Connect with us
Przegląd Meblarski

Metaliczne, w matowym wykończeniu

Obrzeża CANTISA

Dodane:

/

CANTISA
Obrzeże metaliczne z matowymi refleksami. Fot. CANTISA SA


Odbiorcy mebli szukają coraz ciekawszych możliwości. Na szczęście czasy ograniczonej liczby komponentów i dekorów już dawno są za nami. Dostawcy związani z branżą meblarską zaskakują nowymi pomysłami. Jednym z nich są metaliczne obrzeża, ale w matowym wykończeniu. Taką propozycję znajdziemy w hiszpańskiej firmie CANTISA SA.

 

CANTISA

Obrzeże metaliczne z matowymi refleksami. Fot. CANTISA SA

 

Jedną z ostatnich propozycji firmy CANTISA SA jest kolekcja miękkich w dotyku, metalicznych obrzeży o matowym wykończeniu. Seria składa się z czterech modnych odcieni, które coraz częściej poszukiwane są w meblach i artykułach wystroju wnętrz. Przedsiębiorstwo proponuje obrzeża w odcieniach: złota, tytanu, miedzi i platyny.

 

Elegancja metalu na krawędziach mebla

Ciekawe efekty i elementy o metalicznym wyglądzie można uzyskać łącząc te obrzeża z dopasowanymi powierzchniami. Ponadto metaliczne, matowe wykończenie komponuje się z innymi matowymi wzorami, dając początek kreatywnym kompozycjom na meblach. Wzory metaliczne współgrają ze światłem, wnosząc elegancję, harmonię i awangardę do wnętrza.
W firmie. można zamówić metaliczne obrzeza z matowymi refleksami z jednej rolki i na dowolną szerokość. Przedsiębiorstwo przygotowało specjalny wirtualny symulator, który pozwala dopasować te obrzeża z setkami innych wzorów.
 

CANTISA

Jedna z ostatnich kolekcji firmy to obrzeża w modnych odcieniach: złota, tytanu, miedzi i platyny. Fot. CANTISA SA

 

Zapisz się do Newslettera!

Na podany przez Ciebie adres e-mail będziemy wysyłać informacje o nowo wydanym numerze "Kuriera Drzewnego", nowych artykułach oraz o nowo dodanych ogłoszeniach

   

Tak, wysyłaj mi swój Newsletter! (w każdej chwili możesz zrezygnować z subskrypcji).

"Kurier Drzewny" Miesięcznik branży drzewnej, meblarskiej i leśnej. Jesteśmy obecni na rynku wydawniczym od 2008 roku. KONTAKT z nami: kontakt@kurierdrzewny.eu. Przeglądaj wydania Online: E-wydania. Reklamuj się u nas: Oferta www. Reklama w wydaniu drukowanym: Oferta. Artykuły w Kurierze Drzewnym: Artykuły.

Czytaj dalej
Reklama
Kliknij aby skomentować

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przegląd Meblarski

Zautomatyzowany, meblowy zakład rzemieślniczy

Dodane:

/

Felder
Nowoczesna okleiniarka Felder G580 sterowana za pomocą kopiałów, z możliwością beznarzędziowej wymiany zbiornika kleju jest gotowa do pracy w zaledwie kilkanaście minut od uruchomienia. Fot. Felder Group Polska

Automatyzacja produkcji to temat z którym konfrontuje się coraz więcej zakładów meblowych, również tych małych i średnich, wyspecjalizowanych w realizacji jednostkowych zamówień. Dzieje się tak w obliczu rosnących wymagań klientów oraz braku wykwalifikowanych pracowników.

Dla wielu właścicieli zakładów pojęcie automatyzacji jest abstrakcyjne, jednak w praktyce wcale nie jest trudne do wdrożenia i nie wymaga olbrzymich inwestycji w linie produkcyjne. Dzięki automatyzacji można zwiększyć wydajność, precyzję i efektywność produkcji, a także zminimalizować błędy ludzkie i koszty operacyjne. Jak się do tego zabrać?

