Connect with us


Przegląd Meblarski

Meble z recyklingu z użyciem robota 3D

Roboty KUKA i druk 3D

Dodane:

/

Kurier Drzewny
Druk 3D w perfekcyjnym wydaniu: robot przemysłowy KUKA realizuje pomysły projektantek z HagenHinderdael. Fot. HagenHinderdael


Drukowane z użyciem technologii 3D moduły siedzisk i ławek TWINE – zaprojektowane przez firmę HagenHinderdael z Londynu – wnoszą coś nowego do świata mebli, inżynierii i recyklingu.

 
HagenHinderdael to studio projektowe założone w 2020 roku przez Sofię Hagen i Lisę Hinderdael, które są zarówno architektkami, jak i projektantkami.
– Nasz etos obejmuje pielęgnowanie rzemiosła o długiej tradycji i branie pod uwagę cyklu życia instalacji – stwierdzają.
Obie uwielbiają współpracować z lokalnymi rzemieślnikami i korzystać z najnowocześniejszych technologii, aby realizować pomysły zebrane z różnych zakątków świata – Hinderdael pochodzi z Belgii, Hagen z Austrii, a obie mają za sobą pracę w międzynarodowych środowiskach.

 

Produkcja i projektowanie: odpady szpitalne jako surowiec

– Na pomysł TWINE wpadłyśmy, gdy Rossana Orlandi wystartowała ze swoją trzecią kampanią Guiltless Plastic – zdradza Sofia Hagen.
Rossana Orlandi, słynna mediolańska właścicielka galerii, regularnie zaprasza artystów i projektantów do prezentowania swoich pomysłów, które pozwalają w niebanalny sposób „posprzątać” naszą planetę. Firma HagenHinderdael opracowała zatem TWINE.
– Chciałyśmy, aby nasze meble były figlarne, wygodne i trwałe. Użyłyśmy filamentów wyprodukowanych przez firmę Reflow – dodaje Sofia, opisując ich kreatywne ambicje.
Reflow to wielokrotnie nagradzana firma społeczna z siedzibą w Amsterdamie, która produkuje wysokiej jakości, zrównoważone materiały do druku 3D, tzw. filamenty, z przetworzonych odpadów z tworzyw sztucznych. Surowiec do produkcji TWINE, włókno rPETG, pochodzi z dawnych tac szpitalnych.

 

Pomysł w technologii 3D

Każdy moduł TWINE ma 1,06 m długości i 50 cm wysokości, a jego szerokość wynosi 30 lub 45 cm. Dzięki temu można usiąść na nim samemu lub z rodziną i przyjaciółmi. Pomysł ten bardzo spodobał się Rossanie Orlandi już na etapie szkicu, a TWINE zakwalifikowało się do finału konkursu RO PlasticPrize 2021. Zwycięzca tej nagrody dla wyrobów z przetworzonego plastiku trafia na pierwsze strony gazet w całej Europie. Dlatego też siedzisko TWINE zostało wysłane do Mediolanu na pokaz.

 

Znajomość materiału: firma Ai Build jako doświadczony partner

Przedsiębiorstwo HagenHinderdael zwróciło się do firmy Ai Build, która wcześniej pracowała z filamentami Reflow, jako ich producent. Ai Build to założona w 2015 roku firma działająca w modelu SaaS (oprogramowanie jako usługa), która „aktualnie zatrudnia 20 osób i 5 robotów KUKA” – informuje dyrektor operacyjny Michail Desyllas.
Firma ta pracuje głównie dla wiodących firm działających w przemysłach: lotniczym, samochodowym, budowlanym, morskim i energetycznym. Obserwuje się też rosnące zainteresowanie ze strony architektów i projektantów.

