Connect with us
 
Aktualności

Chwała Ukrainie! Chwała bohaterom!

Solidarni z Ukrainą

Dodane:

/

Kurier Drzewny
Bucza. Fot. Лєна Чиченіна / Facebook

Agresja Rosji na Ukrainę zburzyła dotychczasowy porządek świata. Dziś jest 3 marca, ósmy dzień walk. Ukraina stawia dzielny opór najeźdźcy, a świat nakłada na Rosję szereg sankcji. Trudno dziś myśleć o przyszłości, a nawet o jutrze. Liczy się tu i teraz. Pomoc, wsparcie, działanie i nadzieja. O tej niesprawiedliwej wojnie, aktualnych realiach oraz roli naszej branży w walkach i odbudowie kraju rozmawiamy z Wasylem Masiukiem z Ukrainy, przewodniczącym stowarzyszenia non-profit „Instytut Rozwoju Leśnictwa i Drzewiarstwa” oraz redaktorem gazety drzewnej „Derewoobrobnyk”.

Kurier Drzewny

Kharkiv (Charków). Fot. Państwowa Służba ds. Sytuacji Nadzwyczajnych w obwodzie charkowskim

Alicja Bagnucka: 24 lutego 2022 roku zaczęła tworzyć się nowa historia. Ukraina została zaatakowana przez Rosję. Wydarzyło się coś, co nie miało się zdarzyć. Zaburzony został wieloletni pokój na kontynencie. Był to szok dla całego świata, chociaż niektórzy proroczo przewidywali, że taki scenariusz może zaistnieć. Jakie były tam nastroje przed wybuchem wojny? Czy ktokolwiek spodziewał się takiego obrotu spraw?
Wasyl Masiuk: Wojna Rosji z Ukrainą rozpoczęła się 20 lutego 2014 roku, gdy Rosja zajęła Półwysep Krymski oraz część ukraińskich obwodów – Ługańskiego i Donieckiego, kiedy rosyjski atak był zaskoczeniem zarówno dla Ukrainy, jak i świata.
Jednak pomimo tego, że wojna trwa już 8 lat, pomimo głośnych wypowiedzi prezydenta USA, że decyzja o ataku na Ukrainę przez Rosję została już podjęta -ani społeczeństwo ukraińskie, ani ukraińscy eksperci, ani władze ukraińskie nie oczekiwały pełnej skali rosyjskiej agresji, zwłaszcza dla samej Rosji. Cały świat ostrzegał rosyjskie przywództwo przed konsekwencjami. Dlatego 24 lutego był dla większości z nas dużym zaskoczeniem.

Alicja Bagnucka: Z wielkim szacunkiem i podziwem oglądamy oraz czytamy o bohaterskiej obronie ojczyzny przez Armię Ukrainy oraz jej mieszkańców, którzy pozostali w kraju, by walczyć o niepodległość. Jest to wzór do naśladowania dla całej Europy oraz świata. Jak wyglądają przygotowania do walk w miejscu, w którym jesteś? Jak wygląda tam teraz codzienność?
Wasyl Masiuk: Armia Ukraińska i obrona terytorialna były w stanie wytrzymać pierwszy atak wroga, utrzymać kontrolę nad krajem i kontrolę sił oporu. Jako obywatele przeżyliśmy strach i szok, ale dzięki pozytywnym doświadczeniom Rewolucji Godności (2013 – 2014) struktury wolontariuszy, które aktywnie działały w latach 2014 – 2015, szybko wznowiły swoją działalność. Mamy wielu chętnych, którzy chcą wstąpić do wojska, a pierwsze 100 tys. osób już jest w Armii Ukraińskiej. Wejście w życie 1 stycznia 2022 r. ustawy „O narodowym oporze”, która przewiduje utworzenie obrony terytorialnej, nastąpiło w bardzo dobrym momencie. Pełni nie tylko funkcje pomocnicze, ale w wielu miastach i wsiach zadaje znaczne ciosy armii wroga.
Ukraina przetrwała i szybko zwiększa swój potencjał militarny czy organizacyjny. Jestem dumny z Ukraińców i sposobu, w jaki zachowujemy się w tych trudnych czasach. Jestem też bardzo wdzięczny moim polskim przyjaciołom i wszystkim tym, którzy nas wspierają i sprawiają, że nasze wspólne zwycięstwo jest nieuniknione.

