Connect with us
 
prezzo levitra senza ricetta €143.70


Kurier Drzewny Kurier Drzewny

Przegląd Meblarski

Centra obróbcze z najwyższymi ocenami inwestorów

Seron: rozwiązania, które pokochała branża

Dni otwarte w firmie Seron. Fot. Seron

Dodane:

/

Prezentacja najnowszych rozwiązań technologicznych podczas dni otwartych i Złoty Medal na ostatnich targach DREMA – firma Seron nie ustaje w przemyślanym i skutecznym podboju rynku. Spółka ma się czym pochwalić – produkowane przez profesjonalistów ze Stalowej Woli rozwiązania uchodzą za jedne z najnowocześniejszych nie tylko na polskim rynku.

 

Seron

Wydarzenie to odbyło się w październiku w siedzibie firmy w Stalowej Woli. Fot. Seron

 
Dni otwarte odbyły się w październiku w siedzibie firmy w Stalowej Woli. W ramach spotkania zaprezentowano frezowanie frontów meblowych na centrum obróbczym Expert oraz obróbkę korpusów meblowych z zastosowaniem agregatu wiertarskiego. Odbył się także pokaz obróbki drzwi z wykorzystaniem robota KUKA na maszynie pięcioosiowej, nagrodzonej Złotym Medalem podczas tegorocznych targów DREMA. W programie była również obróbka formy MDF na maszynie 5-osiowej o prześwicie osi Z 1000m.
– Nasze rozwiązania cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem w branży. Dotyczy to zarówno dni otwartych, jak i naszej obecności na targach – mówi Krystian Rydz – Kierownik Działu Sprzedaży spółki Seron. – Cieszymy się, że klienci wracają po kolejne maszyny – to najlepsza rekomendacja dla naszych technologii.

 

Najbardziej innowacyjne obrabiarki na rynku

Podczas dni otwartych dużym zainteresowaniem cieszyła się seria 5-osiowych maszyn firmy Seron, która zajmuje zasłużoną pozycję na polskim rynku. Te innowacyjne obrabiarki, zaprojektowane i zbudowane w Polsce, są doskonałym rozwiązaniem dla najbardziej kreatywnych przedsiębiorców ceniących sobie wysoką wydajność produkcji. Służą do precyzyjnego wykonywania skomplikowanych detali z jednego mocowania.
Wysoka wydajność i duże możliwości to cechy charakterystyczne serii maszyn 5-axis Pro+ H. Urządzenia oparto na korpusie wykonanym z wysokiej jakości stali konstrukcyjnej o podwyższonych właściwościach mechanicznych. Specjalnie zaprojektowana brama wraz z podporami pozwala na przenoszenie dużo większych obciążeń mechanicznych.
W celu zachowania sztywności i precyzji obróbki bardziej wymagających materiałów wprowadzono modyfikację względem maszyn 5-osiowych serii Pro+. Wprowadzono między innymi dodatkowe użebrowanie w nowoczesnej technologii oraz zastosowano dwa siłowniki pneumatyczne stabilizujące ruch w osi Z. Brama porusza się także na prowadnicach liniowych o większym przekroju i łożyskach liniowych z napięciem wstępnym kulek tocznych o wysokiej twardości. Pozwoliło to wyeliminować nawet minimalne luzy mechaniczne i przyjmować większe obciążenia. Stół urządzenia może być wykonany w systemie próżniowym lub do mocowania mechanicznego. Sterowanie umożliwia całkowicie zdalne monitorowanie parametrów pracy maszyny, w celu optymalizacji jej pracy, a także obniżenie kosztów eksploatacji.
Podczas naszych Dni Otwartych, to rozwiązanie w szczególny sposób przykuwało uwagę naszych gości – dodaje Krystian Rydz – Profesjonaliści opowiadali o inspiracjach, jakich ono dostarcza, dając możliwość usprawnienia niektórych procesów produkcyjnych przy jednoczesnym podniesieniu jakości produktów. To była ciekawa platforma wymiany doświadczeń i inspiracji, bardzo istotna również dla nas.

