Connect with us


Aktualności

Konferencja „Przemysł 4.0 w branży drzewnej i meblowej w Polsce i Niemczech”

Automatyzacja i technika produkcji w przemyśle drzewnym i meblarskim – Delegacja przedsiębiorców niemieckich do Polski

Dodane:

/19 października 2021 roku w Poznaniu odbędzie się bezpłatna konferencja organizowana przez Polsko-Niemiecką Izbę Przemysłowo-Handlową (AHK Polska), która ma na celu przedstawienie potencjału i kierunków rozwoju w branżach obróbki drewna i produkcji mebli w Polsce i Niemczech w kontekście czwartej rewolucji przemysłowej. Możliwe będzie także umówienie się na osobiste spotkania z reprezentantami niemieckich firm oferujących technologie dla przemysłu.

 

Delegacja przedsiębiorców niemieckich do Polski

Polsko-Niemiecka Izba Przemysłowo-Handlowa (AHK Polska), na zlecenie Niemieckiego Federalnego Ministerstwa Gospodarki i Energii (BMWi), organizuje, we współpracy z partnerami w Niemczech i Polsce, misję gospodarczą niemieckich przedsiębiorców oferujących technologie automatyzacji i technik produkcji dla branży drzewnej i meblowej do Polski. Misja odbędzie się w dniach 19.10.2021 – 22.10.2021 roku w ramach programu promocji eksportu dla MŚP i jest częścią oferty Germany Trade & Invest, wspierającej handel zagraniczny. Celem programu jest ułatwienie małym i średnim przedsiębiorstwom z Niemiec nawiązania kontaktów na rynkach zagranicznych, w tym polskim. Przemysł drzewny w naszym kraju generuje ok. 2,5 proc. (rocznie blisko 6,82 mld euro) polskiego PKB i zatrudnia ok. 350 tys. osób. Składa się zarówno z dużych zagranicznych koncernów, jak i krajowych małych i średnich przedsiębiorstw. Polska zajmuje drugie miejsce na świecie pod względem produkcji mebli przy blisko 20 tys. firm produkcyjnych. Branża stoi jednak przed wieloma wyzwaniami, które można sprowadzić do wspólnego mianownika: potrzeba modernizacji. W związku z tym wiele przedsiębiorstw poszukuje rozwiązań, które umożliwią im pełne wykorzystanie potencjału infrastrukturalnego i ludzkiego. Jest to rozumiane jako automatyzacja procesów produkcyjnych, np. takich czynności, jak: frezowanie, wiercenie, cięcie, malowanie i montaż. Oprócz klasycznego zapotrzebowania na nowoczesne maszyny wzrasta także popyt na kompleksowe systemy do integracji i zarządzania całym zakładem produkcyjnym. Niemieckie technologie nieprzerwanie cieszą się w Polsce bardzo dużą popularnością, a stempel „Made in Germany” oznacza jakość i produkty dostosowane do potrzeb klienta. Dlatego organizatorzy zapraszają firmy polskie działające w branży obróbki drewna oraz meblarskiej do udziału w organizowanej misji. Jest to możliwe na dwa sposoby: za sprawą organizowanej 19.10.2021 roku w Poznaniu (hotel Sheraton) konferencji na temat „Przemysł 4.0 w branży drzewnej i meblowej w Polsce i Niemczech” oraz poprzez udział w rozmowach z wybranymi firmami niemieckimi na temat potencjalnej współpracy. Rozmowy te mogą odbywać się zarówno w trakcie konferencji, jak i kolejnych dniach pobytu firm niemieckich w Polsce (20 – 22 października).

 

Eksperci z Polski i Niemiec

W konferencji „Przemysł 4.0 w branży drzewnej i meblowej w Polsce i Niemczech” będą uczestniczyć eksperci z Polski i Niemiec, którzy przedstawią sytuację na obydwu rynkach, jak i firmy oferujące produkty oraz usługi, które są zainteresowane podjęciem współpracy z naszymi przedsiębiorstwami.

