Connect with us

Aktualności

Czas wyzwań i szans dla branży stolarki otworowej

Wystawcy i profesjonaliści spragnieni spotkań i aktualnych trendów w branży stolarki otworowej z niecierpliwością odliczają dni do targów BUDMA i WINDOOR-TECH 2023.

Dodane:

/

Budma


Wystawcy i profesjonaliści spragnieni spotkań i aktualnych trendów w branży stolarki otworowej z niecierpliwością odliczają dni do targów BUDMA i WINDOOR-TECH 2023. Tu tutaj, w Poznaniu przez 4 dni od 31 stycznia do 3 lutego będzie można zobaczyć nie tylko kompleksową ekspozycję nowoczesnych okien i drzwi ale także ocenić innowacyjne technologie, narzędzia i komponenty niezbędne do ich produkcji. Tak Grupa MTP, wykorzystując synergię dwóch imprez targowych, tworzy klimat sprzyjający międzynarodowemu biznesowi.

 
Stolarka otworowa „made in Poland” od lat jest jednym z najbardziej konkurencyjnych sektorów krajowej gospodarki. Ostatnie lata okazały się pełnymi wyzwań dla przedsiębiorców. Jednak choć firmom przyszło się mierzyć z zakłóconymi łańcuchami dostaw oraz poszukiwaniem nowych rynków, to w branży stolarki budowlanej wśród krajów UE, Polska jest nadal liderem w eksporcie. Utrzymuje pozycję nr 1 nieprzerwanie od 2015 roku. Według wstępnych danych Głównego Urzędu Statystycznego w I poł. 2022 roku Polska wyeksportowała okna i drzwi za 1 892,4 mln EUR, to o 34,7% więcej niż w analogicznym okresie 2021 roku.
Pojawiają się kolejne zagrożenia, ale też nowe szanse i możliwe kierunki działań. Najbliższa edycja targów BUDMA i WINDOOR-TECH będzie okazją do rozmów na temat przyszłości branży oraz sposobów na dalszy rozwój mimo geopolitycznych i gospodarczych uwarunkowań takich jak: pandemia, wojna, inflacja czy ograniczony dostęp do surowców energetycznych.

 

Międzynarodowy wymiar

– Jak oceniają eksperci w kolejnych latach bez wątpienia można spodziewać się rosnącego znaczenia eksportu dla branży stolarki budowlanej, po latach hossy rynek deweloperski w Polsce wyhamowuje. Śledząc te trendy, umożliwiamy polskim firmom ekspansję na rynki międzynarodowe. Wystawcy targów BUDMA – wiodący producenci okien i drzwi będą mogli nie tylko pokazać polską jakość, ale też znaleźć nowych kontrahentów z innych krajów. Temu służyć będzie nasz nowy projekt: Międzynarodowa Strefa Spotkań. To specjalna przestrzeń, którą uruchomimy na targach Budma, pozwalająca budować naszym wystawcom globalny biznes. Połączymy wiedzę i networking z technologią. Aby upewnić się, że zweryfikowani uczestnicy maksymalnie wykorzystają możliwości budowania sieci kontaktów – przygotujemy aplikację mobilną, podpowiadającą możliwe kontakty, tworzącą kalendarz i mapę spotkań. Swoje wizyty handlowe na BUDMIE 2023 w ramach programu Hosted Buyers potwierdzili już przedstawiciele firm wykonawczych i sieci dystrybucji m.in. z Czech, Grecji, Gruzji, Hiszpanii, Irlandii, Izraela, Litwy, Luksemburga, Mongolii, Norwegii, Rumunii, Szwecji, Turcji, Uzbekistanu i Włoch – informuje Marta Szydłowska, dyrektor targów BUDMA.

 
Otwarci na ekspansję rynków międzynarodowych są też liderzy technologii wdrażanych w polskich fabrykach, prezentujący swoją ofertę na targach WINDOOR-TECH. Korzystają na tym obecni na BUDMIE producenci okien i drzwi stawiający na automatyzację, robotyzację czy niższą emisję gazów cieplarnianych. Beneficjentem jest końcowy klient, który otrzymuje nowoczesny produkt mający kluczowy wpływ na energooszczędność jego inwestycji. Ten trend wspierany jest programami termomodernizacji napędzającymi renowacje i remonty budynków, ułatwiającymi m.in. wymianę stolarki.

