Connect with us
 Przegląd Meblarski

Mebel niczym ogromne akwarium

Inspiracje meblarskie – szklana garderoba

Dodane:

/

Kurier Drzewny
Ciekawe połączenie funkcjonalności i estetyki - szklana garderoba Tian marki Lema. Fot. Materiały producenta

Włoska marka Lema, pozostając wierna rzemieślniczym tradycjom, prowadzi nieustanny dialog ze współczesnością. Garderoba Tian jest tego najlepszym przykładem. Wykonana z barwionego szkła i osadzona na aluminiowej ramie wyczarowuje we wnętrzu zjawiskowy efekt. To jest coś znacznie więcej niż funkcjonalny mebel.

 

Jak witryna sklepowa

Garderoby przypominające witryny są modne od pewnego czasu, jednak Tian idzie o krok dalej. W tym modelu szkło gra główną rolę, przez co mebel przypomina ogromne akwarium. Schodzące się ze sobą tafle dają efekt jednolitej powierzchni. Dopiero za tą „szklaną elewacją” widoczny jest aluminiowy regał. Ta nowość technologiczna daje monolityczny wygląd garderoby, gdzie cała powierzchnia staje się nieprzerwaną kopułą nieba „tian”. Dzięki temu mebel jest ważnym elementem aranżacji wnętrza. Przedefiniowuje na dobre główną dotychczas, praktyczną rolę szafy czy garderoby.

 

Reklama

Personalizowane wnętrza

– Design marki Lema jest głęboko osadzony w „tu i teraz”. Dziś dostrzec można wyraźną potrzebę bezkompromisowego personalizowania przestrzeni. W tym również wnętrza szafy i garderoby, które przestają już być tym, co służy chowaniu, a przeciwnie, eksponowaniu – komentują architektki Karina Snuszka i Dora Kuć z pracowni MoodWorks, oferującej markę Lema.
Najnowsze modele szaf i garderób pozwalają aranżować ekspozycje budujące opowieść o właścicielu. Ujawniają jego charakter, poczucie estetyki, słabość do kapeluszy, garniturów, eleganckich sukienek i ekstrawaganckich butów. Do monolitycznej szklanej bryły Tian mamy ochotę podejść i zerknąć na ubrania prześwitujące przez jej tafle, bardziej już przypominające eksponaty. Oświetlone od wewnątrz regulowanymi, liniowymi źródłami LED, a przy tym nieznacznie tylko zarysowane dzięki barwionemu szkłu, intrygują – jak zawartość muzealnych gablot.

 

Jakość w parze z funkcją

– Marka Lema od zawsze kojarzy się z precyzyjnymi rozwiązaniami, w których funkcja i jakość są punktem wyjścia, a wyrafinowana estetyka zgrabnie je spaja – mówi arch. Karina Snuszka z pracowni MoodWorks. Nie inaczej jest w przypadku garderoby Tian z jej elastyczną kompozycją i modułowością. Można ją z łatwością dopasować do własnej wizji i potrzeb zarówno w zakresie organizacji przestrzeni wnętrza, jak i materiałów wykończeniowych: szafek, półek czy wieszaków. Zgrabnie łączy i dzieli poszczególne sektory pozwalając estetycznie i praktycznie eksponować ubrania, akcesoria i dodatki galanteryjne.

 

Reklama

Odpowiedź na współczesną modę

Od początku idea marki Lema opiera się na prowadzeniu rozmowy z użytkownikiem i wpisywaniu się we współczesną ideę domu, przestrzeni coraz wyraźniej szytej na miarę. Projektowane przez rodzinę Meroni meble wchodzą też w interakcję ze sobą, ale mogą funkcjonować samodzielnie. Tian jest doskonałym tłem dla wyrazistych sof retro Lemy oraz modernistycznych foteli i krzeseł. Z powodzeniem wpisuje się we wnętrza nowoczesne, klasyczne, jak również industrialne czy vintage.

 

Zapisz się do Newslettera!

Na podany przez Ciebie adres e-mail będziemy wysyłać informacje o nowo wydanym numerze "Kuriera Drzewnego", nowych artykułach oraz o nowo dodanych ogłoszeniach

   

Tak, wysyłaj mi swój Newsletter! (w każdej chwili możesz zrezygnować z subskrypcji).