 

Dla całej branży

Do udziału organizator zaprasza firmy szeroko pojętej branży obróbki drewna (tartaki, producentów mebli, stolarki budowlanej itp.), jak też zajmujące się automatyzacją/techniką produkcji na rzecz obróbki drewna, organizacje branżowe i inne zainteresowane tematem konferencji.
Prezentacje będą tłumaczone symultanicznie (jęz. polski i niemiecki).

 

Rozmowy handlowe przez kilka dni

Dodatkowo organizator zaprasza uczestników oraz inne podmioty do rozmów handlowych z niemieckimi firmami, które będą uczestniczyć w projekcie. Rozmowy te możliwe są w trakcie konferencji w Poznaniu lub też w ciągu trzech kolejnych dni trwania wydarzenia, kiedy to niemieckie firmy będą podróżować po Polsce i rozmawiać z potencjalnymi partnerami handlowymi w ich siedzibach.
Polskie przedsiębiorstwa zainteresowane spotkaniami z niemieckimi prosimy o przesłanie formularza zgłoszeniowego bądź o kontakt mailowy lub telefoniczny (formularz i kontakty dostępne są na stronie https://ahk.pl/pl/przemysl-40-w-branzy-drzewnej).

Reklama

 

Lista niemieckich uczestników projektu

Poniżej przedstawiamy listę uczestników projektu – firm, które zaprezentują się podczas konferencji oraz zapraszają polskich przedsiębiorców na bezpośrednie rozmowy.

 

– Baljer & Zembrod GmbH & Co. KG – oferuje szeroką gamę maszyn dla przemysłu drzewnego, przetwórstwa odpadów i recyklingu. Jest specjalistą w produkcji stacjonarnych dźwigów ciężkich oraz szynowych pojazdów do sortowania.
Firma poszukuje w Polsce klientów z branży drzewnej, przede wszystkim tartaków i innych firm zajmujących się przetwórstwem drewna. Ponadto nawiąże współpracę z zakładami zajmującymi się sortowaniem odpadów komunalnych i biomasy.
Strona internetowa: www.bz.ag

 

– euroTech Vertriebs GmbH – to specjalista w dziedzinie innowacyjnych i kompletnych rozwiązań w zakresie komponentów podciśnieniowych oraz dostosowanych do potrzeb klienta systemów przenoszenia i transportu. Asortyment obejmuje zarówno seryjne, jak i wykonane na indywidualne zamówienie urządzenia podnoszące, podnośniki rurowe oraz rozwiązania oparte na podciśnieniu w zakresie zautomatyzowanego przenoszenia.
Firma poszukuje w Polsce kontaktów z przedsiębiorstwami zajmującymi się obróbką drewna, produkcją płyt drewnopochodnych, zakładami meblarskimi oraz zajmującymi się przetwórstwem szkła, metalu i tworzyw sztucznych. Pozostaje też otwarta na współpracę z partnerami handlowymi na cały kraj.
Strona internetowa: www.etvac.de

 

– H.I.T. Maschinenbau GmbH + Co. KG – planuje, projektuje oraz produkuje zaawansowane rozwiązania dla zakładów obróbki drewna. Wyposaża tartaki i zakłady klejenia drewna oraz producentów domów prefabrykowanych i elementów płytowych z drewna litego.
Firma poszukuje w Polsce kontaktu z tartakami i strugarniami, zakładami klejenia drewna oraz producentami domów drewnianych i ich elementów, którym chciałaby zaoferować swoje rozwiązania produkcyjne.
Strona internetowa:
www. hit-maschinenbau.de

 

– Hans Weber Maschinenfabrik GmbH – specjalizuje się we wszelkich rozwiązaniach automatyzacji w zakresie obróbki drewna, metalu i tworzyw. Oferuje, projektuje i wdraża systemy manipulowania, sortowania i transportu, które są indywidualnie zoptymalizowane dla danego produktu.
Firma poszukuje w Polsce kontaktu z potencjalnymi klientami z branży drzewnej i meblarskiej oraz partnerów handlowych na cały kraj.
Strona internetowa: www.hansweber.de

 

