Technika, technologie, nowości
Japa 405 – wyjątkowy model dla profesjonalistów
Piło-łuparki

[tps_header]
Kombajn Japa 405 to jedna z najbardziej nowoczesnych i innowacyjnych piło-łuparek fińskiej marki JAPA. Czym wyróżnia się na tle innych modeli? Co sprawia, że idealnie nadaje się dla profesjonalistów ceniących czas, wydajność i wysoką jakość produktu końcowego?
[/tps_header]
Innowacyjne rozwiązania
JAPA jest znana na świecie nie tylko z bardzo dobrej jakości maszyn, ale również innowacyjnych i przemyślanych rozwiązań.
– Zespół ekspertów firmy współpracuje z producentami drewna opałowego, słucha ich uwag i sugestii oraz stara się wcielać je w życie.
Wszelkie nowatorskie funkcje są zawsze testowane w trudnych warunkach, tak aby spełniły wymagania dotyczące jakości i trwałości oraz bezpieczeństwa użytkowania. Tak powstają kombajny, które są proste w obsłudze, bezpieczne, a przy tym bardzo wydajne i spełniające potrzeby użytkowników.
Japa 405 jest jedną z takich maszyn. Co więcej, jest to jeden z dwóch kombajnów w ofercie marki, który posiada dwa opatentowane przez przedsiębiorstwo systemy – Japa Perfect Split™ – i Japa Perfect Clean™. – mówi Izabela Bednarczyk z działu marketingu firmy Serafin Maszyny, dystrybuującej urządzenia marki JAPA w Polsce.
Wieloetapowa obróbka
– Japa Perfect Split™ to innowacyjny system łupania, dzięki któremu drewno spełnia wymagania wielkości klasy A, nawet przy zmiennym rozmiarze surowca. Jak to możliwe? Dzięki specjalnie zaprojektowanemu ostrzu kłody są stopniowo cięte na mniejsze kawałki, a następnie łupane do pożądanego rozmiaru – wyjaśnia Izabela Bednarczyk. – Taka wieloetapowa obróbka zapewnia równy rozmiar połupanych szczap, niezależnie od wielkości kłody. To rozwiązanie doskonale sprawdza się przy produkcji konfekcjonowanego drewna opałowego. Równe porcje drewna można łatwiej zapakować i przetransportować do klienta.
Czyste drewno
– Japa Perfect Clean™ to innowacyjne rozwiązanie, które jest odpowiedzią na rosnące zapotrzebowanie klientów na gładkie kawałki drewna opałowego – tłumaczy Izabela Bednarczyk. – Polega on na „czyszczeniu” drewna poprzez oddzielenie naturalnych części, takich jak kora czy drzazgi – od pociętych, gotowych szczap.
Jest to możliwe dzięki specjalnej, wibrującej platformie umieszczonej za sekcją łupania. Wibracje powodują, że niewielkie fragmenty spadają na taśmowy przenośnik, który odprowadza je na zewnątrz.
W ten sposób otrzymujemy „czyste” kawałki drewna pozbawione drobnych elementów. Dodatkowo, jeżeli drewno jest dobrze połupane i pozbawione kory, zmieści się go więcej w tzw. metrze przestrzennym, a klienci nie płacą za elementy, które gorzej się palą.
-
Aktualności1 miesiąc temu
Hybrydowa platforma eventowa firmy Hettich
-
Aktualności1 miesiąc temu
DIEFFENBACHER wyprodukuje najdłuższą na świecie prasę w trybie ciągłym
-
Przegląd Meblarski1 miesiąc temu
Okleiniarki wąskich powierzchni HOLZ-HER: produktywność i doskonała jakość
-
Aktualności1 miesiąc temu
Idealne rozwiązanie do wykańczania płaskich i profilowanych krawędzi
-
Aktualności1 miesiąc temu
Chroń drewniane okna, drzwi i okładziny przed uszkodzeniem przez grad
-
Przegląd Meblarski1 miesiąc temu
Idealne obrzeże w wysokim połysku
-
Przegląd Meblarski1 miesiąc temu
Wykorzystanie antybakteryjnej mocy srebra
-
Technika, technologie, nowości3 godziny temu
Systemy do suszenia drewna o zmniejszonym zużyciu energii