Connect with us
 



Wydarzenia

EGGER: pozytywne skutki koronawirusa

Globalny wzrost sprzedaży dzięki nowym mocom produkcyjnym

Dodane:

/

Grupa EGGER zamyka rok 2020/2021 z obrotem na poziomie 3,08 mld euro. To rekordowo dobry wynik. Raport działań i prognoz w czasie epidemii może być użyteczny dla innych przedsiębiorców.

 
To epidemia koronawirusa pośrednio spowodowała, że na początku roku obrotowego EGGER odnotował silny wzrost popytu na prawie wszystkich rynkach od lata 2020 r., który do dziś utrzymuje się na wyjątkowo wysokim poziomie. Aby sprostać temu zapotrzebowaniu, moce produkcyjne we wszystkich zakładach EGGER są wykorzystywane do maksimum i powstają rekordowe ilości wyrobów gotowych. Do pozytywnego rozwoju przyczynił się również niedawny wzrost mocy produkcyjnych w nowych zakładach w Biskupcu (PL) i Lexington, NC (USA).
– Oczywiście cieszymy się z pozytywnego wyniku rocznego. Wynika to z jednej strony ze szczególnej sytuacji gospodarczej, ale także z naszych szybkich i kompleksowych działań nadzwyczajnych na początku pandemii – wyjaśnia Thomas Leissing, rzecznik prasowy Grupy, zarządzający i odpowiedzialny za finanse, administrację oraz logistykę.

 

Dobrze, coraz lepiej

W roku obrotowym 2020 / 2021: Grupa wygenerowała przychody w wysokości 3 082,8 mln euro (8,9 proc. w porównaniu do roku poprzedniego) i EBITDA w wysokości 622,3 mln euro (46,6 proc. w porównaniu z zeszłym rokiem). Marża EBITDA wynosi 20,2 proc. (rok poprzedni 15 proc.), wskaźnik kapitału własnego 42 proc. (rok poprzedni 37,9 proc.).
– Ten wyraźny rozwój pokazuje, że w firmie EGGER z jednej strony dobrze poradziliśmy sobie z wyzwaniami pandemii, a jednocześnie bardzo dobrze wykorzystaliśmy możliwości, które pojawiły się w branży. Ponadto nowy zakład w Biskupcu w szczególny sposób przyczynił się do wzrostu zarobków – dodaje Ulrich Bühler, dyrektor ds. sprzedaży i marketingu Grupy EGGER.

 

Przedsiębiorstwo wciąż się rozwija

Producent materiałów drewnopochodnych przypisuje utrzymujące się wysokie zapotrzebowanie efektowi kokonu związanego z pandemicznymi środkami ochronnymi i blokadami, czyli w praktyce znacznie zwiększonymi inwestycjami konsumentów we własny dom.
– Boom na meble, podłogi i produkty budowlane jest bardzo satysfakcjonujący dla branży, ale także stawia przed nami wielkie wyzwania. Dlatego chcielibyśmy wyraźnie podziękować naszym około 10 400 pracownikom, którzy przyczynili się do osiągnięcia tych wyników oraz szczytowej wielkości produkcji materiałów drewnopochodnych i drewna wynoszącej 9,6 mln m3 w tym wymagającym roku gospodarczym – mówi Walter Schiegl, przedstawiciel zarządu Grupy EGGER.
Kamieniem milowym w minionym roku obrotowym było uruchomienie dwudziestego zakładu produkcyjnego w Lexington – pierwszej firmy EGGER w Ameryce Północnej. Pomimo trudnych warunków i szczególnej sytuacji, przedsiębiorstwo mogło rozpocząć pracę zgodnie z harmonogramem we wrześniu 2020 roku.

