Connect with us


Przegląd Meblarski

Doskonałe wyposażenie w standardzie

HOLZ-HER na targach Holz-Handwerk

Dodane:

/

Kurier Drzewny
Nowa pilarka LINEA 6015 sprawdzi się w standardowych i mniejszych zakładach stolarskich oraz zagwarantuje najwyższą jakość obróbki. Fot. KD MEDIA


W trakcie Holz-Handwerk można było zobaczyć wiele interesujących rozwiązań, w tym także przeznaczonych dla rzemiosła i małych zakładów. Jesteśmy z wizytą na jednym z największych stoisk targowych. Jak udowadnia HOLZ-HER, małe maszyny nie muszą ustępować jakością ich przemysłowym odpowiednikom.

 

Pilarka LINEA 6015 – nowość na rynku

– Model zaprezentowany w trakcie targów to najmniejsza wersja pilarki. Często pytano nas o małe maszyny, dlatego wprowadziliśmy do sprzedaży model o długości cięcia 3100 x 3100 mm – mówi Krzysztof Kluza, dyrektor sprzedaży w firmie HOLZ-HER. – W urządzeniu możemy stosować piłę o średnicy 300 mm, co pozwala na realne cięcie elementów do wysokości 53 mm. Maszyna pozwala na wydajną obróbkę i uzyskanie doskonałej jakości, nawet na małej powierzchni. Bardzo dobrze sprawdzi się w standardowych i mniejszych zakładach stolarskich. Warto zwrócić uwagę na specjalne drzwi przesuwne, które otwierają się na szerokość 1,8 m. Zapewniają one wygodny dostęp do maszyny, prac konserwacyjnych i czyszczenia. Można je też całkowicie otworzyć i wyciągnąć tędy materiał, który był obrabiany. To rozwiązanie jest dedykowane zakładom, które mają ograniczone miejsce. Na życzenie klienta takie drzwi mogą być zainstalowane zarówno z prawej, jak i lewej strony urządzenia. Chociaż LINEA 6015 to małe urządzenie, to ma sporo funkcjonalności jej zaawansowanych odpowiedników. Znajdziemy tu duże stoły z poduszką powietrzną, podcinacz, docisk boczny, laser wyznaczający linię cięcia, a także program do optymalizacji znany z przemysłowych rozwiązań.

 

Centrum sterowane numerycznie EPICON

– W ramach serii 5-osiowych centrów obróbczych CNC EPICON, znajdziemy trzy różne modele o różnej głębokości pracy. Najmniejsze z nich – model 7135 – obrabia elementy w osi Y do 1500 mm, średnie – 7235 – do 1650 mm, a największe – 7335 – do 2100 mm. Jest to nowa seria maszyn, która zastąpiła poprzednią o nazwie PRO-MASTER. Oferujemy wiele nowych rozwiązań. Chcieliśmy zwrócić uwagę na te zmiany, wprowadzając nowe nazewnictwo – wyjaśnia Krzysztof Kluza.
EPICON to bardzo unikatowe maszyny z wieloma ciekawymi funkcjonalnościami.
– W tej serii urządzeń możemy wybrać spośród różnych wersji stołów obróbczych, np. VISE LED, który pokazuje sposób rozmieszczenia i obrotu przyssawek za pomocą sygnałów świetlnych. Maszyny posiadają także nowy sensor bezpieczeństwa, podobny do tego, jaki znamy z czujników parkowania w samochodach. Sensoryczny czujnik zareaguje tylko na obecność człowieka, zwalniając lub zatrzymując maszynę, gdy pracownik znajdzie się w jej pobliżu. Dzięki temu można w każdym momencie podejść do maszyny, aby załadować nowy materiał, bez strat czasu na przestoje – zapewnia dyrektor sprzedaży.