 

ProNest – idealne dla meblarstwa

Kolejnym rozwiązaniem, które tradycyjnie cieszy się dużym zainteresowaniem wśród polskich firm, jest zautomatyzowane centrum obróbcze ProNest, z założenia przeznaczone dla przemysłu meblarskiego produkującego meble skrzyniowe i tapicerowane. Maszyna z systemem podawczo-odbiorczym przeznaczona jest do rozkroju i nawiertów pionowych płyt drewnopochodnych.
Branża stolarska chętnie inwestuje w to rozwiązanie, które równocześnie doceniają eksperci – maszyna została bowiem odznaczona złotymi medalami: targów DREMA oraz w konkursie Wybór Konsumenta MTP.
Co wyróżnia to centrum? Przede wszystkim pełna automatyzacja, charakterystyczna dla rozwiązań tego producenta. Automatyczny załadunek i rozładunek pozwalają na wydajną obróbkę z udziałem jednego operatora. Polscy inwestorzy chwalą sobie również intuicyjną obsługę – zaawansowane sterowanie z przejrzystym interfejsem spełniające oczekiwania doświadczonych użytkowników. Atutem jest również wysoka wydajność urządzenia.
W standardowej konfiguracji centrum posiada pole robocze o wielkości 2100 na 3100 mm i umożliwia obrabianie materiału bez dodatkowego docinania.
Elementy automatyzujące proces produkcyjny to: system podawczo-odbiorczy, automat pozycjonujący materiał, elektrowrzeciono główne o mocy do 36 kW, rewolwerowy magazyn narzędzi oraz głowice wiertarskie. Doskonałym uzupełnieniem obrabiarki jest intuicyjne oprogramowanie do projektowania mebli które umożliwia niemal natychmiastowy nesting elementów na materiale oraz minimalizuje powstający odpad. Według użytkowników, obrabiarka tego typu podnosi wydajność zakładu o kilkaset procent. Jak wygląda proces obróbczy na centrum ProNest? Maszyna rozpoczyna pracę wtedy, gdy paleta płyt meblowych w pełnym wymiarze trafia na podajnik, następnie pojedynczo pobierane płyty przenoszone są na stół roboczy, gdzie następuje proces obróbczy. Po wykonanej operacji gotowe formatki transportowane są na stół odbiorczy. W trakcie tego procesu automatyczny system odciągowy zbiera pozostałości pyłu po procesie obróbki.
System odbiorczy wyposażony jest w sensor materiałowy, który powoduje zatrzymanie taśmociągu w odpowiedniej pozycji, co umożliwia operatorowi swobodne zdjęcie gotowych formatek. Centrum obróbcze w tym czasie dokonuje operacji na kolejnej płycie.

 

Automatyzacja wysokiej klasy

Podczas dni otwartych ich uczestnicy mogli zobaczyć pełny proces frezowania frontów meblowych na centrum obróbczym Expert. Mieli okazję skrupulatnie sprawdzić efekty pracy obrabiarki. Producenci frontów lakierowanych zwrócili uwagę na doskonałą gładkość krawędzi i nienaganną powierzchnię. Przedstawione testy spełniły oczekiwania gości – dodaje Krystian Rydz. Obrabiarki tej serii cieszą się dużą popularnością wśród przedsiębiorstw stawiających optymalizację kosztów produkcji przy zachowaniu najwyższej jakości obróbki.
Zostały zaprojektowane przy współpracy z wymagającymi użytkownikami ploterów frezujących. Przejrzysty a zarazem zaawansowany system sterowania sprawia, że urządzenie spełnia wymagania doświadczonych i wymagających operatorów, zapewniając łatwość obsługi.
Obrabiarka swoją precyzję obróbczą zawdzięcza między innymi swojej konstrukcji charakteryzującej się wysokimi parametrami kinematycznymi, gwarantując tym samym wydajną i dynamiczną pracę. Elementy konstrukcyjne poddawane są procesom odprężania, a następnie obróbce z jednego mocowania na wielkoformatowych centrach obróbczych. Zapewnia to wieloletnią stabilność i precyzję wymiarową maszyny, co ma bezpośrednie przełożenie na jakość obrobionych detali.