Alicja Bagnucka: Ludzkie cierpienie oraz tragedia, które dotknęły mieszkańców oraz osoby przebywające na Ukrainie, są wręcz niewyobrażalne. Łzy cisną się do oczu, a w gardle ściska z przerażenia. Kiedy pierwsza fala szoku minęła, ludzie ruszyli na pomoc swoim braciom i siostrom. Braterstwo odrodziło się w nowej formie – współpracy na froncie, jak też pomocy międzynarodowej oraz międzykontynentalnej. Pomoc na przejściu granicznym jest już całodobowa, a dary do Ukrainy płyną z całego świata. Z Twojego punktu widzenia, co jeszcze możemy zrobić? Jak możemy pomóc Wam w tej tragedii? Co wydaje się być najpotrzebniejsze?
Wasyl Masiuk: Róbcie to, co każe Wam serce. Róbcie to, co robicie najlepiej, zgodnie ze swoim doświadczeniem, kwalifikacjami, wiedzą i zasobami. Razem wygramy! Dziękuję za Wasze wsparcie.

Alicja Bagnucka: Choć mamy XXI wiek i wydaje się to niewyobrażalne, to jednak ta wojna niesie za sobą ogromną dezinformację i propagandę ze strony Rosji, która próbuje zmienić oblicze prawdy oraz przekazuje nieprawdziwe wiadomości zarówno do swoich obywateli, jak i na Ukrainie. Gdybyś mógł przekazać światu wieść z walczącego kraju, jaki byłby to przekaz?
Wasyl Masiuk: Rosja oferuje światu nowoczesną formę faszyzmu. Kłamstwa, prowokacje, dezinformacje są częścią tego procesu. To wojna nie tylko przeciwko Ukrainie. To jest wojna przeciwko Polsce, Europie, Stanom Zjednoczonym, przeciwko całemu wolnemu i demokratycznemu światu! Dlatego sprowadzę mój przekaz do świata do prostego stwierdzenia: Zatrzymajmy dziś razem rosyjski faszyzm!

Alicja Bagnucka: Jesteś związany z przemysłem drzewnym od lat – jesteś redaktorem znanej nam wszystkim gazety „Derewoobrobnyk”, przewodniczącym stowarzyszenia non-profit „Instytut Rozwoju Leśnictwa i Drzewiarstwa”, a uprzednio zajmowałeś się także maszynami do drewna. Powiedz nam czy na Ukrainie w tym momencie (03.03.2022 r.), na terenach, które nie są objęte nalotami, odbywa się jakaś produkcja, działa przemysł? Czy ktokolwiek jeszcze chodzi do pracy? Czy firmy i zakładowe majątki zostały porzucone z dnia na dzień, a wszyscy ruszyli na front?
Wasyl Masiuk: Dziś nie mam wystarczających informacji, aby odpowiedzieć na te pytania. Są firmy, które nie działają. Są też takie, które pracują na potrzeby wojska i uchodźców i które nadal realizują swoje zamówienia. Znam przykłady, kiedy firmy meblarskie zaczęły produkować metalowe konstrukcje przeciwczołgowe, łóżka dla uchodźców. Przedsiębiorstwa zajmujące się pozyskiwaniem drewna i tartaki dostarczały drewno do budowy umocnień, rowów itp. Leśnicy i myśliwi z własną bronią zorganizowani są w jednostki obrony terytorialnej. Do takiej jednostki w obwodzie lwowskim zapisało się już około 1000 osób i trwają działania organizacyjne zmierzające do jej utworzenia. Obywatele naszego kraju są zmobilizowani i gotowi do walki z wrogiem. „Ukraińcy będą się opierać” – tak napisano na obrazie słynnego ukraińskiego artysty Nikity Titowa, który kupiłem na aukcji charytatywnej na rzecz Armii Ukraińskiej 18 grudnia ubiegłego roku. Szkoda, że ​​Rosjanie nie usłyszeli tych słów.

Alicja Bagnucka: Firmy z sektora drzewnego, jak też pozostałe zakłady z innych branż boleśnie odczują przerwy w pracy. Zniszczone zostaną fabryki i maszyny, będą straty w surowcu i stanach magazynowych. Nie wiadomo czy będzie do czego wracać. Sytuacja może być katastrofalna, jeśli wojna potrwa przez długi czas, a Rosja nie przestanie bezpodstawnie bombardować. Wspomniałeś o chęci utworzenia Światowego Funduszu Solidarności Leśników i Drzewiarzy z Ukrainą. Na czym w ogólnym zarysie ma polegać ten projekt? Jak moglibyśmy się do niego włączyć? W czym można by pomóc? Czy macie już wstępne pomysły i propozycje?
Wasyl Masiuk: Pomysł stworzenia takiego funduszu zrodził się dwa dni temu w wyniku rozmowy z Jarosławem Schroederem, który także zaproponował przeprowadzenie tego wywiadu. Zespół gazety „Derevoobrobnyk” oraz Instytut Rozwoju Leśnictwa i Produkcji Drzewnej (IRLID) postanowili kontynuować pracę i znaleźć to, co może nam się przydać w tych trudnych czasach. Zdawaliśmy sobie sprawę z tego, że wojna będzie długa, nie skończy się w dwa, trzy dni… Przed nami miesiące, a może i lata walki, a potem odbudowa zbombardowanej infrastruktury.
Nasz zespół ma kontakty w kilkudziesięciu krajach na całym świecie. Pierwszym zadaniem, jakie sobie postawiliśmy, jest znalezienie funduszy na pomoc ludziom, którzy albo stali się przymusowymi migrantami, albo stracili domy, pracę i środki do życia. Drugi etap związany będzie z tym, że wojna przerywa łańcuch dostaw. Naszym zadaniem jest jak najszybsze ich przywrócenie. Trzeci etap to odbudowa Ukrainy. Nasz kraj doznał ogromnych zniszczeń. Leśnictwo, stolarstwo i meblarstwo to te branże, na które będzie duże zapotrzebowanie przy odbudowie kraju.
Więc teraz, w pierwszej fazie, szukamy środków na pomoc rodzinom ofiar wojny. W drugim etapie chcemy pomóc ożywić działalność firm.
Jesteście gotowi nam pomóc? Napiszcie, zadzwońcie i porozmawiamy o tym, co możemy razem zrobić!