 

Bardzo wysoki popyt na całym świecie

Po skutkach pandemii na początku roku obrotowego firma od lata 2020 r. odnotowała silny wzrost popytu na prawie wszystkich rynkach, który do dziś utrzymuje się na wyjątkowo wysokim poziomie.
– Wysoki popyt, zwłaszcza ze strony handlu, rzemiosła i przemysłu meblarskiego, jest nadal faktem, pomimo blokad w niemal całej Europie. Ponadto przed pandemią w wielu częściach Europy istniały już znaczne zaległości w realizacji projektów budowlanych – opisuje sytuację Ulrich Bühler, dyrektor ds. sprzedaży i marketingu Grupy EGGER. – Najwyższym priorytetem było i jest niezawodne zaopatrzenie klientów. W tym celu jak najlepiej wykorzystujemy możliwości i staramy się zaspokajać ich potrzeby za pośrednictwem różnych zakładów dostawczych.
 
Ogólnie rzecz biorąc, EGGER była w stanie odnotować silny wzrost popytu na prawie wszystkich rynkach na całym świecie w tym środowisku i zwiększyć sprzedaż w porównaniu z poprzednim rokiem, w niektórych przypadkach znacznie: Sekcja Centralna Wyrobów Dekoracyjnych osiągnęła w ostatnim roku obrót w wysokości 930,4 mln euro (4,9 proc. w porównaniu do roku poprzedniego). Sprzedaż w Sekcji Wyrobów Dekoracyjnych Zachód wyniosła 690,9 mln euro i była o 4,2 proc. wyższa niż w roku poprzednim.
 
Ten podział, z zakładami w Wielkiej Brytanii i Francji, został szczególnie dotknięty spowolnieniem gospodarczym spowodowanym pandemią korony; niższą sprzedaż zanotowano tam w maju i czerwcu 2020 r. Nadrabiano je jednak w kolejnych miesiącach.
 
Obroty w Sekcji Produkty Dekoracyjne Wschód wzrosły o 10,8 proc. do 981,8 mln euro. W tym dziale szczególnie pozytywnie rozwinął się nowy zakład w Biskupcu.
Ostatnia Sekcja Produktów Dekoracyjnych Americas zwiększyła obroty o 32 proc. do 181,2 mln euro. Oprócz argentyńskiego zakładu w Concordia obejmuje to już obrót w Ameryce Północnej poprzez najnowszy zakład w Lexington.
 
Dział produktów podłogowych, z obrotem 552,5 mln euro, jest o 25,3 proc. wyższy niż w roku poprzednim.
Segment Inne ma obroty w wysokości 201,5 mln euro (16 proc. w porównaniu z rokiem poprzednim) i obejmuje tartak w Brilonie (DE), mniejsze niezależne oddziały oraz funkcje Grupy.

 

Reklama

Podstawa to sprawdzeni partnerzy

Rozwój zarobków w dywizjach był zróżnicowany. W maju 2020 r. odnotowano niższe wyniki na całym świecie z powodu pandemii. Szczególnie ucierpiała Sekcja Produktów Dekoracyjnych Zachód. W sumie wszystkie były nawet w stanie przekroczyć wyniki z poprzedniego roku.
 
Na początku roku obrotowego 2020/2021 ceny surowców, które są kluczowe dla firmy, początkowo rozwijały się w trendzie spadkowym, ale ze względu na globalne zakłócenia przepływu towarów, w niektórych przypadkach gwałtownie wzrosły od stycznia 2021 r.
 
Koszty surowców i energii stanowią znaczną część kosztów całkowitych, a zapewnienie i ciągła poprawa dostępności oraz monitorowanie trendów cenowych są dla EGGER priorytetem. Dlatego producent materiałów drewnopochodnych zawsze polegał na długoletnich i niezawodnych partnerach w zakresie dostaw surowców.