 

Kompaktowe CNC PINJET EVOLUTION 7405

– Urządzenie CNC PINJET EVOLUTION 7405 to maszyna CNC o szerokim wachlarzu możliwości, która doskonale sprawdzi się w każdym zakładzie stolarskim – tłumaczy Krzysztof Kluza. – Chociaż nie jest zbyt dużych rozmiarów i nie zajmuje dużo miejsca (5 m2), to można w nim obrabiać elementy o wysokości do 1100 mm i dowolnej długości przy użyciu odpowiedniego podparcia. EVOLUTION 7405 ma możliwość zastosowania magazynu narzędzi, w którym są narzędzia umożliwiające obróbkę drzwi czy wykonanie połączeń lamelo. Gwarantuje szybką i kompletną obróbkę czterostronną bez potrzeby zmiany zamocowania. Brak chwytaków daje dostęp do całej powierzchni płyty, dzięki czemu można wykonywać obróbkę bez ograniczeń i obawy o zarysowanie delikatnych powierzchni akrylowych. Nadaje się też do produkcji szuflad meblowych i frontów. Wersja PINJET pozwala na aplikację kołków bezpośrednio po obróbce mechanicznej na jednym zamocowaniu elementu.

 

Małe okleiniarki ARTEA 1020 i 1030

– Te okleiniarki to maszyny, które polecamy osobom, które po raz pierwszy inwestują w taki sprzęt – informuje dyrektor sprzedaży. – Posuw o prędkości 7 m/min nie zapewni wysokiej wydajności, ale jakość oklejenia jest porównywalna z najwyższymi modelami maszyn. Posiadamy kilka wielkości tych urządzeń i w różnych cenach, dlatego możemy je dobrać dla poszczególnych odbiorców i ich potrzeb. Każda z okleiniarek jest wyposażona w system nakładania kleju GLU JET, który obecnie jest najlepszym rozwiązaniem aplikującym klej pod ciśnieniem. Niezależnie od ich wielkości, dotyczy to nawet najmniejszego modelu. Każda maszyna może pracować z klejami PUR i EVA. Czas nagrzewania to jedynie 3 min.

Reklama

 

Pionowe formatyzerki SECTOR 1257 i 1262

Na stoisku firmy można było także zobaczyć zautomatyzowane formatyzerki pionowe SECTOR o głębokości cięcia do 80 mm. Są to klasyczne pilarki, których atutem jest przede wszystkim małe zapotrzebowanie na miejsce. Taką pilarkę można ustawić przy ścianie. Urządzenia zapewniają precyzyjny rozkrój oraz charakteryzują się ergonomiczną obsługą.

 

Zapisz się do Newslettera!

Na podany przez Ciebie adres e-mail będziemy wysyłać informacje o nowo wydanym numerze "Kuriera Drzewnego", nowych artykułach oraz o nowo dodanych ogłoszeniach

   

Tak, wysyłaj mi swój Newsletter! (w każdej chwili możesz zrezygnować z subskrypcji).

 • Kurier Drzewny

  Nowa pilarka LINEA 6015 sprawdzi się w standardowych i mniejszych zakładach stolarskich oraz zagwarantuje najwyższą jakość obróbki. Fot. KD MEDIA

 • Kurier Drzewny

  Kompaktowe centrum obróbcze EVOLUTION 7405 zajmuje jedynie 5 m2 oraz gwarantuje szybką i kompletną obróbkę czterostronną bez potrzeby zmiany zamocowania. Fot. KD MEDIA

 • Kurier Drzewny

  Okleiniarki ARTEA 1030 są szczególnie polecane osobom, które po raz pierwszy inwestują w taki sprzęt. Fot. KD MEDIA

 • Kurier Drzewny

  EPICON to nowa seria maszyn, która zastąpiła poprzednią o nazwie PRO-MASTER. Fot. KD MEDIA

 • Kurier Drzewny

  Seria maszyn EPICON może być dostarczona ze stołem obróbczym VISE LED, który pokazuje sposób rozmieszczenia i obrotu przyssawek za pomocą sygnałów świetlnych. Fot. KD MEDIA