 

Reklama

Trwałość i walory estetyczne bez ingerencji człowieka

Tworzenie przedmiotów na wystawę w Mediolanie było czymś ekscytującym i nowym dla Ai Build.
Według dyrektora Desyllasa:
– W przypadku tego projektu największymi wyzwaniami były geometria części i wymagane estetyczne wykończenie. Oznaczało to, że nie można było wykorzystać żadnych podpór.
Druk 3D powinien gwarantować wystarczająco doskonałe moduły, bez interwencji człowieka. Firma zdecydowała, że do tego zadania najlepiej nadają się roboty KR30 L16 (seria KR IONTEC) i KR90 R2700 (seria KR QUANTEC).
– Te roboty mają zasięg umożliwiający produkcję takich części. Są również w pełni zintegrowane z naszym oprogramowaniem. Pozwala to na monitorowanie jakości w czasie rzeczywistym i otrzymywanie powiadomienia o defektach – mówi Desyllas.

 

Dwa roboty KUKA umożliwiają różnorodność w druku 3D

Dostarczenie gotowych mebli zajęło niecałe dwa tygodnie od momentu otrzymania zamówienia. Siedziska TWINE miały przypominać naturalne fale na plaży, więc firma Ai Build skonstruowała formę w kształcie podwójnie wygiętego łoża, aby wydrukowana w 3D mieszanka mogła ostygnąć i stwardnieć. Mniejsze elementy wykonał robot KR30 L16, a szersze KR90 R2700. Oba wyposażone są w system do wytłaczania filamentu, który może obsługiwać do czterech różnych strumieni filamentów w różnych kolorach, umożliwiając uzyskanie gradientu przezroczystości.

 

Produkcja przyrostowa: znaczenie synchronizacji

Desyllas przyznaje, że nakładanie rozgrzanego filamentu rPETG na formę, warstwa po warstwie, było nieco problematyczne.
– Każda warstwa musi być nałożona w określonym czasie. Nie za szybko po poprzedniej, aby uniknąć zapadania się, i nie za wolno, aby nie było problemów z przywieraniem – wyjaśnia Desyllas.
Dzięki dobremu przygotowaniu i dokładności robotów udało się stworzyć estetyczne, trwałe i wygodne meble gotowe do siedzenia. Tak więc każdy element TWINE przeszedł kontrolę jakości, która, według dyrektora Desyllasa, została przeprowadzona przez „oprogramowanie i czujne oko systemu kamer naszych robotów”.
Sofia Hagen i Lisa Hinderdael były zadowolone z efektu, wysłały TWINE do Mediolanu i podbiły serca miłośników sztuki oraz designerskich mebli.

 

Zaprojektowane do podróżowania po świecie

Choć siedzisko TWINE nie zdobyło nagrody RO PlasticPrize, to jego historia dopiero się zaczyna. Pod koniec września stało się ono częścią wystawy designu „Planted” podczas festiwalu London Design Festival. W marcu 2022 roku TWINE będzie można zobaczyć na wystawie w Vorarlberger Architektur Institut w Austrii. HagenHinderdael jest gotowa dostosować i wyprodukować aranżacje siedziska TWINE z myślą o miłośnikach sztuki i klientach korporacyjnych na całym świecie, wiedząc, że może polegać na firmie Ai Build i jej robotach KUKA. Nowe elementy siedziska TWINE mogą być dostosowane do potrzeb klienta i będą drukowane przez włoskiego partnera KUKA, firmę Caracol-AM.
– Zajmą się oni produkcją mebli z wykorzystaniem naszego oprogramowania, a Ai Build będzie testować każdy nowy produkt we współpracy z nimi – stwierdza Michail Desyllas.
Za tym wszystkim kryje się idea Lisy Hinderdael i Sofii Hagen, aby tchnąć nowe życie w odpady szpitalne i pokazać, że tworzywo sztuczne może być piękne.
Źródło: KUKA

 

Zapisz się do Newslettera!

Na podany przez Ciebie adres e-mail będziemy wysyłać informacje o nowo wydanym numerze "Kuriera Drzewnego", nowych artykułach oraz o nowo dodanych ogłoszeniach

   

Tak, wysyłaj mi swój Newsletter! (w każdej chwili możesz zrezygnować z subskrypcji).