 
– Wystawcy, prezentujący maszyny, roboty, narzędzia i nowe technologie na targach WINDOOR-TECH to firmy przyszłości, które wspierają producentów okien i drzwi w automatyzacji wszystkich procesów. Ich końcowym efektem jest towar najwyższej jakości. To firmy, które są współtwórcami sukcesu polskiej stolarki na rynkach międzynarodowych. Podczas najbliższej edycji targów Wystawcy WINDOOR-TECH z pewnością zaskoczą rozwiązaniami jutra, które jednak można wdrożyć już teraz zostawiając konkurencję w tyle. Dziś liczy się nie tylko optymalizacja i zarządzanie zmianą produkcji, ale też aspekt ekologiczny, cykl życia produktu. Dzięki technologii, otwartości i aktywnej postawie firmy mogą w dużej mierze przejść przez kryzys suchą stopą. Spodziewamy się wielu zwiedzających z zagranicy, którzy wiedzeni dobrą polską marką szukają na targach solidnych partnerów. Tacy są nasi wystawcy: transparentni i wiarygodni. W obecnych czasach taki partner to podstawa udanego biznesu – przekonuje Mateusz Szymczak, dyrektor targów WINDOOR-TECH.

 

Przenikające się światy

Targi Budma i WINDOOR-TECH nie bez przyczyny organizowane są w tym samym czasie i miejscu. To światy, które się przenikają. Tworzą jedyną taką okazję dla branży umożliwiającą jednoczesne obejrzenie maszyny czy technologii oraz gotowego produktu, który dzięki nim powstaje. Już dziś wystawcy zapowiadają, że targi BUDMA i WINDOOR-TECH będą dla nich kluczowym wydarzeniem biznesowym w nadchodzącym roku. To właśnie tutaj zaprezentują swoje premiery. Nie zabraknie też Złotych Medali Grupy MTP – produktów wyznaczających trendy w najbliższej przyszłości.
-Poprzednie edycje targów pokazały, że nagrodzone Złotym Medalem rozwiązania stały się w kolejnych miesiącach pożądanym standardem w branży stolarki budowlanej. Już wkrótce będziemy przedstawiać produkty nagrodzone tą prestiżową nagrodą. Z naszych rozmów z wystawcami wynika, że będą to prawdziwe „perełki”. Takie zjawisko nie dziwi, ponieważ w najbliższej edycji WINDOOR-TECH swój udział zapowiedzieli liderzy, którzy zaprezentują światowe premiery swoich rozwiązań i maszyn dla branży stolarki otworowej. Ich oferta to jakość i nowoczesność. Już dziś zachęcam do odwiedzin stoisk choćby takich firm jak: CAD PLAN, FIMTEC, ELUMATEC, WEGOMA, PERTICI INDUSTRIES, URBAN, HEGLA POLSKA, HOMAG, R&D TECH, SCHMALZ, SCHTEC, STÜRTZ POLSKA, SZKŁOMAL, KLAES POLSKA, ORGADATA, IMAC, INFOTEC, NESTRO – zapowiada Mateusz Szymczak.

 
Nie lada gratkę dla uczestników obu wydarzeń stanowi Monteriada 2023 – czyli organizowane przez Związek POiD prezentacje na żywo montażu nowoczesnych wyrobów stolarki budowlanej. W ramach przedsięwzięcia, skierowanego do inwestorów szukających najlepszych rozwiązań do swojego domu, monterów i przedstawicieli branży stolarki budowlanej, zaplanowano praktyczne pokazy, jak krok po kroku, z użyciem najlepszych systemów, montowane są m.in. okna, drzwi zewnętrzne i wewnętrzne oraz brama garażowa.

