Connect with us

Technika, technologie, nowości

Najszybszy forwarder na świecie

PONSSE Bison Active Frame

Dodane:

/

Kurier Drzewny
Autorski system zawieszenia kabiny Active Frame gwarantuje, że boczne kołysania wpływające na operatora są skutecznie i niezauważalnie eliminowane. Fot. PONSSE

PONSSE Bison jest uznawany za najszybszy forwarder na świecie. Posiada przekładnię wyposażoną w bezstopniowy układ przeniesienia napędu CVT. Oznacza to, że nie jest już konieczne zatrzymywanie się podczas przełączania z szybkiego na wolny tryb pracy, a to przekłada się na szybszą pracę w każdym terenie. Nowoczesny silnik, mocny żuraw i solidny układ napędowy czynią z Bisona Active Frame bezkonkurencyjną maszynę do transportu drewna.

 

Wysoka wydajność przy niższym zużyciu paliwa

PONSSE Bison Active Frame demonstruje swoją wyższość przede wszystkim podczas transportu ładunku na duże odległości. Z nowym układem przeniesienia napędu CVT, dopasowującym prędkość jazdy i obciążenie silnika do sytuacji, można osiągnąć wysoką wydajność przy niższym zużyciu paliwa. Doświadcz wyższego momentu obrotowego i bezstopniowego przenoszenia napędu przekładni CVT – nigdy więcej zatrzymywania się, by przełączyć pomiędzy wysokim biegiem a niskim. Nowy system przeniesienia napędu redukuje zużycie paliwa. Wyjątkowa moc powstała z połączenia tych zalet z nowoczesnymi wysokoprężnymi silnikami Mercedes-Benz/MTU. Ładowność forwardera Bison Active Frame wynosi 16 ton. Duża przestrzeń ładunkowa w połączeniu z wydajnym i łatwym w użyciu żurawiem zapewniają wydajną pracę na wszystkich powierzchniach roboczych.

 

Wytrzymały, ergonomiczny i bezproblemowy w obsłudze

Prosta i wytrzymała konstrukcja ramy, oprócz niezawodności, zapewnia funkcjonalne rozmieszczenie podzespołów i łatwą obsługę. Urządzenie cechuje także ergonomia oraz łatwość obsługi, które mają ogromny wpływ na wydajność pracy. Kabina zapewnia najbardziej ergonomiczne dżojstiki dostępne na rynku oraz doskonałą widoczność, z której słyną wszystkie maszyny leśne PONSSE. Nie można zapominać o obszernych, dobrze zaprojektowanych schowkach, które nie tylko stanowią część komfortu obsługi, ale także posiadają cechy wpływające na bezpieczeństwo pracy. Bezproblemową obsługę osiągnięto dzięki lepszemu rozlokowaniu punktów kontrolnych, oświetlenia serwisowego oraz bezpiecznych stopni i podestów. Ponadto wysokiej jakości podzespoły pozwalają na wydłużenie odstępów pomiędzy przeglądami.

 

Nowe spojrzenie na fotel operatora

Nowa tkanina fotela (83 proc. wełny) jest pięciokrotnie trwalsza niż dotychczas. Ponadto, odporna na zabrudzenia powierzchnia sprawia, że jej czyszczenie jest łatwiejsze niż kiedykolwiek wcześniej. Oddychający materiał i ergonomiczne podpórki fotela gwarantują większy komfort pracy. Wzmocniona podstawa i zawieszenie fotela zapewniają doskonałą trwałość i stabilność. Zwiększona możliwość obciążenia siedzenia (210 kg) sprawia, że lepiej tłumi ono wszelkie ruchy i wibracje. Wszystkie elementy regulacji znajdują się z przodu fotela. Do jego podstawy można dotrzeć zdejmując poduszkę siedziska.