Reklama

 • Kurier Drzewny

  Druk 3D w perfekcyjnym wydaniu: robot przemysłowy KUKA realizuje pomysły projektantek z HagenHinderdael. Fot. HagenHinderdael

 • Kurier Drzewny

  Meble 3D tworzy się z filamentów firmy Reflow, które są pozyskiwane z odpadów z tworzyw sztucznych. Fot. HagenHinderdael

 • Kurier Drzewny

  Kiedy robotyka spotka się z technologiami produkcji addytywnej, to efekt może w krótkim czasie wyglądać następująco: element TWINE. Fot. HagenHinderdael

 • Kurier Drzewny

  Możliwość indywidualnego druku 3D: siedzisko TWINE w KUKA Orange istnieje na razie tylko w fazie projektowej. Fot. HagenHinderdael

 • Kurier Drzewny

  Kompleksowe projekty: roboty przemysłowe KUKA i oprogramowanie Ai Sync firmy Ai Build umożliwiają drukowanie 3D mebli, które są zarówno wytrzymałe, jak i atrakcyjne estetycznie. Fot. Ai Build

 • Kurier Drzewny
 • Kurier Drzewny
 • Kurier Drzewny
 • Kurier Drzewny
 • Kurier Drzewny

"Kurier Drzewny" Miesięcznik branży drzewnej, meblarskiej i leśnej. Jesteśmy obecni na rynku wydawniczym od 2008 roku. KONTAKT z nami: kontakt@kurierdrzewny.eu. Przeglądaj wydania Online: E-wydania. Reklamuj się u nas: Oferta www. Reklama w wydaniu drukowanym: Oferta. Artykuły w Kurierze Drzewnym: Artykuły.

Czytaj dalej
Reklama
Kliknij aby skomentować

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przegląd Meblarski

Czy nowa, cienka sklejka StringPly rewolucjonizuje branżę modelarską?

Innowacyjne materiały

Dodane:

/

Paged Morąg, wiodący producent sklejki, ogłasza wprowadzenie na rynek swojego najnowszego produktu: StringPly. Ta ultracienka sklejka modelarska, produkowana z najwyższą starannością w Polsce, obiecuje rewolucję w wielu dziedzinach, od modelarstwa po projektowanie wnętrz i produkcję mebli.

Paged Morąg

Sklejka ma wiele ciekawych zastosowań, także w branży modelarskiej. Fot. Paged Morąg

StringPly to wyjątkowy materiał o grubości zaledwie 1,5 mm, co sprawia, że jest niezwykle elastyczny i lekki. Dotychczas Paged specjalizował się w produkcji sklejki o większych grubościach, jednak dzięki innowacyjnemu procesowi produkcji, firma osiągnęła przełom, wprowadzając na rynek produkt o niezrównanej cienkości i wyjątkowych właściwościach.

Do szerokiego zastosowania

Największym atutem StringPly jest jego wszechstronność. Dzięki możliwościom modelowania i gięcia, sklejka ta znajdzie zastosowanie w sztuce, rzemiośle, aranżacji wnętrz, a także w modelarstwie i tworzeniu modeli architektonicznych.

Kierownik Pracowni ds. Badań i Rozwoju w Paged LabTech, Mateusz Sasin, podkreśla, że StringPly otwiera drzwi do nowych możliwości w projektowaniu i tworzeniu, pozwalając na wyrażenie kreatywności w nieograniczony sposób.

Innowacyjna technologia produkcji sklejki StringPly opiera się na precyzyjnym procesie pozyskiwania warstw drzewnych oraz unikalnej technologii sklejania za pomocą specjalistycznego, wodoodpornego filmu. Każda z trzech warstw tej sklejki o ultracienkiej grubości (0,55 mm) jest przesycona klejem folią łączącą, co gwarantuje integralność i trwałość materiału.

