Connect with us

Przegląd Meblarski

Liczą się różnorodność, design, jakość i funkcjonalność

Wygodne rozwiązanie projektowe w branży meblarskiej dla architektów

Kurier Drzewny. Magazyn Drzewny, Meblarski i Leśny

Opublikowane:

/

Kurier Drzewny
Aria. Fot. MP Nidzica

Badania zrealizowane wśród członków grupy FB Architekt PRO w dniach 4-7 stycznia 2021 roku, w których wzięło udział 336 projektantów i architektów, wskazują, że projektanci wnętrz mają znaczący wpływ na wybór kanapy, który ostatecznie stanie w domu ich klienta. Z badań wynika także, że dla 66,7 proc. ankietowanych, w ofercie producenta mebli tapicerowanych najważniejsze są różnorodność modeli, ich design, możliwości aranżacyjne oraz jakość i funkcjonalność tkanin.
Firma MP Nidzica, wsłuchując się w te głosy, wyszła naprzeciw oczekiwaniom ekspertów od wnętrz, tworząc nową przestrzeń – strefę projektanta, specjalnie dedykowaną branży architektonicznej. Oferta obejmuje wysokiej jakości modele 3D dostępne od ręki oraz funkcjonalne wzorniki tkanin na zamówienie. Nowy obszar działalności firmy pozwala na większe możliwości aranżacyjne w projektach.

 

Internet źródłem inspiracji i zakupów

Aktualne dane statystyczne, obejmujące zbiór odpowiedzi architektów, pokazują, że poszukiwania mebla tapicerowanego do projektu, koncentrują się głównie w internecie (47,3 proc.). Najważniejsze kryteria wyboru stanowią: różnorodność modeli, ich design, możliwości aranżacyjne oraz funkcjonalność tkaniny (odporność na plamy/zadrapania). Obserwacje bieżących potrzeb architektonicznych determinują powstanie nowoczesnych takich rozwiązań, jak te wprowadzone przez firmę MP Nidzica.
– Od dłuższego czasu myśleliśmy o zmianie, nadaniu nowego kierunku rozwoju firmy – mówi Malwina Popławska, główna menedżerka firmy MP Nidzica, produkującej meble tapicerowane. – Jednak oprócz wprowadzenia nowych modeli kanap, pragnęliśmy wydeptywać nowe ścieżki. I dlatego na początku tego roku zrealizowaliśmy pomysł o panelu architekta. Teraz architekci i projektanci wnętrz w bardzo szybki i łatwy sposób, o każdej porze, mogą skorzystać z naszych modeli 3D, zamówić wybrane wzorniki tkanin, jak również doświadczyć pomocy naszych ekspertów. Skatalogowaliśmy pliki w taki sposób, aby faktycznie odzwierciedlały model i kształt danej kolekcji. Będą na bieżąco aktualizowane o nowe modele, które niebawem pojawią się w ofercie. Mamy nadzieję, że ten krok zapewni realizację projektów na najwyższym poziomie i zaowocuje w niedalekiej przyszłości kreatywną współpracą z gronem architektów – dodaje Malwina Popławska.
Panel architekta znajduje się na oficjalnej stronie firmy MP Nidzica:
https://mpnidzica.pl/strefa-projektanta/.

 

Tylko 23,8 proc. ma swoje upatrzone modele

Zdanie architekta coraz bardziej zyskuje na znaczeniu. Według statystyk, aż 46,4 proc. respondentów wskazało, że wybór mebla tapicerowanego uwarunkowany jest decyzją projektanta. Dla porównania – tylko 23,8 proc. z nich zaznaczyło, że klient ma swoje upatrzone modele. To utwierdza w przekonaniu, że przy urządzaniu mieszkania w głównej mierze liczymy na wsparcie, sugestie i opinie specjalistów z branży architektonicznej. Można by rzec, że architekt to niejako nasz osobisty „coach design”. Profesja jeszcze nie dość popularna w Polsce. Każdy jednak profesjonalny projektant wnętrz ma dużą wiedzę dotyczącą szeroko pojętego designu oraz panujących trendów. Dlatego śmiało możemy go nazwać trenerem personalnym projektowania wnętrz.
– To architekt edukuje klientów w zakresie świadomości projektowej, estetycznej, a nawet artystycznej. Razem z nami kreuje przestrzeń dopasowaną do indywidualnych potrzeb i oczekiwań. Wie, co teraz jest modne, jak łączyć elementy, by były ze sobą spójne, jakie kolory wpisują się w obecne trendy, co jest funkcjonalne i stylowe… Wpływa na podejmowanie decyzji przez klientów. Dostrzegamy to i dlatego, by dotrzeć do nowych środowisk stworzyliśmy panel architekta. Dzięki temu możemy szybciej wejść do nowych obszarów – podsumowuje główna menedżerka firmy MP Nidzica.

