Connect with us


Przegląd Meblarski

Czego oczy nie widzą… to jest dobrze schowane

Ekspert z firmy REJS radzi: Sposoby na dobrze „zorganizowaną” łazienkę

Dodane:

/

 • Rejs

  Stelaż na rurę od odkurzacza zabezpieczy ją przed splątaniem i uszkodzeniem. Fot. Mat. firmy REJS

 • Rejs

  Kosze na bieliznę Cargo Mini z linii Variant Multi montowane są do frontów: wysuwanego i otwieranego tradycyjnie, a także uchylnego. Fot. Mat. firmy REJS

 • REJS

  Dobrze zorganizowana przestrzeń w łazience pozwala utrzymać w niej czystość i porządek. Fot. Mat. firmy REJS

 • REJS

  Dobrze zorganizowana przestrzeń w łazience pozwala utrzymać w niej czystość i porządek. Fot. Mat. firmy REJS

 • REJS

  Dobrze zorganizowana przestrzeń w łazience pozwala utrzymać w niej czystość i porządek. Fot. Mat. firmy REJS

 • REJS

  Stelaż na rurę od odkurzacza zabezpieczy ją przed splątaniem i uszkodzeniem. Fot. Mat. firmy REJS

 • Rejs
 • Rejs
 • REJS
 • REJS
 • REJS
 • REJS


Kosmetyki, akcesoria do mycia, płyny do kąpieli, środki do prania i czyszczenia, ręczniki – to tylko niektóre z wielu rzeczy, które zapełniają przestrzeń naszych łazienek. Co zrobić, aby łazienka była funkcjonalna i estetyczna, by wszystkie potrzebne rzeczy były pod ręką, a jednocześnie nie były na widoku? Zadbać o ich odpowiednie przechowanie: w szufladach, szafkach lub specjalnych koszach.

Jak mawiają architekci wnętrz – w łazience nigdy nie ma zbyt wiele miejsca, za to zawsze jest zbyt wiele rzeczy. Dawniej panował trend stawiania kosmetyków, środków do pielęgnacji na blatach szafek, czy na odkrytych półkach. Obecnie dominuje minimalizm i oszczędność. Łazienki to miejsca wypoczynku i relaksu, przypominające minispa. Akcesoria kąpielowe i środki są przechowywane w szafkach, szufladach czy specjalnych pojemnikach.

Pomieszczenie zdobią jedynie odpowiednio dobrana glazura i terakota, armatura czy nieliczne ozdoby, np. ze szkła, czy drewna.

Estetycznie i ascetycznie

Co zrobić, aby w łazience znalazło się miejsce na wszystkie niezbędne akcesoria i by były one rozlokowane funkcjonalnie? Można skorzystać z dedykowanych do tego pomieszczenia akcesoriów i schowków – uporządkują nam przestrzeń i sprawią, że każda rzecz znajdzie się we właściwym miejscu.

Przedstawiamy pięć pomysłów na organizację szuflad i szafek w łazienkach.

U jak umywalka

Najważniejszym miejscem w łazience jest strefa w pobliżu umywalki. Tu codziennie rozpoczynamy i… kończymy dzień. Powinny się tu zmieścić przybory toaletowe, kosmetyki, kremy, perfumy, akcesoria do włosów, część osób lubi mieć też pod ręką np. pojemnik na biżuterię, którą zdejmujemy na noc. Jak te wszystkie rzeczy zmieścić w niewielkiej często przestrzeni, jak je ułożyć i uporządkować?

– Kosmetyki i drobne przybory toaletowe warto umieścić w szufladach. Najwygodniejsze będą te pod umywalką – mówi Joanna Posadzy, dyrektor Marketingu firmy REJS, oferującej m.in. akcesoria i komponenty meblowe. – Niestety, ich przestrzeń bywa ograniczona przez syfon. Receptą na to są specjalne osłonki, które pozwalają maksymalnie wykorzystać przestrzeń szuflady znajdującej się tuż pod blatem. Zabezpieczają przechowywane rzeczy przed upadkiem i zagubieniem, a jednocześnie ułatwiają utrzymanie porządku.

