Connect with us
 
vardenafil 5 mg €131.59

Aktualności

Dla hobbystów i profesjonalistów

Z wizytą w firmie WoodFan.pl

Dodane:

/

Portal Drzewne
W ofercie firmy znajdziemy bogaty wybór popychaczy stolarskich. Fot. Aleksandra Lamek

W dobie wielkich marketów i różnego rodzaju „gotowców” dostępnych na wyciągnięcie ręki, coraz więcej osób stawia na powrót do rzemiosła, indywidualność i filozofię DIY. Dla tych, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z pracą w drewnie, ale i dla profesjonalnych zakładów, poszukujących nowoczesnych rozwiązań, firma WoodFan.pl przygotowała bogatą ofertę narzędzi stolarskich. Znajdziemy tu m.in. stoły do frezarek, odciągi, ściski, dłuta, strugi, kleje oraz piły japońskie – wszystko, co potrzebne, by wykonać własny stół, półki, a nawet… długopis.

– Zamiłowanie do pracy w drewnie było we mnie od zawsze, ale pomysł na rozpoczęcie własnej działalności narodził się trzy lata temu – opowiada Sebastian Lorenc, współwłaściciel firmy WoodFan.pl. – Pracując na etacie przy komputerze, w ramach rozwijania swojego hobby zacząłem po godzinach przekształcać swój garaż w warsztat stolarki. Zainspirowali mnie m.in. YouTuberzy z Kanady, i USA którzy pokazywali, jak w pomysłowy sposób wykorzystywać narzędzia wtedy jeszcze niedostępne w Polsce. Postanowiłem, że sam zacznę je sprowadzać i sprzedawać.

 

[emaillocker]

– Obecnie naszymi klientami są niewielkie zakłady stolarskie, jak również majsterkowicze i hobbyści, którzy szukają ciekawych rozwiązań, chcąc udoskonalić swój warsztat – dodaje Dariusz Pek, współwłaściciel. – Dzięki narzędziom, które mamy w swojej ofercie, brak wiedzy czy dużego doświadczenia nie jest problemem: wystarczą chęci, żeby zrobić coś własnego i niepowtarzalnego.

 

Narzędzia z różnych zakątków świata

Sprowadzane z różnych zakątków świata narzędzia, które można znaleźć w sklepie WoodFan.pl, pomagają w zaprojektowaniu i stworzeniu idealnego miejsca do pracy w drewnie. – Dla tych, którzy chcą wykonać swój stół roboczy, oferujemy kompletne oprzyrządowanie. Niezależnie od tego, czy ma to być stół do frezarki, wiertarki czy prowadnica pod ukośnicę, pomagamy znaleźć najlepsze i najbardziej dopasowane do potrzeb rozwiązanie – podkreśla Sebastian Lorenc.
Dobrym przykładem są chociażby T-tracki, czyli specjalne profile aluminiowe. Stosuje się je w różnego rodzaju stołach i blatach roboczych. Te oferowane przez WoodFan.pl wykonane są z wysokiej jakości aluminium i dostępne są w różnych wariantach i rozmiarach. Idealnie nadają się do montażu zacisków, przyrządów pomiarowych, grzebieni stolarskich czy block stopów.

 

Sprytny sposób na własne meble

Kolejnym produktem, który jest niezwykle przydatny dla majsterkowiczów planujących wykonanie własnych mebli, jest szablon do wiercenia otworów CabinetMate Milescraft. To sprytne rozwiązanie umożliwia wykonanie za jednym razem 11 otworów w jednym rzędzie, w odstępie 32mm. Zestaw zawiera specjalne samocentrujące się sprężynowe wiertło 5mm, które wykonuje otwory o stałej głębokości i samocentruje się w otworach szablonu. Szablon umożliwia również dodatkowo wyznaczenie otworów pod nawiasy Euro. – To bardzo przydatne narzędzie, które nawet osobie bez większego doświadczenia w tej dziedzinie pomoże w wykonaniu np. prostych półek – mówi Sebastian Lorenc.
Dużym zainteresowaniem cieszą się także przyrządy do niewidocznych połączeń typu „pocket hole” – są to tzw. połączenia kieszeniowe. Technika ta polega na nawierceniu otworu (kieszeni) pod odpowiednim kątem i głębokością, a następnie wkręceniu odpowiedniej długości wkrętu, który będzie trzymał oba łączone elementy. Powstały otwór po nawierceniu można zakryć drewnianą zaślepką.  – Mając takie narzędzie w bardzo prosty i szybki sposób można stworzyć np. półki, mając gwarancję, że połączenie będzie estetyczne i niezwykle trwałe – przekonuje Dariusz Pek.

