Connect with us


Przegląd Meblarski

Ikony mebli wypoczynkowych

Wzornictwo i inspiracje

Dodane:

/

Galeria Wnętrz DOMAR
Gala Collezione – narożnik Idylla. Fot. Galeria Wnętrz DOMAR


Chociaż nie wszyscy o tym wiedzą – sofa i kanapa to dwa zupełnie różne meble z odmiennymi historiami.

DOMAR

NATUZZI – kolekcja BUDDY. Fot. Galeria Wnętrz DOMAR

– Zarówno sofa, jak i kanapa, przywędrowały do nas z dwóch zupełnie różnych kręgów kulturowych. Początkowo stanowiły dwa zupełnie odrębne meble, służące raczej do siedzenia lub półleżenia. Spanie na nich zaczęło się dopiero w 1931 roku, kiedy sycylijski imigrant Bernard Castro wynalazł Amerykankę, czyli rozkładaną sofę – wyjaśnia Aldona Mioduszewska, Dyrektor Marketingu Galerii Wnętrz DOMAR i dodaje: W przypadku sofy, cała historia tego miękkiego mebla rozpoczyna się w XVII wiecznym Imperium Osmańskim. Istniał tam przepiękny mebel – nisko osadzony, bez podłokietników i oparć, wygodny i wyłożony miękkimi poduszkami. Jako hit wnętrzarski dotarł także i do Europy, gdzie został nazwany otomaną. Była to praprzodkini sofy. Natomiast kanapa przywędrowała do nas w XVII wieku z Włoch i była klasycznym, opartym na skrzyni meblem – mniej wygodnym od sofy i służącym tylko do siedzenia. Nazywała się bardzo ładnie, bo cassapanca.

Co ważne, sofa zwana otomaną służyła przyjemnemu, luksusowemu lenistwu, jednak nie nadawała się do spania. Natomiast kanapa – kasapanka – była wyposażeniem przeznaczonym do siedzenia.

DOMAR

MEBLE ADAMSKI – narożnik DANTE. Fot. Galeria Wnętrz DOMAR

Serpentine Vladimira Kagana

Historia sof i kanap to także „żywe” przykłady ikon sztuki meblarskiej. Pierwszą z nich jest sofa Serpentine Vladimira Kagana, która przez wielu porównywana jest do innej, zaprojektowanej przez Zahę Hadid – Moon.
– Sofa Serpentine powstała w latach 50-tych. Wspominając o inspiracji – to właśnie wielka diva architektury Zaha Hadid wzorowała się na modelu Kagana. Co ciekawe, była ona absolutnie zafascynowana kultowym projektantem rynku amerykańskiego – nawet opracowała jego biografię, nazywając go pionierem pop-artu w Stanach Zjednoczonych. Wybuch tego stylu jest późniejszy od tego w Wielkiej Brytanii, a w związku z tym, sofa Serpentine z lat pięćdziesiątych jest absolutnym prekursorem tego nurtu. Jest obła i miękka – podbniejak sofa Moon, która powstała w 2007 roku.
Ekspertka Galerii Wnętrz DOMAR podaje także, że model zaprojektowany przez Vladimira Kagana był tak niezwykły, że jednemu z jego biografów skojarzył się z Jetsonami i Flinstonami:
– Ten mebel przywoływał na myśl sytuację, w której Jetsonowie zdecydowali się przenieść z Orbit City do Beverly Hills. A paleolityczny, amorficzny kształt sofy doskonale pasuje do innej historii wytwórni Hanna-Barbera – Flinstonów.

Co wspólnego ma sofa Maralunga z rowerem?

Innym, znakomitym przykładem ikony mebla wypoczynkowego jest Maralunga. Sofa ta powstała w 1977 roku i, jak twierdzi sam twórca – Vico Magistretti, model ten posiada wręcz „niewidoczny”, funkcjonalny design – co na pierwszy rzut oka może wydawać się dość ciekawym opisem ze względu na jej bardzo duże wymiary i faktyczną widoczność na tle pomieszczenia.
– A co ta sofa może mieć wspólnego z rowerem? Jak się okazuje, bardzo dużo! W piankę poliuretanową mebla wbudowany jest… łańcuch od roweru. Jego zadaniem jest odkształcanie i dokształcanie zagłówków i oparć wykonanych są z bardzo miękkich, wypełnionych pianką poliuretanową poduch. Co ciekawe, zaginane w ten sposób zagłówki i oparcia wyglądają jak wielkie, oklapnięte uszy psa! – mówi Dyrektor Marketingu Galerii Wnętrz DOMAR.

