztynie.

– Dostarczamy kompletne instalacje odpylania, produkujemy filtry, wentylatory i cyklony. W naszych filtrach następuje bardzo mała strata ciśnienia. Mamy specjalną konstrukcję worka filtrującego – jest w kształcie stożka, przez co zmniejsza się prędkość przepływu pyłu. Jednocześnie przekłada się to na mniejsze zużycie energii elektrycznej – zapewnia przedstawiciel na nasz kraj.

Oszczędność energii nawet do 80 proc.
System zbierania pyłu MOLDOW w połączeniu z ENSACO i wysokowydajnymi wentylatorami gwarantują zoptymalizowany energetycznie, niezawodny i trwały system odpylania, który może zapewnić oszczędność energii nawet do 80 proc. w porównaniu z tradycyjnymi i konkurencyjnymi systemami. Jest to tzw. odpylanie na żądanie.

– Zakładamy na każdą maszynę zasuwę z napędem pneumatycznym i zapewniamy, żeby była pełna komunikacja maszyny z systemem. Zasuwa jest otwarta i mamy odpylanie tylko wtedy, gdy ona pracuje i obrabia element. Jeżeli maszyna się przezbraja i zasuwa zamyka się na dłużej, to system automatycznie ją odcina, a falownik obniża obroty. Oszczędzamy więc energię. Dużą zaletą jest to, że możemy zamontować ENSACO nie tylko w naszych instalacjach.

Najważniejsza jest jakość

Dostosowujemy go do konkurencyjnych rozwiązań. Jakość jest dla nas bardzo ważna, dlatego wszystkie systemy projektujemy tak, aby były jak najbardziej niezawodne i oszczędne. Nie zawsze jest to najtańsze rozwiązanie, ale na pewno najlepsze.

– W wielu firmach mówi się o systemach zabezpieczających. Jak wygląda to tutaj?
– Filtry wykonane są zgodnie z normami. Wszystkie urządzenia, jeśli mamy do czynienia z pyłami wybuchowymi w przemyśle drzewnym, zabezpieczone są przed skutkami wybuchu. Wyposaża się je np. w membrany eksplozyjne, przeciwpożarowe czy klapy zwrotne.

Bardziej opłacalny transport mechaniczny

Filtry, silosy, przenośniki łańcuchowe, czyli wszystko co wiąże się z odpylaniem, magazynowaniem trocin, transportem – pneumatycznym, tradycyjnym czy za pomocą redlerów, wiąże się z dużymi wydatkami. Jeśli chodzi o zużycie energii, jest ono dziesięciokrotnie niższe od tradycyjnego transportu. W dłuższej perspektywie opłaca się klientowi zamontować transport mechaniczny niż pneumatyczny.

– Jesteśmy na rynku od 1921 r. Jedne z pierwszych dostępnych filtrów w Europie były właśnie naszej firmy. Posiadamy bardzo duże doświadczenie jeżeli chodzi o proces filtracji w różnych gałęziach przemysłu – nie tylko drzewnym, ale i odpylaniu papieru czy spawalnictwa. Rozwiązania naszej marki są bezproblemowe. Dobra instalacja odpylania to taka, o której człowiek nie wie, że ją ma (pracuje w tle). Jeśli nie działa instalacja odpylania, to zatrzymana jest praca w całej fabryce. Zapewniamy klientów o tym, że wybierając MOLDOWA, mogą być spokojni o ciągłość produkcji. Dzięki naszemu wieloletniemu doświadczeniu wiemy jak dobrać właściwy filtr do odpowiedniej, produkcji czy aplikacji.

Dopasowane rozwiązania filtracyjne

Aby system odpylania działał optymalnie, powinien zostać zaprojektowany z myślą o konkretnym zastosowaniu przemysłowym i środowisku, z uwzględnieniem częstotliwości użytkowania, typu materiału, sposobu załadunku, ilości miejsca i jakości powietrza.

MOLDOW projektuje wszystkie systemy odpylania do użytku w konkretnych środowiskach i sytuacjach. Pozwala to zagwarantować możliwie największą niezawodność i skuteczność. Takie rozwiązania nie zawsze są najtańsze, ale z pewnością najlepsze.

– Jakie spostrzeżenia lub wnioski nasuwają się po poznańskiej DREMIE?
– Pozytywnie oceniamy te targi. Mówi się o pewnym małym spowolnieniu w branży drzewno-meblarskiej. Jednak mamy dużo zapytań zarówno od dużych przedsiębiorstw, jak i małych producentów o nowe instalacje czy modernizację starych. Jesteśmy stabilną firmą, w której ludzie pracują od wielu lat.

Nie chcemy być najwięksi, najsilniejsi na rynku. Zamierzamy dostarczać dobre jakościowo, pracujące przez wiele lat bezawaryjne instalacje. To jest nasz cel – informuje Marcin Raczyk.
– Marka MOLDOW znana jest przede wszystkim w krajach nordyckich, skandynawskich. A w Polsce?

– Zainstalowaliśmy tu kilka systemów odpylania, np. w szwedzkim koncernie produkującym meble czy u duńskiego producenta okien. Mamy bardzo dobre referencje. Czasami nasze produkty nie są serwisowane przez kilka lat i nadal bezawaryjnie działają – dodaje rozmówca.

Na stoisku targowym firma zaprezentowała flagowy produkt – podciśnieniowy filtr MHL wyposażony we wspomniane specjalne worki, który zapewnia bardzo niski spadek ciśnienia.

Może on pracować przez całą dobę, bez potrzeby zatrzymywania na czyszczenie odbywające się za pomocą wentylatora wysokociśnieniowego (nie potrzebujemy sprzężonego powietrza). Jest wentylator, który czyści powietrzem wstecznym z czystej komory.

– Prezentujemy jeden z naszych wentylatorów, ponieważ marka MOLDOW robi je na zamówienie. Są one indywidualnie zaprojektowane, dzięki temu uzyskujemy bardzo dużą wydajność, sprawność i niższe zużycie energii. Zainstalowane są w nim membrany eksplozyjne skierowane ku górze ze względu na bezpieczeństwo pracownika. Co jest bardzo ważne podczas procesów produkcyjnych.Czytaj dalej
Reklama
Reklama
Reklama

Ostatnio dodane

Zapisz się do Newslettera!

Otrzymuj aktualizacje bezpośrednio do swojej skrzynki odbiorczej.

Wysyłaj mi Newsletter (w każdej chwili możesz zrezygnować z subskrypcji).

 

Zapisz się do Newslettera!

Na podany przez Ciebie adres e-mail będziemy wysyłać informacje o nowo wydanym numerze "Kuriera Drzewnego", nowych artykułach oraz o nowo dodanych ogłoszeniach

   

Tak, wysyłaj mi swój Newsletter! (w każdej chwili możesz zrezygnować z subskrypcji).