Reklama

 

Trendy i szanse na rozwój

Trendy w branży okiennej i drzwiowej to efekt wieloletnich działań i rozwoju produktów, a także wzrostu świadomości inwestorów w zakresie wybierania rozwiązań nowoczesnych, przyjaznych naturze i funkcjonalnych. Obecne tendencje w budownictwie i architekturze przekładające się na stolarkę budowlaną skupiają się wokół kilku istotnych aspektów, które można zaobserwować u wystawców targów BUDMA, a są to: smart home, energooszczędność, stosowanie dużych przeszkleń, komfort użytkowania, niebanalny design, estetyka wykonania, ciekawa kolorystyka oraz produkty „szyte na miarę”. Takie rozwiązania mają do zaoferowania m.in. firmy: FAKRO, BUDVAR, KOMSTA, MARIOLA okna, UMAKOV, Gdańska Fabryka Okien, MOL, SAINT GOBAIN (Swisspacer), RX Polska, SUN WINNER, NERLIGRUPPEN POLSKA, GRENTON, Z-HOME, GLOBAL SYSTEM, O.B.A., LEON WITAS, METALCOLOUR, POL-SOFT, EKO-OKNA, INTERNORM (IFTM GROUP), PPH OKSAN (TERMO PROFI) czy Sesamo Srl.

 
– Sytuacja w sektorze budowlanym stawia przed uczestnikami rynku nowe wyzwania. Do tej pory polskie produkty z branży stolarki okienno-drzwiowej wygrywały dzięki strategii know-how oraz oferowanej bardzo dobrej cenie w stosunku do ciągle poprawiającej się jakości, nie raz będącej na dużo wyższym poziomie niż u zagranicznych konkurentów. Rosnące ceny surowców, coraz wyższe opłaty za media, brak wykwalifikowanych pracowników, postępująca inflacja – to czynniki, które mogą zagrozić pozycji lidera w produkcji i eksporcie stolarki budowlanej. Aby temu zaradzić, należy szukać rozwiązań, które staną się impulsem do generowania wzrostów sprzedaży okien i drzwi tak w Polsce, jak i za granicą. Pozytywnym aspektem jest fakt, że każde zagrożenie zauważone i zdefiniowane w odpowiednim czasie, można również przekłuć w szansę” – podkreśla Marta Szydłowska. Targi od zawsze były miejscem prezentacji najnowszej oferty produktowej, ale przede wszystkim są miejscem nawiązywania i utrzymywania doskonałych relacji biznesowych. Podczas czterech dni BUDMĘ i Windoor-Tech odwiedzają dziesiątki tysięcy osób bezpośrednio związanych z budownictwem, architekturą i automatyką. Sporą grupę z nich stanowią kontrahenci z kilkudziesięciu krajów, z pięciu kontynentów. To potencjał, obok którego trudno przejść obojętnie. Obecność najważniejszych graczy na rynku: firm produkcyjnych, usługowych, dystrybutorów i projektantów to świetna okazja, aby wymienić się doświadczeniem i kontaktami.

 
Międzynarodowe Targi Budownictwa i Architektury BUDMA oraz Międzynarodowe Targi Maszyn, Narzędzi i Komponentów do Produkcji Okien, Drzwi, Bram i Fasad WINDOOR-TECH potrwają od 31 stycznia do 3 lutego 2023 r. na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich.

 
Więcej na:
www.windoortech.pl
www.budma.pl

 

Zapisz się do Newslettera!

Na podany przez Ciebie adres e-mail będziemy wysyłać informacje o nowo wydanym numerze "Kuriera Drzewnego", nowych artykułach oraz o nowo dodanych ogłoszeniach

   

Tak, wysyłaj mi swój Newsletter! (w każdej chwili możesz zrezygnować z subskrypcji).

Czytaj dalej
Reklama
Kliknij aby skomentować

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Aktualności

Nowe regulacje dotyczące drewna energetycznego spotkały się z zadowoleniem branży

Dodane:

/

Koalicja na Rzecz Polskiego Drewna z zadowoleniem przyjmuje projekt rozporządzenia Ministerstwa Klimatu i Środowiska, które wprowadza nowe regulacje dotyczące jakościowo-wymiarowych cech drewna energetycznego. Rozporządzenie, które zgodne z duchem unijnej dyrektywy RED III promuje kaskadowe wykorzystanie drewna, może znacząco ograniczyć wykorzystanie drewna do celów energetycznych, co zmniejszy problemy z jego dostępnością dla producentów wyrobów z drewna. Przedstawiciele Koalicji podkreślają jednak, że wymaga ono jeszcze pracy i wyjaśnienia kwestii, które ewentualnie mogą budzić spory.