 

Doskonała widoczność z kabiny

Kurier Drzewny

Duża kabina, obszerne okna oraz wąskie słupki dachowe gwarantują doskonałą widoczność we wszystkich kierunkach. Fot. Alicja Bagnucka

Kabina forwardera PONSSE Bison Active Frame to przewaga w dziedzinie najnowocześniejszej technologii maszyn leśnych. Jest to środowisko pracy profesjonalistów, którzy cenią wygodę, ergonomię oraz bezpieczeństwo pracy. Elementy sterujące to najlepsze urządzenia pod względem ergonomii, jakie można znaleźć obecnie w maszynach leśnych. Duża kabina, obszerne okna oraz wąskie słupki dachowe gwarantują doskonałą widoczność we wszystkich kierunkach.

CVT – jazda z dowolną prędkością bez zatrzymywania się

Kurier Drzewny

Nowy rodzaj przeniesienia napędu bazuje na technologii CVT, która bezstopniowo zmienia przełożenia. Fot. PONSSE

Dzięki bezstopniowej skrzyni biegów można przełączyć się na dowolną prędkość bez konieczności zatrzymywania się – oczywiście w zależności od sytuacji na drodze. Nowy rodzaj przeniesienia napędu bazuje na technologii CVT, która bezstopniowo zmienia przełożenia. Oznacza to, że tradycyjne przełączanie pomiędzy szybkim i wolnym biegiem nie jest już konieczne. W maszynie wyposażonej w przekładnię CVT, tradycyjne hydrostatyczne przeniesienie napędu może być zastąpione oddzielnym układem CVT. Pozwala to osiągnąć niższe zużycie paliwa oraz wyższy moment obrotowy. Korzyści wynikające z wyższego momentu obrotowego ujawniają się przede wszystkim podczas jazdy po stromych podłożach.

 

Niższy poziom emisji i niższe zużycie paliwa

Nowe silniki Mercedes-Benz/MTU spełniające normę emisji spalin Stage V są wydajne i ekonomiczne. Zwiększono moment obrotowy, którego maksymalną wartość można osiągnąć przy niższej prędkości obrotowej silnika. Silniki Mercedes-Benz/MTU Stage V to nowoczesne, niskoemisyjne jednostki napędowe o znacznie niższej emisji cząstek stałych (PM) i tlenków azotu (Nox) w porównaniu z silnikami poprzedniej generacji (Stage III i IV). Oprócz systemu SCR, nowe jednostki napędowe kontrolują objętość cząstek stałych za pomocą filtra cząstek stałych (DPF).

Aktywna rama – kołysanie wyeliminowane

Kurier Drzewny

Autorski system zawieszenia kabiny Active Frame gwarantuje, że boczne kołysania wpływające na operatora są skutecznie i niezauważalnie eliminowane. Fot. PONSSE

Aktywna rama pozwala operatorowi zachować czujność i wydajność. Cechą szczególną PONSSE Bison Active Frame jest wytrzymała konstrukcja ram. Podczas rozlokowania podzespołów uwzględniono łatwy dostęp do nich podczas konserwacji. Dodatkowo długie przerwy pomiędzy przeglądami wydłużają efektywny czas pracy i ograniczają koszty obsługi do niezbędnego minimum. Nawet przy wyższych prędkościach utrzymywany jest doskonały komfort pracy i obsługi. Autorski system zawieszenia kabiny Active Frame gwarantuje, że boczne kołysania wpływające na operatora są skutecznie i niezauważalnie eliminowane. Konstrukcyjnie prosty i skuteczny system zapewnia komfortową jazdę. Ciało operatora jest poddawane znacznie mniej siłom zewnętrznym niż dotychczas. System pozwala mu zachować czujność i wydajność przez wiele godzin, nawet przy większych prędkościach.

"Kurier Drzewny" Miesięcznik branży drzewnej, meblarskiej i leśnej. Jesteśmy obecni na rynku wydawniczym od 2008 roku. KONTAKT z nami: kontakt@kurierdrzewny.eu. Przeglądaj wydania Online: E-wydania. Reklamuj się u nas: Oferta www. Reklama w wydaniu drukowanym: Oferta. Artykuły w Kurierze Drzewnym: Artykuły.

