Connect with us


Wydarzenia

Kilkunastoletnia działalność spółki źródłem siły i inspiracji do dalszej pracy

Jubileusz firmy KUBI

Dodane:

/

KUBI
Pomorska firma obchodzi w tym roku jubileusz 15-lecia działalności. Fot. KUBI


Pochodząca z Pomorza firma KUBI, producent drewna i dystrybutor produktów drzewnych, obchodzi w tym roku 15-lecie istnienia. Swoje wyroby dostarcza do wszystkich gałęzi przemysłu drzewnego i branż związanych z jego obróbką (producentów mebli, schodów, domów drewnianych, elementów ogrodowych, palet oraz tapicerów i stolarzy, a także sklepów budowlanych czy majsterkowiczów). O działalności, planach i sukcesach przedsiębiorstwa rozmawiamy z właścicielami – Grzegorzem Kujawą oraz Wojciechem Bieńkiem.

KUBI

Grzegorz Kujawa, właściciel firmy KUBI

KUBI

Wojciech Bieniek, właściciel firmy KUBI

Kurier Drzewny: W jaki sposób doszło do powstania marki KUBI?
Grzegorz Kujawa: Pewnego dnia dwóch przyjaciół, pasjonatów branży drzewnej, zapragnęło połączyć swoją pasję ze sposobem na życie. Od zawsze chcieli prowadzić własną działalność. Każdy z nich miał już w tym małe doświadczenie, ale bez większych sukcesów. Połączenie wiedzy oraz pasji, określenie wspólnych celów i kilka bodźców o różnym charakterze zaowocowało powstaniem spółki KUBI.

Kurier Drzewny: Jaki cel przyświecał założeniu firmy?
Wojciech Bieniek: Celem było stworzenie dużego centrum drzewnego i logistycznego, gdzie każdy stolarz miałby dostęp do tarcicy z całego świata i to w niskich cenach. Do dzisiaj z wieloma dostawcami, którzy są z nami od początku, utrzymujemy kontakty zarówno biznesowe, jak i przyjacielskie.

Kurier Drzewny: Gdzie obecnie mieści się siedziba i na jak dużej powierzchni mają Państwo magazyn?
Wojciech Bieniek: Biuro oraz magazyn znajdują się w Łężycach k. Gdyni. Posiadamy dwie hale magazynowe: zamkniętą o powierzchni 500 m2 oraz otwartą regałową o tej samej wielkości. Dysponujemy również placem o powierzchni 1300 m2 i regałem do sprzedaży detalicznej. Do tego dochodzą budynek biurowy i showroom stanowiące łącznie 350 m2.

Kurier Drzewny: Jakie wydarzenia były dla Państwa najważniejsze w trakcie 15-letniej działalności?
Grzegorz Kujawa: Na pewno zmiana lokalizacji, czyli przeniesienie się z wynajmowanych dwóch pomieszczeń biurowych do własnej nieruchomości z halą magazynową. Również powstanie siostrzanej firmy produkcyjno-handlowej NOWIGO.

Kurier Drzewny: Czy były po drodze jakieś trudne momenty lub wyzwania?
Wojciech Bieniek: Najtrudniejsze są dla nas chwile, na które nie mamy, niestety, wpływu – czyli np. załamanie rynku, kryzys gospodarczy, zamykanie firm z naszej branży, inflacja…

Kurier Drzewny: Myślę, że sukcesów było więcej, więc które wspominają Państwo najmilej?
Grzegorz Kujawa: Oczywiście współpraca z klientami i dostawcami. Sądzę, że wielu naszych kontrahentów się z tym zgodzi. Większość sytuacji miło wspominamy, ale nie będziemy o tym opowiadać (śmiech).

Kurier Drzewny: Jakie produkty oferowali Państwo początkowo, a jakie teraz? Pewnie zmieniały się na przestrzeni lat.
Wojciech Bieniek: Zaczynaliśmy od tarcicy liściastej, później sprzedawaliśmy także iglastą, egzotyczną i amerykańską. Obecnie oferujemy również drewno budowlane, tarasy, elewacje, listwy wykończeniowe, płyty OSB, chemię oraz wkręty i łączniki – oczywiście do drewna.