 

Optymistyczne perspektywy na lata 2021/2022

Zarząd Grupy jest przekonany, że dzięki temu przyszłościowemu, zrównoważonemu podejściu do biznesu przedsiębiorstwo będzie w stanie przetrwać kryzys „koronowy” w dobrej kondycji.
– Mamy dobrą pozycję jako solidna firma rodzinna. Grupa EGGER ma nowoczesną bazę przemysłową i solidną strukturę finansową. Nasza strategia wstecznej integracji i zrównoważonych inwestycji, koncentracja na regionalności, partnerskie relacje z dostawcami i klientami oraz wielka lojalność pracowników udowadniają swoją wartość – podkreśla Thomas Leissing.
Przewidywania są obecnie trudne ze względu na brak wiarygodnych prognoz dotyczących rozwoju pandemii i możliwych dalszych środków blokujących. Pomimo tych niepewności, EGGER rokuje pozytywny rozwój w roku obrotowym 2021/2022.
– Oczekujemy, że popyt na rynku pozostanie wysoki i będziemy służyć klientom w możliwie najszerszym zakresie i przy pełnym wykorzystaniu naszych możliwości – zapewniają przedstawiciele zarządu Grupy.
 
Chociaż niektóre rynki produkcji i sprzedaży nadal znajdują się w kryzysie, to istnieją oznaki rosnącego popytu na prawie wszystkich rynkach i we wszystkich obszarach produktów. Większa niepewność może wynikać z dalszego rozwoju skutków pandemii, które obecnie mają się różnić lokalnie, ze skutków Brexitu, sytuacji politycznej na Bliskim Wschodzie i w Turcji, waluty i inflacji oraz rozwoju gospodarczego w Argentynie i spór handlowy między USA a Chinami i jego wpływ na gospodarkę światową.
 
Zagrożeniem pozostaje również rozwój rynków surowcowych, a zwłaszcza obecny niedobór produktów chemicznych. EGGER przeciwdziała temu, uruchamiając dodatkowe moce rafineryjne i inwestycje w celu poprawy sytuacji surowcowej i energetycznej, a także ciągłej optymalizacji zużycia materiałów i struktury kosztów.

"Kurier Drzewny" Miesięcznik branży drzewnej, meblarskiej i leśnej. Jesteśmy obecni na rynku wydawniczym od 2008 roku. KONTAKT z nami: kontakt@kurierdrzewny.eu. Przeglądaj wydania Online: E-wydania. Reklamuj się u nas: Oferta www. Reklama w wydaniu drukowanym: Oferta. Artykuły w Kurierze Drzewnym: Artykuły.

Czytaj dalej
Reklama
Kliknij aby skomentować

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wydarzenia

Rozwój branży w każdych warunkach

Zapowiedź targów DREMA

Dodane:

/

Kurier Drzewny
Światowe marki, liderzy rynku oraz firmy stawiające na innowacyjność, rozwój i trwałe relacje biznesowe już niedługo zawitają do Poznania. Fot. Materiały prasowe MTP

Międzynarodowe Targi Maszyn, Narzędzi i Komponentów dla Przemysłu Drzewnego i Meblarskiego DREMA to najważniejsze i najbardziej wyczekiwane wydarzenie zarówno dla branży drzewnej, jak i meblarskiej w Polsce oraz Europie Środkowowschodniej. Tegoroczna impreza będzie kompleksową odpowiedzią na aktualne wyzwania branży oraz promocją osiągnięć polskiego przemysłu drzewnego i meblarskiego. Wydarzenie odbędzie się w Poznaniu w dniach 12 – 15 września 2023 r.

DREMA należy do ścisłej czołówki największych wystaw światowych dedykowanych branży obróbki drewna i jako jedyne wydarzenie w Polsce zyskało rekomendację federacji EUMABOIS. Poznańska wystawa to prestiżowa przestrzeń do prezentacji nowoczesnych technologii i rozwiązań dla sektora obróbki drewna, przemysłu meblarskiego i tartacznego oraz energii z drewna, uzupełniona maszynami do rozkroju i szycia tkanin, komponentami do produkcji mebli, akcesoriami meblowymi, jak również klejami i lakierami.

– Pogarszająca się sytuacja gospodarcza wymaga unowocześnienia procesów technologicznych pod kątem obniżenia zużycia surowców, energii i pracy. Nie odbędzie się to bez inwestowania w nowoczesne maszyny, które można obejrzeć i przetestować na DREMIE – mówi Andrzej Półrolniczak, dyrektor targów.

