Connect with us
 Aktualności

Chwała Ukrainie! Chwała bohaterom!

Solidarni z Ukrainą

Dodane:

/

Kurier Drzewny
Bucza. Fot. Лєна Чиченіна / Facebook

Agresja Rosji na Ukrainę zburzyła dotychczasowy porządek świata. Dziś jest 3 marca, ósmy dzień walk. Ukraina stawia dzielny opór najeźdźcy, a świat nakłada na Rosję szereg sankcji. Trudno dziś myśleć o przyszłości, a nawet o jutrze. Liczy się tu i teraz. Pomoc, wsparcie, działanie i nadzieja. O tej niesprawiedliwej wojnie, aktualnych realiach oraz roli naszej branży w walkach i odbudowie kraju rozmawiamy z Wasylem Masiukiem z Ukrainy, przewodniczącym stowarzyszenia non-profit „Instytut Rozwoju Leśnictwa i Drzewiarstwa” oraz redaktorem gazety drzewnej „Derewoobrobnyk”.

Kurier Drzewny

Kharkiv (Charków). Fot. Państwowa Służba ds. Sytuacji Nadzwyczajnych w obwodzie charkowskim

Alicja Bagnucka: 24 lutego 2022 roku zaczęła tworzyć się nowa historia. Ukraina została zaatakowana przez Rosję. Wydarzyło się coś, co nie miało się zdarzyć. Zaburzony został wieloletni pokój na kontynencie. Był to szok dla całego świata, chociaż niektórzy proroczo przewidywali, że taki scenariusz może zaistnieć. Jakie były tam nastroje przed wybuchem wojny? Czy ktokolwiek spodziewał się takiego obrotu spraw?
Wasyl Masiuk: Wojna Rosji z Ukrainą rozpoczęła się 20 lutego 2014 roku, gdy Rosja zajęła Półwysep Krymski oraz część ukraińskich obwodów – Ługańskiego i Donieckiego, kiedy rosyjski atak był zaskoczeniem zarówno dla Ukrainy, jak i świata.
Jednak pomimo tego, że wojna trwa już 8 lat, pomimo głośnych wypowiedzi prezydenta USA, że decyzja o ataku na Ukrainę przez Rosję została już podjęta -ani społeczeństwo ukraińskie, ani ukraińscy eksperci, ani władze ukraińskie nie oczekiwały pełnej skali rosyjskiej agresji, zwłaszcza dla samej Rosji. Cały świat ostrzegał rosyjskie przywództwo przed konsekwencjami. Dlatego 24 lutego był dla większości z nas dużym zaskoczeniem.

Alicja Bagnucka: Z wielkim szacunkiem i podziwem oglądamy oraz czytamy o bohaterskiej obronie ojczyzny przez Armię Ukrainy oraz jej mieszkańców, którzy pozostali w kraju, by walczyć o niepodległość. Jest to wzór do naśladowania dla całej Europy oraz świata. Jak wyglądają przygotowania do walk w miejscu, w którym jesteś? Jak wygląda tam teraz codzienność?
Wasyl Masiuk: Armia Ukraińska i obrona terytorialna były w stanie wytrzymać pierwszy atak wroga, utrzymać kontrolę nad krajem i kontrolę sił oporu. Jako obywatele przeżyliśmy strach i szok, ale dzięki pozytywnym doświadczeniom Rewolucji Godności (2013 – 2014) struktury wolontariuszy, które aktywnie działały w latach 2014 – 2015, szybko wznowiły swoją działalność. Mamy wielu chętnych, którzy chcą wstąpić do wojska, a pierwsze 100 tys. osób już jest w Armii Ukraińskiej. Wejście w życie 1 stycznia 2022 r. ustawy „O narodowym oporze”, która przewiduje utworzenie obrony terytorialnej, nastąpiło w bardzo dobrym momencie. Pełni nie tylko funkcje pomocnicze, ale w wielu miastach i wsiach zadaje znaczne ciosy armii wroga.
Ukraina przetrwała i szybko zwiększa swój potencjał militarny czy organizacyjny. Jestem dumny z Ukraińców i sposobu, w jaki zachowujemy się w tych trudnych czasach. Jestem też bardzo wdzięczny moim polskim przyjaciołom i wszystkim tym, którzy nas wspierają i sprawiają, że nasze wspólne zwycięstwo jest nieuniknione.