Reklama

 

Japońskie piły – jakość i precyzja

W ofercie WoodFan.pl warto zwrócić uwagę na bogaty wybór oryginalnych japońskich pił marki Shogun. – To profesjonalne, znakomicie wykonane narzędzia, które zyskują w Polsce na popularności. Ten, kto raz spróbuje ich używać, nie będzie chciał już wrócić do tradycyjnych pił – przekonuje Sebastian Lorenc. Warto podkreślić, że japońskie piły charakteryzują się najwyższą jakością – są specjalnie utwardzane i chromowane. Chromowanie zapobiega rdzewieniu i sprawia, że twardsza powierzchnia ostrza zapewnia jeszcze lepszą wydajność cięcia. Ciekawostką jest fakt, że w przypadku piły japońskiej cięcie następuje tylko w momencie pociągania jej do siebie. Ze względu na tę różnicę japońskie piły mają ostrza które są cieńsze, lżejsze i gładsze powodujące szybsze oraz precyzyjne cięcie o wąskim rzazie.

 

Bezpieczeństwo najważniejsze

– Mamy też coś dla tych, którym zależy na zapewnieniu bezpieczeństwa pracy – mówi Sebastian Lorenc. – To popychacze stolarskie o różnym stopniu zaawansowania, poczynając od tych najprostszych, a kończąc na modelu GRR-RIPPER 3D Pushblock MicroJig, który jest mercedesem wśród takich urządzeń.
Wykorzystany w tym modelu materiał Green-GRIP zapewnia doskonałą przyczepność do obrabianych przedmiotów i materiałów takich jak np.: dąb, czereśnia, orzech, heban, sosna, topola, klon, plastik i aluminium. Bieżnikowane rowki gwarantują lepszą trakcję na obrabianym przedmiocie, nawet gdy są pokryte trocinami. Natomiast w pełni regulowana konstrukcja umożliwia nieograniczoną liczbę zastosowań.

 

Domowa produkcja długopisów? To proste!

– Ciekawym pomysłem, który chcemy w Polsce wypromować, jest własnoręczne toczenie piór i długopisów – mówi Sebastian Lorenc. – To może być doskonały pomysł na prezent, ale nie tylko. Oferujemy narzędzia, które pozwalają na szybkie i sprawne toczenie, np. profesjonalną stalową Mandrelę z serii Axminster Evolution. Poprzez swoją specjalną budowę zmniejsza wibrację toczonego elementu i automatycznie dostosowuje się do długości, dzięki czemu nie jest wymagane przesuwanie konika. Takie rozwiązanie to duża oszczędność czasu.

W ofercie WoodFan.pl znajdziemy też tokarki brytyjskiej marki Axminster. To idealna propozycja nie tylko dla początkujących majsterkowiczów, którzy rozpoczynają swoją przygodę z toczeniem w drewnie.

– Coraz częściej zauważamy, że wiele osób szuka inspiracji, chcąc połączyć przyjemne z pożytecznym i stworzyć w zaciszu własnego domu coś wyjątkowego. Mieliśmy doskonały dowód na to podczas zakończonych niedawno targów LUBDREW, gdzie pokazy na żywo i rozmowy z majsterkowiczami z różnych zakątków Polski stały się jedną z najważniejszych części tego wydarzenia. Jeśli ktoś ma odrobinę chęci i fajny, niebanalny pomysł, to z pewnością pomożemy mu go zrealizować – podsumowuje Dariusz Pek.

