Connect with us

Aktualności

Długie życie to oszczędność

Narzędzia najwyższej jakości

Dodane:

/

Kurier Drzewny
W 2018 roku siedziba firmy BRYK została przeniesiona do innowacyjnego zakładu produkcyjnego, zlokalizowanego w Dolinie Lotniczej Jasionki k. Rzeszowa. Zakład posiada nowoczesne laboratorium badawcze, które umożliwia realizację licznych projektów B+R, także tych dofinansowanych z funduszy unijnych. Fot. BRYK

Warto przyjrzeć się z bliska maksymie firmy BRYK. „Długie życie to oszczędność” odnosi się do nowych produktów japońskiego przedsiębiorstwa KANEFUSA, której firma jest wyłącznym dystrybutorem w zakresie narzędzi dedykowanych przemysłowi meblarsko-drzewnemu. Długa żywotność narzędzi do drewna oraz materiałów drzewnych przekłada się na znaczne oszczędności oraz lepszą jakość obróbki.

Opr. (ab)

Portal DrzewnyPortal Drzewny

BoardPro pracuje nie o 20 proc., nie o 30 proc., ale aż o 400 proc. dłużej od standardowej piły. Fot. BRYK

Firma BRYK od ponad dwudziestu lat zaopatruje przemysł meblarski w narzędzia najwyższej jakości. Początkowo zajmowała się działalnością handlową, a następnie serwisem narzędzi diamentowych oraz ich produkcją. Przedsiębiorstwo profiluje swoją działalność w oparciu o dwa sektory gospodarki. Jeden z nich są to producenci sektora meblowego, w ramach którego powstała submarka BRYK WoodworkingEngeenering. Drugi profil to narzędzia Advanced Techtools, skierowane do metalu, firm zrzeszonych w obrębie przemysłu lotniczego, doliny lotniczej, motoryzacji, kompozytów i ich stopów.

– W dużej mierze przedmiot działalności zakładujest oparty o specjalne narzędzia diamentowe, które doskonale nadają się do obróbki płyt MDF, HDF, materiałów drewnopochodnych i aluminium, służących do produkcji w największych zakładach produkcyjnych zlokalizowanych na terenie całej Polski- informuje Sławomir Kozłowski, manager z firmy BRYK.

 

Japońskie piły do cięcia w pakietach i pojedynczo

– Oferta naszej firmy cały czas się powiększa wraz z rosnącymi potrzebami rynku- wyjaśnia Sławomir Kozłowski. – Szczególną uwagę chciałbym zwrócić na najnowszą III generację piły BoardPro japońskiego producenta KANEFUSA.Piły te przeznaczone są do rozkroju płyty wiórowej, laminowanej, MDF, HDF i – zarówno do cięcia płyt w pakietach na piłach panelowych, jak i pojedynczego rozkroju płyt na piłach formatowych.

 

Tajemnica tkwi w korpusie

– Japoński producent nie chce zdradzić szczegółów produkcji, ale 4-krotnie dłuższa żywotność tej piły tkwi w korpusie. Ten jest sercem piły i jego stabilność ma bezpośredni wpływ na jakość cięcia- mówi manager. – Wykonany jest z wysokiej jakości stali, którego firma KANEFUSA dopieszcza, jakby szlifowała nieskazitelny naturalny diament. Kolejnymi elementami są specjalnie dedykowany węglik i japońska dokładność wykonania. Piły BoardProwykonywane są w fabryce KANEFUSA w Japonii. Nie są to produkty „typu japońskiego”, gdy japońska marka produkuje swoje wyroby w innych krajach.

„Przestój maszyny to nie tylko koszty pracownika, straty czasu poprzez przezbrajanie maszyny, czy zredukowanego tempa produkcji przy rozruchu, to również straty jakości czyli błędy przy rozruchu produkcji. Startą jest też ilości niewykonanych w tym czasie elementów, co może być powodem niedostarczenia w terminie zamówienia”

 