Kanapa influencerka, czyli Camaleonda Mario Belliniego

Sofy to niezaprzeczalnie elementy świata mody, czego doskonałym przykładem jest Camaleonda Maria Belliniego. Nie tylko podbiła ona serca influencerów, ale również posiadała swój… hashtag.
– Chrissy Teigen, znana bloggerka kulinarna, a prywatnie żona piosenkarza Johnego Legenda, podczas lockdownu wprowadzała swoją nową, linię Lounge wear Chill by Cravings, prezentując ją na swojej sofie. W tym momencie uwaga obserwatorów została nagle zwrócona na ten mebel i okazało się, że jest to kultowe rozwiązanie zaprojektowane przez Mario Belliniego w 1972 roku – Camaleonda. Warto tu wspomnieć, że powstała ona na zlecenie Museum of Modern Arts w Nowym Yorku jako element wystawy „The Italian Domestic Landscape”. To właśnie tam Bellini pokazał ją po raz pierwszy, zachwycając najważniejsze osobistości zgromadzone na wydarzeniu.
Sama sofa stanowi mięsisty, modułowy prostokąt 5×5 metrów, której części możemy dowolnie układać. Jak dodaje ekspertka Galerii Wnętrz Domar, ta wielka sofa wygląda jak folia bąbelkowa, którą obito aksamitem. Jeżeli chodzi o jej nazwę, to stanowi ona połączenie dwóch słów – „camaleonte” (wł. kameleon) bo się pięknie wpasowuje do każdej przestrzeni i „onda” oznaczające falę.

Pikowany klasyk Florence Knoll

Kolejnym przykładem klasyki jest słynna sofa Florence autorstwa Florence Knoll. Według ekspertki Galerii Wnętrz DOMAR, jej skojarzenia z fotelem Barcelona nie są przypadkowe, ponieważ w fabryce Knoll był produkowany ów fotel Ludviga Mies van der Rohe:
– Ta sofa to klasyka sama w sobie – połącznie metalowych, srebrzystych, chromowanych rurek i czarnej skóry. Warren Platner, jeden z projektantów Florence Knoll powiedział, że klasyk jest czymś takim, że gdy za każdym razem się na niego patrzy, to jest akceptowany takim, jakim jest i nie da się tego ulepszyć. A cała uroda tego projektu tkwi w geometrycznej prostocie i minimalizmie. Co ważne, sama Florence Knoll uważana jest za prekursorkę holistycznego podejścia do designu amerykańskiego. Pracowała nad całością, czyli przestrzenią, tkaniną, meblem i układem pomieszczenia. Jako pierwsza miała w swej fabryce studio projektowe, w którym zatrudniała naprawdę fantastycznych projektantów – Platnera czy Mies van der Rohe. Knoll wprowadziła też do obiegu i do prezentacji przed swoimi klientami kolaże, które my w tej chwili nazywamy moodboardami. Jej wszechstronność i wkład do świata designu jest nieoceniony.

Sofa Polder Helli Jongerius

Historia sofy Polder Helli Jongerius jest zabawna, gdyż autorka tej już kultowej ikony z 2005 roku nienawidziła sof jako mebli. Uważała, że są nieforemne i zabierają za dużo miejsca. W pewnym momencie jednak, firma Vitra zaproponowała projektantce, by stworzyła… sofę.

Reklama– W pierwszej chwili Hella Jongerius stwierdziła, że nie zrobi sofy, bo ich nie lubi. Jednak ostatecznie skończyło się to tym, że zrobiła kultową, kolorową, modułową, bardzo nowoczesną sofę. To mebel trochę w nurcie vintage, bo opiera się ona praktycznie na ziemi, nie ma nóżek i jest zrobiona z różnych rodzajów materiałów – niczym modele z przeszłości. Te różne faktury tkanin powodują, że sofa wydaje się być trójwymiarowa. Jest asymetryczna, a jej nazwa Polder wynika z patriotyzmu lokalnego, nawiązującego do holenderskich polderów – mówi Aldona Mioduszewska, Dyrektor Marketingu Galerii Wnętrz DOMAR.