Opr. W.M.

Koalicja uważa, że przeznaczenie na cele energetyczne jakiegokolwiek rodzaju włókna drzewnego, które mogłoby służyć jako surowiec do dalszego przetwarzania w przemyśle, stanowi wielką stratę dla przedsiębiorstw produkcyjnych i polskiej gospodarki. Drewno stanowi cenny zasób, który należy odpowiednio wykorzystywać, aby wspierać rozwój przemysłu drzewnego, a także realizować cele zrównoważonego rozwoju. Dlatego organizacje branżowe i producenci zrzeszeni w Koalicji na Rzecz Polskiego Drewna doceniają inicjatywę Ministerstwa Klimatu i Środowiska i uważają, że to dobry krok w kierunku zmniejszenia deficytu surowca drzewnego, niezbędnego dla rozwoju polskiego przemysłu. Jednocześnie mają nadzieję, że zostaną uwzględnione uwagi, co do niektórych zapisów w celu wyeliminowania nieścisłości i ewentualnych problemów z interpretacją rozporządzenia.

Koalicja podkreśla, że ograniczenie przeznaczenia drewna na cele energetyczne nie powinno w żadnym stopniu zmniejszyć pozysku drewna w najbliższych latach.

– Drewno jest materiałem w pełni odnawialnym i ekologicznym. Nie możemy pozwolić, aby zabrakło go, jeżeli chcemy rozwijać zieloną gospodarkę, zgodnie z założeniami Unii Europejskiej” – przypomina Michał Strzelecki, dyrektor Ogólnopolskiej Izby Gospodarczej Producentów Mebli.

Koalicja na Rzecz Polskiego Drewna ma nadzieję, że będzie to początek partnerskiej i merytorycznej współpracy z Ministerstwem Klimatu i Środowiska w kwestii długofalowej polityki zarządzania surowcem drzewnym w Polsce.

Koalicja na Rzecz Polskiego Drewna to porozumienie, którego celem jest ochrona i wspieranie rozwoju polskiego przemysłu drzewnego oraz promowanie zrównoważonego wykorzystania zasobów naturalnych. Koalicję tworzą organizacje i podmioty, które reprezentują przemysł meblarski, tartaczny, płytowy i papierniczy.



Czytaj dalej

Aktualności

Profesjonalne narzędzia do obróbki drewna teraz w zasięgu ręki!

Nowy sklep internetowy FABA

Dodane:

/

Z przyjemnością informujemy, że firma FABA – lider na rynku narzędzi do obróbki drewna – uruchomiła nowoczesny sklep internetowy! To atrakcyjna oferta  zarówno dla profesjonalistów, jak i pasjonatów obróbki drewna, którzy cenią sobie wysoką jakość narzędzi i łatwy dostęp do szerokiej gamy produktów. Nowa platforma zakupowa, dostępna pod adresem sklep.faba.pl, oferuje szeroki asortyment narzędzi FABA, zapewniając wygodę zakupów online i dostęp do najnowszych technologii w zakresie obróbki drewna.

Artykuł sponsorowany

Szeroka oferta produktów

Nowy sklep internetowy FABA został zaprojektowany z myślą o wszystkich, którzy potrzebują niezawodnych narzędzi do precyzyjnej i efektywnej pracy z drewnem, materiałami drewnopochodnymi oraz  i aluminium. W ofercie sklepu znajdziesz bogaty asortyment narzędzi, takich jak:

Piły tarczowe – idealne do cięcia różnego rodzaju drewna i materiałów drewnopochodnych zapewniające precyzję i długotrwałą żywotność,

Frezy nasadzane – proste oraz profilowe – doskonałe do obróbki krawędzi, rowków i połączeń,

Frezy do złącz – specjalistyczne narzędzia do tworzenia trwałych połączeń w drewnie,

Głowice nasadzane – wszechstronne narzędzia o różnorodnych zastosowaniach,

Trzpieniowe CNC – narzędzia do obróbki drewna na maszynach CNC, zapewniające wysoką precyzję,

Wiertła CNC – wiertła do profesjonalnego wiercenia w drewnie, zapewniające doskonałe rezultaty,

Reklama



Narzędzia DIA – narzędzia diamentowe dla  najbardziej wymagających zadań,

Akcesoria – szeroka gama uzupełniających produktów, które poprawią komfort i wydajność pracy.

