Connect with us
 


Wydarzenia

Nic nie zastąpi bezpośrednich spotkań w branży budowlanej

BAU w cieniu koronawirusa

Dodane:

/

BAU

Cyfryzacja, wyzwania związane ze zmianami klimatycznymi, recykling, mieszkalnictwo przyszłości oraz wpływ pandemii koronawirusa na architekturę i budownictwo – to główne tematy poruszane podczas odbywających się w styczniu targów BAU ONLINE. Prezentacje dla klientów przygotowało 247 wystawców z 29 krajów.

 

Kurier Drzewny

Podczas targów możliwe były również spotkania „jeden na jeden”. Fot. BAU

Przedstawiciele branży budowlanej mogli obejrzeć aż 1495 prezentacji „na żywo” oraz wziąć udział w 4316 rozmowach „jeden na jednego”. Jednak, mimo iż przedstawiciele targów zrobili wszystko, aby stworzyć jak najlepszy klimat do kontaktów B2B, zarówno wystawcy, jak i organizatorzy imprezy byli zgodni, że nic nie zastąpi bezpośrednich kontaktów.
– Zaoferowaliśmy klientom i partnerom pomost do targów BAU 2023, w których udział już zapowiedzieli prawie wszyscy znani wystawcy. BAU ONLINE w imponujący sposób zaktywizowało branżę budowlaną – mówi Dieter Schäfer, przewodniczący Rady Doradczej BAU Monachium i prezes Zarządu Deutsche Steinzeug Cremer & Breuer AG. – Cyfrowe sieci B2B wnoszą istotny wkład w utrzymanie działalności biznesowej w tych trudnych czasach. Nie zmienia to jednak faktu, że BAU ONLINE nie może zastąpić bezpośrednich targów BAU w Monachium.

 

138 krajów on-line w Monachium

W ciągu trzech dni w nowej formie targów wzięło udział 38 325 uczestników z 138 krajów; platforma została odwiedzona łącznie 218 756 razy. Program konferencji obejmował 31 spotkań z udziałem około 150 ekspertów dostarczających wgląd w popularne tematy. Transmisja na żywo była transmitowana w trzech strefach czasowych (Europa/Berlin, USA/Nowy Jork, Azja/Szanghaj).
– BAU jest i będzie na stałe w naszym kalendarzu. Dla Schüco bycie Złotym Partnerem podczas premiery BAU ONLINE było czymś oczywistym – wyjaśnia dr Georg Spranger, dyrektor marketingu Schüco International KG. – Nowy format został bardzo dobrze przyjęty zarówno przez nas, jak i naszych gości. Nie możemy doczekać się BAU 2023.
Volker Höschele, Country Business Director w Bosch Professional Germany, stwierdza, że: „BAU ONLINE dało możliwość komunikowania się i wymiany pomysłów z dystrybutorami i użytkownikami oraz zaprezentowania naszych nowych produktów i innowacji – nawet w czasach dystansu społecznego. To dla nas bardzo ważne. Dziękujemy Messe München za taką formę.

 

Lepiej tak niż wcale

Wystawcy wydają się być zadowoleni, że w trudnych czasach udało się przygotować nową formułę targów.
– Organizator BAU zrobił wszystko, co w tej sytuacji jest najlepsze – komentuje Stefan Fischbach, CEO ASSA ABLOY Sicherheitstechnik. – Klienci szczególnie bardzo dobrze przyjęli prezentacje na żywo. Jednak wirtualny pokaz nie zastąpi bezpośrednich kontaktów. Z niecierpliwością czekamy na ponowne spotkanie z klientami i partnerami w Monachium w 2023 roku.