Kontynuuj czytanie
Reklama prenumerata
Kliknij aby skomentować

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Galeria

Szybkie cięcie i wydajna praca

Kapowanie pakietów i drewna okrągłego

Dodane:

/

Portal Drzewny

Ciesząca się dużą renomą na świecie austriacka firma PRINZ, której przedstawicielstwo na Polskę oraz rynki wschodnie mieści się w Poznaniu, ma w ofercie szereg systemów łańcuchowych do kapowania pakietów i drewna okrągłego: zaczynając od pił mobilnych, przez maszyny stacjonarne, na w pełni automatycznych liniach kończąc.

 

Kurier Drzewny

Zdj. 6. Do kapowania drewna okrągłego klienci najczęściej wybierają chromowane łańcuchy żłobikowe typu LOGMAX oraz TIMBERCUT z zaokrąglonymi zębami, umożliwiające szybkie cięcia i wydajną pracę piły, przy minimalnych kosztach ostrzenia. Fot. PRINZ

– Polscy klienci najczęściej wybierają piły mobilne, które są maszynami poręcznymi, precyzyjnymi i przydatnymi wszędzie tam, gdzie niezbędne są szybkie oraz dobre jakościowo cięcia poprzeczne – mówi Maciej Nowak, prezes zarządu z firmie PRINZ Polska sp. z o.o. – Podobną popularnością cieszą się układy tnące do wbudowania, które charakteryzuje łatwość montażu i integracji z już istniejącymi elementami linii. Ponadto, zakup pił nie wymusza ponoszenia dużych nakładów inwestycyjnych. Obecnie w ofercie firmy znajduje się kilka modeli pił mobilnych do kapowania pakietów oraz układów do wbudowania do cięcia drewna okrągłego. Każda z tych maszyn cechuje się stabilną i niezawodną konstrukcją obliczoną na wiele lat użytkowania, przy zapewnieniu wysokiej wydajności i dużej dokładności cięcia.

 

PROFICUT light – najpopularniejsze rozwiązanie w polskich zakładach drzewnych

Atrakcyjnym rozwiązaniem, które od wielu lat cieszy się dużą popularnością w zakładach drzewnych, jest mobilna, jednoosobowa piła elektryczna PROFICUT light (zdj. 1) do kapowania pakietów desek, płyt i drewna okrągłego.
 
– Piła charakteryzuje się prostą budową i łatwością w manewrowaniu dzięki kołom z pełnej gumy – wyjaśnia Maciej Nowak. – Prowadnicę opuszcza się i podnosi manualnie przy pomocy wygodnego uchwytu. Wysoka dokładność cięcia (+/- 4 mm, przy równym podłożu) jest zapewniona przez dwa stabilizatory oraz szeroki przedni zderzak, który ustawia maszynę idealnie pod kątem prostym w stosunku do ciętego materiału. Piła wyposażona jest w masywną głowicę z układem naciągowym, układem amortyzowania drgań łańcucha i automatycznym układem smarowania z pompą olejową zębatą i dokładną regulacją dawki. Smarowanie odbywa się od strony ciętego materiału, co ma wpływ na żywotność części układu tnącego.

 

ECOSTAR – tańsze rozwiązanie dla mniejszych zakładów

Kolejną mobilną maszyną w ofercie austriackiego producenta jest model ECOSTAR (zdj. 2), który powstał w odpowiedzi na liczne zapytania ze strony mniejszych zakładów drzewnych o tańsze piły do kapowania pakietów i drewna okrągłego.

– O sukcesie tego modelu decyduje głównie optymalna relacja ceny do możliwości maszyny – informuje prezes zarządu. – ECOSTAR to uniwersalna piła do kapowania, docinania, wyrównywania pakietów tarcicy, płyt, zrzyn, drewna okrągłego i wielu innych materiałów. Do największych jej zalet należą: jednoosobowa obsługa, duża dokładność cięcia +/- 4 mm oraz wydajny system smarowania układu tnącego z dużym, 5-litrowym zbiornikiem olejowym. Nowa głowica ECOSTAR z precyzyjnymi prowadzeniami liniowymi zapewnia odpowiednią amortyzację łańcucha tnącego.