[/emaillocker]

Reklama

 

  • Portal Drzewne

    W ofercie firmy znajdziemy bogaty wybór popychaczy stolarskich. Fot. Aleksandra Lamek

  • Portal Drzewny

    Właściciele WoodFan.pl (od lewej): Sebastian Lorenc i Dariusz Pek. Fot. Aleksandra Lamek

  • Portal Drzewny

    Stół frezarski z oferty WoodFan.pl. Fot. Aleksandra Lamek

  • Kurier Drzewny

    Piły japońskie marki Shogun. Fot. Aleksandra Lamek

  • Portal Drzewny

    Asortyment dostosowany jest do potrzeb małych zakładów stolarskich, jak i hobbystów-majsterkowiczów. Fot. Aleksandra Lamek

  • Portal Drzewny

    Urządzenia i akcesoria z oferty WoodFan.pl pomagają w zaprojektowaniu i stworzeniu idealnego miejsca do pracy w drewnie. Fot. Aleksandra Lamek

  • Portal Drzewne
  • Portal Drzewny
  • Portal Drzewny
  • Kurier Drzewny
  • Portal Drzewny
  • Portal Drzewny

"Kurier Drzewny" Miesięcznik branży drzewnej, meblarskiej i leśnej. Jesteśmy obecni na rynku wydawniczym od 2008 roku. KONTAKT z nami: kontakt@kurierdrzewny.eu. Przeglądaj wydania Online: E-wydania. Reklamuj się u nas: Oferta www. Reklama w wydaniu drukowanym: Oferta. Artykuły w Kurierze Drzewnym: Artykuły.

Czytaj dalej
Reklama
Kliknij aby skomentować

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Aktualności

1,5 miliarda euro obrotu w 2022 roku

Wzrost obrotów Grupy Hettich

Dodane:

/

Hettich
Wizualizacja wielofunkcyjnej hali produkcyjnej budowanej w Kirchlengern w Niemczech. Fot. Grupa Hettich

W 2022 roku Grupa Hettich osiągnęła obrót w wysokości około 1,5 mld euro, co stanowi 10% wzrost w porównaniu do poprzedniego roku.

 

Kurier Drzewny

Uczniowie Hettich Education Academy przygotowujący się do wykonywania zawodu. Fot. Grupa Hettich

Rok wzrostów

Grupa Hettich, jeden z największych producentów okuć meblowych na świecie z siedzibą główną w Kirchlengern, osiągnęła w 2022 roku obrót w wysokości około 1,5 mld euro. Po fantastycznym 2021 roku, w którym odnotowano wzrost rzędu ponad 26%, w 2022 roku w porównaniu z rokiem minionym osiągnięto wzrost o niemal 10%. Udział rynków zagranicznych wyniósł 74%. Grupa Hettich zainwestowała na całym świecie 125 milionów euro w nowe produkty, budynki i maszyny. Obecnie Grupa Hettich zatrudnia na całym świecie niemal 8000 pracowników, z czego prawie 3 800 w Niemczech.

 

Nadszedł odczuwalny spadek gotowości do inwestycji

Wzrost popytu na rynku wyposażenia wnętrz, który rozpoczął się w drugim półroczu 2020, utrzymał się aż do połowy roku 2022. Temat pięknych mieszkań i ich wyposażenia był dla inwestorów na całym świecie jednym z najważniejszych. Wielu ludzi zainwestowało w tym czasie w swoje wymarzone meble. Grupa Hettich dołożyła wszelkich starań, aby wspólnie z klientami, zapewnić możliwie wielu inwestorom nowe, piękne produkty do wykończenia ich domów i mieszkań. Stale działa także w segmencie DiY. Wspiera go swoimi rozwiązaniami przeznaczonymi właśnie dla majsterkowiczów i szeroko rozumianego rynku D-It-Yourself.

 
Po długim okresie wzmożonego popytu na rynku mebli w drugiej połowie 2022 roku w wielu krajach Grupa Hettich zaczęła mierzyć się z odczuwalnym spadkiem gotowości do inwestycji zarówno u klientów instytucjonalnych, jak i indywidualnych. Wysoka inflacja w wielu regionach świata oraz stale rosnące ceny energii i gazu sprawiły, że w 2022 roku ceny zarówno dla przedsiębiorstw zrzeszonych w Grupie Hettich, jak i dla klientów indywidualnych, osiągnęły niespotykany wcześniej, wysoki poziom.