Jak mówi przedstawicielka firmy, osłony firmy REJS przeznaczone są do szuflad z dnem z płyty 16 mm, o głębokości od 27 do 65 cm. Pasują do systemów o różnej wysokości, produkowanych przez różne firmy. Jeśli mamy szuflady o niestandardowych wymiarach, osłonki można przyciąć na konkretny wymiar.

Osłonki marki REJS wykonane są z wytrzymałego i elastycznego tworzywa, dzięki czemu dopasowują się do konkretnej szuflady. Dostępne są w trzech kolorach: białym, srebrnym i grafitowym, co ułatwia dopasowanie do mebli i stylu aranżacji wnętrza. Można je zamocować na dwa sposoby: do ścianki tylnej ustawionej na dnie lub za dnem szuflady.

K jak kosz na bieliznę

Niewiele osób ma w domu pomieszczenie, które służy jako pralnia. Najczęściej pralkę i suszarkę (o ile ją mamy) umieszczamy właśnie w łazience. Tu też zdejmujemy ubrania. Warto, aby od razu trafiły tam, gdzie powinny – do kosza na brudną bieliznę. Kosz lub kosze najlepiej jest schować, z łazienki korzystają przecież nie tylko domownicy, ale też goście. Gdzie „ukryć” taki kosz? W jednej z łazienkowych szafek. W sklepach dostępne są różne modele koszy, wybierając je warto zdecydować się na taki, który pasuje do już posiadanych mebli.

– Mamy całą gamę ażurowych koszy na pranie, które można dyskretnie ukryć w szafkach – wyjaśnia Joanna Posadzy. – Do wyboru są Cargo Mini z linii Variant Multi montowane do frontów: wysuwanego i otwieranego tradycyjnie, a także uchylnego. Dwa pierwsze można wysunąć z korpusu szafki, ostatni – uchylić tak, by zapewnić sobie łatwy do niego dostęp.

Wykonane z lakierowanego drutu kosze, w zależności od modelu, pasują do szafek o szerokości 30, 40, 50 i 60 cm. Modele z drutu dostępne są w kolorze białym. Inną opcją są większe pojemniki, wykonane z tworzywa, które można zamocować do różnego typu frontów. Takie rodzaje koszy polecane są do szafek o szerokości 45 i 50 cm.

Warto też zwrócić uwagę na nagrodzone Diamentem Meblarstwa 2023 szuflady z koszami na pranie. To rozwiązanie przewiduje dwa pojemniki na brudne ubrania, dzięki czemu można je od razu segregować według potrzeb. Kosze i przykrywki tego rozwiązania wykonane są z jasnego tworzywa i mają ażurową budowę, która ułatwia cyrkulację powietrza. Mocowane są w specjalnym stelażu, który montuje się na prowadnicach i przytwierdza do frontu szafki. Prowadnice pozwalają wysuwać kosze tak, jak zwyczajną szufladę. Przeznaczone są do szafek o szerokości 60 cm.

S jak sprzątanie

Łazienka, zwłaszcza w mieszkaniach i niewielkich domach, często pełni rolę nie tylko pralni, ale i pomieszczenia gospodarczego. To tu trzymamy akcesoria do sprzątania. Jest ich nie tylko dużo, ale zazwyczaj są nieustawne i trudne do przechowywania. Jak je pomieścić? Receptą może być dedykowany stelaż do szaf gospodarczych House Master. Przeznaczony jest on do szafek o szerokości 40 cm, z drzwiami przesuwnymi lub osadzonymi na standardowych zawiasach.

House Master można w całości wysunąć z korpusu. Trzy półko-koszyki o różnej szerokości pozwalają zorganizować przestrzeń zarówno na duże rzeczy, takie, jak: wiadra czy odkurzacz, jak i niewielkie, jak: detergenty, szczoteczki czy gąbki. Każda półka wyłożona jest matą antypoślizgową, co zabezpiecza rzeczy przed przesuwaniem się. Mniejsze produkty można powiesić na trzech haczykach, a mopy – zabezpieczyć w trzech specjalnych uchwytach. Dopuszczalne obciążenie stelaży to ok. 20 kg.