 

Przyszłość to tanie budownictwo

Podczas wystawy większość dyskusji toczyła się wokół przyszłości branży budowlanej.
– W naszej branży potrzebujemy innowacji w zakresie ochrony klimatu i wyzwań, takich jak tanie mieszkania – wyjaśnia Anne Katrin Bohle, sekretarz stanu w Federalnym Ministerstwie Spraw Wewnętrznych, Budownictwa i Społeczności, podczas konferencji on-line. – Dodatkowo obecny kryzys pokazał, że budownictwo musi stać się jeszcze bardziej odporne. Cyfryzacja ma również na celu wspieranie zrównoważonego budownictwa i zwiększenie produktywności w branży.
Dieter Babiel, dyrektor zarządzający w Centralnej Federacji Niemieckiego Przemysłu Budowlanego, poszedł tą samą drogą:
– Do tej pory branża budowlana przeszła przez pandemię. Jednak potrzebujemy przedsiębiorczego, pionierskiego ducha i start-upów, aby osiągnąć postęp, wzrost i konkurencyjność – zapowiada.
– Pandemia „przyspieszyła klimat zmian” – stwierdza Anja Rosen, architekt i dyrektor zarządzający agn Niederberghaus & Partner. – Teraz ważne jest, aby utrwalić oszczędności zasobów związane z pandemią i uniknąć efektów odbicia – na przykład wykorzystując mniej miejsca w budynkach i używając tej przestrzeni więcej niż raz. Budownictwo przyszłości staje się coraz bardziej techniczne i złożone; niezbędne jest wczesne i interdyscyplinarne planowanie.
Magnus Nickl z Nickl & Partner podał przykład: „Nie uważamy szpitali przyszłości za pojedyncze budynki, ale raczej jako platformy, które w razie potrzeby można zawsze złożyć”.

Kolejna edycja targów już za rok. Branża ma nadzieję, że tym razem będą to spotkania bezpośrednie.

Reklama

"Kurier Drzewny" Miesięcznik branży drzewnej, meblarskiej i leśnej. Jesteśmy obecni na rynku wydawniczym od 2008 roku. KONTAKT z nami: kontakt@kurierdrzewny.eu. Przeglądaj wydania Online: E-wydania. Reklamuj się u nas: Oferta www. Reklama w wydaniu drukowanym: Oferta. Artykuły w Kurierze Drzewnym: Artykuły.

Czytaj dalej
Reklama
Kliknij aby skomentować

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wydarzenia

Rozwój branży w każdych warunkach

Zapowiedź targów DREMA

Dodane:

/

Kurier Drzewny
Światowe marki, liderzy rynku oraz firmy stawiające na innowacyjność, rozwój i trwałe relacje biznesowe już niedługo zawitają do Poznania. Fot. Materiały prasowe MTP

Międzynarodowe Targi Maszyn, Narzędzi i Komponentów dla Przemysłu Drzewnego i Meblarskiego DREMA to najważniejsze i najbardziej wyczekiwane wydarzenie zarówno dla branży drzewnej, jak i meblarskiej w Polsce oraz Europie Środkowowschodniej. Tegoroczna impreza będzie kompleksową odpowiedzią na aktualne wyzwania branży oraz promocją osiągnięć polskiego przemysłu drzewnego i meblarskiego. Wydarzenie odbędzie się w Poznaniu w dniach 12 – 15 września 2023 r.

DREMA należy do ścisłej czołówki największych wystaw światowych dedykowanych branży obróbki drewna i jako jedyne wydarzenie w Polsce zyskało rekomendację federacji EUMABOIS. Poznańska wystawa to prestiżowa przestrzeń do prezentacji nowoczesnych technologii i rozwiązań dla sektora obróbki drewna, przemysłu meblarskiego i tartacznego oraz energii z drewna, uzupełniona maszynami do rozkroju i szycia tkanin, komponentami do produkcji mebli, akcesoriami meblowymi, jak również klejami i lakierami.

– Pogarszająca się sytuacja gospodarcza wymaga unowocześnienia procesów technologicznych pod kątem obniżenia zużycia surowców, energii i pracy. Nie odbędzie się to bez inwestowania w nowoczesne maszyny, które można obejrzeć i przetestować na DREMIE – mówi Andrzej Półrolniczak, dyrektor targów.