 
– Produkty codziennej potrzeby, energia oraz meble podrożały tak bardzo, że w 2022 roku konsumenci w różnych zakątkach świata zaczęli w swoich decyzjach zakupowych kierować się zupełnie nowymi priorytetami – mówi Jana Schönfeld, Dyrektor Zarządzająca Grupy Hettich.

 

Współpraca na całym świecie i radość z prowadzonych działań

– Ostatnie miesiące wykorzystaliśmy na zacieśnienie współpracy między naszymi oddziałami, operującymi po całym świecie. Wspólnie omawiamy nowe pomysły i poprawiamy istniejące już procesy. Ale przede wszystkim czerpiemy radość ze wspólnej pracy – podkreśla Jana Schönfeld. – Przykładem jest trzydniowy, międzynarodowy event Future Days, w ramach którego koleżanki i koledzy z całego świata mieli okazję wymienić się doświadczeniami, a także wziąć udział w webinarach, spotkaniach i szkoleniach przygotowanych przez zewnętrznych ekspertów.

 
– Nasze koleżanki i koledzy mieli do dyspozycji w sumie 62 eventy online, a także kilkanaście wydarzeń organizowanych stacjonarnie w naszych oddziałach na całym świecie – dodaje Sascha Groß z Zarządu Grupy Hettich, opisując nowy format szkoleniowy, którego podstawą były zagadnienia dotyczące strategii przedsiębiorstwa.

Reklama

 

Cel: zrównoważony rozwój

Długoterminowym celem Grupy Hettich jest połączenie sukcesu ekonomicznego z odpowiedzialnością społeczną i ekologiczną.
– Naszymi dzisiejszymi działaniami chcemy zapewnić nam wszystkim lepsze jutro – podkreśla Jana Schönfeld.

 
W kontekście odpowiedzialności społecznej przedsiębiorstwo wykazuje troskę o swoich pracowników. Zdrowe środowisko pracy oraz jej bezpieczeństwo mają tu ogromne znaczenie. Aby w przyszłości pracownicy mogli cieszyć się dobrym zdrowiem w Grupie Hettich wdrażane są różnego rodzaju programy profilaktyki zdrowotnej. W centrum ich zainteresowania jest fizyczne i psychiczne zdrowie wszystkich pracowników Hettich. Przykładem są programy aktywizujące ruchowo wdrażane na produkcji. Ponadto Hettich pracuje nad wykorzystaniem egzoszkieletów jako fizycznego wsparcia dla pracowników w trakcie wykonywania różnych czynności.

 
Poza tym Hettich angażuje się w inicjatywy dla wykształconego i sprawiedliwego społeczeństwa.

 
– Wspieramy społeczne inicjatywy naszych koleżanek i kolegów na całym świecie, wspieramy różnorodność w naszych oddziałach i angażujemy się lokalnie w projekty odpowiedzialne społecznie. Bardzo wcześnie nawiązujemy kontakty z młodymi ludźmi, pokazując im jak od podszewki wygląda nasza praca i inspirując do rozpoczęcia ich przygody zawodowej właśnie z nami – dodaje Jana Schönfeld.

 
Szczególnie poważnie od dawien dawna Hettich traktuje odpowiedzialność za środowisko. W swoich siedzibach Grupa Hettich chce pozostać firmą neutralną ekologicznie, chce chronić zasoby oraz podwyższać efektywność energetyczną, a także znacząco zwiększać możliwości poddawania własnych produktów procesom recyklingu.

 

Inwestowanie we wspólną przyszłość

Od czasu założenia w 1888 roku rodzinne przedsiębiorstwo Hettich stale się rozwija. Z tego względu już czwarte pokolenie innowacyjnie prowadzi firmę, która z roku na rok staje się coraz silniejsza. W minionym roku Grupa Hettich zainwestowała 125 milionów euro w nowe produkty, projekty infrastrukturalne, budynki, linie produkcyjne, oprogramowanie wspierające digitalizację, a także w rozszerzenie mocy produkcyjnych.

 
– Budowa nowej multifunkcyjnej hali produkcyjnej w Kirchlengern przebiega zgodnie z planem. Już na początku lutego będziemy świętować zawieszenie wiechy. Niezmiernie cieszymy się, że wszystko przebiega zgodnie z założeniami – informuje Sascha Groß.