O 400 proc. lepsza od standardowej piły

– Produkty KANEFUSA produkowane są w zgodzie z ponad 100-letnią tradycją firmy, opartą na doświadczeniu, japońskiej filozofii życia, koncentracjina przyjemności działania i nieustannego doskonalenia swoich umiejętności w połączeniu z najnowocześniejszymi technologiami produkcji – tłumaczy Sławomir Kozłowski. – Tak rozumiana praca przestaje być nieprzyjemnym obowiązkiem, staje się dobrem i wartością samą w sobie. Wartością, która sprawia, że możemy doceniać nasze tu i teraz, skupiać się na teraźniejszości i z satysfakcją przeżywać każdy kolejny dzień. Tak tworzy się z pasją najlepsze produkty, tak powstaje japońska gwarancja najwyższej dostępnej jakości na rynku. Wszystkie te elementy sprawiają tak dużą różnicę pomiędzy piłą standardową a japońską. BoardPro pracuje nie o 20 proc., nie o 30 proc., ale aż o 400 proc. dłużej od standardowej piły.

 

„Piła kosztuje tyle, ile przepracowała”

Japońskie piły pracują zarówno w dużych, jak i małych fabrykach mebli.Rozcinają z bardzo dobrymi wynikami płytę wiórową, MDF i laminowaną, pochodzącą od różnych producentów, zarówno krajowych, jak i zagranicznych.

– Kiedyś klienci zwracali uwagę wyłącznie na cenę piły tarczowej -oznajmia manager. – Dziś to się zmienia i klienci mówią, że piła kosztuje tyle, ile przepracowała i warta jest tyle, ile przecięła materiału. Przy stale rosnących kosztach produkcji, wytworzenia każda fabryka mebli liczy koszty przestoju maszyny, gdy wymienia zużyte piły. Ważna jest wydajność, czyli ile przetniemy elementów na zmianę i oczywiście niezmiennie jakość. Przestój maszyny to nie tylko koszty pracownika, straty czasu poprzez przezbrajanie maszyny, czy zredukowanego tempa produkcji przy rozruchu, to również straty jakości czyli błędy przy rozruchu produkcji. Startą jest też ilości niewykonanych w tym czasie elementów, co może być powodem niedostarczenia w terminie zamówienia.Bez względu na to czy mamy świadomość tych kosztów czy nie, to one występują i jestem w pewien, że każda eliminacja przestoju to zysk. Jakiej wielkości on jest? Odpowiedzmy sobie na pytania:Ile kosztuje 15min przestoju w firmie?Przeliczmy cztery takieprzestoje i to wszystko razy liczba maszyn panelowych lub formatowych w firmie. Suma tych kosztów pokazuje, ile może zyskać producent mebli, hurtownia płyt, kupując piły KANEFUSA.

 

Mniejsze przestoje i większe zyski

Japońska piła BoardPro III pracuje cztery razy dłużej od standardowej piły dostępnej na rynku. Tak długa praca zmniejsza liczbę przestojów na przezbrajanie maszyn, eliminując koszty, a zatem generuje zyski w tysiącach złotych.
– Piły te charakteryzują się bardzo długą żywotnością oraz do 5dB cichszą pracą, co pozwala zredukować hałas towarzyszący cięciu- dodaje Sławomir Kozłowski. – Jak pokazują statystyki, w Polsce prawie milion osób pracuje w warunkach trudnych, w których są narażone na zawodowe uszkodzenie słuchu. Jest to jeden z najczęściej występujących czynników szkodliwych i uciążliwych w pracy. Poziom 8h ekspozycji to maksimum 85dB. Każdy pracodawca powinien prowadzić działania, stosować elementy czy maszyny, jak i narzędzia o niższym współczynniku hałasu. Do takich elementów wpływających na zmniejszenie poziomu hałasu należą piły KANEFUSA. Zastosowane w nich rozwiązania, jak wygłuszające nacięcia laserowe oraz specjalna geometria zębów, sprawiają,że piła pracuje do 5dB ciszej. Praca piłami KANEFUSA podnosi wydajność, zwiększa jakość obrabianego materiału i powoduje, że koszty wytworzenia są znacznie niższe.