Produkt z pewnego źródła

Jakość StringPly idzie w parze z ekologią. Drewno wykorzystywane do produkcji pochodzi wyłącznie ze źródeł opatrzonych certyfikatem FSC, a metoda klejenia opiera się na filmie – papierze nasyconym klejem, co przekłada się na większą trwałość produktu. Ponadto, StringPly jest niskoemisyjny i spełnia normy dotyczące bezpieczeństwa zabawek dla dzieci.

Dzięki swoim unikalnym cechom, sklejka StringPly ma szansę stać się niezastąpionym materiałem dla projektantów, artystów i rzemieślników, którzy poszukują materiału o wysokiej jakości, elastyczności i łatwości obróbki.

O Grupie Paged

Paged Morąg to część Grupy Paged, która od ponad 90 lat jest jednym z największych producentów sklejki w Europie. Grupa Paged oferuje innowacyjne rozwiązania i produkty dla wielu branż na całym świecie, opierając się na własnym centrum badawczo-rozwojowym, Paged LabTech. Działając zgodnie z najwyższymi standardami ekologicznymi i jakościowymi, firma zyskała uznanie na rynkach światowych.Czytaj dalej

Przegląd Meblarski

Stawiają na nowoczesne systemy lakiernicze na rzecz zrównoważonej przyszłości

Chemia przemysłowa na targach Holz – Handwerk

Dodane:

/

Hesse Lignal, będąca wielopokoleniową firmą rodziną o głęboko zakorzenionej tradycji, podjęła zdecydowane kroki w kierunku ochrony środowiska i budowania lepszej przyszłości dla kolejnych pokoleń. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom współczesnego świata i dbając o zrównoważony rozwój, firma postanowiła przekształcić swój asortyment produktów lakierniczych.

Do roku 2030 firma Hesse Lignal planuje zastąpić swoje wszystkie produkty rozpuszczalnikowe ekologicznymi alternatywami oraz zwiększyć wykorzystanie surowców odnawialnych. Celem tych działań jest redukcja emisji lotnych związków organicznych (LZO) oraz ochrona zasobów naturalnych, co ma przyczynić się do stworzenia bardziej przyjaznego dla środowiska i przyszłych pokoleń świata.

Gotowi na zmiany

Już wiosną 2022 roku firma podjęła zdecydowaną decyzję o wycofaniu z asortymentu lakiernictwa takich produktów, jak lakiery nitrocelulozowe, bejce rozpuszczalnikowe oraz utwardzane kwasowo lakiery rozpuszczalnikowe do końca 2023 roku.

Następnie, w ciągu kolejnych lat do 2030 roku, wszystkie pozostałe produkty rozpuszczalnikowe zostaną zastąpione ekologicznymi alternatywami.

Warto zaznaczyć, że w związku z tymi zmianami mogą nastąpić pewne modyfikacje w działalności klientów firmy. Jednakże, firma Hesse Lignal zapewnia, że jest gotowa do współpracy i wsparcia w procesie adaptacji do nowych rozwiązań, aby razem przyczynić się do tworzenia bardziej ekologicznej i zrównoważonej przyszłości.

Rozwój mimo przeszkód

W tym momencie firma odczuwa dyskomfort na polskim rynku w powodu sytuacji ekonomicznej. Niemniej jednak intensywnie pracuje nad swoim wizerunkiem w Polsce. Jednocześnie, jak się dowiedzieliśmy podczas wizyty na jej stoisku podczas targów Holz – Hnadwerk, szuka kandydata na przedstawiciela handlowego w rejonie Polski północno – wschodniej, który uzupełni dodatkowo już istniejące struktury sprzedażowe w centralnej i południowej części kraju.

Głównym wymaganiem, które dotyczy potencjalnego kandydata jest zaangażowanie oraz zbieżność celów zawodowych.

Firma Hesse Lignal zapewnia niezbędne szkolenia, co ma na celu zapewnić dobry start nowemu przedstawicielowi.