Ekspozycje, nowości technologiczne, konferencje, debaty i szkolenia

Wystawa ta to nie tylko ekspozycje maszyn i nowości technologicznych, ale też konferencje, debaty i szkolenia. Znajdziemy tutaj propozycje zarówno dla dużych, jak i małych czy średnich przedsiębiorstw. Czterodniowy program co roku tworzony jest we współpracy z ekspertami, kluczowymi organizacjami, stowarzyszeniami oraz instytucjami branż drzewnej i meblarskiej.

Światowe marki, liderzy rynku oraz firmy stawiające na innowacyjność, rozwój i trwałe relacje biznesowe zawitają już niedługo do Wielkopolski.

Według najnowszych danych instytucji targowych, wystawa DREMA plasuje się na 5. miejscu w rankingu najważniejszych światowych ekspozycji, tuż obok niemieckich targów LIGNA, włoskich XYLEXPO, amerykańskich IWF Atlanta czy chińskich WMF Shanghai. Prestiż poznańskiej ekspozycji podkreśla również fakt, że jako jedyne wydarzenie w Polsce jest obecne na liście 14 światowych wystaw dedykowanych przemysłowi obróbki drewna, oficjalnie popieranych przez Europejską Federację Producentów Maszyn do Obróbki Drewna EUMABOIS.

Kompleksowa oferta

Targi zaprezentują kompleksowe rozwiązania technologiczne dedykowane obróbce drewna, przemysłowi meblarskiemu i tartacznemu oraz energii z drewna – od surowców, materiałów i komponentów do zaawansowanych technologicznie maszyn i urządzeń do produkcji.

Wydarzenie dedykowane jest przedstawicielom wszystkich przedsiębiorstw związanych z obróbką drewna.

Zapisz się do Newslettera!

Na podany przez Ciebie adres e-mail będziemy wysyłać informacje o nowo wydanym numerze "Kuriera Drzewnego", nowych artykułach oraz o nowo dodanych ogłoszeniach

   

Tak, wysyłaj mi swój Newsletter! (w każdej chwili możesz zrezygnować z subskrypcji).

Czytaj dalej

Wydarzenia

XIII Kongres Stolarki Polskiej – rozmowy o przyszłości branży budowlanej

Aktualności POID

Dodane:

/

Kurier Drzewny
Każda edycja wydarzenia dostarcza cennej wiedzy na temat stanu branży. Fot. POID

Wiedza, prestiż, kontakty – te trzy słowa najlepiej definiują Kongres Stolarki Polskiej, organizowany przez Związek POiD. Tegoroczna odsłona wydarzenia odbędzie się w dniach 24-25 maja w hotelu DoubleTree by Hilton w Warszawie. Na uczestników Kongresu czekają: złożony z trzech bloków tematycznych bogaty program merytoryczny, inspirujące rozmowy i wieczorna Gala, na której wręczone zostaną branżowe nagrody.

 
Kongres Stolarki Polskiej to najważniejsze spotkanie w rodzimej branży stolarki budowlanej. Corocznie uczestniczy w nim ponad 300 osób: przedstawiciele firm z branży, reprezentanci świata biznesu, nauki, polityki i mediów. Podejmowane podczas Kongresu decyzje wpływają na przyszłość całego sektora i wyznaczają dalsze kierunki jego rozwoju. Udział w wydarzeniu jest również doskonałą okazją do bezpośrednich rozmów oraz nawiązania bezcennych kontaktów biznesowych.

 
Tegoroczny Kongres odbędzie się w dniach 24-25 maja w DoubleTree by Hilton Hotel & Conference Centre Warsaw****, przy ul. Skalnicowej 21 w Warszawie. Tematyka wydarzenia to: przyszłość branży budowlanej w Polsce, termomodernizacja budownictwa i recykling oraz najnowsze trendy marketingowe.