 

UNI BLOCK – hydrauliczny układ tnący do wbudowania

Układ tnący przystosowany do pracy w linii manipulacji o większej wydajności – UNI BLOCK (zdj. 3) wyposażony jest w układ obrotowy do posuwu układu tnącego, siłownik hydrauliczny i przygotowany jest do podpięcia do agregatu hydraulicznego. Hydrauliczny posuw prowadnicy z łańcuchem umożliwia wydajne kapowanie dłużyc w połączeniu z wygodną obsługą linii sterowanej z pulpitu. Dostępny jest w trzech wersjach: z silnikiem o mocy 7,5; 11 i 15 kW, co pozwala na dobranie odpowiedniego rozwiązania do rodzaju ciętego drewna, jego średnic i intensywności używania. Istnieje możliwość doposażenia układu (opcja) w stabilizator lub łuk prowadzący, zwiększające dokładność cięcia.

 

Prowadnice, łańcuchy tnące

Każda maszyna wyposażona jest w prowadnicę i odpowiedni łańcuch tnący. Prowadnice dostępne są w trzech wersjach: hartowane indukcyjnie, jednostronnie i dwustronnie stellitowane. Warstwa stellitu wspawana w powierzchnie nośne przy pomocy nowoczesnych spawarek plazmowych znacznie wydłuża żywotność prowadnicy. Wybrane typy prowadnic dostępne są również w wersji EXPERT LINE (zdj. 4). Charakteryzują się najdłuższą żywotnością i odpornością na najtrudniejsze warunki podczas cięcia oraz stosowane są w wysokowydajnych liniach kapowania.
 
Wybór łańcucha tnącego uzależniony jest od szeregu czynników, takich jak: typ maszyny, intensywność używania piły czy też rodzaj ciętego materiału. Przy kapowaniu pakietów tarcicy, kantówek najlepiej sprawdzają się łańcuchy typu OPTICUT, PROCUT oraz MULTICUT (zdj. 5), charakteryzujące się prostymi ogniwami tnącymi, które pozostawiają powierzchnię po cięciu gładką i idealnie równą oraz umożliwiają uzyskanie dokładności cięcia na poziomie +/-1 mm.
 
Do kapowania drewna okrągłego klienci najczęściej wybierają chromowane łańcuchy żłobikowe typu LOGMAX (zdj. 6) oraz TIMBERCUT z zaokrąglonymi zębami, umożliwiające szybkie cięcia i wydajną pracę piły, przy minimalnych kosztach ostrzenia.
 
Łańcuchy tnące widiowe DURACUT charakteryzują się długim, 8-milimetrowym ostrzem, pozwalającym na wykonanie do 700 cięć bez ostrzenia (drewno miękkie, pakiety 120 x 120 cm). Ich główne przeznaczenie to jednak cięcie twardego, zanieczyszczonego lub zmrożonego drewna.
 
Wyroby firmy, dzięki wysokiej jakości i walorom technicznym, znalazły uznanie wśród specjalistów i naukowców oraz klientów w ponad 100 krajach na świecie.
– Wybrane produkty firmy prezentowane będą podczas wrześniowych targów DREMA w Poznaniu, w dniach 14 – 17.09.2021 r., hala 5, stoisko 40. Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia nas – dodaje Maciej Nowak.

Kontynuuj czytanie

Technika, technologie, nowości

Łatwe klejenie drewna i betonu

Innowacyjna technologia klejenia ułatwia zastosowanie elementów kompozytowych drewniano-betonowych w budownictwie

Dodane:

/

Portal Drzewny
Hala z dużym obiektem badawczym wykonanym ze stali, w którym mocowany jest element z kompozytu drewniano-betonowego. Składa się z dwóch poziomych drewnianych belek, rozmieszczonych w odległości około pół metra, z przyklejoną do nich płytą betonową. Testy pokazały, że nowa technologia szybkiego klejenia umożliwia bezpieczną produkcję nośnych elementów kompozytowych drewniano-betonowych o dużych rozpiętościach (tutaj: 6,15 m). Fot. Uniwersytet w Kassel I Jens Frohnmüller

