Connect with us
 
dove acquistare levitra cialis €11.93


Aktualności

IKEA przystąpiła do Ogólnopolskiej Izby Gospodarczej Producentów Mebli

Wiadomości OIGPM

Dodane:

/

Kurier Drzewny
Fot. Materiały prasowe

OIGPM

 

IKEA

Katarzyna Warchał, Członkini Zarządu IKEA Purchasing Services Polska. Fot. Materiały prasowe

Najważniejsza organizacja meblarska w Polsce ma kolejnego nowego członka. Do OIGPM dołączyło właśnie polskie przedstawicielstwo szwedzkiego giganta. O tym, co stoi za tą decyzją oraz o planach związanych z obecnością w Ogólnopolskiej Izbie Gospodarczej Producentów Mebli, mówi Katarzyna Warchał, Członkini Zarządu IKEA Purchasing Services Polska.

Źródło: OIGPM

 

Co zadecydowało o Państwa przystąpieniu do Ogólnopolskiej Izby Gospodarczej Producentów Mebli?

W IKEA kierujemy się naszą wizją, którą jest tworzenie lepszych warunków codziennego życia dla wielu ludzi. Zakupy zawsze były dla nas istotnym czynnikiem wnoszącym wkład w realizację wizji i idei działalności IKEA. Nieustannie podejmujemy działania w zakresie współpracy i wspólnego rozwoju z naszymi dostawcami. Członkostwo w Ogólnopolskiej Izbie Gospodarczej Producentów Mebli widzimy jako dbałość o rozwój meblarstwa w Polsce, w którym chcemy czynnie i aktywnie brać udział.

 

Jakie wyzwania stojące przed branżą meblarską w Polsce uważacie Państwo za najbardziej istotne z punktu widzenia IKEA?

Dbałość o integracje i dobry dialog to podstawa poradzenia sobie z obecną trudną sytuacją na świecie i przygotowaniem się na najbliższą przyszłość. Koszty surowców naturalnych i energii obecnie budzą największy niepokój. Widzimy także potrzeby związane ze zmieniającym się rynkiem pracy i konieczność uczynienia z naszej branży atrakcyjnego miejsca pracy dzisiaj i w przyszłości. Mamy nadzieję, że nasza obecność w Ogólnopolskiej Izbie Gospodarczej Producentów Mebli wesprze branżę meblarską w Polsce.

 

Jakie mają Państwo plany związane z aktywnością w Izbie?

IKEA Purchasing Services to przedstawicielstwo, które działa jako łącznik pomiędzy dostawcami a działalnością IKEA na całym świecie. Budujemy długoterminowe partnerstwo i relacje oparte na zaufaniu, intensywnym rozwoju i długoterminowych celach. IKEA Purchasing współpracuje w Polsce ze 192 partnerami biznesowymi (79 dostawców mebli, 46 dostawców komponentów, 10 dostawców żywności i 57 usług transportowych). Ponad 18% globalnej produkcji dla IKEA pochodzi z Polski. Chcemy rozwijać się wraz z branżą meblarską w Polsce. Wierzymy, że nasza obecność w Izbie przyniesie ciekawe pomysły i owocne rozwiązania. Z chęcią podzielimy się naszą wiedzą, a także poszerzymy nasze horyzonty, biorąc udział w spotkaniach z członkami Izby.

 

Reklama

OIGPM

Ogólnopolska Izba Gospodarcza Producentów Mebli została powołana w 1996 r. w celu reprezentowania i obrony interesów zrzeszonych w niej podmiotów gospodarczych oraz kształtowania w obrocie gospodarczym zasad dobrego obyczaju i uczciwej konkurencji. Misją Izby jest integracja polskiej branży meblarskiej, umożliwienie firmom współuczestnictwa w kształtowaniu rozwoju swojego sektora, aktywne promowanie polskich mebli w kraju i na świecie oraz wspieranie dążeń do zapewnienia konsumentom pełnej satysfakcji z zakupu i użytkowania wyrobów polskiego przemysłu meblarskiego.