Sofy i kanapy dziś

Głęboki i nasycony kolor, mesmeryzujący połysk, a może niesamowita miękkość faktury? Jakie sofy lub kanapy aktualnie wprowadzają szyk oraz elegancję do naszych wnętrz? Jak podpowiada Aldona Mioduszewska, obecnie najmodniejsze są obicia typu boucle oraz tkaniny melanżowe. Oczywiście nadal popularnością cieszą się obicia skórzane czy welurowe, ale tkaniny o wyrazistej fakturze, matowe wybijają się na prowadzenie.
– To trend cykliczny, przede wszystkim obecny w modzie. W latach 50. Coco Chanel wykorzystała tkaninę boucle do swoich słynnych garsonek, ukochanych np. przez Jacqueline Kennedy czy księżnę Dianę. Ale powodem zachwytu nad boucle jest nie tylko znana marka i słynne propagatorki, to także niezwykła wygoda materiału, jego elegancja i kobiecość. Ciekawe jest to, że boucle to nie nazwa samej tkaniny a odniesieniem do charakterystycznej supełkowanej struktury, bardzo interesującej przez swą wielowymiarowość i nierówność. Boucle wytwarza się z wełny, ale także wiskozy i jedwabiu. Teraz wraca nie tylko do mody, ale także jest idealnym materiałem obiciowym i szturmem zdobywa salony – dodaje ekspertka.

Zapisz się do Newslettera!

Na podany przez Ciebie adres e-mail będziemy wysyłać informacje o nowo wydanym numerze "Kuriera Drzewnego", nowych artykułach oraz o nowo dodanych ogłoszeniach

   

Tak, wysyłaj mi swój Newsletter! (w każdej chwili możesz zrezygnować z subskrypcji).

"Kurier Drzewny" Miesięcznik branży drzewnej, meblarskiej i leśnej. Jesteśmy obecni na rynku wydawniczym od 2008 roku. KONTAKT z nami: kontakt@kurierdrzewny.eu. Przeglądaj wydania Online: E-wydania. Reklamuj się u nas: Oferta www. Reklama w wydaniu drukowanym: Oferta. Artykuły w Kurierze Drzewnym: Artykuły.

Czytaj dalej
Reklama
Kliknij aby skomentować

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przegląd Meblarski

Czy nowa, cienka sklejka StringPly rewolucjonizuje branżę modelarską?

Innowacyjne materiały

Dodane:

/

Paged Morąg, wiodący producent sklejki, ogłasza wprowadzenie na rynek swojego najnowszego produktu: StringPly. Ta ultracienka sklejka modelarska, produkowana z najwyższą starannością w Polsce, obiecuje rewolucję w wielu dziedzinach, od modelarstwa po projektowanie wnętrz i produkcję mebli.

Paged Morąg

Sklejka ma wiele ciekawych zastosowań, także w branży modelarskiej. Fot. Paged Morąg

StringPly to wyjątkowy materiał o grubości zaledwie 1,5 mm, co sprawia, że jest niezwykle elastyczny i lekki. Dotychczas Paged specjalizował się w produkcji sklejki o większych grubościach, jednak dzięki innowacyjnemu procesowi produkcji, firma osiągnęła przełom, wprowadzając na rynek produkt o niezrównanej cienkości i wyjątkowych właściwościach.

Do szerokiego zastosowania

Największym atutem StringPly jest jego wszechstronność. Dzięki możliwościom modelowania i gięcia, sklejka ta znajdzie zastosowanie w sztuce, rzemiośle, aranżacji wnętrz, a także w modelarstwie i tworzeniu modeli architektonicznych.

Kierownik Pracowni ds. Badań i Rozwoju w Paged LabTech, Mateusz Sasin, podkreśla, że StringPly otwiera drzwi do nowych możliwości w projektowaniu i tworzeniu, pozwalając na wyrażenie kreatywności w nieograniczony sposób.