Reklama

"Kurier Drzewny" Miesięcznik branży drzewnej, meblarskiej i leśnej. Jesteśmy obecni na rynku wydawniczym od 2008 roku. KONTAKT z nami: kontakt@kurierdrzewny.eu. Przeglądaj wydania Online: E-wydania. Reklamuj się u nas: Oferta www. Reklama w wydaniu drukowanym: Oferta. Artykuły w Kurierze Drzewnym: Artykuły.

Czytaj dalej
Reklama Kurier Drzewny
Kliknij aby skomentować

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Przegląd Meblarski

Doskonałe wyposażenie w standardzie

HOLZ-HER na targach Holz-Handwerk

Dodane:

/

Kurier Drzewny
Nowa pilarka LINEA 6015 sprawdzi się w standardowych i mniejszych zakładach stolarskich oraz zagwarantuje najwyższą jakość obróbki. Fot. KD MEDIA

W trakcie Holz-Handwerk można było zobaczyć wiele interesujących rozwiązań, w tym także przeznaczonych dla rzemiosła i małych zakładów. Jesteśmy z wizytą na jednym z największych stoisk targowych. Jak udowadnia HOLZ-HER, małe maszyny nie muszą ustępować jakością ich przemysłowym odpowiednikom.

 

Pilarka LINEA 6015 – nowość na rynku

– Model zaprezentowany w trakcie targów to najmniejsza wersja pilarki. Często pytano nas o małe maszyny, dlatego wprowadziliśmy do sprzedaży model o długości cięcia 3100 x 3100 mm – mówi Krzysztof Kluza, dyrektor sprzedaży w firmie HOLZ-HER. – W urządzeniu możemy stosować piłę o średnicy 300 mm, co pozwala na realne cięcie elementów do wysokości 53 mm. Maszyna pozwala na wydajną obróbkę i uzyskanie doskonałej jakości, nawet na małej powierzchni. Bardzo dobrze sprawdzi się w standardowych i mniejszych zakładach stolarskich. Warto zwrócić uwagę na specjalne drzwi przesuwne, które otwierają się na szerokość 1,8 m. Zapewniają one wygodny dostęp do maszyny, prac konserwacyjnych i czyszczenia. Można je też całkowicie otworzyć i wyciągnąć tędy materiał, który był obrabiany. To rozwiązanie jest dedykowane zakładom, które mają ograniczone miejsce. Na życzenie klienta takie drzwi mogą być zainstalowane zarówno z prawej, jak i lewej strony urządzenia. Chociaż LINEA 6015 to małe urządzenie, to ma sporo funkcjonalności jej zaawansowanych odpowiedników. Znajdziemy tu duże stoły z poduszką powietrzną, podcinacz, docisk boczny, laser wyznaczający linię cięcia, a także program do optymalizacji znany z przemysłowych rozwiązań.

 

Reklama

Centrum sterowane numerycznie EPICON

– W ramach serii 5-osiowych centrów obróbczych CNC EPICON, znajdziemy trzy różne modele o różnej głębokości pracy. Najmniejsze z nich – model 7135 – obrabia elementy w osi Y do 1500 mm, średnie – 7235 – do 1650 mm, a największe – 7335 – do 2100 mm. Jest to nowa seria maszyn, która zastąpiła poprzednią o nazwie PRO-MASTER. Oferujemy wiele nowych rozwiązań. Chcieliśmy zwrócić uwagę na te zmiany, wprowadzając nowe nazewnictwo – wyjaśnia Krzysztof Kluza.
EPICON to bardzo unikatowe maszyny z wieloma ciekawymi funkcjonalnościami.
– W tej serii urządzeń możemy wybrać spośród różnych wersji stołów obróbczych, np. VISE LED, który pokazuje sposób rozmieszczenia i obrotu przyssawek za pomocą sygnałów świetlnych. Maszyny posiadają także nowy sensor bezpieczeństwa, podobny do tego, jaki znamy z czujników parkowania w samochodach. Sensoryczny czujnik zareaguje tylko na obecność człowieka, zwalniając lub zatrzymując maszynę, gdy pracownik znajdzie się w jej pobliżu. Dzięki temu można w każdym momencie podejść do maszyny, aby załadować nowy materiał, bez strat czasu na przestoje – zapewnia dyrektor sprzedaży.