 

Zapisz się do Newslettera!

Na podany przez Ciebie adres e-mail będziemy wysyłać informacje o nowo wydanym numerze "Kuriera Drzewnego", nowych artykułach oraz o nowo dodanych ogłoszeniach

   

Tak, wysyłaj mi swój Newsletter! (w każdej chwili możesz zrezygnować z subskrypcji).

"Kurier Drzewny" Miesięcznik branży drzewnej, meblarskiej i leśnej. Jesteśmy obecni na rynku wydawniczym od 2008 roku. KONTAKT z nami: kontakt@kurierdrzewny.eu. Przeglądaj wydania Online: E-wydania. Reklamuj się u nas: Oferta www. Reklama w wydaniu drukowanym: Oferta. Artykuły w Kurierze Drzewnym: Artykuły.

Czytaj dalej
Reklama
Kliknij aby skomentować

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Aktualności

Nowa Rada Polskiej Izby Gospodarczej Przemysłu Drzewnego

Dodane:

/

PIGPD
Od lewej: Artur Pudełko, Maksymilian Stępień, Marcin Walczak, Piotr Poziomski – Prezydent PIGPD, Jerzy Abramczyk, Mariusz Benedykciński, Marek Szumowicz, Jakub Pietraszkiewicz, Antoni Gawiński, Dawid Jakubowski, Aneta Wilińska. Fot. PIGPD

W dniu 17 marca 2023 roku Walne Zgromadzenie Członków Polskiej Izby Gospodarczej Przemysłu Drzewnego wybrało nową Radę Izby na kadencję w latach 2023-2027.

 
Opr. (red)
 
Prezydentem PIGPD został Piotr Poziomski (SERWISPALET Sp. z o.o.). Do Rady Izby zostali powołani:
• Jerzy Abramczyk – Tartak Abramczyk
• Mariusz Benedykciński – HAMAR A.M. Benedykcińscy Sp. j.
• Antoni Gawiński – Jawor-Parkiet
• Dawid Jakubowski – Biomasa Partner Group
• Jakub Pietraszkiewicz – Wolman Wood and Fire Protection
• Maksymilian Stępień – Gas Partner Sp. z o.o.
• Marek Szumowicz – KPPD Szczecinek S.A.
• Artur Pudełko – ARTDREW s.c.
• Marcin Walczak – WALCZAK – podłogi drewniane
• Aneta Wilińska – BHZ Drewno Sp. z o.o.
 
Jednocześnie PIGPD podziękowała Markowi Kubiakowi oraz członkom Rady Izby minionej kadencji za aktywną pracę na rzecz polskiego przemysłu drzewnego.

 

PIGPD

Od lewej: Artur Pudełko, Maksymilian Stępień, Marcin Walczak, Piotr Poziomski – Prezydent PIGPD, Jerzy Abramczyk, Mariusz Benedykciński, Marek Szumowicz, Jakub Pietraszkiewicz, Antoni Gawiński, Dawid Jakubowski, Aneta Wilińska. Fot. PIGPD

 

Zapisz się do Newslettera!

Na podany przez Ciebie adres e-mail będziemy wysyłać informacje o nowo wydanym numerze "Kuriera Drzewnego", nowych artykułach oraz o nowo dodanych ogłoszeniach

   

Tak, wysyłaj mi swój Newsletter! (w każdej chwili możesz zrezygnować z subskrypcji).

Czytaj dalej

Aktualności

1,5 miliarda euro obrotu w 2022 roku

Wzrost obrotów Grupy Hettich

Dodane:

/

Hettich
Wizualizacja wielofunkcyjnej hali produkcyjnej budowanej w Kirchlengern w Niemczech. Fot. Grupa Hettich

W 2022 roku Grupa Hettich osiągnęła obrót w wysokości około 1,5 mld euro, co stanowi 10% wzrost w porównaniu do poprzedniego roku.