Za sprawą innowacyjnej technologii łączenia, opracowanej przez badaczy w ramach wspólnego projektu z udziałem Fraunhofer WKI, wysokowydajne elementy kompozytowe drewniano-betonowe mogą być produkowane szybciej i łatwiej. Dzięki temu elementy kompozytowe stają się bardziej konkurencyjne w porównaniu z elementami z czystego betonu i może to zwiększyć wykorzystanie odnawialnego surowca drzewnego w budownictwie.

 
Elementy kompozytowe drewniano-betonowe (TCC) mogą być stosowane w budownictwie wielokondygnacyjnym, np. jako stropowe. W porównaniu z konstrukcjami betonową i drewnianą oferują wiele zalet.
– Drewno i beton idealnie łączy specyficzna wytrzymałość na ściskanie i rozciąganie. Dalsze zalety ich stosowania to izolacja akustyczna i konstrukcyjna ochrona przeciwpożarowa – wyjaśnia Malte Mérono, kierownik projektu w Fraunhofer WKI.
 
Do elementów TCC można użyć drewno świerkowe lub bukowe, które jest ogólnie dostępne. Surowiec gromadzi CO2 w belce przez długi czas i zmniejsza samą wagę elementu, umożliwiając w ten sposób zrównoważone, lekkie rozwiązania konstrukcyjne.
 
Do tej pory elementy te były ze sobą łączone za pomocą np. śrub lub poprzez wylewanie świeżego betonu na elementy drewniane. Obie metody mają wady – stosowanie wkrętów w elementach TCC jest bardzo czasochłonne, natomiast zastosowanie świeżego betonu skutkuje niepożądanym zwiększeniem wnikania wilgoci i wydłużeniem czasu budowy. W porównaniu z metodą konstrukcji z czystego betonu, ww. elementy nie są więc konkurencyjne w wielu lokalizacjach. Aby to zmienić, naukowcy z Fraunhofer WKI, we współpracy z Instytutem Łączenia i Spawalnictwa TU Braunschweig oraz specjalistyczną jednostką „Rehabilitacji budynków i konstrukcji drewnianych” na Uniwersytecie w Kassel, opracowali nowy system szybkiego wiązania. Jest to szybka i prosta technologia łączenia do montażu elementów TCC na placu budowy oraz do prefabrykacji w zakładzie.
 
Naukowcy odkryli, że nie tylko dwuskładnikowe epoksydy (2C-EP), ale także utwardzane na gorąco jednoskładnikowe poliuretany (1C-PU) nadają się do klejenia na gładkich powierzchniach betonowych. Wcześniej zakładano, że do klejenia nadają się wyłącznie piaskowane powierzchnie betonowe. W trakcie projektu można było obalić to założenie. Doświadczenia wykazały, że gładkie powierzchnie betonowe mogą być stosowane do klejenia elementów TCC, jeśli świeżo nałożony klej zostanie osadzony pomiędzy drewnem a strukturą betonu. Pierwotny plan w ramach projektu zakładał wstępne powlekanie siatek klejem topliwym do nagrzewania spoin, a tym samym wyprodukowanie półproduktu do produkcji elementów TCC.
– Spoiwa na bazie kleju topliwego okazały się jednak nieodpowiednie. Ze względu na wysoką przewodność cieplną betonu doszło do niewystarczającego zwilżenia powierzchni betonu przez klej – wyjaśnia Mérono.
 

„Gładkie powierzchnie betonowe można łączyć z drewnem świerkowym i bukowym, jeśli podczas procesu produkcji betonu unika się stosowania środków antyadhezyjnych. Dzięki tej procedurze produkcja elementów TCC staje się prostsza, a przez to bardziej atrakcyjna ekonomicznie.”

 
Gładkie powierzchnie betonowe można łączyć z drewnem świerkowym i bukowym, jeśli podczas procesu produkcji betonu unika się stosowania środków antyadhezyjnych. Dzięki tej procedurze produkcja elementów TCC staje się prostsza, a przez to bardziej atrakcyjna ekonomicznie.
 