Reklama

 

Optymistycznie patrzą w przyszłość

Wyzwania takie jak: wysokie ceny stali i energii, stale rosnące koszty logistyczne, ryzyka geopolityczne i ciągle jeszcze niepewne zaopatrzenie w gaz w dalszym ciągu będą towarzyszyć przedsiębiorstwu.

 
– Nie analizujemy jednak wyłącznie nadchodzących miesięcy, lecz myślimy i planujemy długoterminowo – uzupełnia Sascha Groß – Różne regiony świata, w których jesteśmy aktywni, rozwijają się w różnym tempie. Z tego względu elastycznie dopasowujemy się do potrzeb naszych klientów w różnych krajach i chcemy wykorzystać drzemiące w nich potencjały. Zespoły pracowników Hettich wraz z naszymi klientami będą pracowały nad nowymi (mobilnymi) koncepcjami przestrzeni biurowych oraz nad projektami, których zadaniem jest zoptymalizowanie segmentu Do-It-Yourself. Hettich pełen optymizmu patrzy na światowe potencjały i możliwości wzrostu. Wolne moce produkcyjne zostaną wykorzystane do zaspokojenia potrzeb obecnych i nowych klientów.

 

Hettich

Sascha Groß i Jana Schönfeld, Zarząd Grupy Hettich. Fot. Grupa Hettich

 

Zapisz się do Newslettera!

Na podany przez Ciebie adres e-mail będziemy wysyłać informacje o nowo wydanym numerze "Kuriera Drzewnego", nowych artykułach oraz o nowo dodanych ogłoszeniach

   

Tak, wysyłaj mi swój Newsletter! (w każdej chwili możesz zrezygnować z subskrypcji).

Czytaj dalej

Aktualności

27-procentowy wzrost

Wyniki finansowe

Dodane:

/

Salvamac
Ziemowit Dołkowski i Christian Salvador, właściciele z Grupy Salvamac. Fot. Salvamac

Grupa Salvamac ocenia 2022 rok jako „absolutnie pozytywny”. Przedsiębiorstwo odnotowało wzrost o 27 procent w porównaniu z rokiem poprzednim.

 
– Miniony rok określamy jako pozytywny okres i spodziewamy się, że przedłuży się on na przynajmniej pierwszą część bieżącego – wyjaśniają Christian Salvador i Ziemowit Dołkowski z Grupy Salvamac, komentując wyniki zakończonego 2022 roku. – To było dwanaście intensywnych miesięcy i ogrom pracy dla naszej firmy, której historia oparta jest na doświadczeniu i energii ludzi pracujących w tym sektorze od dziesięcioleci. To dzięki naszemu doświadczeniu osiągnęliśmy doskonały rok finansowy 2022 oraz odnotowaliśmy wzrost obrotów o 27 procent w porównaniu z rokiem poprzednim.

 
Do elementów, które pozwoliły na osiągniecie doskonałego 2022 roku, zalicza się potwierdzenie uznania przez rynki na całym świecie dla maszyn zaprojektowanych i zbudowanych przez włosko-polską firmę. Grupa osiągnęła zaskakujące wyniki sprzedażowe w świecie okien i drzwi dzięki pile optymalizującej „Superpush 200”. Wszystko to za sprawą ewolucji oprogramowania i łatwości połączeń rozwiązań Przemysłu 4.0, co okazało się zwycięskim rozwiązaniem w małych i średnich przedsiębiorstwach w tym sektorze. Ubiegły rok kalendarzowy przyniósł większe zainteresowanie najbardziej zaawansowanymi rozwiązaniami firmy Salvamac, automatycznymi lub półautomatycznymi, które mogą integrować się z systemami zarządzania i ułatwiać codzienną pracę dzięki systemom drukowania etykiet czy odczytu kodów kreskowych.

 
Był to także ważny rok ze względu na nowości produktowe, a wśród nich październikowa premiera szybkiej piły optymalizującej „Salvacut 5000” o wydajności do 3500 mb profili na godzinę, która łączy w sobie elektronikę i innowację oraz cechuje się jednocześnie łatwą obsługą.