Alicja Bagnucka: Ludzkie cierpienie oraz tragedia, które dotknęły mieszkańców oraz osoby przebywające na Ukrainie, są wręcz niewyobrażalne. Łzy cisną się do oczu, a w gardle ściska z przerażenia. Kiedy pierwsza fala szoku minęła, ludzie ruszyli na pomoc swoim braciom i siostrom. Braterstwo odrodziło się w nowej formie – współpracy na froncie, jak też pomocy międzynarodowej oraz międzykontynentalnej. Pomoc na przejściu granicznym jest już całodobowa, a dary do Ukrainy płyną z całego świata. Z Twojego punktu widzenia, co jeszcze możemy zrobić? Jak możemy pomóc Wam w tej tragedii? Co wydaje się być najpotrzebniejsze?
Wasyl Masiuk: Róbcie to, co każe Wam serce. Róbcie to, co robicie najlepiej, zgodnie ze swoim doświadczeniem, kwalifikacjami, wiedzą i zasobami. Razem wygramy! Dziękuję za Wasze wsparcie.

Alicja Bagnucka: Choć mamy XXI wiek i wydaje się to niewyobrażalne, to jednak ta wojna niesie za sobą ogromną dezinformację i propagandę ze strony Rosji, która próbuje zmienić oblicze prawdy oraz przekazuje nieprawdziwe wiadomości zarówno do swoich obywateli, jak i na Ukrainie. Gdybyś mógł przekazać światu wieść z walczącego kraju, jaki byłby to przekaz?
Wasyl Masiuk: Rosja oferuje światu nowoczesną formę faszyzmu. Kłamstwa, prowokacje, dezinformacje są częścią tego procesu. To wojna nie tylko przeciwko Ukrainie. To jest wojna przeciwko Polsce, Europie, Stanom Zjednoczonym, przeciwko całemu wolnemu i demokratycznemu światu! Dlatego sprowadzę mój przekaz do świata do prostego stwierdzenia: Zatrzymajmy dziś razem rosyjski faszyzm!

Alicja Bagnucka: Jesteś związany z przemysłem drzewnym od lat – jesteś redaktorem znanej nam wszystkim gazety „Derewoobrobnyk”, przewodniczącym stowarzyszenia non-profit „Instytut Rozwoju Leśnictwa i Drzewiarstwa”, a uprzednio zajmowałeś się także maszynami do drewna. Powiedz nam czy na Ukrainie w tym momencie (03.03.2022 r.), na terenach, które nie są objęte nalotami, odbywa się jakaś produkcja, działa przemysł? Czy ktokolwiek jeszcze chodzi do pracy? Czy firmy i zakładowe majątki zostały porzucone z dnia na dzień, a wszyscy ruszyli na front?
Wasyl Masiuk: Dziś nie mam wystarczających informacji, aby odpowiedzieć na te pytania. Są firmy, które nie działają. Są też takie, które pracują na potrzeby wojska i uchodźców i które nadal realizują swoje zamówienia. Znam przykłady, kiedy firmy meblarskie zaczęły produkować metalowe konstrukcje przeciwczołgowe, łóżka dla uchodźców. Przedsiębiorstwa zajmujące się pozyskiwaniem drewna i tartaki dostarczały drewno do budowy umocnień, rowów itp. Leśnicy i myśliwi z własną bronią zorganizowani są w jednostki obrony terytorialnej. Do takiej jednostki w obwodzie lwowskim zapisało się już około 1000 osób i trwają działania organizacyjne zmierzające do jej utworzenia. Obywatele naszego kraju są zmobilizowani i gotowi do walki z wrogiem. „Ukraińcy będą się opierać” – tak napisano na obrazie słynnego ukraińskiego artysty Nikity Titowa, który kupiłem na aukcji charytatywnej na rzecz Armii Ukraińskiej 18 grudnia ubiegłego roku. Szkoda, że ​​Rosjanie nie usłyszeli tych słów.