 

Reklama

Złoty medal i doskonała jakość

Podczas dni otwartych nie mogło zabraknąć gwiazdy, a zarazem złotego medalisty ostatniej DREMY – Centrum Obróbczego 5-axis Pro+ 4.0. Podczas dni otwartych goście mogli podziwiać obrabiarkę w konfiguracji nieco rozbudowanej względem targów Drema. Producent we współpracy z firmą Proster i Kuka, zintegrował obrabiarkę z ramieniem robota KUKA, przedstawiając tym samym zrobotyzowane gniazdo obróbcze do kompleksowej a zarazem zoptymalizowanej obróbki drzwi. Jak podkreśla Seron i współpracujący z nim integrator, współpraca robotów z obrabiarkami Seron możliwa jest w niemal każdej aplikacji. To kompleksowe rozwiązanie sprzyja pełnej automatyzacji procesów produkcyjnych z zachowaniem doskonałej jakości wykonywanych detali. Konfiguracja tego centrum umożliwia implementację do rozbudowanego parku maszynowego zarządzanego w koncepcji Industry 4.0. Gwarantuje wydajną pracę nadzorowaną przez maksymalnie jednego operatora, którego rola ogranicza się do dostarczenia palety detali przeznaczonych do obróbki w miejsce poboru materiałów przez robota oraz odebranie gotowych, spaletyzowanych detali – choć naturalnie te procesy także można zautomatyzować. Rozwiązanie to pozwala na zminimalizowanie nakładu pracy, zoptymalizowanie kosztów produkcji oraz ma znaczący wpływ na jeszcze wyższą jakość wykonywanych produktów.

Obrabiarkę zaprojektowano w oparciu o konstrukcję maszyn najwyższej serii PRO. Korpus i elementy jezdne maszyny wykonano ze spawanych elementów stalowych z użebrowaniem oraz wzbogacono dodatkami kompozytowymi, co pozwala osiągnąć wysoką dynamikę i precyzję pracy. Kluczowy wpływ na stabilność wymiarową konstrukcji mają procesy odprężania, którym jest poddawana oraz obróbka z jednego mocowania na wielkoformatowym centrum obróbczym.
Z pewnością będziemy powtarzać Dni Otwarte w firmie Seron. Zarówno my jak i zaproszeni przez nas kontrahenci miło wspominają spędzony razem czas, który pozwolił nam się lepiej poznać, a także przedstawić naszą firmę od kuchni. Nasi goście mogli zobaczyć nowo wybudowaną halę, oraz wstępny etap budowy wielkoformatowego centrum obróbczego, którego uruchomienie przewidujemy jeszcze w tym roku. Wielu naszych gości zapowiedziało się z kolejną wizytą, by zobaczyć efekty końcowe naszej inwestycji, co nas bardzo cieszy – podsumowuje Krystian Rydz.

 

Zapisz się do Newslettera!

Na podany przez Ciebie adres e-mail będziemy wysyłać informacje o nowo wydanym numerze "Kuriera Drzewnego", nowych artykułach oraz o nowo dodanych ogłoszeniach

   

Tak, wysyłaj mi swój Newsletter! (w każdej chwili możesz zrezygnować z subskrypcji).

  • Kurier Drzewny

    Dni otwarte w firmie Seron. Fot. Seron

  • Seron

    Wydarzenie to odbyło się w październiku w siedzibie firmy w Stalowej Woli. Fot. Seron

  • Kurier Drzewny

    Spółka ma się czym pochwalić - produkowane przez profesjonalistów rozwiązania uchodzą za jedne z najnowocześniejszych nie tylko na polskim rynku. Fot. Seron

  • Kurier Drzewny

    Firma nie ustaje w przemyślanym i skutecznym podboju rynku. Fot. Seron

  • Portal Drzewny

    Firma nie ustaje w przemyślanym i skutecznym podboju rynku. Fot. Seron

  • Seron

    Seron to jeden z najbardziej cenionych producentów na polskim rynku. Fot. Seron

  • Seron

    Najciekawsze rozwiązania przedsiębiorstwo zaprezentowało również podczas tegorocznej DREMY. Fot. Seron

  • Seron

    Rozwiązania Serona szybko znajdują nabywców. Fot. Seron

  • Kurier Drzewny
  • Seron
  • Kurier Drzewny
  • Kurier Drzewny
  • Portal Drzewny
  • Seron
  • Seron
  • Seron

"Kurier Drzewny" Miesięcznik branży drzewnej, meblarskiej i leśnej. Jesteśmy obecni na rynku wydawniczym od 2008 roku. KONTAKT z nami: kontakt@kurierdrzewny.eu. Przeglądaj wydania Online: E-wydania. Reklamuj się u nas: Oferta www. Reklama w wydaniu drukowanym: Oferta. Artykuły w Kurierze Drzewnym: Artykuły.