Kontakt do nas:
Wasyl Masiuk: tel. +38 093 323 9000, e-mail: vasyl.masyuk@derevynnyk.com
Ludmyła Pszenycka:
tel. +38 093 323 9014,
e-mail: derevynnyk@derevynnyk.com

Reklama

Kurier Drzewny

Alicja Bagnucka: Trudno dziś myśleć o przyszłości, ale wszyscy żyjemy nadzieją i wiarą, że demokracja zwycięży, a zbrodniarze wojenni zostaną pociągnięci do odpowiedzialności za swoje czyny. Co nas czeka jutro, za tydzień, miesiąc albo rok? Jakie mogą być scenariusze? Czy chciałbyś zaryzykować i przewidzieć przyszłość dla Ukrainy, Europy czy świata?
Wasyl Masiuk: Ukraina razem ze światem zwycięży! Na pewno!
Wtedy dwa procesy będą odbywać się równolegle. Pierwszy to odbudowa Ukrainy oraz nasza integracja z UE i NATO, a także wzmocnienie Armii i Marynarki Wojennej Ukrainy. Chcemy, aby ukraińskie, polskie i światowe stolarstwo, meble oraz leśnictwo były ważną częścią tej odbudowy.
Drugim procesem jest, po pierwsze, osłabienie gospodarcze Rosji, demilitaryzacja Rosji i być może jej rozpad na kilka niepodległych państw (wydaje mi się, że wiele okupowanych narodów Rosji chciałoby niepodległości) oraz defaszyzacja (deputinizacja) Rosji. To są duże i złożone procesy, które zajmą sporo czasu. Wierzę, że zakończą się sukcesem.

Chwała Ukrainie! Chwała bohaterom!

Alicja Bagnucka: Chwała!

Kurier Drzewny

Kurier Drzewny

 • Kurier Drzewny

  Bucza. Fot. Лєна Чиченіна / Facebook

 • Kurier Drzewny

  Wasyl Masiuk z Ukrainy, przewodniczący stowarzyszenia non-profit „Instytut Rozwoju Leśnictwa i Drzewiarstwa” oraz redaktor gazety drzewnej „Derewoobrobnyk”. Fot. Archiwum rozmówcy

 • Kurier Drzewny

  Yareks Technotrade, producent mebli pod Lwowem rozpoczął produkowanie artykułów dla potrzeb obrony. Fot. Archiwum rozmówcy

 • Kurier Drzewny

  Kharkiv (Charków). Fot. Państwowa Służba ds. Sytuacji Nadzwyczajnych w obwodzie charkowskim

 • Kurier Drzewny

  Kharkiv (Charków). Fot. Państwowa Służba ds. Sytuacji Nadzwyczajnych w obwodzie charkowskim

 • Kurier Drzewny

 • Kurier Drzewny

 • Kurier Drzewny
 • Kurier Drzewny
 • Kurier Drzewny
 • Kurier Drzewny
 • Kurier Drzewny
 • Kurier Drzewny
 • Kurier Drzewny

"Kurier Drzewny" Miesięcznik branży drzewnej, meblarskiej i leśnej. Jesteśmy obecni na rynku wydawniczym od 2008 roku. KONTAKT z nami: kontakt@kurierdrzewny.eu. Przeglądaj wydania Online: E-wydania. Reklamuj się u nas: Oferta www. Reklama w wydaniu drukowanym: Oferta. Artykuły w Kurierze Drzewnym: Artykuły.

