Connect with us
   
Wydarzenia

EGGER: pozytywne skutki koronawirusa

Globalny wzrost sprzedaży dzięki nowym mocom produkcyjnym

Dodane:

/

Grupa EGGER zamyka rok 2020/2021 z obrotem na poziomie 3,08 mld euro. To rekordowo dobry wynik. Raport działań i prognoz w czasie epidemii może być użyteczny dla innych przedsiębiorców.

 
To epidemia koronawirusa pośrednio spowodowała, że na początku roku obrotowego EGGER odnotował silny wzrost popytu na prawie wszystkich rynkach od lata 2020 r., który do dziś utrzymuje się na wyjątkowo wysokim poziomie. Aby sprostać temu zapotrzebowaniu, moce produkcyjne we wszystkich zakładach EGGER są wykorzystywane do maksimum i powstają rekordowe ilości wyrobów gotowych. Do pozytywnego rozwoju przyczynił się również niedawny wzrost mocy produkcyjnych w nowych zakładach w Biskupcu (PL) i Lexington, NC (USA).
– Oczywiście cieszymy się z pozytywnego wyniku rocznego. Wynika to z jednej strony ze szczególnej sytuacji gospodarczej, ale także z naszych szybkich i kompleksowych działań nadzwyczajnych na początku pandemii – wyjaśnia Thomas Leissing, rzecznik prasowy Grupy, zarządzający i odpowiedzialny za finanse, administrację oraz logistykę.

 

Dobrze, coraz lepiej

W roku obrotowym 2020 / 2021: Grupa wygenerowała przychody w wysokości 3 082,8 mln euro (8,9 proc. w porównaniu do roku poprzedniego) i EBITDA w wysokości 622,3 mln euro (46,6 proc. w porównaniu z zeszłym rokiem). Marża EBITDA wynosi 20,2 proc. (rok poprzedni 15 proc.), wskaźnik kapitału własnego 42 proc. (rok poprzedni 37,9 proc.).
– Ten wyraźny rozwój pokazuje, że w firmie EGGER z jednej strony dobrze poradziliśmy sobie z wyzwaniami pandemii, a jednocześnie bardzo dobrze wykorzystaliśmy możliwości, które pojawiły się w branży. Ponadto nowy zakład w Biskupcu w szczególny sposób przyczynił się do wzrostu zarobków – dodaje Ulrich Bühler, dyrektor ds. sprzedaży i marketingu Grupy EGGER.

 

Reklama

Przedsiębiorstwo wciąż się rozwija

Producent materiałów drewnopochodnych przypisuje utrzymujące się wysokie zapotrzebowanie efektowi kokonu związanego z pandemicznymi środkami ochronnymi i blokadami, czyli w praktyce znacznie zwiększonymi inwestycjami konsumentów we własny dom.
– Boom na meble, podłogi i produkty budowlane jest bardzo satysfakcjonujący dla branży, ale także stawia przed nami wielkie wyzwania. Dlatego chcielibyśmy wyraźnie podziękować naszym około 10 400 pracownikom, którzy przyczynili się do osiągnięcia tych wyników oraz szczytowej wielkości produkcji materiałów drewnopochodnych i drewna wynoszącej 9,6 mln m3 w tym wymagającym roku gospodarczym – mówi Walter Schiegl, przedstawiciel zarządu Grupy EGGER.
Kamieniem milowym w minionym roku obrotowym było uruchomienie dwudziestego zakładu produkcyjnego w Lexington – pierwszej firmy EGGER w Ameryce Północnej. Pomimo trudnych warunków i szczególnej sytuacji, przedsiębiorstwo mogło rozpocząć pracę zgodnie z harmonogramem we wrześniu 2020 roku.