 

Kurier Drzewny

Uczniowie Hettich Education Academy przygotowujący się do wykonywania zawodu. Fot. Grupa Hettich

Rok wzrostów

Grupa Hettich, jeden z największych producentów okuć meblowych na świecie z siedzibą główną w Kirchlengern, osiągnęła w 2022 roku obrót w wysokości około 1,5 mld euro. Po fantastycznym 2021 roku, w którym odnotowano wzrost rzędu ponad 26%, w 2022 roku w porównaniu z rokiem minionym osiągnięto wzrost o niemal 10%. Udział rynków zagranicznych wyniósł 74%. Grupa Hettich zainwestowała na całym świecie 125 milionów euro w nowe produkty, budynki i maszyny. Obecnie Grupa Hettich zatrudnia na całym świecie niemal 8000 pracowników, z czego prawie 3 800 w Niemczech.

 

Nadszedł odczuwalny spadek gotowości do inwestycji

Wzrost popytu na rynku wyposażenia wnętrz, który rozpoczął się w drugim półroczu 2020, utrzymał się aż do połowy roku 2022. Temat pięknych mieszkań i ich wyposażenia był dla inwestorów na całym świecie jednym z najważniejszych. Wielu ludzi zainwestowało w tym czasie w swoje wymarzone meble. Grupa Hettich dołożyła wszelkich starań, aby wspólnie z klientami, zapewnić możliwie wielu inwestorom nowe, piękne produkty do wykończenia ich domów i mieszkań. Stale działa także w segmencie DiY. Wspiera go swoimi rozwiązaniami przeznaczonymi właśnie dla majsterkowiczów i szeroko rozumianego rynku D-It-Yourself.

 
Po długim okresie wzmożonego popytu na rynku mebli w drugiej połowie 2022 roku w wielu krajach Grupa Hettich zaczęła mierzyć się z odczuwalnym spadkiem gotowości do inwestycji zarówno u klientów instytucjonalnych, jak i indywidualnych. Wysoka inflacja w wielu regionach świata oraz stale rosnące ceny energii i gazu sprawiły, że w 2022 roku ceny zarówno dla przedsiębiorstw zrzeszonych w Grupie Hettich, jak i dla klientów indywidualnych, osiągnęły niespotykany wcześniej, wysoki poziom.

 
– Produkty codziennej potrzeby, energia oraz meble podrożały tak bardzo, że w 2022 roku konsumenci w różnych zakątkach świata zaczęli w swoich decyzjach zakupowych kierować się zupełnie nowymi priorytetami – mówi Jana Schönfeld, Dyrektor Zarządzająca Grupy Hettich.

 

Współpraca na całym świecie i radość z prowadzonych działań

– Ostatnie miesiące wykorzystaliśmy na zacieśnienie współpracy między naszymi oddziałami, operującymi po całym świecie. Wspólnie omawiamy nowe pomysły i poprawiamy istniejące już procesy. Ale przede wszystkim czerpiemy radość ze wspólnej pracy – podkreśla Jana Schönfeld. – Przykładem jest trzydniowy, międzynarodowy event Future Days, w ramach którego koleżanki i koledzy z całego świata mieli okazję wymienić się doświadczeniami, a także wziąć udział w webinarach, spotkaniach i szkoleniach przygotowanych przez zewnętrznych ekspertów.

 
– Nasze koleżanki i koledzy mieli do dyspozycji w sumie 62 eventy online, a także kilkanaście wydarzeń organizowanych stacjonarnie w naszych oddziałach na całym świecie – dodaje Sascha Groß z Zarządu Grupy Hettich, opisując nowy format szkoleniowy, którego podstawą były zagadnienia dotyczące strategii przedsiębiorstwa.

