Connect with us
 
 
 
vardenafil hcl 5 mg o simile €33.08

Dodane:

/

"Kurier Drzewny" Miesięcznik branży drzewnej, meblarskiej i leśnej. Jesteśmy obecni na rynku wydawniczym od 2008 roku. KONTAKT z nami: kontakt@kurierdrzewny.eu. Przeglądaj wydania Online: E-wydania. Reklamuj się u nas: Oferta www. Reklama w wydaniu drukowanym: Oferta. Artykuły w Kurierze Drzewnym: Artykuły.

Czytaj dalej
Reklama

Tarcica modrzewiowa

- Nawiąże stałą współpracę

Tarcica modrzewiowa

Tarcica modrzewiowa

- Oferujemy do sprzedaży

Tarcica modrzewiowa

Lignuma - linia do produkcji

deski paletowej

Lignuma - linia do produkcji deski paletowej

Kliknij aby skomentować

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Filmy

Kiilto Polska – DREMA 2022

Dodane:

/

Kiilto Polska - DREMA Fair 2022

Czytaj dalej

Filmy

Trak przemysłowy Wood-Mizer WB2000 w nowoczesnym przedsiębiorstwie tartacznym

Tartacznictwo

Dodane:

/

Kurier Drzewny
Jednym z ważniejszych elementów składowych linii produkcyjnej opartej na traku WB2000 jest rampa załadowcza, która pozwala na sprawny załadunek materiału na łoże. Fot. Wood-Mizer

Linie produkcyjne Wood-Mizer do wysoko wydajnej obróbki drewna cieszą się coraz większą popularnością w zakładach tartacznych w kraju i na świecie. Od 2015 roku już blisko 100 zakładów tartacznych zaufało maszynie WB2000, która pozwala swoim właścicielom na znaczny wzrost wydajności produkcji i szybszy rozwój przedsiębiorstwa. Trak przemysłowy WB2000 w połączeniu z rampą załadowczą i stołem sortującym został zainstalowany m.in. w firmie AiM Trak Michał Nowakowski, w miejscowości Gwizdały w województwie mazowieckim. Niedawno w siedzibie AiM Trak Michał Nowakowski odbyła się prezentacja tego jednego z najmocniejszych i najbardziej wydajnych rozwiązań Wood-Mizer. Przedstawiamy opis tego rozwiązania, a dodatkowo zachęcamy do obejrzenia filmu z tej prezentacji, który znajduje się na końcu tekstu.

Podniesienie produktywności

Optymalnie zaprojektowane przez inżynierów Wood-Mizer, oparte na solidnych i mocnych trakach przemysłowych linie tartaczne, są w stanie podnieść produktywność zakładu czasami nawet kilkukrotnie. Rozwiązania techniczne dobrane indywidualnie do potrzeb danego zakładu pozwalają na automatyzację procesów obróbki i ograniczenie zaangażowania pracowników fizycznych. Dzięki maksymalizacji uzysku drewna z każdej kłody linie tartaczne produkują ograniczoną ilość odpadów, a przy tym nie pochłaniają dużej ilości energii podczas działania.

 

Zalety dwóch technologii

Trak przemysłowy Wood-Mizer WB2000 to maszyna łącząca w sobie zalety technologii wąskotaśmowej i szerokotaśmowej. Przedsiębiorcy cenią go przede wszystkim za precyzyjnie działającą głowicę tnącą, dogodną obsługę dzięki panelowi dotykowemu, joystickom i kamerom oraz masywną konstrukcję łoża z wydajnym układem hydrauliki. Trak WB2000 może działać jako niezależna maszyna tartaczna lub jako urządzenie będące częścią linii produkcyjnej, którą można konfigurować w szerokim zakresie.

 

Głowica i brzeszczoty w traku WB2000

Trak WB2000 został zaprojektowany do pracy z brzeszczotami o szerokości 50 mm, 75 mm lub 100 mm, które zakładane są na żeliwne koła o średnicy 800 mm. Aby poprawnie skonfigurować traka, tzn. dobrać odpowiednie koła i bloczki prowadzące brzeszczot, klient musi przed złożeniem zamówienia zaznaczyć, na jakich brzeszczotach będzie pracował. Jeśli klient zdecyduje się na brzeszczoty o szerokości 50 mm lub 75 mm, będzie mógł regenerować je na urządzeniach Wood-Mizer, np. na ostrzarce BMS600 oraz rozwieraku BMT300.