 • Kurier Drzewny

  Klasyczne pilarki pionowe SECTOR zajmują niewiele miejsca, zapewniają precyzyjny rozkrój oraz charakteryzują się ergonomiczną obsługą. Fot. KD MEDIA

 • Kurier Drzewny

  Wersja PINJET pozwala na aplikację kołków bezpośrednio po obróbce mechanicznej na jednym zamocowaniu elementu. Fot. KD MEDIA

 • Kurier Drzewny
 • Kurier Drzewny
 • Kurier Drzewny
 • Kurier Drzewny
 • Kurier Drzewny
 • Kurier Drzewny
 • Kurier Drzewny

"Kurier Drzewny" Miesięcznik branży drzewnej, meblarskiej i leśnej. Jesteśmy obecni na rynku wydawniczym od 2008 roku. KONTAKT z nami: kontakt@kurierdrzewny.eu. Przeglądaj wydania Online: E-wydania. Reklamuj się u nas: Oferta www. Reklama w wydaniu drukowanym: Oferta. Artykuły w Kurierze Drzewnym: Artykuły.

Czytaj dalej
Reklama
Kliknij aby skomentować

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przegląd Meblarski

Ostermann ma odpowiednie obrzeża

Nowe kolekcje

Dodane:

/

Ostermann
Wszystkie nowe obrzeża firmy Ostermann są dostarczane w ilościach już od 1 metra. Fot. Ostermann

Egger, Formica, Polyrey und Resopal … Kilku producentów płyt w Europie prezentuje obecnie swoje nowe kolekcje. Jak zawsze, Ostermann jest na bieżąco i dostarcza odpowiednie obrzeża, gdy tylko płyty pojawią się w sklepach.

Ilekroć producenci płyt wprowadzają nowe kolekcje, zawsze warto zajrzeć do sklepu internetowego Ostermann, gdzie stolarze mogą polegać na przysłowiowej szybkości firmy Ostermann. Eksperci Ostermann z pasją i zaangażowaniem robią wszystko, co w ich mocy, aby jak najszybciej zapewnić odpowiednie rozwiązanie dla wąskich powierzchni. I robią to, gdy tylko pierwsze płyty pojawią się w sklepach. Wszystkie nowe obrzeża firmy Ostermann są dostępne z magazynu w standardowych wymiarach 23, 33, 43 i 100 x 1 lub 2 mm. Są dostarczane w najmniejszych ilościach już od 1 metra. Więcej informacji na temat najnowszych obrzeży z kolekcji Egger, Formica, Polyrey i Resopal można znaleźć pod tagiem „#Highlights03” na stronie www.ostermann.eu.

To są trendy

W wymienionych kolekcjach znajduje się wiele subtelnych kolorów jednolitych i więcej kolorów matowych. Dekory drewniane są również bardziej matowe i mają bardziej naturalne wytłoczenia. Marmur jest nadal jednym z najpopularniejszych wzorów wśród dekorów kamiennych. Wprowadzając liczne nowości do asortymentu, firma Ostermann zawsze zapewnia pasujące obrzeża.

Egger: Dekorativ 24+

Grupa Egger, z siedzibą w St. Johann (Austria), swoją nową kolekcję Dekorativ 24+ wprowadziła na rynek na początku lutego. Składa się ona z ponad 300 płyt w ponad 100 nowych kolorach i dekorach. W kolekcji Dekorativ 24+ znajdują się eleganckie i delikatne dekory drewniane, maty oraz niezwykle aksamitnie gładkie kolory jednolite, a także klasyczne imitacje materiałów, które zachwycają wyjątkowo realistycznymi wytłoczeniami. Oczywiście dotyczy to również licznych płyt lakierowanych z serii PerfectSense z dekorami drewnianymi i jednolitymi.