 

Bardzo wysoki popyt na całym świecie

Po skutkach pandemii na początku roku obrotowego firma od lata 2020 r. odnotowała silny wzrost popytu na prawie wszystkich rynkach, który do dziś utrzymuje się na wyjątkowo wysokim poziomie.
– Wysoki popyt, zwłaszcza ze strony handlu, rzemiosła i przemysłu meblarskiego, jest nadal faktem, pomimo blokad w niemal całej Europie. Ponadto przed pandemią w wielu częściach Europy istniały już znaczne zaległości w realizacji projektów budowlanych – opisuje sytuację Ulrich Bühler, dyrektor ds. sprzedaży i marketingu Grupy EGGER. – Najwyższym priorytetem było i jest niezawodne zaopatrzenie klientów. W tym celu jak najlepiej wykorzystujemy możliwości i staramy się zaspokajać ich potrzeby za pośrednictwem różnych zakładów dostawczych.
 
Ogólnie rzecz biorąc, EGGER była w stanie odnotować silny wzrost popytu na prawie wszystkich rynkach na całym świecie w tym środowisku i zwiększyć sprzedaż w porównaniu z poprzednim rokiem, w niektórych przypadkach znacznie: Sekcja Centralna Wyrobów Dekoracyjnych osiągnęła w ostatnim roku obrót w wysokości 930,4 mln euro (4,9 proc. w porównaniu do roku poprzedniego). Sprzedaż w Sekcji Wyrobów Dekoracyjnych Zachód wyniosła 690,9 mln euro i była o 4,2 proc. wyższa niż w roku poprzednim.
 
Ten podział, z zakładami w Wielkiej Brytanii i Francji, został szczególnie dotknięty spowolnieniem gospodarczym spowodowanym pandemią korony; niższą sprzedaż zanotowano tam w maju i czerwcu 2020 r. Nadrabiano je jednak w kolejnych miesiącach.
 
Obroty w Sekcji Produkty Dekoracyjne Wschód wzrosły o 10,8 proc. do 981,8 mln euro. W tym dziale szczególnie pozytywnie rozwinął się nowy zakład w Biskupcu.
Ostatnia Sekcja Produktów Dekoracyjnych Americas zwiększyła obroty o 32 proc. do 181,2 mln euro. Oprócz argentyńskiego zakładu w Concordia obejmuje to już obrót w Ameryce Północnej poprzez najnowszy zakład w Lexington.
 
Dział produktów podłogowych, z obrotem 552,5 mln euro, jest o 25,3 proc. wyższy niż w roku poprzednim.
Segment Inne ma obroty w wysokości 201,5 mln euro (16 proc. w porównaniu z rokiem poprzednim) i obejmuje tartak w Brilonie (DE), mniejsze niezależne oddziały oraz funkcje Grupy.

 

Podstawa to sprawdzeni partnerzy

Rozwój zarobków w dywizjach był zróżnicowany. W maju 2020 r. odnotowano niższe wyniki na całym świecie z powodu pandemii. Szczególnie ucierpiała Sekcja Produktów Dekoracyjnych Zachód. W sumie wszystkie były nawet w stanie przekroczyć wyniki z poprzedniego roku.
 
Na początku roku obrotowego 2020/2021 ceny surowców, które są kluczowe dla firmy, początkowo rozwijały się w trendzie spadkowym, ale ze względu na globalne zakłócenia przepływu towarów, w niektórych przypadkach gwałtownie wzrosły od stycznia 2021 r.
 
Koszty surowców i energii stanowią znaczną część kosztów całkowitych, a zapewnienie i ciągła poprawa dostępności oraz monitorowanie trendów cenowych są dla EGGER priorytetem. Dlatego producent materiałów drewnopochodnych zawsze polegał na długoletnich i niezawodnych partnerach w zakresie dostaw surowców.

Reklama

 

Optymistyczne perspektywy na lata 2021/2022

Zarząd Grupy jest przekonany, że dzięki temu przyszłościowemu, zrównoważonemu podejściu do biznesu przedsiębiorstwo będzie w stanie przetrwać kryzys „koronowy” w dobrej kondycji.
– Mamy dobrą pozycję jako solidna firma rodzinna. Grupa EGGER ma nowoczesną bazę przemysłową i solidną strukturę finansową. Nasza strategia wstecznej integracji i zrównoważonych inwestycji, koncentracja na regionalności, partnerskie relacje z dostawcami i klientami oraz wielka lojalność pracowników udowadniają swoją wartość – podkreśla Thomas Leissing.
Przewidywania są obecnie trudne ze względu na brak wiarygodnych prognoz dotyczących rozwoju pandemii i możliwych dalszych środków blokujących. Pomimo tych niepewności, EGGER rokuje pozytywny rozwój w roku obrotowym 2021/2022.
– Oczekujemy, że popyt na rynku pozostanie wysoki i będziemy służyć klientom w możliwie najszerszym zakresie i przy pełnym wykorzystaniu naszych możliwości – zapewniają przedstawiciele zarządu Grupy.
 