Czytaj dalej
Reklama
Kliknij aby skomentować

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przegląd Meblarski

Płynny ruch i niezawodność funkcjonowania

Zawiasy meblowe

Dodane:

/

REJS
Zawias powinien być dobrany m.in. pod kątem rodzaju szafki. Fot. REJS

Na rynku dostępne są różne rodzaje zawiasów meblowych. Ogólnie dzieli się je na kilka rodzajów: nakładane, bliźniacze, wpuszczane, kątowe, równoległe i o szerokim kącie otwierania. Które z nich nadają się do poszczególnych zastosowań?

 

REJS

Zawias powinien być dobrany m.in. pod kątem rodzaju szafki. Fot. REJS

To właśnie od zawiasów zależy czy szafki, szafy i komody będą się otwierały oraz zamykały cicho i płynnie. Niewielkie zawiasy meblowe tylko pozornie są do siebie podobne. W istocie, poszczególne modele i rozwiązania bardzo się od siebie różnią. I to od niuansów ich konstrukcji, rodzaju prowadnika czy rozmiaru puszki zależy to: gdzie i kiedy dany zawias należy zamontować. Jakie warianty mamy do wyboru? I do jakich mebli są przeznaczone? Ogólnie, zawiasy meblowe dzielą się na kilka rodzajów: nakładane, bliźniacze, wpuszczane, kątowe, równoległe i o szerokim kącie otwierania. Przyjrzyjmy się poszczególnym rodzajom.

 

Zawiasy nakładane

Znanym i najczęściej stosowanym rodzajem są zawiasy nakładane. Wykorzystuje się je w meblach, w których drzwi szafki położone są na zewnątrz korpusu. Wówczas patrząc z przodu na szafkę widzimy jedynie front i wąską przestrzeń wokół niego. Przestrzeń ta jest niezbędna do prawidłowego otwierania i zamykania drzwiczek.

 

Zawiasy bliźniacze

Praktyczne, ale rzadziej wykorzystywane są zawiasy bliźniacze. Stosuje się je, gdy sąsiadujące ze sobą skrzydła dzielą jeden korpus. W takich szafkach dwoje drzwi położonych jest na zewnątrz korpusu, ale opierają się o wspólną przegrodę środkową.

 

Zawiasy wpuszczane

Do tej pory rzadziej stosowane, ale cieszące się rosnącą popularnością są zawiasy wpuszczane.
– Stosowane są one w meblach, w których fronty położone są wewnątrz korpusu, czyli pomiędzy ściankami bocznymi mebla. W tym przypadku patrząc na szafkę widzimy całą przegrodę korpusu i cały front, które tworzą jednolitą płaszczyznę. – wyjaśnia Joanna Posadzy, dyrektor marketingu firmy REJS, producenta akcesoriów i okuć meblowych.

 

Reklama

Zawiasy kątowe i równoległe

Jeśli chodzi o szafki narożne, to tu montuje się zawiasy kątowe i równoległe. Te pierwsze przeznaczone są do szafek z cofniętymi frontami. Na ogół mają one kształt kwadratu ze ściętym jednym rogiem, a drzwiczki ułożone są w stosunku do korpusu pod pewnym kątem. W tym przypadku, w zależności od konstrukcji stosuje się na ogół zawiasy 30 oraz 45°.
Z kolei w szafkach prostokątnych zastosowanie znajdują zawiasy równoległe. W tych meblach po zamknięciu front ułożony jest równolegle względem blendy maskującej. Rozwiązanie to stosowane jest najczęściej w meblach kuchennych, gdzie blenda pozwala na oddzielenie szafek od innych mebli lub ściany, tak aby fronty mogły się swobodnie otwierać.

 

Zawiasy z szerokim kątem otwierania

Nie można zapomnieć o zawiasach z szerokim kątem otwierania. Są one rzadziej stosowane, jednak w wielu zabudowach meblowych niezbędne. Przeznaczone są nie tylko do drzwiczek narożnych. Konstrukcja zawiasu umożliwia otwarcie frontu aż o 165°, co umożliwia łatwiejszy dostęp do wnętrza mebla i przechowywanych w nim produktów. Ponadto otwarty front znajduje się poza światłem szafki, powodując swobodny wyjazd szuflad wewnętrznych lub koszy garderobianych z szafki.