 

Narzędzia oraz serwis

BRYK koncentruje się na produkcji i serwisowaniu narzędzi diamentowych oraz z węglika spiekanego, wykorzystywanych m.in. w przemyśle meblarskim.
– W oparciu o właściwości i potencjał diamentu, tworzone przez nas narzędzia przenoszą procesy obróbcze materiałów nieżelaznych i kompozytów w inny, wyższy wymiar- zapewniamanager. – Opracowywane narzędzia w każdym szczególe odpowiadają na potrzeby klienta. Marka gwarantuje efektywność produkcji swoich odbiorców. Asortyment firmy obejmuje różnorodne produkty o wysokiej precyzji, dostosowane do różnych warunków i metod obróbki, zapewniające długą żywotność narzędzi. W ofercie firmy poza piłami KANEFUSA posiadamy diamentowe głowice formatujące typu Hogger, frezy nasadzane regulowane i stałe, diamentowe frezy profilowe, trzpieniowe oraz diamentowe piły i podcinacze. Dużym powodzeniem cieszą się również frezy spiralne monolityczne oraz wiertła.Przedsiębiorstwo BRYK wiele swoich nakładów przeznacza na działalność, mającą na celu wzrost innowacyjności i konkurencyjności. Działalność innowacyjna na stałe zapisała się w strategii i misji działania. W 2018 roku siedziba firmy została przeniesiona do innowacyjnego zakładu produkcyjnego, zlokalizowanego w Dolinie Lotniczej Jasionki k. Rzeszowa. Posiada nowoczesne laboratorium badawcze, które umożliwia realizację licznych projektów B+R, także tych dofinansowanych z funduszy unijnych. Obecnie, dzięki współpracy z uczelniami technicznymi i partnerami z Doliny Lotniczej, przedsiębiorstwo prezentuje i wprowadza unikalne rozwiązania oraz precyzję wymaganą w najtrudniejszych projektach. Otaczamy się ludźmi, którzy tworzą produkty z pasją, aby osiągać rezultaty. Osoby zainteresowane ofertą oraz nową jakością pił i wprowadzeniem oszczędności w firmie zapraszamy do regionalnych dystrybutorów, doradców handlowych czy kontaktu z centralą. Jesteśmy również otwarci na nowe firmy chcące dystrybuować produkty BRYK i KANEFUSA.

Zapisz się do Newslettera!

Na podany przez Ciebie adres e-mail będziemy wysyłać informacje o nowo wydanym numerze "Kuriera Drzewnego", nowych artykułach oraz o nowo dodanych ogłoszeniach

   

Tak, wysyłaj mi swój Newsletter! (w każdej chwili możesz zrezygnować z subskrypcji).


 

"Kurier Drzewny" Miesięcznik branży drzewnej, meblarskiej i leśnej. Jesteśmy obecni na rynku wydawniczym od 2008 roku. KONTAKT z nami: kontakt@kurierdrzewny.eu. Przeglądaj wydania Online: E-wydania. Reklamuj się u nas: Oferta www. Reklama w wydaniu drukowanym: Oferta. Artykuły w Kurierze Drzewnym: Artykuły.

Czytaj dalej
Reklama prenumerata
Kliknij aby skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Aktualności

Targi EKO-LAS: początek już w czwartek!

Dodane:

/

ekolas

Targi EKO-LAS: początek już w czwartek!

Wsłuchując się w głosy branży postanowiliśmy przesunąć termin rozpoczęcia tegorocznych Targów Gospodarki Leśnej, Przemysłu Drzewnego i Ochrony Środowiska EKO-LAS z 3 na 2 września. Ze względu na biznesowy charakter Targów i sugestie naszych partnerów o przesunięcie wydarzenia tak, aby głównie wypadało w dni robocze, w tym roku Targi rozpoczną się w czwartek i zakończą w sobotę. To przekłada się na zmianę wcześniej przyjętego terminu – w Mostkach koło Świebodzina spotkamy się w dniach 2-4 września 2021.

Targi Gospodarki Leśnej, Przemysłu Drzewnego i Ochrony Środowiska EKO-LAS to największe spotkanie biznesowe dla sektora leśnego w Polsce. Tegoroczna edycja ponownie zawita do dobrze znanej już lokalizacji i odbędzie się w Nadleśnictwie Świebodzin, gdzie organizatorzy powracają po trzech latach nieobecności.

Organizatorzy przygotowali zupełnie nowe, dwie strefy pokazowe – dla maszyn mniejszego i większego kalibru. Wszystkie maszyny będą zlokalizowane w jednym miejscu, co pozwoli na kompleksowy udział w wydarzeniu, bez konieczności przemieszczania się po całym terenie Targów. Dodatkowo, drugiego dnia targów, tj. 3 września odbędzie się całodniowe Forum Biomasy, którego główną tematyką będzie „Rola Biomasy w wypełnieniu zobowiązań klimatycznych”.