 

Kompaktowe CNC PINJET EVOLUTION 7405

– Urządzenie CNC PINJET EVOLUTION 7405 to maszyna CNC o szerokim wachlarzu możliwości, która doskonale sprawdzi się w każdym zakładzie stolarskim – tłumaczy Krzysztof Kluza. – Chociaż nie jest zbyt dużych rozmiarów i nie zajmuje dużo miejsca (5 m2), to można w nim obrabiać elementy o wysokości do 1100 mm i dowolnej długości przy użyciu odpowiedniego podparcia. EVOLUTION 7405 ma możliwość zastosowania magazynu narzędzi, w którym są narzędzia umożliwiające obróbkę drzwi czy wykonanie połączeń lamelo. Gwarantuje szybką i kompletną obróbkę czterostronną bez potrzeby zmiany zamocowania. Brak chwytaków daje dostęp do całej powierzchni płyty, dzięki czemu można wykonywać obróbkę bez ograniczeń i obawy o zarysowanie delikatnych powierzchni akrylowych. Nadaje się też do produkcji szuflad meblowych i frontów. Wersja PINJET pozwala na aplikację kołków bezpośrednio po obróbce mechanicznej na jednym zamocowaniu elementu.

 

Reklama

Małe okleiniarki ARTEA 1020 i 1030

– Te okleiniarki to maszyny, które polecamy osobom, które po raz pierwszy inwestują w taki sprzęt – informuje dyrektor sprzedaży. – Posuw o prędkości 7 m/min nie zapewni wysokiej wydajności, ale jakość oklejenia jest porównywalna z najwyższymi modelami maszyn. Posiadamy kilka wielkości tych urządzeń i w różnych cenach, dlatego możemy je dobrać dla poszczególnych odbiorców i ich potrzeb. Każda z okleiniarek jest wyposażona w system nakładania kleju GLU JET, który obecnie jest najlepszym rozwiązaniem aplikującym klej pod ciśnieniem. Niezależnie od ich wielkości, dotyczy to nawet najmniejszego modelu. Każda maszyna może pracować z klejami PUR i EVA. Czas nagrzewania to jedynie 3 min.

 

Pionowe formatyzerki SECTOR 1257 i 1262

Na stoisku firmy można było także zobaczyć zautomatyzowane formatyzerki pionowe SECTOR o głębokości cięcia do 80 mm. Są to klasyczne pilarki, których atutem jest przede wszystkim małe zapotrzebowanie na miejsce. Taką pilarkę można ustawić przy ścianie. Urządzenia zapewniają precyzyjny rozkrój oraz charakteryzują się ergonomiczną obsługą.

 

Zapisz się do Newslettera!

Na podany przez Ciebie adres e-mail będziemy wysyłać informacje o nowo wydanym numerze "Kuriera Drzewnego", nowych artykułach oraz o nowo dodanych ogłoszeniach

   

Tak, wysyłaj mi swój Newsletter! (w każdej chwili możesz zrezygnować z subskrypcji).

Reklama

Czytaj dalej

Przegląd Meblarski

Szlachetny dąb ze szczyptą cyny, pozłacany wapień czy dekor metaliczny?

Folie finish marki Schattdecor

Dodane:

/

Kurier Drzewny
Komoda wykonana z udziałem dekoru Dąb Flagstaff z pęknięciami podkreślonymi pigmentem metalicznym w odcieniu cyny i złota. Fot. Schattdecor

Folie finish to uznane powierzchnie dekorujące wnętrza, odpowiadające za estetykę, trwałość i odporność. To dzięki nim wyroby z płyty i materiałów drewnopochodnych przyciągają odbiorców i cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem. Ich znaczenie w produkcji mebli, drzwi czy ramek jest bardzo duże. Właściwy dekor może zdecydować o tym, jak bardzo popularny będzie dany wyrób i przez ile sezonów stanie się częścią najbardziej pożądanych kolekcji mebli oraz innych artykułów wyposażenia wnętrz.