Ekologia dla wszystkich

Zgodnie z przyjętym kierunkiem rozwoju, podczas targów Holz – Handwerk w Norymberdze firma Hesse Lignal lansuje linię swoich lakierów bezrozpuszczalnikowych, które są zgodne z dzisiejszym trendem związanym ze stosowaniem chemii przyjaznej środowisku. Pod tym względem przedsiębiorstwo ma szerokie plany wdrażania tej technologii także na rynku polskim. Obecnie pracuje tutaj już z dużymi odbiorcami, a w tym także z firmą IKEA, która kładzie duży nacisk na zrównoważony rozwój swoich produktów końcowych. Strategia firmy Hesse Lignal na najbliższy czas obejmuje intensywne działania sprzedażowe w sektorze małych i średnich przedsiębiorstw, które jeszcze nie stosują technologii lakierowania na bazie produktów wodnych. Jest to wyzwanie, bowiem wiąże się ze zmianą dotychczasowych przyzwyczajeń oraz z edukacją na temat lakierów przyszłości. Dlatego odbiorcy firmy mogą liczyć na rozszerzone wsparcie techniczne związane z wdrożeniem lakierów do ich produkcji.

„Strategia firmy Hesse Lignal na najbliższy czas obejmuje intensywne działania sprzedażowe w sektorze małych i średnich przedsiębiorstw, które jeszcze nie stosują technologii lakierowania na bazie produktów wodnych.”

Targi pod lupą

– Rezultat tegorocznej edycji targów Holz – Handwerk oceniam bardzo optymistycznie, także ze względu na ich termin odbywania się. Te targi są lepsze od poprzedniej edycji, bowiem ostatnie dwa dni były bardzo intensywne pod względem frekwencji na naszym stoisku. Zebraliśmy wiele ciekawych kontaktów, a w tym zupełnie nowe i pozytywnie rokujące na przyszłość – mówi Melanie Koeningshoven z firmy Hesse Lignal.

Na swoim stoisku zaprezentowała ona swoje innowacje, a między innymi lakiery, które pozwalają uzyskać na powierzchni wizualny efekt powłoki kamiennej. To rozwiązanie dla tych, którzy chcą uzyskać imitację naturalnego materiału wszędzie tam, gdzie jego ciężar jest przeszkodą. Poza tym firma lansuje dwuskładnikowe lakiery na bazie wody, przeznaczone do uszlachetniania naturalnych powierzchni drewnianych.

Działania firmy Hesse Lignal, także poprzez udział w targach branżowych, stanowią istotny krok w kierunku budowania społecznie odpowiedzialnego biznesu oraz promowania świadomości ekologicznej w branży lakierniczej.

Poprzez konsekwentne dążenie do wprowadzenia innowacyjnych, ekologicznych rozwiązań, firma ta pokazuje, że zrównoważony rozwój może i powinien być integralną częścią strategii każdej organizacji.

ReklamaCzytaj dalej

Przegląd Meblarski

Ostermann ma odpowiednie obrzeża

Nowe kolekcje

Dodane:

/

Ostermann
Wszystkie nowe obrzeża firmy Ostermann są dostarczane w ilościach już od 1 metra. Fot. Ostermann

Egger, Formica, Polyrey und Resopal … Kilku producentów płyt w Europie prezentuje obecnie swoje nowe kolekcje. Jak zawsze, Ostermann jest na bieżąco i dostarcza odpowiednie obrzeża, gdy tylko płyty pojawią się w sklepach.

Ilekroć producenci płyt wprowadzają nowe kolekcje, zawsze warto zajrzeć do sklepu internetowego Ostermann, gdzie stolarze mogą polegać na przysłowiowej szybkości firmy Ostermann. Eksperci Ostermann z pasją i zaangażowaniem robią wszystko, co w ich mocy, aby jak najszybciej zapewnić odpowiednie rozwiązanie dla wąskich powierzchni. I robią to, gdy tylko pierwsze płyty pojawią się w sklepach. Wszystkie nowe obrzeża firmy Ostermann są dostępne z magazynu w standardowych wymiarach 23, 33, 43 i 100 x 1 lub 2 mm. Są dostarczane w najmniejszych ilościach już od 1 metra. Więcej informacji na temat najnowszych obrzeży z kolekcji Egger, Formica, Polyrey i Resopal można znaleźć pod tagiem „#Highlights03” na stronie www.ostermann.eu.

