Trzy ciekawe rozwiązania pojawiły się ostatnio w ofercie firmy POSCH. Przeznaczone do obróbki drewna maszyny są już dostępne na naszym rynku za pośrednictwem cieszyńskiej firmy Maszyny Leśne.
Urządzenia są niezawodne, a oferowane przez nich rozwiązania zaskakują równocześnie innowacyjnością i prostotą. Konstruktorzy zadbali również o zwiększenie bezpieczeństwa i komfortu użytkowników. Maszyny są już dostępne na polskim rynku, dlatego warto przyjrzeć się bliżej ich możliwościom.
Rozpałka w sekundowym takcie
To urządzenie warto zapamiętać, bowiem ten rozpalający pomysł na łupanie produkuje w sekundowym takcie rozpałkę z krótkich okrąglaków i kantówek oraz zmienia w ten sposób resztki drewna w dochodową rozpałkę. Gotowa rozpałka produkowana i pakowana jest w jednym cyklu, co z kolei podnosi wartość krótkich kawałków drewna.
Za pomocą AutoSplit 250 i AutoSplit 350 w mgnieniu oka przetworzymy drewno na rozpałkę. Wystarczy załadować rynnę podawania drewna jego kawałkami i ustawić bezstopniowo grubość drewna, resztę załatwi automatycznie AutoSplit. Co trzy lub pięć sekund nóż w kształcie V łupie materiał wyjściowy. Poprzez rynnę lub ramię pakowania otrzymamy, zależnie od wyboru, worki układanej warstwami lub pakowanej luzem rozpałki. Dla ergonomicznej pracy wysokość robocza może być dopasowana bezpośrednio na ramie.
Model AutoSplit 250 w wersji seryjnej obrabia drewno o długości od 16 do 20 cm i na życzenie może zostać uzupełniony o opcję drewna krótkiego. Dzięki opcjonalnemu pojedynczemu ostrzu można również przetwarzać krótkie deski lub grubiznę na drewno rozpałkowe i wykorzystywać resztki z tartaków. AutoSplit 350 jest specjalistą od dłuższego drewna, do 33 cm, i nadaje się do wytwarzania drewna opałowego.
Suszenie, składowanie i dostawa drewna w nowym wydaniu
Problemy z pakowaniem drewna? Mogą stać się przeszłością, jeżeli zdecydujemy się zainwestować w system PackFix. To najnowsze urządzenie w swojej klasie oznacza szybkie i wydajne rozwiązanie do pakowania polan oraz dba o szybkie suszenie drewna. Dostępne jest w wersji stacjonarnej lub mobilnej, w zależności od aktualnych potrzeb, i daje gwarancję najwyższej prędkość w pakowaniu polan. Za pomocą PackFix polana zbierane są w bębnie i dla optymalnego suszenia owijane siatką przepuszczającą powietrze.
Jest on przyjazny, prosty w obsłudze i bezpieczny dla pracowników. Pierwszym krokiem jest zamocowanie siatki na palecie; bęben napełniający o średnicy 120 cm i wysokości 145 cm jest gotowy do napełniania. Podnoszenie, opuszczanie i obracanie za pomocą żurawia wychylnego następuje hydraulicznie. Czynności te są łatwo sterowane z jednostki obsługowej.
Dla polan o długości do 50 cm PackFix oferuje najlepszy sposób pakowania. Bęben napełniany jest polanami za pomocą przenośnika taśmowego i mieści metr przestrzenny drewna. Następnie hydrauliczne ramię wychylne podnosi bęben, podczas gdy polana są owijane za pomocą ramienia obrotowego. Kiedy wszystkie polana opakowane są siatką, jej górny koniec zostaje obcięty i zawiązany. W ten sposób powstają stabilne paczki, które można składować również w stosach, oszczędzając miejsce. Hydrauliczny stół wychylny podwaja prędkość pracy. Stają się możliwe jednoczesne napełnianie i pakowanie.
Błyskawicznie wykonany pal
Jak szybko i skutecznie korować drewno? Wystarczy zdecydować się na SchälProfi. Dzięki jego praktycznej i bezpiecznej obsłudze można każdy okrąglak szybko okorować i przygotować do wybranego przeznaczenia.
POSCH SchälProfi jest idealnym rozwiązaniem, gdy produkujemy np. płoty, ponieważ urządzenie umożliwia okorowanie i naostrzenie końca słupka w jednym przejściu roboczym. Po położeniu kłody na urządzeniu doprowadzającym, proces korowania uruchamia się automatycznie. W przypadku średnicy obrabianej kłody wynoszącej 15 cm, maszyna może obrabiać 9 metrów bieżących na minutę.
Urządzenie przytrzymujące, wbudowana dmuchawa wyrzucająca do usuwania wiórów oraz opcjonalna prowadnica do dłuższych kłód powyżej 3 metrów sprawiają, że korowanie jest tak komfortowe, jak to tylko możliwe.
Maszyna umożliwia korowanie i ostrzenie w jednym cyklu roboczym. Podczas korowania dla profesjonalistów kłoda musi być tylko położona na mechanizm podający, proces korowania rozpoczyna się automatycznie. Dzięki bezstopniowej regulacji przesuwu można wygodnie ustawiać jakość powierzchni i szybciej osiągać wymagany wynik. Mechanizm ma wbudowany wyrzut łopatkowy do odtransportowywania powstających wiórów. Opcja prowadnicy dla kłód o długości powyżej 3 metrów sprawia, że korowanie jest komfortowe.