– Brzeszczoty o szerokości 100 mm wymagają zastosowania bardziej skomplikowanego procesu regeneracji, a operator musi mieć odpowiednią wiedzę i doświadczenie z tego zakresu. Większość maszyn WB2000, na jakie decydują się klienci to traki współpracujące z brzeszczotami o szerokości 75 mm – zaznacza Adam Kubiak, menedżer Sprzedaży Maszyn Przemysłowych w firmie Wood-Mizer.
Na każdym kole brzeszczotu zamontowano filc nawilżany olejem i skrobak do zwilżania i oczyszczania powierzchni koła, a w tylnej części obudowy umieszczono dozownik oleju. Proces nawilżania kół można kontrolować poprzez niewielkie okienka inspekcyjne. Zalecana dawka to 2-3 kropli oleju na 5 sekund działania kół.

ReklamaTrak WB2000 został standardowo wyposażony w układ LubeMizer do czyszczenia i chłodzenia brzeszczotu. To bardzo wydajny mechanizm dozujący chłodziwo pod ciśnieniem poprzez dysze umieszczone pod i nad brzeszczotem. Natrysk detergentu może odbywać się w trybie ciągłym lub pulsacyjnym (przydatnym szczególnie gdy użytkownik przeciera twarde gatunki drewna). Głowica może być opcjonalnie wyposażona w korowarkę, zwiększającą żywotność brzeszczotu. Węgliki spiekane nalutowane na tarczę piły korowarki mają szerokość 5 mm i robią niewielkie nacięcie w kłodzie, umożliwiając brzeszczotowi wejście w czysty materiał. W firmie pana Nowakowskiego, trak WB2000 nie ma na wyposażeniu korowarki, gdyż do tego celu używana jest oddzielna maszyna do korowania całych kłód. Opcjonalnym wyposażeniem jest też wskaźnik laserowy, pokazujący aktualną pozycję brzeszczotu w drewnie, co znacznie usprawnia wizualną kontrolę procesu cięcia.
Z tyłu obudowy znajduje się ręczna pompka oleju do naciągu brzeszczotu, współpracująca ze zbiornikiem oleju, którego rolą jest utrzymywanie naciągu na właściwym poziomie. Zbiornik (akumulator) oleju pełni funkcję regulującą naciąg brzeszczotu, gdy ten wchodzi podczas cięcia w twardszą strukturę albo natrafia na jakiś sęk. W takim momencie brzeszczot pracuje pod większym obciążeniem i chwilowo się luzuje, a silnik pobiera więcej prądu. Zastosowanie akumulatora z olejem sprawia, że proces cięcia jest stabilny i dokładny cały czas, bez względu na strukturę kłody. Trak WB2000 może być opcjonalnie wyposażony w elektryczną pompkę oleju, załączaną z panelu operatora. O wybór układu naciągu brzeszczotu (pompa manualna, bądź elektryczna) klient również jest proszony przed złożeniem zamówienia.

Poprawną wartość naciągu brzeszczotu wskazuje naklejka umieszczona tuż przy pompie naciągu. Dla brzeszczotów 3’’ i 4‘’ zaleca się nie przekraczać wartości naciągu, które umieszczone są na naklejce informacyjnej.
– Odradzamy przekraczanie zalecanych wartości naciągu, gdyż skraca to żywotność brzeszczotu, a w najgorszym wypadku może doprowadzić do uszkodzenia głowicy. Jeśli brzeszczot nie tnie prosto, należy dokonać regulacji kół lub wymienić go na nowy – mówi Adam Kubiak.

 

Silnik główny i mechanizm posuwu głowicy

Po lewej stronie głowicy zamontowano silnik główny elektryczny, który w wersji standardowej ma moc 30 kW, a w wersji mocniejszej 37,5 kW. Mimo że wersja mocniejsza jest opcjonalna, cieszy się ona największą popularnością wśród klientów. Silnik główny może być wyposażony w falownik (altivar), który kontroluje prędkość liniową brzeszczotu (18-32 m/s), co znacznie usprawnia proces przecierania drewna, zwłaszcza, gdy operator przeciera drewno zarówno miękkie, jak i twarde.