Czytaj dalej
Reklama Kurier Drzewny
Kliknij aby skomentować

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Aktualności

Nowe trendy w zakresie odbioru produktów z salonów Agata

Megaskrytka dostępna w Katowicach

Dodane:

/

Kurier Drzewny
Nowe urządzenie po uruchomieniu. Fot. Agata SA

Sieć Agata SA udostępniła kupującym ze Śląska pierwszą megaskrytkę znajdującą się przy salonie w Katowicach. Klienci dokonujący zakupów online mogą teraz sprawniej odebrać towar – zarówno meble, jak i dodatki. Agata jest pierwszą polską siecią sklepów meblowych, która w Europie wprowadziła rozwiązania samoobsługowych lockersów. Drugie takie urządzenie jest przy salonie w Kobylnicy k. Słupska. Jeszcze w tym półroczu marka Agata planuje uruchomienie kolejnych megaskrytek przy salonach w różnych lokalizacjach, m.in. w: Warszawie, Poznaniu i Łodzi.

 

Odbiór mebli przez całą dobę

To, co wyróżnia megaskrytkę, to przede wszystkim fakt, że klienci salonów Agata mogą skorzystać z tej formy odbioru nie tylko w przypadku zakupów drobnych rzeczy, takich jak: dekoracje, oświetlenie czy krzesła, ale również produktów wielkogabarytowych – łóżka, komody, fotela czy materaca. Nowe rozwiązanie umożliwia odbiór towaru przez całą dobę, siedem dni w tygodniu.

 

Inteligentny system

Pierwsza megaskrytka znajdująca się przy salonie w Katowicach ma 27 skrytek różnej wielkości. Ponadto, kupujący nie musi brać pod uwagę gabarytu towaru. Systemy informatyczne kontrolują to za klienta, a jeżeli zamówienie przekroczy maksymalne możliwości megaskrytki – ta opcja dostawy przestaje być dostępna. Te same mechanizmy przydzielają też zamówienia do skrytek o najodpowiedniejszych rozmiarach, m.in. w największej skrytce zmieszczą się narożniki czy materace. Partnerem sieci Agata przy projektowaniu i produkcji urządzeń jest firma Selfmaker.

Reklama
Kurier Drzewny

 

Odpowiednie pakowanie

Wszystkie paczki są odpowiednio pakowane i zabezpieczane. W największych skrytkach towar pozostawiany jest na specjalnym wózku na kółkach, który ułatwi wyjęcie towaru. Dzięki temu klient w wygodny sposób może przetransportować mebel do swojego pojazdu. W okolicy każdej megaskrytki znajduje się wiata, gdzie udostępnione są wózki pozwalające przewieźć paczki z towarem oraz wyznaczone jest specjalne miejsce parkingowe w ponadstandardowym rozmiarze, tak aby można było zaparkować tam auto dostawcze.

 

Szybciej i wygodniej

Zamawiając towar do megaskrytki, klienci sklepu internetowego salonów Agata zaoszczędzą przede wszystkim czas. To, co wyróżnia nowy sposób odbioru produktów, to funkcjonalność i dopasowanie do indywidualnych potrzeb – bez kolejek, szybka realizacja oraz odbiór możliwe są przez całą dobę w dogodnym dla klienta czasie. Obsługa megaskrytki jest intuicyjna i prosta, a jeśli kupujący nie zdąży odebrać paczki w ciągu 48 godzin, to towar nadal będzie na niego czekał w salonie lub magazynie Agata.

 
– W ostatnich latach zainteresowanie obszarem e-commerce stale wzrasta, dlatego salony wychodzą naprzeciw oczekiwaniom klientów, uruchamiając megaskrytkę przy salonie w Katowicach. Zależy nam na tym, aby klienci naszego sklepu internetowego znaleźli dogodną dla siebie formę odbioru zamówionych produktów. Z pewnością inwestycja w megaskrytki pomoże nam lepiej sprostać wymaganiom klientów, którzy sami mogą dokonać wyboru, kiedy i jak chcą odebrać zamówione produkty – mówi Przemysław Gurban, dyrektor operacyjny Agata SA.

Reklama
Kurier Drzewny

 
Drugie takie urządzenie jest się przy salonie w Kobylnicy k. Słupska, będącym najnowszym stacjonarnym punktem sprzedaży Agata SA na mapie Polski. Jeszcze w tym półroczu marka Agata planuje uruchomienie kolejnych megaskrytek przy salonach w różnych lokalizacjach, m.in. w: Warszawie, Poznaniu i Łodzi.

Czytaj dalej

Aktualności

Spotkanie z tkaninami we Frankfurcie

Heimtextil Summer Special, Techtextil, Texprocess: 21 – 24 czerwca 2022 r.

