Connect with us
   
Wydarzenia

Jan Szynaka diamentem województwa warmińsko-mazurskiego

Dodane:

/

Kurier Drzewny
Jan Szynaka, prezes Szynaka-Meble Sp. z o.o. otrzymał specjalne wyróżnienie Diamentowy Laur „Najlepszym z Najlepszych”. Fot. Szynaka-Meble Sp. z o.o

W Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej im. Feliksa Nowowiejskiego w Olsztynie marszałek województwa Gustaw Marek Brzezin wyróżnił osoby, instytucje, organizacje i przedsiębiorstwa z regionu, które nie tylko osiągają sukcesy, ale też swoją postawą i działaniem tworzą dobre wzorce, wskazują kierunki, inspirują innych do działania rozsławiając tym samym Warmię, Mazury i Powiśle w Polsce oraz na świecie. Specjalne wyróżnienie Diamentowy Laur „Najlepszym z Najlepszych” otrzymał Jan Szynaka, prezes Szynaka-Meble Sp. z o.o.

 
Prestiżowa nagroda przyznawana jest na wniosek marszałka województwa wyjątkowym postaciom za wybitne, ponadprzeciętne osiągnięcia, szczególne działania oraz cenne inicjatywy podejmowane na rzecz innych ludzi oraz środowiska lokalnego. Docenianie liderów, którzy wyznaczają trendy, jest bardzo ważne, ponieważ pokazuje innym, z kogo warto czerpać przykład i kogo naśladować. Z każdym rokiem przybywa skutecznych i odważnych przedsiębiorców wytaczających biznesowe szlaki w Polsce i regionie.
 

„Sylwetka tego niezwykłego człowieka materializuje w sobie biznesowy sukces osobowości oddanej wartościom społecznym, gospodarczym, empatii i zaangażowaniu w życie oraz rozwój lokalnych społeczności i całego kraju. Lista instytucji, organizacji i stowarzyszeń, w których pracach uczestniczy Jan Szynaka, jest długa i cały czas się powiększa.”

 
Jan Szynaka jest kluczową, rozpoznawalną i bardzo cenioną na lokalnym, krajowym i globalnym rynku osobowością, która swoją ciężką i długoletnią pracą zmieniła oblicze polskiej i światowej gospodarki oraz branży meblarskiej. To dzięki niemu polskie meble stały się światowym synonimem najwyższej jakości, nowoczesności i solidności. Umiejętność zarządzania, wiedza i wizjonerskie podejście do biznesu sprawiły, że Jan Szynaka jest jednym z ojców światowego sukcesu polskiej branży meblarskiej. Kierowana przez niego potężna Grupa Meblowa Szynaka to globalny potentat meblarski wytyczający polskim meblom nowe biznesowe szlaki, za którymi podążają klienci na całym świecie. Sylwetka tego niezwykłego człowieka materializuje w sobie biznesowy sukces osobowości oddanej wartościom społecznym, gospodarczym, empatii i zaangażowaniu w życie oraz rozwój lokalnych społeczności i całego kraju. Lista instytucji, organizacji i stowarzyszeń, w których pracach uczestniczy Jan Szynaka, jest długa i cały czas się powiększa. Dziś piastuje on zaszczytne stanowiska: konsula honorowego Republiki Białoruś, członka rady ds. przedsiębiorczości przy prezydencie RP, kolejną kadencję jest prezesem Ogólnopolskiej Izby Gospodarczej Producentów Mebli. W regionie i kraju jest cenionym i uznanym menadżerem. Laureat wielu prestiżowych nagród i wyróżnień. Zawsze aktywny zawodowo, stawia sobie i innym wysokie wymagania. Jako godny naśladowania promotor polskiego meblarstwa chętnie udziela się społecznie i charytatywnie, pomagając innym. Prowadząc biznes nigdy nie działa w oderwaniu od regionu, z którego się wywodzi. Jest świadomy swojej tożsamości i kluczowej roli, którą odgrywa w lokalnym i krajowym społeczeństwie. W myśl firmowej dewizy „Zawsze blisko ludzi” społeczną odpowiedzialność biznesu traktuje jako długoterminową misję rozwoju swojej firmy, wspierając placówki szkolno-wychowawcze, kluby sportowe, szpitale, straż pożarną, domy dziecka, placówki oświatowe, organizacje pozarządowe i wiele innych.
 