Alicja Bagnucka: Firmy z sektora drzewnego, jak też pozostałe zakłady z innych branż boleśnie odczują przerwy w pracy. Zniszczone zostaną fabryki i maszyny, będą straty w surowcu i stanach magazynowych. Nie wiadomo czy będzie do czego wracać. Sytuacja może być katastrofalna, jeśli wojna potrwa przez długi czas, a Rosja nie przestanie bezpodstawnie bombardować. Wspomniałeś o chęci utworzenia Światowego Funduszu Solidarności Leśników i Drzewiarzy z Ukrainą. Na czym w ogólnym zarysie ma polegać ten projekt? Jak moglibyśmy się do niego włączyć? W czym można by pomóc? Czy macie już wstępne pomysły i propozycje?
Wasyl Masiuk: Pomysł stworzenia takiego funduszu zrodził się dwa dni temu w wyniku rozmowy z Jarosławem Schroederem, który także zaproponował przeprowadzenie tego wywiadu. Zespół gazety „Derevoobrobnyk” oraz Instytut Rozwoju Leśnictwa i Produkcji Drzewnej (IRLID) postanowili kontynuować pracę i znaleźć to, co może nam się przydać w tych trudnych czasach. Zdawaliśmy sobie sprawę z tego, że wojna będzie długa, nie skończy się w dwa, trzy dni… Przed nami miesiące, a może i lata walki, a potem odbudowa zbombardowanej infrastruktury.
Nasz zespół ma kontakty w kilkudziesięciu krajach na całym świecie. Pierwszym zadaniem, jakie sobie postawiliśmy, jest znalezienie funduszy na pomoc ludziom, którzy albo stali się przymusowymi migrantami, albo stracili domy, pracę i środki do życia. Drugi etap związany będzie z tym, że wojna przerywa łańcuch dostaw. Naszym zadaniem jest jak najszybsze ich przywrócenie. Trzeci etap to odbudowa Ukrainy. Nasz kraj doznał ogromnych zniszczeń. Leśnictwo, stolarstwo i meblarstwo to te branże, na które będzie duże zapotrzebowanie przy odbudowie kraju.
Więc teraz, w pierwszej fazie, szukamy środków na pomoc rodzinom ofiar wojny. W drugim etapie chcemy pomóc ożywić działalność firm.
Jesteście gotowi nam pomóc? Napiszcie, zadzwońcie i porozmawiamy o tym, co możemy razem zrobić!

Kontakt do nas:
Wasyl Masiuk: tel. +38 093 323 9000, e-mail: vasyl.masyuk@derevynnyk.com
Ludmyła Pszenycka:
tel. +38 093 323 9014,
e-mail: derevynnyk@derevynnyk.com

Alicja Bagnucka: Trudno dziś myśleć o przyszłości, ale wszyscy żyjemy nadzieją i wiarą, że demokracja zwycięży, a zbrodniarze wojenni zostaną pociągnięci do odpowiedzialności za swoje czyny. Co nas czeka jutro, za tydzień, miesiąc albo rok? Jakie mogą być scenariusze? Czy chciałbyś zaryzykować i przewidzieć przyszłość dla Ukrainy, Europy czy świata?
Wasyl Masiuk: Ukraina razem ze światem zwycięży! Na pewno!
Wtedy dwa procesy będą odbywać się równolegle. Pierwszy to odbudowa Ukrainy oraz nasza integracja z UE i NATO, a także wzmocnienie Armii i Marynarki Wojennej Ukrainy. Chcemy, aby ukraińskie, polskie i światowe stolarstwo, meble oraz leśnictwo były ważną częścią tej odbudowy.
Drugim procesem jest, po pierwsze, osłabienie gospodarcze Rosji, demilitaryzacja Rosji i być może jej rozpad na kilka niepodległych państw (wydaje mi się, że wiele okupowanych narodów Rosji chciałoby niepodległości) oraz defaszyzacja (deputinizacja) Rosji. To są duże i złożone procesy, które zajmą sporo czasu. Wierzę, że zakończą się sukcesem.

Chwała Ukrainie! Chwała bohaterom!

Alicja Bagnucka: Chwała!

