Connect with us


Kurier Drzewny Kurier Drzewny

Przegląd Meblarski

Centra obróbcze z najwyższymi ocenami inwestorów

Seron: rozwiązania, które pokochała branża

Dni otwarte w firmie Seron. Fot. Seron

Dodane:

/Prezentacja najnowszych rozwiązań technologicznych podczas dni otwartych i Złoty Medal na ostatnich targach DREMA – firma Seron nie ustaje w przemyślanym i skutecznym podboju rynku. Spółka ma się czym pochwalić – produkowane przez profesjonalistów ze Stalowej Woli rozwiązania uchodzą za jedne z najnowocześniejszych nie tylko na polskim rynku.

 

Seron

Wydarzenie to odbyło się w październiku w siedzibie firmy w Stalowej Woli. Fot. Seron

 
Dni otwarte odbyły się w październiku w siedzibie firmy w Stalowej Woli. W ramach spotkania zaprezentowano frezowanie frontów meblowych na centrum obróbczym Expert oraz obróbkę korpusów meblowych z zastosowaniem agregatu wiertarskiego. Odbył się także pokaz obróbki drzwi z wykorzystaniem robota KUKA na maszynie pięcioosiowej, nagrodzonej Złotym Medalem podczas tegorocznych targów DREMA. W programie była również obróbka formy MDF na maszynie 5-osiowej o prześwicie osi Z 1000m.
– Nasze rozwiązania cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem w branży. Dotyczy to zarówno dni otwartych, jak i naszej obecności na targach – mówi Krystian Rydz – Kierownik Działu Sprzedaży spółki Seron. – Cieszymy się, że klienci wracają po kolejne maszyny – to najlepsza rekomendacja dla naszych technologii.

 

Najbardziej innowacyjne obrabiarki na rynku

Podczas dni otwartych dużym zainteresowaniem cieszyła się seria 5-osiowych maszyn firmy Seron, która zajmuje zasłużoną pozycję na polskim rynku. Te innowacyjne obrabiarki, zaprojektowane i zbudowane w Polsce, są doskonałym rozwiązaniem dla najbardziej kreatywnych przedsiębiorców ceniących sobie wysoką wydajność produkcji. Służą do precyzyjnego wykonywania skomplikowanych detali z jednego mocowania.
Wysoka wydajność i duże możliwości to cechy charakterystyczne serii maszyn 5-axis Pro+ H. Urządzenia oparto na korpusie wykonanym z wysokiej jakości stali konstrukcyjnej o podwyższonych właściwościach mechanicznych. Specjalnie zaprojektowana brama wraz z podporami pozwala na przenoszenie dużo większych obciążeń mechanicznych.
W celu zachowania sztywności i precyzji obróbki bardziej wymagających materiałów wprowadzono modyfikację względem maszyn 5-osiowych serii Pro+. Wprowadzono między innymi dodatkowe użebrowanie w nowoczesnej technologii oraz zastosowano dwa siłowniki pneumatyczne stabilizujące ruch w osi Z. Brama porusza się także na prowadnicach liniowych o większym przekroju i łożyskach liniowych z napięciem wstępnym kulek tocznych o wysokiej twardości. Pozwoliło to wyeliminować nawet minimalne luzy mechaniczne i przyjmować większe obciążenia. Stół urządzenia może być wykonany w systemie próżniowym lub do mocowania mechanicznego. Sterowanie umożliwia całkowicie zdalne monitorowanie parametrów pracy maszyny, w celu optymalizacji jej pracy, a także obniżenie kosztów eksploatacji.
Podczas naszych Dni Otwartych, to rozwiązanie w szczególny sposób przykuwało uwagę naszych gości – dodaje Krystian Rydz – Profesjonaliści opowiadali o inspiracjach, jakich ono dostarcza, dając możliwość usprawnienia niektórych procesów produkcyjnych przy jednoczesnym podniesieniu jakości produktów. To była ciekawa platforma wymiany doświadczeń i inspiracji, bardzo istotna również dla nas.