Dużym wsparciem obejmuje różne dyscypliny sportu z regionu piłkę nożną (firma wspiera kluby sportowe: Jeziorak Iława, Stomil Olsztyn), siatkową (AZS Olsztyn), lekkoatletykę, kolarstwo, żużel, boks, triathlon czy taniec towarzyski.
 
– Warmia, Mazury, Powiśle są takim miejscem na Ziemi, w którym mieszkają utalentowani ludzie, oddani swoim pasjom i pracujący na sukces – mówi podczas uroczystej gali Gustaw Marek Brzezin, marszałek województwa.
 
– Zrównoważony, stabilny i długotrwały rozwój nigdy nie jest dziełem przypadku, ale opiera się na wytrwałej pracy i odważnie urzeczywistnianej wizji. Początkowo bardzo łatwo było grupować laureatów w poszczególnych kategoriach. Tymczasem świat mknie naprzód, wszystko się zmienia, rozwija, rośnie liczba specjalizacji i aktywności ludzkiej. We wszystkich tych dziedzinach obecni są mieszkańcy, firmy i instytucje. Zatem wyznaczanie i nazywanie poszczególnych dyscyplin działalności naszych laureatów i od nas wymaga obecnie nie lada kreatywności.
 
– Jestem dumny i czuję ogromną radość z otrzymania tak prestiżowego wyróżnienia. Diamentowy Laur „Najlepszy z Najlepszych” to kolejny dowód na to, że systematyczna praca, upór i konsekwencja w podążaniu po nowych ścieżkach są kluczem do sukcesu w świecie biznesu. Przyznane wyróżnienie traktuję jako wyraz uznania dla naszej strategii zrównoważonego rozwoju, która poza elementem intensywnego wzrostu w skali globalnej, obejmuje również troskę o ludzi i ich środowisko zarówno społeczne, jak i naturalne. Budując potężną Grupę Meblową Szynaka o zasięgu globalnym, działając zgodnie z wymogami rozwoju zrównoważonego, stajemy się emisariuszem Polski innowacyjnej i odpowiedzialnej, współtworząc jej pozycję zarówno w sensie ekonomicznym, jak i wizerunkowym. Cieszę się, że prowadząc biznes na skalę światową mogę każdego dnia przyczyniać się do rozwoju lokalnej i rodzimej gospodarki oraz godnie reprezentować nasz kraj na rynkach międzynarodowych. Wszystkie otrzymane przez naszą firmę wyróżnienia to wspólny i osobisty sukces właścicieli i każdego pracownika. Bycie najlepszym wśród najlepszych stanowi dla nas ogromną mobilizację do ciągłego doskonalenia naszych działań oraz podnoszenia jakości oferowanych produktów i nowoczesnych rozwiązań technologicznych docenianych przez klientów na całym świecie – powiedział odbierając nagrodę prezes Szynaka-Meble Sp. z o.o. Jan Szynaka.

 

Zapisz się do Newslettera!

Na podany przez Ciebie adres e-mail będziemy wysyłać informacje o nowo wydanym numerze "Kuriera Drzewnego", nowych artykułach oraz o nowo dodanych ogłoszeniach

   

Tak, wysyłaj mi swój Newsletter! (w każdej chwili możesz zrezygnować z subskrypcji).

Reklama

"Kurier Drzewny" Miesięcznik branży drzewnej, meblarskiej i leśnej. Jesteśmy obecni na rynku wydawniczym od 2008 roku. KONTAKT z nami: kontakt@kurierdrzewny.eu. Przeglądaj wydania Online: E-wydania. Reklamuj się u nas: Oferta www. Reklama w wydaniu drukowanym: Oferta. Artykuły w Kurierze Drzewnym: Artykuły.

Kontynuuj czytanie
Reklama prenumerata
Kliknij aby skomentować

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Galeria

Branża meblarska spotkała się we Włoszech

SICAM Pordenone 2021

Dodane:

/

Kurier Drzewny
W trakcie targów SICAM można zapoznać się z najciekawszymi rozwiązaniami dla przemysłu meblowego. Fot. Materiały organizatora

Dwunasta edycja SICAM, która odbyła się w Pordenone w dniach 12 – 15 października, odniosła sukces, który przewyższył najbardziej optymistyczne prognozy. Ponad 540 wystawców z Włoch i 28 innych krajów potwierdziło siłę sektora komponentów i akcesoriów dla przemysłu meblarskiego, który nadal rozwijał się w latach 2020 – 2021, a nawet zintensyfikował swoje zdolności projektowe i produkcyjne.