 

Istota właściwego wyboru

Wybierając zawiasy trzeba wziąć pod uwagę to, gdzie zostaną zastosowane, ale nie tylko. Ważne są również: ich jakość, sposób montażu, możliwość i rodzaj regulacji (na ogół w trzech płaszczyznach), a także dodatkowe udogodnienia funkcjonalne.

 

„Wybierając zawiasy trzeba wziąć pod uwagę to, gdzie zostaną zastosowane, ale nie tylko. Ważne są również: ich jakość, sposób montażu, możliwość i rodzaj regulacji (na ogół w trzech płaszczyznach), a także dodatkowe udogodnienia funkcjonalne.”

 

– Większość zawiasów meblowych dostępna jest w kilku różnych wydaniach. Firma REJS, dla przykładu, proponuje je w ramach podstawowej linii Basic, a także bardziej zaawansowanej technologicznie linii REGULAR. Dla tych, którzy wymagają ponadprzeciętnej jakości polecane są zawiasy z linii EXPERT. Wyróżniają się one łatwiejszym montażem – dzięki technologii click-on ramię zawiasu wystarczy zapiąć, bez konieczności dokręcania (modele BASIC SLIDE ON, REGULAR i EXPERT CLICK), łatwiejszą regulacją w trzech płaszczyznach (na mimośrodzie), wyższą funkcjonalnością i wytrzymałością (testowane wg normy PN-EN 15570:2010 na 80 000 cykli) oraz walorami estetycznymi. Wykonane z wytrzymałej stali, dostępne są z zaślepkami na puszkę i ramię w komplecie. Dodatkowo wyposażone są w funkcję cichego domyku, dzięki której fronty domykają się miękko i dyskretnie. Udzielamy na nie dożywotniej gwarancji – wyjaśnia Joanna Posadzy.

 

Zapisz się do Newslettera!

Na podany przez Ciebie adres e-mail będziemy wysyłać informacje o nowo wydanym numerze "Kuriera Drzewnego", nowych artykułach oraz o nowo dodanych ogłoszeniach

   

Tak, wysyłaj mi swój Newsletter! (w każdej chwili możesz zrezygnować z subskrypcji).

Reklama

Czytaj dalej

Przegląd Meblarski

Dekory, które odmienią każde skrzydło

Trendy na rynku drzwi

Dodane:

/

Schattdecor

Wnętrza mieszkalne oraz komercyjne ulegają ciągłym zmianom stylistycznym, dlatego produkcja drzwi, które zadowolą różne gusta konsumenckie oraz wpiszą się w rozmaite aranżacje przestrzeni, jest bardzo trudnym zadaniem. Lepsza od metody „prób i błędów” jest współpraca z doświadczonym dostawcą dekorów drzwiowych, który na bieżąco analizuje rynek, potrzeby odbiorców oraz kreuje trendy! Zapytaliśmy specjalistę z zakresu powierzchni dekoracyjnych, firmę Schattdecor, jakie drzwi cieszą się obecnie największą popularnością.

Biele i imitacja naturalnego drewna

– Wśród panujących na rynku trendów niezmiennie w pomieszczeniach urządzonych niemal w każdym stylu sprawdzają się zarówno biele, jak i okleiny imitujące naturalne drewno. Ich popularność nie spada od lat. Idealnie odnajdą się zarówno w nowoczesnym, surowym pomieszczeniu oraz przytulnych wnętrzach, gdzie stosuje się wiele dodatków i kolorów – mówi Tomasz Stępkowski z działu sprzedaży w firmie Schattdecor.

Wśród dekorów imitujących naturalne drewno warto wymienić m.in. Dąb Narbonne i Dąb Karlstad z kolekcji Schattdecor, które zyskują ogromną popularność wśród producentów drzwi oraz ostatecznych konsumentów.