Co ważne, House Master można zindywidualizować. Poziom zamocowania koszy, haczyków czy uchwytów można zmieniać i dopasowywać do własnych potrzeb.

W jak wieszak

W niewielkich łazienkach często nie mamy szafki, którą możemy wygospodarować na stelaż typu House Master. Nie oznacza to jednak, że musimy rezygnować z dobrej organizacji akcesoriów do sprzątania. Możemy to zrobić, dobierając odpowiednie akcesoria meblowe do naszych mniejszych szafek.

Dobrym rozwiązaniem będzie np. zamontowanie stelaża na rurę od odkurzacza. Taki niewielki stelaż zabezpieczy rurę przed splątaniem czy uszkodzeniem.

Do wyboru firma REJS ma dwa modele stelaży, różniące się rozmiarem i konfiguracją. Wykonane są z drutu, wyposażone w specjalny uchwyt na rurę metalową, a także wyprofilowany stelaż na rurę elastyczną. W skład stelaża wchodzą także haczyki i ażurowe półki na szczotki, gąbki i inne akcesoria do sprzątania. Stelaże można zamontować np. wewnątrz wysokiej szafki lub po wewnętrznej stronie jej frontu.

Uzupełnieniem wieszaka na rurę mogą być mniejsze uchwyty na kijki od mopa czy na szczotki. To te same, które występują w stelażu House Master. Są łatwe do zamocowania na drzwiach szafki, albo na mniej widocznej ścianie. Uchwyty pozwalają na szybkie wsunięcie lub wysunięcie trzonków. Dzięki uchwytom i wieszakom organizacja sprzętów do sprzątania będzie i łatwiejsza, i bardziej funkcjonalna.

Firma Rodzinna REJS, jedna z czołowych firm w branży akcesoriów meblowych w Europie, świętuje 29 lat nieustającego rozwoju, jakości i profesjonalizmu. Specjalizując się w produkcji elementów wyposażenia z drutu, stali i aluminium, firma zdobyła zaufanie klientów na całym kontynencie.

Od momentu powstania, Firma Rodzinna REJS zyskała pozycję lidera w sektorze akcesoriów meblowych, koncentrując się na tworzeniu innowacyjnych rozwiązań do nowoczesnych kuchni i garderób. Zespół REJS, liczący ponad 700 pracowników, skupia się na ciągłym doskonaleniu produktów i usług, dostarczając klientom rozwiązania, które spełniają najwyższe standardy jakości.

Jednym z kluczowych celów firmy jest doskonałość, zarówno w jakości produktów, jak i obsłudze klienta. Dlatego REJS troszczy się o swoją sieć dystrybucyjną, zapewniając konkurencyjne ceny, krótkie czasy dostaw oraz wsparcie kompetentnych doradców, gotowych służyć fachową pomocą.

Dla Firma Rodzinna REJS rok 2023 to kolejny etap w dążeniu do doskonałości i innowacji. Firma pozostaje wierna swoim wartościom, oferując klientom nie tylko produkty najwyższej jakości, ale także kompleksową obsługę i wsparcie. REJS wierzy, że wspólnie z klientami będzie kontynuować swoją misję tworzenia funkcjonalnych i estetycznych rozwiązań meblowych przez kolejne lata.

ReklamaZ REJSEM zorganizujesz sobie przestrzeń

Firma REJS jest jednym z wiodących producentów i dystrybutorów akcesoriów i komponentów meblowych, działających na polskim i zagranicznym rynku. Funkcjonuje od ponad 30 lat.

Portfolio przedsiębiorstwa obejmuje elementy wyposażenia mebli do kuchni, łazienki i garderoby, takie, jak np. systemy szuflad, cargo, zestawy do segregacji odpadów, zawiasy, prowadnice i uchwyty. Ofertę uzupełniają komponenty meblowe – płyty, laminaty i materiały kompozytowe pod marką Dekores.