 
Grupa Salvamac jeszcze bardziej wzmocniła swój udział w krajach, w których jest obecna, szczególnie północnej Europie, Wielkiej Brytanii, Hiszpanii i we Włoszech.

 
Aktualnie firma skupia się na bieżącym roku. W maju zostanie oficjalnie zaprezentowany najnowszy projekt Salvamac o nazwie „WoodWe”, który ma być odpowiedzią na potrzeby operatorów i dostarczyć realnych rozwiązań.

 

Zapisz się do Newslettera!

Na podany przez Ciebie adres e-mail będziemy wysyłać informacje o nowo wydanym numerze "Kuriera Drzewnego", nowych artykułach oraz o nowo dodanych ogłoszeniach

   

Tak, wysyłaj mi swój Newsletter! (w każdej chwili możesz zrezygnować z subskrypcji).

Czytaj dalej

Aktualności

Branża spotka się w Kielcach

Targi Las-Expo odbędą się w dniach 17 – 19 marca

Dodane:

/

Las-Expo
Wystawcy zaprezentują szeroką gamę rozwiązań. Fot. Materiały organizatora

W dniach 17 – 19.03 2023 r. na terenie Targów Kielce odbędą się XXII Targi Przemysłu Drzewnego i Gospodarki Zasobami Leśnymi Las-Expo, w trakcie których można będzie zapoznać się z technologiami branżowymi. Specjaliści rynku drzewnego oraz najwięksi producenci maszyn i urządzeń w branży zapraszają na swoje stoiska. Zwiedzający poznają ofertę kilkudziesięciu firm, które zaprezentują niezbędne do prac w lesie i obróbki drewna pojazdy i narzędzia. Nie zabraknie również nowości i pokazów pracy „na żywo”.

Targi Przemysłu Drzewnego i Gospodarki Zasobami Leśnymi Las-Expo to miejsce, w którym firmy i instytucje z branży leśnej i związanej z obróbką drewna prezentują nowości w zakresie maszyn, narzędzi czy technologii. Wystawę uatrakcyjniają widowiskowe pokazy cięcia i rzeźbienia, które przyciągają licznych widzów. Wydarzenie wypełnią także prezentacje potężnych maszyn do przewozu drewna, jak również traki, rębaki i rozdrabniacze, pilarki i wiele innych. W ofercie wystawców nie brakuje środków ochrony lasu i systemów ochrony przeciwpożarowej.

Rozwiązania pod potrzeby branży

Branżę leśną wyróżniają dość trudny teren do pracy oraz spore gabaryty obrabianych przedmiotów, tu maszyny i technologie nie tylko ułatwiają przeprowadzenie robót, ale stają się wręcz ich nieodzowną częścią. Każda edycja Las-Expo przyciąga uwagę służb i pracowników leśnych, a sami wystawcy dostarczają najnowsze rozwiązania czyniące pracę sprawną i bezpieczną. To przede wszystkim pojazdy i maszyny do poruszania się po lasach oraz ścinania, przenoszenia i przewożenia surowca. Stoiska wypełniają się też narzędziami, urządzeniami do obróbki drewna, jak piły, rębaki, traki i rozdrabniacze. Prezentacja maszyn tradycyjnie odbywa się nie tylko w halach wystawienniczych, ale również na terenie zewnętrznym.

Znani dostawcy

Specjaliści rynku drzewnego oraz najwięksi producenci maszyn zaprezentują ofertę w czasie Targów Przemysłu Drzewnego i Gospodarki Zasobami Leśnymi Las-Expo. Wiele maszyn i urządzeń zobaczymy w pracy „na żywo”.

Liczne grono widzów na terenie zewnętrznym Targów Kielce obejrzy prezentacje traków wyprodukowanych przez przedsiębiorstwo Wood – Mizer. Precyzyjność cięcia w komfortowych, bezpiecznych warunkach zawsze robi wrażenie. Najnowsze, potężne traki przedstawi także firma Inter – Bis. Pilarki taśmowe i tarczowe pokaże z kolei Wirex.
W akcji goście targów zobaczą też piły znanych marek – Husqvarna i Stihl. Fachowcy będą też rzeźbić w drewnie.