Dzięki tej różnorodności, która jest stale uzupełniana,  każdy, kto pracuje w „drewnie”, znajdzie narzędzia dostosowane do swoich potrzeb, zarówno w zakresie precyzyjnych prac stolarskich, jak i bardziej zaawansowanych operacji przemysłowych.

 

Intuicyjne menu i szybkość  zakupów

Jednym z głównych atutów nowego sklepu internetowego FABA jest jego wyjątkowo przejrzyste i intuicyjne menu, które sprawia, że zakupy są nie tylko szybkie, ale także przyjemne. Każdy użytkownik, bez względu na poziom doświadczenia z narzędziami czy zakupami online, z łatwością znajdzie odpowiedni produkt dzięki klarownej strukturze kategorii. Menu zostało zaprojektowane z myślą o maksymalnym komforcie, co oznacza, że wystarczy kilka kliknięć, aby dotrzeć do interesującego produktu lub przejrzeć pełną ofertę narzędzi. Profesjonalizm i jakość w każdym detalu to główna dewiza , która jest realizowana podczas tworzenia projektu sklepu.

Dzięki obszernemu asortymentowi oraz łatwej obsłudze sklepu, zakupy stają się przyjemnością. Wszystkie produkty są dostępne w jednym miejscu, a wygodne filtrowanie i szczegółowe opisy pomogą Ci wybrać idealne narzędzie do każdego zadania.

 

Pełna oferta i zamówienia indywidualne

Warto zaznaczyć, że asortyment dostępny na stronie sklep.faba.pl to jedynie część bogatej oferty narzędzi FABA. Nasza firma specjalizuje się również w produkcji narzędzi na zamówienie, dopasowanych do specyficznych potrzeb i wymagań klientów. Jeżeli poszukujesz niestandardowych rozwiązań lub narzędzi do bardziej wyspecjalizowanych zastosowań, zapraszamy do kontaktu z naszymi doradcami technicznymi. Wystarczy wysłać wiadomość na adres sklep@faba.pl, a nasz zespół ekspertów pomoże w dobraniu odpowiedniego narzędzia i opracowaniu indywidualnej oferty.

 

Reklama



Zapraszamy do zakupu narzędzi FABA!

Odwiedź nasz nowy sklep internetowy na sklep.faba.pl i odkryj pełen wachlarz profesjonalnych narzędzi do obróbki drewna. Niezależnie od tego, czy jesteś stolarzem, pracownikiem dużego zakładu, czy majsterkowiczem – znajdziesz u nas wszystko, czego potrzebujesz do precyzyjnej i efektywnej pracy.

Skorzystaj z nowoczesnej platformy zakupowej i przekonaj się, jak łatwo i szybko możesz zamówić najwyższej jakości narzędzia, które sprostają Twoim potrzebom w osiągnięciu sukcesu.



Czytaj dalej

Aktualności

Stawiają kamień węgielny pod promocję drewna w Polsce

Pod naszym patronatem

Dodane:

/

Drewno materiałem przyszłości”,

W dniu 8 października 2024 roku w Instytucie Badawczym Leśnictwa w Sękocinie Starym odbędzie się konferencja pod hasłem „Drewno materiałem przyszłości”. To ważne wydarzenie ma na celu omówienie roli drewna w kontekście zrównoważonego rozwoju oraz innowacji w przemyśle leśnym i drzewnym.

Opr. J.O.

Konferencja rozpocznie się o godzinie 9:00 i potrwa do późnego popołudnia. W pierwszym bloku tematycznym uczestnicy będą mieli okazję wysłuchać m.in. ks. Prałata Wiktora Ojrzyńskiego, który przedstawi znaczenie drewna w Polsce na podstawie przedwojennego piśmiennictwa leśnego. Dr hab. Emilia Wysocka-Fijorek poruszy temat drewna jako kluczowej usługi ekosystemów leśnych, a eksperci z SGGW omówią budownictwo drewniane w kontekście Europejskiego Zielonego Ładu.