 • Rejs

  Stelaż na rurę od odkurzacza zabezpieczy ją przed splątaniem i uszkodzeniem. Fot. Mat. firmy REJS

 • Rejs

  Kosze na bieliznę Cargo Mini z linii Variant Multi montowane są do frontów: wysuwanego i otwieranego tradycyjnie, a także uchylnego. Fot. Mat. firmy REJS

 • REJS

  Dobrze zorganizowana przestrzeń w łazience pozwala utrzymać w niej czystość i porządek. Fot. Mat. firmy REJS

 • REJS

  Dobrze zorganizowana przestrzeń w łazience pozwala utrzymać w niej czystość i porządek. Fot. Mat. firmy REJS

 • REJS

  Dobrze zorganizowana przestrzeń w łazience pozwala utrzymać w niej czystość i porządek. Fot. Mat. firmy REJS

 • REJS

  Stelaż na rurę od odkurzacza zabezpieczy ją przed splątaniem i uszkodzeniem. Fot. Mat. firmy REJS

 • Rejs
 • Rejs
 • REJS
 • REJS
 • REJS
 • REJS

"Kurier Drzewny" Miesięcznik branży drzewnej, meblarskiej i leśnej. Jesteśmy obecni na rynku wydawniczym od 2008 roku. KONTAKT z nami: kontakt@kurierdrzewny.eu. Przeglądaj wydania Online: E-wydania. Reklamuj się u nas: Oferta www. Reklama w wydaniu drukowanym: Oferta. Artykuły w Kurierze Drzewnym: Artykuły.

Czytaj dalej
Reklama
Kliknij aby skomentować

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przegląd Meblarski

Czy nowa, cienka sklejka StringPly rewolucjonizuje branżę modelarską?

Innowacyjne materiały

Dodane:

/

Paged Morąg, wiodący producent sklejki, ogłasza wprowadzenie na rynek swojego najnowszego produktu: StringPly. Ta ultracienka sklejka modelarska, produkowana z najwyższą starannością w Polsce, obiecuje rewolucję w wielu dziedzinach, od modelarstwa po projektowanie wnętrz i produkcję mebli.

Paged Morąg

Sklejka ma wiele ciekawych zastosowań, także w branży modelarskiej. Fot. Paged Morąg

StringPly to wyjątkowy materiał o grubości zaledwie 1,5 mm, co sprawia, że jest niezwykle elastyczny i lekki. Dotychczas Paged specjalizował się w produkcji sklejki o większych grubościach, jednak dzięki innowacyjnemu procesowi produkcji, firma osiągnęła przełom, wprowadzając na rynek produkt o niezrównanej cienkości i wyjątkowych właściwościach.

Do szerokiego zastosowania

Największym atutem StringPly jest jego wszechstronność. Dzięki możliwościom modelowania i gięcia, sklejka ta znajdzie zastosowanie w sztuce, rzemiośle, aranżacji wnętrz, a także w modelarstwie i tworzeniu modeli architektonicznych.

Kierownik Pracowni ds. Badań i Rozwoju w Paged LabTech, Mateusz Sasin, podkreśla, że StringPly otwiera drzwi do nowych możliwości w projektowaniu i tworzeniu, pozwalając na wyrażenie kreatywności w nieograniczony sposób.

Innowacyjna technologia produkcji sklejki StringPly opiera się na precyzyjnym procesie pozyskiwania warstw drzewnych oraz unikalnej technologii sklejania za pomocą specjalistycznego, wodoodpornego filmu. Każda z trzech warstw tej sklejki o ultracienkiej grubości (0,55 mm) jest przesycona klejem folią łączącą, co gwarantuje integralność i trwałość materiału.