Firma Felder, pod markami Format4 oraz Felder, oferuje zarówno obrabiarki jak i oprogramowania, które połączone ze sobą – tworzą system pozwalający zautomatyzować wiele operacji podczas produkcji mebli, zarówno seryjnej jaki i na indywidualne zamówienia.

Zaczynamy od projektu

Na samym początku wszystko zaczyna się od pomysłu na mebel oraz jego projektu w biurze, a narzędziem niezbędnym do jego wykonania jest oprogramowanie do projektowania F4Design Platinium Format4 oraz dostęp do sieci internetowej. Oprogramowanie F4Design to połącznie nieograniczonego projektowania z funkcjami CAD i możliwościami CAM oraz internetowego przesyłu danych do innych programów jak i maszyn sterowanych numerycznie, podłączonych do sieci. Wykonany i zaakceptowany projekt zostaje w mgnieniu oka wyposażony w okucia i łączniki, a program CAM rozkłada projekt na pojedyncze elementy oraz optymalizuje obróbki pod względem możliwości maszyny, na jakiej ma on zostać zrealizowany. Oprogramowanie posiada moduł renderingu, który umożliwia przeniesienie projektu technicznego w świat realistycznych obiektów oraz kolorów, co pozwala na przedstawienie konceptu projektu odbiorcy końcowemu. Niezależnie od miejsca gdzie znajduje się komputer z programem F4Design Platinum za pomocą sieci wszystkie dane można umieścić na dyskach lokalnych, sieciowych lub w chmurze, a przez to posiadać do nich dostęp w dowolnym miejscu.

Rozkrój na formatki

Kolejne etapy to już proces produkcji, który rozpoczyna się od przygotowania formatek. Starannie wygenerowana lista z formatkami zostaje przesłana do oprogramowania do rozkroju, które optymalnie rozkłada formatki pod kątem jak najlepszego wykorzystania materiału oraz przelicza jego ilość niezbędną do realizacji projektu. Na tym etapie operator otrzymuje dostęp do informacji o zapotrzebowaniu na materiał, metrach potrzebnej okleiny oraz metrach cięcia. Wraz z listą formatek przesyłane są dane z niezbędnymi informacjami o każdym elemencie tj. nazwa projektu, numer projektu, nazwa kontrahenta, rodzaj i typ materiału, krawędzie do okleinowania, nazwy programów NC oraz wiele innych, które podczas cięcia zostaną wydrukowane na indywidualnej dla każdego elementu etykiecie. Po wczytaniu gotowego schematu rozkroju na pilarce formatowej Format4 kappa 450 x-motion operatorowi pozostaje cięcie płyty zgodnie z wskazówkami oprogramowania maszynowego. W wersji x-motion „kontrolę” nad przykładnicą równoległa przejmuje sterownie prowadzące proces rozkroju krok po kroku, z wizualizacją w czasie rzeczywistym na 15 calowym ekranie. Do każdej gotowej formatki zostanie automatycznie wygenerowana etykieta, która jest drogowskazem do kolejnych czynności. Informacje zawarte na etykiecie pozwalają na szybką identyfikację formatki wzrokowo lub za pomocą czytnika kodów kreskowych lub QR.

Uszlachetnianie krawędzi

Po zakończeniu tego procesu obróbki, formatki zostają przetransportowane do okleiniarki Felder G580. Nowoczesna okleiniarka sterowana za pomocą kopiałów, z możliwością beznarzędziowej wymiany zbiornika kleju jest gotowa do pracy w zaledwie kilkanaście minut od uruchomienia. Patrząc na etykietę operator ustawia maszynę pod żądaną grubość okleiny oraz aktywuje funkcje potrzebne do perfekcyjnej obróbki krawędzi. Do dyspozycji operatora oprócz podstawowych agregatów stoją dodatkowe agregaty z takimi funkcjami jak frezowanie wstępne, zarabianie naroży oraz 3 agregaty do obróbki końcowej jak polerka, cyklina profilowa lub opcjonalna cyklina płaska wraz z możliwością aktywacji środków spryskujących. Formatka po oklejeniu na okleiniarce G580 nie wymaga już dodatkowych poprawek wykonywanych ręcznie.

