Blisko trzydzieści tysięcy odwiedzających z ponad stu krajów spotkało się podczas połączonych imprez HOLZ-HANDWERK i FENSTERBAU FRONTALE w Niemczech. Branża podkreśla potrzebę robienia interesów „twarzą w twarz”.
Po przymusowej izolacji spowodowanej pandemią, potrzeba spotkań bezpośrednich wciąż jest bardzo duża. Doskonale było to widać podczas ostatnich targów w Norymberdze, gdzie przedsiębiorcy podkreślali potrzebę bezpośrednich spotkań i kontaktów. To były targi wielu zadowolonych kontrahentów – zarówno wystawców, jak i zwiedzających.
Sto krajów w trzynastu salach
W ciągu czterech dni w Niemczech pojawiło się około 28 500 gości branżowych z ponad 100 krajów. Ambicją organizatorów było zapoznanie ich z najnowszymi trendami dotyczącymi obróbki drewna oraz budowy okien, drzwi i elewacji. Wystawę w trzynastu salach uzupełnił obszerny program towarzyszący, który obejmował m.in. pokazy tematyczne i fora prezentacyjne.
Korzystając z pięknej pogody, społeczność „okienna, drzwiowa i fasadowa” urządziła niezapomnianą imprezę na trawnikach w centrum wystawienniczym, a goście urodzinowi HOLZ-HANDWERK świętowali jubileusz wydarzenia.
Program wsparcia na żywo i w sieci
Poza uczestnikami na miejscu, osoby, które nie były w tym czasie w Norymberdze, mogły wziąć udział w internetowej transmisji na żywo w FENSTERBAU FRONTALE FORUM. Program, jak również wizyty studyjne, a także forum „Praktyczny przewodnik po digitalizacji dla rzemieślników” zostały nagrane, a sesje i prezentacje są nadal dostępne pod adresem internetowym targów.
– Spotkaniom „twarzą w twarz” towarzyszyło wielkie podekscytowanie w okresie poprzedzającym wydarzenie, co znalazło również odzwierciedlenie w nastrojach panujących w halach – mówi Stefan Dittrich, dyrektor HOLZ-HANDWERK. – Słyszeliśmy od wielu osób, jak bardzo cieszyli się, że w końcu znów są na targach. To pokazuje, że spotkań bezpośrednich nie da się niczym zastąpić.
To już dwadzieścia lat
Od dwudziestu lat ideą HOLZ-HANDWERK jest prezentowanie pod hasłem „odkryj, przeżyj, zrób” możliwości doświadczania bezpośrednio wszystkiego, co typowe jest dla pracy w branży drzewnej. Nie bez kozery podkreśla się, że są to targi, podczas których duży nacisk kładzie się na praktyczne doświadczanie.
W tym roku wyjątkowo zadowoleni byli wystawcy – chwalili jakość prowadzonych rozmów, a także liczbę zwiedzających, którzy przyjechali, aby podjąć na miejscu konkretne decyzje zakupowe.
Uczestnicy dobrze wykorzystali czas na uzyskanie szczegółowych porad i omówienie konkretnych pomysłów czy projektów.
– Jesteśmy zachwyceni ogromnym odzewem i lojalnym wsparciem dla formatu targowego – podsumowuje Elke Harreiß, dyrektor FENSTERBAU FRONTALE. – Każdy sektor potrzebuje spotkania bezpośredniego. Na wystawach interesariusze z branży mają wiele okazji do spotkania się z międzynarodowymi decydentami, pozyskania nowych klientów, obserwowania konkurencji i kontaktu z innymi profesjonalistami. Cyfryzacja, zrównoważony rozwój, brak wykwalifikowanego personelu, niedobory materiałów i rosnące ceny energii – to niektóre z aktualnych kwestii, które zdominowały dyskusje w salach i na różnych forach. Dzięki FENSTERBAU FRONTALE w 2024 roku po raz kolejny zaoferowana zostanie branży idealna platforma do omówienia ważnych problemów dotyczących przemysłu drzewnego.