Reklama

 

Cel: zrównoważony rozwój

Długoterminowym celem Grupy Hettich jest połączenie sukcesu ekonomicznego z odpowiedzialnością społeczną i ekologiczną.
– Naszymi dzisiejszymi działaniami chcemy zapewnić nam wszystkim lepsze jutro – podkreśla Jana Schönfeld.

 
W kontekście odpowiedzialności społecznej przedsiębiorstwo wykazuje troskę o swoich pracowników. Zdrowe środowisko pracy oraz jej bezpieczeństwo mają tu ogromne znaczenie. Aby w przyszłości pracownicy mogli cieszyć się dobrym zdrowiem w Grupie Hettich wdrażane są różnego rodzaju programy profilaktyki zdrowotnej. W centrum ich zainteresowania jest fizyczne i psychiczne zdrowie wszystkich pracowników Hettich. Przykładem są programy aktywizujące ruchowo wdrażane na produkcji. Ponadto Hettich pracuje nad wykorzystaniem egzoszkieletów jako fizycznego wsparcia dla pracowników w trakcie wykonywania różnych czynności.

 
Poza tym Hettich angażuje się w inicjatywy dla wykształconego i sprawiedliwego społeczeństwa.

 
– Wspieramy społeczne inicjatywy naszych koleżanek i kolegów na całym świecie, wspieramy różnorodność w naszych oddziałach i angażujemy się lokalnie w projekty odpowiedzialne społecznie. Bardzo wcześnie nawiązujemy kontakty z młodymi ludźmi, pokazując im jak od podszewki wygląda nasza praca i inspirując do rozpoczęcia ich przygody zawodowej właśnie z nami – dodaje Jana Schönfeld.

 
Szczególnie poważnie od dawien dawna Hettich traktuje odpowiedzialność za środowisko. W swoich siedzibach Grupa Hettich chce pozostać firmą neutralną ekologicznie, chce chronić zasoby oraz podwyższać efektywność energetyczną, a także znacząco zwiększać możliwości poddawania własnych produktów procesom recyklingu.

 

Inwestowanie we wspólną przyszłość

Od czasu założenia w 1888 roku rodzinne przedsiębiorstwo Hettich stale się rozwija. Z tego względu już czwarte pokolenie innowacyjnie prowadzi firmę, która z roku na rok staje się coraz silniejsza. W minionym roku Grupa Hettich zainwestowała 125 milionów euro w nowe produkty, projekty infrastrukturalne, budynki, linie produkcyjne, oprogramowanie wspierające digitalizację, a także w rozszerzenie mocy produkcyjnych.

 
– Budowa nowej multifunkcyjnej hali produkcyjnej w Kirchlengern przebiega zgodnie z planem. Już na początku lutego będziemy świętować zawieszenie wiechy. Niezmiernie cieszymy się, że wszystko przebiega zgodnie z założeniami – informuje Sascha Groß.

Reklama

 

Optymistycznie patrzą w przyszłość

Wyzwania takie jak: wysokie ceny stali i energii, stale rosnące koszty logistyczne, ryzyka geopolityczne i ciągle jeszcze niepewne zaopatrzenie w gaz w dalszym ciągu będą towarzyszyć przedsiębiorstwu.

 
– Nie analizujemy jednak wyłącznie nadchodzących miesięcy, lecz myślimy i planujemy długoterminowo – uzupełnia Sascha Groß – Różne regiony świata, w których jesteśmy aktywni, rozwijają się w różnym tempie. Z tego względu elastycznie dopasowujemy się do potrzeb naszych klientów w różnych krajach i chcemy wykorzystać drzemiące w nich potencjały. Zespoły pracowników Hettich wraz z naszymi klientami będą pracowały nad nowymi (mobilnymi) koncepcjami przestrzeni biurowych oraz nad projektami, których zadaniem jest zoptymalizowanie segmentu Do-It-Yourself. Hettich pełen optymizmu patrzy na światowe potencjały i możliwości wzrostu. Wolne moce produkcyjne zostaną wykorzystane do zaspokojenia potrzeb obecnych i nowych klientów.