Trak WB2000 bez falownika kontrolującego prędkość liniową brzeszczotu może pracować z dwiema prędkościami – 22 m/s dla drewna twardego lub 26 m/s dla miękkiego. Zmiana z jednej prędkości na drugą dokonywana jest mechanicznie, poprzez założenie odpowiedniego zestawu rolek i pasków. Należy pamiętać o podaniu informacji o wyborze rodzaju regulacji prędkości liniowej brzeszczotu (manualna, bądź z falownikiem) podczas składania zamówienia, ponieważ dodanie falownika możliwe jest tylko na etapie produkcji maszyny.
Do posuwu głowicy w poziomie zastosowano przekładnię walcowo-stożkową marki NORD o wysokiej sprawności (97-98%), co w praktyce oznacza niższe zapotrzebowanie reduktora na moc (moc silnika 2,2 kW).

– Kontrolę nad układem sprawuje program podobny do oprogramowania stosowanego w windach. Gdy chcemy ustawić głowicę na pewnej wysokości, jest ona poruszana i zatrzymywana przez falownik kontrolowany przez sterownik PLC, a w momencie, gdy głowica jest już na właściwej wysokości, włączany jest hamulec. Rolą hamulca jest w tym przypadku wyłącznie utrzymanie głowicy w danym położeniu, a nie jej hamowanie. Rozwiązanie takie ogranicza wydzielanie ciepła i znacznie wydłuża trwałość całego układu – zapewnia specjalista.
Reduktory do posuwu głowicy w pionie znajdują się po obu stronach ramy i współpracują z łańcuchami. Dzięki temu mechanizmowi, szeroka i ciężka głowica sprawnie i stabilnie porusza się podczas cięcia materiału. Maksymalna prędkość cięcia wynosi 60m/min, a prędkość cofania głowicy to nawet 100 m/min. Pracą posuwu głowicy steruje kontroler PLC, który na bieżąco analizuje jej położenie i w momencie, gdy głowica zbliża się do zderzaków tylnych, wyhamowuje jej ruch.

Trak WB2000 standardowo wyposażony jest w dwie kamery do kontroli procesu cięcia – są one umieszczone na głowicy, tuż przy silniku głównym. Pierwsza kamera używana jest do podglądu brzeszczotu podczas cięcia, a druga do obserwacji ruchu głowicy wstecz. Obraz przekazywany jest do kabiny operatora na monitor, do którego można opcjonalnie podłączyć kolejne dwie kamery (rejestrator przygotowany jest na podłączenie łącznie 4 kamer).

 

Łoże i funkcje hydrauliczne

Rama traka to ciężka i solidna konstrukcja oparta na dwóch ceownikach (o szerokości 400 mm) biegnących wzdłuż łoża. Rama ma budowę modułową, więc umożliwia elastyczną konfigurację łoża. Funkcje hydrauliki i wyposażenie łoża są podobne do innych traków Wood-Mizer – jest tu docisk na podwójnym pręcie, oporki boczne, dwa obracaki łańcuchowe i trzy rolki pędne, którymi można sterować niezależnie. Do napędu hydrauliki wykorzystano pompę 7,5 kW (o przepływie 27 l/min), lecz opcjonalnie można zastosować pompę 11 kW (o przepływie 50 l/min).
– Większość traków WB2000 zamawianych jest ze standardową pompą hydrauliczną, ponieważ zbyt szybka hydraulika nie jest wygodna w obsłudze – operator musi bardzo uważnie kontrolować szybko działające funkcje łoża – stwierdza Adam Kubiak.

ReklamaDla klientów chcących przecierać dłuższe kłody, rekomendowane jest wyposażenie traka w dociski dwukierunkowe (hold-down clamps), przyciskające kłody do łoża ze zwiększoną siłą.
Trak WB2000 w firmie pana Nowakowskiego wyposażony został w przenośnik taśmowy o regulowanym kącie, umożliwiający transport ściętego materiału na moduł odbioru (tutaj to stół sortujący). Przed przenośnikiem zamontowana jest rolka amortyzująca, która amortyzuje odbiór upadającej deski. Opcjonalnie, trak WB2000 może być wyposażony w tzw. przenośnik podążający, który nie jest zintegrowany bezpośrednio z ramą traka, lecz stanowi samodzielną konstrukcję.