 

ProNest – idealne dla meblarstwa

Kolejnym rozwiązaniem, które tradycyjnie cieszy się dużym zainteresowaniem wśród polskich firm, jest zautomatyzowane centrum obróbcze ProNest, z założenia przeznaczone dla przemysłu meblarskiego produkującego meble skrzyniowe i tapicerowane. Maszyna z systemem podawczo-odbiorczym przeznaczona jest do rozkroju i nawiertów pionowych płyt drewnopochodnych.
Branża stolarska chętnie inwestuje w to rozwiązanie, które równocześnie doceniają eksperci – maszyna została bowiem odznaczona złotymi medalami: targów DREMA oraz w konkursie Wybór Konsumenta MTP.
Co wyróżnia to centrum? Przede wszystkim pełna automatyzacja, charakterystyczna dla rozwiązań tego producenta. Automatyczny załadunek i rozładunek pozwalają na wydajną obróbkę z udziałem jednego operatora. Polscy inwestorzy chwalą sobie również intuicyjną obsługę – zaawansowane sterowanie z przejrzystym interfejsem spełniające oczekiwania doświadczonych użytkowników. Atutem jest również wysoka wydajność urządzenia.
W standardowej konfiguracji centrum posiada pole robocze o wielkości 2100 na 3100 mm i umożliwia obrabianie materiału bez dodatkowego docinania.
Elementy automatyzujące proces produkcyjny to: system podawczo-odbiorczy, automat pozycjonujący materiał, elektrowrzeciono główne o mocy do 36 kW, rewolwerowy magazyn narzędzi oraz głowice wiertarskie. Doskonałym uzupełnieniem obrabiarki jest intuicyjne oprogramowanie do projektowania mebli które umożliwia niemal natychmiastowy nesting elementów na materiale oraz minimalizuje powstający odpad. Według użytkowników, obrabiarka tego typu podnosi wydajność zakładu o kilkaset procent. Jak wygląda proces obróbczy na centrum ProNest? Maszyna rozpoczyna pracę wtedy, gdy paleta płyt meblowych w pełnym wymiarze trafia na podajnik, następnie pojedynczo pobierane płyty przenoszone są na stół roboczy, gdzie następuje proces obróbczy. Po wykonanej operacji gotowe formatki transportowane są na stół odbiorczy. W trakcie tego procesu automatyczny system odciągowy zbiera pozostałości pyłu po procesie obróbki.
System odbiorczy wyposażony jest w sensor materiałowy, który powoduje zatrzymanie taśmociągu w odpowiedniej pozycji, co umożliwia operatorowi swobodne zdjęcie gotowych formatek. Centrum obróbcze w tym czasie dokonuje operacji na kolejnej płycie.

 

Automatyzacja wysokiej klasy

Podczas dni otwartych ich uczestnicy mogli zobaczyć pełny proces frezowania frontów meblowych na centrum obróbczym Expert. Mieli okazję skrupulatnie sprawdzić efekty pracy obrabiarki. Producenci frontów lakierowanych zwrócili uwagę na doskonałą gładkość krawędzi i nienaganną powierzchnię. Przedstawione testy spełniły oczekiwania gości – dodaje Krystian Rydz. Obrabiarki tej serii cieszą się dużą popularnością wśród przedsiębiorstw stawiających optymalizację kosztów produkcji przy zachowaniu najwyższej jakości obróbki.
Zostały zaprojektowane przy współpracy z wymagającymi użytkownikami ploterów frezujących. Przejrzysty a zarazem zaawansowany system sterowania sprawia, że urządzenie spełnia wymagania doświadczonych i wymagających operatorów, zapewniając łatwość obsługi.
Obrabiarka swoją precyzję obróbczą zawdzięcza między innymi swojej konstrukcji charakteryzującej się wysokimi parametrami kinematycznymi, gwarantując tym samym wydajną i dynamiczną pracę. Elementy konstrukcyjne poddawane są procesom odprężania, a następnie obróbce z jednego mocowania na wielkoformatowych centrach obróbczych. Zapewnia to wieloletnią stabilność i precyzję wymiarową maszyny, co ma bezpośrednie przełożenie na jakość obrobionych detali.