Powtarzalne owiercanie

Przechodząc do kolejnego etapu jakim jest wiercenie z wykorzystaniem sterowanego numerycznie centrum wiertarsko-frezującego c-express 920 classic Format4 zastosowane zostaną, przesłane wcześniej programy NC oraz indywidualny kod kreskowy umieszczony na etykiecie. Po użyciu bezprzewodowego czytnika, czynności operatora są ograniczone tylko do wprowadzenia formatki do maszyny i zatwierdzenia gotowości do obróbki. Centrum przelotowe CNC c-express 920 classic automatycznie obrobi każdy element z 5 stron, co średnio zajmie mu poniżej 50 sekund i gotowy element odda z powrotem do rąk operatora. Operator otrzyma formatkę z powierconym rowkiem pod plecy szafki oraz, jeżeli będzie taka konieczność, z wyfrezowanymi kształtami np. pod listwę podłogową, czy listwy LED. W przypadku produkcji mebli kuchennych wykonanie blatu roboczego można również zrealizować za sprawą oprogramowania F4Design Platinum oraz tego wszechstronnego centrum wiertarsko-frezującego. Zaprojektowany wcześniej blat kuchenny zostanie obrobiony zgodnie z życzeniem projektanta np. z połączeniami typu „hokejka” lub wyfrezowane zostaną otwory montażowe pod sprzęty kuchenne, z czym to szybkie i dokładne centrum CNC bez problemu sobie poradzi.

Na etapie montażu operator nadal może liczyć na pomoc oprogramowania F4Design Platinum.

Komplementowanie akcesoriów

Ostatnią, ale nie najmniej ważną zaletą produkcyjną tego oprogramowania jest wygenerowanie listy excel z zapotrzebowaniem na elementy montażowe, okucia czy wyliczenia związane z zapotrzebowaniem na materiał oraz możliwość stworzenia rysunków poglądowych zestawu mebli, jak i pojedynczych elementów. Zapisane dane w postaci cyfrowej np. pliku pdf można otworzyć na końcowym urządzeniu cyfrowym takim jak tablet, co jest bardzo przydatne, bo znacznie ułatwia montaż mebla lub kompletowanie jego elementów do paczki.

Automatyzacja – dlaczego warto?

Nie od dziś wiadomo, że dzięki automatyzacji możemy liczyć na zwiększoną wydajność, bowiem systemy automatyczne mogą działać nieprzerwanie przez dłuższy czas bez potrzeby odpoczynku, co prowadzi do stałego wzrostu produkcji i przetwarzania surowca. Co więcej, maszyny i roboty przemysłowe mogą wykonywać dokładnie te same ruchy i operacje przy każdym cyklu produkcyjnym, eliminując błędy ludzkie i zwiększając jakość wyrobów.

Automatyzacja może pomóc w dokładniejszym wykorzystaniu surowców drewnianych, co prowadzi do mniejszej ilości odpadów i obniżenia kosztów materiałowych.
Niektóre operacje w branży drzewnej mogą być niebezpieczne dla ludzi.

Automatyzacja pozwala przenieść pracowników z obszarów ryzyka i minimalizuje ryzyko wypadków.

Maszyny mogą pracować w znacznie wyższych tempach niż ludzie, co prowadzi do szybszego tempa produkcji i skrócenia czasu realizacji zamówień.

Automatyczne systemy mogą pracować w trybie 24/7, eliminując przestój produkcyjny i zwiększając wykorzystanie dostępnego czasu.

Dzięki automatyzacji łatwiej jest skalować produkcję w odpowiedzi na zmienne zapotrzebowanie rynkowe.

Wiele systemów automatycznych posiada wbudowane narzędzia monitorujące, które zbierają dane na temat procesów produkcyjnych. To umożliwia analizę wydajności, identyfikację obszarów do poprawy oraz podejmowanie lepiej uzasadnionych decyzji.
Wprowadzanie automatyzacji często wymaga korzystania z najnowszych technologii, co może prowadzić do stałego rozwoju i modernizacji branży.

Firmy, które wykorzystują zaawansowaną automatyzację, często są bardziej konkurencyjne na rynku dzięki niższym kosztom produkcji, wyższej jakości i krótszym czasom realizacji zamówień.