Dodane:

/

Kurier Drzewny

Zaledwie trzy tygodnie po ogłoszeniu letniej edycji targów tekstyliów Heimtextil Summer Special zarejestrowało się na nie 1000 wystawców z 46 krajów. Jednorazowo przesunięte na termin letni wydarzenie to możliwość zapoznania się z szeroką ofertą nowoczesnych tkanin. Targi odbędą się wspólnie z Techtextil i Texprocess w dniach od 21 do 24 czerwca 2022 roku.

 

Kurier Drzewny

W trakcie wydarzenia zaprezentowane zostaną tekstylia do różnych zastosowań. Fot. Messe Frankfurt Exhibition GmbH/Thomas Fedra

– Cieszymy się z tak dużego zainteresowania wystawiennictwem, jakie Heimtextil Summer Special osiągnęło w zaledwie kilka tygodni. Wielu wystawców już ogłosiło swój udział – mówi Olaf Schmidt, wiceprezes Textiles & Textile Technologies. – Wysoki poziom międzynarodowych wystawców podkreśla globalny charakter sektora tekstyliów.
Dotychczasowi zarejestrowani wystawcy pochodzą m.in. z: Francji, Indii, Włoch, Holandii, Pakistanu, Portugalii, Hiszpanii, Turcji i Stanów Zjednoczonych.
– Z niecierpliwością czekamy na Heimtextil Summer Special – mówi Eduardo Aznar, dyrektor zarządzający Aznar Textil z Hiszpanii. – W trakcie targów można przekazać to, co wyróżnia firmy, nawiązać nowe kontakty z klientami, ale także przyspieszyć decyzje zakupowe klientów. Natychmiastowa informacja zwrotna na temat nowych kolekcji to oszczędność czasu i pieniędzy. Jesteśmy ludźmi, doceniamy osobiste spotkania, możliwość bezpośredniej komunikacji oraz wrażeń dotykowych, jakie dają tkaniny.
Zainteresowane firmy mogą jeszcze się zarejestrować. Wydarzenie będzie koncentrować się zarówno na międzynarodowym biznesie oraz handlu detalicznym. Tego lata prezentacja trendów w hali 4.0 dostarczy również cennych wskazówek dotyczących przyszłości przemysłu tekstyliów i podkreśli jego zwrot w kierunku długoterminowego podejścia na rzecz bardziej zrównoważonego charakteru. W trakcie letniej edycji swoje kolekcje zaprezentuje wielu projektantów tekstyliów z całego świata.

 

Producenci i hurtownicy z 46 krajów

Czerwcowe Heimtextil Summer Special to ważne spotkanie dla dostawców skupiających się na zamówieniach o dużym wolumenie. Targi zgromadzą hurtowników, eksporterów, właścicieli sieci handlowych i innych nabywców zorientowanych na zakupy masowe nie tylko z Europy.
– Jesteśmy bardzo zadowoleni z decyzji o zorganizowaniu tego wydarzenia. Międzynarodowe spotkania twarzą w twarz z gośćmi i klientami tego lata – zwłaszcza z hurtowniami i sieciami handlowymi – są ważne, aby zaprezentować nasze produkty i wzmocnić relacje biznesowe – zapewnia Mário Abreu, kierownik ds. wydarzeń i marketingu Grupy Elastron w Portugalii.

 

Reklama
Kurier Drzewny

Łatwiejszy udział dla osób z zagranicy

Aktualne przepisy i rozporządzenia w sprawie ochrony przed koronawirusem dopuszczają obecnie udział w targach we Frankfurcie dla uczestników zaszczepionych, wyleczonych lub z negatywnym testem. Ułatwia to udział w szczególności międzynarodowym wystawcom i kupcom z rejonów pozaeuropejskich, niezależnie od stosowanych tam szczepionek i tego, czy są one akceptowane w Europie.

 

Trendy Heimtextil i zrównoważony rozwój

W trakcie Heimtextil w hali 4.0 zaprezentowane zostaną aktualne trendy oraz perspektywa zrównoważonego rozwoju. Heimtextil Trends 22/23 podkreśli, jak ważne są: skupienie się w większym stopniu na składzie tekstyliów i zachęcenie firm do myślenia w perspektywie długoterminowej.

 

Techtextil & Texprocess

W tym samym czasie co Heimtextil Summer Special odbędą się wystawy Techtextil i Texprocess, na których zaprezentowane zostaną produkty i innowacje w dziedzinie tekstyliów technicznych czy przemysłu tekstylnego. Rejestracje z 44 (Techtextil) i 27 krajów (Texprocess) obiecują wszechstronną wymianę międzynarodową. Po raz pierwszy Techtextil i Texprocess 2022 zaoferują rozszerzenie cyfrowe: wystawców i odwiedzających można zatem znaleźć zarówno na miejscu we Frankfurcie, jak i wirtualnie (m.in. cyfrowe czaty, rozmowy video i prezentacje). Dzięki tym trzem spotkaniom jednocześnie goście targowi będą mogli po raz pierwszy doświadczyć globalnych trendów i innowacji na dużej części łańcucha wartości tekstyliów zebranych w jednym miejscu.