 

Granat, beż i szarości

Projektanci wnętrz to swego rodzaju wizjonerzy. Nie tylko wiedzą, co aktualnie jest na topie, ale też potrafią przewidzieć, co dopiero będzie. Ich prognozy z reguły są nieomylne. W opinii większości projektantów (z puli 336 głosów) najpopularniejsze kolory w 2021 roku, które wybraliby do swojego projektu, to modny granat, uniwersalne odcienie beżu i ponadczasowe szarości.
Na podstawie własnych obserwacji mówiła też o tym Izabela Gemzała, autorka popularnego bloga o projektowaniu mieszkań PROSTYPLAN.PL:
– Zauważalnym trendem będzie poszukiwanie jasnych, optymistycznych barw, wzorów, przytulnych i miękkich tkanin, ale przede wszystkim praktycznych rozwiązań, sprytnych systemów i wielofunkcyjnych mebli, które sprawdzą się nawet na niewielkim metrażu.

 

Premiera nowych modeli

Wkrótce w ofercie MP Nidzicy pojawią się nowe modele. Będą komfortowe, funkcjonalne i praktyczne do wszechstronnych zastosowań. Szczególnie tego typu rozwiązanie uszczęśliwi tych, którzy dysponują małą przestrzenią. To serie elementów o różnych funkcjach, które można połączyć w kompletną całość. Pozwalają na duże możliwości aranżacyjne; tu nie obowiązują żadne kompromisy, bo meble modułowe dopasowane są do najbardziej wymagających potrzeb. Niezależnie od tego czy pragniemy stylowej kanapy, sofy, czy też narożnika z funkcją spania. Pojawi się wiele różnorodnych, kolorystycznych i wzorzystych wariantów, np. fotel ARIA w wersji „jungle” czy modułowy SMART w „hot colour”.
Co ciekawe, spośród dostępnej oferty sof MP Nidzica większość architektów (80,4 proc.) najchętniej wybrałaby do swoich projektów model LIRA z funkcją spania.

 

Stery przekazane młodszemu pokoleniu

MP Nidzica istnieje już 25 lat. Ten rok jest szczególnie ważny dla firmy, będzie bowiem obchodzić swój jubileusz. Od momentu powstania, w 1996 r., jest wierna tradycjom i niezmiennym wartościom. Każdy egzemplarz mebla wypoczynkowego jest na swój sposób unikalny, wykonywany ręcznie przez ludzi i dla ludzi.
Założyciel przedsiębiorstwa mebli tapicerowanych przekazuje już stery swoim dzieciom, które, można by rzec, rosły wraz z nią. Wiedzy i doświadczenia zatem im nie brakuje. Teraz to młode pokolenie konsekwentnie rozwija firmę, zapraszając do niej klientów oraz wykorzystując nowoczesne technologie. Od nich zależy jej dalsza przyszłość.

Kurier Drzewny

„SMART” w nowej odsłonie. Fot. MP Nidzica

 

prenumerata

 

Zapisz się do Newslettera!

Na podany przez Ciebie adres e-mail będziemy wysyłać informacje o nowo wydanym numerze "Kuriera Drzewnego", nowych artykułach oraz o nowo dodanych ogłoszeniach

   

Tak, wysyłaj mi swój Newsletter! (w każdej chwili możesz zrezygnować z subskrypcji).

"Kurier Drzewny" Miesięcznik branży drzewnej, meblarskiej i leśnej. Jesteśmy obecni na rynku wydawniczym od 2008 roku. KONTAKT z nami: kontakt@kurierdrzewny.eu. Przeglądaj wydania Online: E-wydania. Reklamuj się u nas: Oferta www. Reklama w wydaniu drukowanym: Oferta. Artykuły w Kurierze Drzewnym: Artykuły.