Zapisz się do Newslettera!

Na podany przez Ciebie adres e-mail będziemy wysyłać informacje o nowo wydanym numerze "Kuriera Drzewnego", nowych artykułach oraz o nowo dodanych ogłoszeniach

   

Tak, wysyłaj mi swój Newsletter! (w każdej chwili możesz zrezygnować z subskrypcji).

ReklamaCzytaj dalej

Przegląd Meblarski

Nowe obrzeże ABS Alu Gold Gloss

Błyszczący wybór w firmie Ostermann

Dodane:

/

Ostermann

Nie ważne, czy to światło, uchwyt, zlew czy kran w kuchni – w aranżacji wnętrz coraz częściej pojawiają się złote detale, które są efektowne i lśniące. Dzięki wprowadzeniu nowego obrzeża ABS Alu Gold Gloss, stolarze zyskują możliwość dodania wyjątkowych akcentów meblom, w stylu glamour.

Efekty metalicznego wykończenia cieszą się obecnie ogromną popularnością w projektowaniu mebli i wnętrz. Aby także obrzeża mebli mogły zachwycać odpowiednimi akcentami, firma Ostermann wprowadza do swojej oferty nowe obrzeże ABS Alu złoto Gloss. Produkt ten wyposażony jest w cienką aluminiową nakładkę i dostępny w szerokościach 23, 33, 43 oraz 100 x 1 mm. Dzięki powierzchni odbijającej światło, uzyskuje się wyjątkowy, metaliczny efekt odcienia złota oraz wrażenie doskonałej jakości.

To obrzeże ABS z prawdziwą nakładką aluminiową, które można obrabiać tak samo łatwo, jak klasyczne obrzeża ABS. Rzemieślnicy, chcący wykorzystać je jako akcent w swoich projektach, mogą nabyć je już teraz, również w małych ilościach, począwszy od 1 metra, i tym samym cieszyć się typową dla firmy Ostermann szybkością realizacji zamówień. Wszystkie zamówienia składane do godziny 16:00 są wysłane tego samego dnia.

Jak zgrabnie wprowadzić złote akcenty?

Aby uzyskać efekt połysku, można pokryć obrzeże tym samym dekorem, który znajduje się na płycie meblowej.

Alternatywnie, złoty, o intensywnym połysku dekor, może posłużyć jako akcentujące obrzeże na płytach jednobarwnych lub dekoracyjnych. Dobrym wyborem są zwłaszcza matowe, czarne lub białe płyty jednobarwne. Ciemne płyty dekoracyjne z delikatnymi złotymi elementami również są atrakcyjną opcją. Jeśli poszukujesz subtelniejszego połysku na obrzeżu, koniecznie zerknij na obrzeża ABS Alu złoto szczotkowane lub Alu Oro Cortez, dostępne w sklepie internetowym firmy Ostermann. To również obrzeża ABS z prawdziwymi nakładkami aluminiowymi.

Rada od firmy Ostermann

Aby nadać obrzeżu wysoki połysk przed ukończeniem mebla, eksperci z firmy Ostermann polecają środek czyszczący wykończający 61 REDOCOL greenline. To biodegradowalny i wyjątkowo ekologiczny środek czyszczący, doskonały nawet do delikatnych powierzchni, takich jak akryl. Usuwa nawet tłuste i silikonowe zabrudzenia, pozostawiając powierzchnię bez smug.

Kilka słów o firmie

Zatrudniająca około 500 pracowników firma Rudolf Ostermann GmbH jest niezawodnym partnerem dla wszystkich klientów z branży obróbki drewna. Firma, która wyrosła jako specjalista od obrzeży meblowych, obecnie zaopatruje wiele tysięcy firm w całej Europie w szeroki i stale rosnący asortyment produktów do produkcji mebli. Oprócz obrzeży są to również profile techniczne i zapotrzebowania warsztatowe.

Od stycznia 2016 r. stolarze i producenci mebli w Polsce mają dostęp do największego w Europie dostępnego od ręki asortymentu obrzeży firmy Ostermann.

