W ostatnich tygodniach Hamech dostarczył dwa silosy przeznaczone do bezpiecznego magazynowania granulatu styropianowego siedleckiemu oddziałowi spółki Termo Organika. Po stronie dostawcy był zarówno projekt, produkcja, jak i montaż u klienta urządzeń magazynujących o łącznej pojemności ponad czterystu metrów sześciennych.
– Realizacja kontraktów dla stałych klientów, takich jak Termo Organika, ma dla nas szczególne znaczenie. Potwierdza to zarówno wiarygodność firmy, jak i to, że nasze produkty się sprawdzają oraz odpowiadają na realne rynkowe zapotrzebowanie – stwierdza Ryszard Leszczyński, prezes Hamechu należącego do Grupy KZN Bieżanów.
Warto postawić na elastyczność i rzetelność
– Dla nas liczy się rzetelność, dlatego kooperujemy z podmiotami, które nie traktują procesu sprzedaży jako jednorazowej przygody, ale są w stanie aktywnie wspierać nas na etapie projektowym, a zwłaszcza w trakcie całego cyklu życia urządzenia – mówi Daniel Mańkowski, dyrektor zakładu Termo Organika w Siedlcach. – Dlatego do wcześniej wyprodukowanych przez Hamech silosów dołączyły kolejne dwa, które wykorzystamy do bezpiecznego magazynowania granulatu styropianowego, który później wykorzystywany jest w procesie produkcji systemów izolacyjnych. Równie istotną dla nas kwestią jest elastyczność producenta silosów. Na nasze zamówienie zaprojektował i wykonał specjalną przegrodę środkową, umożliwiającą magazynowanie dwóch różnych rodzajów materiału w jednym zbiorniku – dodaje przedstawiciel Termo Organiki, największego producenta wyrobów do izolacji ze styropianu w Polsce.
Magazynowanie może być bezpieczne i proste
W podstawowym wykonaniu silosy produkowane w Hamechu służą do bezpiecznego magazynowania rozdrobnionego materiału (wióry, trociny itp.) powstałego w wyniku obróbki drewna. Te dostarczone do Siedlec zostały zaadaptowane do magazynowania granulatu styropianowego i przygotowane do podłączenia urządzeń załadowczych oraz rozładowczych używanych przez odbiorcę.
ZM Hamech sp. z o.o. to jeden z wiodących polskich producentów suszarni i kotłowni, legitymujący się blisko 70-letnim doświadczeniem w przemyśle maszynowo-drzewnym.
W 2013 roku, w wyniku procesu prywatyzacyjnego, większość udziałów w firmie (85 proc.) zakupiła Nasycalnia Podkładów w Czeremsze. Tym samym Spółka weszła pośrednio w skład Grupy Kapitałowej KZN Bieżanów. Po okresie intensywnej restrukturyzacji ZM Hamech odzyskuje rynkową pozycję. Obecnie specjalizuje się w kompleksowej realizacji obiektów suszarniano-energetycznych na bazie sprawdzonych technologii. Od 2017 roku, w ramach głównej działalności holdingu, firma zajęła się również produkcją elementów dla segmentu nawierzchni szynowych (kolejowych i tramwajowych).
Grupa KZN Bieżanów zajmuje się produkcją i dostawą elementów nawierzchniowych, kompleksową obsługą inwestycji infrastrukturalnych i wsparciem procesu eksploatacji nawierzchni torowej (utrzymanie, diagnostyka, ekspertyzy, remonty). W ostatnich latach firma nabyła udziały w Nasycalni Podkładów w Czeremsze oraz spółce zajmującej się obsługą bocznic i usługami logistycznymi – Vistula Rail Operator. W 2013 roku z KZN „Bieżanów” wydzielono spółkę KZN Rail odpowiedzialną za realizację inwestycji związanych z nawierzchnią szynową. KZN & TALEGRIA zajmuje się produkcją i sprzedażą konstrukcji przeznaczonych dla systemów kolei dużych prędkości.
W skład Grupy wchodzi także spółka handlowa KZN Bahntechnik zajmująca się sprzedażą i dystrybucją produktów w Niemczech. W ostatnich latach przychody Grupy KZN Bieżanów wyniosły około 500 mln złotych i pozwoliły ulokować się na liście 500 największych przedsiębiorstw dziennika „Rzeczpospolita”.