– Targi EKO-LAS to miejsce spotkań całej branży. Cieszy nas tak liczne zainteresowanie wydarzeniem zarówno wśród wystawców, jak i profesjonalistów z branży leśnej i przemysłu drzewnego. Mocnym punktem programu będzie prezentacja harwersterów i forwarderów topowych marek na polskim rynku – mówi Łukasz Rachubiński, Dyrektor Targów EKO-LAS.

Szczegółowy program Targów EKO-LAS będzie dostępny w lipcu. Więcej informacji o Targach EKO-LAS znaleźć można na stronie www.ekolas.mtp.pl

Czytaj dalej

Aktualności

Nowa strefa i atrakcyjne pokazy na targach EKO-LAS

Targi w Polsce

Dodane:

/

Portal Drzewny

W dniach 3 – 5 września 2021 roku w Mostkach koło Świebodzina odbędą się Targi Gospodarki Leśnej, Przemysłu Drzewnego i Ochrony Środowiska EKO-LAS. Po raz kolejny tysiące profesjonalistów spotka się na największym wydarzeniu branży leśnej w Polsce, gdzie wystawcy zaprezentują bogatą ofertę maszyn i urządzeń dla leśnictwa.

Organizatorzy przygotowali dwie nowe strefy pokazowe – dla mniejszych i większych maszyn. Pokazy będą prowadzone codziennie w godzinach 10.00 – 15.00 przez konferansjera z wykorzystaniem profesjonalnego nagłośnienia. Wszystkie maszyny zlokalizowane zostaną w jednym miejscu, co pozwoli na kompleksowy udział w wydarzeniu, bez konieczności przemieszczania się po całym terenie targów. Dynamiczne pokazy maszyn „w akcji” na terenie Nadleśnictwa Świebodzin to tylko jedna z wielu atrakcji zaplanowanych na tegoroczną edycję. Dokładny program pokazów będzie dostępny już w lipcu.

– Ta wystawa to miejsce spotkań całej branży. Cieszy nas tak liczne zainteresowanie wydarzeniem zarówno wśród wystawców, jak i profesjonalistów z branży leśnej i przemysłu drzewnego. Mocnym punktem programu będzie prezentacja harwesterów i forwarderów topowych marek na polskim rynku – mówi Łukasz Rachubiński, dyrektor targów EKO-LAS.
Organizatorzy 2 czerwca spotkali się z przedstawicielami firm na terenach leśnych, gdzie omówiono nową koncepcję prowadzenia pokazów. Zmiany pozwolą zwiększyć atrakcyjność pokazów i wzbogacą program wydarzenia.

Szczegółowy program targów EKO-LAS będzie dostępny w lipcu. Więcej informacji można znaleźć na stronie www.ekolas.mtp.pl

Czytaj dalej

Aktualności

Rejestracja trwa do 31 lipca 2021 roku

Holz-Handwerk i Fensterbau Frontale 2022

Dodane:

/

Kurier Drzewny
Holz-Handwerk i Fensterbau Frontale 2018 odwiedziło ponad 110 000 zwiedzających. Fot. NürnbergMesse

Wszyscy zainteresowani mogą już rejestrować się na 20. jubileuszową edycję Holz-Handwerk. Targi będą trwały od wtorku 29 marca do piątku 1 kwietnia 2022 roku i, jak zawsze, równolegle z wydarzeniem Fensterbau Frontale. Imprezy wracają do kalendarza wystaw targowych po 1466 dniach nieobecności. Poprzednia edycja – w 2020 roku – była pierwszym z wydarzeń odwołanych z powodu pandemii, wcześniejsza odbyła się w 2018 roku.