 

Hettich

Sascha Groß i Jana Schönfeld, Zarząd Grupy Hettich. Fot. Grupa Hettich

 

Zapisz się do Newslettera!

Na podany przez Ciebie adres e-mail będziemy wysyłać informacje o nowo wydanym numerze "Kuriera Drzewnego", nowych artykułach oraz o nowo dodanych ogłoszeniach

   

Tak, wysyłaj mi swój Newsletter! (w każdej chwili możesz zrezygnować z subskrypcji).

Czytaj dalej

Aktualności

27-procentowy wzrost

Wyniki finansowe

Dodane:

/

Salvamac
Ziemowit Dołkowski i Christian Salvador, właściciele z Grupy Salvamac. Fot. Salvamac

Grupa Salvamac ocenia 2022 rok jako „absolutnie pozytywny”. Przedsiębiorstwo odnotowało wzrost o 27 procent w porównaniu z rokiem poprzednim.

 
– Miniony rok określamy jako pozytywny okres i spodziewamy się, że przedłuży się on na przynajmniej pierwszą część bieżącego – wyjaśniają Christian Salvador i Ziemowit Dołkowski z Grupy Salvamac, komentując wyniki zakończonego 2022 roku. – To było dwanaście intensywnych miesięcy i ogrom pracy dla naszej firmy, której historia oparta jest na doświadczeniu i energii ludzi pracujących w tym sektorze od dziesięcioleci. To dzięki naszemu doświadczeniu osiągnęliśmy doskonały rok finansowy 2022 oraz odnotowaliśmy wzrost obrotów o 27 procent w porównaniu z rokiem poprzednim.

 
Do elementów, które pozwoliły na osiągniecie doskonałego 2022 roku, zalicza się potwierdzenie uznania przez rynki na całym świecie dla maszyn zaprojektowanych i zbudowanych przez włosko-polską firmę. Grupa osiągnęła zaskakujące wyniki sprzedażowe w świecie okien i drzwi dzięki pile optymalizującej „Superpush 200”. Wszystko to za sprawą ewolucji oprogramowania i łatwości połączeń rozwiązań Przemysłu 4.0, co okazało się zwycięskim rozwiązaniem w małych i średnich przedsiębiorstwach w tym sektorze. Ubiegły rok kalendarzowy przyniósł większe zainteresowanie najbardziej zaawansowanymi rozwiązaniami firmy Salvamac, automatycznymi lub półautomatycznymi, które mogą integrować się z systemami zarządzania i ułatwiać codzienną pracę dzięki systemom drukowania etykiet czy odczytu kodów kreskowych.

 
Był to także ważny rok ze względu na nowości produktowe, a wśród nich październikowa premiera szybkiej piły optymalizującej „Salvacut 5000” o wydajności do 3500 mb profili na godzinę, która łączy w sobie elektronikę i innowację oraz cechuje się jednocześnie łatwą obsługą.

 
Grupa Salvamac jeszcze bardziej wzmocniła swój udział w krajach, w których jest obecna, szczególnie północnej Europie, Wielkiej Brytanii, Hiszpanii i we Włoszech.

 
Aktualnie firma skupia się na bieżącym roku. W maju zostanie oficjalnie zaprezentowany najnowszy projekt Salvamac o nazwie „WoodWe”, który ma być odpowiedzią na potrzeby operatorów i dostarczyć realnych rozwiązań.

 

Zapisz się do Newslettera!

Na podany przez Ciebie adres e-mail będziemy wysyłać informacje o nowo wydanym numerze "Kuriera Drzewnego", nowych artykułach oraz o nowo dodanych ogłoszeniach

   

Tak, wysyłaj mi swój Newsletter! (w każdej chwili możesz zrezygnować z subskrypcji).