– HOMAG GmbH – światowy lider i dostawca zintegrowanych rozwiązań technologicznych w dziedzinie obróbki drewna zarówno dla małych i średnich zakładów produkcyjnych, jak i produkujących na skalę światową. Domeną firmy są kompleksowe rozwiązania – począwszy od dostaw i instalacji maszyn, poprzez ich serwis, aż po zapewnienie nowoczesnego oprogramowania gwarantującego produkcję na najwyższym poziomie.
Firma poszukuje w Polsce kontaktu z producentami prefabrykowanych domów z drewna, więźby dachowej, mebli (również tapicerowanych), okien, drzwi i schodów drewnianych.
Strona internetowa: www.homag.com

 

– IOT Innovative Oberflächentechnologien GmbH – opracowuje, konstruuje i produkuje urządzenia specjalne do suszenia/utwardzania lakierów bezrozpuszczalnikowych promieniami UV w atmosferze gazu obojętnego. Głównymi produktami są: lampy ekscymerowe, technologia DirectCure oraz PAC. Produkty znajdują zastosowanie w wielu branżach, jak np.: produkcja mebli i komponentów meblowych, podłóg i parkietów, papierów dekoracyjnych i folii czy tworzyw sztucznych.
Firma poszukuje w Polsce kontaktu z producentami podłóg (parkiety, podłogi korkowe oraz PCW), jak też producentami mebli, folii, papierów dekoracyjnych itp. Nawiąże także współpracę z partnerami handlowymi zainteresowanymi dystrybucją jej rozwiązań w całym kraju.
Strona internetowa: www.iot-gmbh.de

 

– LAP GmbH Laser Applikationen – wiodący światowy dostawca systemów projekcji, pomiarów laserowych oraz innych procesów do podnoszenia jakości i wydajności w produkcji przemysłowej. Oferta firmy skierowana jest m.in. do branży obróbki drewna, w szczególności producentów domów drewnianych i prefabrykowanych elementów, więźb dachowych, a także tartaków.
Przedsiębiorstwo poszukuje w Polsce kontaktu z dystrybutorami systemów laserowych i maszyn/urządzeń dla przetwórstwa drewna, szczególnie posiadających kontakty w branży wytwórców więźb dachowych oraz prefabrykowanych domów drewnianych. Jest też zainteresowana nawiązaniem bezpośrednich kontaktów z producentami tych branż, jak też maszyn CNC, którzy chcieliby instalować systemy LAP.
Strona internetowa: www.lap-laser.com

 

– Weinig Vertrieb und Service GmbH und Co. KG – światowy producent maszyn i systemów do obróbki drewna litego. Obejmuje kilka wyspecjalizowanych zakładów, które oferują szeroką paletę produktów do obsługi całego procesu produkcyjnego – od surowca, aż po gotowy produkt.
Firma poszukuje w Polsce kontaktu z firmami z branży drzewnej i meblarskiej, które byłyby zainteresowane jej rozwiązaniami.
Strona internetowa: www.weinig.com

 

– Lignum Consulting GmbH – neutralna firma doradcza i inżynierska oraz jedna z wiodących doradców dla branży przemysłu drzewnego i meblarskiego. Oferuje doradztwo w zakresie zarządzania produkcją i jej optymalizacji, inżynierii produktu, przemysłowej itp.
Firma poszukuje w Polsce kontaktu z firmami branży drzewnej i meblarskiej, które widzą potrzebę poprawy/optymalizacji własnych procesów produkcyjnych, logistycznych etc., i byłyby zainteresowane jej usługami doradczymi w tym zakresie.
Strona internetowa:
www.lignum-consulting.com/

 
Konferencja „Przemysł 4.0 w branży drzewnej i meblowej w Polsce i Niemczech”

 

Konferencja „Przemysł 4.0 w branży drzewnej i meblowej w Polsce i Niemczech”
19 października 2021 roku; godz. 9.00 – 15.00
Hotel Sheraton, ul. Bukowska 3/9, 60-809 Poznań

 

Więcej informacji o konferencji
www.ahk.pl/pl/przemysl-40-w-branzy-drzewnej

 

Polsko-Niemiecka Izba Przemysłowo-Handlowa (AHK Polska)
tel. +48 22 53 10 500
e-mail: info@ahk.pl
www.ahk.pl
Andrzej Giesek
tel. +48 22 53 10 535
e-mail: agiesek@ahk.pl

Katarzyna Wojnicka
tel. +48 22 53 10 625
e-mail: kwojnicka@ahk.pl

"Kurier Drzewny" Miesięcznik branży drzewnej, meblarskiej i leśnej. Jesteśmy obecni na rynku wydawniczym od 2008 roku. KONTAKT z nami: kontakt@kurierdrzewny.eu. Przeglądaj wydania Online: E-wydania. Reklamuj się u nas: Oferta www. Reklama w wydaniu drukowanym: Oferta. Artykuły w Kurierze Drzewnym: Artykuły.