Polyrey: Collection 2024

Collection 2024 od francuskiego producenta Polyrey również oferuje duży wybór ponad 440 płyt meblowych. Do wyboru jest ponad 230 kolorów jednolitych i 200 dekorów. Z czego ponad 90 stanowią nowości. Według Polyrey kolekcja zawiera „wybuchową” mieszankę aktualnych trendów. Obejmują one dekory lastryko i mozaiki, a także imitacje materiałów o wyglądzie płyt OSB i korka.

Resopal: Collection 2024

Od połowy stycznia dostępna jest również nowa oferta produktów firmy Resopal. Również w tym przypadku kolekcja została rozszerzona o różne neutralne kolory i kolejną matową powierzchnię. Spośród 335 płyt w 149 jednolitych kolorach i 186 dekorach, 71 kolorów i dekorów to nowości. Szczególnie przyciągają wzrok powierzchnie Meran Oak, nowoczesna, ale rustykalna wersja dębu, oraz nowy jasny dekor wiązu Ventura Elm.

Coming soon: The Formica® Collection

Posiadająca swoje oddziały na całym świecie grupa Formica z siedzibą w Wielkiej Brytanii, do której należy Homapal, wprowadzi na rynek nową kolekcję w połowie marca. Eksperci Ostermann spodziewają się ponad 40 nowych produktów, a także zaoferują odpowiednie obrzeża z okazji wypuszczenia na rynek tej kolekcji.

Nowe obrzeża – kompleksowa obsługa

Ostermann oferuje stolarzom nie tylko największy w Europie asortyment obrzeży dostępnych od ręki, ale także odpowiednie materiały do profesjonalnej obróbki obrzeży: od szerokiej gamy środków czyszczących i klejów topliwych po artykuły do obróbki i organizacji pracy przy obrzeżach. Oznacza to, że wiele materiałów do konstrukcji mebli można zamówić z jednego źródła, oszczędzając czas i pieniądze.

ReklamaCzytaj dalej

Przegląd Meblarski

Fabryka Fey powiększy się o halę produkcyjną i biurowiec

Inwestycje

Dodane:

/

Fabryka łóżek i materaców firmy Fey buduje nową halę produkcyjną i budynek biurowy w Topolach w województwie pomorskim. Dzięki temu zwiększa swoją powierzchnię do 18 tys. m kw.

– Rozbudowa zakładu to kolejny etap strategii, skutkującej umacnianiem naszej pozycji na rynku, dzięki zwiększającej się liczbie zamówień – mówi Zbigniew Rogulski, dyrektor operacyjny w firmie Fey. – Wszystko to sprawia, że zamierzamy zwiększyć zatrudnienie. Poszukujemy ok. 70 osób, w tym pracowników produkcyjnych oraz biurowych.

Większa powierzchnia produkcyjna

Generalnym wykonawcą inwestycji jest WPIP Construction. Rozbudowywany kompleks zlokalizowany jest w podchojnickich Topolach (województwo pomorskie), w otoczeniu Borów Tucholskich. Na infrastrukturę składają się powierzchnie produkcyjne, biurowe i magazynowe.

Kompleks należy do spółki Fey, będącej częścią niemieckiej grupy kapitałowej FEY & Co. GmbH, jednego z czołowych europejskich producentów łóżek kontynentalnych.

Dzięki rozbudowie powierzchnia fabryki wzrośnie z 13,5 do 18 tys. m kw. Aktualnie powstaje dwukondygnacyjny budynek biurowy o powierzchni 500 m kwadratowych oraz nowa hala produkcyjna o powierzchni 4 tys. m kw. Będzie ona wyposażona w instalację fotowoltaiczną o mocy 50 kWp – z możliwością jej dalszej rozbudowy.

Zmiany już jesienią

Do zadań wykonawcy – WPIP Construction należy także budowa infrastruktury zewnętrznej, m.in. miejsc parkingowych.