 
XIII Kongres Stolarki Polskiej będzie wyjątkowy nie tylko z uwagi na swój program, lecz również międzynarodowy charakter: obecność 50 wysokiej rangi menadżerów, przedstawicieli firm członkowskich EPPA (Europejskie Stowarzyszenie Branżowe Dostawców Systemów Okiennych z PCV) z całej Europy, którzy będą uczestniczyć w wydarzeniu.

 
W ramach trzech bloków tematycznych Kongresu, wraz z cenionymi ekspertami, omówione zostaną m.in: najważniejsze zagadnienia wpływające na funkcjonowanie branży budowlanej w kontekście sytuacji gospodarczej w Polsce i na świecie, koniunktura na rynku materiałów budowlanych w Polsce, termomodernizacja i rządowe programy wsparcia jako impuls dla budownictwa oraz rozwój recyklingu wyrobów stolarki. Nie zabraknie również dyskusji o najważniejszych obszarach marketingowych w branży budowlanej w 2023 roku.

 
Na koniec pierwszego dnia Kongresu odbędzie się uroczysta Gala, podczas której dowiemy się, kto dołączy do grona Członków Honorowych POiD i poznamy laureatów branżowych nagród, w tym prestiżowych Orłów Polskiej Stolarki. W ramach podsumowania XIII Kongresu Stolarki Polskiej nastąpi natomiast przyjęcie rezolucji kongresowej, która określi przyszłe działania Związku POiD i wpłynie na dalszy rozwój branży.

 
Źródło: POID

 
Więcej informacji, rejestracja oraz harmonogram na stronie: www.kongres.poid.eu

 

Zapisz się do Newslettera!

Na podany przez Ciebie adres e-mail będziemy wysyłać informacje o nowo wydanym numerze "Kuriera Drzewnego", nowych artykułach oraz o nowo dodanych ogłoszeniach

   

Tak, wysyłaj mi swój Newsletter! (w każdej chwili możesz zrezygnować z subskrypcji).

Reklama

Czytaj dalej

Aktualności

Współpraca Felder Group i EMC

Partnerstwo technologiczne

Dodane:

/

Kurier Drzewny
Od lewej do prawej: Alexander Felder (CMO Felder Group), Stephan Kuenzel (Productmanager Felder Group Automatic Machines), Alberto Stagni (współwłaściciel EMC), Lorenzo Baraccani (współwłaściciel EMC), Giulio Baraccani (współwłaściciel EMC), Ivano Coveri (CEO EMC), Tamara Felder (CMO Felder Group), Hansjoerg Felder (CEO Felder Group). Fot. Felder Group

Spółki Felder Group i EMC srl współpracują z powodzeniem od ponad dwóch dekad. Teraz obie firmy porozumiały się w sprawie głębszego partnerstwa technologicznego. Felder Group nabyła większościowy udział w EMC srl i tym samym włączyła EMC do swojej grupy przedsiębiorstw.

 
Szczególny nacisk położony jest na obszar technologii szlifowania. Felder Group i EMC oferują przyszłościowe i już sprawdzone rozwiązania w zakresie szlifowania we wszystkich obszarach wtórnej obróbki drewna. Od maszyny podstawowej, po innowacyjne rozwiązania indywidualne i produkty z najwyższej półki – w ramach partnerstwa klient otrzymuje wszystko, co jest niezbędne na każdym etapie łańcucha procesów w obszarze technologii szlifowania. Drugim ważnym obszarem zastosowania technologii szlifowania EMC jest obróbka metali, co wyraża się w szerokiej ofercie maszyn EMC.

 
Oferta produktów Felder Group w ostatnich latach znacznie się poszerzyła, a na pierwszy plan coraz częściej wysuwają się także indywidualne wymagania klientów i projekty specjalne. Jednocześnie wysoki popyt na różnych rynkach i polach wzrostu wymaga wspólnego powiązania potencjału badawczo-rozwojowego i produkcyjnego.