– Przenośnik podążający, jak nazwa wskazuje, unosi się i „podąża” za piłą, a jego kąt jest odwrotny niż w przenośniku standardowym. To urządzenie jest szczególnie przydatne w przypadku przecierania kłód o dużych średnicach. Ciężkie i twarde deski mają wówczas tendencję do łamania się podczas upadku (np. deski dębu) – tłumaczy Adam Kubiak.
Jednym z ważniejszych elementów składowych linii produkcyjnej opartej na traku WB2000 jest rampa załadowcza, która pozwala na sprawny załadunek materiału na łoże. Standardowo dostępne są rampy załadowcze Wood-Mizer o długościach 3,6 m oraz 6 m. Wyposażone są w 2 lub 3 łańcuchy prowadzące. Na życzenie klienta rampa załadowcza może być skonfigurowana w taki sposób, aby jak najlepiej odpowiadała wymaganiom danego przedsiębiorstwa.

– Dla niektórych klientów budujemy konfigurację dwóch ramp ustawionych jedna za drugą. Krótszą rampę umieszczamy wewnątrz hali produkcyjnej, a dłuższą na zewnątrz. Na rampie zewnętrznej gromadzi się zapas kłód wystarczający na dzień pracy, a na wewnętrznej trzyma się 2-3 kłody gotowe do natychmiastowego załadunku. Można w ten sposób ograniczyć otwieranie i zamykanie hali w zimowe dni i zaoszczędzić trochę ciepła – wyjaśnia Adam Kubiak.

Najnowszą wersją rampy jest wersja Heavy-Duty, czyli rampa o wzmocnionej konstrukcji, przygotowana do cięższych warunków pracy. Rampa HD została wyposażona w łańcuchy transportowe na ramionach załadunkowych, co pomaga w płynniejszym przekazaniu kłody z rampy na łoże traka.

Tuż za trakiem znajduje się stół sortujący o budowie modułowej, pozwalający na automatyzację odbioru materiału i przekierowanie go do dalszej obróbki. Pojedyncze moduły o długości 3 m można łączyć w klastry o maksymalnej długości 9 m (3 szt.). Klastry można powielać, co pozwala na budowanie tzw. kieszeni sortowniczych.

– W przedsiębiorstwie pana Nowakowskiego jest stół sortowniczy w wersji elektrycznej, z łańcuchami poprzecznymi wyposażonymi w zabieraki. Opcjonalnie stół możemy wyposażyć w łańcuchy chowane w zarys stołu, które będą uruchamiane pneumatycznie lub hydraulicznie. Rozwiązanie to jest zalecane, gdy materiał odbierany jest z dwóch traków ustawionych równolegle – wyjaśnia Adam Kubiak.

Linia produkcyjna może zostać rozszerzona o kolejne elementy, np. po lewej i po prawej stronie stołu można zainstalować zsuwnie, kieszenie odbiorcze, obrzynarki desek lub wielopiły. Ponadto, można zainstalować przenośnik do odbioru zrzynków lub kantówek, który przeniesie je w dowolne miejsce – np. zrzynki na rębak, a kantówkę do wielopiły.

 

Obsługa traka WB2000

Standardowe stanowisko operatora dla traka WB2000 usytuowane jest na podwyższeniu, co pozwala na swobodną kontrolę wizualną procesu cięcia (opcjonalnie może to być również klimatyzowana kabina). W firmie AiM Trak Nowakowski, miejsce pracy operatora znajduje się w specjalnie przygotowanej kabinie, wykonanej przez pracowników firmy.
Sterowanie maszyną odbywa się za pomocą dwóch joysticków i 12-calowego wyświetlacza dotykowego. Na ekranie wyświetlają się informacje o parametrach cięcia oraz przyciski ustawień, a za pomocą joysticków operator może w sposób intuicyjny sterować funkcjami maszyny. Tuż obok wyświetlacza dotykowego umieszczony został ekran z obrazem z kamer. W obecnej konfiguracji traka, operator ma wgląd na aktualną pozycję piły, widok na to, co dzieje się za trakiem, widok na stół sortujący oraz widok na maszt traka i ramę.
Dotykowy ekran operatora działa w trybie HEAD (obsługa funkcji głowicy) oraz BED (obsługa funkcji łoża). Po przełączeniu na obsługę głowicy na wyświetlaczu widzimy m.in. takie informacje jak: wysokość głowicy, pozycja posuwu, prędkość posuwu, czy aktualne obciążenie silnika głównego. Operator może obsługiwać głowicę w trybie REF, STACK oraz CRUISE, przy czym najczęściej wykorzystywane są dwa pierwsze.