Produkt z pewnego źródła

Jakość StringPly idzie w parze z ekologią. Drewno wykorzystywane do produkcji pochodzi wyłącznie ze źródeł opatrzonych certyfikatem FSC, a metoda klejenia opiera się na filmie – papierze nasyconym klejem, co przekłada się na większą trwałość produktu. Ponadto, StringPly jest niskoemisyjny i spełnia normy dotyczące bezpieczeństwa zabawek dla dzieci.

Dzięki swoim unikalnym cechom, sklejka StringPly ma szansę stać się niezastąpionym materiałem dla projektantów, artystów i rzemieślników, którzy poszukują materiału o wysokiej jakości, elastyczności i łatwości obróbki.

O Grupie Paged

Paged Morąg to część Grupy Paged, która od ponad 90 lat jest jednym z największych producentów sklejki w Europie. Grupa Paged oferuje innowacyjne rozwiązania i produkty dla wielu branż na całym świecie, opierając się na własnym centrum badawczo-rozwojowym, Paged LabTech. Działając zgodnie z najwyższymi standardami ekologicznymi i jakościowymi, firma zyskała uznanie na rynkach światowych.Czytaj dalej

Przegląd Meblarski

Stawiają na nowoczesne systemy lakiernicze na rzecz zrównoważonej przyszłości

Chemia przemysłowa na targach Holz – Handwerk

Dodane:

/

Hesse Lignal, będąca wielopokoleniową firmą rodziną o głęboko zakorzenionej tradycji, podjęła zdecydowane kroki w kierunku ochrony środowiska i budowania lepszej przyszłości dla kolejnych pokoleń. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom współczesnego świata i dbając o zrównoważony rozwój, firma postanowiła przekształcić swój asortyment produktów lakierniczych.

Do roku 2030 firma Hesse Lignal planuje zastąpić swoje wszystkie produkty rozpuszczalnikowe ekologicznymi alternatywami oraz zwiększyć wykorzystanie surowców odnawialnych. Celem tych działań jest redukcja emisji lotnych związków organicznych (LZO) oraz ochrona zasobów naturalnych, co ma przyczynić się do stworzenia bardziej przyjaznego dla środowiska i przyszłych pokoleń świata.

Gotowi na zmiany

Już wiosną 2022 roku firma podjęła zdecydowaną decyzję o wycofaniu z asortymentu lakiernictwa takich produktów, jak lakiery nitrocelulozowe, bejce rozpuszczalnikowe oraz utwardzane kwasowo lakiery rozpuszczalnikowe do końca 2023 roku.

Następnie, w ciągu kolejnych lat do 2030 roku, wszystkie pozostałe produkty rozpuszczalnikowe zostaną zastąpione ekologicznymi alternatywami.

Warto zaznaczyć, że w związku z tymi zmianami mogą nastąpić pewne modyfikacje w działalności klientów firmy. Jednakże, firma Hesse Lignal zapewnia, że jest gotowa do współpracy i wsparcia w procesie adaptacji do nowych rozwiązań, aby razem przyczynić się do tworzenia bardziej ekologicznej i zrównoważonej przyszłości.

Rozwój mimo przeszkód

W tym momencie firma odczuwa dyskomfort na polskim rynku w powodu sytuacji ekonomicznej. Niemniej jednak intensywnie pracuje nad swoim wizerunkiem w Polsce. Jednocześnie, jak się dowiedzieliśmy podczas wizyty na jej stoisku podczas targów Holz – Hnadwerk, szuka kandydata na przedstawiciela handlowego w rejonie Polski północno – wschodniej, który uzupełni dodatkowo już istniejące struktury sprzedażowe w centralnej i południowej części kraju.

Głównym wymaganiem, które dotyczy potencjalnego kandydata jest zaangażowanie oraz zbieżność celów zawodowych.

Firma Hesse Lignal zapewnia niezbędne szkolenia, co ma na celu zapewnić dobry start nowemu przedstawicielowi.