Ekspozycje, nowości technologiczne, konferencje, debaty i szkolenia

Wystawa ta to nie tylko ekspozycje maszyn i nowości technologicznych, ale też konferencje, debaty i szkolenia. Znajdziemy tutaj propozycje zarówno dla dużych, jak i małych czy średnich przedsiębiorstw. Czterodniowy program co roku tworzony jest we współpracy z ekspertami, kluczowymi organizacjami, stowarzyszeniami oraz instytucjami branż drzewnej i meblarskiej.

Światowe marki, liderzy rynku oraz firmy stawiające na innowacyjność, rozwój i trwałe relacje biznesowe zawitają już niedługo do Wielkopolski.

Według najnowszych danych instytucji targowych, wystawa DREMA plasuje się na 5. miejscu w rankingu najważniejszych światowych ekspozycji, tuż obok niemieckich targów LIGNA, włoskich XYLEXPO, amerykańskich IWF Atlanta czy chińskich WMF Shanghai. Prestiż poznańskiej ekspozycji podkreśla również fakt, że jako jedyne wydarzenie w Polsce jest obecne na liście 14 światowych wystaw dedykowanych przemysłowi obróbki drewna, oficjalnie popieranych przez Europejską Federację Producentów Maszyn do Obróbki Drewna EUMABOIS.

Kompleksowa oferta

Targi zaprezentują kompleksowe rozwiązania technologiczne dedykowane obróbce drewna, przemysłowi meblarskiemu i tartacznemu oraz energii z drewna – od surowców, materiałów i komponentów do zaawansowanych technologicznie maszyn i urządzeń do produkcji.

Wydarzenie dedykowane jest przedstawicielom wszystkich przedsiębiorstw związanych z obróbką drewna.

Zapisz się do Newslettera!

Na podany przez Ciebie adres e-mail będziemy wysyłać informacje o nowo wydanym numerze "Kuriera Drzewnego", nowych artykułach oraz o nowo dodanych ogłoszeniach

   

Tak, wysyłaj mi swój Newsletter! (w każdej chwili możesz zrezygnować z subskrypcji).

Czytaj dalej

Wydarzenia

XIII Kongres Stolarki Polskiej – rozmowy o przyszłości branży budowlanej

Aktualności POID

Dodane:

/

Kurier Drzewny
Każda edycja wydarzenia dostarcza cennej wiedzy na temat stanu branży. Fot. POID

Wiedza, prestiż, kontakty – te trzy słowa najlepiej definiują Kongres Stolarki Polskiej, organizowany przez Związek POiD. Tegoroczna odsłona wydarzenia odbędzie się w dniach 24-25 maja w hotelu DoubleTree by Hilton w Warszawie. Na uczestników Kongresu czekają: złożony z trzech bloków tematycznych bogaty program merytoryczny, inspirujące rozmowy i wieczorna Gala, na której wręczone zostaną branżowe nagrody.

 
Kongres Stolarki Polskiej to najważniejsze spotkanie w rodzimej branży stolarki budowlanej. Corocznie uczestniczy w nim ponad 300 osób: przedstawiciele firm z branży, reprezentanci świata biznesu, nauki, polityki i mediów. Podejmowane podczas Kongresu decyzje wpływają na przyszłość całego sektora i wyznaczają dalsze kierunki jego rozwoju. Udział w wydarzeniu jest również doskonałą okazją do bezpośrednich rozmów oraz nawiązania bezcennych kontaktów biznesowych.

 
Tegoroczny Kongres odbędzie się w dniach 24-25 maja w DoubleTree by Hilton Hotel & Conference Centre Warsaw****, przy ul. Skalnicowej 21 w Warszawie. Tematyka wydarzenia to: przyszłość branży budowlanej w Polsce, termomodernizacja budownictwa i recykling oraz najnowsze trendy marketingowe.

