Pandemia sprawiła, że organizacja w pierwszej połowie tego roku targów MEBLE POLSKA, największych kontraktacji meblowych w Europie Środkowo-Wschodniej, okazała się niemożliwa. Grupa MTP przygotowała jednak alternatywne rozwiązanie, które pozwoli spotkać się online zarówno przedstawicielom branży meblarskiej, jak i wyposażenia wnętrz z całego świata. Będzie możliwość prowadzenia rozmów handlowych bez ryzyka dla zdrowia związanego z bezpośrednim kontaktem i podróżowaniem.
– W dniach 24 – 28 maja zapraszamy do udziału w biznesowych spotkaniach online zarówno branży meblarskiej, jak i wyposażenia wnętrz MEBLE POLSKA Edycja Specjalna. Wydarzenie odbędzie się na specjalnie do tego celu przygotowanej wirtualnej platformie spotkań i kontraktacji. Mogą wziąć w nim udział wybrani odbiorcy z całego świata: przedstawiciele grup zakupowych i sieci salonów meblowych, galerii homingowych i showroomów wnętrzarskich, sklepów tradycyjnych i internetowych, a także zarządcy biurowców, hotelarze, deweloperzy, inwestorzy i projektanci wnętrz – mówi dyrektor projektu MEBLE POLSKA Józef Szyszka.
Jak podkreśla, wydarzenie poprzedzi globalna akcja promocyjna obejmująca direct mailing do 50 000 kupców z 78 krajów, współpracę z najważniejszymi mediami branży meblarskiej z całego świata oraz intensywne kampanie digitalowe na najbardziej perspektywicznych rynkach dla eksportu polskich mebli. – Jesteśmy przekonani, że spotkania online dla producentów mebli będą szansą na pozyskanie nowych kontaktów wśród kupców z całego świata. Wystawca będzie miał dostęp do szczegółowych profili wszystkich uczestników, które może dowolnie przeglądać. Z kolei dla handlowców to okazja, by rozpoznać rynek i nawiązać wstępne rozmowy bez potrzeby pokonywania tysięcy kilometrów. Dla obu grup jest to dobry wstęp do dalszych, bardziej bezpośrednich spotkań podczas kolejnej edycji targów organizowanych w wersji klasycznej. Udział w spotkaniach online MEBLE POLSKA Edycja Specjalna będzie także okazją do poszerzenia wiedzy na temat wybranych rynków eksportowych podczas serii interesujących wykładów i webinariów.
Intuicyjne i proste w obsłudze narzędzie online
Wydarzenie zostanie zorganizowane z użyciem intuicyjnej platformy internetowej, która przy kojarzeniu partnerów gospodarczych opiera się na sztucznej inteligencji. Jej zaletami są: przyjazny interfejs, brak konieczności instalowania dodatkowego oprogramowania, możliwość wyszukania klientów według zainteresowań biznesowych, informacja zwrotna o osobach odwiedzających profil firmy oraz szansa odbycia nieograniczonej liczby spotkań 1:1 z funkcją wideo oraz chat. Co ciekawe, system automatycznie zarekomenduje partnerów do spotkań zainteresowanych ofertą, zapisze umówione spotkania w kalendarzu zsynchronizowanym z Outlookiem oraz Google i z odpowiednim wyprzedzeniem powiadomi o zbliżającym się spotkaniu.
Jak dołączyć do wydarzenia – harmonogram działań
Platforma jest już gotowa na przyjęcie wystawców.
– Prowadzimy rozmowy z producentami mebli, przedstawiamy im zalety platformy. Każdy z nich będzie mógł sam zapoznać się z tym narzędziem zanim podejmie decyzję o udziale. Pierwsze reakcje są pozytywne – uczestnictwem w wydarzeniu zainteresowane są głównie firmy, które czują potrzebę rozszerzenia swojej sieci kontaktów o nowych partnerów i kolejne rynki. Wielu producentów zdaje sobie sprawę, że w obecnej, niepewnej sytuacji dobrze jest zawczasu zadbać o alternatywne kierunki sprzedaży w przypadku utrudnień w handlu z dotychczasowymi kontrahentami – wyjaśnia Józef Szyszka.
W marcu i kwietniu platforma zostanie wypełniona informacjami o wystawcach. Dla uczestników, czyli kupców, będzie otwarta na początku maja. W pierwszej kolejności – już 3 maja – dostęp do platformy uzyskają uczestnicy Premium, którzy umówią się na spotkania w dogodnych dla nich terminach. Dla pozostałych uczestników platforma będzie dostępna od 10 maja.
Więcej szczegółowych informacji można uzyskać na stronie: www.meblepolska.pl