Ekologia dla wszystkich

Zgodnie z przyjętym kierunkiem rozwoju, podczas targów Holz – Handwerk w Norymberdze firma Hesse Lignal lansuje linię swoich lakierów bezrozpuszczalnikowych, które są zgodne z dzisiejszym trendem związanym ze stosowaniem chemii przyjaznej środowisku. Pod tym względem przedsiębiorstwo ma szerokie plany wdrażania tej technologii także na rynku polskim. Obecnie pracuje tutaj już z dużymi odbiorcami, a w tym także z firmą IKEA, która kładzie duży nacisk na zrównoważony rozwój swoich produktów końcowych. Strategia firmy Hesse Lignal na najbliższy czas obejmuje intensywne działania sprzedażowe w sektorze małych i średnich przedsiębiorstw, które jeszcze nie stosują technologii lakierowania na bazie produktów wodnych. Jest to wyzwanie, bowiem wiąże się ze zmianą dotychczasowych przyzwyczajeń oraz z edukacją na temat lakierów przyszłości. Dlatego odbiorcy firmy mogą liczyć na rozszerzone wsparcie techniczne związane z wdrożeniem lakierów do ich produkcji.

„Strategia firmy Hesse Lignal na najbliższy czas obejmuje intensywne działania sprzedażowe w sektorze małych i średnich przedsiębiorstw, które jeszcze nie stosują technologii lakierowania na bazie produktów wodnych.”

Targi pod lupą

– Rezultat tegorocznej edycji targów Holz – Handwerk oceniam bardzo optymistycznie, także ze względu na ich termin odbywania się. Te targi są lepsze od poprzedniej edycji, bowiem ostatnie dwa dni były bardzo intensywne pod względem frekwencji na naszym stoisku. Zebraliśmy wiele ciekawych kontaktów, a w tym zupełnie nowe i pozytywnie rokujące na przyszłość – mówi Melanie Koeningshoven z firmy Hesse Lignal.

Na swoim stoisku zaprezentowała ona swoje innowacje, a między innymi lakiery, które pozwalają uzyskać na powierzchni wizualny efekt powłoki kamiennej. To rozwiązanie dla tych, którzy chcą uzyskać imitację naturalnego materiału wszędzie tam, gdzie jego ciężar jest przeszkodą. Poza tym firma lansuje dwuskładnikowe lakiery na bazie wody, przeznaczone do uszlachetniania naturalnych powierzchni drewnianych.

Działania firmy Hesse Lignal, także poprzez udział w targach branżowych, stanowią istotny krok w kierunku budowania społecznie odpowiedzialnego biznesu oraz promowania świadomości ekologicznej w branży lakierniczej.

Poprzez konsekwentne dążenie do wprowadzenia innowacyjnych, ekologicznych rozwiązań, firma ta pokazuje, że zrównoważony rozwój może i powinien być integralną częścią strategii każdej organizacji.

ReklamaCzytaj dalej

Przegląd Meblarski

Ostermann ma odpowiednie obrzeża

Nowe kolekcje

Dodane:

/

Ostermann
Wszystkie nowe obrzeża firmy Ostermann są dostarczane w ilościach już od 1 metra. Fot. Ostermann

Egger, Formica, Polyrey und Resopal … Kilku producentów płyt w Europie prezentuje obecnie swoje nowe kolekcje. Jak zawsze, Ostermann jest na bieżąco i dostarcza odpowiednie obrzeża, gdy tylko płyty pojawią się w sklepach.

Ilekroć producenci płyt wprowadzają nowe kolekcje, zawsze warto zajrzeć do sklepu internetowego Ostermann, gdzie stolarze mogą polegać na przysłowiowej szybkości firmy Ostermann. Eksperci Ostermann z pasją i zaangażowaniem robią wszystko, co w ich mocy, aby jak najszybciej zapewnić odpowiednie rozwiązanie dla wąskich powierzchni. I robią to, gdy tylko pierwsze płyty pojawią się w sklepach. Wszystkie nowe obrzeża firmy Ostermann są dostępne z magazynu w standardowych wymiarach 23, 33, 43 i 100 x 1 lub 2 mm. Są dostarczane w najmniejszych ilościach już od 1 metra. Więcej informacji na temat najnowszych obrzeży z kolekcji Egger, Formica, Polyrey i Resopal można znaleźć pod tagiem „#Highlights03” na stronie www.ostermann.eu.