Nie zabraknie środków ochrony lasu, systemów ochrony przeciwpożarowej oraz artykułów i technologii niezbędnych przy nowych nasadzeniach oraz propozycji dla gospodarki łowieckiej. Prezentacje będą miały firmy oferujące innowacyjne systemy informatyczne.
W bogatej ofercie wystawców targów przemysłu drzewnego wyróżnią się nowości.

Słoweńskie przedsiębiorstwo Krpan zaprezentuje m.in. przyczepę leśną GP 10 DF z żurawiem 8,6 K, piło-łuparkę CS 4218 w wersji mechanicznej raz wciągarki, m.in. model 7,5 EH. Z kolei Stihl pokaże serię małych pilarek łańcuchowych – modele MS 162, MS 172, MS 182 i MS 212. Dobrze sprawdzą się w przygotowywaniu drewna opałowego, pracach wokół domu czy ścince mniejszych drzew.

Wiedza i porady fachowców

Obecność specjalistów sprawia, że zwiedzający korzystają także z fachowych porad dotyczących szczegółów prowadzenia gospodarki leśnej, odnowień, możliwości zakupu drewna oraz sadzonek drzew i krzewów leśnych. Las-Expo są miejscem wymiany doświadczeń dotyczących nowych technologii, maszyn i urządzeń stosowanych w leśnictwie do wykonywania prac leśnych, monitorowania stanu lasu, planowania i analizowania.

W targach biorą udział także przedstawiciele Stowarzyszenia Przedsiębiorców Leśnych, popularyzującego innowacje w wykonywaniu prac leśnych oraz podnoszenie wiedzy w zakresie bezpiecznych metod i technologii pracy w leśnictwie.

Lasy Państwowe i edukacja społeczna

Las-Expo od 22 lat stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń polskiego rynku leśnego. Rokrocznie ich znaczenie docenia dyrektor generalny Lasów Państwowych, obejmując targi patronatem honorowym.

– Podczas wydarzenia specjaliści z Lasów Państwowych na swoim stoisku będą promować wielofunkcyjną i zrównoważoną gospodarkę leśną oraz korzyści z niej płynące dla społeczeństwa, gospodarki i przyrody. Tematem przewodnim będzie 20-lecie prowadzenia przez LP zorganizowanej, planowej edukacji leśnej społeczeństwa. Będziemy mówić również o działaniach na rzecz ochrony klimatu, mokradeł i bioróżnorodności oraz projektach Lasów Państwowych, a także innych działaniach w ramach społecznej odpowiedzialności LP – przekazuje Edyta Nowicka, kierownik zespołu ds. promocji i mediów z regionalnej dyrekcji w Radomiu.

Udział instytucji w wydarzeniu jest zaznaczany także podczas oficjalnego otwarcia – tradycją stało się, że targi rozpoczyna występ Zespołu Sygnalistów Myśliwskich.

Las-Expo

XXII Targi Przemysłu Drzewnego i Gospodarki Zasobami Leśnymi Las-Expo odbędą się w dniach 17 – 19.03 2023 r. Fot. Materiały organizatora

Zapisz się do Newslettera!

Na podany przez Ciebie adres e-mail będziemy wysyłać informacje o nowo wydanym numerze "Kuriera Drzewnego", nowych artykułach oraz o nowo dodanych ogłoszeniach

   

Tak, wysyłaj mi swój Newsletter! (w każdej chwili możesz zrezygnować z subskrypcji).

Reklama
Czytaj dalej

Aktualności

Przemysł meblarski, zaniepokojony planami Brukseli, pisze do Premiera

Wiadomości OIGPM

Dodane:

/

Kurier Drzewny

OIGPM

Prezes Ogólnopolskiej Izby Gospodarczej Producentów Mebli, Jan Szynaka, w imieniu polskich producentów mebli, wystosował list do Premiera Mateusza Morawieckiego, w którym wyraził zaniepokojenie inicjatywami Parlamentu Europejskiego i Komisji Europejskiej w zakresie gospodarki leśnej. OIGPM ocenia, iż zagrażają one bezpośrednio bytowi i funkcjonowaniu polskiej branży meblarskiej.