 
XIII Kongres Stolarki Polskiej będzie wyjątkowy nie tylko z uwagi na swój program, lecz również międzynarodowy charakter: obecność 50 wysokiej rangi menadżerów, przedstawicieli firm członkowskich EPPA (Europejskie Stowarzyszenie Branżowe Dostawców Systemów Okiennych z PCV) z całej Europy, którzy będą uczestniczyć w wydarzeniu.

 
W ramach trzech bloków tematycznych Kongresu, wraz z cenionymi ekspertami, omówione zostaną m.in: najważniejsze zagadnienia wpływające na funkcjonowanie branży budowlanej w kontekście sytuacji gospodarczej w Polsce i na świecie, koniunktura na rynku materiałów budowlanych w Polsce, termomodernizacja i rządowe programy wsparcia jako impuls dla budownictwa oraz rozwój recyklingu wyrobów stolarki. Nie zabraknie również dyskusji o najważniejszych obszarach marketingowych w branży budowlanej w 2023 roku.

 
Na koniec pierwszego dnia Kongresu odbędzie się uroczysta Gala, podczas której dowiemy się, kto dołączy do grona Członków Honorowych POiD i poznamy laureatów branżowych nagród, w tym prestiżowych Orłów Polskiej Stolarki. W ramach podsumowania XIII Kongresu Stolarki Polskiej nastąpi natomiast przyjęcie rezolucji kongresowej, która określi przyszłe działania Związku POiD i wpłynie na dalszy rozwój branży.

 
Źródło: POID

 
Więcej informacji, rejestracja oraz harmonogram na stronie: www.kongres.poid.eu

 

Zapisz się do Newslettera!

Na podany przez Ciebie adres e-mail będziemy wysyłać informacje o nowo wydanym numerze "Kuriera Drzewnego", nowych artykułach oraz o nowo dodanych ogłoszeniach

   

Tak, wysyłaj mi swój Newsletter! (w każdej chwili możesz zrezygnować z subskrypcji).

Reklama

Czytaj dalej

Aktualności

Współpraca Felder Group i EMC

Partnerstwo technologiczne

Dodane:

/

Kurier Drzewny
Od lewej do prawej: Alexander Felder (CMO Felder Group), Stephan Kuenzel (Productmanager Felder Group Automatic Machines), Alberto Stagni (współwłaściciel EMC), Lorenzo Baraccani (współwłaściciel EMC), Giulio Baraccani (współwłaściciel EMC), Ivano Coveri (CEO EMC), Tamara Felder (CMO Felder Group), Hansjoerg Felder (CEO Felder Group). Fot. Felder Group

Spółki Felder Group i EMC srl współpracują z powodzeniem od ponad dwóch dekad. Teraz obie firmy porozumiały się w sprawie głębszego partnerstwa technologicznego. Felder Group nabyła większościowy udział w EMC srl i tym samym włączyła EMC do swojej grupy przedsiębiorstw.

 
Szczególny nacisk położony jest na obszar technologii szlifowania. Felder Group i EMC oferują przyszłościowe i już sprawdzone rozwiązania w zakresie szlifowania we wszystkich obszarach wtórnej obróbki drewna. Od maszyny podstawowej, po innowacyjne rozwiązania indywidualne i produkty z najwyższej półki – w ramach partnerstwa klient otrzymuje wszystko, co jest niezbędne na każdym etapie łańcucha procesów w obszarze technologii szlifowania. Drugim ważnym obszarem zastosowania technologii szlifowania EMC jest obróbka metali, co wyraża się w szerokiej ofercie maszyn EMC.

 
Oferta produktów Felder Group w ostatnich latach znacznie się poszerzyła, a na pierwszy plan coraz częściej wysuwają się także indywidualne wymagania klientów i projekty specjalne. Jednocześnie wysoki popyt na różnych rynkach i polach wzrostu wymaga wspólnego powiązania potencjału badawczo-rozwojowego i produkcyjnego.