Czytaj dalej
Reklama prenumerata
Kliknij aby skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Galeria

Cięcie i okleinowanie online

Rozwiązania w czasach pandemii

Kurier Drzewny. Magazyn Drzewny, Meblarski i Leśny

Opublikowane:

/

JAF Polska
Dzięki wprowadzonemu rozwiązaniu można zamawiać elementy z usługą cięcia i okleinowania online. Fot. JAF Polska

W wyniku pandemii COVID-19 w ubiegłym roku znaczna część usług musiała zostać przeniesiona do Internetu, co dotknęło także firmy z branży stolarskiej. Dlatego podjęte przez przedsiębiorców kroki umożliwiły zmniejszenie częstotliwości wizyt w sklepach, salonach i innych lokalach stacjonarnych. Natomiast stolarze przy pomocy narzędzi online mogli ograniczyć swoją pracę w terenie do dwóch aspektów – pomiaru i montażu. Z jakich zatem narzędzi korzystano? Przykładami mogą być Web Cutoraz Decofinder firmy JAF Polska.

 

Płyty na wymiar przez Internet

WebCut to usługa cięcia i okleinowania online. Dzięki niej możemy zamówić płyty na wymiar z dostawą lub odbiorem własnym. Dostarczone materiały są gotowe do montażu, więc równie dobrze można je zamówić bezpośrednio do klienta, jeśli zajmujemy się produkcją mebli zawodowo.
– Płyty przyjeżdżają precyzyjnie docięte, w wybranych strukturach oraz dopasowanych obrzeżach. Wprowadzamy formatki, a program sam dba o oszczędny rozkrój. Jednak w pakiecie otrzymujemy znacznie więcej. Przede wszystkim dostęp do pełnej bazy produktów i związanych z nimi korzyści. Mamy aktualny wgląd w ceny oraz stany magazynowe, a zamówiony przez WebCut towar jest automatycznie rezerwowany w magazynie. To wszystko dostępne jest przez całą dobę, bez potrzeby wychodzenia z domu i – na przykład – tankowania paliwa. Więc mamy podwójną oszczędność: pieniędzy i czasu -mówi Paweł Rachowiak, kierownik produkcji w JAF Polska.

 

Prosta nawigacja

Tworzenie nowego zamówienia zaczynamy od wejścia na stronę internetową www.jaf-polska.pl i kliknięcia „Usługi cięcia”, którą znajdziemy w prawym górnym rogu strony. Usługa dostępna jest wyłącznie dla zalogowanych użytkowników, a rejestracja trwa tylko kilkanaście sekund. Do WebCut możemy przejść również z poziomu sklepu internetowego JAF Polska.
W jaki sposób skorzystać z usługi? Najpierw klikamy „Utwórz nowe zamówienie”, a następnie dodajemy zestaw formatek. Podczas zakupów w sklepie internetowym należy kliknąć przycisk „Dodaj do cięcia”, tuż obok interesującej nas płyty. Jeżeli poszukujemy konkretnego materiału, to możemy go łatwo znaleźć za pomocą filtrów. Sprawdzamy dostępność poszczególnych płyt i przechodzimy do wymiarów formatek. Po prawej stronie wybieramy pasujące obrzeża, a poniżej określamy ich dokładny rodzaj. Kolejne elementy dodajemy przy użyciu ikony plusika [+], znajdującej się zawsze na końcu ostatniej pozycji w zamówieniu. W następnym kroku program optymalizuje rozkrój i przedstawia gotowy plan cięcia, który wystarczy zaakceptować. Możemy jeszcze dodać własny komentarz, a nawet wybrać preferowaną datę dostawy. Cały czas mamy też wgląd w poprzednie zamówienia, zarówno te robocze, jak i zrealizowane.

 

Wyszukiwarka dekorów

A co w przypadku, gdy stoimy przed wyborem dekoru? Poszukiwania musimy rozpocząć drogą eliminacji, a następnie trzymać się określonych kryteriów. Tylko jak to zrobić bez tradycyjnej wycieczki po sklepach? Jak wyjaśnia ekspert JAF Polska, z pomocą przybywa wyszukiwarka dekorów „Decorfinder”: „Dzięki Decofinder żadne próbniki nie będą więcej potrzebne. Program umożliwia skuteczne poszukiwania dekorów według gatunku drewna, koloru lub wyglądu. Co więcej, do wyboru mamy także typ powierzchni. Jeżeli znamy już numer upatrzonego dekoru, wówczas wpisując go w wyszukiwarkę dostępną na stronie, od razu uzyskujemy informację o powiązanych z nim produktach – laminatach, blatach, płytach czy obrzeżach. Widzimy również aktualne ceny i dokładną specyfikację każdego z nich. Do dyspozycji mamy niemal 900 wzorów od wiodących producentów.