Czytaj dalej

Aktualności

Branża spotka się w Kielcach

Targi Las-Expo odbędą się w dniach 17 – 19 marca

Dodane:

/

Las-Expo
Wystawcy zaprezentują szeroką gamę rozwiązań. Fot. Materiały organizatora

W dniach 17 – 19.03 2023 r. na terenie Targów Kielce odbędą się XXII Targi Przemysłu Drzewnego i Gospodarki Zasobami Leśnymi Las-Expo, w trakcie których można będzie zapoznać się z technologiami branżowymi. Specjaliści rynku drzewnego oraz najwięksi producenci maszyn i urządzeń w branży zapraszają na swoje stoiska. Zwiedzający poznają ofertę kilkudziesięciu firm, które zaprezentują niezbędne do prac w lesie i obróbki drewna pojazdy i narzędzia. Nie zabraknie również nowości i pokazów pracy „na żywo”.

Targi Przemysłu Drzewnego i Gospodarki Zasobami Leśnymi Las-Expo to miejsce, w którym firmy i instytucje z branży leśnej i związanej z obróbką drewna prezentują nowości w zakresie maszyn, narzędzi czy technologii. Wystawę uatrakcyjniają widowiskowe pokazy cięcia i rzeźbienia, które przyciągają licznych widzów. Wydarzenie wypełnią także prezentacje potężnych maszyn do przewozu drewna, jak również traki, rębaki i rozdrabniacze, pilarki i wiele innych. W ofercie wystawców nie brakuje środków ochrony lasu i systemów ochrony przeciwpożarowej.

Rozwiązania pod potrzeby branży

Branżę leśną wyróżniają dość trudny teren do pracy oraz spore gabaryty obrabianych przedmiotów, tu maszyny i technologie nie tylko ułatwiają przeprowadzenie robót, ale stają się wręcz ich nieodzowną częścią. Każda edycja Las-Expo przyciąga uwagę służb i pracowników leśnych, a sami wystawcy dostarczają najnowsze rozwiązania czyniące pracę sprawną i bezpieczną. To przede wszystkim pojazdy i maszyny do poruszania się po lasach oraz ścinania, przenoszenia i przewożenia surowca. Stoiska wypełniają się też narzędziami, urządzeniami do obróbki drewna, jak piły, rębaki, traki i rozdrabniacze. Prezentacja maszyn tradycyjnie odbywa się nie tylko w halach wystawienniczych, ale również na terenie zewnętrznym.

Znani dostawcy

Specjaliści rynku drzewnego oraz najwięksi producenci maszyn zaprezentują ofertę w czasie Targów Przemysłu Drzewnego i Gospodarki Zasobami Leśnymi Las-Expo. Wiele maszyn i urządzeń zobaczymy w pracy „na żywo”.

Liczne grono widzów na terenie zewnętrznym Targów Kielce obejrzy prezentacje traków wyprodukowanych przez przedsiębiorstwo Wood – Mizer. Precyzyjność cięcia w komfortowych, bezpiecznych warunkach zawsze robi wrażenie. Najnowsze, potężne traki przedstawi także firma Inter – Bis. Pilarki taśmowe i tarczowe pokaże z kolei Wirex.
W akcji goście targów zobaczą też piły znanych marek – Husqvarna i Stihl. Fachowcy będą też rzeźbić w drewnie.

Nie zabraknie środków ochrony lasu, systemów ochrony przeciwpożarowej oraz artykułów i technologii niezbędnych przy nowych nasadzeniach oraz propozycji dla gospodarki łowieckiej. Prezentacje będą miały firmy oferujące innowacyjne systemy informatyczne.
W bogatej ofercie wystawców targów przemysłu drzewnego wyróżnią się nowości.