 
Polskim producentom mebli, którzy i tak już dotkliwie odczuwają braki surowca związane z zakazem importu drewna i materiałów drewnopochodnych z Rosji i Białorusi oraz zmagają się z gospodarczymi konsekwencjami wojny, dodatkowo zaczynają zagrażać plany Brukseli. Pismo w tej sprawie do Premiera, w imieniu branży, wystosował Prezes Ogólnopolskiej Izby Gospodarczej Producentów Mebli. „Z dużym niepokojem przyjmujemy do wiadomości, iż poza Strategią Leśną UE 2030 w ramach FIT for 55, która w sposób znaczący może negatywnie wpłynąć na pozyskanie surowca drzewnego w polskich lasach, Parlament Europejski rozważa także wprowadzenie rozwiązań, mających na celu centralne zarządzanie lasami w państwach członkowskich Unii Europejskiej. Uważamy, iż takie podejście dla państw, w których mamy do czynienia z dominująca rolą lasów zarządzanych przez skarb państwa jest nie do przyjęcia” – alarmuje branża.

 
Jednocześnie Izba wyraża swoje poparcie dla stanowiska w tej sprawie Rządu, Ministerstwa Klimatu i Środowiska oraz Lasów Państwowych. O niebezpiecznej polityce unijnej w zakresie m.in. Strategii Leśnej UE 2030, FIT for 55 oraz o projektach centralnego zarządzania polskimi lasami przez urzędników unijnych rozmawiano już bowiem w styczniu na spotkaniu branży drzewnej z Ministrem Edwardem Siarką.

 
W liście do Premiera Jan Szynaka podkreśla, iż polska branża meblarska zawsze doceniała wkład polskich leśników w hodowlę i ochronę lasów. Zwraca uwagę, iż skuteczność ich działań znajduje odzwierciedlenie w stałym wzroście lesistości w Polsce od II Wojny Światowej. Jak pisze: „W naszej ocenie to właśnie polscy leśnicy, działający w kraju, znający lokalne realia, jak i zagrożenia, powinni decydować, co w zakresie hodowli i ochrony lasu jest najlepsze. Dlatego też nie zgadzamy się z tym, aby tego typu decyzje podejmowane były przez urzędników, którzy często nie mają z gospodarką leśną nic do czynienia lub nie znają realiów funkcjonowania gospodarki leśnej w poszczególnych krajach”.

 
Jan Szynaka, w imieniu polskich przedsiębiorców meblarskich, wyraził nadzieję, iż polski rząd zawiąże w tej sprawie szerszą koalicję z państwami, w których znajdują się także lasy zarządzane przez skarb państwa (np. ze Szwecją, Litwą, Rumunią, Słowacją, Czechami czy Bułgarią). Branża liczy, że przepisy, które stanowią poważne zagrożenie dla bytu ponad 32 000 firm meblarskich, zatrudniających blisko 200 000 osób, zostaną zablokowane i nie wejdą w życie.

 
Prezes Ogólnopolskiej Izby Gospodarczej Producentów Mebli wyraził również gotowość do udzielenia wszelkiego niezbędnego wsparcia w pracach związanych z tą tematyką i zadeklarował zaangażowanie ze strony przemysłu meblarskiego.

Czytaj dalej
Reklama

Targi


Targi branży drzewnej, meblarskiej i leśnej

17-19 marca 2023
LAS-EXPO, Kielce

23-25 marca 2023
Warsaw Home Gift&Deco
Nadarzyn

25-26 marca 2023
LUBDREW, Lublin

18-23 kwietnia 2023
Salone del Mobile. Milano
Mediolan, Włochy

Reklama

DREW-BUD

Nawrocki

Dodane w tym tygodniu


Zapisz się do Newslettera!

Otrzymuj aktualizacje bezpośrednio do swojej skrzynki odbiorczej.

Wysyłaj mi Newsletter (w każdej chwili możesz zrezygnować z subskrypcji).

 

Zapisz się do Newslettera!

Na podany przez Ciebie adres e-mail będziemy wysyłać informacje o nowo wydanym numerze "Kuriera Drzewnego", nowych artykułach oraz o nowo dodanych ogłoszeniach

   

Tak, wysyłaj mi swój Newsletter! (w każdej chwili możesz zrezygnować z subskrypcji).