Connect with us

Technika, technologie, nowości

Japa 405 – wyjątkowy model dla profesjonalistów

Piło-łuparki

Kurier Drzewny. Magazyn Drzewny, Meblarski i Leśny

Opublikowano:

/

Japa 405

[tps_header]

Kombajn Japa 405 to jedna z najbardziej nowoczesnych i innowacyjnych piło-łuparek fińskiej marki JAPA. Czym wyróżnia się na tle innych modeli? Co sprawia, że idealnie nadaje się dla profesjonalistów ceniących czas, wydajność i wysoką jakość produktu końcowego?

[/tps_header]

Innowacyjne rozwiązania

JAPA jest znana na świecie nie tylko z bardzo dobrej jakości maszyn, ale również innowacyjnych i przemyślanych rozwiązań.
– Zespół ekspertów firmy współpracuje z producentami drewna opałowego, słucha ich uwag i sugestii oraz stara się wcielać je w życie.

Wszelkie nowatorskie funkcje są zawsze testowane w trudnych warunkach, tak aby spełniły wymagania dotyczące jakości i trwałości oraz bezpieczeństwa użytkowania. Tak powstają kombajny, które są proste w obsłudze, bezpieczne, a przy tym bardzo wydajne i spełniające potrzeby użytkowników.

Japa 405 jest jedną z takich maszyn. Co więcej, jest to jeden z dwóch kombajnów w ofercie marki, który posiada dwa opatentowane przez przedsiębiorstwo systemy – Japa Perfect Split™ – i Japa Perfect Clean™. – mówi Izabela Bednarczyk z działu marketingu firmy Serafin Maszyny, dystrybuującej urządzenia marki JAPA w Polsce.

Wieloetapowa obróbka

– Japa Perfect Split™ to innowacyjny system łupania, dzięki któremu drewno spełnia wymagania wielkości klasy A, nawet przy zmiennym rozmiarze surowca. Jak to możliwe? Dzięki specjalnie zaprojektowanemu ostrzu kłody są stopniowo cięte na mniejsze kawałki, a następnie łupane do pożądanego rozmiaru – wyjaśnia Izabela Bednarczyk. – Taka wieloetapowa obróbka zapewnia równy rozmiar połupanych szczap, niezależnie od wielkości kłody. To rozwiązanie doskonale sprawdza się przy produkcji konfekcjonowanego drewna opałowego. Równe porcje drewna można łatwiej zapakować i przetransportować do klienta.

Czyste drewno

– Japa Perfect Clean™ to innowacyjne rozwiązanie, które jest odpowiedzią na rosnące zapotrzebowanie klientów na gładkie kawałki drewna opałowego – tłumaczy Izabela Bednarczyk. – Polega on na „czyszczeniu” drewna poprzez oddzielenie naturalnych części, takich jak kora czy drzazgi – od pociętych, gotowych szczap.

Jest to możliwe dzięki specjalnej, wibrującej platformie umieszczonej za sekcją łupania. Wibracje powodują, że niewielkie fragmenty spadają na taśmowy przenośnik, który odprowadza je na zewnątrz.

W ten sposób otrzymujemy „czyste” kawałki drewna pozbawione drobnych elementów. Dodatkowo, jeżeli drewno jest dobrze połupane i pozbawione kory, zmieści się go więcej w tzw. metrze przestrzennym, a klienci nie płacą za elementy, które gorzej się palą.

Strony: 1 2

"Kurier Drzewny" Miesięcznik branży drzewnej, meblarskiej i leśnej. Jesteśmy obecni na rynku wydawniczym od 2008 roku. KONTAKT z nami: kontakt@kurierdrzewny.eu. Przeglądaj wydania Online: E-wydania. Reklamuj się u nas: Oferta www. Reklama w wydaniu drukowanym: Oferta. Artykuły w Kurierze Drzewnym: Artykuły.

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kliknij aby skomentować

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Popularne w tym miesiącu

Zapisz się do Newslettera!

Wysyłaj mi Newsletter (w każdej chwili możesz zrezygnować z subskrypcji).

 

Zapisz się do Newslettera!

Na podany przez Ciebie adres e-mail będziemy wysyłać informacje o nowo wydanym numerze "Kuriera Drzewnego", nowych artykułach oraz o nowo dodanych ogłoszeniach

   

Tak, wysyłaj mi swój Newsletter! (w każdej chwili możesz zrezygnować z subskrypcji).