– Dzięki umowie, którą zawarliśmy z renomowanym producentem łóżek i materaców, umacniamy się w czołówce generalnych wykonawców realizujących w Polsce inwestycje przemysłowe – mówi Janusz Signetzki, prezes zarządu WPIP Construction. – Cieszymy się, że możemy brać udział w rozwoju firmy Fey, która po rozbudowie zakładu będzie mogła jeszcze mocniej zaznaczyć obecność na rynkach europejskich. To nasz zaufany partner, z którym współpracujemy już od 2017 r.

Zakończenie inwestycji planowane jest na październik 2024 r.

Aktualnie firma Fey w Polsce zatrudnia 450 osób – dodaje Zbigniew Rogulski, dyrektor operacyjny w firmie Fey. – Jako grupa funkcjonujemy na zachodnim rynku meblowym od 1926 r. Jesteśmy bardzo dobrze odbierani przez tamtejszych klientów. Dzieje się tak dzięki odpowiednio dobranemu asortymentowi oraz jakości produktów. Obsługujemy nie tylko sklepy wielkopowierzchniowe, ale także małe, specjalistyczne. Świadczymy dla klientów biznesowych usługi, które odróżniają nas od konkurencji. W tak trudnych czasach jesteśmy firmą zwiększającą swoją sprzedaż.

Dobra współpraca
Fey to dostawca materaców oraz łóżek do wielu sieci meblowych w Polsce i w Europie, niesieciowych salonów oraz sklepów specjalistycznych. Spółka, która wcześniej występowała pod nazwą Fabryka Materaców Relaks, jest częścią niemieckiej grupy kapitałowej FEY & Co. GmbH, której know-how i doświadczenie sięga 1926 r. Obecnie to jeden z czołowych europejskich producentów łóżek kontynentalnych.

WPIP Construction to renomowany generalny wykonawca oraz projektant z ponad 30-letnim doświadczeniem, z dorobkiem kilkuset zrealizowanych inwestycji. Firma specjalizuje się w budowaniu i wyposażaniu obiektów zaawansowanych technologicznie, a także zrównoważonych, w których stosowane są rozwiązania spełniające wysokie standardy środowiskowe.Czytaj dalej

Przegląd Meblarski

Zielona energia w Schattdecor Polska

Zielona energia w Schattdecor Polska

Dodane:

/

Schattdecor Sp. z o.o., producent zadrukowanych papierów dekoracyjnych oraz folii preimpregnat, stawia na ekologię. Firma przeszła na energię elektryczną z wiatru i słońca. Energia dla Schattdecor będzie pochodziła z Farmy Wiatrowej Grabowo i Farmy Fotowoltaicznej Strzelino.

Od początku 2024 roku nowym dostawcą energii elektrycznej dla przedsiębiorstwa jest Grupa Polenergia, największa polska prywatna grupa energetyczna. W procesie powstania umowy wsparcia prawnego udzielił zespół z kancelarii Deloitte Legal, kierowany przez mec. Pawła Łączkowskiego. Ze strony Polenergii – Kancelaria DZP.

Kontrakt zabezpiecza 100% zużycia w Schattdecor Polska.

Firma Schattdecor Sp. z o.o. to renomowany producent zadrukowanych papierów dekoracyjnych oraz folii preimpregnat, tak zwanej Smartfoil. Produkty firmy znajdują zastosowanie w przemyśle uszlachetniania powierzchni płyt drewnopochodnych, wykorzystywanych w przemyśle meblarskim, w produkcji paneli podłogowych, paneli ściennych, drzwi, obrzeży i innych elementów wyposażenia wnętrz.

„Schattdecor rocznie przerabia ponad 2,5 miliarda metrów kwadratowych papieru.”

Główna siedziba firmy znajduje się w Thansau, w Niemczech. Grupa Schattdecor zatrudnia 3000 pracowników w 17 lokalizacjach na całym świecie. Schattdecor działa na polskim rynku od roku 1993. Zakłady znajdują się w Tarnowie Podgórnym, w województwie wielkopolskim oraz w Głuchołazach, w województwie opolskim. Firma oferuje wysokiej jakości dekory, zadruki cyfrowe.