Chociaż niektóre rynki produkcji i sprzedaży nadal znajdują się w kryzysie, to istnieją oznaki rosnącego popytu na prawie wszystkich rynkach i we wszystkich obszarach produktów. Większa niepewność może wynikać z dalszego rozwoju skutków pandemii, które obecnie mają się różnić lokalnie, ze skutków Brexitu, sytuacji politycznej na Bliskim Wschodzie i w Turcji, waluty i inflacji oraz rozwoju gospodarczego w Argentynie i spór handlowy między USA a Chinami i jego wpływ na gospodarkę światową.
 
Zagrożeniem pozostaje również rozwój rynków surowcowych, a zwłaszcza obecny niedobór produktów chemicznych. EGGER przeciwdziała temu, uruchamiając dodatkowe moce rafineryjne i inwestycje w celu poprawy sytuacji surowcowej i energetycznej, a także ciągłej optymalizacji zużycia materiałów i struktury kosztów.

"Kurier Drzewny" Miesięcznik branży drzewnej, meblarskiej i leśnej. Jesteśmy obecni na rynku wydawniczym od 2008 roku. KONTAKT z nami: kontakt@kurierdrzewny.eu. Przeglądaj wydania Online: E-wydania. Reklamuj się u nas: Oferta www. Reklama w wydaniu drukowanym: Oferta. Artykuły w Kurierze Drzewnym: Artykuły.

Kontynuuj czytanie
Reklama prenumerata
Kliknij aby skomentować

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Galeria

Branża meblarska spotkała się we Włoszech

SICAM Pordenone 2021

Dodane:

/

Kurier Drzewny
W trakcie targów SICAM można zapoznać się z najciekawszymi rozwiązaniami dla przemysłu meblowego. Fot. Materiały organizatora

Dwunasta edycja SICAM, która odbyła się w Pordenone w dniach 12 – 15 października, odniosła sukces, który przewyższył najbardziej optymistyczne prognozy. Ponad 540 wystawców z Włoch i 28 innych krajów potwierdziło siłę sektora komponentów i akcesoriów dla przemysłu meblarskiego, który nadal rozwijał się w latach 2020 – 2021, a nawet zintensyfikował swoje zdolności projektowe i produkcyjne.

 

Kurier Drzewny

Kolejna edycja SICAM odbędzie się w dniach 18 – 21 października 2022 r. Fot. Materiały organizatora

Chęć osobistego spotkania na targach była bardzo duża. Możliwość zobaczenia się, wspólnego wypracowania pomysłów, wymiany doświadczeń i oceny projektów to właśnie cel targowy, który pozwolił gościom SICAM na kontakty personalne. Do Pordenone przybyli profesjonaliści z branży meblarskiej z 97 krajów (poza Włochami), reprezentując ponad 7200 firm. 66 proc. z nich pochodziło z Włoch, a pozostali z zagranicy. Ta okazała liczba była trudna do wyobrażenia jeszcze w tygodniach poprzedzających wydarzenie ze względu na wszystkie ograniczenia nałożone w celu ograniczenia rozprzestrzeniania się pandemii, kiedy to międzynarodowe rozkłady lotów wciąż są dalekie od poziomów z 2019 roku.

 
– Jednak wiele firm w nas uwierzyło – mówi Carlo Gobbi, założyciel i organizator SICAM. – Goście byli na bieżąco z sytuacją rynkową i naprawdę chcieli powrócić na targi czy do spotkań twarzą w twarz, mając świadomość, że w tym formacie można rozwinąć nowy biznes.