Innowacyjna technologia produkcji sklejki StringPly opiera się na precyzyjnym procesie pozyskiwania warstw drzewnych oraz unikalnej technologii sklejania za pomocą specjalistycznego, wodoodpornego filmu. Każda z trzech warstw tej sklejki o ultracienkiej grubości (0,55 mm) jest przesycona klejem folią łączącą, co gwarantuje integralność i trwałość materiału.

Produkt z pewnego źródła

Jakość StringPly idzie w parze z ekologią. Drewno wykorzystywane do produkcji pochodzi wyłącznie ze źródeł opatrzonych certyfikatem FSC, a metoda klejenia opiera się na filmie – papierze nasyconym klejem, co przekłada się na większą trwałość produktu. Ponadto, StringPly jest niskoemisyjny i spełnia normy dotyczące bezpieczeństwa zabawek dla dzieci.

Dzięki swoim unikalnym cechom, sklejka StringPly ma szansę stać się niezastąpionym materiałem dla projektantów, artystów i rzemieślników, którzy poszukują materiału o wysokiej jakości, elastyczności i łatwości obróbki.

O Grupie Paged

Paged Morąg to część Grupy Paged, która od ponad 90 lat jest jednym z największych producentów sklejki w Europie. Grupa Paged oferuje innowacyjne rozwiązania i produkty dla wielu branż na całym świecie, opierając się na własnym centrum badawczo-rozwojowym, Paged LabTech. Działając zgodnie z najwyższymi standardami ekologicznymi i jakościowymi, firma zyskała uznanie na rynkach światowych.Czytaj dalej

Przegląd Meblarski

Stawiają na nowoczesne systemy lakiernicze na rzecz zrównoważonej przyszłości

Chemia przemysłowa na targach Holz – Handwerk

Dodane:

/

Hesse Lignal, będąca wielopokoleniową firmą rodziną o głęboko zakorzenionej tradycji, podjęła zdecydowane kroki w kierunku ochrony środowiska i budowania lepszej przyszłości dla kolejnych pokoleń. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom współczesnego świata i dbając o zrównoważony rozwój, firma postanowiła przekształcić swój asortyment produktów lakierniczych.

Do roku 2030 firma Hesse Lignal planuje zastąpić swoje wszystkie produkty rozpuszczalnikowe ekologicznymi alternatywami oraz zwiększyć wykorzystanie surowców odnawialnych. Celem tych działań jest redukcja emisji lotnych związków organicznych (LZO) oraz ochrona zasobów naturalnych, co ma przyczynić się do stworzenia bardziej przyjaznego dla środowiska i przyszłych pokoleń świata.

Gotowi na zmiany

Już wiosną 2022 roku firma podjęła zdecydowaną decyzję o wycofaniu z asortymentu lakiernictwa takich produktów, jak lakiery nitrocelulozowe, bejce rozpuszczalnikowe oraz utwardzane kwasowo lakiery rozpuszczalnikowe do końca 2023 roku.

Następnie, w ciągu kolejnych lat do 2030 roku, wszystkie pozostałe produkty rozpuszczalnikowe zostaną zastąpione ekologicznymi alternatywami.

Warto zaznaczyć, że w związku z tymi zmianami mogą nastąpić pewne modyfikacje w działalności klientów firmy. Jednakże, firma Hesse Lignal zapewnia, że jest gotowa do współpracy i wsparcia w procesie adaptacji do nowych rozwiązań, aby razem przyczynić się do tworzenia bardziej ekologicznej i zrównoważonej przyszłości.

Rozwój mimo przeszkód

W tym momencie firma odczuwa dyskomfort na polskim rynku w powodu sytuacji ekonomicznej. Niemniej jednak intensywnie pracuje nad swoim wizerunkiem w Polsce. Jednocześnie, jak się dowiedzieliśmy podczas wizyty na jej stoisku podczas targów Holz – Hnadwerk, szuka kandydata na przedstawiciela handlowego w rejonie Polski północno – wschodniej, który uzupełni dodatkowo już istniejące struktury sprzedażowe w centralnej i południowej części kraju.