 

Wszystko w jednym miejscu

Jeżeli już wybieramy się po zakupy, to warto zrobić je w jednym miejscu. Niestety produkcja i łańcuchy dostaw wielu producentów zostały wstrzymane lub przebiegają chaotycznie. W obecnej sytuacji najlepszym rozwiązaniem są obszerne stany magazynowe. Pomimo trwającego oblężenia marketów budowlanych – nadal możemy takie znaleźć.
W połączeniu z doświadczeniem i innowacyjnymi usługami online, stolarze też mogą pracować zdalnie. Do tego wystarczą elektronarzędzia do montażu, łącze internetowe oraz zwymiarowany projekt. Jeżeli chodzi o zakup materiałów, to kompleksowy asortyment posiada JAF Polska. W ofercie firmy znajdziemy gamę różnorodnych płyt meblowych marek Egger, Kronospan, Cleaf oraz Innovus od Sonae Arauco, której paleta obejmuje 27 starannie wyselekcjonowanych dekorów w nowoczesnym stylu. Oprócz płyt meblowych, na stanie są także okucia oraz systemy renomowanych marek, m.in. Blum.

Czytaj dalej

Przegląd Meblarski

Meble z charakterem

Obrzeża w kontrastowym wzorze

Kurier Drzewny. Magazyn Drzewny, Meblarski i Leśny

Opublikowane:

/

TECE
Kolorowe kontrastowe obrzeże pomaga stworzyć ciekawe meble. Fot. TECE

Firma TECE wprowadziła na rynek linię kolorowych obrzeży z dekorem. Kontrastowe wzory umożliwią projektantom większą elastyczność i kreatywność w pracy.

W ostatnich latach widać większe zainteresowanie środowiskiem i rosnącą świadomością ekologiczną konsumentów. We wnętrzach oznacza to, że staramy się otaczać tym, co naturalne. Dlatego bardziej świadomie dobieramy odpowiednie materiały, z których powstaną meble i zabudowy w naszym domu.

 

Ekologia na pierwszym miejscu

Niemann Polska wprowadza do swojej oferty kolekcję włoskich płyt ekologicznych marki Saviola. Płyt, które całkowicie pochodzą z recyklingu. Koncepcją produkcji ekologicznych płyt meblowych jest wykorzystanie już raz użytego materiału drewnopochodnego. Może on pochodzić ze starych mebli, drewnianych krzeseł czy palet. W związku z tym nie jest konieczne ścinanie nowych drzew.

 

Drugie życie dla starych surowców

Proces produkcji płyt to zintegrowany i powtarzalny cykl, począwszy od zbierania drewna odpadowego, po recykling i przekształcenie surowców w nowy i funkcjonalny produkt. Cały proces został tak przemyślany, że nawet drewno, które z jakichś powodów nie może zostać poddane recyklingowi, jest wykorzystywane do produkcji zielonej energii – elektrycznej i cieplnej – jako biomasa do zasilania całego procesu produkcyjnego.
Kolekcja płyt z recyklingu Saviola łączy włoski design ze zrównoważonym rozwojem i ekologiczną produkcją. W sprzedaży Niemann Polska będzie dziewięć modnych dekorów inspirowanych naturą – głównie drewnopodobnych ze strukturą prawdziwego drewna i desek. Z pewnością sprawdzą się jako fronty mebli czy drzwi przesuwne.

Kurier Drzewny

Nowe obrzeża dostępne są w dwóch wzorach i pięciu kolorach. Fot. TECE

TECE

Nowe obrzeża dostępne są w dwóch wzorach i pięciu kolorach. Fot. TECE

 

Zapisz się do Newslettera!

Na podany przez Ciebie adres e-mail będziemy wysyłać informacje o nowo wydanym numerze "Kuriera Drzewnego", nowych artykułach oraz o nowo dodanych ogłoszeniach

   

Tak, wysyłaj mi swój Newsletter! (w każdej chwili możesz zrezygnować z subskrypcji).

 

prenumerata

 

Czytaj dalej

Przegląd Meblarski

Wykorzystanie antybakteryjnej mocy srebra

Powłoki meblarskie

Kurier Drzewny. Magazyn Drzewny, Meblarski i Leśny

Opublikowane:

/

Portal Drzewny

Cromasept „Silver Power Plus” to nowy, wielowarstwowy system akrylowy firmy IVM Chemicals, który nadaje powierzchniom długotrwałe właściwości antybakteryjne. Według producenta, system ten 10:1 może być stosowany na wszystkich typach mebli.