Inspiracje od specjalistów

Schattdecor to firma z ogromnym doświadczeniem oraz renomą na rynku folii dekoracyjnych. Przedsiębiorstwo pracuje nad rozwojem nowych technologii i produktów, oferując coraz ciekawsze designersko folie o doskonałych parametrach technicznych. Dlatego też z wyrobów firmy korzystają najbardziej liczący się producenci, a także przedsiębiorstwa, które chcą wyróżnić się na rynku jakością i estetyką swoich wyrobów.
– Nasza firma nieustannie rozwija wszystkie serie oferowanych produktów – od folii standardowych, przez Smartfoil 3D i Smartfoil EVO, aż po aktualne, innowacyjne rozwiązania, takie jak: folia Smartfoil Nature czy Smartflex Nature – mówi Miłosz Matelski z firmy Schattdecor.
Folie tej marki cechuje bardzo wysoka jakość, która jest wynikiem zastosowania zaawansowanej technologii produkcji.
– Za sprawą specyficznych kombinacji papieru, żywicy, systemów lakierniczych i różnych parametrów maszyn otrzymujemy produkt dopasowany do potrzeb odbiorcy pod kątem: gramatur papieru, odporności chemicznej i mechanicznej oraz rodzaju połysku. Do tego dobieramy dodatkowe efekty – wizualne oraz dotykowe – dodaje Miłosz Matelski.

Reklama 

Jakie będą trendy w nadchodzącym sezonie?

Współpraca ze specjalistami to także pewność, że nie ominą nas nowości oraz aktualne trendy. Klienci firmy na bieżąco mają okazję podziwiać interesujące rozwiązania, jakie producent opracowuje po analizie potrzeb ostatecznych odbiorców oraz obowiązującej mody w wystroju wnętrz.
Na początku tego roku swoją premierę miała nowa edycja kolekcji magazynowej Schattdecor na rok 22/23 o nazwie Prime Collection. Asortyment obejmuje specjalnie wyselekcjonowane folie, które odznaczają się trendową kolorystyką oraz stałą dostępnością. Mając na uwadze mnogość rozwiązań wzorniczych na rynku oraz czas, jaki potrzebny jest do implementacji nowych dekorów, obecny katalog będzie aktualny przez dwa lata.

 

Jakie folie znajdziemy w kolekcji Prime Collection?

– Niezmiennie w ofercie kolekcji magazynowej Prime Collection są folie: Smartfoil, bazujące na papierze preimpregnowanym oraz Smartflex, które są odpowiedzią na zapotrzebowanie rynku wyposażenia wnętrz na folie termoplastyczne – dodaje Miłosz Matelski.
Folia na nośniku PP odznacza się wysoką odpornością na wilgoć, dzięki czemu doskonale sprawdzi się na powierzchniach kuchennych i łazienkowych. Za sprawą swojej elastyczności jest idealna do opłaszczowania profili oraz produkcji elementów składanych, takich jak np. tylne ścianki mebla.
– Jest to produkt, który spełnia najwyższe wymagania dotyczące funkcjonalności i estetyki, ponieważ jest odporny na zabrudzenia, odciski palców oraz łatwy w czyszczeniu – zapewnia Miłosz Matelski.

Reklama 

Porozmawiajmy o bestsellerach

Kolekcja magazynowa Prime Collection składa się z nowości wzorniczych, bestsellerów, folii w ciągłej produkcji oraz bogatej gamy dekorów jednobarwnych. Wszystkie folie odznaczają się ciekawymi efektami optycznymi i haptycznymi na powierzchni.
– Przypisując nowe dekory do sekcji TREND, projektanci Schattdecor mieli na uwadze głównie jej uniwersalność i różnorodność – wyjaśnia Miłosz Matelski. – Folie te doskonale odnajdą się na powierzchniach mebli, drzwi czy ramek.
Wśród dekorów warto przyjrzeć się bliżej kilku z ich. Na szczególną uwagę zasługują: Dąb Flagstaff, Dąb Karlstad, Matera oraz Grey Caspio. Producent oferuje także bogatą i ciekawą kolekcję folii jednobarwnych.
Prawie połowa folii Schattdecor proponowana jest w wykończeniu głębokiego matu oraz z efektem antyfingerprints (zapobiegającym powstaniu odcisków palca).

 

Dąb Flagstaff

Dekor Dąb Flagstaff to jeden z bestsellerów rynkowych, którego nie można pominąć. Wzór cechują pęknięcia, które dodatkowo podkreślono pigmentem metalicznym w odcieniu cyny i złota. Ten ciekawy dekor dębowy wyróżnia się optyką starego, zużytego drewna. Został już doceniony przez wielu klientów oraz nagrodzony na międzynarodowych targach komponentów meblowych Interzum.