Czytaj dalej
Reklama
Kliknij aby skomentować

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Aktualności

GLOTECH – Perfekcyjne Narzędzia Dla Majsterkowiczów Domowych

Dodane:

/

Majsterkowiczom, pasjonatom domowych prac stolarskich oraz hobbystom nieustannie poszukującym efektywnych rozwiązań do obróbki drewna, Glotech prezentuje nową linię tarcz do cięcia. Czy chcesz przeciąć drewno, płytę wiórową czy materiały stolarskie dla własnych potrzeb? Tarcze Glotech to odpowiedź na Twoje potrzeby, zapewniając nie tylko precyzję, ale także ekonomiczność w użytkowaniu.

Rozwiązania dla Majsterkowiczów

Tarcze Glotech zostały zaprojektowane z myślą o domowych majsterkowiczach, oferując niezawodność i trwałość przy standardowych pracach stolarskich. Dzięki wykorzystaniu optymalnego gatunku węglików spiekanymi, są one niezwykle ostre i efektywne nawet podczas intensywnego użytkowania. Bez względu na to, czy pracujesz przy pilarkach ręcznych czy stolikowych, Glotech gwarantuje profesjonalne rezultaty w atrakcyjnej cenie.

Wybór Tarczy Odpowiedniej dla Twoich Potrzeb

W ofercie Glotech znajdziesz różnorodne tarcze, dopasowane do różnych rodzajów obróbki drewna i materiałów stolarskich:

  • Seria GT604: Idealna do cięcia płyt wiórowych, OSB, MDF oraz innych materiałów drewnopochodnych. Zaprojektowana z myślą o standardowych pracach majsterkowiczów, wyposażona w trapezowo-proste zęby dla precyzyjnego cięcia.
  • Seria GT605: Doskonała do cięcia drewna litego, klejonego oraz sklejki. Z zastosowaniem na przemian skośnej geometrii zębów, zapewnia efektywne i czyste cięcie przy minimalnym wysiłku.
  • Seria GT010: Przeznaczona do cięcia drewna wzdłuż słojów, idealna do obróbki desek, drewna budowlanego czy szalunkowego. Wyposażona w ząb prosty dla płynnego cięcia wzdłuż włókien drewna.
  • Seria GT210: Specjalnie zaprojektowana do cięcia drewna w poprzek słojów oraz innych materiałów stolarskich. Dzięki na przemian skośnej geometrii zębów, zapewnia stabilność i precyzję cięcia.

Różnorodne Zastosowania, które Cię Zachwycą

  • Meble Ogrodowe: Planujesz zbudować własny zestaw mebli do ogrodu? Tarcze Glotech sprawią, że cięcie desek czy elementów drewnianych będzie szybkie i precyzyjne, pozwalając Ci stworzyć meble, które będą ozdobą Twojego ogrodu.
  • Projekty Dekoracyjne: Chcesz ozdobić swój dom unikatowymi elementami dekoracyjnymi? Tarcze Glotech ułatwią Ci cięcie różnorodnych materiałów, takich jak sklejka czy płyta pilśniowa, które możesz wykorzystać do wykonania ozdób ścian czy dekoracji wnętrz.
  • Konserwacja i Remonty: Czas na odświeżenie swojego mieszkania? Tarcze Glotech sprawdzą się doskonale podczas cięcia płyt OSB, drewnianych listew czy elementów wykończeniowych, umożliwiając szybkie i precyzyjne prace remontowe.