 
– Dla nas, jako dostawcy pełnego zakresu usług w obszarze wtórnej obróbki drewna, konsolidacja i integracja EMC w ramach Felder Group była logicznym i przyszłościowym krokiem. Dzięki EMC zyskaliśmy innowacyjnego partnera technologicznego, który dysponuje wszystkimi zdolnościami technologicznymi i miękkimi kompetencjami niezbędnymi do obsługi całego łańcucha procesów w segmencie szlifowania – mówi Tamara Felder, Chief Marketing Officer Felder Group.

 
Zakłady produkcyjne w Hall in Tirol i w Imola zostaną zachowane w całości. Ośrodek badawczo-rozwojowy oraz zakłady produkcyjne w Imola pozostaną na miejscu i będą w przyszłości rozbudowywane. Międzynarodowa sprzedaż i serwis w zakresie obróbki drewna w obszarze technologii szlifowania zostaną w dużej mierze przejęte przez Felder Group. Istniejące struktury sprzedaży spółek Felder Group i EMC zostaną utrzymane.

 
– Zespół EMC jest bardzo zadowolony, że doszło do połączenia z Felder Group i że położono duży nacisk na technologię szlifowania. Wyjątkowa okazja, aby pokazać nasze doświadczenie innowacyjność oraz móc w pełnym zakresie obsługiwać wielu klientów na różnych rynkach – stwierdza Ivano Coveri, CEO EMC.

 

Zapisz się do Newslettera!

Na podany przez Ciebie adres e-mail będziemy wysyłać informacje o nowo wydanym numerze "Kuriera Drzewnego", nowych artykułach oraz o nowo dodanych ogłoszeniach

   

Tak, wysyłaj mi swój Newsletter! (w każdej chwili możesz zrezygnować z subskrypcji).

Czytaj dalej

Aktualności

„Transformacja obróbki drewna”

LIGNA 2023: 15 – 19 maja, Hanower, Niemcy

Dodane:

/

Kurier Drzewny
Podczas wydarzenia zaprezentują się światowi dostawcy technologii dla branży. Fot. Materiały prasowe

Głównym tematem tegorocznej LIGNY jest „Transformacja obróbki drewna”, czyli przedstawienie realnych scenariuszy dla przemysłu drzewno-meblarskiego biorąc pod uwagę obecne i przyszłe kierunki rozwoju cyfryzacji, a także dostępne rozwiązania.

LIGNA odbędzie się w Hanowerze w dniach 15 – 19 maja br. pod hasłem: „Transformacja obróbki drewna” i obejmie takie tematy jak automatyzacja oraz cyfryzacja procesów, jak również zastosowanie nowych materiałów i technologii.

Wydarzenie pokaże, w jaki sposób można zoptymalizować wydajność, podwyższyć jakość i zrównoważyć rozwój obróbki drewna, na przykład poprzez uczenie maszynowe.

Cyfryzacja to kluczowa technologia postępująca, która powoduje fundamentalne zmiany w całym łańcuchu wartości obróbki drewna, zarówno w przemyśle, ale także w sektorze rzemieślniczym. Cyfryzacja, jako całościowy proces transformacji ewolucyjnej, ma produktywny wpływ na wszystkie obszary – od strategii, przez organizację produkcji i logistyki, po sprzedaż i obsługę posprzedażową.

LIGNA od lat towarzyszy rozwojowi branży. W tym roku temat „Transformacji obróbki drewna” konsekwentnie kontynuuje tematykę z 2019 roku, którą były „Zintegrowane technologie obróbki drewna – rozwiązania dostosowane do potrzeb” i 2017 r.

„Zintegrowana produkcja”. W trakcie targów można będzie odkrywać nowe technologie samodzielnie, jak również wziąć udział w hybrydowym zwiedzaniu z przewodnikiem, które odbędzie się w językach niemieckim i angielskim. Wydarzeniu towarzyszyć będą także specjalne formaty, pokazy i prezentacje.