 

Reklama

Złoty medal i doskonała jakość

Podczas dni otwartych nie mogło zabraknąć gwiazdy, a zarazem złotego medalisty ostatniej DREMY – Centrum Obróbczego 5-axis Pro+ 4.0. Podczas dni otwartych goście mogli podziwiać obrabiarkę w konfiguracji nieco rozbudowanej względem targów Drema. Producent we współpracy z firmą Proster i Kuka, zintegrował obrabiarkę z ramieniem robota KUKA, przedstawiając tym samym zrobotyzowane gniazdo obróbcze do kompleksowej a zarazem zoptymalizowanej obróbki drzwi. Jak podkreśla Seron i współpracujący z nim integrator, współpraca robotów z obrabiarkami Seron możliwa jest w niemal każdej aplikacji. To kompleksowe rozwiązanie sprzyja pełnej automatyzacji procesów produkcyjnych z zachowaniem doskonałej jakości wykonywanych detali. Konfiguracja tego centrum umożliwia implementację do rozbudowanego parku maszynowego zarządzanego w koncepcji Industry 4.0. Gwarantuje wydajną pracę nadzorowaną przez maksymalnie jednego operatora, którego rola ogranicza się do dostarczenia palety detali przeznaczonych do obróbki w miejsce poboru materiałów przez robota oraz odebranie gotowych, spaletyzowanych detali – choć naturalnie te procesy także można zautomatyzować. Rozwiązanie to pozwala na zminimalizowanie nakładu pracy, zoptymalizowanie kosztów produkcji oraz ma znaczący wpływ na jeszcze wyższą jakość wykonywanych produktów.

Obrabiarkę zaprojektowano w oparciu o konstrukcję maszyn najwyższej serii PRO. Korpus i elementy jezdne maszyny wykonano ze spawanych elementów stalowych z użebrowaniem oraz wzbogacono dodatkami kompozytowymi, co pozwala osiągnąć wysoką dynamikę i precyzję pracy. Kluczowy wpływ na stabilność wymiarową konstrukcji mają procesy odprężania, którym jest poddawana oraz obróbka z jednego mocowania na wielkoformatowym centrum obróbczym.
Z pewnością będziemy powtarzać Dni Otwarte w firmie Seron. Zarówno my jak i zaproszeni przez nas kontrahenci miło wspominają spędzony razem czas, który pozwolił nam się lepiej poznać, a także przedstawić naszą firmę od kuchni. Nasi goście mogli zobaczyć nowo wybudowaną halę, oraz wstępny etap budowy wielkoformatowego centrum obróbczego, którego uruchomienie przewidujemy jeszcze w tym roku. Wielu naszych gości zapowiedziało się z kolejną wizytą, by zobaczyć efekty końcowe naszej inwestycji, co nas bardzo cieszy – podsumowuje Krystian Rydz.

 

Zapisz się do Newslettera!

Na podany przez Ciebie adres e-mail będziemy wysyłać informacje o nowo wydanym numerze "Kuriera Drzewnego", nowych artykułach oraz o nowo dodanych ogłoszeniach

   

Tak, wysyłaj mi swój Newsletter! (w każdej chwili możesz zrezygnować z subskrypcji).

 • Kurier Drzewny

  Dni otwarte w firmie Seron. Fot. Seron

 • Seron

  Wydarzenie to odbyło się w październiku w siedzibie firmy w Stalowej Woli. Fot. Seron

 • Kurier Drzewny

  Spółka ma się czym pochwalić - produkowane przez profesjonalistów rozwiązania uchodzą za jedne z najnowocześniejszych nie tylko na polskim rynku. Fot. Seron

 • Kurier Drzewny

  Firma nie ustaje w przemyślanym i skutecznym podboju rynku. Fot. Seron

 • Portal Drzewny

  Firma nie ustaje w przemyślanym i skutecznym podboju rynku. Fot. Seron

 • Seron

  Seron to jeden z najbardziej cenionych producentów na polskim rynku. Fot. Seron

 • Seron

  Najciekawsze rozwiązania przedsiębiorstwo zaprezentowało również podczas tegorocznej DREMY. Fot. Seron

 • Seron

  Rozwiązania Serona szybko znajdują nabywców. Fot. Seron

 • Kurier Drzewny
 • Seron
 • Kurier Drzewny
 • Kurier Drzewny
 • Portal Drzewny
 • Seron
 • Seron
 • Seron

"Kurier Drzewny" Miesięcznik branży drzewnej, meblarskiej i leśnej. Jesteśmy obecni na rynku wydawniczym od 2008 roku. KONTAKT z nami: kontakt@kurierdrzewny.eu. Przeglądaj wydania Online: E-wydania. Reklamuj się u nas: Oferta www. Reklama w wydaniu drukowanym: Oferta. Artykuły w Kurierze Drzewnym: Artykuły.