 
Atmosfera w halach była podobna do tej sprzed pandemii. Można było zaobserwować wyraźną chęć powrotu do normalnej pracy, z jeszcze większą intensywnością.
– W tym roku – bardziej niż kiedykolwiek – osoby, które przybyły do Pordenone i zdecydowały się wziąć udział w SICAM, były bardzo usatysfakcjonowane – dodaje Carlo Gobbi. – Potwierdzeniem jest liczba zgłoszeń na targi SICAM w 2022 r. To działania i reakcje firm pokazują czy nasza impreza „działa”.

 
SICAM 2021 okazał się bardzo skutecznym wydarzeniem. Targi w formule osobistych kontaktów w tym początkowym okresie ożywienia wyraźnie pokazały, że świat biznesu nie może obejść się bez tego uświęconego tradycją narzędzia, które jest aktualne i ważne.Znamy już termin targów w 2022 roku. Odbędą się one w dniach 18 – 21 października.

Reklama

 

Zapisz się do Newslettera!

Na podany przez Ciebie adres e-mail będziemy wysyłać informacje o nowo wydanym numerze "Kuriera Drzewnego", nowych artykułach oraz o nowo dodanych ogłoszeniach

   

Tak, wysyłaj mi swój Newsletter! (w każdej chwili możesz zrezygnować z subskrypcji).

Kontynuuj czytanie

Wydarzenia

Jan Szynaka diamentem województwa warmińsko-mazurskiego

Dodane:

/

Kurier Drzewny
Jan Szynaka, prezes Szynaka-Meble Sp. z o.o. otrzymał specjalne wyróżnienie Diamentowy Laur „Najlepszym z Najlepszych”. Fot. Szynaka-Meble Sp. z o.o

W Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej im. Feliksa Nowowiejskiego w Olsztynie marszałek województwa Gustaw Marek Brzezin wyróżnił osoby, instytucje, organizacje i przedsiębiorstwa z regionu, które nie tylko osiągają sukcesy, ale też swoją postawą i działaniem tworzą dobre wzorce, wskazują kierunki, inspirują innych do działania rozsławiając tym samym Warmię, Mazury i Powiśle w Polsce oraz na świecie. Specjalne wyróżnienie Diamentowy Laur „Najlepszym z Najlepszych” otrzymał Jan Szynaka, prezes Szynaka-Meble Sp. z o.o.

 
Prestiżowa nagroda przyznawana jest na wniosek marszałka województwa wyjątkowym postaciom za wybitne, ponadprzeciętne osiągnięcia, szczególne działania oraz cenne inicjatywy podejmowane na rzecz innych ludzi oraz środowiska lokalnego. Docenianie liderów, którzy wyznaczają trendy, jest bardzo ważne, ponieważ pokazuje innym, z kogo warto czerpać przykład i kogo naśladować. Z każdym rokiem przybywa skutecznych i odważnych przedsiębiorców wytaczających biznesowe szlaki w Polsce i regionie.
 

„Sylwetka tego niezwykłego człowieka materializuje w sobie biznesowy sukces osobowości oddanej wartościom społecznym, gospodarczym, empatii i zaangażowaniu w życie oraz rozwój lokalnych społeczności i całego kraju. Lista instytucji, organizacji i stowarzyszeń, w których pracach uczestniczy Jan Szynaka, jest długa i cały czas się powiększa.”