ReklamaW trybie REF punktem odniesienia jest początkowa pozycja głowicy – jest on przydatny, gdy chcemy wykonać pierwsze cięcie na jednej stronie kłody, obrócić ją, znowu wykonać cięcie itd. Tryb STACK używany jest gdy punktem odniesienia jest łoże traka – a więc wtedy, gdy po dokonaniu pierwszego cięcia i ustaleniu grubości desek przecieramy kłodę do końca. W trybie STACK możemy skorzystać z gotowych programów, np. programu wytworzenia 9 desek o grubości 30 mm i jednej kantówki o grubości 165 mm. Istnieje możliwość ułożenia własnego programu cięcia i zmiany parametrów podczas pracy, jeśli to konieczne. Operator może też skorzystać z automatycznych trybów cięcia, w których, po załadowaniu kłody i wypozycjonowaniu głowicy, oznacza się początek i koniec kłody, a program sam automatycznie wykonuje cięcie (pod nadzorem operatora). Do dyspozycji jest również tryb automatycznego posuwu CRUISE, w którym operator ustala prędkość posuwu i moc przekazywaną na brzeszczot, a głowica tnie kłody z tymi parametrami, nawet po wejściu w twardszy materiał.
Obsługa hydrauliki łoża odbywa się po przełączeniu ekranu dotykowego w tryb BED – możemy tu sterować np. tzw. zaworem proporcjonalnym, odpowiadającym za prędkość działania hydrauliki. W tym trybie obsługi na 12 calowym ekranie wyświetlają się przyciski dotyczące określonych funkcji łoża, np. obracaków, zacisku centralnego, rolek poziomujących itp., wraz z danymi o przepływach. Możemy ustawić wielkość przepływu (procentowo), ograniczając szybkość działania danej funkcji (np. gdy mamy ostatnią deskę i chcemy precyzyjnie jeszcze coś wyciąć).

 

Kompleksowe rozwiązania

Tartaczne linie produkcyjne projektowane przez specjalistów Wood-Mizer to nowoczesne, kompleksowe rozwiązanie technologiczne dla przedsiębiorstw chcących zwiększyć wydajność i zautomatyzować proces produkcji. Duża elastyczność konfiguracji linii tartacznej umożliwia dokładne jej dopasowanie do wymagań i oczekiwań przedsiębiorstwa, a światowej klasy serwis i wsparcie techniczne zapewnią bezproblemową obsługę maszyn przez wiele lat.
Firma zaprasza do współpracy średnie i duże przedsiębiorstwa przerobu drzewa. Producent służy wiedzą i doświadczeniem, które z pewnością pomoże w rozwoju niejednego przedsiębiorstwa. Bezpośredni kontakt z osobą, która przeprowadziła pokaz: Adam Kubiak, menedżer Sprzedaży Maszyn Przemysłowych, email: akubiak@woodmizer.pl
Więcej informacji o produktach Wood-Mizer: www.woodmizer.pl

Obejrzyj film

W siedzibie firmy AiM Trak Michał Nowakowski odbyła się prezentacja jednej z najmocniejszych i najbardziej wydajnych maszyn Wood-Mizer – traka przemysłowego WB2000 w połączeniu z rampą załadowczą i stołem sortującym. Prezentację poprowadził menedżer Sprzedaży Maszyn Przemysłowych Adam Kubiak we współpracy z pracownikami firmy pana Nowakowskiego. Firma Wood-Mizer dziękuje gospodarzom za pomoc i zaangażowanie w realizację tego projektu!

Czytaj dalej

Filmy

Krótsza i wydajniejsza praca

Woodpecker Mirai 4500 marki SAOMAD

Dodane:

/

ITA
SAOMAD Woodpecker MIRAI 4500

Centrum obróbcze WOODPECKER MIRAI 4500 to niezawodna maszyna o nowej konstrukcji, doskonale pochłaniająca drgania. Dodatkowo wyposażona jest w opatentowany system załadunku optymalizujący cykl produkcyjny i eliminujący przestoje. Magazynek na 64 narzędzia oraz dwa wrzeciona pracujące jednocześnie na tym samym elemencie to gwarancja nieograniczonej elastyczności w pracy. Sprawdź, jakie oszczędności i korzyści przynosi inwestycja w centrum obróbcze marki SAOMAD. Maszyna dostępna jest w ofercie firmy ITA.