Reklama 

Dąb Karlstad

Uwagę przykuwa również jasna i ciepła struktura dekoru Dąb Karlstad, który zawiera wiele charakterystycznych, typowych dla drewna dębowego elementów, takich jak: małe sęki i błyszcza, nadających mu cech nowoczesnej rustykalności. Ten wzór przekonuje również naturalnym efektem 3D. Dekor sprawdzi się na każdej bryle – zarówno małym meblu, jak i dużych powierzchniach meblowych, kuchennych lub szafach przesuwnych.

 

Matera

Warto zauważyć, że nadal ważnym trendem w obszarze wystroju wnętrz mieszkalnych i roboczych oraz powierzchni ekspozycyjnych są powierzchnie metaliczne. Odpowiedzią na te potrzeby jest struktura Matery, która podkreśla realistyczne imitacje stali szlachetnej, mosiądzu i innych powierzchni metalowych. Cechą charakterystyczną dekoru są delikatne linie i zadrapania.

Reklama 

Grey Caspio

Ciekawym dekorem jest Grey Caspio, który na swojej powierzchni ma delikatne i naturalne, krzyżujące się ze sobą żyłki kalcytowe, typowe dla perskiego wapienia. Zostały one dodatkowo wypełnione złotem.

 

Dekory wprost z magazynu

Aktualną kolekcję Prime Collection można zobaczyć na stronie internetowej producenta pod adresem: www.prime.schattdecor.com lub zamówić wzornik dostępny u opiekunów klienta. Asortyment produktów podzielono na sekcje, które rozróżnia paleta dekorów i czas realizacji zamówienia. Schattdecor zachęca klientów do korzystania z możliwości zakupu dekorów trendowych z magazynu i szybkiego prototypowania.

Zapisz się do Newslettera!

Na podany przez Ciebie adres e-mail będziemy wysyłać informacje o nowo wydanym numerze "Kuriera Drzewnego", nowych artykułach oraz o nowo dodanych ogłoszeniach

   

Tak, wysyłaj mi swój Newsletter! (w każdej chwili możesz zrezygnować z subskrypcji).

Reklama

Czytaj dalej

Przegląd Meblarski

Nieustanny rozwój i nowe produkty

Craftdrew na targach Wood Tech Warsaw Expo

Dodane:

/

Kurier Drzewny
Wózki półkowe sprawdzą się w każdej produkcji. Można na nie odkładać elementy pomiędzy poszczególnymi operacjami. Fot. KD MEDIA

craftdrew

Marka Craftdrew to wysokojakościowe i innowacyjne przyrządy oraz akcesoria stolarskie. Firma produkuje prasy do klejenia drewna w różnych rodzajach, wózki z ramionami nośnymi, urządzenia do magazynowania oraz transportu płyt, jak również stoły nożycowe. Ofertę przedsiębiorstwa można było poznać podczas tegorocznych targów Wood Tech Warsaw Expo. Na stoisku zaprezentowano gamę rozwiązań dla profesjonalistów.

 

Kurier Drzewny

Nowość – PF-1000 to adapter do planowania blatów wykonanych z monolitów. Doskonale sprawdza się przy obróbce blatów wielkogabarytowych. Fot. KD MEDIA

Udane wystawiennictwo w Warszawie

– Jesteśmy pozytywnie zaskoczeni targami. Nie spodziewaliśmy się tak dużego odzewu – mówi Krzysztof Borkowski z firmy Craftdrew. – Chociaż nie zaprezentowało się tu zbyt wielu wystawców, to samo zainteresowanie imprezą było ogromne. Pierwsze dwa dni to było prawdziwe oblężenie naszego stoiska, także w kolejnych liczba zwiedzających nie malała.

 

Adapter do planowania blatów

– Największą popularnością cieszyła się najnowsza maszyna, która została stworzona tydzień przed targami. Jest to PF-1000 – adapter do planowania blatów wykonanych z monolitów lub takich, które mają dużą powierzchnię żywiczną. To rozwiązanie daje duże możliwości w przypadku obróbki blatów wielkogabarytowych. Jest to nowość w naszej ofercie dostępna już na rynku. Wielu zwiedzających podchodziło i zadawało liczne pytania – dodaje Krzysztof Borkowski. – Nasz stół daje bardzo dużo możliwości w zakresie pola obróbczego oraz gwarantuje pewne prowadzenie frezarki. Może być on wykorzystany nawet przez hobbistę, który ma frezarkę, jak i większe zakłady stolarskie. Ta technologia daje możliwość planowania blatu, czyli wyrównania jego powierzchni najpierw z jednej strony, a po obróceniu z drugiej. W efekcie uzyskujemy bardzo dobrą powierzchnię, która nie wymaga dodatkowych czynności obróbczych. Wystarczy już tylko szlifowanie szlifierką mimośrodową, która wyrównuje blat, nadając finalne wykończenie powierzchni.