Kompatybilność i Wydajność

Tarcze Glotech zostały opracowane z myślą o kompatybilności z najpopularniejszymi modelami pilarek ręcznych oraz stołowych dostępnych na rynku. Niezależnie od tego, czy pracujesz w domowym warsztacie czy na budowie, Glotech zapewnia optymalną wydajność i trwałość. Dodatkowo, specjalne rowki kompensacyjne wpływają na obniżenie temperatury pracy, co zwiększa żywotność tarczy i minimalizuje wpływ na korpus narzędzia.

Podsumowanie

Tarcze Glotech to nie tylko narzędzia, to partnerzy w Twoich domowych projektach stolarskich. Dzięki ich konstrukcji oraz precyzyjnym osiągom, każda praca staje się łatwiejsza i bardziej efektywna. Wybierz Glotech i doświadcz rewolucji w świecie majsterkowania domowego!
Aby dowiedzieć się więcej o ofercie tarcz GLOTECH® lub skonsultować swoje potrzeby z naszym zespołem technicznym, skontaktuj się z nami już dziś. Możesz również wejść na stronę WWW i poznać nasze nowe tarcze: https://globus-wapienica.eu/products/c99-narzedzia-glotech

ReklamaCzytaj dalej

Aktualności

Od dekady rozwijają się jako poddostawca branży meblarskiej

10cio lecie firmy NOWIGO

Dodane:

/

Firma NOWIGO powstała 10 lat temu, a jej genezą było zapotrzebowanie różnego rodzaju listwy meblowe, spowodowane potrzebą większej produkcji przez zakłady meblarskie. Pierwszymi klientami przedsiębiorstwa byli duzi odbiorcy z regionu Wielkopolski. Obecnie NOWIGO jest rozpoznawalną marką i z sukcesem obsługuje kontrahentów z terenu całego kraju.

Już od 10 lat NOWIGO, producent wyrobów drzewnych z Pomarzanowic koło Poznania, słynie z wysokiej jakości produktów, wśród których można znaleźć fryzy liściaste i iglaste, listwy meblowe dedykowane stelażom mebli tapicerowanych oraz różnorodne elementy meblowe.

„Firma NOWIGO w tym roku obchodzi 10cio lecie swojego istnienia. Przez ten czas dynamicznie się rozwija w oparciu o współpracę z czołowymi producentami mebli, którzy budują swój sukces w oparciu o kompetentnych dostawców.”

Wykorzystując surowce liściaste i iglaste, firma przygotowuje produkty dedykowane do zastosowania w pracach wykończeniowych oraz stelażowych.

Trwałość i uniwersalność użycia tych prefabrykatów pozwala na tworzenie funkcjonalnych mebli oraz dodatków do wyposażenia domu i ogrodu.

Dzięki możliwościom dostosowania produktów pod konkretne zamówienie klienta, NOWIGO zyskuje uznanie wśród klientów z branży meblarskiej, stolarskiej oraz architektury ogrodowej. Nowym elementem w ofercie firmy są także listwy łączone na mikrowczepy, które poszerzają możliwości zastosowania drewna w różnych dziedzinach.

Bogata oferta tych produktowa obejmuje fryzy, listwy oraz elementy drzewne w szerokiej gamie wymiarów, idealnych do stosowania w stelażach do mebli tapicerowanych, meblach litych, płytach klejonych, stolarskich oraz galanterii drzewnej.

Solidne wsparcie dla Kępna

– Jesteśmy dumni z naszego dziedzictwa jako producenta wyrobów drzewnych, i z przyjemnością podejmujemy nowe wyzwania – mówi Grzegorz Kujawa, prezes zarządu firmy NOWIGO.

Mimo obecnie trudnego rynku przedsiębiorstwo obsługuje obecnie setki odbiorców, oferując im prefabrykaty wysokiej jakości, zachowując przy tym dużą otwartość na bieżące potrzeby rynku.

Zgodnie z tą strategią firma otworzyła w 2023 roku punkt sprzedaży w Kępnie, które jest kolebką producentów mebli tapicerowanych. Dzięki zapleczu magazynowemu, transportowi i wsparciu technicznemu klienci NOWIGO zyskują wysoki jakości obsługę, która sprawdza się nawet w sytuacjach kryzysowych. – Obecnie mamy do czynienia z trendem specjalizacji, gdzie firmy produkujące meble kupują gotowe komponenty, jednocześnie koncentrując się na produkcji, w różnych jej aspektach – podkreśla Grzegorz Kujawa. – Współpraca z naszą firmą ma także ekonomiczne uzasadnienie, bowiem jako poddostawca jesteśmy w stanie zaoferować produkty tańsze od tych, które są w stanie wytworzyć nasi klienci.