Kurier Drzewny

Kurier Drzewny

Reklama
 • Kurier Drzewny

  Bucza. Fot. Лєна Чиченіна / Facebook

 • Kurier Drzewny

  Wasyl Masiuk z Ukrainy, przewodniczący stowarzyszenia non-profit „Instytut Rozwoju Leśnictwa i Drzewiarstwa” oraz redaktor gazety drzewnej „Derewoobrobnyk”. Fot. Archiwum rozmówcy

 • Kurier Drzewny

  Yareks Technotrade, producent mebli pod Lwowem rozpoczął produkowanie artykułów dla potrzeb obrony. Fot. Archiwum rozmówcy

 • Kurier Drzewny

  Kharkiv (Charków). Fot. Państwowa Służba ds. Sytuacji Nadzwyczajnych w obwodzie charkowskim

 • Kurier Drzewny

  Kharkiv (Charków). Fot. Państwowa Służba ds. Sytuacji Nadzwyczajnych w obwodzie charkowskim

 • Kurier Drzewny

 • Kurier Drzewny

 • Kurier Drzewny
 • Kurier Drzewny
 • Kurier Drzewny
 • Kurier Drzewny
 • Kurier Drzewny
 • Kurier Drzewny
 • Kurier Drzewny

"Kurier Drzewny" Miesięcznik branży drzewnej, meblarskiej i leśnej. Jesteśmy obecni na rynku wydawniczym od 2008 roku. KONTAKT z nami: kontakt@kurierdrzewny.eu. Przeglądaj wydania Online: E-wydania. Reklamuj się u nas: Oferta www. Reklama w wydaniu drukowanym: Oferta. Artykuły w Kurierze Drzewnym: Artykuły.

Czytaj dalej
Reklama
Kliknij aby skomentować

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Aktualności

Współpraca Felder Group i EMC

Partnerstwo technologiczne

Dodane:

/

Kurier Drzewny
Od lewej do prawej: Alexander Felder (CMO Felder Group), Stephan Kuenzel (Productmanager Felder Group Automatic Machines), Alberto Stagni (współwłaściciel EMC), Lorenzo Baraccani (współwłaściciel EMC), Giulio Baraccani (współwłaściciel EMC), Ivano Coveri (CEO EMC), Tamara Felder (CMO Felder Group), Hansjoerg Felder (CEO Felder Group). Fot. Felder Group

Spółki Felder Group i EMC srl współpracują z powodzeniem od ponad dwóch dekad. Teraz obie firmy porozumiały się w sprawie głębszego partnerstwa technologicznego. Felder Group nabyła większościowy udział w EMC srl i tym samym włączyła EMC do swojej grupy przedsiębiorstw.

 
Szczególny nacisk położony jest na obszar technologii szlifowania. Felder Group i EMC oferują przyszłościowe i już sprawdzone rozwiązania w zakresie szlifowania we wszystkich obszarach wtórnej obróbki drewna. Od maszyny podstawowej, po innowacyjne rozwiązania indywidualne i produkty z najwyższej półki – w ramach partnerstwa klient otrzymuje wszystko, co jest niezbędne na każdym etapie łańcucha procesów w obszarze technologii szlifowania. Drugim ważnym obszarem zastosowania technologii szlifowania EMC jest obróbka metali, co wyraża się w szerokiej ofercie maszyn EMC.

 
Oferta produktów Felder Group w ostatnich latach znacznie się poszerzyła, a na pierwszy plan coraz częściej wysuwają się także indywidualne wymagania klientów i projekty specjalne. Jednocześnie wysoki popyt na różnych rynkach i polach wzrostu wymaga wspólnego powiązania potencjału badawczo-rozwojowego i produkcyjnego.

 
– Dla nas, jako dostawcy pełnego zakresu usług w obszarze wtórnej obróbki drewna, konsolidacja i integracja EMC w ramach Felder Group była logicznym i przyszłościowym krokiem. Dzięki EMC zyskaliśmy innowacyjnego partnera technologicznego, który dysponuje wszystkimi zdolnościami technologicznymi i miękkimi kompetencjami niezbędnymi do obsługi całego łańcucha procesów w segmencie szlifowania – mówi Tamara Felder, Chief Marketing Officer Felder Group.

 
Zakłady produkcyjne w Hall in Tirol i w Imola zostaną zachowane w całości. Ośrodek badawczo-rozwojowy oraz zakłady produkcyjne w Imola pozostaną na miejscu i będą w przyszłości rozbudowywane. Międzynarodowa sprzedaż i serwis w zakresie obróbki drewna w obszarze technologii szlifowania zostaną w dużej mierze przejęte przez Felder Group. Istniejące struktury sprzedaży spółek Felder Group i EMC zostaną utrzymane.

 
– Zespół EMC jest bardzo zadowolony, że doszło do połączenia z Felder Group i że położono duży nacisk na technologię szlifowania. Wyjątkowa okazja, aby pokazać nasze doświadczenie innowacyjność oraz móc w pełnym zakresie obsługiwać wielu klientów na różnych rynkach – stwierdza Ivano Coveri, CEO EMC.