Drzwi jednobarwne

– Rok 2022 pokazał, że nie zapominamy o kolorach jednobarwnych, takich jak różne odcienie szarości. Na uwagę zasługują również: chłodny granat czy oliwka. Innym, nieco odważniejszym trendem kolorystycznym jest czerń, która najlepiej prezentuje się na drzwiach o prostej formie – wyjaśnia Tomasz Stępkowski. – Wszystkie te kolory z sukcesem zadebiutowały w kolekcji Schattdecor Smartflex MAT+ oraz stale dostępne są od kilku lat w kolekcji Smartfoil MAT+.

Ościeżnica i skrzydło drzwiowe w odmiennych kolorach

– Kolejnym spotykanym coraz częściej zabiegiem jest wykonanie ościeżnicy w innym kolorze niż element skrzydła – mówi Tomasz Stępkowski. – Łączenie wzorów drewnopodobnych z mono kolorami, np. białym czy czarnym, pozwala nadać wnętrzu charakteru oraz uczynić drzwi istotnym elementem wystroju naszego domu czy biura.

„Spotykanym coraz częściej zabiegiem jest wykonanie ościeżnicy w innym kolorze niż element skrzydła.”

Moda na drzwi rustykalne

– Na popularności w ostatnim czasie zyskały również drzwi w stylu rustykalnym, które swoim charakterem znacząco wyróżniają się na tle innych. Styl rustykalny nie musi kojarzyć się nam z domami położonymi na wsiach, wśród gór, jezior czy lasów. Obecnie architekci łączą ze sobą różne style, począwszy od skandynawskiego, klasycznego, loftowego czy industrialnego i do każdego z nich idealnie sprawdzają się drzwi rustykalne – informuje Tomasz Stępkowski. – Charakteryzują się one budową z litego drewna dębowego albo sosnowego; dodatkowo postarzane wykonuje się ze starych desek, często szczotkowanych, na których widać upływ czasu, pęknięcia i ubytki. Przy tym stylu na uwagę zasługują dwa dekory z kolekcji Schattdecor: Dąb Flagstaff oraz Dąb San Marino w kilku wybarwieniach.

Schattdecor

Niesłabnącą popularnością cieszą się dekory dębowe. Kolorystyka Dębu Karlstad utrzymana jest w naturalnych, jasnych odcieniach dębu, dzięki czemu doskonale wpisuje się w styl skandynawski. Fot. Schattdecor

Zapisz się do Newslettera!

Na podany przez Ciebie adres e-mail będziemy wysyłać informacje o nowo wydanym numerze "Kuriera Drzewnego", nowych artykułach oraz o nowo dodanych ogłoszeniach

   

Tak, wysyłaj mi swój Newsletter! (w każdej chwili możesz zrezygnować z subskrypcji).

Reklama
Czytaj dalej

Przegląd Meblarski

Trio, które odmieni każdy mebel oraz wnętrze

Rozwiązania Häfele Polska dla branży meblarskiej

Dodane:

/

Häfele

Produkcja mebli często wymaga niestandardowych rozwiązań oraz indywidualnych koncepcji. Dotyczy to nie tylko samej bryły czy wyglądu, ale również zastosowanych okuć i akcesoriów meblowych. Dla producentów i montażystów liczy się łatwość regulacji i montażu, obiorców – energooszczędność, minimalizm oraz maksymalna funkcjonalność. Poznajmy trzy propozycje rozwiązań dla mebli od firmy Häfele Polska, które szczególnie zwróciły naszą uwagę.

Häfele

Opatentowana stopka meblowa Axilo pozwala łatwo i szybko regulować wysokość mebli oraz tworzyć egzemplarze o niskich cokołach. Fot. Häfele

Znana na całym świecie firma Häfele działa od 1923 roku. Producent oferuje m.in. produkty do mebli, w tym okucia i oświetlenie LED, jak też elektroniczne systemy kontroli dostępów oraz akcesoria dla stolarzy i architektów. Marka znana jest także z oferowanych okuć budowlanych. Produkty Häfele wyróżniają się wyjątkową konstrukcją i designem. Z rozwiązań producenta korzystają stolarze, producenci mebli, architekci, a także projektanci i firmy zarówno z branży drzwiowej, jak i okiennej. Przedstawiamy trzy rozwiązania, które mogą zrewolucjonizować dowolny mebel.