Nie muszą mieć oni bowiem dodatkowego parku maszyn, suszarni, pracowników oraz dodatkowych kosztów.

Jakie perspektywy?

Siła firmy NOWIGO tkwi w specjalizacji i partnerskich relacjach z kooperantami. Skupia się na produkcji listew handlowych, pozwalając jej klientom skoncentrować się na swoich obszarach specjalizacji, bez konieczności inwestowania w dodatkowe zaplecze produkcyjne. Elastyczność i jakość pozwalają firmie utrzymać pozycję na rynku, pomimo trudności, jakie mogą się pojawić.

Dodatkowo NOWIGO to optymiści, którzy wierzą, że z pasją, innowacyjnością i odpowiednią strategią można pokonywać wszelkie wyzwania. Dlatego firma jest stale otwarta na nowe możliwości, nowych klientów i nowe rynki. Stąd też, w najbliższym czasie planuje kontynuować ekspansję, być może otworzyć kolejne punkty sprzedaży, choć szczegółów jeszcze nie znamy.

– Zapraszamy wszystkich zainteresowanych do współpracy z nami. Dziękujemy naszym dotychczasowym klientom za zaufanie, które nam udzielili przez te dziesięć lat. Bez tego wsparcia nie bylibyśmy tam, gdzie jesteśmy dzisiaj. Patrząc w przyszłość, pełni nadziei i z determinacją, czekamy na kolejne wyzwania i sukcesy – podsumowuje Grzegorz Kujawa.Czytaj dalej

Aktualności

Istotne forum wymiany informacji z rynku paliw alternatywnych

Biomasa

Dodane:

/

Powermeetings
Forum Biomasy i Paliw Alternatywnych od dwóch dekad przyciąga rzeszę profesjonalistów zainteresowanych tematem. Fot. Powermeetings.eu

Podczas 13. edycji wiosennego Forum Biomasy i Paliw Alternatywnych, zorganizowanego przez powermeetings.eu w dniach 21-22 marca 2024 roku w Krakowie skupiono się na technologiach związanych z biomasą i paliwami alternatywnymi. Wydarzenie, obchodzące 20-lecie działalności, przyciągnęło przedstawicieli branży energetycznej, przemysłowej oraz instytucji rządowych.

Rozpoczynając konferencję, Miłosz Motyka, podsekretarz stanu w Ministerstwie Klimatu i Środowiska, podkreślił wagę słuchania branży związanej z biomasą i paliwami alternatywnymi oraz wdrażania jej wniosków. Zapewnił o pełnej współpracy i uwzględnianiu postulatów, co przekłada się na udoskonalenie projektów legislacyjnych. Podkreślił również istotę suwerenności energetycznej kraju poprzez wsparcie alternatywnych źródeł energii i rozproszoną energetykę.

Konieczna transformacja

Jednym z głównych tematów dyskusji była dekarbonizacja sektora ciepłowniczego w kontekście europejskich regulacji, szczególnie pakietu „Fit for 55”.
Dorota Jeziorowska z Polskiego Towarzystwa Elektrociepłowni Zawodowych przedstawiła liczne problemy wynikające z tych regulacji, podkreślając istotną rolę ciepłownictwa systemowego w polskich miastach. Wskazała na konieczność transformacji systemów ciepłowniczych oraz odpowiedniego finansowania inwestycji, aby osiągnąć cele dekarbonizacji.

Omawiając przyszłość sektora, dr inż. Ilona Olsztyńska z SGS Polska przedstawiła najważniejsze regulacje dotyczące rynku biomasy i paliw alternatywnych. Zwróciła uwagę na nowe cele UE do 2030 roku, a także na zasady zrównoważonego wykorzystania biomasy i emisji gazów cieplarnianych.