Głównym wymaganiem, które dotyczy potencjalnego kandydata jest zaangażowanie oraz zbieżność celów zawodowych.

Firma Hesse Lignal zapewnia niezbędne szkolenia, co ma na celu zapewnić dobry start nowemu przedstawicielowi.

Ekologia dla wszystkich

Zgodnie z przyjętym kierunkiem rozwoju, podczas targów Holz – Handwerk w Norymberdze firma Hesse Lignal lansuje linię swoich lakierów bezrozpuszczalnikowych, które są zgodne z dzisiejszym trendem związanym ze stosowaniem chemii przyjaznej środowisku. Pod tym względem przedsiębiorstwo ma szerokie plany wdrażania tej technologii także na rynku polskim. Obecnie pracuje tutaj już z dużymi odbiorcami, a w tym także z firmą IKEA, która kładzie duży nacisk na zrównoważony rozwój swoich produktów końcowych. Strategia firmy Hesse Lignal na najbliższy czas obejmuje intensywne działania sprzedażowe w sektorze małych i średnich przedsiębiorstw, które jeszcze nie stosują technologii lakierowania na bazie produktów wodnych. Jest to wyzwanie, bowiem wiąże się ze zmianą dotychczasowych przyzwyczajeń oraz z edukacją na temat lakierów przyszłości. Dlatego odbiorcy firmy mogą liczyć na rozszerzone wsparcie techniczne związane z wdrożeniem lakierów do ich produkcji.

„Strategia firmy Hesse Lignal na najbliższy czas obejmuje intensywne działania sprzedażowe w sektorze małych i średnich przedsiębiorstw, które jeszcze nie stosują technologii lakierowania na bazie produktów wodnych.”

Targi pod lupą

– Rezultat tegorocznej edycji targów Holz – Handwerk oceniam bardzo optymistycznie, także ze względu na ich termin odbywania się. Te targi są lepsze od poprzedniej edycji, bowiem ostatnie dwa dni były bardzo intensywne pod względem frekwencji na naszym stoisku. Zebraliśmy wiele ciekawych kontaktów, a w tym zupełnie nowe i pozytywnie rokujące na przyszłość – mówi Melanie Koeningshoven z firmy Hesse Lignal.

Na swoim stoisku zaprezentowała ona swoje innowacje, a między innymi lakiery, które pozwalają uzyskać na powierzchni wizualny efekt powłoki kamiennej. To rozwiązanie dla tych, którzy chcą uzyskać imitację naturalnego materiału wszędzie tam, gdzie jego ciężar jest przeszkodą. Poza tym firma lansuje dwuskładnikowe lakiery na bazie wody, przeznaczone do uszlachetniania naturalnych powierzchni drewnianych.

Działania firmy Hesse Lignal, także poprzez udział w targach branżowych, stanowią istotny krok w kierunku budowania społecznie odpowiedzialnego biznesu oraz promowania świadomości ekologicznej w branży lakierniczej.

Poprzez konsekwentne dążenie do wprowadzenia innowacyjnych, ekologicznych rozwiązań, firma ta pokazuje, że zrównoważony rozwój może i powinien być integralną częścią strategii każdej organizacji.

ReklamaCzytaj dalej

Przegląd Meblarski

Ostermann ma odpowiednie obrzeża

Nowe kolekcje

Dodane:

/

Ostermann
Wszystkie nowe obrzeża firmy Ostermann są dostarczane w ilościach już od 1 metra. Fot. Ostermann

Egger, Formica, Polyrey und Resopal … Kilku producentów płyt w Europie prezentuje obecnie swoje nowe kolekcje. Jak zawsze, Ostermann jest na bieżąco i dostarcza odpowiednie obrzeża, gdy tylko płyty pojawią się w sklepach.