 

Zapisz się do Newslettera!

Na podany przez Ciebie adres e-mail będziemy wysyłać informacje o nowo wydanym numerze "Kuriera Drzewnego", nowych artykułach oraz o nowo dodanych ogłoszeniach

   

Tak, wysyłaj mi swój Newsletter! (w każdej chwili możesz zrezygnować z subskrypcji).

Czytaj dalej

Aktualności

„Transformacja obróbki drewna”

LIGNA 2023: 15 – 19 maja, Hanower, Niemcy

Dodane:

/

Kurier Drzewny
Podczas wydarzenia zaprezentują się światowi dostawcy technologii dla branży. Fot. Materiały prasowe

Głównym tematem tegorocznej LIGNY jest „Transformacja obróbki drewna”, czyli przedstawienie realnych scenariuszy dla przemysłu drzewno-meblarskiego biorąc pod uwagę obecne i przyszłe kierunki rozwoju cyfryzacji, a także dostępne rozwiązania.

LIGNA odbędzie się w Hanowerze w dniach 15 – 19 maja br. pod hasłem: „Transformacja obróbki drewna” i obejmie takie tematy jak automatyzacja oraz cyfryzacja procesów, jak również zastosowanie nowych materiałów i technologii.

Wydarzenie pokaże, w jaki sposób można zoptymalizować wydajność, podwyższyć jakość i zrównoważyć rozwój obróbki drewna, na przykład poprzez uczenie maszynowe.

Cyfryzacja to kluczowa technologia postępująca, która powoduje fundamentalne zmiany w całym łańcuchu wartości obróbki drewna, zarówno w przemyśle, ale także w sektorze rzemieślniczym. Cyfryzacja, jako całościowy proces transformacji ewolucyjnej, ma produktywny wpływ na wszystkie obszary – od strategii, przez organizację produkcji i logistyki, po sprzedaż i obsługę posprzedażową.

LIGNA od lat towarzyszy rozwojowi branży. W tym roku temat „Transformacji obróbki drewna” konsekwentnie kontynuuje tematykę z 2019 roku, którą były „Zintegrowane technologie obróbki drewna – rozwiązania dostosowane do potrzeb” i 2017 r.

„Zintegrowana produkcja”. W trakcie targów można będzie odkrywać nowe technologie samodzielnie, jak również wziąć udział w hybrydowym zwiedzaniu z przewodnikiem, które odbędzie się w językach niemieckim i angielskim. Wydarzeniu towarzyszyć będą także specjalne formaty, pokazy i prezentacje.

Wiedza = udane inwestycje

Dla przedsiębiorstw rzemieślniczych zajmujących się obróbką drewna wdrożenie technologii cyfrowych to szczególne wyzwanie. Brak wiedzy technicznej w tym zakresie może szybko doprowadzić do trudności w integracji nowych technologii. LIGNA 2023 jest zatem odpowiednim miejscem do zdobycia podstawowej wiedzy potrzebnej do pełnego wykorzystania korzyści płynących z cyfryzacji. Kolejny ważny temat, który zostanie poruszony w Hanowerze to „Bezpieczeństwo danych”. Podobnie jak w przypadku każdego zarządzania cyfrowymi danymi, procesy transformacji w obróbce drewna także wymagają właściwej strategii bezpieczeństwa, aby zapobiec utracie czy wyciekom danych.

Istotne są również takie aspekty, jak: zapewnienie kompatybilności w celu zintegrowania istniejącego sprzętu oraz umożliwienie przesyłania danych i komunikacji między różnymi systemami.

Co jednak najważniejsze, transformację należy rozumieć również jako zmianę kulturową, w której przestrzenie dla procesów twórczych wciąż otwierają się przed ludźmi.

Szeroka oferta i światowe nowości

Wiodące na świecie targi przemysłu drzewnego i przetwórstwa drzewnego są wspólnie organizowane przez Deutsche Messe i VDMA Woodworking Machinery. Prezentuje całą gamę produktów i usług dla przemysłu pierwotnego i wtórnego – narzędzia, maszyny i systemy do produkcji niestandardowej i masowej, technologii powierzchni, produkcji płyt drewnopochodnych, technologii tartacznej, energii z drewna, elementów maszyn i techniki automatyki, a także maszyny i instalacje dla leśnictwa, obróbki drewna okrągłego i produkcji tarcicy.