To są trendy

W wymienionych kolekcjach znajduje się wiele subtelnych kolorów jednolitych i więcej kolorów matowych. Dekory drewniane są również bardziej matowe i mają bardziej naturalne wytłoczenia. Marmur jest nadal jednym z najpopularniejszych wzorów wśród dekorów kamiennych. Wprowadzając liczne nowości do asortymentu, firma Ostermann zawsze zapewnia pasujące obrzeża.

Egger: Dekorativ 24+

Grupa Egger, z siedzibą w St. Johann (Austria), swoją nową kolekcję Dekorativ 24+ wprowadziła na rynek na początku lutego. Składa się ona z ponad 300 płyt w ponad 100 nowych kolorach i dekorach. W kolekcji Dekorativ 24+ znajdują się eleganckie i delikatne dekory drewniane, maty oraz niezwykle aksamitnie gładkie kolory jednolite, a także klasyczne imitacje materiałów, które zachwycają wyjątkowo realistycznymi wytłoczeniami. Oczywiście dotyczy to również licznych płyt lakierowanych z serii PerfectSense z dekorami drewnianymi i jednolitymi.

Polyrey: Collection 2024

Collection 2024 od francuskiego producenta Polyrey również oferuje duży wybór ponad 440 płyt meblowych. Do wyboru jest ponad 230 kolorów jednolitych i 200 dekorów. Z czego ponad 90 stanowią nowości. Według Polyrey kolekcja zawiera „wybuchową” mieszankę aktualnych trendów. Obejmują one dekory lastryko i mozaiki, a także imitacje materiałów o wyglądzie płyt OSB i korka.

Resopal: Collection 2024

Od połowy stycznia dostępna jest również nowa oferta produktów firmy Resopal. Również w tym przypadku kolekcja została rozszerzona o różne neutralne kolory i kolejną matową powierzchnię. Spośród 335 płyt w 149 jednolitych kolorach i 186 dekorach, 71 kolorów i dekorów to nowości. Szczególnie przyciągają wzrok powierzchnie Meran Oak, nowoczesna, ale rustykalna wersja dębu, oraz nowy jasny dekor wiązu Ventura Elm.

Coming soon: The Formica® Collection

Posiadająca swoje oddziały na całym świecie grupa Formica z siedzibą w Wielkiej Brytanii, do której należy Homapal, wprowadzi na rynek nową kolekcję w połowie marca. Eksperci Ostermann spodziewają się ponad 40 nowych produktów, a także zaoferują odpowiednie obrzeża z okazji wypuszczenia na rynek tej kolekcji.

Nowe obrzeża – kompleksowa obsługa

Ostermann oferuje stolarzom nie tylko największy w Europie asortyment obrzeży dostępnych od ręki, ale także odpowiednie materiały do profesjonalnej obróbki obrzeży: od szerokiej gamy środków czyszczących i klejów topliwych po artykuły do obróbki i organizacji pracy przy obrzeżach. Oznacza to, że wiele materiałów do konstrukcji mebli można zamówić z jednego źródła, oszczędzając czas i pieniądze.

ReklamaCzytaj dalej

Przegląd Meblarski

Fabryka Fey powiększy się o halę produkcyjną i biurowiec

Inwestycje

Dodane:

/

Fabryka łóżek i materaców firmy Fey buduje nową halę produkcyjną i budynek biurowy w Topolach w województwie pomorskim. Dzięki temu zwiększa swoją powierzchnię do 18 tys. m kw.

– Rozbudowa zakładu to kolejny etap strategii, skutkującej umacnianiem naszej pozycji na rynku, dzięki zwiększającej się liczbie zamówień – mówi Zbigniew Rogulski, dyrektor operacyjny w firmie Fey. – Wszystko to sprawia, że zamierzamy zwiększyć zatrudnienie. Poszukujemy ok. 70 osób, w tym pracowników produkcyjnych oraz biurowych.