We współpracy z Międzynarodowym Stowarzyszeniem do Spraw Technicznych Związanych z Drewnem (iVTH), odpowiednie ekspertyzy i etapy produkcji z zastosowaniem technologii spajania na gorąco elementów TCC podsumowano w zwartym dokumencie i udostępniono już branży.
 
Projekt badawczy IGF nr 19417 N sfinansowano za pośrednictwem AiF e. V. w ramach programu promocji wspólnych badań przemysłowych (IGF), przez niemieckie Federalne Ministerstwo Gospodarki i Energii (BMWi) na podstawie uchwały niemieckiego Bundestagu. Projekt był nadzorowany przez International Association for Technical Issues Related to Wood (iVTH) we współpracy z Deutscher Verband für Schweißen und verwandte Verfahren e.V. (Niemieckie Stowarzyszenie ds. Spawania i Procesów Pokrewnych, DVS).

 

Zapisz się do Newslettera!

Na podany przez Ciebie adres e-mail będziemy wysyłać informacje o nowo wydanym numerze "Kuriera Drzewnego", nowych artykułach oraz o nowo dodanych ogłoszeniach

   

Tak, wysyłaj mi swój Newsletter! (w każdej chwili możesz zrezygnować z subskrypcji).

Kontynuuj czytanie

Technika, technologie, nowości

Do sześciuset skrzydeł na zmianę

Dopasowana indywidualnie do potrzeb klientów

Dodane:

/

Kurier Drzewny
Okleiniarka skrzydeł drzwiowych jest w pełni zintegrowana z systemem powrotu elementów. Fot. materiały producenta

Firma Paul OTT GmbH do swojej oferty dołączyła okleiniarkę, pozwalającą okleinować skrzydła drzwiowe proste i przylgowe.

 

KurierDrzewny

Okleiniarka skrzydeł drzwiowych jest w pełni zintegrowana z systemem powrotu elementów. Fot. materiały producenta

Skrzydła drzwiowe muszą być wcześniej przygotowane pod względem wymiaru i kąta jeszcze przed procesem okleinowania krawędzi. W przypadku okleinowania przylgowych skrzydeł drzwiowych: obrzeże z rolki od 0,3 do 0,45 mm (fornir, ABS, tworzywo sztuczne i obrzeże z tworzywa sztucznego), z rolki o grubości 1 mm w zależności od kształtu krawędzi. W przypadku okleinowania prostych krawędzi skrzydeł drzwiowych: od 0,3 do 2 mm – w zależności od użytego materiału i wysokości obrzeża: od 0,3 do 2 mm dla obrzeży z forniru, od 0,3 do 2 mm dla obrzeży tworzywowych. Wysokość obrzeża: minimalna 28 mm, maksymalna 84 mm. Prędkość posuwu – skrzydła drzwiowe przylgowe: około 14 m/min, zależnie od rodzaju obróbki i powstałych naprężeń, itp.

 
Skrzydła drzwiowe proste: około 18 m/min. Nanoszenie kleju: skrzydła drzwiowe przylgowe – aplikacja kleju na powierzchnię przyklejanego obrzeża, proste – aplikacja kleju na krawędź skrzydła drzwiowego. Obsługa i sterowanie odbywają się poprzez wydajny, 22-calowy, kolorowy, dotykowy monitor, z możliwością zapisywania programów roboczych, wszystkimi ustawieniami agregatów roboczych dowolnie ponumerowanych, jak również parametrami dla systemu klejowego Combi-Melt. Daje to pełną automatyzację i najwyższy komfort obsługi. System klejowy przystosowany i nanoszący klej poliuretanowy tzw. PUR.