Reklama
Kurier Drzewny

Czytaj dalej

Aktualności

Grupa Meblowa Szynaka Solidarna z Ukrainą

Pomoc i wsparcie

Dodane:

/

Kurier Drzewny
Prezes Jan Szynaka osobiście nadzoruje wysyłkę towarów do Żytomierza. Fot. Grupa Meblowa Szynaka

W obliczu dramatycznych zdarzeń związanych z atakiem Rosji na Ukrainę, właściciele i pracownicy Grupy Meblowej Szynaka postanowili nie pozostawać obojętni wobec niewyobrażalnej tragedii i cierpienia narodu ukraińskiego, solidaryzując się z potrzebującymi, już od pierwszych dni wojny aktywnie włączyli się we wspieranie mieszkańców ogarniętego rosyjską agresją kraju, niosąc pomoc i wsparcie na różnych płaszczyznach. Firma ma świadomość, że potrzeba pomocy rośnie wraz z upływem czasu oraz wzrostem liczby uchodźców szukających schronienia w Polsce i wymaga długoterminowych, konkretnych oraz wielotorowych działań, które wspierają organizacje i podmioty na co dzień zajmujące się niesieniem pomocy dla Ukrainy.

 
– Jesteśmy głęboko poruszeni wyniszczającą wojną, która toczy się w Ukrainie, i która dotyka miliony niewinnych ludzi. W tym trudnym czasie wyrażamy solidarność ze wszystkimi Ukrainkami i Ukraińcami. Inwazja Rosji, której efektem jest tragiczny kryzys humanitarny, jest stanowczo przez nas potępiana i sprzeczna z podstawowymi wartościami, które pielęgnujemy w Grupie Meblowej Szynaka, i w które od ponad 65 lat wierzymy. Jesteśmy w kontakcie ze wszystkimi naszymi pracownikami z Ukrainy. To dla nas szczególnie ważne, by właśnie teraz osoby te czuły, że mogą na nas liczyć. Dla nas miejsce pracy to nie tylko rutyna dnia codziennego – dla nas to wzajemne zrozumienie, wsparcie i empatia. To ważne, by zwłaszcza w tak trudnym czasie nasi ukraińscy pracownicy i ich rodziny każdego dnia tego doświadczali. Wszyscy oni otrzymali od nas możliwość: pomocy, wsparcia finansowego i organizacyjnego dla ich rodzin przebywających na terenie Ukrainy, włączając w to sprowadzenie tych rodzin do Polski. Nasi pracownicy z Ukrainy otrzymali też ofertę wsparcia w zakwaterowaniu swoich bliskich w miastach, w których funkcjonują nasze fabryki. Wszyscy ukraińscy pracownicy, zatrudnieni w naszych zakładach, którzy chcieli wrócić do swojego kraju, mogli to w każdym momencie zrobić bez żadnych przeszkód. Gwarantujemy im, że po powrocie ich miejsca pracy będą na nich czekały. Otworzyliśmy też nasze zakłady dla nowych pracowników z Ukrainy, którzy szukają zatrudnienia. Dziś jestem dumny z całego zespołu pracowników Grupy Meblowej Szynaka, którzy od początku tej trudnej sytuacji aktywnie włączyli się w pomoc rodzinom z Ukrainy. Dziękuję im za to. Po raz kolejny udowodniliśmy, że w obliczu tragedii jaką jest wojna w Ukrainie w Grupie Meblowej Szynaka stanowimy zgrany zespół, który umie się jednoczyć i wspólnymi siłami pomagać i wspierać potrzebujących – powiedział Prezes Grupy Meblowej Szynaka Jan Szynaka.

 
Wyciągając w kierunku Ukraińców pomocną dłoń właściciele i pracownicy wszystkich zakładów Grupy Meblowej Szynaka spontanicznie otworzyli swoje serca i w porozumieniu z organizacjami rządowymi i pozarządowymi włączyli się w pomoc Ukraińcom i Ukrainie. Dzięki wspólnym działaniom we wszystkich fabrykach zorganizowano zbiórkę i udało się zebrać najbardziej potrzebne rzeczy: żywność, słodycze, kosmetyki, środki czystości, które po spakowaniu zostały wysłane do Zakonu Sióstr Benedyktynek w Przemyślu. We wszystkich spółkach Grupy Meblowej Szynaka zebrano do skarbonek 11 154,41 zł. Prezesi Alina i Jan Szynaka dołożyli się też prywatnie do tej zbiórki i łącznie przekazano Uchodźcom z Ukrainy przebywającym w Zakonie w Przemyślu 34 500 zł.