 
– Dla nas, jako dostawcy pełnego zakresu usług w obszarze wtórnej obróbki drewna, konsolidacja i integracja EMC w ramach Felder Group była logicznym i przyszłościowym krokiem. Dzięki EMC zyskaliśmy innowacyjnego partnera technologicznego, który dysponuje wszystkimi zdolnościami technologicznymi i miękkimi kompetencjami niezbędnymi do obsługi całego łańcucha procesów w segmencie szlifowania – mówi Tamara Felder, Chief Marketing Officer Felder Group.

 
Zakłady produkcyjne w Hall in Tirol i w Imola zostaną zachowane w całości. Ośrodek badawczo-rozwojowy oraz zakłady produkcyjne w Imola pozostaną na miejscu i będą w przyszłości rozbudowywane. Międzynarodowa sprzedaż i serwis w zakresie obróbki drewna w obszarze technologii szlifowania zostaną w dużej mierze przejęte przez Felder Group. Istniejące struktury sprzedaży spółek Felder Group i EMC zostaną utrzymane.

 
– Zespół EMC jest bardzo zadowolony, że doszło do połączenia z Felder Group i że położono duży nacisk na technologię szlifowania. Wyjątkowa okazja, aby pokazać nasze doświadczenie innowacyjność oraz móc w pełnym zakresie obsługiwać wielu klientów na różnych rynkach – stwierdza Ivano Coveri, CEO EMC.

 

Zapisz się do Newslettera!

Na podany przez Ciebie adres e-mail będziemy wysyłać informacje o nowo wydanym numerze "Kuriera Drzewnego", nowych artykułach oraz o nowo dodanych ogłoszeniach

   

Tak, wysyłaj mi swój Newsletter! (w każdej chwili możesz zrezygnować z subskrypcji).

Czytaj dalej

Aktualności

„Transformacja obróbki drewna”

LIGNA 2023: 15 – 19 maja, Hanower, Niemcy

Dodane:

/

Kurier Drzewny
Podczas wydarzenia zaprezentują się światowi dostawcy technologii dla branży. Fot. Materiały prasowe

Głównym tematem tegorocznej LIGNY jest „Transformacja obróbki drewna”, czyli przedstawienie realnych scenariuszy dla przemysłu drzewno-meblarskiego biorąc pod uwagę obecne i przyszłe kierunki rozwoju cyfryzacji, a także dostępne rozwiązania.

LIGNA odbędzie się w Hanowerze w dniach 15 – 19 maja br. pod hasłem: „Transformacja obróbki drewna” i obejmie takie tematy jak automatyzacja oraz cyfryzacja procesów, jak również zastosowanie nowych materiałów i technologii.

Wydarzenie pokaże, w jaki sposób można zoptymalizować wydajność, podwyższyć jakość i zrównoważyć rozwój obróbki drewna, na przykład poprzez uczenie maszynowe.

Cyfryzacja to kluczowa technologia postępująca, która powoduje fundamentalne zmiany w całym łańcuchu wartości obróbki drewna, zarówno w przemyśle, ale także w sektorze rzemieślniczym. Cyfryzacja, jako całościowy proces transformacji ewolucyjnej, ma produktywny wpływ na wszystkie obszary – od strategii, przez organizację produkcji i logistyki, po sprzedaż i obsługę posprzedażową.

LIGNA od lat towarzyszy rozwojowi branży. W tym roku temat „Transformacji obróbki drewna” konsekwentnie kontynuuje tematykę z 2019 roku, którą były „Zintegrowane technologie obróbki drewna – rozwiązania dostosowane do potrzeb” i 2017 r.

„Zintegrowana produkcja”. W trakcie targów można będzie odkrywać nowe technologie samodzielnie, jak również wziąć udział w hybrydowym zwiedzaniu z przewodnikiem, które odbędzie się w językach niemieckim i angielskim. Wydarzeniu towarzyszyć będą także specjalne formaty, pokazy i prezentacje.