 

Automatyczne obracanie elementów…

Okleiniarka skrzydeł drzwiowych jest w pełni zintegrowana z systemem powrotu elementów (skrzydeł drzwiowych) Trans Select. Pozwala on na automatyczne obracanie, powrót elementów albo sztaplowanie, sterowane manualnie albo po sczytaniu kodu kreskowego. Wymiary elementów: długość minimalna 500 mm, maksymalna 3000 mm, w ruchu poprzecznym – długość maksymalna 3000 mm, szerokość minimalna 200 mm, szerokość maksymalna 1300 mm, grubość elementu 25 – 65 mm, maksymalny ciężar elementu: 120 kg.

 

… i działanie powrotu

Na wylocie okleiniarki usytuowany jest system transportu elementów i ich pozycjonowania, z którego głowica z wakuum pobiera elementy wychodzące z okleiniarki i manipulator umieszcza elementy na taśmie transportującej. Przemieszcza się on po portalu, sterowany jest w pełni automatycznie poprzez system sterowania okleiniarki oraz dodatkowy pomiar laserowy wymiaru elementu.
Możliwe są różne tryby pracy: umieszczenie elementu na taśmociągu powrotnym – bez obracania, z obrotem 0/90/180°, sztaplowanie elementów w pole odkładcze – bez obracania i z obrotem 90° w lewo albo 90° w prawo.

 
Dopasowany do indywidualnych potrzeb klienta: elementy z transportu powrotnego (wysokość powrotu = około 80 mm poniżej wysokości roboczej okleiniarki) będą zabierane i przenoszone w kierunku wlotu maszyny. Przedłużenie transportera powrotu elementów stanowią dodatkowy transporter rolkowy oraz zainstalowany stół z poduszką powietrzną (o wymiarach 2500 x 900 + 1000 mm). Z tego miejsca operator pobiera elementy, przy bardzo dużych i ciężkich może przesunąć je czy wprowadzić w łatwy sposób do okleiniarki.

 
Wydajność całego systemu: w zależności od elementów skrzydeł, tzn. prostych albo przylgowych, wynosi od 400 do 600 skrzydeł drzwiowych (3-stronnie obrabianych) na zmianę.

 

Zapisz się do Newslettera!

Na podany przez Ciebie adres e-mail będziemy wysyłać informacje o nowo wydanym numerze "Kuriera Drzewnego", nowych artykułach oraz o nowo dodanych ogłoszeniach

   

Tak, wysyłaj mi swój Newsletter! (w każdej chwili możesz zrezygnować z subskrypcji).

Kontynuuj czytanie

Technika, technologie, nowości

Uniwersalne głowice „Door Tools Light”

Obniżenie kosztów produkcji drzwi nawet o połowę

Dodane:

/

Kurier Drzewny
Podczas projektowania narzędzi brane są pod uwagę takie czynniki, jak: rodzaj maszyny i obrabianego materiału, kolejność obróbki oraz indywidualne cechy profili stolarki produkowanych przez odbiorcę. Fot. materiały producenta

Zestawy głowic „Door Tools Light” firmy Frezwid ułatwiają produkcję elementów drzwiowych oraz obniżają jej koszty do minimum, równocześnie wpływając pozytywnie na jakość i różnorodność produktów

 
Frezwid

 
Oferta handlowa firmy Frezwid wzbogaciła się ostatnio o uniwersalne zestawy narzędzi do produkcji drzwi.
Podobnie jak w przypadku rozwiązań opracowanych wcześniej przez przedsiębiorstwo, a przeznaczonych do produkcji okien, głowice Door Tools Light pozwalają na uproszczenie procesu obróbki elementów drzwiowych.

 
Zastosowane rozwiązania wychodzi naprzeciw oczekiwaniom klientów i pozwala zawęzić cały proces produkcji do zestawu kilku głowic, w których w odpowiedni sposób skonfigurowane segmenty umożliwiają wykonanie większości profili skrzydła i ościeżnicy drzwi.

