Żeby natura uzyskała ten efekt, potrzeba wielu lat. Jednak w czasach, gdy trend na postarzane drewno nie przemija, a coraz więcej klientów poszukuje tego typu produktów, naprzeciw stolarzom wychodzi technika, która przy niewielkich nakładach finansowych gwarantuje nadzwyczajne efekty. Drewno z efektem rustykalnym zachwyca naturalnością i szlachetnością. Gdzie szukać partnerów, którzy nie tylko oferują rozwiązania dla stolarzy, którzy chcą zajmować się stylizowaniem drewna, ale również pomogą w tej dziedzinie postawić pierwsze kroki?
Mistrzowie od nietypowych rozwiązań
Warto przyjrzeć się ciekawej ofercie maszyn do szczotkowania drewna, którą stale rozwija znana na polskim rynku Prochera.
– W naszej firmie zawsze staramy się zapewnić dostęp do bardzo szerokiego asortymentu produktów najwyższej jakości – podkreśla Dariusz Prochera, właściciel firmy. – Maszyna do szczotkowania drewna to idealny wybór dla wszystkich majsterkowiczów, ale przede wszystkim do profesjonalnych zakładów stolarskich. W ostatnim czasie bardzo popularne stały się meble, które są stylizowane na stare i używane. Postarzanie drewna jest zatem na czasie, a znacznie łatwiej jest je wykonać używając specjalistycznych narzędzi. Wychodzimy naprzeciw potrzebom klientów i oferujemy im elektronarzędzia o wszechstronnym zastosowaniu, a więc również szczotki do postarzania drewna, które znacznie usprawniają pracę.
Co ważne, nawiązując kontakt z tym producentem, mamy nie tylko gwarancję pozyskania profesjonalnych urządzeń, ale również pomoc w wyborze najbardziej pasujących do naszych potrzeb technologii oraz wskazówki, jak wykorzystywać maszyny, aby uzyskać efekt, który nas interesuje.
Szczotki do drewna, które oferuje Prochera, to urządzenia o szerokiej gamie zastosowań – mogą być również używane do czyszczenia elementów drewnianych i drewnopochodnych. Jest to zatem narzędzie wielofunkcyjne, bez którego trudno jest sobie poradzić w zakładzie stolarskim.
Co ważne, wszystkie urządzenia oferowane przez firmę charakteryzują się precyzją, a przede wszystkim są odporne na uszkodzenia oraz trwałe. Jest to zatem zakup na długi czas z gwarancją najwyższej jakości.
Dla małych i tych większych
Przedsiębiorstwo oferuje produkty uniwersalne, które znajdą zastosowanie zarówno w małych, jak i większych firmach. Współpracuje ono głównie z branżą meblarską oraz zakładami produkcji, gdzie wykonuje się prace stolarskie związane ze szlifowaniem drewna i materiałów drewnopochodnych.
Oferta obejmuje narzędzia i maszyny takie jak: bębny szlifierskie szczotkowe i pneumatyczne, głowice szlifierskie, narzędzia do postarzania, szczotki rozcierające i odpylające, specjalistyczne szczotki techniczne (osłonowe, zgarniające, uszczelniające wykonane wg dokumentacji i życzeń klienta), szlifierki bębnowe poziome i pionowe (DSB, KSB-2), przelotowe wielogłowicowe dyskowo-wałowe jedno-, dwu-, trzy- i czterostronne, szczotkarko-odmuchiwarki z funkcją dejonizacji oraz turbo odmuchiwania, linie olejowania przeznaczone do produkcji deski podłogowej oraz przy produkcji mebli, szlifierko-polerki przelotowe wykorzystywane m.in. przy szlifowaniu szerokich płaszczyzn, takich jak: fronty meblowe drewniane i z MDF, blaty stołów, drzwi, schody i innych w procesie przygotowania powierzchni drewnianych i drewnopochodnych, szlifowanie pod lakier czy po lakierze czy oleju, tzw. międzyoperacyjne oraz maszyny do strukturyzacji (postarzania) drewna, walcowe nakładarki od WN-300 do WN-1300 przeznaczone do jedno- i dwustronnego nanoszenia czynników ciekłych, takich jak: kleje, oleje, woski lazury, podkłady, na płaskie elementy drewniane, drewnopochodne, metal, szkło, granit, korek, styropian itp., a także transportery rolkowe i taśmowe.
Oprócz tego firma zajmuje się regeneracją rolek i wałów ogumowanych do walców klejowych, lakierniczych i szlifierek.
Szlifierki z efektem artyzmu
Ze względu na prostą budowę i funkcjonalność, szlifierki bębnowe często stosowane są po obróbce mechanicznej elementów drewnianych i drewnopochodnych. Dobrze sprawdzają się na powierzchniach płaskich, wypukłych i profilowanych o złożonych kształtach, a także krzywoliniowych. Dlatego urządzenia te znalazły szerokie zastosowanie przy produkcji mebli (giętych i stylizowanych), krzeseł, elementów ozdobnych wypoczynków oraz wszelkiego rodzaju galanterii, zabawek itp. Maszyny mają przynajmniej trzy prędkości obrotowe wrzeciona lub najczęściej płynną regulację obrotów.
Na osiach można zamontować bębny szlifierskie szczotkowe, pneumatyczne, jak i różnorodne narzędzia szlifiersko-polerskie innych firm. Bębny szlifierskie szczotkowe charakteryzują się bardzo niskimi kosztami eksploatacji w porównaniu z innymi systemami jednorazowymi. Głowice szlifierskie składają się z wymienialnych szczotek oraz osobno zamontowanych długich odcinków płótna ściernego. Kombinacja wymienialnych szczotek i materiału ściernego, zwiniętego jako zapas, pozwala na oszczędną pracę i maksymalne wykorzystanie materiału ściernego. W każdej chwili można materiał ścierny wymienić na ziarno o granulacji potrzebnej do wykonywania odpowiedniej operacji szlifiersko-polerskiej. Godzina pracy bębna szlifierskiego rekompensuje od 5 do 10 godzin pracy przy szlifowaniu metodą ręczną.
Natomiast pneumatyczne bębny szlifierskie znalazły zastosowanie przede wszystkim w procesie szlifowania i załamywania krawędzi, gdzie przez regulację ciśnienia w bębnie można dopasować materiał ścierny do kształtu szlifowanej powierzchni.