Wiedza = udane inwestycje

Dla przedsiębiorstw rzemieślniczych zajmujących się obróbką drewna wdrożenie technologii cyfrowych to szczególne wyzwanie. Brak wiedzy technicznej w tym zakresie może szybko doprowadzić do trudności w integracji nowych technologii. LIGNA 2023 jest zatem odpowiednim miejscem do zdobycia podstawowej wiedzy potrzebnej do pełnego wykorzystania korzyści płynących z cyfryzacji. Kolejny ważny temat, który zostanie poruszony w Hanowerze to „Bezpieczeństwo danych”. Podobnie jak w przypadku każdego zarządzania cyfrowymi danymi, procesy transformacji w obróbce drewna także wymagają właściwej strategii bezpieczeństwa, aby zapobiec utracie czy wyciekom danych.

Istotne są również takie aspekty, jak: zapewnienie kompatybilności w celu zintegrowania istniejącego sprzętu oraz umożliwienie przesyłania danych i komunikacji między różnymi systemami.

Co jednak najważniejsze, transformację należy rozumieć również jako zmianę kulturową, w której przestrzenie dla procesów twórczych wciąż otwierają się przed ludźmi.

Szeroka oferta i światowe nowości

Wiodące na świecie targi przemysłu drzewnego i przetwórstwa drzewnego są wspólnie organizowane przez Deutsche Messe i VDMA Woodworking Machinery. Prezentuje całą gamę produktów i usług dla przemysłu pierwotnego i wtórnego – narzędzia, maszyny i systemy do produkcji niestandardowej i masowej, technologii powierzchni, produkcji płyt drewnopochodnych, technologii tartacznej, energii z drewna, elementów maszyn i techniki automatyki, a także maszyny i instalacje dla leśnictwa, obróbki drewna okrągłego i produkcji tarcicy.

Kto i gdzie – krótkie przypomnienie

• Narzędzia i maszyny do produkcji indywidualnej i masowej (hale 11 – 15, 27).
• Technologia powierzchni (hale 16, 17).
• Produkcja płyt opartych na drewnie (hale 26).
• Technologia tartaczna (hala 25).
• Energia z drewna (hale 25, 26, teren otwarty).
• Komponenty maszynowe i technologia automatyzacji (hala 16).
• Maszyny dla leśnictwa, obróbki kłód i produkcji tartacznej (teren otwarty P32 – 35).

Więcej informacji można uzyskać na stronie: www.ligna.de

Kurier Drzewny

W trakcie targów LIGNA można będzie znaleźć odpowiedzi na najważniejsze pytania, a dzięki konsultacjom ze specjalistami także rozwiązać rozmaite wyzwania i problemy produkcyjne. Fot. Materiały prasowe

Zapisz się do Newslettera!

Na podany przez Ciebie adres e-mail będziemy wysyłać informacje o nowo wydanym numerze "Kuriera Drzewnego", nowych artykułach oraz o nowo dodanych ogłoszeniach

   

Tak, wysyłaj mi swój Newsletter! (w każdej chwili możesz zrezygnować z subskrypcji).

Czytaj dalej
Reklama

Targi


Targi branży drzewnej, meblarskiej i leśnej

9-12 maja 2023
interzum, Kolonia, Niemcy

15-19 maja 2023
LIGNA, Hanower, Niemcy

4-7 czerwca 2023
imm Cologne, Kolonia, Niemcy

12-15 września 2023
DREMA, Poznań

17-21 września 2023
M.O.W. Bad Salzuflen, Niemcy

Reklama

DREW-BUD

Nawrocki

Dodane w tym tygodniu


Zapisz się do Newslettera!

Otrzymuj aktualizacje bezpośrednio do swojej skrzynki odbiorczej.

Wysyłaj mi Newsletter (w każdej chwili możesz zrezygnować z subskrypcji).

 

Zapisz się do Newslettera!

Na podany przez Ciebie adres e-mail będziemy wysyłać informacje o nowo wydanym numerze "Kuriera Drzewnego", nowych artykułach oraz o nowo dodanych ogłoszeniach

   

Tak, wysyłaj mi swój Newsletter! (w każdej chwili możesz zrezygnować z subskrypcji).