Schattdecor
Główna siedziba firmy znajduje się w Thansau, w Niemczech. Grupa Schattdecor zatrudnia 3000 pracowników w 17 lokalizacjach na całym świecie. Na polskim rynku Schattdecor działa od roku 1993. Zakłady znajdują się w Tarnowie Podgórnym, w województwie wielkopolskim oraz w Głuchołazach, w województwie opolskim.

OZE dla Schattdecor
Stosowanie technologii opartych ma odnawialnych źródłach energii, w tym energii wiatru, energii wodnej, słonecznej, geotermalnej, a także energii pozyskiwanej z biomasy jest coraz bardziej powszechne. Takie rozwiązania są przyjazne środowisku, nie powodują jego zanieczyszczania i nie wyczerpują naturalnych zasobów. Przekładają się na oszczędności związane z korzystaniem z energii.

Schattdecor

Smartfoil Prime Collection miała premierę podczas Targów Meble Polska w lutym br. To kolekcja magazynowa 60 wzorów folii finisz, obejmująca standardy, bestsellery, wybrane nowości wzornicze oraz folie techniczne. Fot. Mat. Schattdecor

SchattdecorSchattdecor Sp. z o.o.
ul. Sowia 10, PL 62-080 Tarnowo Podgórne
Zakład w Głuchołazach, ul. gen. Andersa 1, PL 48-340 Głuchołazy
www.schattdecor.com
Instagram@schattdecorgroupCzytaj dalej

Przegląd Meblarski

Powrót bestsellerowej pilarki formatowej

kappa 450 x-motion

Dodane:

/

W 2001 roku austriacki producent obrabiarek do drewna, Felder Group, wprowadził na rynek swoją pierwszą pilarkę formatową kappa 450. Dzięki wyjątkowej wydajności, trwałej precyzji i nagradzanemu designowi, Kappa 450 zrewolucjonizowała rynek już w 2001 roku, stając się klasykiem. Ponad 20 lat od tego momentu, nowa edycja tej klasycznej pilarki formatowej, kappa 450 x-motion, kontynuuje tę tradycję, dostosowując się do współczesnych oczekiwań i imponując na każdym kroku.

Nowa kappa 450 x-motion zachwyca precyzyjnymi cięciami dzięki wyjątkowo lekko przesuwnemu stołowi formatowemu, wyposażonemu w niezawodny system prowadzenia „X-Roll”.

System ten wykorzystuje stalowe rolki ułożone naprzemiennie w formie „X”, co eliminuje obciążenia punktowe. Zgarniacze silikonowe oraz szczoteczki dla stalowych listew prowadzących zapewniają czyste i płynne prowadzenie, minimalizując gromadzenie się pyłu. Ergonomiczny uchwyt przy stole, z opcjonalnymi włącznikami dla piły głównej i podcinacza, doskonale integruje się, podnosząc komfort pracy. Dostępne są 5 długości stołu, obejmujące zakres od 2050 mm do imponujących 3700 mm.

Pracuje z różnymi średnicami pił

Szczególnie wartościowy jest dopracowany w najmniejszych detalach agregat pilarki. Podwójnie łożyskowany wał pilarki, osadzony w solidnej obudowie z szarego żeliwa, w połączeniu z podwójnym zawieszeniem zapewnia eliminację drgań i maksymalną stabilność.

Przenoszenie mocy z silnika na wał pilarki odbywa się bezstratnie dzięki wielorowkowemu paskowi napędowemu Poy-V. kappa 450 x-motion przygotowana jest do pracy z tarczami pił o średnicy od 250 do 550 mm, umożliwiając wysokość cięcia wynoszącą 155 mm. Trzy prędkości obrotowe (3500/4500/5500 obr./min) dostępne na monitorze pozwalają dostosować prędkość do średnicy stosowanej tarczy piły, a opcjonalna regulacja bezstopniowa obejmuje zakres od 2000 do 6000 obr./min.