 
Jan Szynaka jest kluczową, rozpoznawalną i bardzo cenioną na lokalnym, krajowym i globalnym rynku osobowością, która swoją ciężką i długoletnią pracą zmieniła oblicze polskiej i światowej gospodarki oraz branży meblarskiej. To dzięki niemu polskie meble stały się światowym synonimem najwyższej jakości, nowoczesności i solidności. Umiejętność zarządzania, wiedza i wizjonerskie podejście do biznesu sprawiły, że Jan Szynaka jest jednym z ojców światowego sukcesu polskiej branży meblarskiej. Kierowana przez niego potężna Grupa Meblowa Szynaka to globalny potentat meblarski wytyczający polskim meblom nowe biznesowe szlaki, za którymi podążają klienci na całym świecie. Sylwetka tego niezwykłego człowieka materializuje w sobie biznesowy sukces osobowości oddanej wartościom społecznym, gospodarczym, empatii i zaangażowaniu w życie oraz rozwój lokalnych społeczności i całego kraju. Lista instytucji, organizacji i stowarzyszeń, w których pracach uczestniczy Jan Szynaka, jest długa i cały czas się powiększa. Dziś piastuje on zaszczytne stanowiska: konsula honorowego Republiki Białoruś, członka rady ds. przedsiębiorczości przy prezydencie RP, kolejną kadencję jest prezesem Ogólnopolskiej Izby Gospodarczej Producentów Mebli. W regionie i kraju jest cenionym i uznanym menadżerem. Laureat wielu prestiżowych nagród i wyróżnień. Zawsze aktywny zawodowo, stawia sobie i innym wysokie wymagania. Jako godny naśladowania promotor polskiego meblarstwa chętnie udziela się społecznie i charytatywnie, pomagając innym. Prowadząc biznes nigdy nie działa w oderwaniu od regionu, z którego się wywodzi. Jest świadomy swojej tożsamości i kluczowej roli, którą odgrywa w lokalnym i krajowym społeczeństwie. W myśl firmowej dewizy „Zawsze blisko ludzi” społeczną odpowiedzialność biznesu traktuje jako długoterminową misję rozwoju swojej firmy, wspierając placówki szkolno-wychowawcze, kluby sportowe, szpitale, straż pożarną, domy dziecka, placówki oświatowe, organizacje pozarządowe i wiele innych.
 
Dużym wsparciem obejmuje różne dyscypliny sportu z regionu piłkę nożną (firma wspiera kluby sportowe: Jeziorak Iława, Stomil Olsztyn), siatkową (AZS Olsztyn), lekkoatletykę, kolarstwo, żużel, boks, triathlon czy taniec towarzyski.
 
– Warmia, Mazury, Powiśle są takim miejscem na Ziemi, w którym mieszkają utalentowani ludzie, oddani swoim pasjom i pracujący na sukces – mówi podczas uroczystej gali Gustaw Marek Brzezin, marszałek województwa.
 
– Zrównoważony, stabilny i długotrwały rozwój nigdy nie jest dziełem przypadku, ale opiera się na wytrwałej pracy i odważnie urzeczywistnianej wizji. Początkowo bardzo łatwo było grupować laureatów w poszczególnych kategoriach. Tymczasem świat mknie naprzód, wszystko się zmienia, rozwija, rośnie liczba specjalizacji i aktywności ludzkiej. We wszystkich tych dziedzinach obecni są mieszkańcy, firmy i instytucje. Zatem wyznaczanie i nazywanie poszczególnych dyscyplin działalności naszych laureatów i od nas wymaga obecnie nie lada kreatywności.
 
– Jestem dumny i czuję ogromną radość z otrzymania tak prestiżowego wyróżnienia. Diamentowy Laur „Najlepszy z Najlepszych” to kolejny dowód na to, że systematyczna praca, upór i konsekwencja w podążaniu po nowych ścieżkach są kluczem do sukcesu w świecie biznesu. Przyznane wyróżnienie traktuję jako wyraz uznania dla naszej strategii zrównoważonego rozwoju, która poza elementem intensywnego wzrostu w skali globalnej, obejmuje również troskę o ludzi i ich środowisko zarówno społeczne, jak i naturalne. Budując potężną Grupę Meblową Szynaka o zasięgu globalnym, działając zgodnie z wymogami rozwoju zrównoważonego, stajemy się emisariuszem Polski innowacyjnej i odpowiedzialnej, współtworząc jej pozycję zarówno w sensie ekonomicznym, jak i wizerunkowym. Cieszę się, że prowadząc biznes na skalę światową mogę każdego dnia przyczyniać się do rozwoju lokalnej i rodzimej gospodarki oraz godnie reprezentować nasz kraj na rynkach międzynarodowych. Wszystkie otrzymane przez naszą firmę wyróżnienia to wspólny i osobisty sukces właścicieli i każdego pracownika. Bycie najlepszym wśród najlepszych stanowi dla nas ogromną mobilizację do ciągłego doskonalenia naszych działań oraz podnoszenia jakości oferowanych produktów i nowoczesnych rozwiązań technologicznych docenianych przez klientów na całym świecie – powiedział odbierając nagrodę prezes Szynaka-Meble Sp. z o.o. Jan Szynaka.