 
Firma Szynaka Meble zakupiła także 33 palety żywności, środków higienicznych, kocy, mleka, wody, za łączną kwotę prawie 150 tys. zł. Towary te w dniu 24 marca szczęśliwie dojechały do Zakonu Sióstr w Żytomierzu w Ukrainie. Siostry Zakonne przyjęły pod swój dach i każdego dnia dają schronienie i wyżywienie setkom mieszkańców zbombardowanych okolicznych miast i miejscowości. Dodatkowo firmy PPUHiE Szynaka i Szynaka Meble zakupiły odzież i obuwie dla 40 dzieci z Ukrainy, które uczęszczają do Szkoły Podstawowej w Lubawie. Wdzięczne za okazaną pomoc Siostry Zakonne w przesłanym na ręce Prezesów Aliny i Jana Szynaka podziękowaniu, w rozdzierający serca sposób opisują jak wielka tragedia spotkała naród Ukraiński i jak ważna i nieoceniona jest dziś pomoc niesiona przez każdego z nas. Uchodźcy z Ukrainy będą potrzebowali naszej pomocy i wsparcia jeszcze długo, dlatego właściciele i pracownicy Grupy Meblowej Szynaka głęboko wierzą, że realnie okazana przez nich pomoc nie tylko pozwoli przetrwać ten trudny czas poszkodowanym w wojnie sąsiadom z Ukrainy, ale stanie się namacalnym przykładem i zachętą dla innych osób i firm do wspierania uciemiężonego okrutną wojną narodu ukraińskiego.

Reklama
Kurier Drzewny
Czytaj dalej

Aktualności

Profesjonalne wykłady dla sklepów wnętrzarskich oraz producentów mebli

Dodane:

/

Kurier Drzewny

Dynamiczne zmiany w gospodarce krajowej i zagranicznej wymagają od biznesu meblarskiego stałego śledzenia aktualnych informacji rynkowych i dostępu do najnowszej wiedzy przydatnej w prowadzeniu przedsiębiorstwa. Ogólnopolska Izba Gospodarcza Producentów Mebli i Grupa MTP, wychodząc naprzeciw tym potrzebom, organizują podczas targów Meble Polska w Poznaniu, cykl bezpłatnych seminariów dla producentów mebli. Dodatkowo, w trakcie targów odbędzie się także kilka szkoleń przeznaczonych dla sklepów meblowych pod nazwą „Jak Twój sklep meblowy zyska więcej zadowolonych klientów?”.

 

Wykłady dla producentów mebli

Cykl edukacyjny dla producentów mebli rozpocznie się 17 maja, tuż po seminariach dla handlu, wykładem o tym, jak zmniejszyć koszty energii elektrycznej i uczynić ją przyjaźniejszą dla środowiska. Zagadnienie to ma ogromne znaczenie zwłaszcza teraz, w kontekście rosnących cen prądu oraz coraz większej roli zrównoważonego rozwoju i ekologii. Z kolei 18 maja specjaliści zaprezentują najświeższą analizę światowego i krajowego rynku oraz perspektywy dla polskiej branży meblarskiej, a także opowiedzą o produktach skarbowych dla firm z tego sektora. OIGPM zaprasza również na wykład na temat wsparcia akredytowanych podmiotów w ocenie zgodności mebli i materiałów do ich produkcji.

Program wykładów 17.05.2022 (wtorek):

14:30 – 15:45
„Zoptymalizowanie polityki energetycznej w branży meblowej, zmniejszenie kosztów oraz wprowadzenie zdrowej energii. Innymi słowy jak uzyskać tańszą i zdrowszą energię w branży meblowej.”

Reklama

Kurier Drzewny

Program wykładów 18.05.2022 (środa):

10:30 – 11:15

„Perspektywy makroekonomiczne dla polskiej branży meblarskiej – Polska, Europa, Świat.”
Paweł Antonik, Bank Pekao S.A.

11:30 – 12:15

„Produkty skarbowe dla polskiej branży meblarskiej”
Tomasz Bilski, Bank Pekao S.A.

13:15 – 14:15

„Wsparcie akredytowanych podmiotów w ocenie zgodności mebli i materiałów do ich produkcji.”

 

Wykłady dla handlu

Cykl wykładów dla handlu z branży meblarskiej poprowadzi Jerzy Osika – ekspert ds. sprzedaży i zarządzania sprzedażą, właściciel i prezes firmy Promedia. Podczas seminarium o sztuce sprzedaży, zdradzi m.in. jakich słów i sformułowań używać, a jakich unikać, by zwiększyć swoje szanse na sprzedaż. Dzięki wykładowi o marketingu i zmieniających się zachowaniach zakupowych, dowiemy się jak można przyciągnąć do sklepu meblowego więcej klientów. Natomiast prelekcja o zarządzaniu salonem sprzedaży dostarczy kierownikom sklepów cennych wskazówek, jak stawać się coraz bardziej skutecznym menedżerem, który sprawnie zarządza zespołem współpracowników i jest dla nich autentycznym liderem.