Doradztwo i sprzedaż prowadzone są przez dobrze wyszkolony pod kątem językowym i technicznym zespół sprzedażowy w Bocholt oraz cieszący się popularnością sklep internetowy firmy Ostermann, który obsługuje klientów również w języku polskim. W kwestiach związanych z obrzeżami, profilami technicznymi, zapotrzebowaniami warsztatowymi lub licznymi usługami oferowanymi przez firmę Ostermann można skorzystać z pomocy przedstawiciela handlowego. Wyjątkową usługą oferowaną przez firmę Ostermann jest szybka dostawa obrzeży w ilości dopasowanej do danego zapotrzebowania i już od długości 1 metra.

Szukający większej ilości informacji na temat nowego produktu oraz zamówień, znajdą więcej szczegółów pod hasłem „Highlights08” na stronie internetowej firmy Ostermann – www.ostermann.eu.

Ostermann zapewnia:
• Największy dostępny od ręki asortyment obrzeży w Europie;
• Obrzeża o każdej długości od 1 m;
• Obrzeża o każdej szerokości do 100 mm;
• Obrzeża o różnych grubościach;
• Obrzeża z ABS, melaminy, akrylu, aluminium i drewna;
• Wszystkie obrzeża dla technologii spoiny zerowej;
• Na życzenie obrzeża z warstwą kleju topliwego;
• Osobiste doradztwo i sklep internetowy;

Wszystkie artykuły magazynowe zamówione do godziny 16:00 zostaną wysłane w tym samym dniu.

Ostermann

Różnorodność w złocie: Firma Ostermann dostarcza modne obrzeża meblowe w kolorze złotym w wielu wariantach. Fot. Ostermann

Ostermann

Firma Ostermann oferuje teraz jeszcze większy wybór listew uchwytowych i uchwytów wpuszczanych. Na zdjęciu widać aluminiowe uchwyty wpuszczane Polka 1 i 2 w kolorze złotym. Fot. Ostermann

Zapisz się do Newslettera!

Na podany przez Ciebie adres e-mail będziemy wysyłać informacje o nowo wydanym numerze "Kuriera Drzewnego", nowych artykułach oraz o nowo dodanych ogłoszeniach

   

Tak, wysyłaj mi swój Newsletter! (w każdej chwili możesz zrezygnować z subskrypcji).Czytaj dalej

Aktualności

Kryzys dał się we znaki branży meblarskiej?

Dodane:

/

Meblarstwo

Wg GUS, mimo kryzysu na polskim i światowym rynku, branża meblarska zakończyła rok 2022 wzrostem sprzedaży. Produkcja sprzedana wyniosła ponad 54,2 mld zł i była wyższa o 9,6% w stosunku do 2021 r.! Mniej optymistyczne są już dane z początku 2023 r., gdzie zanotowano ok. 9,5-proc. spadek wolumenu produkcji mebli.

W połowie każdego roku GUS publikuje pełne dane dotyczące produkcji przemysłowej za poprzedni rok. 12 lipca 2023 roku GUS w raporcie „Produkcja wyrobów przemysłowych w 2022 roku” przedstawił dane dotyczące m.in. wartości produkcji sprzedanej mebli.

Prognozy się sprawdziły

Według danych GUS, wartość produkcji sprzedanej mebli przez polską branżę meblarską w 2022 r. wyniosła 54,2 mld zł, co stanowi 9,6-procentowy wzrost w stosunku do 2021 roku, kiedy to analogiczna wartość wyniosła 49 515 mln zł.

Tymczasem firma B+R Studio, od ponad 14 lat analizująca rynek meblarski, prognozowała pod koniec 2022 r., że wartość produkcji sprzedanej mebli za rok 2022 wyniesie 54,4 mld złotych, co oznacza, że różnica tych prognoz w zestawieniu z oficjalnymi danymi GUS z lipca br. wyniosła zaledwie 0,33%.