Czytaj dalej
Reklama
Kliknij aby skomentować

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przegląd Meblarski

Ostermann ma odpowiednie obrzeża

Nowe kolekcje

Dodane:

/

Ostermann
Wszystkie nowe obrzeża firmy Ostermann są dostarczane w ilościach już od 1 metra. Fot. Ostermann

Egger, Formica, Polyrey und Resopal … Kilku producentów płyt w Europie prezentuje obecnie swoje nowe kolekcje. Jak zawsze, Ostermann jest na bieżąco i dostarcza odpowiednie obrzeża, gdy tylko płyty pojawią się w sklepach.

Ilekroć producenci płyt wprowadzają nowe kolekcje, zawsze warto zajrzeć do sklepu internetowego Ostermann, gdzie stolarze mogą polegać na przysłowiowej szybkości firmy Ostermann. Eksperci Ostermann z pasją i zaangażowaniem robią wszystko, co w ich mocy, aby jak najszybciej zapewnić odpowiednie rozwiązanie dla wąskich powierzchni. I robią to, gdy tylko pierwsze płyty pojawią się w sklepach. Wszystkie nowe obrzeża firmy Ostermann są dostępne z magazynu w standardowych wymiarach 23, 33, 43 i 100 x 1 lub 2 mm. Są dostarczane w najmniejszych ilościach już od 1 metra. Więcej informacji na temat najnowszych obrzeży z kolekcji Egger, Formica, Polyrey i Resopal można znaleźć pod tagiem „#Highlights03” na stronie www.ostermann.eu.

To są trendy

W wymienionych kolekcjach znajduje się wiele subtelnych kolorów jednolitych i więcej kolorów matowych. Dekory drewniane są również bardziej matowe i mają bardziej naturalne wytłoczenia. Marmur jest nadal jednym z najpopularniejszych wzorów wśród dekorów kamiennych. Wprowadzając liczne nowości do asortymentu, firma Ostermann zawsze zapewnia pasujące obrzeża.

Egger: Dekorativ 24+

Grupa Egger, z siedzibą w St. Johann (Austria), swoją nową kolekcję Dekorativ 24+ wprowadziła na rynek na początku lutego. Składa się ona z ponad 300 płyt w ponad 100 nowych kolorach i dekorach. W kolekcji Dekorativ 24+ znajdują się eleganckie i delikatne dekory drewniane, maty oraz niezwykle aksamitnie gładkie kolory jednolite, a także klasyczne imitacje materiałów, które zachwycają wyjątkowo realistycznymi wytłoczeniami. Oczywiście dotyczy to również licznych płyt lakierowanych z serii PerfectSense z dekorami drewnianymi i jednolitymi.

Polyrey: Collection 2024

Collection 2024 od francuskiego producenta Polyrey również oferuje duży wybór ponad 440 płyt meblowych. Do wyboru jest ponad 230 kolorów jednolitych i 200 dekorów. Z czego ponad 90 stanowią nowości. Według Polyrey kolekcja zawiera „wybuchową” mieszankę aktualnych trendów. Obejmują one dekory lastryko i mozaiki, a także imitacje materiałów o wyglądzie płyt OSB i korka.

Resopal: Collection 2024

Od połowy stycznia dostępna jest również nowa oferta produktów firmy Resopal. Również w tym przypadku kolekcja została rozszerzona o różne neutralne kolory i kolejną matową powierzchnię. Spośród 335 płyt w 149 jednolitych kolorach i 186 dekorach, 71 kolorów i dekorów to nowości. Szczególnie przyciągają wzrok powierzchnie Meran Oak, nowoczesna, ale rustykalna wersja dębu, oraz nowy jasny dekor wiązu Ventura Elm.

Coming soon: The Formica® Collection

Posiadająca swoje oddziały na całym świecie grupa Formica z siedzibą w Wielkiej Brytanii, do której należy Homapal, wprowadzi na rynek nową kolekcję w połowie marca. Eksperci Ostermann spodziewają się ponad 40 nowych produktów, a także zaoferują odpowiednie obrzeża z okazji wypuszczenia na rynek tej kolekcji.