Kurier Drzewny: A jeśli chodzi o jakość i ekologię?
Grzegorz Kujawa: Współpracujemy wyłącznie z wybranymi i najlepszymi producentami drewna z całego świata, którzy dbają o naturalne zasoby naszej planety i właściwą gospodarkę leśną. Tylko oni mogą dostarczyć nam surowiec, który spełnia najwyższe standardy techniczne i ekologiczne. Dzięki temu oferujemy produkty drzewne spełniające najostrzejsze rygory rynkowe.

Kurier Drzewny: Które z nich najbardziej kojarzą się klientom z firmą KUBI? Z czego są Państwo znani, rozpoznawalni?
Wojciech Bieniek: Nie mamy wyrobów autorskich, ale z pewnością jesteśmy znani z najszerszej gamy produktowej pochodzenia drzewnego. Zawsze chcemy być bliżej konsumentów, pozostajemy z nimi w stałej interakcji, a przy okazji dbamy o naszą rozpoznawalność.

Kurier Drzewny: Jakie drewno sprzedaje się najlepiej; dlaczego?
Grzegorz Kujawa: Wszystko zależy od sezonu. W okresie letnim przeważają materiały budowlane i wykończeniowe. Zimą z kolei przeważa tarcica iglasta i liściasta sprzedawana z przeznaczeniem do produkcji np. mebli i drzwi.

Kurier Drzewny: Kto jest odbiorcą Państwa produktów, kogo najczęściej zaopatrujecie?
Wojciech Bieniek: Od początku dopasowywaliśmy materiał dla większości branż przemysłu drzewnego. Jesteśmy dostawcą dla producentów mebli – zarówno litych, jak i tapicerowanych. Zaopatrujemy w materiały konstrukcyjne producentów domów, oferując im także fasady oraz tarasy. Polecamy szeroką gamę tarcic importowanych, egzotycznych i amerykańskich oraz, oczywiście, europejską w pełnym zakresie. Należy wspomnieć również o siostrzanej firmie NOWIGO, która oferuje klientom materiał bardziej przetworzony, dedykowany głównie producentom mebli tapicerowanych (np. na listwy i fryzy).

Kurier Drzewny: A jak wygląda współpraca i dystrybucja produktów?
Grzegorz Kujawa: Materiały sprzedajemy na terenie całej Polski, organizując wysyłkę towaru do klientów. Mamy także punkt sprzedaży detalicznej oraz showroom, gdzie dodatkowo oferujemy program ogrodowy.

Kurier Drzewny: Zapewne coś wyróżnia Państwa markę na tle innych firm?
Wojciech Bieniek: Głównie spółkę cechują elastyczność i dopasowanie oferty do potrzeb każdego klienta. To przecież rynek tworzy naszą bazę produktową. Staramy się zawsze i w jak największym stopniu zaspakajać wymagania branży.

Kurier Drzewny: Każde przedsiębiorstwo w dzisiejszych czasach potrzebuje promocji. Gdzie można Państwa spotkać?
Grzegorz Kujawa: Oczywiście głównie promujemy się na Budmie, która od ponad 30 lat jest symbolem międzynarodowych spotkań branży budowlanej i rozwoju polskiego dekarstwa. Na Dremie również, bo to dla nas najważniejsze i najbardziej wyczekiwane spotkanie branży drzewno-meblarskiej w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej.

Kurier Drzewny: Czego nie wiemy jeszcze o firmie KUBI? Może poznamy jakieś ciekawostki lub interesujące projekty, w których biorą Państwo udział?
Wojciech Bieniek: Bardzo chętnie przedstawię pokrótce naszą dodatkową pracę, czy raczej przyjemność. Co roku bierzemy czynny udział w Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy – licytując złote serduszka, bądź złote karty telefoniczne w Licytacji Najbardziej Hojnych Darczyńców. „Złote Serduszka i Złote Karty Telefoniczne stały się najbardziej prestiżowymi symbolami społecznego zaangażowania osób i firm w dotychczasowej historii Fundacji WOŚP” – cieszymy się, że możemy być w takim gronie. Od 13 lat, rokrocznie, otrzymujemy tytuł Solidnej Firmy – „W ramach programu Solidna Firma przyznawany jest certyfikat, który świadczy o tym, że wyróżnione przedsiębiorstwa oferują najwyższą możliwą jakość obsługi i przestrzegają wszelkich standardów. To także informacja dla kontrahentów oraz klientów, że firmę, z którą chcą nawiązać współpracę, charakteryzują: wyjątkowa rzetelność, fachowość oraz wiarygodność. Tytuł Solidnej Firmy cieszy się sporym prestiżem i rozpoznawalnością wśród opinii publicznej”. Wspieramy także Klub Rugby Arka Gdynia, będąc członkiem „Klubu 300”.