Większa powierzchnia produkcyjna

Generalnym wykonawcą inwestycji jest WPIP Construction. Rozbudowywany kompleks zlokalizowany jest w podchojnickich Topolach (województwo pomorskie), w otoczeniu Borów Tucholskich. Na infrastrukturę składają się powierzchnie produkcyjne, biurowe i magazynowe.

Kompleks należy do spółki Fey, będącej częścią niemieckiej grupy kapitałowej FEY & Co. GmbH, jednego z czołowych europejskich producentów łóżek kontynentalnych.

Dzięki rozbudowie powierzchnia fabryki wzrośnie z 13,5 do 18 tys. m kw. Aktualnie powstaje dwukondygnacyjny budynek biurowy o powierzchni 500 m kwadratowych oraz nowa hala produkcyjna o powierzchni 4 tys. m kw. Będzie ona wyposażona w instalację fotowoltaiczną o mocy 50 kWp – z możliwością jej dalszej rozbudowy.

Zmiany już jesienią

Do zadań wykonawcy – WPIP Construction należy także budowa infrastruktury zewnętrznej, m.in. miejsc parkingowych.

– Dzięki umowie, którą zawarliśmy z renomowanym producentem łóżek i materaców, umacniamy się w czołówce generalnych wykonawców realizujących w Polsce inwestycje przemysłowe – mówi Janusz Signetzki, prezes zarządu WPIP Construction. – Cieszymy się, że możemy brać udział w rozwoju firmy Fey, która po rozbudowie zakładu będzie mogła jeszcze mocniej zaznaczyć obecność na rynkach europejskich. To nasz zaufany partner, z którym współpracujemy już od 2017 r.

Zakończenie inwestycji planowane jest na październik 2024 r.

Aktualnie firma Fey w Polsce zatrudnia 450 osób – dodaje Zbigniew Rogulski, dyrektor operacyjny w firmie Fey. – Jako grupa funkcjonujemy na zachodnim rynku meblowym od 1926 r. Jesteśmy bardzo dobrze odbierani przez tamtejszych klientów. Dzieje się tak dzięki odpowiednio dobranemu asortymentowi oraz jakości produktów. Obsługujemy nie tylko sklepy wielkopowierzchniowe, ale także małe, specjalistyczne. Świadczymy dla klientów biznesowych usługi, które odróżniają nas od konkurencji. W tak trudnych czasach jesteśmy firmą zwiększającą swoją sprzedaż.

Dobra współpraca
Fey to dostawca materaców oraz łóżek do wielu sieci meblowych w Polsce i w Europie, niesieciowych salonów oraz sklepów specjalistycznych. Spółka, która wcześniej występowała pod nazwą Fabryka Materaców Relaks, jest częścią niemieckiej grupy kapitałowej FEY & Co. GmbH, której know-how i doświadczenie sięga 1926 r. Obecnie to jeden z czołowych europejskich producentów łóżek kontynentalnych.

WPIP Construction to renomowany generalny wykonawca oraz projektant z ponad 30-letnim doświadczeniem, z dorobkiem kilkuset zrealizowanych inwestycji. Firma specjalizuje się w budowaniu i wyposażaniu obiektów zaawansowanych technologicznie, a także zrównoważonych, w których stosowane są rozwiązania spełniające wysokie standardy środowiskowe.Czytaj dalej

Popularne

Zapisz się do Newslettera!

Otrzymuj aktualizacje bezpośrednio do swojej skrzynki odbiorczej.

Wysyłaj mi Newsletter (w każdej chwili możesz zrezygnować z subskrypcji).

 

Zapisz się do Newslettera!

Na podany przez Ciebie adres e-mail będziemy wysyłać informacje o nowo wydanym numerze "Kuriera Drzewnego", nowych artykułach oraz o nowo dodanych ogłoszeniach

   

Tak, wysyłaj mi swój Newsletter! (w każdej chwili możesz zrezygnować z subskrypcji).