Loox5

Odpowiednio dobrane oświetlenie ułatwia życie, a dodatkowo spełnia różne role w zależności od potrzeb i aranżacji przestrzeni. System Loox5 od Häfele to nowoczesny, innowacyjny i funkcjonalny system oświetlenia LED, który doda elegancji i klasy każdemu wnętrzu. Jedną z jego wielu zalet jest szybkość i łatwość montażu, co docenią stolarze i osoby odpowiedzialne za montaż zabudowy u klienta. Do instalacji tego systemu nie jest potrzebny ani elektryk, ani lutownica, a kolorowe oznaczenia wtyków i gniazd dają pewność prawidłowego podłączenia i zadowolenia inwestora. Loox5 idealnie wpisuje się w ideę smart home, dzięki szerokim możliwościom sterowania (również zdalnego) i projektowania scen świetlnych – dostępna jest regulacja pilotem, smartfonem i włącznikiem. Dodatkowo ma połączenie liniowe kolejnych elementów, co minimalizuje przewody – na jednym zasilaczu można stworzyć duże instalacje. Sprawdzi się to idealnie np. przy dużych garderobach, gdzie nie potrzeba kupować osobnych zasilaczy do każdego modułu.

Häfele

Szuflada Matrix dostępna jest w trzech wariantach. Fot. Häfele

Axilo

Axilo to innowacyjny, opatentowany system stopek meblowych stworzony z myślą o wygodzie i szybkości pracy stolarzy. Dzięki kluczowi można wykonywać regulację przed korpusem mebla, kontrolując cały czas wypoziomowanie. Chcąc przyśpieszyć pracę, do klucza można podpiąć wkrętarkę. Aby dostać się do głęboko umiejscowionych stopek w szafce narożnej czy szafie, wystarczy użyć przedłużki. Z wykorzystaniem stopek Axilo możemy tworzyć estetyczne meble o niskich cokołach, nawet 35 mm.

Szuflady z serii Matrix

W ofercie szuflad Matrix do wyboru dostępne są trzy warianty. Matrix S to udźwig 35 kg oraz trzy wysokości (84, 135 i 199 mm) dostępne w kolorach białym, szarym i obecnie bardzo modnym czarnym matowym. Dzięki tak szerokiemu wyborowi Matrix S sprawdzi się we wszystkich realizacjach. Dodatkowo, aby ułatwić pracę stolarzom, regulacja umieszczona jest od wewnątrz szuflady, dzięki czemu bez problemu można regulować szuflady umieszone przy ścianie czy w szafce narożnej. Matrix S Slim to szuflada stworzona z myślą o najnowszych trendach – jej bok jest prosty i smukły (13 mm). Taki design wygląda minimalistycznie oraz elegancko i sprawdzi się w nowoczesnych kuchniach czy garderobach. Do wyboru są dwa kolory – biały i czarny matowy oraz trzy wysokości. W przypadku szuflad Matrix P klienci mogą wybrać z trzech wersji prowadnic o różnym udźwigu w zależności od potrzeb i rozmiaru szuflady (35, 50 i 70 kg). Dodatkowo cztery warianty kolorystyczne i możliwość zastosowania relingów czy podwyższeń szklanych czyni Matrixa P uniwersalną szufladą. Klienci szukający szuflad do frontów bez uchwytów docenią wersję push-to-open z hamulcem.

Zapisz się do Newslettera!

Na podany przez Ciebie adres e-mail będziemy wysyłać informacje o nowo wydanym numerze "Kuriera Drzewnego", nowych artykułach oraz o nowo dodanych ogłoszeniach

   

Tak, wysyłaj mi swój Newsletter! (w każdej chwili możesz zrezygnować z subskrypcji).

Czytaj dalej

Przegląd Meblarski

Rewolucja w tkaninach obiciowych

Southwest – etno

Dodane:

/

Dekoma
Wzory na tkaninach symbolizują żywioły, pory roku i zjawiska naturalne. Fot. Materiały producenta

Kolekcję tkanin obiciowych Southwest charakteryzują etniczna prostota wzornictwa, faktura i kolorystyka.
To design inspirowany dawnymi materiałami Indian Navajo, pustynnym krajobrazem i glinianymi domostwami. Stylistyka typowa dla południowo-zachodnich regionów Ameryki Północnej przeplata się z elementami rustykalnymi, midcentury, ale też country, japandi i boho.