Kurier Drzewny

SAOMAD Woodpecker MIRAI 4500

Konkurencyjne maszyny

Firma SAOMAD stawia sobie za cel tworzenie niezawodnych, dokładnych i konkurencyjnych centrów obróbczych. 5-osiowy model WOODPECKER MIRAI 4500 jest tego przykładem, bowiem pozwala zoptymalizować przepływ produkcji, a także zredukować niepotrzebne czynności obsługi i manipulacje. W efekcie przekłada się to na skrócenie czasu pracy przy wykonywaniu określonych elementów. Maszynę stworzono na podstawie analizy strukturalnej FEM i jednocześnie całkowicie odnowiono w swojej budowie. Główne cele w tym przypadku to: zapewnienie wysokiej wydajności z niskimi kosztami, zaoszczędzenie na kosztach fundamentów oraz ułatwienie konserwacji i obsługi przez operatorów.

 

Trzy główne zalety

Unowocześnione centrum obróbcze jest wyposażone w dwa główne elektrowrzeciona, przy czym jedno jest 5-osiowe. Cechą szczególną jest to, że oba mogą pracować jednocześnie na tym samym elemencie, co gwarantuje niemal nieograniczoną elastyczność obróbki. Maszyna ma opatentowany system załadunku oraz rozładunku (z całkowicie niezależnymi wózkami), a to sprawia, że cykl produkcyjny w zakładzie zostaje zoptymalizowany oraz eliminuje się przestoje. Kolejną zaletą urządzenia jest magazynek na 64 pozycje narzędzi, dostępny dla obu silników. Co więcej, znajdziemy tutaj prosty i ergonomiczny system ręcznego załadunku i rozładunku narzędzi, który nie sprawia operatorowi trudności.

 

Nowa konstrukcja pochłania naprężenia

Dla zapewnienia jak najlepszej jakości wykonanego elementu w urządzeniu zastosowano nową konstrukcję. Centrum wykonane jest w całości ze znormalizowanej stali spawanej elektrycznie. Tym samym projektantom udało się uzyskać maksymalną sztywność konstrukcji, a to oznacza zdolność tłumienia drgań i pochłanianie naprężeń podczas obróbki.

 

ReklamaWózki do załadunku i rozładunku elementów optymalizują procesy

Zastosowany w urządzeniu system manewrowania elementami jest nowoczesny i został opatentowany przez firmę. Znajdziemy tutaj dwa wózki: prawy do załadunku i lewy do rozładunku. Na każdym z nich można automatycznie układać do 60 elementów. Tego typu system wózków z jednoczesnym automatycznym załadunkiem i rozładunkiem idealnie sprawdza się przy optymalizacji przebiegu procesu produkcji np. okien. Same wózki stanowią jednocześnie bufory magazynowe dla procesów przed obróbką i po niej. W ten sposób można prawie całkowicie wyeliminować niepotrzebne czynności oraz obniżyć koszty produkcji.

 

Jak ta koncepcja prezentuje się podczas pracy?

Prawy wózek do automatycznego załadunku 60 elementów jest wstawiany z przodu maszyny. Następnie manipulator pobiera element z wózka i umieszcza go na chwytakach roboczych. Gdy wszystkie elementy zostaną obrobione w maszynie, to operator może wstawić kolejny wózek, który jest już wypełniony elementami do obróbki. Z kolei lewy wózek jest na końcu maszyny. Po zakończeniu obróbki elementy są automatycznie pobierane przez manipulator i umieszczane bezpośrednio na nim. Także w tym przypadku, po zapełnieniu tego wózka, operator przestawia go do ścisku i może załadować kolejny.

 

Precyzyjne blokowanie elementu w trakcie pracy

Tym, co wyróżnia centrum obróbcze WOODPECKER MIRAI 4500 to doskonałe trzymanie elementu, niezależnie od jego profilu lub przekroju. Maszyna zapewnia stałą precyzję oraz maksymalną elastyczność produkcji. Jest to możliwe dzięki 22 chwytakom do blokowania elementu. W maszynie możliwy jest załadunek pojedynczego elementu o długości do 4500 mm (wewnątrz czopa) lub jednoczesny załadunek dwóch elementów (każdy z nich o maksymalnej długości do 2200 mm).