 

Kurier Drzewny

Kolejna edycja SICAM odbędzie się w dniach 18 – 21 października 2022 r. Fot. Materiały organizatora

Chęć osobistego spotkania na targach była bardzo duża. Możliwość zobaczenia się, wspólnego wypracowania pomysłów, wymiany doświadczeń i oceny projektów to właśnie cel targowy, który pozwolił gościom SICAM na kontakty personalne. Do Pordenone przybyli profesjonaliści z branży meblarskiej z 97 krajów (poza Włochami), reprezentując ponad 7200 firm. 66 proc. z nich pochodziło z Włoch, a pozostali z zagranicy. Ta okazała liczba była trudna do wyobrażenia jeszcze w tygodniach poprzedzających wydarzenie ze względu na wszystkie ograniczenia nałożone w celu ograniczenia rozprzestrzeniania się pandemii, kiedy to międzynarodowe rozkłady lotów wciąż są dalekie od poziomów z 2019 roku.

 
– Jednak wiele firm w nas uwierzyło – mówi Carlo Gobbi, założyciel i organizator SICAM. – Goście byli na bieżąco z sytuacją rynkową i naprawdę chcieli powrócić na targi czy do spotkań twarzą w twarz, mając świadomość, że w tym formacie można rozwinąć nowy biznes.

 
Atmosfera w halach była podobna do tej sprzed pandemii. Można było zaobserwować wyraźną chęć powrotu do normalnej pracy, z jeszcze większą intensywnością.
– W tym roku – bardziej niż kiedykolwiek – osoby, które przybyły do Pordenone i zdecydowały się wziąć udział w SICAM, były bardzo usatysfakcjonowane – dodaje Carlo Gobbi. – Potwierdzeniem jest liczba zgłoszeń na targi SICAM w 2022 r. To działania i reakcje firm pokazują czy nasza impreza „działa”.

 
SICAM 2021 okazał się bardzo skutecznym wydarzeniem. Targi w formule osobistych kontaktów w tym początkowym okresie ożywienia wyraźnie pokazały, że świat biznesu nie może obejść się bez tego uświęconego tradycją narzędzia, które jest aktualne i ważne.Znamy już termin targów w 2022 roku. Odbędą się one w dniach 18 – 21 października.

Reklama

 

Zapisz się do Newslettera!

Na podany przez Ciebie adres e-mail będziemy wysyłać informacje o nowo wydanym numerze "Kuriera Drzewnego", nowych artykułach oraz o nowo dodanych ogłoszeniach

   

Tak, wysyłaj mi swój Newsletter! (w każdej chwili możesz zrezygnować z subskrypcji).

Kontynuuj czytanie

Wydarzenia

XX Targi Przemysłu Drzewnego i Gospodarki Zasobami Leśnymi za nami

Targi LAS-EXPO

Dodane:

/

Kurier Drzewny
Wydarzenie to było okazją do zapoznania się z rozwiązaniami zarówno dla branży leśnej, jak i drzewnej. Fot. Materiały organizatora

Po raz dwudziesty specjaliści i liderzy technologii przemysłu drzewnego spotkali się w Targach Kielce, aby zaprezentować najnowszy sprzęt i usługi dla branży. Choć październik nie jest tradycyjnym terminem wystawy LAS-EXPO, to zwiedzający chętnie gościli na stoiskach czołowych firm.

 
Tradycyjnie już targi zostały objęte patronatem honorowym dyrektora generalnego Lasów Państwowych, a samo wydarzenie, które co roku organizowane jest wspólnie z targami Agrotech, rozpoczął sygnał Zespołu Sygnalistów Myśliwskich z Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Radomiu.

 

Jubileusz

Rozpoczęcie wystawy wiązało się także z miłym akcentem jubileuszowym. Z okazji 20-lecia targów LAS-EXPO podziękowanie za efektywną współpracę otrzymały Lasy Państwowe oraz Stowarzyszenie Przedsiębiorców Leśnych.