Dekoma

Southwest tworzą trzy wzorzyste tkaniny dostępne w sześciu wariantach kolorystycznych. Fot. Materiały producenta

Wyjątkowy charakter tkanin pokazała w pełnej krasie sesja, która odbyła się w nowojorskim Williamsburgu. Zaprzyjaźniony duet fotografa i stylistki udowodnił, że etniczne wzory tkanin współgrają z wielkomiejskim pejzażem. Ceglane ściany budynków, wyraziste wzory i kolory graffiti oraz życie ulicy – w to bogate tło kolekcja wpisuje się idealnie niczym ludzie z różnych nacji w społeczność nowojorczyków.

Praktycznie i pięknie

Southwest tworzą trzy wzorzyste tkaniny dostępne w sześciu wariantach kolorystycznych oraz dwa jednobarwne koordynaty. Elementami wyróżniającymi kolekcję są: zgeometryzowane wzornictwo oraz inspirowana naturą gama barw.

Materiały Southwest są tkane na bawełnianej osnowie, która nadaje kolorom żywą głębię. Wykorzystana w produkcji przędza boucle powoduje, że tkaniny są miękkie i przytulne. Nawiązuje też do rzemieślniczych inspiracji, z których czerpali twórcy kolekcji. O tradycji tkackiego rękodzieła Indian przypomina również kolorystyka tkanin Southwest obejmująca terakotę, brąz, miedź, złoto, szarości, ochrę i turkus. Materiały wykonywane dawniej przez plemię Navajo miały naturalne odcienie wełny. Czasem były farbowane naturalnymi barwnikami pozyskiwanymi na przykład z dzikiej marchwi, mchu czy kory.

Ponadczasowa moda

Nowoczesne interpretacje stylu Southwest już od dawna wykorzystywane są w projektach wnętrz nie tylko w południowo-zachodnich stanach USA, ale na całym świecie. Odniesienia do wzornictwa charakterystycznego dla ludu Navajo znaleźć można w aranżacjach country, japandi, boho czy midcentury. Kolekcja Southwest idealnie wpasowuje się w tę stylistykę, a jednocześnie prezentuje świeże spojrzenie na tego rodzaju inspiracje. Wzory Pueblo i Saguaro nawiązują do pustynnego krajobrazu – wszechobecnych kaktusów i charakterystycznych, glinianych domów.

Wzór Navajo jest interpretacją znanego z indiańskich tkanin motywu geometrycznej gwiazdy. Natomiast Grava i Tierra to jednobarwne koordynaty, które komponują się z wzorzystymi tkaninami dzięki fakturze. Grava powiela splot wzoru, a Tierra utkana została jak tło w tkaninach Saguaro, Pueblo i Navajo.

Warto wiedzieć, że tkackie tradycje ludu Navajo sięgają X i XI wieku. Indianie rozwinęli sztukę tkacką i stworzyli bogatą paletę geometrycznych, gwieździstych, zygzakowatych motywów. Te wzory symbolizowały żywioły, pory roku i zjawiska naturalne.

Dekoma

Kolekcja Southwest idealnie wpasowuje się w niezwykłą stylistykę, a jednocześnie prezentuje świeże spojrzenie na tego rodzaju inspiracje. Fot. Materiały producenta

Czytaj dalej
Reklama

Targi


Targi branży drzewnej, meblarskiej i leśnej

17-19 marca 2023
LAS-EXPO, Kielce

23-25 marca 2023
Warsaw Home Gift&Deco
Nadarzyn

25-26 marca 2023
LUBDREW, Lublin

18-23 kwietnia 2023
Salone del Mobile. Milano
Mediolan, Włochy

Reklama

DREW-BUD

Nawrocki

Dodane w tym tygodniu


Zapisz się do Newslettera!

Otrzymuj aktualizacje bezpośrednio do swojej skrzynki odbiorczej.

Wysyłaj mi Newsletter (w każdej chwili możesz zrezygnować z subskrypcji).

 

Zapisz się do Newslettera!

Na podany przez Ciebie adres e-mail będziemy wysyłać informacje o nowo wydanym numerze "Kuriera Drzewnego", nowych artykułach oraz o nowo dodanych ogłoszeniach

   

Tak, wysyłaj mi swój Newsletter! (w każdej chwili możesz zrezygnować z subskrypcji).