To są trendy

W wymienionych kolekcjach znajduje się wiele subtelnych kolorów jednolitych i więcej kolorów matowych. Dekory drewniane są również bardziej matowe i mają bardziej naturalne wytłoczenia. Marmur jest nadal jednym z najpopularniejszych wzorów wśród dekorów kamiennych. Wprowadzając liczne nowości do asortymentu, firma Ostermann zawsze zapewnia pasujące obrzeża.

Egger: Dekorativ 24+

Grupa Egger, z siedzibą w St. Johann (Austria), swoją nową kolekcję Dekorativ 24+ wprowadziła na rynek na początku lutego. Składa się ona z ponad 300 płyt w ponad 100 nowych kolorach i dekorach. W kolekcji Dekorativ 24+ znajdują się eleganckie i delikatne dekory drewniane, maty oraz niezwykle aksamitnie gładkie kolory jednolite, a także klasyczne imitacje materiałów, które zachwycają wyjątkowo realistycznymi wytłoczeniami. Oczywiście dotyczy to również licznych płyt lakierowanych z serii PerfectSense z dekorami drewnianymi i jednolitymi.

Polyrey: Collection 2024

Collection 2024 od francuskiego producenta Polyrey również oferuje duży wybór ponad 440 płyt meblowych. Do wyboru jest ponad 230 kolorów jednolitych i 200 dekorów. Z czego ponad 90 stanowią nowości. Według Polyrey kolekcja zawiera „wybuchową” mieszankę aktualnych trendów. Obejmują one dekory lastryko i mozaiki, a także imitacje materiałów o wyglądzie płyt OSB i korka.

Resopal: Collection 2024

Od połowy stycznia dostępna jest również nowa oferta produktów firmy Resopal. Również w tym przypadku kolekcja została rozszerzona o różne neutralne kolory i kolejną matową powierzchnię. Spośród 335 płyt w 149 jednolitych kolorach i 186 dekorach, 71 kolorów i dekorów to nowości. Szczególnie przyciągają wzrok powierzchnie Meran Oak, nowoczesna, ale rustykalna wersja dębu, oraz nowy jasny dekor wiązu Ventura Elm.

Coming soon: The Formica® Collection

Posiadająca swoje oddziały na całym świecie grupa Formica z siedzibą w Wielkiej Brytanii, do której należy Homapal, wprowadzi na rynek nową kolekcję w połowie marca. Eksperci Ostermann spodziewają się ponad 40 nowych produktów, a także zaoferują odpowiednie obrzeża z okazji wypuszczenia na rynek tej kolekcji.

Nowe obrzeża – kompleksowa obsługa

Ostermann oferuje stolarzom nie tylko największy w Europie asortyment obrzeży dostępnych od ręki, ale także odpowiednie materiały do profesjonalnej obróbki obrzeży: od szerokiej gamy środków czyszczących i klejów topliwych po artykuły do obróbki i organizacji pracy przy obrzeżach. Oznacza to, że wiele materiałów do konstrukcji mebli można zamówić z jednego źródła, oszczędzając czas i pieniądze.

ReklamaCzytaj dalej

Przegląd Meblarski

Fabryka Fey powiększy się o halę produkcyjną i biurowiec

Inwestycje

Dodane:

/

Fabryka łóżek i materaców firmy Fey buduje nową halę produkcyjną i budynek biurowy w Topolach w województwie pomorskim. Dzięki temu zwiększa swoją powierzchnię do 18 tys. m kw.

– Rozbudowa zakładu to kolejny etap strategii, skutkującej umacnianiem naszej pozycji na rynku, dzięki zwiększającej się liczbie zamówień – mówi Zbigniew Rogulski, dyrektor operacyjny w firmie Fey. – Wszystko to sprawia, że zamierzamy zwiększyć zatrudnienie. Poszukujemy ok. 70 osób, w tym pracowników produkcyjnych oraz biurowych.