Kurier Drzewny: Jak oceniają Państwo aktualną sytuację w branży?
Grzegorz Kujawa: Aktualna sytuacja w branży jest przede wszystkim niestabilna i trudna do przewidzenia. Nigdy wcześniej nie doświadczyliśmy takich zawirowań jak obecnie, ale, i to chyba jest nasza kolejna cecha, z optymizmem patrzymy w przyszłość.

Kurier Drzewny: Firma świętuje swój jubileusz. Jakie więc ma plany?
Wojciech Bieniek: Świętowanie przed nami, czekamy na bardziej przyjazne warunki atmosferyczne. Nie chcemy za dużo zdradzać, ponieważ ma to być niespodzianka dla naszych pracowników.

Kurier Drzewny: Co nowego przyniesie ten rok? Jakie inwestycje Państwo planują?
Grzegorz Kujawa: Będziemy dalej bacznie obserwować sytuację na rynku, żeby w razie potrzeby szybko reagować. Planujemy inwestować w rozwój pracowników, bo to oni tworzą obecnie naszą markę.

Kurier Drzewny: Czego życzyć firmie KUBI z okazji jubileuszu? Może chcieliby Państwo coś zmienić, poprawić czy ulepszyć?
Wojciech Bieniek: Aby nie opuszczała nas motywacja do doskonalenia się, dalszych sukcesów w dążeniu do wyznaczonych celów oraz żeby nasze stosunki z kontrahentami dalej układały się pomyślnie. Niech 15-letnia rocznica działalności spółki będzie źródłem siły i inspiracji do dalszej pracy.

Kurier Drzewny: Dziękujemy za rozmowę i życzymy dalszych sukcesów w biznesie.

"Kurier Drzewny" Miesięcznik branży drzewnej, meblarskiej i leśnej. Jesteśmy obecni na rynku wydawniczym od 2008 roku. KONTAKT z nami: kontakt@kurierdrzewny.eu. Przeglądaj wydania Online: E-wydania. Reklamuj się u nas: Oferta www. Reklama w wydaniu drukowanym: Oferta. Artykuły w Kurierze Drzewnym: Artykuły.

Czytaj dalej
Reklama
Kliknij aby skomentować

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Aktualności

Dni Otwarte INTOREX SA w firmie Technodrewno

W dniach 5-7 czerwca 2024 roku firma INTOREX SA serdecznie zaprasza do Golęczewa k. Poznania na Dni Otwarte

Dodane:

/

Mapka dojazdu

W dniach 5-7 czerwca 2024 roku firma INTOREX SA serdecznie zaprasza do Golęczewa k. Poznania na Dni Otwarte, które będą niepowtarzalną okazją do zapoznania się z najnowszymi technologiami w produkcji galanterii drewnianej. Wydarzenie, które odbędzie się nowej siedzibie firmy Technodrewno skierowane jest do małych, średnich i dużych zakładów produkcyjnych, a uczestnicy będą mogli poznać innowacyjne rozwiązania technologiczne oraz nowoczesne maszyny.

Opr. J.O

Podczas Dni Otwartych zaprezentowane zostaną dwie nowe maszyny, które z pewnością przyciągną uwagę wszystkich zainteresowanych nowoczesnymi rozwiązaniami w obróbce drewna:

  • Centrum tokarsko-frezarskie z możliwością szlifowania TKC-1500 AS
  • Tokarko-frezarka z możliwością szlifowania CKX-1600 BT

Dodatkowo, przedstawiona zostanie również zregenerowana i w pełni funkcjonalna maszyna używana:

  • Szlifierka LAM-1300

Innowacyjne technologie w praktyce

Podczas wydarzenia uczestnicy będą mogli na żywo zobaczyć technologię toczenia, frezowania, wiercenia i szlifowania. Demonstracje te będą wykorzystywać programy obróbcze wygenerowane za pomocą zaawansowanego oprogramowania CAD/CAM Intor-Edit oraz SolidCAM 3D. To doskonała okazja, aby zobaczyć nowoczesne technologie w działaniu i porozmawiać z ekspertami na temat ich zastosowania w praktyce.