Reklama

 

Łatwiejsze pobieranie płyty

– Dużym zainteresowaniem cieszył się także wózek, który umożliwia łatwe pobranie płyty w pełnym formacie. Przy pomocy tego wózka jedna osoba poradzi sobie z pobraniem dużej płyty, jej pochyleniem do pozycji poziomej oraz zsunięciem na piłę formatową, centrum CNC czy też inne urządzenie. Warto pamiętać, że płyta meblowa waży pomiędzy 60 a 70 kg. Oznacza to, że do manipulacji takim ciężarem potrzebujemy dwóch pracowników. Rozwiązanie to eliminuje konieczność dźwigania i jest przyjazne dla pracowników. Udźwig wózka wynosi do 200 kg, co oznacza możliwość manipulacji i przenoszenia nawet dwóch płyt jednocześnie – wyjaśnia Krzysztof Borkowski.

 

Wygodne odkładanie elementów

– Nowością w naszej ofercie są również różnego rodzaju wózki półkowe przeznaczone do odkładania elementów, jakie były przed momentem malowane i muszą odczekać do czasu wyschnięcia. Co ciekawe, tego typu wózkami interesują nie tylko firmy posiadające stanowiska malarskie. Wózki półkowe sprawdzą się również przy odkładaniu półproduktów pomiędzy różnymi procesami produkcyjnymi. Dla przykładu – po obrobieniu serii elementów odkłada się je na wózek, po czym przestawia urządzenia i poddaje te same elementy ponownej obróbce, pobierając je bezpośrednio ze stojącego obok maszyny wózka. Sprawdza się to w różnych produkcjach, między innymi schodów oraz mebli – wszędzie tam, gdzie otrzymujemy już gotowe komponenty i nie chcemy ich uszkodzić przed kolejnym procesem – informuje Krzysztof Borkowski.

Reklama

 

Wózki półkowe na życzenie

Firma oferuje bardzo wiele modeli wózków półkowych w różnych konfiguracjach, które mogą być dodatkowo rozbudowane, nawet po czasie.
– Nasze wózki wyróżniają się tym, że rozstaw kolumn łatwo można regulować. Sprawdza się tutaj niezawodny mechanizm nożycowy. Bardzo łatwo je się składa i rozkłada. Za pomocą dwóch dźwigni można łatwo i szybko zmieniać rozstaw kolumn w zakresie 26 – 150 cm. Co ciekawe, przy dwukolumnowym wózku można odkładać na półki nawet elementy o długości 3 m – dodaje Krzysztof Borkowski.
Półki w wózkach to wytrzymałe, grubościenne rury, które można także wyjmować – wystarczy odkręcić śruby dociskowe, co sprawia, że samo rozwiązanie jest uniwersalne.
– Za pomocą tej operacji można uzyskać większą przestrzeń pomiędzy półkami, jeśli potrzebujemy jej w danym momencie – wyjaśnia Krzysztof Borkowski. – Sprawdza się to na przykład wtedy, kiedy lakierujemy duży element, taki jak front czy korpus i nie musimy szukać innego miejsca na ich odłożenie.

 

Solidny stół roboczy

Oferowane przez firmę prasy stolarskie to także popularne oraz uniwersalne rozwiązanie. Występują one w kilku wariantach.
– Przy użyciu naszych ścisków kompensacyjnych można na prasach skleić różne wyroby z drewna – blaty, formatki, schody, podstopnice oraz inne – mówi Krzysztof Borkowski. – Jeśli nie kleimy, to wystarczy ściski zdjąć z blatu i włożyć pod spód do specjalnie przygotowanego magazynku. W efekcie otrzymujemy dużą powierzchnię perforowanego blatu roboczego z 20-milimetrowymi otworami, do których pasują różne systemy zacisków. Możemy z tego rozwiązania korzystać tak samo, jak ze zwykłego stołu roboczego i przeprowadzić kolejne operacje ręczne, np. szlifowanie.

