Polcomm nie wykonuje typowych narzędzi, ale wychodzi naprzeciw potrzebom swych odbiorców. W celu optymalnego doboru rozwiązań narzędziowych dokładnie zapoznaje się z parkiem maszynowym klienta, zakresem wykonywanych operacji i wykorzystywanych materiałów. Doświadczeni doradcy techniczni potrafią pomóc w doborze narzędzi, zaproponować zmiany w procesach obróbki oraz wesprzeć we wdrożeniu całościowej technologii. Firma posiada własne biuro konstrukcyjne, doświadczoną kadrę i zaawansowane programy 3D do symulacji i projektowania. Jest w stanie sprostać obecnym tendencjom rynkowym, zaprojektować i wykonać narzędzie adekwatnie do potrzeb klienta. Producenci mebli, drzwi i podłóg, chcąc się wzorniczo odróżnić od konkurencji, sięgają po narzędzia profilowe wykonywane tylko dla nich.
Polcomm to polski producent z województwa lubelskiego. Posiada dwa zakłady produkujące narzędzia skrawające w Chlewiskach koło Lubartowa. To tam produkuje narzędzia do obróbki drewna i materiałów drewnopochodnych. Firma dostarcza produkty do renomowanych producentów mebli, stolarki otworowej, podłóg i schodów.
Przedsiębiorstwo na rynku wyróżnia się innowacyjnością i elastycznością. Jest w stanie dostosować się do klienta w każdym aspekcie. Nie oferuje standardowych wyrobów z katalogu, ale swój czas, zapoznając się z konkretnymi potrzebami klientów. Służy też wiedzą, doradzając na każdym etapie. Jest ekspertem dedykowanych rozwiązań narzędziowych.
Firma produkuje narzędzia ze stali szybkotnącej, węglika spiekanego oraz diamentu polikrystalicznego. Zakres oferty można podzielić na narzędzia monolityczne, lutowane i składane lub wg sklasyfikowanych przez firmę grup produktowych: frezy i głowice trzpieniowe, frezy i głowice nasadzane, wiertła, piły tarczowe, noże wymienne oraz systemy mocowań.
Rozwiązania pod potrzeby
Podlubartowska firma posiada własne biuro konstrukcyjne, gdzie wykorzystuje zaawansowane programy 3D do symulacji i projektowania. Wszystkie produkowane narzędzia są dostosowane do wymogów konkretnej maszyny oraz rodzaju obrabianego materiału, co pozwala na optymalizację poszczególnych procesów produkcyjnych u klienta. Przedsiębiorstwo proponuje klientom szereg możliwości. W ramach poszczególnych grup asortymentowych projektuje i produkuje indywidualnie dobrane narzędzia. Oferuje wsparcie techniczne zarówno w zakresie obróbki, doboru narzędzi, jak i technologii produkcji. Często proponuje specjalne rozwiązania, wykonujące jednocześnie dwie lub trzy operacje produkcyjne. W efekcie klient osiąga krótszy czas obróbki, a tym samym zmniejszają się jego koszty produkcji.
Dedykowane rozwiązania
Wyprodukowane przez Polcomm narzędzia to wiele tysięcy dedykowanych rozwiązań. Wśród nich popularnością cieszą się narzędzia z ostrzami z diamentu polikrystalicznego. Producent wykorzystuje kilkanaście gatunków diamentu, dobierając jego rodzaj w zależności od przeznaczenia narzędzia. Diamentowe ostrze znajduje zastosowanie w obróbce litego drewna twardego i egzotycznego oraz materiałów drewnopochodnych, także tych trudnoobrabialnych, jak płyty wiórowe okleinowane lub laminowane. Polcomm poleca również narzędzia z ostrzem PCD dedykowane obróbce drewna miękkiego. Lata doświadczeń zaowocowały wyselekcjonowaniem odpowiedniego gatunku diamentu do takiego zastosowania. Diamentowe ostrze spełnia wysokie wymagania, sprosta też wygórowanym parametrom pracy, cechuje je wysoka odporność na ścieranie i obciążenia dynamiczne. Czas pracy narzędzia diamentowego, przy produkcji długich serii produkcyjnych, jest kilkudziesięcio-krotnie dłuższy niż narzędzia z węglika spiekanego.
– Nie dziwi więc fakt, że narzędzia te zyskały dużą popularność. Choć są to kosztowniejsze rozwiązania, to cenę narzędzia winniśmy odnosić do kosztu wyprodukowania jednego detalu, wówczas zyskamy właściwy obraz kosztów jego zakupu – stwierdza przedstawicielka firmy.
Liczą się wydajność i jednostkowy koszt obróbki
– Nasze narzędzia znajdują zastosowanie w wiodących gałęziach przemysłu. W sektorze drzewnym korzystają z nich producenci mebli, podłóg, schodów, drzwi, okien oraz zakłady stolarskie. Nasz profil działalności generuje określone grono firm zainteresowanych naszymi produktami. Partnerzy to często firmy korporacyjne z korzeniami w zachodniej Europie. One stawiają przed producentami narzędzi techniczne wyzwania, bo nie zadawalają się katalogowymi rozwiązaniami – relacjonuje przedstawicielka firmy. – Istotne są wydajność i jednostkowy koszt obróbki. Koszt nominalny specjalistycznego narzędzia musi się zwrócić w trakcie szybszej i jakościowo lepszej produkcji. Współpraca z naszą firmą to zapewnienie sobie oszczędności w dłuższej perspektywie. Dodatkowo mocnym punktem są doświadczeni doradcy techniczni. Potrafią doradzić klientom w doborze narzędzi, zaproponować zmiany w technologii obróbki, pomóc we wdrożeniu całościowej technologii – dodaje.
Zamówienia do całych linii produkcyjnych
Producent, poza jednostkowymi zamówieniami narzędzi, najczęściej realizuje duże zamówienia do całych linii produkcyjnych. Wówczas projektuje i produkuje szereg narzędzi. Jest to poprzedzone szczegółowym wywiadem u klienta, aby jak najlepiej dobrać rozwiązania narzędziowe. Obniżka kosztów i maksymalizacja wydajności – to dwa główne cele, jakie przyświecają producentom w ostatnich latach, niezależnie od branży. W zakładach obróbki drewna spotykamy nowoczesne i zautomatyzowane linie o wciąż wyższych wydajnościach. Wysoki stopień zaawansowania i dokładności powodują, że warto zdecydować się na zindywidualizowane rozwiązania w zakresie narzędzi. I tu sprawdzają się producenci, tacy jak Polcomm, oferujący odpowiednio dobrane rozwiązania, dla których priorytetem jest wyprodukowanie precyzyjnych narzędzi o wydłużonym okresie użytkowania. Rachunek ekonomiczny przekonał wielu producentów mebli, okien, drzwi i podłóg, że warto współpracować z tą prężnie działającą firmą.
Partner w rozwiązywaniu problemów na produkcji
– Staramy się tworzyć innowacyjne narzędzia, by nie być tylko ich producentem i sprzedawcą, ale przede wszystkim partnerem przedsiębiorstw w rozwiązywaniu produkcyjnych problemów. Potrafimy wysłuchać klientów, wpisać się w oczekiwania i korzystać z ich rad. Przez dwadzieścia lat zdobyliśmy zaufanie wielu przedsiębiorców – podsumowuje Iwona Paczuska.