Oferta CEHPOL i dodatkowe atrakcje

To nie koniec atrakcji! Swoje produkty i usługi zaprezentuje także firma CEHPOL, będąca przedstawicielem producenta okleiniarek CEHISA oraz pił pionowych ELCON.

Podczas Dni Otwartych dostępne będą również informacje na temat aktualnych dotacji UE oraz atrakcyjnych ofert leasingowych, co może być niezwykle pomocne dla przedsiębiorstw planujących inwestycje w nowoczesne technologie.

Zaproszenie na ciepły posiłek

Nie tylko technologie będą na nas czekały! Dla wszystkich gości organizatorzy zapewniają ciepły posiłek oraz kiełbaski z grilla.

Serdecznie zapraszamy w dniach 5-7 czerwca 2024 roku w godzinach od 10:00 do 16:00 do Golęczewa k. Poznania. To wyjątkowa okazja, aby w jednym miejscu zobaczyć najnowsze technologie, skorzystać z fachowego doradztwa oraz spędzić miło czas w towarzystwie specjalistów z branży. Do zobaczenia!

Technodrewno

Tokarko-frezarka z możliwością szlifowania CKX-1600 BT. Fot. Technodrewno

Technodrewno

Centrum tokarsko-frezarskie z możliwością szlifowania TKC-1500 AS. Fot. TechnodrewnoCzytaj dalej

Aktualności

Od dekady rozwijają się jako poddostawca branży meblarskiej

10cio lecie firmy NOWIGO

Dodane:

/

Firma NOWIGO powstała 10 lat temu, a jej genezą było zapotrzebowanie różnego rodzaju listwy meblowe, spowodowane potrzebą większej produkcji przez zakłady meblarskie. Pierwszymi klientami przedsiębiorstwa byli duzi odbiorcy z regionu Wielkopolski. Obecnie NOWIGO jest rozpoznawalną marką i z sukcesem obsługuje kontrahentów z terenu całego kraju.

Już od 10 lat NOWIGO, producent wyrobów drzewnych z Pomarzanowic koło Poznania, słynie z wysokiej jakości produktów, wśród których można znaleźć fryzy liściaste i iglaste, listwy meblowe dedykowane stelażom mebli tapicerowanych oraz różnorodne elementy meblowe.

„Firma NOWIGO w tym roku obchodzi 10cio lecie swojego istnienia. Przez ten czas dynamicznie się rozwija w oparciu o współpracę z czołowymi producentami mebli, którzy budują swój sukces w oparciu o kompetentnych dostawców.”

Wykorzystując surowce liściaste i iglaste, firma przygotowuje produkty dedykowane do zastosowania w pracach wykończeniowych oraz stelażowych.

Trwałość i uniwersalność użycia tych prefabrykatów pozwala na tworzenie funkcjonalnych mebli oraz dodatków do wyposażenia domu i ogrodu.

Dzięki możliwościom dostosowania produktów pod konkretne zamówienie klienta, NOWIGO zyskuje uznanie wśród klientów z branży meblarskiej, stolarskiej oraz architektury ogrodowej. Nowym elementem w ofercie firmy są także listwy łączone na mikrowczepy, które poszerzają możliwości zastosowania drewna w różnych dziedzinach.

Bogata oferta tych produktowa obejmuje fryzy, listwy oraz elementy drzewne w szerokiej gamie wymiarów, idealnych do stosowania w stelażach do mebli tapicerowanych, meblach litych, płytach klejonych, stolarskich oraz galanterii drzewnej.

Solidne wsparcie dla Kępna

– Jesteśmy dumni z naszego dziedzictwa jako producenta wyrobów drzewnych, i z przyjemnością podejmujemy nowe wyzwania – mówi Grzegorz Kujawa, prezes zarządu firmy NOWIGO.

Mimo obecnie trudnego rynku przedsiębiorstwo obsługuje obecnie setki odbiorców, oferując im prefabrykaty wysokiej jakości, zachowując przy tym dużą otwartość na bieżące potrzeby rynku.