Reklama

 

Nowa prasa pneumatyczna

– Bardzo dużym zainteresowaniem zwiedzających cieszyła się także prasa pneumatyczna PPC3000, która wyróżnia się na rynku swoją konstrukcją i elementami mechanicznymi. Warto tu wymienić śrubowe dociski wyrównujące. Kręcąc jedną śrubą, uzyskujemy równomierny docisk, niezależnie od szerokości klejonki. Nie musimy niczego dodatkowo dystansować. Warto wspomnieć, że wszystkie naciski bardzo płynnie się przesuwają. Docisk wyrównujący można zablokować w dowolnej pozycji. Na tej prasie uzyskujemy maksymalną przestrzeń do oklejania formatek – do 1250 mm szerokości klejenia – informuje Krzysztof Borkowski. – Nasza firma produkuje prasy pneumatyczne nawet do 6 metrów. Tworzymy je pod zamówienie klientów. Wyróżniają się jakością wykończenia wszystkich elementów, jakością spawów oraz precyzją wykonania. Prasy te oferujemy od niedawna, ale już są bardzo dobrze odbierane przez klientów.

 

Małe i mobilne prasy

– Mamy także mniejsze urządzenia, takie jak zaprezentowana na stoisku prasa PSW2000, która posiada możliwość montażu do ściany, zajmując bardzo mało miejsca. Często wybierana jest przez małe zakłady, a nawet hobbystów – dodaje Krzysztof Borkowski.
Przedsiębiorstwo oferuje również wersję mobilną PSK, także w długości 2000.

Reklama

 

Polska produkcja

Craftdrew to polski zakład produkcyjny – wyroby powstają na terenie kraju.
– Wszystkie etapy produkcji odbywają się u nas – od cięcia stali metodami laserowymi, poprzez zrobotyzowane spawanie czy obróbkę skrawaniem, którą wykonujemy na własnych tokarkach i frezarkach. Mamy automatyczną linię lakierniczą do malowania proszkowego. Cały montaż także odbywa się u nas -zapewnia Krzysztof Borkowski.

 

Dalszy rozwój i nowe produkty

– Jeśli w gospodarce nie wydarzy się nic niepokojącego, to na pewno zaprezentujemy się na kolejnej edycji Wood Tech Warsaw Expo – obiecuje Krzysztof Borkowski. – Jesienią będzie można nas spotkać także na targach DREMA, gdzie zaprezentujemy nowe wyroby, obecnie opracowywane przez konstruktorów i projektantów.

Reklama

craftdrew
(25) 685 74 40; 797 617 567
kontakt@craftdrew.com
www.craftdrew.com

Czytaj dalej

Przegląd Meblarski

Polscy klienci są bardziej zapobiegawczy

Rozmowa z dyrektorem firmy Adecor

Dodane:

/

Kurier Drzewny
Od zawsze w sprzedaży królują tkaniny gładkie. Fot. Materiały producenta

O nowych trendach w tkaninach obiciowych rozmawiamy z Dariuszem Wnorowskim, dyrektorem zarządzającym firmy Adecor, która od lat tworzy własną kolekcję tkanin adresowaną do profesjonalistów.

 

Kurier Drzewny

Paradoksalnie, pandemia przyczyniła się do wzrostu sprzedaży tkanin nie tylko obiciowych, ale też dekoracyjnych. Fot. Materiały producenta

Co jest nowością na rynku w ostatnim czasie, jeżeli chodzi o tkaniny obiciowe?
D.W.: Żeby w pełni odpowiedzieć na to pytanie, trzeba cofnąć się do pierwszej połowy roku 2020. Wówczas rozwijająca się pandemia mocno pokrzyżowała plany producentom i hurtowniom tkanin. Większość z nich, przeczuwając niepewną przyszłość, odłożyło wprowadzanie nowości na bliżej nieokreślony czas. Paradoksalnie, pandemia przyczyniła się do wzrostu sprzedaży tkanin nie tylko obiciowych, ale też dekoracyjnych. Wszyscy spędzaliśmy więcej czasu w domach i zaczęliśmy dostrzegać konieczność wymiany sofy czy zasłon. Zaczęliśmy domagać się podniesienia walorów estetycznych naszych domów i mieszkań. Tuż przed pandemią w sprzedaży pojawiły się obiciowe tkaniny boucle. Wszyscy wierzyli, że będzie to hit, ponieważ są bardzo atrakcyjną nowością na rynku. Materiały te stanowią jednak niewielki odsetek sprzedaży, bo polscy klienci są bardziej zapobiegawczy od naszych zachodnich sąsiadów i preferują gładkie, standardowe tkaniny.