 

Zapisz się do Newslettera!

Na podany przez Ciebie adres e-mail będziemy wysyłać informacje o nowo wydanym numerze "Kuriera Drzewnego", nowych artykułach oraz o nowo dodanych ogłoszeniach

   

Tak, wysyłaj mi swój Newsletter! (w każdej chwili możesz zrezygnować z subskrypcji).

Reklama
Kontynuuj czytanie

Wydarzenia

XX Targi Przemysłu Drzewnego i Gospodarki Zasobami Leśnymi za nami

Targi LAS-EXPO

Dodane:

/

Kurier Drzewny
Wydarzenie to było okazją do zapoznania się z rozwiązaniami zarówno dla branży leśnej, jak i drzewnej. Fot. Materiały organizatora

Po raz dwudziesty specjaliści i liderzy technologii przemysłu drzewnego spotkali się w Targach Kielce, aby zaprezentować najnowszy sprzęt i usługi dla branży. Choć październik nie jest tradycyjnym terminem wystawy LAS-EXPO, to zwiedzający chętnie gościli na stoiskach czołowych firm.

 
Tradycyjnie już targi zostały objęte patronatem honorowym dyrektora generalnego Lasów Państwowych, a samo wydarzenie, które co roku organizowane jest wspólnie z targami Agrotech, rozpoczął sygnał Zespołu Sygnalistów Myśliwskich z Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Radomiu.

 

Jubileusz

Rozpoczęcie wystawy wiązało się także z miłym akcentem jubileuszowym. Z okazji 20-lecia targów LAS-EXPO podziękowanie za efektywną współpracę otrzymały Lasy Państwowe oraz Stowarzyszenie Przedsiębiorców Leśnych.

 

Reklama

Prezentacje maszyn i rozmowy

Podczas wystawy, jak co roku, firmy zaprezentowały kilkadziesiąt maszyn, których zadaniem jest ułatwienie pracy w przedsiębiorstwach leśnych. Właściciele tartaków, szkółek leśnych czy drwale mogli zapoznać się z szerokim asortymentem traków, pił, rębaków i rozdrabniaczy. Maszyny można było podziwiać zarówno w halach, jak i na terenie zewnętrznym Targów Kielce. Pojawili się także producenci środków ochrony roślin i drzew przed szkodnikami. Swoje stoisko przygotowali również leśnicy. Tegoroczne wydarzenie nawiązywało do kampanii „Lasy Państwowe. Dla lasu, dla ludzi”. Z przedstawicielami LP można było porozmawiać o wielofunkcyjnej i zrównoważonej gospodarce leśnej oraz korzyściach z niej płynących dla społeczeństwa, gospodarki i przyrody.

 

Zapisz się do Newslettera!

Na podany przez Ciebie adres e-mail będziemy wysyłać informacje o nowo wydanym numerze "Kuriera Drzewnego", nowych artykułach oraz o nowo dodanych ogłoszeniach

   

Tak, wysyłaj mi swój Newsletter! (w każdej chwili możesz zrezygnować z subskrypcji).

Kontynuuj czytanie

Wydarzenia

Dla stolarstwa i dekarstwa

DACH+HOLZ International

Dodane:

/

Kurier Drzewny
Kolejna edycja DACH+HOLZ International odbędzie się 15 - 18 lutego 2022 r. w Kolonii. Fot. GHM Gesellschaft für Handwerksmessen mbH

DACH+HOLZ International to miejsce spotkań europejskiej branż dekarskiej i stolarskiej. Kolejna edycja wydarzenia odbędzie się w dniach 15 – 18 lutego 2022 r. w Kolonii. W trzech halach targowych 302 wystawców z 18 krajów zaprezentuje swoje innowacje z dziedziny budownictwa drewnianego, dachów, elewacji, dobudówek, hydrauliki i obróbki metali. Będą się również Mistrzostwa Europy w Budownictwie Drewnianym, a także ciekawe spotkania i pokazy, w tym konferencja Timber Construction Europe.