– Nasze prognozy z końca 2022 r. potwierdziły się – mówi Tomasz Wiktorski z B+R Studio. – Tak niewielka różnica kolejny raz udowadnia bardzo wysoką celność naszych szacunków i jest to o tyle ważne, że wiele z nich jest publikowanych w ramach raportu „Polskie Meble Outlook” nawet pół roku przed oficjalnymi danymi GUS-u. Z punktu biznesowego posiadanie wiedzy z tak dużym wyprzedzeniem może pomóc szybciej podejmować trafne decyzje i reagować na zagrożenia, co w aktualnej, trudnej sytuacji gospodarczej jest ważniejsze niż kiedykolwiek – dodaje Wiktorski.

Kryzys zagląda do szaf

Sprawdziła się także prognoza B+R Studio na pierwsze miesiące 2023 r., dotycząca kondycji branży meblarskiej. Według prognoz B + R Studio, w pierwszej połowie 2023 roku miało dojść do zauważalnych spadków wartości produkcji sprzedanej, wynikających z kryzysu gospodarczego. Spadki te, niestety potwierdziły się w raporcie GUS. Według informacji instytucji tego źródła, wartość produkcji sprzedanej mebli w okresie od stycznia do maja 2023 roku wyniosła 25,5 mld zł, co stanowi spadek o 4,2% w porównaniu do analogicznego okresu w 2022 roku, kiedy wartość ta wyniosła 26,6 mld zł (dane dotyczą firm małych, średnich i dużych, bez firm mikro). Tymczasem prognoza B+R Studio wskazywała, że wartość ta wyniesie 24,9 mld zł.

„Sprawdziła się także prognoza B+R Studio na pierwsze miesiące 2023 r., dotycząca kondycji branży meblarskiej. Według prognoz B + R Studio, w pierwszej połowie 2023 roku miało dojść do zauważalnych spadków wartości produkcji sprzedanej, wynikających z kryzysu gospodarczego.”

– Zgodnie z przewidywaniami B+R Studio 2023 rok upływa w branży meblarskiej pod znakiem spadków – czytamy w oficjalnym komunikacie B + R Studio, dotyczącym prognoz na I kwartał 2023 r. – Zaprezentowane dane GUS-u dotyczące wartości produkcji sprzedanej mebli w zestawieniu z prognozą B+R Studio i bardzo niewielka, bo 2,5–procentowa różnica między nimi jednoznacznie udowadnia po raz kolejny wysoką sprawdzalność naszych prognoz – podkreśla Wiktorski

Spada produkcja mebli

Nie tylko w przypadku wartości produkcji sprzedanej mebli zanotowano spadek na początku roku. Z danych GUS wynika, że większy, bo 9,5-procentowy spadek widać również w przypadku wolumenu produkcji mebli. W okresie od stycznia do maja 2023 r. łączny wolumen wyprodukowanych mebli w badanych przez GUS grupach mebli spadał w porównaniu do tego samego okresu 2022 r. GUS podaje, że wolumen produkcji mebli w czterech kolejnych miesiącach 2023 r. wynosił odpowiednio: 5 427, 5 291, 6 376, 4 991 i 5 039 tys. sztuk. Łącznie w tym czasie wyniósł 27 124 tys. sztuk i w porównaniu do analogicznego okresu 2022 r. widać spadek o około 9,5%.

Klient się cieszy

Branża meblarska odczuwa dotkliwie kryzys na rynku światowym – skutki pandemii COVID-19, rosnące ceny energii i surowców, wysoką inflację i koszty produkcji oraz zatrudnienia. Jak meblarstwo poradzi sobie z odczuwalnym kryzysem? Rok 2023 rozpoczął się od spadków, prognozy jednak są optymistyczne, chociaż eksperci ostrożnie wypowiadają się na ten temat. Zadowoleni natomiast ze spadków, tym razem cen mebli mogą być klienci. Z danych B+R Studio wynika bowiem, że ceny mebli na rynku konsumenckim od marca br. są w trendzie spadkowym.

Co z tym trendem?

Każdy trend na rynku, czy to wzrost, czy spadek, ma swoje przyczyny. W przypadku branży meblarskiej najważniejsze jest to, co dzieje się w budownictwie, przede wszystkim – mieszkaniowym. Wysokość stóp procentowych, dostępność kredytów hipotecznych, inflacja – to elementy, które w pośredni sposób wpływają na wyniki producentów mebli. Nie bez znaczenia jest też kryzys na światowym i polskim rynku, wysokie ceny surowca i mediów, rosnące koszty pracy oraz wojna na Ukrainie. Wszystkie te czynniki mają znaczenie zarówno dla produkcji, jak i podaży. Czy spadkowy trend z początku roku się utrzyma, czy też rynek się podniesie, tak jak to było w ubiegłym roku? Miejmy nadzieję, że przeważy ta druga opcja.