 
Organizatorzy targów w Norymberdze z niecierpliwością czekają na to wydarzenie.
– W 2022 roku w końcu ponownie możemy wypowiedzieć nasze hasło: „Odkrywaj. Doświadczaj. Działaj”. To spotkanie umożliwi przedstawicielom branży możliwość rozmowy twarzą w twarz oraz pozwoli poznać pionierskie koncepcje i innowacje, które pojawiły się na rynku w międzyczasie – mówi Stefan Dittrich, dyrektor Holz-Handwerk.
W 2020 roku połączone targi Holz-Handwerk i Fensterbau Frontale były jedną z pierwszych wystaw, które odwołano z powodu pandemii Covid-19.
– W rozmowach z klientami otrzymujemy wiele pozytywnych sygnałów, że branża nie może się doczekać. W 2022 roku planujemy po raz kolejny zapewnić odwiedzającym połączenie dwóch aspektów: rozwiązywania konkretnych problemów technicznych oraz kontaktów osobistych. Mamy nadzieję, że zainspirujemy wystawców i odwiedzających typową, praktyczną atmosferą Holz-Handwerk!

 

Koncepcja, która sprawdziła się już ponad 20 razy

Wydarzenie to obejmuje wszystkie produkty i technologie istotne dla codziennej pracy przedsiębiorstw zajmujących się obróbką drewna. Targi odbywające się w cyklu dwuletnim są obowiązkowym wydarzeniem dla stolarzy, pracowników i ekspertów w produkcji mebli i wyposażenia wnętrz. Prezentowane w trakcie wydarzenia produkty to m.in.: maszyny do obróbki drewna, elektronarzędzia i narzędzia pneumatyczne, oprogramowanie, systemy mocowań, okucia, elementy i drewno konstrukcyjne. Poprzednia edycja odbyła się w 2018 roku i zgromadziła ponad 110 000 odwiedzających, którzy mogli zapoznać się z najnowszymi trendami i tematami wpływającymi na ich branże na równoległych targach Holz-Handwerk i Fensterbau Frontale. Głównym powodem, dla którego odwiedzający wystawiali się na targach Holz-Handwerk, było poszerzenie wiedzy zawodowej i uzyskanie informacji o nowościach produktowych. A profesjonaliści z branży wyrazili dobre opinie o wydarzeniu. Aż 97 procent odwiedzających było zadowolonych z produktów i rozwiązań prezentowanych na targach Holz-Handwerk 2018, a liczba osób, która zadeklarowała ponownie odwiedzić to wydarzenie była odpowiednio wysoka. Wystawcy także byli pod wrażeniem. Prawie wszystkie firmy – nie mniej niż 98 procent – były w stanie dotrzeć do swoich grup docelowych, podczas gdy 95 procent spodziewało się kontynuacji działalności dzięki kontaktom nawiązanym podczas wydarzenia.

 

Zarejestruj się

Holz-Handwerk odbędzie się po raz 20. w 2022 roku i zostanie zorganizowane wspólnie przez Stowarzyszenie Maszyn do Obróbki Drewna VDMA i NürnbergMesse GmbH. Współsponsorem wydarzenia jest Bawarski Związek Stolarski (FSH).
Termin rejestracji na Holz-Handwerk 2022 upływa 31 lipca 2021 roku.

 

Zainteresowani wystawcy mogą znaleźć wszystkie informacje pod adresem: www.holz-handwerk.de/application

Czytaj dalej

Aktualności

Wystawcy z całego świata spotkają się online

LIGNA 2021

Dodane:

/

LIGNA 2021

W dniach od 27 do 29 września 2021 roku Deutsche Messe oraz stowarzyszenie VDMA zorganizują wydarzenie cyfrowe – LIGNA. Innovation Network. Będzie można wziąć udział w pokazach i dyskusjach na temat najważniejszych światowych trendów dotyczących obróbki drewna.

 
– Jako organizator targów w ciągu ostatnich kilku miesięcy zdobyliśmy ogromną wiedzę i doświadczenie online. Dzięki Hannover Messe Digital Edition w kwietniu pokazaliśmy, że możemy również z powodzeniem organizować duże wydarzenia cyfrowe – mówi dr Jochen Köckler, dyrektor generalny Deutsche Messe AG. – W tym roku LIGNA ma za zadanie zaprezentowanie aktualnych trendów branżowych oraz światowych innowacji i umożliwienie nawiązania kontaktów z zainteresowanymi stronami, dlatego jesienią zaprezentujemy LIGNA.Innovation Network.