 

Reklama

Prezentacje maszyn i rozmowy

Podczas wystawy, jak co roku, firmy zaprezentowały kilkadziesiąt maszyn, których zadaniem jest ułatwienie pracy w przedsiębiorstwach leśnych. Właściciele tartaków, szkółek leśnych czy drwale mogli zapoznać się z szerokim asortymentem traków, pił, rębaków i rozdrabniaczy. Maszyny można było podziwiać zarówno w halach, jak i na terenie zewnętrznym Targów Kielce. Pojawili się także producenci środków ochrony roślin i drzew przed szkodnikami. Swoje stoisko przygotowali również leśnicy. Tegoroczne wydarzenie nawiązywało do kampanii „Lasy Państwowe. Dla lasu, dla ludzi”. Z przedstawicielami LP można było porozmawiać o wielofunkcyjnej i zrównoważonej gospodarce leśnej oraz korzyściach z niej płynących dla społeczeństwa, gospodarki i przyrody.

 

Zapisz się do Newslettera!

Na podany przez Ciebie adres e-mail będziemy wysyłać informacje o nowo wydanym numerze "Kuriera Drzewnego", nowych artykułach oraz o nowo dodanych ogłoszeniach

   

Tak, wysyłaj mi swój Newsletter! (w każdej chwili możesz zrezygnować z subskrypcji).

Kontynuuj czytanie

Wydarzenia

Dla stolarstwa i dekarstwa

DACH+HOLZ International

Dodane:

/

Kurier Drzewny
Kolejna edycja DACH+HOLZ International odbędzie się 15 - 18 lutego 2022 r. w Kolonii. Fot. GHM Gesellschaft für Handwerksmessen mbH

DACH+HOLZ International to miejsce spotkań europejskiej branż dekarskiej i stolarskiej. Kolejna edycja wydarzenia odbędzie się w dniach 15 – 18 lutego 2022 r. w Kolonii. W trzech halach targowych 302 wystawców z 18 krajów zaprezentuje swoje innowacje z dziedziny budownictwa drewnianego, dachów, elewacji, dobudówek, hydrauliki i obróbki metali. Będą się również Mistrzostwa Europy w Budownictwie Drewnianym, a także ciekawe spotkania i pokazy, w tym konferencja Timber Construction Europe.

 
Przyszłoroczne targi DACH+HOLZ International odbędą się w Kolonii wraz z Mistrzostwami Europy w Budownictwie Drewnianym. Impreza obejmuje m.in. budownictwo ekologiczne oraz drewniane. Wśród uczestników znajdziemy np.: ABS Safety, Altrad Baumann, Binderholz, Festool, Fischerwerke, Hundegger, Lignotrend, Mafell, Palfinger, Peri, Pfeifer Timber, Protektor, Roto, Spax, Steico, VM Building oraz Weinmann.
 
– My, jako organizator DACH+HOLZ International, wraz ze sponsorami – ZVDH (Centralne Stowarzyszenie Niemieckich Dekarzy) i Holzbau Deutschland (Stowarzyszenie Niemieckich Stolarzy) – jesteśmy pewni, że targi odniosą sukces i zadowolą wszystkich zaangażowanych. Dzieje się tak, ponieważ branża bardzo chętnie spotyka się na specjalistycznych wystawach w Kolonii. Biorąc pod uwagę doskonałe warunki biznesowe dla firm, obserwujemy obecnie duży entuzjazm związany z inwestycjami – mówi Klaus Plaschka, dyrektor zarządzający GHM Gesellschaft für Handwerksmessen mbH. – DACH+HOLZ International to pod wieloma względami wyjątkowe wydarzenie, przede wszystkim dlatego, że będzie to pierwsze duże spotkanie branży od czasu ogólnej przerwy w targach.
 
Firmy wystawiające się w Kolonii zostaną podzielone według swojego portfolio produktowego na trzy hale. Te specjalizujące się w dachach spadzistych i izolacji oraz płaskich i odwodnieniu znajdą się w hali numer sześć. Siódma jest tymczasem zarezerwowana dla przedsiębiorstw związanych z drewnem i Mistrzostw Europy w Budownictwie Drewnianym. Sprzęt warsztatowy, metal, „Punkt informacyjny dla hydraulików” dla członków ZVSHK oraz wspólne stoisko Holzbau Deutschland i ZVDH to główny punkt ósmej hali. BG BAU (ustawowe ubezpieczenie wypadkowe) dla sektora budowlanego w Niemczech dostarczy również praktycznych informacji na temat bezpieczeństwa i higieny pracy, koncentrując się na wyzwaniach dla związków zawodowych.
 
