Maszyny i programy optymalizujące produkcję, energooszczędne technologie, automatyzacja i przemysł 4.0, mechanizacja procesów produkcyjnych, a do tego bogata oferta dla majsterkowiczów i pasjonatów prac w drewnie. Perspektywa najbliższej edycji DREMY, która odbędzie się od 13 do 16 września, nie pozostawia złudzeń. Po prostu trzeba na niej być!

Targi DREMA to ważne wydarzenie w kalendarzu każdego, kto zajmuje się obróbką drewna. Fot. Grupa MTP
W Europie Środkowo-Wschodniej poznańska wystawa, która odbywa się co roku, nie ma sobie równych. Wymieniana wśród największych i najważniejszych wystaw branżowych od lat jest wizytówką zarówno polskiego przemysłu drzewnego, jak i meblarskiego oraz przestrzenią do nawiązywania i podtrzymywania relacji biznesowych. W tym roku czterodniowy program targów został przygotowany tak, by sprostać oczekiwaniom świata biznesu, a także amatorów prac w drewnie.
Konferencja KOOPDREW – 12 września
W poniedziałek, 12 września, w hotelu Sheraton, dzień przed oficjalnym otwarciem wystawy, odbędzie się międzynarodowa konferencja KOOPDREW. Zorganizowana została przez Polską Izbę Gospodarczą Przemysłu Drzewnego we współpracy z Lasami Państwowymi.
Acanthus Aureus – 13 września
DREMA rozpocznie się 13 września o godzinie 10.00. Zgodnie z tradycją nagrody otrzymają laureaci Złotych Medali oraz wystawcy wyróżnieni statuetką Acanthus Aureus przyznawaną za najlepsze stoisko.
Fabryka Mebli na Żywo DREMA DZIECIOM
Od pierwszego dnia targów będzie działała pokazowa Fabryka Mebli na Żywo DREMA DZIECIOM, która w tym roku wyprodukuje meble dla dzieci z domów dziecka w Ukrainie. Tego samego dnia między godz. 10.00 a 12.00 odbędzie się też spotkanie otwarte z Zespołem Naczelnika Marketingu Dyrekcji Generalnej Lasów Państwowych (pawilon 5, stoisko LP).
VII Ogólnopolski Kongres Meblarski – 14 września
Drugi dzień targów to czas na VII Ogólnopolski Kongres Meblarski organizowany przez Ogólnopolską Izbę Gospodarczą Producentów Mebli oraz międzynarodową konferencję naukową DREWNO-NAUKA-GOSPODARKA, którą przygotowuje Sieć Badawcza Łukasiewicz – Poznański Instytut Technologiczny.
EUROPEAN B2B WOOD SUMMIT – 15 września
15 września odbędzie się EUROPEAN B2B WOOD SUMMIT, na którym właściciele i menedżerowie z Polski, Litwy, Irlandii, Australii czy Szwecji opowiedzą o trendach oraz wyzwaniach w łańcuchu dostaw, sztucznej inteligencji, ERP i MRP dla zapasów produktów drzewnych i sprzedaży.
W kompleksie Garden City już po raz czwarty spotkają się kobiety związane z branżą meblarską.
Jeszcze więcej wydarzeń towarzyszących
Lista punktów obowiązkowych do odwiedzenia na DREMIE 2022 wydłuża się z każdym dniem. Warto zarezerwować czas na odwiedzenie Strefy Parkietu Stowarzyszenia Parkieciarze Polscy oraz Strefy Wiedzy drewno.pl. Nowe rozwiązania w lakiernictwie, w tym urządzenia, farby, lakiery i kleje złożą się na Poligon Prezentacji Lakierniczych. Z myślą o majsterkowiczach i pasjonatach prac w drewnie powstaną: DREMA HOBBY oraz strefy przygotowane m.in. przez ekipę narzędzioholików i ITA Tools. W strefie Czystego Powietrza Magazynu Biomasa będzie można zasięgnąć wiedzy na temat ekologicznych rozwiązań grzewczych oraz aktualnych programów rządowych i unijnych. Na terenie zewnętrznym, oprócz prezentacji maszyn, odbędą się pokazy wózków widłowych.
Na zakończenie targów poznamy finalistów Mistrzostw Polski we Wbijaniu Gwoździ oraz zwycięzców konkursu „Wyczarowane z drewna”.
Profesjonaliści, a więc osoby zawodowo związane z branżami drzewną czy meblarską, mają darmowy wstęp na wszystkie dni targów. Bilety dostępne są na stronie www.drema.pl

Wystawy, wydarzenia towarzyszące oraz bezpośrednie spotkania to okazja do zapoznania się z nowościami oraz nawiązania ciekawych kontaktów biznesowych. Fot. Grupa MTP