 
Wisienką na torcie będzie seminarium o najmodniejszym zjawisku w handlu – sklepach tymczasowych, tzw. pop-up stores, których popularność rośnie szybciej, niż kiedykolwiek dotąd. Według badania firmy Cushman & Wakefield formaty pop-up store zamierza rozwijać już 26 proc. detalistów. Uczestnicy wykładu, dowiedzą się jak można skorzystać na tym trendzie, działając w branży mebli i artykułów wyposażenia wnętrz.

Reklama

Kurier Drzewny

 
Program wykładów 17.05.2022 (wtorek):

10:30-11:15
„Jak mówić, by więcej sprzedać? Siła słowa w salonie meblowym”.
„Skoro myśli wpływają na słowa, to i słowa wpływają na myśli” – pisał George Orwell. Jakich słów i sformułowań używać, a z jakich zrezygnować, by zwiększyć swoje szanse na sprzedaż? Jakie zadawać pytania, by pomóc klientowi w zakupie? Co i jak mówić, by podnieść wartość i liczbę produktów, które klient kupi w Twoim salonie meblowym? Znajdź nowe odpowiedzi na te pytania.

11.30 -12:15
„W jaki sposób sprawisz, by więcej klientów odwiedziło właśnie Twój sklep?”
Marketingowe powiedzenie mówi, że „połowa pieniędzy przeznaczonych na reklamę jest wyrzucona w błoto, rzecz w tym, aby wiedzieć która”. W czasach, gdy coraz szybciej zmieniają się zachowania zakupowe klientów, rosną ich wymagania w stosunku do sposobu komunikowania się z nimi, a my mamy coraz większy wybór narzędzi marketingowych, w tym nowoczesnych mediów, skuteczny marketing staje się dla sklepu meblowego coraz większym wyzwaniem. Co pomoże Ci zwiększyć liczbę klientów odwiedzających Twój salon meblowy? Skorzystaj z okazji, by zyskać nowe inspiracje.

12:30 – 13:15
„Kierownik sklepu – skutecznym menedżerem i liderem zespołu”
Dlaczego nawet najlepsi sprzedawcy, awansowani na kierowników sklepów nie zawsze spełniają oczekiwania swoich pracodawców, pracowników i swoje własne? Co ułatwi Ci, jako kierownikowi sklepu, byś stawał się coraz bardziej skutecznym menedżerem, który sprawnie zarządza zespołem współpracowników i jest dla nich autentycznym liderem? Podczas tego spotkania zyskasz podpowiedzi, które sprawdzają się w praktyce.

13:30 – 14:15
„Jak sprzedasz klientowi tam, gdzie on jest?
Klient chce kupować tam, gdzie jest, dlatego coraz częściej korzysta zarówno z zakupów w internecie, jak i w sklepach tymczasowych, tzw. pop-up stores, których popularność rośnie szybciej niż kiedykolwiek dotąd. Na zadane podczas badania firmy Cushman & Wakefield pytanie: „w jakich formatach będą rozwijać się Państwa sklepy”, aż 26 proc. odpowiedzi brzmiało „pop-up store”. Dowiedz się, jak Ty możesz na tym skorzystać, oferując meble i artykuły wyposażenia wnętrz.

Reklama
Kurier Drzewny

 

Wykłady będą miały miejsce na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich (Wschodni Hol Wejściowy, Sala Zielona). Rejestracja na targi i pełen program wydarzeń: https://www.meblepolska.pl/pl/

 

Zapisz się do Newslettera!

Na podany przez Ciebie adres e-mail będziemy wysyłać informacje o nowo wydanym numerze "Kuriera Drzewnego", nowych artykułach oraz o nowo dodanych ogłoszeniach

   

Tak, wysyłaj mi swój Newsletter! (w każdej chwili możesz zrezygnować z subskrypcji).

Czytaj dalej
Reklama

Popularne w tym tygodniu

Zapisz się do Newslettera!

Wysyłaj mi Newsletter (w każdej chwili możesz zrezygnować z subskrypcji).

 

Zapisz się do Newslettera!

Na podany przez Ciebie adres e-mail będziemy wysyłać informacje o nowo wydanym numerze "Kuriera Drzewnego", nowych artykułach oraz o nowo dodanych ogłoszeniach

   

Tak, wysyłaj mi swój Newsletter! (w każdej chwili możesz zrezygnować z subskrypcji).