Inne ważne punkty programu to warsztaty na żywo, wymiana informacji z wpływowymi osobami z branży dachów i stolarki, tematyczne wycieczki po targach dla rzemieślników i architektów oraz „wysokiej klasy networking” pierwszego wieczoru targowego. W czwartek, w późnych godzinach, młodzi handlowcy i influencerzy zostaną zaproszeni do nawiązania kontaktów na stoisku społeczności ZVDH. Specjalistyczna wymiana z dekarzami i stolarzami z Europy umożliwi dalszy transfer wiedzy ze zgromadzeniem IRoofA International Roofing Alliance i Delegierter-Tagung Dachdecker. W trakcie targów odbędą się też międzynarodowe spotkanie stowarzyszeń International Federation for the Roofing Trade (IFD) oraz konferencja Timber Construction Europe.
 
Od 15 do 17 lutego w pawilonach 1, 4.2 i 5.2 równolegle będzie trwało wydarzenie digitalBAU – targi rozwiązań cyfrowych w budownictwie organizowane przez Messe München. Portfolio obejmuje cały łańcuch tworzenia wartości we wszystkich aspektach cyfrowego planowania, budowy i eksploatacji budynków. Poza powierzchnią wystawienniczą nie zabraknie forów do prezentacji oraz dyskusji na temat rozwoju i trendów cyfryzacji w budownictwie.

Kontynuuj czytanie

Wydarzenia

Nowe zasady sprzedaży drewna wywołały burzę

Dodane:

/

Kurier Drzewny

Nowe zasady sprzedaży drewna, ogłoszone we wrześniu przez Lasy Państwowe, ponownie sprowokowały gorącą dyskusję wśród przedstawicieli branży drzewnej. Ich zdaniem, nowe warunki mogą wkrótce skutkować wzrostem cen surowca i zwiększeniem eksportu drewna.

 
Zarządzenie nr 57 dyrektora generalnego Lasów Państwowych z 22 września 2021 roku w sprawie sprzedaży drewna w Państwowym Gospodarstwie Leśnym Lasy Państwowe na lata 2022 – 2023 wzbudziło sporo emocji. Między innymi dlatego, że zasady te po raz kolejny nie zostały w żaden sposób skonsultowane z przedstawicielami przemysłu drzewnego. Nowe zasady zmieniają część dotychczasowych warunków dotyczących zakupu surowca.
 
Jedną z głównych nowości jest dwukrotny – w miejsce odbywanego raz na rok – przetarg w Portalu Leśno-Drzewnym. Zdaniem przedstawicieli Lasów Państwowych, pozwoli to lepiej dopasować warunki umów do bieżącej sytuacji, m.in. korygować ceny.
 
Wprowadzono ponadto zapisy premiujące tych kupujących, którzy w jak największym stopniu przerabiają drewno i robią to na terenie Unii Europejskiej. Takie elementy oceny ofert włączono do systemu przydzielającego surowiec w Portalu Leśno-Drzewnym. Co istotne, niezgodne z prawdą deklaracje dotyczące odsetka przerabianego drewna i lokalizacji zakładów mogą stać się podstawą do wypowiedzenia już zawartej umowy. Lasy Państwowe podkreślają przy tym, że nie mają uprawnień do regulowania przepisów eksportowych, a za wywóz drewna z kraju odpowiadają wyłącznie podmioty prywatne.
 
W następstwie nowych regulacji zmieniły się także proporcje, w jakich drewno jest kierowane do sprzedaży w portalu (70 proc.) i aukcjach systemowych (30 proc.). Wygodniejsze dla firm mają być także skonsolidowane półroczne umowy łączące sprzedaż w portalu i na aukcjach. Podobnie jak wspólne dla obu kanałów sprzedaży wadium, które wpłacają przedsiębiorcy.
Nowością jest też wyodrębnienie puli drewna energetycznego, oferowanego zarówno w portalu, jak i na aukcjach.
W Portalu Leśno-Drzewnym i na aukcjach Lasy Państwowe zamierzają w przyszłym roku zaoferować 32,2 mln metrów sześciennych drewna.