 

Trójwymiarowa obróbka na sześciu bokach

Maszyna ma elektrowrzeciono główne o mocy 19 kW, które zamontowane jest z prawej strony oraz drugi silnik 5-osiowy o mocy 15 kW z lewej. Oznacza to niemal nieograniczoną elastyczność obróbki, a także rozkroju. Dzięki centrum obróbczemu każdy element może być obrabiany trójwymiarowo na wszystkich sześciu bokach. Dodatkowe wyposażenie to specjalne silniki satelitarne do wykonywania obowiązkowych i powtarzalnych obróbek na każdym elemencie.

Kurier Drzewny

Z lewej strony zastosowano głowicę T5/D z 5 osiami i agregat M3-U4. Fot. Materiały producenta

Lewa strona:
głowica T5/D z 5 osiami i agregat M3-U4
Centrum ma zintegrowane elektrowrzeciono o mocy 15 kW w S1 i 18 kW w S6, które jest chłodzone cieczą. Znajdziemy tu uchwyt HSK-63E do elektronicznego obracania, cięcia, wiercenia, frezowania, czopowania i profilowania pod dowolnym kątem. Uchwyt umożliwia wstawienie zespołów frezujących i kątowych z automatyczną wymianą narzędzi. Zastosowany agregat M3-U4 z czterema wyjściami naprzeciwległymi służy do wiercenia DX – bocznego i czołowego.

Prawa strona: głowica uniwersalna T1 oraz agregat M1
Moc silnika elektrowrzeciona głównego wynosi 19 kW w S1 i 25 kW w S6. Zastosowana tu została odlewana konstrukcja z żebrami chłodzącymi. Chłodzenie odbywa się za pomocą cieczy. Uchwyt narzędziowy HSK-63E ma możliwość automatycznej wymiany narzędzi. Głowica wykonuje operacje czopowania, profilowania, wiercenia i frezowania.
Znajdziemy tu agregat M1 – elektrowrzeciono pionowe o mocy 4 kW do wykonywania interpolowanych otworów pionowych.

Dane techniczne WOODPECKER MIRAI 4500

Kurier Drzewny

Dane techniczne WOODPECKER MIRAI 4500

Reklama
Czytaj dalej

Filmy

Norweski tartak w LOTEN

W dniach 13 – 15 października redakcja Kuriera Drzewnego odwiedziła norweski tartak w miejscowości LOTEN, który oprócz przerobu drewna zajmuje się produkcją domów z bala.
Do suszenia drewna okrągłego wykorzystuje suszarnie próżniowe firmy MASPELL, w wydaniu grudniowym Kuriera Drzewnego będą Państwo mogli przeczytać jak funkcjonują tartaki w Norwegii.
Zapraszam do obejrzenia krótkiego filmu.

Dodane:

/

Kurier Drzewny

W dniach 13 – 15 października redakcja Kuriera Drzewnego odwiedziła norweski tartak w miejscowości LOTEN, który oprócz przerobu drewna zajmuje się produkcją domów z bala.
Do suszenia drewna okrągłego wykorzystuje suszarnie próżniowe firmy MASPELL, w wydaniu grudniowym Kuriera Drzewnego będą Państwo mogli przeczytać jak funkcjonują tartaki w Norwegii.
Zapraszam do obejrzenia krótkiego filmu.

Czytaj dalej
Reklama

Targi


Targi branży drzewnej, meblarskiej i leśnej


18-21 października 2022

SICAM; Pordenone, Włochy

12-15 stycznia 2023
DOMOTEX, Hanower, Niemcy

31 stycznia – 3 lutego 2023
BUDMA, Poznań

21-24 lutego 2023
MEBLE POLSKA, Poznań

7-9 marca 2023
WOOD TECH WARSAW EXPO
Nadarzyn

Reklama

Dodane w tym tygodniu

Kurier Drzewny

Zapisz się do Newslettera!

Wysyłaj mi Newsletter (w każdej chwili możesz zrezygnować z subskrypcji).

 

Zapisz się do Newslettera!

Na podany przez Ciebie adres e-mail będziemy wysyłać informacje o nowo wydanym numerze "Kuriera Drzewnego", nowych artykułach oraz o nowo dodanych ogłoszeniach

   

Tak, wysyłaj mi swój Newsletter! (w każdej chwili możesz zrezygnować z subskrypcji).