Kto i gdzie – krótkie przypomnienie

• Narzędzia i maszyny do produkcji indywidualnej i masowej (hale 11 – 15, 27).
• Technologia powierzchni (hale 16, 17).
• Produkcja płyt opartych na drewnie (hale 26).
• Technologia tartaczna (hala 25).
• Energia z drewna (hale 25, 26, teren otwarty).
• Komponenty maszynowe i technologia automatyzacji (hala 16).
• Maszyny dla leśnictwa, obróbki kłód i produkcji tartacznej (teren otwarty P32 – 35).

Więcej informacji można uzyskać na stronie: www.ligna.de

Kurier Drzewny

W trakcie targów LIGNA można będzie znaleźć odpowiedzi na najważniejsze pytania, a dzięki konsultacjom ze specjalistami także rozwiązać rozmaite wyzwania i problemy produkcyjne. Fot. Materiały prasowe

Zapisz się do Newslettera!

Na podany przez Ciebie adres e-mail będziemy wysyłać informacje o nowo wydanym numerze "Kuriera Drzewnego", nowych artykułach oraz o nowo dodanych ogłoszeniach

   

Tak, wysyłaj mi swój Newsletter! (w każdej chwili możesz zrezygnować z subskrypcji).

Czytaj dalej

Aktualności

Bezpieczeństwo, efektywność energetyczna i automatyka

Schuko na targach LIGNA

Dodane:

/

Schuko
Zaprezentowana na poprzedniej LIGNIE nowa generacja worków filtrujących udowodniła cel firmy, jakim jest „Zero Emission”. To rozwiązanie pozwoliło na wyeliminowanie wszystkich cząstek stałych pyłu > 0,1 mikrometra z wydajnością 99,95 proc. Fot. Schuko

W trakcie tegorocznych targów LIGNA przyjrzymy się najnowszej ofercie firmy Schuko. Z rozwiązaniami z zakresu techniki filtracji i odciągu pyłów będzie można zapoznać się na stoisku D23 w hali 12.

Schuko

Podczas tegorocznej wystawy w Hanowerze na stoisku D23 w hali 12 firma Schuko pokaże szereg nowości oraz rozwiązań dedykowanych zakładom o różnej wielkości. Fot. Schuko

Firma wyprzedza swoje czasy

Podczas ostatnich targów LIGNA w Hanowerze firma Schuko zaprezentowała mobilny odpylacz z nową generacją membranowych worków filtracyjnych „Zero Emission”. Pandemia koronowirusa pokazała, że ​​wykorzystany w tym rozwiązaniu certyfikowany materiał filtracyjny doskonale nadaje się nie tylko do odpylaczy marki Schuko, ale także zapewnia ochronę przed wirusami. Ten specjalny materiał filtracyjny w jakości Hepa został przetestowany przez instytut badawczy DEKRA i certyfikowany do produkcji maseczek. Udowadnia to, że firma Schuko znacznie wyprzedziła swoje czasy. Co w tym roku zaprezentuje producent?

Na wystawie poznamy efekty postępów technologicznych, poprzez prezentację m.in. najnowszych ulepszeń odpylaczy serii Vacomat, a także nowo opracowanych klap izolujących wybuch z certyfikatem ATEX, który uzupełnia holistyczną, zgodną z normami koncepcję bezpieczeństwa rurociągów.

– Poza podstawowymi tematami biznesowymi skoncentrujemy się w tym roku na efektywności energetycznej i dotacjach, ochronie przeciwpożarowej i przeciwwybuchowej oraz przed hałasem, jak również automatyce – wyjaśnia Robert Marciniak z firmy Schuko Polska sp. z o. o.

Schuko 5.0

W trakcie hanowerskiego wydarzenia producent pokaże wiele możliwości oraz wskaże drogę do innowacyjnej techniki systemowej dzięki rozwiązaniom Schuko 5.0. Warto podkreślić, że optymalne odsysanie pyłu i wiórów zapewnia firmom lepsze wykorzystanie maszyn, zwiększoną produktywność, a jednocześnie zdrowe i bezpieczne warunki pracy. Producent wspiera zarówno mniejsze firmy, jak i zakłady przemysłowe, a także dostarcza kompletne rozwiązania systemowe oraz służy fachową radą. Oferowane systemy cechują się niezawodnością, a kompetentni i zaangażowani pracownicy świadczą doradztwo na najwyższym poziomie.