Reklama

Kurier Drzewny

Wartość produkcji sprzedanej w Polsce w 2023 roku.
Źródło: GUS; raport B+R Studio „Polskie Meble Outlook 2023”

Wolumen produkcji mebli w Polsce

Wolumen produkcji mebli w Polsce w 2023 roku. Źródło: GUS, B + R Studio.

Wiedza poparta doświadczeniem: B + R Studio

B + R Studio od lat przygotowuje analizy dla rynku meblarskiego, jest m.in. autorem raportów pt „Polskie Meble Outlook”. W raportach tych (powstało ich już 13) opisany jest stan polskiej branży meblarskiej. Znajdują się tam m.in. prognozy i szacunki wartości rynku, informacje na temat konkurencyjności polskiej branży meblarskiej na tle świata, wyniki finansowe i oceny koniunktury w produkcji mebli, stan sprzedaży mebli w Polsce oraz dynamika handlu zagranicznego. Raport jest płatny i dostępny w sprzedaży.

Statystyki GUS – jak je czytać
Statystyki GUS opierają się na metodologii, która zakłada, że badane przez GUS grupy mebli to: meble do siedzenia o konstrukcji głównie drewnianej (zawiera meble do siedzenia przekształcalne w miejsce do spania), meble drewniane w rodzaju stosowanych w kuchni, meble drewniane w rodzaju stosowanych w sypialni i meble drewniane w rodzaju stosowanych w pokojach stołowych i salonach. Wymienione grupy mebli badane przez GUS stanowią około 25% całości wolumenu produkcji branży meblarskiej

Wartość produkcji sprzedanej mebli
Źródło: GUS

Zapisz się do Newslettera!

Na podany przez Ciebie adres e-mail będziemy wysyłać informacje o nowo wydanym numerze "Kuriera Drzewnego", nowych artykułach oraz o nowo dodanych ogłoszeniach

   

Tak, wysyłaj mi swój Newsletter! (w każdej chwili możesz zrezygnować z subskrypcji).Czytaj dalej

Przegląd Meblarski

Moduł Connect – nowe rozwiązanie na miarę potrzeb przemysłu drzewnego

Dodane:

/

Kurier Drzewny
Moduł Connect został nagrodzony prestiżowym wyróżnieniem Red Dot Design Award w 2018 roku. Fot. Igus

Przemysł drzewny to branża, gdzie czas ma ogromne znaczenie. Dlatego też innowacyjne rozwiązania, które umożliwiają jego zaoszczędzenie, są bardzo cenne. Stąd firma igus proponuje moduł Connect – nowy rodzaj złącza typu plug-in do łączenia kabli elektrycznych, kabli światłowodowych i węży pneumatycznych.

Moduł charakteryzuje się oszczędną, niskoprofilową obudową i jest idealny do zastosowania wszędzie tam, gdzie konieczne jest połączenie dużej liczby kabli w małej przestrzeni. Za swoje innowacyjne podejście, Moduł Connect został nagrodzony prestiżowym wyróżnieniem Red Dot Design Award w 2018 roku.

W przemyśle drzewnym zastosowanie modułu Connect przynosi wielkie korzyści tam, gdzie wymagane są przewody z wtyczkami, które można szybko uruchomić. Łatwa instalacja, oszczędność czasu i jedno centralne połączenie zamiast wielu pojedynczych złącz – to kluczowe jego zalety modułu Connect.

Case study

Moduł Connect pozwala na proste i szybkie uruchomienie systemu zasilania. Przykładowo, rozwiązanie to zastosowano w czterech maszynach, które są wykorzystywane do produkcji mebli i działają jak magazyn z gotowymi elementami drewnianymi. Wewnątrz maszyn znajdują się specjalne ścianki działowe, za którymi drewniane elementy czekają na kolejny etap obróbki. Te maszyny pracują z niezwykłą precyzją i są aktywne przez 24 godziny na dobę.