 

Miejsce spotkań dla tych, którzy chcą poznać najnowsze trendy

– LIGNA jest i pozostaje miejscem spotkań ludzi oraz maszyn z całego świata na wystawach w Hanowerze. Chcemy jednak również, aby społeczność była na bieżąco i mogła dyskutować o najnowszych trendach. To właśnie zamierzamy osiągnąć podczas LIGNA.Innovation Network – wyjaśnia dr Bernhard Dirr, dyrektor zarządzający stowarzyszenia VDMA.
Wydarzenie LIGNA.Innovation składać się będzie z trzech filarów – Expo, Conference i Networking. Odbędzie się w studiu streamingowym H’Up w centrum wystawowym w Hanowerze.
W strefie Expo odwiedzający będą mieć bezpośredni dostęp do obszernych przeglądów produktów od wystawców. Najlepsze aplikacje, samouczki wideo, transmisje na żywo i czaty umożliwią im nie tylko poznanie konkretnych rozwiązań optymalizujących procesy obróbki drewna, ale także nawiązanie kontaktów i bezpośrednią wymianę informacji z wystawcami.

 

Drewno jako najważniejszy zasób odnawialny

Wirtualna konferencja rozpocznie się 27 września i skupi się na kluczowych tematach LIGNY, takich jak wykorzystanie digitalizacji i łączności do transformacji obróbki drewna, procesy prefabrykacji w budownictwie drewnianym lub nowy temat „Technologie procesowe biogospodarki”. W tym ujęciu drewno traktowane jest jako najważniejszy zasób odnawialny. Chodzi o to, aby uwagę na nowe opcje przetwarzania, które napędzają gospodarcze i technologiczne innowacje w branży.

Strefa Networking umożliwi wszystkim uczestnikom sieci LIGNA.Innovation bezpośredni kontakt z wystawcami, prelegentami i odwiedzającymi. Spersonalizowana strona wejściowa zostanie wyposażona w pulpit nawigacyjny, który będzie wyświetlać firmy, prelegentów i uczestników odpowiednich dla danego gościa. Właśnie tutaj odwiedzający może zainicjować bezpośredni kontakt, a następnie połączyć się za pośrednictwem czatu lub połączenia wideo.

 

Pierwsza konferencja Rosenheim LIGNA w czerwcu 2022 roku

Po LIGNA.Innovation Network, Deutsche Messe i Rosenheim Technical University of Applied Sciences zorganizują w dniach od 1 do 2 czerwca 2022 roku pierwszą konferencję Rosenheim LIGNA.
– Dzięki LIGNA.Conference jesteśmy wreszcie w stanie ponownie zapewnić przemysłowi drzewnemu i przetwórczemu wydarzenie na żywo w celu prezentacji produktów i profesjonalnej wymiany doświadczeń. Kolejna LIGNA w Hanowerze w maju 2023 roku została pomyślana jako międzynarodowe wydarzenie poświęcone innowacjom, podczas którego można obejrzeć, dotknąć i wypróbować nowoczesną technologię – mówi Christian Pfeiffer, dyrektor targów LIGNA.

 
LIGNA prezentuje pełną gamę produktów i usług dla przemysłu pierwotnego i wtórnego: narzędzia, maszyny i urządzenia do produkcji indywidualnej i seryjnej, technologię powierzchni, produkcję materiałów drewnopochodnych, technologię tartaczną, energię z drewna, elementy maszyn i technologię automatyzacji, a także maszyny i urządzenia do leśnictwa, produkcji kłód i tarcicy. W planie są również wydarzenia specjalne, takie jak LIGNA.Forum, szczyt przemysłu drzewnego dla leśnictwa i przemysłu surowcowego oraz tematyczne wycieczki z przewodnikiem. LIGNA 2023 potrwa od 15 do 19 maja.

Czytaj dalej
Reklama
Reklama

Popularne w tym miesiącu

Zapisz się do Newslettera!

Wysyłaj mi Newsletter (w każdej chwili możesz zrezygnować z subskrypcji).

 

Zapisz się do Newslettera!

Na podany przez Ciebie adres e-mail będziemy wysyłać informacje o nowo wydanym numerze "Kuriera Drzewnego", nowych artykułach oraz o nowo dodanych ogłoszeniach

   

Tak, wysyłaj mi swój Newsletter! (w każdej chwili możesz zrezygnować z subskrypcji).