Zgodnie z tą strategią firma otworzyła w 2023 roku punkt sprzedaży w Kępnie, które jest kolebką producentów mebli tapicerowanych. Dzięki zapleczu magazynowemu, transportowi i wsparciu technicznemu klienci NOWIGO zyskują wysoki jakości obsługę, która sprawdza się nawet w sytuacjach kryzysowych. – Obecnie mamy do czynienia z trendem specjalizacji, gdzie firmy produkujące meble kupują gotowe komponenty, jednocześnie koncentrując się na produkcji, w różnych jej aspektach – podkreśla Grzegorz Kujawa. – Współpraca z naszą firmą ma także ekonomiczne uzasadnienie, bowiem jako poddostawca jesteśmy w stanie zaoferować produkty tańsze od tych, które są w stanie wytworzyć nasi klienci.

Nie muszą mieć oni bowiem dodatkowego parku maszyn, suszarni, pracowników oraz dodatkowych kosztów.

Jakie perspektywy?

Siła firmy NOWIGO tkwi w specjalizacji i partnerskich relacjach z kooperantami. Skupia się na produkcji listew handlowych, pozwalając jej klientom skoncentrować się na swoich obszarach specjalizacji, bez konieczności inwestowania w dodatkowe zaplecze produkcyjne. Elastyczność i jakość pozwalają firmie utrzymać pozycję na rynku, pomimo trudności, jakie mogą się pojawić.

Dodatkowo NOWIGO to optymiści, którzy wierzą, że z pasją, innowacyjnością i odpowiednią strategią można pokonywać wszelkie wyzwania. Dlatego firma jest stale otwarta na nowe możliwości, nowych klientów i nowe rynki. Stąd też, w najbliższym czasie planuje kontynuować ekspansję, być może otworzyć kolejne punkty sprzedaży, choć szczegółów jeszcze nie znamy.

– Zapraszamy wszystkich zainteresowanych do współpracy z nami. Dziękujemy naszym dotychczasowym klientom za zaufanie, które nam udzielili przez te dziesięć lat. Bez tego wsparcia nie bylibyśmy tam, gdzie jesteśmy dzisiaj. Patrząc w przyszłość, pełni nadziei i z determinacją, czekamy na kolejne wyzwania i sukcesy – podsumowuje Grzegorz Kujawa.Czytaj dalej

Aktualności

Dołącz do Spotkania z Klientami Wood-Mizer 2024 w Kole

Warto odwiedzić

Dodane:

/

Wood-Mizer

Już 7-8 czerwca 2024 r. w godz. 9.00-15.00 odbędzie się Spotkanie z Klientami, na które firma Wood-Mizer serdecznie zaprasza wszystkich zainteresowanych pracą z drewnem – profesjonalistów, amatorów, ich rodziny i przyjaciół. Spotkanie odbędzie się w siedzibie firmy Wood-Mizer w Kole, przy ul. Nagórnej 114.

Seria Spotkań z Klientami organizowana przez firmę Wood-Mizer to doskonała okazja nie tylko do zapoznania się z najnowszą ofertą produktową firmy, ale też do rozmów, wymiany doświadczeń branżowych i zrobienia zakupów po atrakcyjnych cenach. Wśród prezentowanych maszyn i urządzeń będą zarówno te znane i cenione, jak i najnowsze, mające swoją premierę.

Podczas Spotkania z Klientami zostaną zaprezentowane m.in.:
• linia przemysłowa #1 z trakiem WB2000 (wyposażonym w brzeszczot stellitowy oraz serwomotor) i obrzynarką EG300;
• linia przemysłowa #2 z trakiem WM3500 oraz wielopiłą dwuwałową MR200;
• traki z serii LT oraz LX, m.in.: LT70 (z brzeszczotem o profilu 7/47 i szer. 50 mm), LT40, LT15 na baterie litowo-jonowe, LT20START (NOWOŚĆ), LX250 i LX50SUPER;
• obrzynarki EG300 w wersji mobilnej i EG350 (PREMIERA);
• wielopiła dwuwałowa MR250 (PREMIERA);
• maszyny Woodworking, w tym najnowszą czterostronną strugarko-frezarkę MP280, piłę formatową MS750 i piłę stołową MS500.