W drugim bloku zaplanowane są prezentacje dotyczące promocji drewna w różnych krajach europejskich, w tym Niemiec, Szwecji i Finlandii. Po przerwie obiadowej odbędą się debaty dotyczące potrzeby promocji drewna w Polsce oraz korzyści płynących z takiej promocji dla wszystkich interesariuszy branży.

Konferencja ma na celu nie tylko wymianę wiedzy, ale również promowanie ekologicznych rozwiązań w przemyśle drzewnym. Uczestnicy będą mogli zapoznać się z nowoczesnymi technologiami oraz metodami wykorzystywania drewna w gospodarce obiegu zamkniętego.

Organizatorem wydarzenia jest Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Warszawie, wspólnie z warszawskimi oddziałami Polskiego Towarzystwa Leśnego oraz Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Leśnictwa i Drzewnictwa.

Patronat nad wydarzeniem objęli przedstawiciele instytucji związanych z leśnictwem oraz przemysłem drzewnym, co podkreśla znaczenie tematyki poruszanej podczas konferencji.

Konferencja „Drewno materiałem przyszłości” stanowi doskonałą okazję do dyskusji na temat wyzwań i możliwości, jakie niesie ze sobą wykorzystanie drewna w kontekście ekologii i nowoczesnych technologii.

Rejestracja online:

Program

Patronat honorowy

Kurier Drzewny

Organizatorzy

Partnerzy

Patronat medialny



Czytaj dalej

Aktualności

Targi DREMA wyróżnione przez Federację EUMABOIS

Dodane:

/

Drema 2024
Targi DREMA wyróżnione przez Federację EUMABOIS

Zgromadzenie Ogólne Europejskiej Federacji Producentów Maszyn do Obróbki Drewna EUMABOIS w piątek 27 września w Helsinkachzatwierdziło listę najważniejszych światowych wystaw obrabiarek do drewna, które zyskały rekomendację na rok 2025. Wśród 7 wyróżnionych imprez światowych znalazły się targi DREMA.

Targi DREMA przez latawypracowały sobie wysoką lokatę w rankingu największych i najważniejszych wystaw światowych maszyn, narzędzi i komponentów dla przemysłu drzewnego i meblarskiego. – Rekomendacja federacji EUMABOIS, którą otrzymują tylko wybrane wystawy, zaświadcza o jakości, prestiżu imprezy i jej znaczeniu na arenie międzynarodowej – podkreśla Andrzej Półrolniczak, dyrektor targów DREMA.

W Zgromadzeniu Ogólnym Europejskiej Federacji Producentów Maszyn do Obróbki Drewna EUMABOIS w Helsinkach Polskę reprezentują: Andrzej Półrolniczak – Prezes Zarządu Stowarzyszenia Producentów Maszyn, Urządzeń i Narzędzi do Obróbki Drewna DROMA oraz Tomasz Nieciąg, Sekretarz Zarządu Stowarzyszenia DROMA, prezes firmy ITA TOOLS.

Europejska Federacja Producentów Maszyn do Obróbki Drewna EUMABOIS to międzynarodowe stowarzyszenie, któreod ponad 60 lat aktywnie promuje europejski przemysł obróbki drewna na arenie międzynarodowej i działa w ochronie jego interesów.

www.drema.pl



Czytaj dalej

Popularne

Zapisz się do Newslettera!

Otrzymuj aktualizacje bezpośrednio do swojej skrzynki odbiorczej.

Wysyłaj mi Newsletter (w każdej chwili możesz zrezygnować z subskrypcji).

 

Zapisz się do Newslettera!

Na podany przez Ciebie adres e-mail będziemy wysyłać informacje o nowo wydanym numerze "Kuriera Drzewnego", nowych artykułach oraz o nowo dodanych ogłoszeniach

   

Tak, wysyłaj mi swój Newsletter! (w każdej chwili możesz zrezygnować z subskrypcji).