Nowe obrzeża – kompleksowa obsługa

Ostermann oferuje stolarzom nie tylko największy w Europie asortyment obrzeży dostępnych od ręki, ale także odpowiednie materiały do profesjonalnej obróbki obrzeży: od szerokiej gamy środków czyszczących i klejów topliwych po artykuły do obróbki i organizacji pracy przy obrzeżach. Oznacza to, że wiele materiałów do konstrukcji mebli można zamówić z jednego źródła, oszczędzając czas i pieniądze.

ReklamaCzytaj dalej

Przegląd Meblarski

Fabryka Fey powiększy się o halę produkcyjną i biurowiec

Inwestycje

Dodane:

/

Fabryka łóżek i materaców firmy Fey buduje nową halę produkcyjną i budynek biurowy w Topolach w województwie pomorskim. Dzięki temu zwiększa swoją powierzchnię do 18 tys. m kw.

– Rozbudowa zakładu to kolejny etap strategii, skutkującej umacnianiem naszej pozycji na rynku, dzięki zwiększającej się liczbie zamówień – mówi Zbigniew Rogulski, dyrektor operacyjny w firmie Fey. – Wszystko to sprawia, że zamierzamy zwiększyć zatrudnienie. Poszukujemy ok. 70 osób, w tym pracowników produkcyjnych oraz biurowych.

Większa powierzchnia produkcyjna

Generalnym wykonawcą inwestycji jest WPIP Construction. Rozbudowywany kompleks zlokalizowany jest w podchojnickich Topolach (województwo pomorskie), w otoczeniu Borów Tucholskich. Na infrastrukturę składają się powierzchnie produkcyjne, biurowe i magazynowe.

Kompleks należy do spółki Fey, będącej częścią niemieckiej grupy kapitałowej FEY & Co. GmbH, jednego z czołowych europejskich producentów łóżek kontynentalnych.

Dzięki rozbudowie powierzchnia fabryki wzrośnie z 13,5 do 18 tys. m kw. Aktualnie powstaje dwukondygnacyjny budynek biurowy o powierzchni 500 m kwadratowych oraz nowa hala produkcyjna o powierzchni 4 tys. m kw. Będzie ona wyposażona w instalację fotowoltaiczną o mocy 50 kWp – z możliwością jej dalszej rozbudowy.

Zmiany już jesienią

Do zadań wykonawcy – WPIP Construction należy także budowa infrastruktury zewnętrznej, m.in. miejsc parkingowych.

– Dzięki umowie, którą zawarliśmy z renomowanym producentem łóżek i materaców, umacniamy się w czołówce generalnych wykonawców realizujących w Polsce inwestycje przemysłowe – mówi Janusz Signetzki, prezes zarządu WPIP Construction. – Cieszymy się, że możemy brać udział w rozwoju firmy Fey, która po rozbudowie zakładu będzie mogła jeszcze mocniej zaznaczyć obecność na rynkach europejskich. To nasz zaufany partner, z którym współpracujemy już od 2017 r.

Zakończenie inwestycji planowane jest na październik 2024 r.

Aktualnie firma Fey w Polsce zatrudnia 450 osób – dodaje Zbigniew Rogulski, dyrektor operacyjny w firmie Fey. – Jako grupa funkcjonujemy na zachodnim rynku meblowym od 1926 r. Jesteśmy bardzo dobrze odbierani przez tamtejszych klientów. Dzieje się tak dzięki odpowiednio dobranemu asortymentowi oraz jakości produktów. Obsługujemy nie tylko sklepy wielkopowierzchniowe, ale także małe, specjalistyczne. Świadczymy dla klientów biznesowych usługi, które odróżniają nas od konkurencji. W tak trudnych czasach jesteśmy firmą zwiększającą swoją sprzedaż.

Dobra współpraca
Fey to dostawca materaców oraz łóżek do wielu sieci meblowych w Polsce i w Europie, niesieciowych salonów oraz sklepów specjalistycznych. Spółka, która wcześniej występowała pod nazwą Fabryka Materaców Relaks, jest częścią niemieckiej grupy kapitałowej FEY & Co. GmbH, której know-how i doświadczenie sięga 1926 r. Obecnie to jeden z czołowych europejskich producentów łóżek kontynentalnych.