Ilekroć producenci płyt wprowadzają nowe kolekcje, zawsze warto zajrzeć do sklepu internetowego Ostermann, gdzie stolarze mogą polegać na przysłowiowej szybkości firmy Ostermann. Eksperci Ostermann z pasją i zaangażowaniem robią wszystko, co w ich mocy, aby jak najszybciej zapewnić odpowiednie rozwiązanie dla wąskich powierzchni. I robią to, gdy tylko pierwsze płyty pojawią się w sklepach. Wszystkie nowe obrzeża firmy Ostermann są dostępne z magazynu w standardowych wymiarach 23, 33, 43 i 100 x 1 lub 2 mm. Są dostarczane w najmniejszych ilościach już od 1 metra. Więcej informacji na temat najnowszych obrzeży z kolekcji Egger, Formica, Polyrey i Resopal można znaleźć pod tagiem „#Highlights03” na stronie www.ostermann.eu.

To są trendy

W wymienionych kolekcjach znajduje się wiele subtelnych kolorów jednolitych i więcej kolorów matowych. Dekory drewniane są również bardziej matowe i mają bardziej naturalne wytłoczenia. Marmur jest nadal jednym z najpopularniejszych wzorów wśród dekorów kamiennych. Wprowadzając liczne nowości do asortymentu, firma Ostermann zawsze zapewnia pasujące obrzeża.

Egger: Dekorativ 24+

Grupa Egger, z siedzibą w St. Johann (Austria), swoją nową kolekcję Dekorativ 24+ wprowadziła na rynek na początku lutego. Składa się ona z ponad 300 płyt w ponad 100 nowych kolorach i dekorach. W kolekcji Dekorativ 24+ znajdują się eleganckie i delikatne dekory drewniane, maty oraz niezwykle aksamitnie gładkie kolory jednolite, a także klasyczne imitacje materiałów, które zachwycają wyjątkowo realistycznymi wytłoczeniami. Oczywiście dotyczy to również licznych płyt lakierowanych z serii PerfectSense z dekorami drewnianymi i jednolitymi.

Polyrey: Collection 2024

Collection 2024 od francuskiego producenta Polyrey również oferuje duży wybór ponad 440 płyt meblowych. Do wyboru jest ponad 230 kolorów jednolitych i 200 dekorów. Z czego ponad 90 stanowią nowości. Według Polyrey kolekcja zawiera „wybuchową” mieszankę aktualnych trendów. Obejmują one dekory lastryko i mozaiki, a także imitacje materiałów o wyglądzie płyt OSB i korka.

Resopal: Collection 2024

Od połowy stycznia dostępna jest również nowa oferta produktów firmy Resopal. Również w tym przypadku kolekcja została rozszerzona o różne neutralne kolory i kolejną matową powierzchnię. Spośród 335 płyt w 149 jednolitych kolorach i 186 dekorach, 71 kolorów i dekorów to nowości. Szczególnie przyciągają wzrok powierzchnie Meran Oak, nowoczesna, ale rustykalna wersja dębu, oraz nowy jasny dekor wiązu Ventura Elm.

Coming soon: The Formica® Collection

Posiadająca swoje oddziały na całym świecie grupa Formica z siedzibą w Wielkiej Brytanii, do której należy Homapal, wprowadzi na rynek nową kolekcję w połowie marca. Eksperci Ostermann spodziewają się ponad 40 nowych produktów, a także zaoferują odpowiednie obrzeża z okazji wypuszczenia na rynek tej kolekcji.

Nowe obrzeża – kompleksowa obsługa

Ostermann oferuje stolarzom nie tylko największy w Europie asortyment obrzeży dostępnych od ręki, ale także odpowiednie materiały do profesjonalnej obróbki obrzeży: od szerokiej gamy środków czyszczących i klejów topliwych po artykuły do obróbki i organizacji pracy przy obrzeżach. Oznacza to, że wiele materiałów do konstrukcji mebli można zamówić z jednego źródła, oszczędzając czas i pieniądze.

ReklamaCzytaj dalej

Przegląd Meblarski

Fabryka Fey powiększy się o halę produkcyjną i biurowiec

Inwestycje

Dodane:

/

Fabryka łóżek i materaców firmy Fey buduje nową halę produkcyjną i budynek biurowy w Topolach w województwie pomorskim. Dzięki temu zwiększa swoją powierzchnię do 18 tys. m kw.