 
Co jest bezpiecznym wyborem dla klientów i na pewno dobrze się sprzeda?
D.W.: Od zawsze w sprzedaży królują tkaniny gładkie, a wyrazistość struktury, gruby lub gładki splot, zależy od indywidualnych preferencji klienta – użytkownika. Atutem jest odporność na plamy, jednak ten element stał się już standardem w przypadku tkanin obiciowych.

 
Czym polscy klienci różnią się w tym zakresie od innych?
D.W.: Krajowi klienci są bardziej zapobiegawczy w swoich wyborach od klientów bardziej zamożnych i świadomych. Polacy częściej kupują nowy
mebel tapicerowany i wymieniają go co kilka lat, jak się „zużyje”. Na świecie trend jest inny – kupuje się droższe, wyższej jakości sofy i ewentualnie co kilka lat wymienia się na nich tapicerkę. Stąd u nas tak wielu jest producentów mebli tapicerowanych. Coraz trudniej znaleźć fachowe pracownie tapicerskie, ponieważ większość produkuje własne modele mebli i niechętnie wykonuje naprawy oraz wymienia tapicerki na zużytych meblach. Modne ostatnio odświeżanie mebli z lat 60., 70., czy 80. nie zmienia tutaj wiele i stanowi znikomy odsetek sprzedaży tkanin. Warto zauważyć, że na takie meble coraz częściej kupowane są tkaniny najwyższej jakości, o wysokich parametrach i renomowanych marek.
 
Zauważalny jest trend kupowania tkanin lepszej jakości. Klienci są bardziej świadomi i wiedzą, że markowy, droższy materiał nie tylko wygląda lepiej, ale często zapewnia dłuższą trwałość. Nie chcę być źle zrozumiany, ale od sofy za kwotę 1800 zł nie możemy oczekiwać trwałości, podczas gdy sama wysokiej jakości tkanina na tę sofę kosztuje 2 – 3 tysiące złotych.
 
Do renomowanych hoteli sprzedajemy wyłącznie znane marki tkanin – to jest kwestia wpisania konkretnej marki i jakości tkanin do wymagających projektów. Sofy w hotelowym lobby muszą zawsze dobrze wyglądać i być trwałe!
Dziękuję za rozmowę.

Reklama
Kurier Drzewny

Atutem tkanin jest odporność na plamy, jednak ten element stał się już standardem w przypadku tkanin obiciowych. Fot. Materiały producenta

 

Zapisz się do Newslettera!

Na podany przez Ciebie adres e-mail będziemy wysyłać informacje o nowo wydanym numerze "Kuriera Drzewnego", nowych artykułach oraz o nowo dodanych ogłoszeniach

   

Tak, wysyłaj mi swój Newsletter! (w każdej chwili możesz zrezygnować z subskrypcji).

Czytaj dalej
Reklama

Targi 2022


Targi branży drzewnej, meblarskiej i leśnej

5-8 lipca 2022
DACH+HOLZ International; Kolonia, Niemcy

12 – 15 lipca 2022
Holz-Handwerk; Norymberga,Niemcy

17 – 20 lipca 2022
INTERFORST Monachium,Niemcy

13-16 września 2022

DREMA, Poznań

7-9 października 2022
LUBDREW, Lublin

12-15 października 2022
XYLEXPO Mediolan, Włochy

18-21 października 2022

SICAM; Pordenone, Włochy

12-15 stycznia 2023
DOMOTEX, Hanower, Niemcy

Reklama

Popularne w tym tygodniu

Kurier Drzewny

Zapisz się do Newslettera!

Wysyłaj mi Newsletter (w każdej chwili możesz zrezygnować z subskrypcji).

 

Zapisz się do Newslettera!

Na podany przez Ciebie adres e-mail będziemy wysyłać informacje o nowo wydanym numerze "Kuriera Drzewnego", nowych artykułach oraz o nowo dodanych ogłoszeniach

   

Tak, wysyłaj mi swój Newsletter! (w każdej chwili możesz zrezygnować z subskrypcji).