Słoweńskie przedsiębiorstwo Krpan zaprezentuje m.in. przyczepę leśną GP 10 DF z żurawiem 8,6 K, piło-łuparkę CS 4218 w wersji mechanicznej raz wciągarki, m.in. model 7,5 EH. Z kolei Stihl pokaże serię małych pilarek łańcuchowych – modele MS 162, MS 172, MS 182 i MS 212. Dobrze sprawdzą się w przygotowywaniu drewna opałowego, pracach wokół domu czy ścince mniejszych drzew.

Wiedza i porady fachowców

Obecność specjalistów sprawia, że zwiedzający korzystają także z fachowych porad dotyczących szczegółów prowadzenia gospodarki leśnej, odnowień, możliwości zakupu drewna oraz sadzonek drzew i krzewów leśnych. Las-Expo są miejscem wymiany doświadczeń dotyczących nowych technologii, maszyn i urządzeń stosowanych w leśnictwie do wykonywania prac leśnych, monitorowania stanu lasu, planowania i analizowania.

W targach biorą udział także przedstawiciele Stowarzyszenia Przedsiębiorców Leśnych, popularyzującego innowacje w wykonywaniu prac leśnych oraz podnoszenie wiedzy w zakresie bezpiecznych metod i technologii pracy w leśnictwie.

Lasy Państwowe i edukacja społeczna

Las-Expo od 22 lat stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń polskiego rynku leśnego. Rokrocznie ich znaczenie docenia dyrektor generalny Lasów Państwowych, obejmując targi patronatem honorowym.

– Podczas wydarzenia specjaliści z Lasów Państwowych na swoim stoisku będą promować wielofunkcyjną i zrównoważoną gospodarkę leśną oraz korzyści z niej płynące dla społeczeństwa, gospodarki i przyrody. Tematem przewodnim będzie 20-lecie prowadzenia przez LP zorganizowanej, planowej edukacji leśnej społeczeństwa. Będziemy mówić również o działaniach na rzecz ochrony klimatu, mokradeł i bioróżnorodności oraz projektach Lasów Państwowych, a także innych działaniach w ramach społecznej odpowiedzialności LP – przekazuje Edyta Nowicka, kierownik zespołu ds. promocji i mediów z regionalnej dyrekcji w Radomiu.

Udział instytucji w wydarzeniu jest zaznaczany także podczas oficjalnego otwarcia – tradycją stało się, że targi rozpoczyna występ Zespołu Sygnalistów Myśliwskich.

Las-Expo

XXII Targi Przemysłu Drzewnego i Gospodarki Zasobami Leśnymi Las-Expo odbędą się w dniach 17 – 19.03 2023 r. Fot. Materiały organizatora

Zapisz się do Newslettera!

Na podany przez Ciebie adres e-mail będziemy wysyłać informacje o nowo wydanym numerze "Kuriera Drzewnego", nowych artykułach oraz o nowo dodanych ogłoszeniach

   

Tak, wysyłaj mi swój Newsletter! (w każdej chwili możesz zrezygnować z subskrypcji).

Reklama
Czytaj dalej
Reklama

Targi


Targi branży drzewnej, meblarskiej i leśnej

17-19 marca 2023
LAS-EXPO, Kielce

23-25 marca 2023
Warsaw Home Gift&Deco
Nadarzyn

25-26 marca 2023
LUBDREW, Lublin

18-23 kwietnia 2023
Salone del Mobile. Milano
Mediolan, Włochy

Reklama

DREW-BUD

Nawrocki

Dodane w tym tygodniu


Zapisz się do Newslettera!

Otrzymuj aktualizacje bezpośrednio do swojej skrzynki odbiorczej.

Wysyłaj mi Newsletter (w każdej chwili możesz zrezygnować z subskrypcji).

 

Zapisz się do Newslettera!

Na podany przez Ciebie adres e-mail będziemy wysyłać informacje o nowo wydanym numerze "Kuriera Drzewnego", nowych artykułach oraz o nowo dodanych ogłoszeniach

   

Tak, wysyłaj mi swój Newsletter! (w każdej chwili możesz zrezygnować z subskrypcji).