Ważnym aspektem konferencji było także omówienie możliwości finansowania inwestycji w sektorze energetycznym. Iwona Poliwka z Metropolis Doradztwo Gospodarcze przedstawiła różne środki wsparcia, w tym Fundusz Modernizacyjny Kogeneracja, który umożliwia inwestycje w nowoczesne jednostki wytwórcze.

Podczas dyskusji o dostępności surowców opałowych Tomasz Majerowski z DGLP przedstawił potencjał pozyskania biomasy w Polskim Grupie Leśnej. Z kolei Ryszard Jelonek z Biomasa Partner Group omówił znaczenie biomasy agro jako alternatywnego paliwa w ciepłownictwie, przedstawiając innowacyjne rozwiązania spalania.

Biały certyfikat korzyści

Jednym z głównych tematów poruszanych podczas forum były korzyści płynące z uzyskania Białego Certyfikatu, potocznie zwanego świadectwem efektywności energetycznej. Paweł Wysokulski z ARP ENERGIA wyjaśnił zasady przyznawania tych certyfikatów oraz wymienił potencjalne korzyści finansowe dla przedsiębiorstw. Ustawa o efektywności energetycznej z 2016 roku umożliwia uzyskanie certyfikatu dla inwestycji poprawiających efektywność energetyczną o co najmniej 10 Toe (tona oleju ekwiwalentnego) w ciągu roku.

Rekompensata za obniżenie poboru

Bogumił Ciżowski z Enspirion przedstawił DSR (Demand Side Response) jako sposób na rekompensatę kosztów energii elektrycznej poprzez czasowe obniżenie poboru mocy z sieci. Ta elastyczność w zarządzaniu energią pozwala nie tylko na zachowanie stabilności w Krajowym Systemie Energetycznym, ale także na redukcję emisji CO2.

Technologie przetwarzania RDF

Ireneusz Suszyna z VECOPLAN Poland oraz Victor Rodriquez z APISA by Tornum zaprezentowali innowacyjne instalacje do produkcji i suszenia biomasy. Ich prezentacje skupiały się na możliwościach wykorzystania RDF (Refuse Derived Fuel) w sektorze energetyki cieplnej.

Od węgla do biomasy

Prezes PEC Gniezno, Jarosław Grobelny, podkreślił konieczność przekształcenia systemu ciepłowniczego z wykorzystaniem biomasy. Dzięki zastąpieniu miału węglowego biomasą, firma osiągnęła status efektywnego systemu ciepłowniczego, co przyczyniło się do ograniczenia emisji CO2.

Samowystarczalność energetyczna

Firma SYLVA zaprezentowała własną drogę transformacji energetycznej, opartą na wykorzystaniu produktów ubocznych własnej produkcji do wytwarzania ciepła i energii elektrycznej. Dzięki temu, firma osiągnęła samowystarczalność energetyczną, korzystając wyłącznie z odnawialnych źródeł energii.

Na zakończenie konferencji omówiono aktualne trendy na rynku biomasy. Prelegenci, tak jak Ramunas Waszkiewicz z Baltpool czy Marek Kępa z Javelin Global Connodities, podzielili się swoimi spostrzeżeniami na temat cen i popytu na biomasę, uwzględniając globalne zmiany rynkowe.

ReklamaPodsumowanie i perspektywy

XIII Forum Biomasy i RDF stanowiło doskonałą okazję do wymiany doświadczeń oraz zaprezentowania nowych technologii i rozwiązań w zakresie efektywnego zarządzania energią. Organizatorzy zapewniają, że kolejne spotkanie, zaplanowane na jesień tego roku, będzie równie inspirujące i pełne wartościowych dyskusji.Czytaj dalej

Aktualności

Dołącz do Spotkania z Klientami Wood-Mizer 2024 w Kole

Warto odwiedzić

Dodane:

/

Wood-Mizer

Już 7-8 czerwca 2024 r. w godz. 9.00-15.00 odbędzie się Spotkanie z Klientami, na które firma Wood-Mizer serdecznie zaprasza wszystkich zainteresowanych pracą z drewnem – profesjonalistów, amatorów, ich rodziny i przyjaciół. Spotkanie odbędzie się w siedzibie firmy Wood-Mizer w Kole, przy ul. Nagórnej 114.