Bezsmarowy system z gwarancją

Innowacyjny system „Easy-Glide” odpowiada za przechył agregatu pilarki. Wykorzystuje on wkładki z wytrzymałego tworzywa sztucznego, zastępujące tradycyjny smar. System jest odporny na pył, nie wymaga konserwacji, pracuje lekko i płynnie. Podwójnie zawieszony agregat jest prowadzony na zasadzie wymuszonej w półokrągłych kołyskach, eliminując luz i gwarantując precyzyjne cięcia. Producent udziela aż 6-letniej gwarancji na niezawodność tego systemu.

Bezpieczeństwo pracy

Optymalne odciąganie wiórów zapewnia zamknięta obudowa agregatu pilarki, skąd pył jest odsysany przez kanał odciągowy o Ø120 mm. Dodatkową warstwę bezpieczeństwa stanowi nowo opracowana osłona górna tarczy piły, ustawiana na wysokość i zdolna do pełnego odchylenia z pola pracy.

kappa 450 x-motion może być dodatkowo wyposażona w unikalny system bezpieczeństwa PCS®. Ten innowacyjny system eliminuje poważne zagrożenia podczas pracy, wykrywając je przed kontaktem z tarczą piły i szybko neutralizując sytuację. PCS® działa natychmiast po naciśnięciu przycisku, nie wymaga dodatkowej konserwacji, jest niezależny od zewnętrznych źródeł energii oraz nie jest wrażliwy na kurz i brud.

Wygodny stół roboczy wysięgnika

Stół wysięgnika oferowany jest w trzech wersjach: standardowej, z systemem „X-Roll” oraz systemem równoległoboku. Wersja standardowa posiada wymiar 1500 mm, a na życzenie może być wyposażona w wzorzec kątowy INDEX SYSTEM, umożliwiający szybkie i precyzyjne ustawienie przykładnicy poprzecznej pod wybranym kątem. Wersja z systemem „X-Roll” dodatkowo posiada listwę podporową, wyposażoną w ten system, dającą dodatkową powierzchnię do położenia materiału. Najwyższa wersja stołu wysięgnika, z funkcją równoległoboku, umożliwia przesuwanie całego stołu równolegle do przykładnicy, oferując pełną powierzchnię do położenia materiału. Dostępne są również różne opcje, takie jak elektroniczny wyświetlacz cyfrowy, elektromotoryczna przykładnica równoległa czy przykładnica z systemem „digi-compensation plus”, które ułatwiają codzienną pracę i zwiększają precyzję cięć.

kappa 450 x-motion to nie tylko nowoczesność, ale także bezpieczeństwo i niezawodność. Dzięki unikalnym rozwiązaniom i innowacyjnym systemom, ta pilarka formatowa dostarcza nie tylko doskonałych rezultatów, ale również zapewnia operatorowi komfort i bezpieczeństwo pracy.

Felder Group, kontynuując tradycję kappa 450, wprowadza na rynek maszynę, która spełni oczekiwania nawet najbardziej wymagających profesjonalistów.Czytaj dalej

Ostatnio dodane

Zapisz się do Newslettera!

Otrzymuj aktualizacje bezpośrednio do swojej skrzynki odbiorczej.

Wysyłaj mi Newsletter (w każdej chwili możesz zrezygnować z subskrypcji).

 

Zapisz się do Newslettera!

Na podany przez Ciebie adres e-mail będziemy wysyłać informacje o nowo wydanym numerze "Kuriera Drzewnego", nowych artykułach oraz o nowo dodanych ogłoszeniach

   

Tak, wysyłaj mi swój Newsletter! (w każdej chwili możesz zrezygnować z subskrypcji).