WPIP Construction to renomowany generalny wykonawca oraz projektant z ponad 30-letnim doświadczeniem, z dorobkiem kilkuset zrealizowanych inwestycji. Firma specjalizuje się w budowaniu i wyposażaniu obiektów zaawansowanych technologicznie, a także zrównoważonych, w których stosowane są rozwiązania spełniające wysokie standardy środowiskowe.Czytaj dalej

Przegląd Meblarski

Zielona energia w Schattdecor Polska

Zielona energia w Schattdecor Polska

Dodane:

/

Schattdecor Sp. z o.o., producent zadrukowanych papierów dekoracyjnych oraz folii preimpregnat, stawia na ekologię. Firma przeszła na energię elektryczną z wiatru i słońca. Energia dla Schattdecor będzie pochodziła z Farmy Wiatrowej Grabowo i Farmy Fotowoltaicznej Strzelino.

Od początku 2024 roku nowym dostawcą energii elektrycznej dla przedsiębiorstwa jest Grupa Polenergia, największa polska prywatna grupa energetyczna. W procesie powstania umowy wsparcia prawnego udzielił zespół z kancelarii Deloitte Legal, kierowany przez mec. Pawła Łączkowskiego. Ze strony Polenergii – Kancelaria DZP.

Kontrakt zabezpiecza 100% zużycia w Schattdecor Polska.

Firma Schattdecor Sp. z o.o. to renomowany producent zadrukowanych papierów dekoracyjnych oraz folii preimpregnat, tak zwanej Smartfoil. Produkty firmy znajdują zastosowanie w przemyśle uszlachetniania powierzchni płyt drewnopochodnych, wykorzystywanych w przemyśle meblarskim, w produkcji paneli podłogowych, paneli ściennych, drzwi, obrzeży i innych elementów wyposażenia wnętrz.

„Schattdecor rocznie przerabia ponad 2,5 miliarda metrów kwadratowych papieru.”

Główna siedziba firmy znajduje się w Thansau, w Niemczech. Grupa Schattdecor zatrudnia 3000 pracowników w 17 lokalizacjach na całym świecie. Schattdecor działa na polskim rynku od roku 1993. Zakłady znajdują się w Tarnowie Podgórnym, w województwie wielkopolskim oraz w Głuchołazach, w województwie opolskim. Firma oferuje wysokiej jakości dekory, zadruki cyfrowe.

Schattdecor
Główna siedziba firmy znajduje się w Thansau, w Niemczech. Grupa Schattdecor zatrudnia 3000 pracowników w 17 lokalizacjach na całym świecie. Na polskim rynku Schattdecor działa od roku 1993. Zakłady znajdują się w Tarnowie Podgórnym, w województwie wielkopolskim oraz w Głuchołazach, w województwie opolskim.

OZE dla Schattdecor
Stosowanie technologii opartych ma odnawialnych źródłach energii, w tym energii wiatru, energii wodnej, słonecznej, geotermalnej, a także energii pozyskiwanej z biomasy jest coraz bardziej powszechne. Takie rozwiązania są przyjazne środowisku, nie powodują jego zanieczyszczania i nie wyczerpują naturalnych zasobów. Przekładają się na oszczędności związane z korzystaniem z energii.

Schattdecor

Smartfoil Prime Collection miała premierę podczas Targów Meble Polska w lutym br. To kolekcja magazynowa 60 wzorów folii finisz, obejmująca standardy, bestsellery, wybrane nowości wzornicze oraz folie techniczne. Fot. Mat. Schattdecor

SchattdecorSchattdecor Sp. z o.o.
ul. Sowia 10, PL 62-080 Tarnowo Podgórne
Zakład w Głuchołazach, ul. gen. Andersa 1, PL 48-340 Głuchołazy
www.schattdecor.com
Instagram@schattdecorgroupCzytaj dalej

Przegląd Meblarski

Powrót bestsellerowej pilarki formatowej

kappa 450 x-motion

Dodane:

/

W 2001 roku austriacki producent obrabiarek do drewna, Felder Group, wprowadził na rynek swoją pierwszą pilarkę formatową kappa 450. Dzięki wyjątkowej wydajności, trwałej precyzji i nagradzanemu designowi, Kappa 450 zrewolucjonizowała rynek już w 2001 roku, stając się klasykiem. Ponad 20 lat od tego momentu, nowa edycja tej klasycznej pilarki formatowej, kappa 450 x-motion, kontynuuje tę tradycję, dostosowując się do współczesnych oczekiwań i imponując na każdym kroku.