Asortyment produktów jest bardzo szeroki. Schuko oferuje zarówno stacjonarne urządzenia odpylające, takie jak systemy filtrów przemysłowych VALIDUS, jak też małe, mobilne, niedrogie urządzenia odpylające oraz mobilne i wydajne odpylacze z serii VACOMAT do instalacji w pomieszczeniach. Uzupełnieniem oferty są rębaki i brykieciarki, dzięki którym można zaoszczędzić sporo miejsca podczas składowania i ponownego wykorzystania energetycznego drzewnych materiałów odpadowych. Producent oferuje także różne rozwiązania wspierające przedsiębiorców podczas obróbki powierzchni, w tym m.in. systemy do odciągu mgły lakierniczej i ergonomiczne stoły szlifierskie.

Więcej informacji: www.schuko.de

Zapisz się do Newslettera!

Na podany przez Ciebie adres e-mail będziemy wysyłać informacje o nowo wydanym numerze "Kuriera Drzewnego", nowych artykułach oraz o nowo dodanych ogłoszeniach

   

Tak, wysyłaj mi swój Newsletter! (w każdej chwili możesz zrezygnować z subskrypcji).

Czytaj dalej

Aktualności

Tegoroczna wystawa interzum będzie wielka!

Międzynarodowe Targi Dostawców dla Przemysłu Meblowego oraz Wykończenia Wnętrz

Dodane:

/

Kurier Drzewny
Międzynarodowi wystawcy zaprezentują mieszankę o wyjątkowym zasięgu nowych technologii w odniesieniu do zrównoważonej produkcji, inteligentnych materiałów i powierzchni dekoracyjnych. Fot. Koelnmesse

W dniach od 9 do 12 maja 2023 roku targi interzum zaprezentują się ze świeżym rozmachem przed międzynarodową, profesjonalną publicznością jako aktywny kreator zmian kształtujący branżę pod hasłem „Shaping the Change”.

Kurier Drzewny

Tematycznie interzum zostały ponownie podzielone na trzy zakresy: Function & Components, Materials & Nature oraz Textile & Machinery. Fot. Koelnmesse

Po cyfrowej edycji interzum@home w 2021 roku, wiodąca w świecie międzynarodowa platforma branżowa ponownie odbędzie się na żywo w halach wystawienniczych w Kolonii. Decydenci, liderzy opinii, multiplikatorzy i kreatorzy trendów z całego świata dowiedzą się na miejscu o innowacjach i nowych produktach, zbiorą inspiracje, wzmocnią istniejące relacje biznesowe oraz nawiążą nowe kontakty z klientami. Organizatorzy spodziewają się ponad 1400 wystawców z około 60 krajów. Oznacza to, że interzum ponownie będzie imprezą na wysokim poziomie, który wyróżniał targi jeszcze przed pandemią. Obok wiodących na rynku firm swoje miejsce znajdą również przedsiębiorstwa pełne pomysłów i nowych idei. Międzynarodowi wystawcy zaprezentują mieszankę o wyjątkowym zasięgu nowych technologii w odniesieniu do zrównoważonej produkcji, inteligentnych materiałów i powierzchni dekoracyjnych. Jako dostawcy dla sektora wyposażenia wnętrz i siła napędowa innowacji dla branży meblowej podkreślą swoje znaczenie jako ważni partnerzy w rozwoju nowych produktów i trendów wzorniczych. Ta różnorodność sprawia, że na targach widoczne są nie tylko najnowsze materiały, tworzywa i procesy produkcyjne, ale także trendy i wizje projektowania przyszłych przestrzeni mieszkalnych. I tak ochrona zasobów, zrównoważony rozwój i pozyskiwanie surowców, odzyskiwanie energii oraz przetwarzanie odzyskanych surowców do ponownego wytwarzania materiałów o trwalszej przydatności, jak również rozwijająca się dziedzina living będą tematami, które odegrają ważną rolę.