Uwagę odwiedzających z pewnością przyciągną linie tartaczne Wood-Mizer Systems – ta pierwsza oparta na przemysłowym traku WB2000, zaprojektowana do wydajnego przerobu drewna dla dużych przedsiębiorstw drzewnych, oraz druga zbudowana na bazie traka WM3500. Obie linie wykorzystują maszyny pomocnicze, zwiększające poziom automatyzacji produkcji – wielopiły, obrzynarki i rozrzynarki Wood-Mizer oraz systemy do załadunku kłód i sortowania materiału.

Po raz pierwszy zaprezentujemy wielopiłę MR250 z dwoma wałami i maksymalnie 32 tarczami tnącymi do rozrzynania materiału o wymiarach aż 650 mm x 250 mm. Nowością będzie obrzynarka EG300 w wersji mobilnej i obrzynarka stacjonarna EG350 o parametrach obróbki 550 mm x 100 mm.

Wśród profesjonalnych traków taśmowych znajdzie się nowość – trak LT20START z zestawem hydrauliki i urządzeniem Setworks w specjalnej ofercie dostępnej jedynie w trakcie Spotkania z Klientami.

Atrakcje i niespodzianki

Na odwiedzających czeka szereg atrakcji i niespodzianek, m.in.: przecieranie na traku LT15 z bateriami litowo-jonowymi, prezentacja historycznego traka LT40 z początku lat 90., warsztaty ręcznych prac stolarskich z Łukaszem Giergaszem z kanału YouTube „5m2”, oraz wiele innych gier i konkursów.

„Będzie nam niezmiernie miło jeśli na Spotkanie z Klientami przyjadą również rodziny i dzieci, dla których przygotowaliśmy liczne animacje, gry i zabawy. Każde dziecko otrzyma od nas sympatyczny upominek „niespodziankę”.”

Podczas Dni Otwartych Wood-Mizer 2024 klienci będą mogli skorzystać z rabatów na zakup traków taśmowych, maszyn stolarskich serii Woodworking, oryginalnych brzeszczotów oraz pozostałych produktów Wood-Mizer. Nie zabraknie także poczęstunku.

Zainteresowanych prosimy o potwierdzenie swojego udziału mailowo:
recepcja@woodmizer.plCzytaj dalej

Wydarzenia

Targi Furnitech w Nadarzynie przyciągają rzeszę zwiedzających

Targi branżowe

Dodane:

/

Trwają Międzynarodowe Targi Komponentów i Technologii Meblarskich Furnitech i All4Wood Warsaw w Nadarzynie pod Warszawą. Równolegle na terenach wystawienniczych Ptak Expo organizowane są targi meblarskie Furniture Contract Expo i Targi Automatyki Przemysłowej oraz Robotyki Warsaw Industry Automatica.

 
W narodzie zapanowało zbiorowa obsesja na organizację imprez dla branży drzewnej i meblarskiej. W ostatnim czasie ich wysyp jest podobny do epidemii ospy. Niedługo będziemy tylko jeździć w odwiedziny na targi, a na pracę nie będzie czasu – śmiejemy się w redakcji. Niemniej jednak inicjatywy Ptak Expo zaskakują swoją jakością dając do zrozumienia uczestnikom rynku, że w kalendarzu spotkań dla branży ciągle jest miejsce dla nowych pomysłów.
 
W drugim dniu targów Furnitech, których również jesteśmy uczestnikiem, obserwujemy wzmożony ruch ze strony zwiedzających. Rozmowy na stoiskach trwają, wystawcy mają co robić. I o to właśnie chodzi w tego rodzaju targach – aby uczestnictwo obu stronom się opłaciło. Na dokładne podsumowanie jeszcze przyjdzie czas – już w czerwcowym wydaniu „Kuriera Drzewnego”.Czytaj dalej

Popularne

Zapisz się do Newslettera!

Otrzymuj aktualizacje bezpośrednio do swojej skrzynki odbiorczej.

Wysyłaj mi Newsletter (w każdej chwili możesz zrezygnować z subskrypcji).

 

Zapisz się do Newslettera!

Na podany przez Ciebie adres e-mail będziemy wysyłać informacje o nowo wydanym numerze "Kuriera Drzewnego", nowych artykułach oraz o nowo dodanych ogłoszeniach

   

Tak, wysyłaj mi swój Newsletter! (w każdej chwili możesz zrezygnować z subskrypcji).