 

Z długotrwałym efektem

Zwłaszcza w czasie pandemii ludzie zwracają większą uwagę na patogenne mikroorganizmy i rozprzestrzenianie się wieloopornych bakterii. Szczególnie te ostatnie mnożą się szybciej i sprawiają, że antybiotyki są coraz bardziej nieskuteczne. Nadanie powierzchni właściwości antybakteryjnych może przynajmniej do pewnego stopnia spowolnić ten rozwój. Mając to na uwadze, marka IVM Chemicals Croma Lacke wprowadza na rynek Cromasept „Silver Power Plus” – szereg zastosowań powierzchniowych o długotrwałym efekcie.

 

Redukcja prawie o sto procent w ciągu 24 godzin

Według producenta, nowy wielowarstwowy system akrylowy 10:1 może być stosowany do tworzenia powierzchni antybakteryjnych na wszystkich typach mebli.
– Obszerne testy laboratoryjne wykazały, że powlekanie powierzchni preparatem Cromasept „Silver Power Plus” hamuje namnażanie się bakterii, umożliwiając redukcję bakterii, takich jak E. coli i Staphylococcus aureus o prawie sto procent w ciągu 24 godzin – wyjaśnia Alexander Kollat, dyrektor generalny firmy IVM Chemicals.

 

Moc srebra

Działanie antybakteryjne opiera się na srebrze. Sposób działania Cromasept „Silver Power Plus” oznacza, że ​​nie są wymagane żadne dodatkowe biobójcze środki dezynfekujące. Kolejną imponującą cechą jest brak osłabienia działania antybakteryjnego, co zapewnia długotrwałą ochronę. Matowe i błyszczące powierzchnie produkowane przez bezbarwne powłoki wyglądają niesamowicie. Co więcej, może być też stosowany jako warstwa nawierzchniowa na istniejące już kolorowe powierzchnie.

Czytaj dalej

Galeria

Idealne obrzeże w wysokim połysku

Okleinowanie, produkcja frontów, wysoki połysk

Kurier Drzewny. Magazyn Drzewny, Meblarski i Leśny

Opublikowane:

/

Cehisa

Produkcja elementów na wysoki połysk wymaga odpowiedniej i niezawodnej technologii. Okleiniarka CEHISA Dynamic C-Motion z oferty CEHPOL posiada szereg funkcji, dzięki którym maszyna jest doskonałym wyborem w przypadku tego typu produkcji. Warto zwrócić uwagę na to, że sterowanie CNC pozwala dokładnie ustawić frezowanie nadmiaru obrzeża, a zastosowany w urządzeniu agregat BC-6M do frezowania nadmiaru obrzeża góra/dół, wyposażony jest w kopiały talerzowymi, dzięki czemu mamy pewność, że nie dojdzie do powstania żadnych zarysowań. Co więcej, wszystkie agregaty obróbcze są wyposażone w odciągi wiórów po obróbce, co pozwala uniknąć zarysowania wysokiego połysku przez opiłki, które powstają podczas pracy w zakładzie.

 

Lustrzany połysk bez wad

– CEHISA Dynamic C-Motion to zdecydowanie trafny wybór, jeśli chodzi o produkcję elementów na wysoki połysk – mówi Mateusz Olszewski z firmy CEHPOL. – Warto wymienić tu przede wszystkim sterowanie CNC, które pozwala dokładnie ustawić frezowanie nadmiaru obrzeża, uwzględniając fakt, że płyty na wysoki połysk są foliowane – tak samo jak ich obrzeża. Drugim mocnym punktem maszyny jest agregat BC-6M do frezowania nadmiaru obrzeża góra/dół, który jest wyposażony w kopiały talerzowe, dzięki czemu mamy pewność, że nie dojdzie do powstania żadnych zarysowań. Tak samo jest w przypadku cykliny promieniowej RB-9N, która także wyposażona jest w kopiały talerzowe. Trzeci ważny akcent, to fakt, że wszystkie agregaty obróbcze (łącznie z piłkami) są wyposażone w odciągi wiórów po obróbce. Co więcej – poza piłkami, wszystkie agregaty posiadają również na kopiałach punktowe odmuchy. Trzeba pamiętać, że to odciągi i odmuchy, dają pewność, że na płycie nie pozostaną żadne opiłki, które mogły by zarysować płyty z wysokim połyskiem.