Jednym z głównych wyzwań, przed którym stanął klient w tym projekcie, było poprowadzenie tras kabli na dystansie 100 metrów, od tablicy rozdzielczej do szafy sterowniczej. To generowało problemy logistyczne podczas planowanych lub nieplanowanych przestojów. Istniały dwie możliwości – zastosowanie pełnego przewodu energetycznego o długości 100 metrów, wraz z punktami pośredniego podłączania, co prowadziło do ciężkiego systemu i wymagało czasochłonnej instalacji, lub wykorzystanie pojedynczych części, które były łatwiejsze w obsłudze, ale wymagały dodatkowej pracy podczas montażu i były bardziej podatne na błędy. Oba rozwiązania powodowały utratę czasu produkcji.

Rozwiązaniem okazał się moduł Connect. Dzięki gotowemu do podłączenia kompleksowemu rozwiązaniu readychain® wraz z plug-and-play interfejsem moduł Connect, klienci mogą bezpiecznie i szybko uruchamiać system zasilania.

Zastosowano wytrzymałe przewody igus chainflex, specjalnie zaprojektowane do zastosowań ruchomych. Interfejs Moduł Connect pozwala na bezpieczne podłączenie różnych typów kabli w jednym miejscu. Klienci mają możliwość samodzielnego odłączania i podłączania samodzielnie zakodowanego montażu, bez konieczności angażowania specjalistycznego personelu. Wprowadzenie tego rozwiązania znacznie zredukowało przestoje i koszty konserwacji.

Nieograniczone możliwości

Dzięki Module Connect, moduły wtykowe mogą być indywidualnie konfigurowane za pomocą systemu modułowego. Obudowa może być wyposażona w maksymalnie cztery różne wkładki wtykowe. Poszczególne obudowy są następnie ze sobą łączone, co pozwala na niemal nieograniczone warianty modułów pod względem indywidualnej szerokości i wysokości.

Akcesoria, takie jak płyty montażowe, nośniki etykiet, elementy blokujące i różne elementy odciążające, umożliwiają połączenie Module Connect w kompletny prowadnikowy moduł wtykowy. Kolejna zaleta: dołączanych jest tylko tyle wkładek wtykowych, ile jest faktycznie potrzebnych. Moduły wtykowe można dostosować do wypełnienia i geometrii danego prowadnika kablowego w jednej lub kilku warstwach. Umożliwia to idealne okablowanie pod względem funkcji i konstrukcji dla każdego zastosowania.

Moduł Connect to innowacyjne rozwiązanie, które odpowiada na potrzeby przemysłu drzewnego. Gwarantuje szybkie uruchomienie systemu zasilania, a także daje klientom możliwość samodzielnego serwisowania, co przekłada się na oszczędność czasu i pieniędzy. Zaawansowane technologicznie interfejsy takie jak moduł Connect stają się kluczowymi narzędziami w przemyśle drzewnym, przyczyniając się do zwiększenia wydajności i optymalizacji procesów.

Zapisz się do Newslettera!

Na podany przez Ciebie adres e-mail będziemy wysyłać informacje o nowo wydanym numerze "Kuriera Drzewnego", nowych artykułach oraz o nowo dodanych ogłoszeniach

   

Tak, wysyłaj mi swój Newsletter! (w każdej chwili możesz zrezygnować z subskrypcji).Czytaj dalej
Reklama

Ostatnio dodane

Zapisz się do Newslettera!

Otrzymuj aktualizacje bezpośrednio do swojej skrzynki odbiorczej.

Wysyłaj mi Newsletter (w każdej chwili możesz zrezygnować z subskrypcji).

 

Zapisz się do Newslettera!

Na podany przez Ciebie adres e-mail będziemy wysyłać informacje o nowo wydanym numerze "Kuriera Drzewnego", nowych artykułach oraz o nowo dodanych ogłoszeniach

   

Tak, wysyłaj mi swój Newsletter! (w każdej chwili możesz zrezygnować z subskrypcji).