Connect with us

Galeria

Kompleksowa oferta maszyn do produkcji podłóg

Soest dla przemysłu podłogowego

Kurier Drzewny. Magazyn Drzewny i Meblarski

Dodane:

Cross Cutter CC. Fot. Soest

Holenderska firma Soest oferuje szereg maszyn do produkcji podłóg, począwszy od lakierniczych do lakierowania natryskowego lub nakładania walcami olejów, lakierów czy bejc, maszyn polerskich, a skończywszy na maszynach służących do utwardzania naniesionej warstwy ultrafioletem. Dostępne są także szczotkarki do wykonywania parkietu strukturalnego i prasy.

Wstecz1 z 3

Lakierowanie i polerowanie

Maszyny do lakierowania RC i RCR pozwalają na szybką zmianę kolorów oraz cechują się ciężką i solidną konstrukcją. System szybkiej wymiany wałka aplikującego minimalizuje straty produkcyjne. Walce w maszynie są ponadto bardzo łatwo wymienialne, bez użycia dodatkowych narzędzi.

Oferowana polerka typu VP-2-400 pozwala polerować powierzchnie z naniesionym olejem, woskiem, bejcą czy też deski ługowane.

Polerowanie odbywa się za pomocą padów.
Dużą zaletą padów w porównaniu ze standardowymi szczotkami jest to, że zmiana koloru nie trwa długo, a czyszczenie jest szybkie i łatwe.

Standardowa maszyna składa się z solidnej ramy ze specjalnym przeciwpoślizgowym przenośnikiem taśmowym. Na maszynie zamontowane są dwa pady i jedna szczotka. Szczotkę umieszcza się za drugim zespołem padów, aby usunąć ewentualne pozostałości.

Maszyna do polerowania może być produkowana z różnymi kombinacjami szczotek i padów. Pas transportowy ma regulowaną prędkość i jest wyposażony w regulowane prowadnice boczne. Urządzenia te cechują się szybką zmianą szerokości i grubości, a także koloru i ciężką konstrukcją.

VP bardzo dobrze sprawdzi się w linii, stojąc za urządzeniem RC lub RCR.
Do aplikacji oleju, wosku, ługu czy bejcy posłuży urządzenie oznaczone AS – automatyczna maszyna do lakierowania natryskowego.

Poradzi sobie z naniesieniem warstwy środka zarówno na płaską, jak i profilowaną powierzchnię.

Wyposażona jest w cztery dysze lakiernicze kontrolowane pneumatycznie przez fotokomórkę i timer, by uniknąć niepotrzebnego zużycia materiału. Nadprogramowo zużyty spray jest zbierany i ponownie używany w dalszej produkcji. Urządzenie wyposażono w jednostkę filtrującą.

Wstecz1 z 3

  • Soest

    VD - do szlifowania parkietów, paneli lub forniru. Fot. Soest

  • Maszyna AM do postarzania podóg. Fot. Soest

  • Soest

Kurier Drzewny - ogólnopolski miesięcznik branży drzewnej, meblarskiej i leśnej. Jesteśmy obecni na rynku wydawniczym od 2008 roku. Nasza gazeta ukazuje się w nakładzie 20 000 egz. KONTAKT: kontakt@kurierdrzewny.eu

Czytaj dalej
Reklama
Kliknij aby skomentować

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najnowsze