Globalnie – temat przewodni „Neo-Ekologia”

W temacie przewodnim „Neo-Ekologii” targi skupią się w szczególności na tematach ochrony klimatu i planowania zorientowanego na przyszłość, ponieważ są one decydujące dla udanych innowacji w dłuższej perspektywie. Dzięki zrównoważonym produktom i procesom produkcyjnym wiele firm z branży dostawców dla przemysłu meblowego już dziś przejmuje odpowiedzialność społeczną. Dlatego też interzum ze wzmożoną siłą skoncentruje się na tych tematach, aby napędzać wspólny dialog, który doprowadzi do nowych rozwiązań.

Nowa struktura hal

Tematycznie wystawę ponownie podzielono na trzy zakresy: Function & Components, Materials & Nature oraz Textile & Machinery. Taka struktura zbliży do siebie uczestników łańcuchów i stworzy przejrzysty przegląd grup produktowych dla wystawców i odwiedzających. Jednocześnie nowy układ hal ma zapewnić większą efektywność. Celem jest jeszcze lepsze osobiste doświadczenie targowej atmosfery przez odwiedzających.

– Zbliżyliśmy zakresy tematyczne przestrzennie na naszym terenie, dzięki czemu odwiedzający będą potrzebować mniej czasu, aby dostać się z punktu A do punktu B, a tym samym będą mogli odwiedzić więcej wystawców. Po raz pierwszy zostanie też wykorzystana nowo wybudowana hala 1, w której będzie zakres Materials & Nature. Zaprezentuje się w niej wiele wspaniałych firm, w tym takie, które wcześniej miały stoiska w hali 6 – mówi z entuzjazmem Maik Fischer, dyrektor targów interzum. – Wystawa będzie realizować hybrydowe podejście do imprez targowych, czyli tradycyjnie silna fizyczna obecność na halach targowych w Kolonii zostanie uzupełniona interzum@home – atrakcyjną cyfrową platformą będącą wydarzeniem na żywo. Tworząc w ten sposób uzupełnienie kontaktu między wystawcą a odwiedzającym jeszcze przed targami, jak też po, stając się wartością dodaną.

Atrakcyjny program imprez

Zarówno hasło interzum „Shaping the Change” oraz globalny temat przewodni „Neo-Ekologia” zostaną podjęte również w różnorodnym programie ramowym na targach. Specjalne pokazy tematyczne – interzum Forum Trendów – pokażą, jak kreatywnie i elastycznie branża dostawców reaguje na wyzwania obecnych czasów. W kontekście centralnych trendów aktualne tematy branży meblowej i wyposażenia wnętrz zostaną zaprezentowane międzynarodowej publiczności branżowej również dzięki Scenie Trendów oraz Scenie Produktów, gdzie interzum zaoferuje dodatkowe możliwości prezentacji wystawców i produktów, jak również zostaną poruszone istotne dla rynku i designu tematy przyszłości.

Kurier Drzewny

Międzynarodowi wystawcy zaprezentują mieszankę o wyjątkowym zasięgu nowych technologii w odniesieniu do zrównoważonej produkcji, inteligentnych materiałów i powierzchni dekoracyjnych. Fot. Koelnmesse

Zapisz się do Newslettera!

Na podany przez Ciebie adres e-mail będziemy wysyłać informacje o nowo wydanym numerze "Kuriera Drzewnego", nowych artykułach oraz o nowo dodanych ogłoszeniach

   

Tak, wysyłaj mi swój Newsletter! (w każdej chwili możesz zrezygnować z subskrypcji).

Reklama
Czytaj dalej
Reklama

Targi


Targi branży drzewnej, meblarskiej i leśnej

9-12 maja 2023
interzum, Kolonia, Niemcy

15-19 maja 2023
LIGNA, Hanower, Niemcy

4-7 czerwca 2023
imm Cologne, Kolonia, Niemcy

12-15 września 2023
DREMA, Poznań

17-21 września 2023
M.O.W. Bad Salzuflen, Niemcy

Reklama

DREW-BUD

Nawrocki

Dodane w tym tygodniu


Zapisz się do Newslettera!

Otrzymuj aktualizacje bezpośrednio do swojej skrzynki odbiorczej.

Wysyłaj mi Newsletter (w każdej chwili możesz zrezygnować z subskrypcji).

 

Zapisz się do Newslettera!

Na podany przez Ciebie adres e-mail będziemy wysyłać informacje o nowo wydanym numerze "Kuriera Drzewnego", nowych artykułach oraz o nowo dodanych ogłoszeniach

   

Tak, wysyłaj mi swój Newsletter! (w każdej chwili możesz zrezygnować z subskrypcji).