– Rozbudowa zakładu to kolejny etap strategii, skutkującej umacnianiem naszej pozycji na rynku, dzięki zwiększającej się liczbie zamówień – mówi Zbigniew Rogulski, dyrektor operacyjny w firmie Fey. – Wszystko to sprawia, że zamierzamy zwiększyć zatrudnienie. Poszukujemy ok. 70 osób, w tym pracowników produkcyjnych oraz biurowych.

Większa powierzchnia produkcyjna

Generalnym wykonawcą inwestycji jest WPIP Construction. Rozbudowywany kompleks zlokalizowany jest w podchojnickich Topolach (województwo pomorskie), w otoczeniu Borów Tucholskich. Na infrastrukturę składają się powierzchnie produkcyjne, biurowe i magazynowe.

Kompleks należy do spółki Fey, będącej częścią niemieckiej grupy kapitałowej FEY & Co. GmbH, jednego z czołowych europejskich producentów łóżek kontynentalnych.

Dzięki rozbudowie powierzchnia fabryki wzrośnie z 13,5 do 18 tys. m kw. Aktualnie powstaje dwukondygnacyjny budynek biurowy o powierzchni 500 m kwadratowych oraz nowa hala produkcyjna o powierzchni 4 tys. m kw. Będzie ona wyposażona w instalację fotowoltaiczną o mocy 50 kWp – z możliwością jej dalszej rozbudowy.

Zmiany już jesienią

Do zadań wykonawcy – WPIP Construction należy także budowa infrastruktury zewnętrznej, m.in. miejsc parkingowych.

– Dzięki umowie, którą zawarliśmy z renomowanym producentem łóżek i materaców, umacniamy się w czołówce generalnych wykonawców realizujących w Polsce inwestycje przemysłowe – mówi Janusz Signetzki, prezes zarządu WPIP Construction. – Cieszymy się, że możemy brać udział w rozwoju firmy Fey, która po rozbudowie zakładu będzie mogła jeszcze mocniej zaznaczyć obecność na rynkach europejskich. To nasz zaufany partner, z którym współpracujemy już od 2017 r.

Zakończenie inwestycji planowane jest na październik 2024 r.

Aktualnie firma Fey w Polsce zatrudnia 450 osób – dodaje Zbigniew Rogulski, dyrektor operacyjny w firmie Fey. – Jako grupa funkcjonujemy na zachodnim rynku meblowym od 1926 r. Jesteśmy bardzo dobrze odbierani przez tamtejszych klientów. Dzieje się tak dzięki odpowiednio dobranemu asortymentowi oraz jakości produktów. Obsługujemy nie tylko sklepy wielkopowierzchniowe, ale także małe, specjalistyczne. Świadczymy dla klientów biznesowych usługi, które odróżniają nas od konkurencji. W tak trudnych czasach jesteśmy firmą zwiększającą swoją sprzedaż.

Dobra współpraca
Fey to dostawca materaców oraz łóżek do wielu sieci meblowych w Polsce i w Europie, niesieciowych salonów oraz sklepów specjalistycznych. Spółka, która wcześniej występowała pod nazwą Fabryka Materaców Relaks, jest częścią niemieckiej grupy kapitałowej FEY & Co. GmbH, której know-how i doświadczenie sięga 1926 r. Obecnie to jeden z czołowych europejskich producentów łóżek kontynentalnych.

WPIP Construction to renomowany generalny wykonawca oraz projektant z ponad 30-letnim doświadczeniem, z dorobkiem kilkuset zrealizowanych inwestycji. Firma specjalizuje się w budowaniu i wyposażaniu obiektów zaawansowanych technologicznie, a także zrównoważonych, w których stosowane są rozwiązania spełniające wysokie standardy środowiskowe.Czytaj dalej

Popularne

Zapisz się do Newslettera!

Otrzymuj aktualizacje bezpośrednio do swojej skrzynki odbiorczej.

Wysyłaj mi Newsletter (w każdej chwili możesz zrezygnować z subskrypcji).

 

Zapisz się do Newslettera!

Na podany przez Ciebie adres e-mail będziemy wysyłać informacje o nowo wydanym numerze "Kuriera Drzewnego", nowych artykułach oraz o nowo dodanych ogłoszeniach

   

Tak, wysyłaj mi swój Newsletter! (w każdej chwili możesz zrezygnować z subskrypcji).