Wiedza = udane inwestycje

Dla przedsiębiorstw rzemieślniczych zajmujących się obróbką drewna wdrożenie technologii cyfrowych to szczególne wyzwanie. Brak wiedzy technicznej w tym zakresie może szybko doprowadzić do trudności w integracji nowych technologii. LIGNA 2023 jest zatem odpowiednim miejscem do zdobycia podstawowej wiedzy potrzebnej do pełnego wykorzystania korzyści płynących z cyfryzacji. Kolejny ważny temat, który zostanie poruszony w Hanowerze to „Bezpieczeństwo danych”. Podobnie jak w przypadku każdego zarządzania cyfrowymi danymi, procesy transformacji w obróbce drewna także wymagają właściwej strategii bezpieczeństwa, aby zapobiec utracie czy wyciekom danych.

Istotne są również takie aspekty, jak: zapewnienie kompatybilności w celu zintegrowania istniejącego sprzętu oraz umożliwienie przesyłania danych i komunikacji między różnymi systemami.

Co jednak najważniejsze, transformację należy rozumieć również jako zmianę kulturową, w której przestrzenie dla procesów twórczych wciąż otwierają się przed ludźmi.

Szeroka oferta i światowe nowości

Wiodące na świecie targi przemysłu drzewnego i przetwórstwa drzewnego są wspólnie organizowane przez Deutsche Messe i VDMA Woodworking Machinery. Prezentuje całą gamę produktów i usług dla przemysłu pierwotnego i wtórnego – narzędzia, maszyny i systemy do produkcji niestandardowej i masowej, technologii powierzchni, produkcji płyt drewnopochodnych, technologii tartacznej, energii z drewna, elementów maszyn i techniki automatyki, a także maszyny i instalacje dla leśnictwa, obróbki drewna okrągłego i produkcji tarcicy.

Kto i gdzie – krótkie przypomnienie

• Narzędzia i maszyny do produkcji indywidualnej i masowej (hale 11 – 15, 27).
• Technologia powierzchni (hale 16, 17).
• Produkcja płyt opartych na drewnie (hale 26).
• Technologia tartaczna (hala 25).
• Energia z drewna (hale 25, 26, teren otwarty).
• Komponenty maszynowe i technologia automatyzacji (hala 16).
• Maszyny dla leśnictwa, obróbki kłód i produkcji tartacznej (teren otwarty P32 – 35).

Więcej informacji można uzyskać na stronie: www.ligna.de

Kurier Drzewny

W trakcie targów LIGNA można będzie znaleźć odpowiedzi na najważniejsze pytania, a dzięki konsultacjom ze specjalistami także rozwiązać rozmaite wyzwania i problemy produkcyjne. Fot. Materiały prasowe

Zapisz się do Newslettera!

Na podany przez Ciebie adres e-mail będziemy wysyłać informacje o nowo wydanym numerze "Kuriera Drzewnego", nowych artykułach oraz o nowo dodanych ogłoszeniach

   

Tak, wysyłaj mi swój Newsletter! (w każdej chwili możesz zrezygnować z subskrypcji).

Czytaj dalej
Reklama

Targi


Targi branży drzewnej, meblarskiej i leśnej

9-12 maja 2023
interzum, Kolonia, Niemcy

15-19 maja 2023
LIGNA, Hanower, Niemcy

4-7 czerwca 2023
imm Cologne, Kolonia, Niemcy

12-15 września 2023
DREMA, Poznań

17-21 września 2023
M.O.W. Bad Salzuflen, Niemcy

Reklama

DREW-BUD

Nawrocki

Dodane w tym tygodniu


Zapisz się do Newslettera!

Otrzymuj aktualizacje bezpośrednio do swojej skrzynki odbiorczej.

Wysyłaj mi Newsletter (w każdej chwili możesz zrezygnować z subskrypcji).

 

Zapisz się do Newslettera!

Na podany przez Ciebie adres e-mail będziemy wysyłać informacje o nowo wydanym numerze "Kuriera Drzewnego", nowych artykułach oraz o nowo dodanych ogłoszeniach

   

Tak, wysyłaj mi swój Newsletter! (w każdej chwili możesz zrezygnować z subskrypcji).