Connect with us

Technika i technologie

Czystość szlifowania coraz ważniejsza dla zakładów drzewno-meblarskich

NESTRO na targach LIGNA

Kurier Drzewny. Magazyn Drzewny i Meblarski

Dodane:

NESTRO na targach LIGNA

Stanowisko szlifierskie NST75 Nestro posiada ekoinnowacyjny i energooszczędny wentylator oraz specjalnie skonstruowaną wannę ociekową, gdzie cięższe frakcje pyłu opadają na dno i pozostają tam tak długo, dopóki znajduje się woda. Gdy wyschnie, zebrany zostaje pył za pomocą odkurzacza przemysłowego. Jak informuje Radosław Gliński, dyrektor zarządzający w NESTRO, zmienia się podejście przedsiębiorstw do tematu zapylenia przy szlifowaniu. Stanowisko szlifierskie NESTRO bardzo dobrze wpisuje się w potrzeby zakładów w tym zakresie.

Pokazy „na żywo”

NESTRO na targach LIGNA
Na stoisku targowym w Hanowerze można było skorzystać z udostępnionej szlifierki i zobaczyć, jak to rozwiązanie działa w praktyce i jak pył zostaje skutecznie odprowadzany. Szlifowana deska była czysta, a w otoczeniu stanowiska szlifierskiego nie można było dostrzec pyłu.

Swoboda szlifowania i odpylania elementu dowolnej wielkości

– Instalujemy w Polsce coraz więcej takich systemów – tłumaczy Radosław Gliński. – Szczególnie w zakładach, gdzie szlifowane są elementy drewniane oraz okna czy drzwi. Zaletą tego rozwiązania jest zapewnienie znacznej swobody w zakresie możliwości obróbki różnych gabarytów. Pokazana wersja NST75 to mniejsza z nich. W Polsce większy model cieszy się bardzo dużym powodzeniem. Rocznie sprzedajemy w naszym kraju około 10 – 15 takich rozwiązań technologicznych. Tutaj nie ma ograniczenia z wielkością szlifowanych elementów, a jeden duży wyrób może jednocześnie szlifować nawet dwóch pracowników.

Kurier Drzewny - ogólnopolski miesięcznik branży drzewnej, meblarskiej i leśnej. Jesteśmy obecni na rynku wydawniczym od 2008 roku. Nasza gazeta ukazuje się w nakładzie 20 000 egz. KONTAKT: kontakt@kurierdrzewny.eu

Czytaj dalej
Reklama
Kliknij aby skomentować
avatar
 
smilegrinwinkmrgreenneutraltwistedarrowshockunamusedcooleviloopsrazzrollcryeeklolmadsadexclamationquestionideahmmbegwhewchucklesillyenvyshutmouth
  Subscribe  
Powiadom o

Najnowsze