 

Ekonomia i jakość

Rozwiązania zestawu głowic ułatwiają produkcję oraz obniżają jej koszty do minimum, nie wpływając negatywnie na jakość i różnorodność produktów. Zastosowanie wymiennych płytek ogranicza również przestoje technologiczne. W tym przypadku głowice i pełen serwis narzędzi zostawiają konkurencję z tyłu, obniżając koszty nawet o połowę w stosunku do najdroższych rozwiązań.
– Elementy eksploatacyjne, jakimi są wymienne płytki, dostarczamy w terminie do 7 dni – mówi Mariusz Gibek z firmy Frezwid. – Niski koszt wymiany ostrzy jest bardzo istotny dla klientów. Do wytworzenia narzędzi stosujemy najlepsze materiały z Niemiec i Szwajcarii, a frezy wykonujemy na wysokiej klasy nowoczesnych maszynach sterowanych numerycznie.

 

Dopasowanie do oczekiwań klienta

Podczas projektowania narzędzi brane są pod uwagę takie czynniki, jak: rodzaj maszyny i obrabianego materiału, kolejność obróbki oraz indywidualne cechy profili stolarki produkowanych przez odbiorcę. Narzędzia są przejrzyście i czytelnie oznaczone, co wpływa na szybkie przezbrajanie maszyny, bez czasochłonnych i kosztownych przestojów w pracy. Jeśli dodamy do tego indywidualny dobór rodzaju węglika, w zależności od obrabianego materiału, to otrzymujemy kompleksowe rozwiązanie dla produkcji.

„Rozwiązania zestawu głowic ułatwiają produkcję oraz obniżają jej koszty do minimum, nie wpływając negatywnie na jakość i różnorodność produktów.
Zastosowanie wymiennych płytek ogranicza również przestoje technologiczne.”

 
„Door Tools Light” przeznaczony jest przede wszystkim dla małych i średnich firm. We wdrożeniu zestawu głowic w zakładzie klienta, Frezwid oferuje pomoc i doradztwo na każdym etapie pracy.
Smart Set Tools Light – uniwersalny zestaw głowic do produkcji okien drewnianych – już od roku cieszy się uznaniem wśród małych i średnich producentów stolarki okiennej.
– Nasz zestaw Smart Set Tools Light jest złotym środkiem dla firm, które chcą rozpocząć produkcję okien lub pragną poszerzyć swoją ofertę o nowe profile okienne. Zestaw ten to wysoka jakość przy zachowaniu konkurencyjnej ceny – dodaje przedstawiciel firmy.
 

Płytki wymienne z węglika

Firma Frezwid jest producentem elementów wymiennych do głowic frezarskich, takich jak płytki wymienne z węglika spiekanego oraz noże HSS.
– W sprzedaży posiadamy standardowe wymienne ostrza, ale produkujemy również płytki kształtowe – profilowe do głowic frezarskich według nadesłanego przez klienta wzoru płytki, freza lub rysunku. Niestandardowe wymiary oraz kształty produkujemy na indywidualne zamówienie – wyjaśnia Mariusz Gibek.

 

Kurier Drzewny

Firma Frezwid jest producentem elementów wymiennych do głowic frezarskich. Fot. materiały producenta

 

Kurier Drzewny

Narzędzia są przejrzyście i czytelnie oznaczone, co wpływa na szybkie przezbrajanie maszyny. Fot. materiały producenta

 

Zapisz się do Newslettera!

Na podany przez Ciebie adres e-mail będziemy wysyłać informacje o nowo wydanym numerze "Kuriera Drzewnego", nowych artykułach oraz o nowo dodanych ogłoszeniach

   

Tak, wysyłaj mi swój Newsletter! (w każdej chwili możesz zrezygnować z subskrypcji).

Kontynuuj czytanie
Reklama
Reklama

Popularne w tym miesiącu

Zapisz się do Newslettera!

Wysyłaj mi Newsletter (w każdej chwili możesz zrezygnować z subskrypcji).

 

Zapisz się do Newslettera!

Na podany przez Ciebie adres e-mail będziemy wysyłać informacje o nowo wydanym numerze "Kuriera Drzewnego", nowych artykułach oraz o nowo dodanych ogłoszeniach

   

Tak, wysyłaj mi swój Newsletter! (w każdej chwili możesz zrezygnować z subskrypcji).