 

Konflikt, który się nie kończy

Branża drzewna natychmiast zareagowała na opublikowany komunikat. Na stronie PIGPD pojawił się komentarz zachęcający do podpisywania się pod listem w tej sprawie skierowanym do premiera Morawieckiego.
 
„Rusza sprzedaż drewna. Zasady, które nie mają nic wspólnego ze zdrowym rozsądkiem, mogą okazać się jednymi z najgorszych, jakie przedstawiły Lasy Państwowe. W momencie ich opublikowania wszystkie organizacje branżowe złożyły pisma protestujące przeciw sposobowi ich wprowadzenia, jak i rozwiązaniom prawnym. Także  Polska Izba Gospodarcza Przemysłu Drzewnego wysłała pisma do premiera Morawieckiego (dwa razy), prezesa Kaczyńskiego oraz dyrektora generalnego LP. Zorganizowaliśmy konferencję prasową, w trakcie której mówiliśmy o tym, dlaczego te zasady są złe czy zakazie eksportu drewna. Prezydent Izby oraz dyrektor udzielali wywiadów telewizyjnych i prasowych. Powstały dwa materiały filmowe dotyczące eksportu drewna i trudnej sytuacji na rynku drzewnym” – czytamy na stronie PIGPD.

 

Reklama

Branża drzewna protestuje

Wskutek braku jakiejkolwiek reakcji na przedstawione przez organizacje związane z przemysłem drzewnym zarzuty, 15 października w Warszawie zorganizowano manifestację. Wzięło w niej udział ok. 150 osób, czyli maksymalna liczba, na jaką otrzymała zgodę PIGPD, organizator protestu.
 
Protestujący wystąpili w imieniu ponad siedmiuset przedsiębiorców, którzy podpisali się pod apelem o wprowadzenie zakazu eksportu nieprzetworzonego surowca drzewnego, firm zrzeszonych w Polskiej Izbie Gospodarczej Przemysłu Drzewnego, Polskim Komitecie Narodowym EPAL, Stowarzyszeniu Przedsiębiorców Tartacznych, Polskim Związku Okna i Drzwi oraz Ogólnopolskim Związku Pracodawców Przemysłu Drzewnego. W piśmie możemy przeczytać m.in.: „W ciągu ostatnich czterech lat z Polski wywieziono ponad 15 milionów metrów sześciennych drewna nieprzerobionego! Drewna, które powinno zostać w Polsce, tutaj powinno zostać przerobione w zakładach na gotowe produkty, tutaj dać pracownikom zatrudnienie, to w Polsce z tego tytułu powinny zostać zapłacone podatki. Aktualnie ani polska gospodarka, ani polski budżet państwa nie mają z tego tytułu żadnych korzyści finansowych, tylko straty. Obecnie eksport drewna nie jest w jakikolwiek sposób kontrolowany. Odbywa się ze szkodą dla budżetu państwa i jego wpływów.
 
Zasady sprzedaży drewna są utajnione. To, co wprowadził zarządzeniem własnym dyrektor generalny PGL Lasy Państwowe, to gra w totolotka. Czy to jest normalne, że nie wiemy ile kupimy drewna i w jakich cenach…? Czy w cywilizowanym kraju dyrektor generalny PGL LP, nadzorowany przez ministra środowiska, robi wszystko, by rodzimy przemysł drzewny stał na z góry przegranej pozycji?”. Obecnie trudno stwierdzić czy działania protestujących przyniosą jakikolwiek realny skutek.

 

Zapisz się do Newslettera!

Na podany przez Ciebie adres e-mail będziemy wysyłać informacje o nowo wydanym numerze "Kuriera Drzewnego", nowych artykułach oraz o nowo dodanych ogłoszeniach

   

Tak, wysyłaj mi swój Newsletter! (w każdej chwili możesz zrezygnować z subskrypcji).

Kontynuuj czytanie
Reklama

Popularne w tym tygodniu

Zapisz się do Newslettera!

Wysyłaj mi Newsletter (w każdej chwili możesz zrezygnować z subskrypcji).

 

Zapisz się do Newslettera!

Na podany przez Ciebie adres e-mail będziemy wysyłać informacje o nowo wydanym numerze "Kuriera Drzewnego", nowych artykułach oraz o nowo dodanych ogłoszeniach

   

Tak, wysyłaj mi swój Newsletter! (w każdej chwili możesz zrezygnować z subskrypcji).