 
Przyszłoroczne targi DACH+HOLZ International odbędą się w Kolonii wraz z Mistrzostwami Europy w Budownictwie Drewnianym. Impreza obejmuje m.in. budownictwo ekologiczne oraz drewniane. Wśród uczestników znajdziemy np.: ABS Safety, Altrad Baumann, Binderholz, Festool, Fischerwerke, Hundegger, Lignotrend, Mafell, Palfinger, Peri, Pfeifer Timber, Protektor, Roto, Spax, Steico, VM Building oraz Weinmann.
 
– My, jako organizator DACH+HOLZ International, wraz ze sponsorami – ZVDH (Centralne Stowarzyszenie Niemieckich Dekarzy) i Holzbau Deutschland (Stowarzyszenie Niemieckich Stolarzy) – jesteśmy pewni, że targi odniosą sukces i zadowolą wszystkich zaangażowanych. Dzieje się tak, ponieważ branża bardzo chętnie spotyka się na specjalistycznych wystawach w Kolonii. Biorąc pod uwagę doskonałe warunki biznesowe dla firm, obserwujemy obecnie duży entuzjazm związany z inwestycjami – mówi Klaus Plaschka, dyrektor zarządzający GHM Gesellschaft für Handwerksmessen mbH. – DACH+HOLZ International to pod wieloma względami wyjątkowe wydarzenie, przede wszystkim dlatego, że będzie to pierwsze duże spotkanie branży od czasu ogólnej przerwy w targach.
 
Firmy wystawiające się w Kolonii zostaną podzielone według swojego portfolio produktowego na trzy hale. Te specjalizujące się w dachach spadzistych i izolacji oraz płaskich i odwodnieniu znajdą się w hali numer sześć. Siódma jest tymczasem zarezerwowana dla przedsiębiorstw związanych z drewnem i Mistrzostw Europy w Budownictwie Drewnianym. Sprzęt warsztatowy, metal, „Punkt informacyjny dla hydraulików” dla członków ZVSHK oraz wspólne stoisko Holzbau Deutschland i ZVDH to główny punkt ósmej hali. BG BAU (ustawowe ubezpieczenie wypadkowe) dla sektora budowlanego w Niemczech dostarczy również praktycznych informacji na temat bezpieczeństwa i higieny pracy, koncentrując się na wyzwaniach dla związków zawodowych.
 
Inne ważne punkty programu to warsztaty na żywo, wymiana informacji z wpływowymi osobami z branży dachów i stolarki, tematyczne wycieczki po targach dla rzemieślników i architektów oraz „wysokiej klasy networking” pierwszego wieczoru targowego. W czwartek, w późnych godzinach, młodzi handlowcy i influencerzy zostaną zaproszeni do nawiązania kontaktów na stoisku społeczności ZVDH. Specjalistyczna wymiana z dekarzami i stolarzami z Europy umożliwi dalszy transfer wiedzy ze zgromadzeniem IRoofA International Roofing Alliance i Delegierter-Tagung Dachdecker. W trakcie targów odbędą się też międzynarodowe spotkanie stowarzyszeń International Federation for the Roofing Trade (IFD) oraz konferencja Timber Construction Europe.
 
Od 15 do 17 lutego w pawilonach 1, 4.2 i 5.2 równolegle będzie trwało wydarzenie digitalBAU – targi rozwiązań cyfrowych w budownictwie organizowane przez Messe München. Portfolio obejmuje cały łańcuch tworzenia wartości we wszystkich aspektach cyfrowego planowania, budowy i eksploatacji budynków. Poza powierzchnią wystawienniczą nie zabraknie forów do prezentacji oraz dyskusji na temat rozwoju i trendów cyfryzacji w budownictwie.

Kontynuuj czytanie
Reklama

Popularne w tym tygodniu

Zapisz się do Newslettera!

Wysyłaj mi Newsletter (w każdej chwili możesz zrezygnować z subskrypcji).

 

Zapisz się do Newslettera!

Na podany przez Ciebie adres e-mail będziemy wysyłać informacje o nowo wydanym numerze "Kuriera Drzewnego", nowych artykułach oraz o nowo dodanych ogłoszeniach

   

Tak, wysyłaj mi swój Newsletter! (w każdej chwili możesz zrezygnować z subskrypcji).