Connect with us

Technika i technologie

Czystość szlifowania coraz ważniejsza dla zakładów drzewno-meblarskich

NESTRO na targach LIGNA

Kurier Drzewny. Magazyn Drzewny i Meblarski

Dodane:

NESTRO na targach LIGNA

Stanowisko szlifierskie NST75 Nestro posiada ekoinnowacyjny i energooszczędny wentylator oraz specjalnie skonstruowaną wannę ociekową, gdzie cięższe frakcje pyłu opadają na dno i pozostają tam tak długo, dopóki znajduje się woda. Gdy wyschnie, zebrany zostaje pył za pomocą odkurzacza przemysłowego. Jak informuje Radosław Gliński, dyrektor zarządzający w NESTRO, zmienia się podejście przedsiębiorstw do tematu zapylenia przy szlifowaniu. Stanowisko szlifierskie NESTRO bardzo dobrze wpisuje się w potrzeby zakładów w tym zakresie.

Wstecz1 z 3

 

– Stanowisko szlifierskie NST75 prezentowane w tym roku na targach LIGNA w Hanowerze to nowatorskie rozwiązanie, które zastępuje coraz częściej na rynku stoły szlifierskie – mówi Radosław Gliński. – Dzięki natężeniu przepływu powietrza do 9 500 m³ / h i zużyciu energii zaledwie 4 kW, stanowiska NST zapewniają przestronną przestrzeń bez pyłu i maksymalną swobodę ruchu w obszarze roboczym. Ze względu na niską turbulencję i skierowany ciągły przepływ powietrza, pył jest skutecznie oddzielony w elementach filtrujących. Swoboda szlifowania oraz możliwości obiegu powietrza oraz jego czystości na stanowisku pracy są znacznie lepsze niż przy starej metodzie stołów szlifierskich.

Wystarczy odkurzacz przemysłowy

– W systemie zastosowano specjalnie skonstruowaną wannę ociekową, gdzie cięższe frakcje pyłu opadają na dno i pozostają tam tak długo, dopóki znajduje się woda. Pył, który spotka się z wodą, już się nie uniesie. Gdy wyschnie, zebrany zostaje pył za pomocą mobilnej jednostki ssącej NFB firmy NESTRO.

„W systemie zastosowano specjalnie skonstruowaną wannę ociekową, gdzie cięższe frakcje pyłu opadają na dno i pozostają tam tak długo, dopóki znajduje się woda.”

Odbywa się to średnio raz na tydzień. Wszystkie lekkie frakcje, które krążą w powietrzu podczas szlifowania, zatrzymują się na filtrach oczyszczających a czyste powietrze wraca górnym nawiewem na stanowisko pracy. Nie ma strat ciepłego powietrza, jest to obieg zamknięty – wyjaśnia dyrektor zarządzający.

Wstecz1 z 3

Kurier Drzewny - ogólnopolski miesięcznik branży drzewnej, meblarskiej i leśnej. Jesteśmy obecni na rynku wydawniczym od 2008 roku. Nasza gazeta ukazuje się w nakładzie 20 000 egz. KONTAKT: kontakt@kurierdrzewny.eu

Czytaj dalej
Reklama
Kliknij aby skomentować

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najnowsze