Większa powierzchnia produkcyjna

Generalnym wykonawcą inwestycji jest WPIP Construction. Rozbudowywany kompleks zlokalizowany jest w podchojnickich Topolach (województwo pomorskie), w otoczeniu Borów Tucholskich. Na infrastrukturę składają się powierzchnie produkcyjne, biurowe i magazynowe.

Kompleks należy do spółki Fey, będącej częścią niemieckiej grupy kapitałowej FEY & Co. GmbH, jednego z czołowych europejskich producentów łóżek kontynentalnych.

Dzięki rozbudowie powierzchnia fabryki wzrośnie z 13,5 do 18 tys. m kw. Aktualnie powstaje dwukondygnacyjny budynek biurowy o powierzchni 500 m kwadratowych oraz nowa hala produkcyjna o powierzchni 4 tys. m kw. Będzie ona wyposażona w instalację fotowoltaiczną o mocy 50 kWp – z możliwością jej dalszej rozbudowy.

Zmiany już jesienią

Do zadań wykonawcy – WPIP Construction należy także budowa infrastruktury zewnętrznej, m.in. miejsc parkingowych.

– Dzięki umowie, którą zawarliśmy z renomowanym producentem łóżek i materaców, umacniamy się w czołówce generalnych wykonawców realizujących w Polsce inwestycje przemysłowe – mówi Janusz Signetzki, prezes zarządu WPIP Construction. – Cieszymy się, że możemy brać udział w rozwoju firmy Fey, która po rozbudowie zakładu będzie mogła jeszcze mocniej zaznaczyć obecność na rynkach europejskich. To nasz zaufany partner, z którym współpracujemy już od 2017 r.

Zakończenie inwestycji planowane jest na październik 2024 r.

Aktualnie firma Fey w Polsce zatrudnia 450 osób – dodaje Zbigniew Rogulski, dyrektor operacyjny w firmie Fey. – Jako grupa funkcjonujemy na zachodnim rynku meblowym od 1926 r. Jesteśmy bardzo dobrze odbierani przez tamtejszych klientów. Dzieje się tak dzięki odpowiednio dobranemu asortymentowi oraz jakości produktów. Obsługujemy nie tylko sklepy wielkopowierzchniowe, ale także małe, specjalistyczne. Świadczymy dla klientów biznesowych usługi, które odróżniają nas od konkurencji. W tak trudnych czasach jesteśmy firmą zwiększającą swoją sprzedaż.

Dobra współpraca
Fey to dostawca materaców oraz łóżek do wielu sieci meblowych w Polsce i w Europie, niesieciowych salonów oraz sklepów specjalistycznych. Spółka, która wcześniej występowała pod nazwą Fabryka Materaców Relaks, jest częścią niemieckiej grupy kapitałowej FEY & Co. GmbH, której know-how i doświadczenie sięga 1926 r. Obecnie to jeden z czołowych europejskich producentów łóżek kontynentalnych.

WPIP Construction to renomowany generalny wykonawca oraz projektant z ponad 30-letnim doświadczeniem, z dorobkiem kilkuset zrealizowanych inwestycji. Firma specjalizuje się w budowaniu i wyposażaniu obiektów zaawansowanych technologicznie, a także zrównoważonych, w których stosowane są rozwiązania spełniające wysokie standardy środowiskowe.Czytaj dalej

Popularne

Zapisz się do Newslettera!

Otrzymuj aktualizacje bezpośrednio do swojej skrzynki odbiorczej.

Wysyłaj mi Newsletter (w każdej chwili możesz zrezygnować z subskrypcji).

 

Zapisz się do Newslettera!

Na podany przez Ciebie adres e-mail będziemy wysyłać informacje o nowo wydanym numerze "Kuriera Drzewnego", nowych artykułach oraz o nowo dodanych ogłoszeniach

   

Tak, wysyłaj mi swój Newsletter! (w każdej chwili możesz zrezygnować z subskrypcji).