27 września rusza LIGNA.Innovation Network (LIGNA.IN). Spotkanie ma mieć nowy format cyfrowy dla międzynarodowego przemysłu drzewnego i przetwórstwa drzewnego. W obliczu ciągłych wyzwań związanych z globalną pandemią COVID-19, ta impreza, łącząca wystawę z serią konferencji i możliwością nawiązywania kontaktów, jest ciepło przyjmowana przez branżę.

Oprócz części targowej i networkingowej wydarzenia, dwudniowy program konferencji oferuje również nowe formaty. Fot. Materiały organizatora
Firmy takie jak: Biesse, Bürkle, Dieffenbacher, Fagus-Grecon Greten, Homag, Hymmen Maschinen- und Anlagenbau, Imos, LEUCO, Mafell, Minda, SCM, Siemens, Siempelkamp, Spänex, Steinemann, Stela Laxhuber, Weima, Weinig i drezdeński Instytut Technologii Drewna (IHD) już zobowiązały się do zaprezentowania swojego sprzętu, produktów i innowacji na LIGNA.Innovation Network.
Musimy współpracować niezależnie od warunków
Motywacja jest jasna:
– W ciągu roku branża odczuwa potrzebę przedyskutowania aktualnych trendów, zaprezentowania innowacji i nawiązania kontaktów z zainteresowanymi kontrahentami – mówi Christian Pfeiffer, dyrektor LIGNA & Woodworking Shows w Deutsche Messe z siedzibą w Hanowerze. – Za każdym razem, gdy zmieniają się warunki, musimy współpracować, aby znaleźć nowe odpowiedzi i żeby nasz rynek branżowy, w tym przypadku LIGNA, był zrównoważony. Sieć LIGNA.Innovation Network jest idealnym przykładem nowej współpracy.
Raphaël Prati, dyrektor ds. marketingu i komunikacji w Biesse Group we Włoszech, podkreśla znaczenie formatu cyfrowego:
– LIGNA odniosła sukces jako kluczowy punkt odniesienia dla światowego przemysłu drzewnego. Dostosowała się do zmian w branży, a także najnowszych osiągnięć technologicznych. LIGNA.Innovation Network jest przykładem tej adaptacji, a Biesse stosuje takie samo podejście. Impreza cyfrowa, jak i cała platforma LIGNA, jest kluczowym czynnikiem w planach wejścia na rynek, ponieważ daje nam okazję do zaangażowania się w globalną branżę w celu zaprezentowania naszych nowych rozwiązań – wyjaśnia.
Wykłady i dyskusje panelowe
Oprócz części targowej i networkingowej wydarzenia, dwudniowy program konferencji oferuje również formaty poznawania najnowszych trendów i nawiązywania kontaktów – na przykład seria interaktywnych konferencji będzie transmitowana na żywo z dwóch scen H’Up w hali nr 18 w Hannover Exhibition Center.
Wydarzenia te będą repliką znanego szczytu przemysłu drzewnego LIGNA dla przemysłu surowcowego oraz forum LIGNA.
Treść dwudniowego programu konferencji opiera się na głównych tematach LIGNA. Wood Industry Summit Digital skupi się na „technologiach procesowych biogospodarki”, podkreślając ekonomiczne i techniczne innowacje wynikające z nowych sposobów obróbki i przetwarzania drewna, jako kluczowego zasobu odnawialnego.
Oprócz politycznych warunków ramowych dla ekspansji zrównoważonego i cyrkularnego wykorzystania drewna jako filaru zrównoważonej biogospodarki, poznamy nowe pomysły na wykorzystanie drewna jako surowca, promowanie nowych firm i wprowadzanie na rynek nowych produktów, wykorzystanie drewna w budownictwie oraz wdrożenie pierwszej biorafinerii drewnopochodnej w Niemczech.
Na LIGNA.Forum Digital wystąpią uznani eksperci zajmujący się centralnymi tematami transformacji w procesach obróbki drewna i prefabrykacji w budownictwie drewnianym. W programie m.in.: prezentacje dotyczące robotyki zarówno w przemyśle drzewnym, jak i meblarskim oraz produkcji próbnego mebla z wykorzystaniem technologii RFID. Będzie można również zobaczyć, jak wykorzystać digitalizację do prowadzenia projektów, działalności komercyjnej i prac kontraktowych przy użyciu tych samych zasobów, od przyjęcia zamówienia po planowanie, produkcję i montaż. Omówione zostaną również trendy i rozwój w produkcji podłóg.

Targi prezentują i promują nowe technologie. Fot. Materiały organizatora