 

Niezawodna i kompaktowa

Seria Dynamic reprezentuje nową generację maszyn CEHISA, które łączą w sobie innowację, wszechstronność i niezawodność – wszystko w jednej, kompaktowej rozmiarowo okleiniarce. W tej serii wprowadzono technologię C-Motion, która oferuje maksymalną precyzję. Obejmuje ona oprogramowanie z intuicyjnym interfejsem i zmotoryzowaną regulacją do 18 osi, w celu lepszej kontroli okleiniarki, gwarantując w ten sposób wykończenie najwyższej jakości.

 

Do 3 mm grubości

Sterowana w całości przez 18 serwomotorów, precyzyjna okleiniarka CEHISA Dynamic C-Motion, przeznaczona do doklejania obrzeża z ABS/PCW do 3 mm grubości, forniru i doklejki drewnianej do 5 mm. Zastosowanie agregatu wstępnego frezowania krawędzi płyty PF-2 zapewnia doskonały wygląd spoiny. Urządzenie wyposażono także w specjalny agregat CR-4M do zaokrąglania narożników płyty oklejonych obrzeżem PCW/ABS do 2 mm grubości.

 

18 serwomotorów

CEHISA Dynamic C-Motion posiada zespół frezowania krawędzi płyty PF-2 wyposażony w dwa wysokoobrotowe, przeciwbieżne silniki o mocy 1,1 kW/0,75 kW, z głowicami diamentowymi o wys. 65 mm, ilość frezowanego materiału ustawiana jest przez 1 serwomotor. 3 rolki dociskowe ustawiane są przez kolejny 1 serwomotor. Z kolei 4 serwomotory regulują zespół CR-4M do zaokrąglania narożników płyty o wys. do 50 mm oklejonych obrzeżem
PCW/ABS o grubości 2 mm, wyposażony w 2 wysokoobrotowe silniki o mocy 0,27 kW każdy. Następne 6 serwomotorów odpowiedzialnych jest za zespół BC-6M do frezowania obrzeża góra/dół, posiadający: dwa silniki wysokoobrotowe o mocy 2 x 0,55 kW, z kopiałami talerzowymi i wymiennymi płytkami. Również 6 serwomotorów odpowiedzialne jest za ustawianie cykliny promieniowej RB-9M z odciągiem wiórów wraz z pojemnikiem oraz nadmuchem sprężonego powietrza na rolki kopiujące.

 

Centralny odciąg agregatów

Wygodne sterowanie zapewnia obrotowy panel sterujący z kolorowym wyświetlaczem 10”. W urządzeniu zastosowano zbiornik kleju pokryty teflonem z funkcją czuwania, w którym nagrzewanie trwa do 10 minut. CEHISA Dynamic C-Motion wyposażona jest również w automatyczny podajnik dla listew drewnianych oraz zespół posuwu materiału z dolnym transporterem gąsienicowym. W okleiniarce zastosowano także centralny odciąg agregatów w kabinie maszyny. Dla wygodniejszej pracy, istnieje możliwość zdalnego łączenia się z maszyną.

 

Z pneumatycznym pochyłem

W urządzeniu znajdziemy agregat 2-piłkowy V-10N z 2 silnikami o mocy 0,55 kW do dokładnego obcinania obrzeża z przodu i z tyłu płyty, który posiada opcję pneumatycznego pochylania od 0° – 10°. Maszyna ma wolne miejsca do zainstalowania: cykliny klejowej płaskiej RR-8N oraz agregatu polerowania obrzeża po frezowaniu PC-5. CEHISA Dynamic C-Motion wyposażona jest w elektrycznie podnoszoną belkę dociskową z podwójnym rzędem rolek. Maszyna spełnia wszystkie normy CE.

Czytaj dalej
Reklama
Reklama

Popularne w tym miesiącu

Zapisz się do Newslettera!

Wysyłaj mi Newsletter (w każdej chwili możesz zrezygnować z subskrypcji).

 

Zapisz się do Newslettera!

Na podany przez Ciebie adres e-mail będziemy wysyłać informacje o nowo wydanym numerze "Kuriera Drzewnego", nowych artykułach oraz o nowo dodanych ogłoszeniach

   

Tak, wysyłaj mi swój Newsletter! (w każdej chwili możesz zrezygnować z subskrypcji).