Seria Spotkań z Klientami organizowana przez firmę Wood-Mizer to doskonała okazja nie tylko do zapoznania się z najnowszą ofertą produktową firmy, ale też do rozmów, wymiany doświadczeń branżowych i zrobienia zakupów po atrakcyjnych cenach. Wśród prezentowanych maszyn i urządzeń będą zarówno te znane i cenione, jak i najnowsze, mające swoją premierę.

Podczas Spotkania z Klientami zostaną zaprezentowane m.in.:
• linia przemysłowa #1 z trakiem WB2000 (wyposażonym w brzeszczot stellitowy oraz serwomotor) i obrzynarką EG300;
• linia przemysłowa #2 z trakiem WM3500 oraz wielopiłą dwuwałową MR200;
• traki z serii LT oraz LX, m.in.: LT70 (z brzeszczotem o profilu 7/47 i szer. 50 mm), LT40, LT15 na baterie litowo-jonowe, LT20START (NOWOŚĆ), LX250 i LX50SUPER;
• obrzynarki EG300 w wersji mobilnej i EG350 (PREMIERA);
• wielopiła dwuwałowa MR250 (PREMIERA);
• maszyny Woodworking, w tym najnowszą czterostronną strugarko-frezarkę MP280, piłę formatową MS750 i piłę stołową MS500.

Uwagę odwiedzających z pewnością przyciągną linie tartaczne Wood-Mizer Systems – ta pierwsza oparta na przemysłowym traku WB2000, zaprojektowana do wydajnego przerobu drewna dla dużych przedsiębiorstw drzewnych, oraz druga zbudowana na bazie traka WM3500. Obie linie wykorzystują maszyny pomocnicze, zwiększające poziom automatyzacji produkcji – wielopiły, obrzynarki i rozrzynarki Wood-Mizer oraz systemy do załadunku kłód i sortowania materiału.

Po raz pierwszy zaprezentujemy wielopiłę MR250 z dwoma wałami i maksymalnie 32 tarczami tnącymi do rozrzynania materiału o wymiarach aż 650 mm x 250 mm. Nowością będzie obrzynarka EG300 w wersji mobilnej i obrzynarka stacjonarna EG350 o parametrach obróbki 550 mm x 100 mm.

Wśród profesjonalnych traków taśmowych znajdzie się nowość – trak LT20START z zestawem hydrauliki i urządzeniem Setworks w specjalnej ofercie dostępnej jedynie w trakcie Spotkania z Klientami.

Atrakcje i niespodzianki

Na odwiedzających czeka szereg atrakcji i niespodzianek, m.in.: przecieranie na traku LT15 z bateriami litowo-jonowymi, prezentacja historycznego traka LT40 z początku lat 90., warsztaty ręcznych prac stolarskich z Łukaszem Giergaszem z kanału YouTube „5m2”, oraz wiele innych gier i konkursów.

„Będzie nam niezmiernie miło jeśli na Spotkanie z Klientami przyjadą również rodziny i dzieci, dla których przygotowaliśmy liczne animacje, gry i zabawy. Każde dziecko otrzyma od nas sympatyczny upominek „niespodziankę”.”

Podczas Dni Otwartych Wood-Mizer 2024 klienci będą mogli skorzystać z rabatów na zakup traków taśmowych, maszyn stolarskich serii Woodworking, oryginalnych brzeszczotów oraz pozostałych produktów Wood-Mizer. Nie zabraknie także poczęstunku.

Zainteresowanych prosimy o potwierdzenie swojego udziału mailowo:
recepcja@woodmizer.plCzytaj dalej

Popularne

Zapisz się do Newslettera!

Otrzymuj aktualizacje bezpośrednio do swojej skrzynki odbiorczej.

Wysyłaj mi Newsletter (w każdej chwili możesz zrezygnować z subskrypcji).

 

Zapisz się do Newslettera!

Na podany przez Ciebie adres e-mail będziemy wysyłać informacje o nowo wydanym numerze "Kuriera Drzewnego", nowych artykułach oraz o nowo dodanych ogłoszeniach

   

Tak, wysyłaj mi swój Newsletter! (w każdej chwili możesz zrezygnować z subskrypcji).