Nowa kappa 450 x-motion zachwyca precyzyjnymi cięciami dzięki wyjątkowo lekko przesuwnemu stołowi formatowemu, wyposażonemu w niezawodny system prowadzenia „X-Roll”.

System ten wykorzystuje stalowe rolki ułożone naprzemiennie w formie „X”, co eliminuje obciążenia punktowe. Zgarniacze silikonowe oraz szczoteczki dla stalowych listew prowadzących zapewniają czyste i płynne prowadzenie, minimalizując gromadzenie się pyłu. Ergonomiczny uchwyt przy stole, z opcjonalnymi włącznikami dla piły głównej i podcinacza, doskonale integruje się, podnosząc komfort pracy. Dostępne są 5 długości stołu, obejmujące zakres od 2050 mm do imponujących 3700 mm.

Pracuje z różnymi średnicami pił

Szczególnie wartościowy jest dopracowany w najmniejszych detalach agregat pilarki. Podwójnie łożyskowany wał pilarki, osadzony w solidnej obudowie z szarego żeliwa, w połączeniu z podwójnym zawieszeniem zapewnia eliminację drgań i maksymalną stabilność.

Przenoszenie mocy z silnika na wał pilarki odbywa się bezstratnie dzięki wielorowkowemu paskowi napędowemu Poy-V. kappa 450 x-motion przygotowana jest do pracy z tarczami pił o średnicy od 250 do 550 mm, umożliwiając wysokość cięcia wynoszącą 155 mm. Trzy prędkości obrotowe (3500/4500/5500 obr./min) dostępne na monitorze pozwalają dostosować prędkość do średnicy stosowanej tarczy piły, a opcjonalna regulacja bezstopniowa obejmuje zakres od 2000 do 6000 obr./min.

Bezsmarowy system z gwarancją

Innowacyjny system „Easy-Glide” odpowiada za przechył agregatu pilarki. Wykorzystuje on wkładki z wytrzymałego tworzywa sztucznego, zastępujące tradycyjny smar. System jest odporny na pył, nie wymaga konserwacji, pracuje lekko i płynnie. Podwójnie zawieszony agregat jest prowadzony na zasadzie wymuszonej w półokrągłych kołyskach, eliminując luz i gwarantując precyzyjne cięcia. Producent udziela aż 6-letniej gwarancji na niezawodność tego systemu.

Bezpieczeństwo pracy

Optymalne odciąganie wiórów zapewnia zamknięta obudowa agregatu pilarki, skąd pył jest odsysany przez kanał odciągowy o Ø120 mm. Dodatkową warstwę bezpieczeństwa stanowi nowo opracowana osłona górna tarczy piły, ustawiana na wysokość i zdolna do pełnego odchylenia z pola pracy.

kappa 450 x-motion może być dodatkowo wyposażona w unikalny system bezpieczeństwa PCS®. Ten innowacyjny system eliminuje poważne zagrożenia podczas pracy, wykrywając je przed kontaktem z tarczą piły i szybko neutralizując sytuację. PCS® działa natychmiast po naciśnięciu przycisku, nie wymaga dodatkowej konserwacji, jest niezależny od zewnętrznych źródeł energii oraz nie jest wrażliwy na kurz i brud.

Wygodny stół roboczy wysięgnika

Stół wysięgnika oferowany jest w trzech wersjach: standardowej, z systemem „X-Roll” oraz systemem równoległoboku. Wersja standardowa posiada wymiar 1500 mm, a na życzenie może być wyposażona w wzorzec kątowy INDEX SYSTEM, umożliwiający szybkie i precyzyjne ustawienie przykładnicy poprzecznej pod wybranym kątem. Wersja z systemem „X-Roll” dodatkowo posiada listwę podporową, wyposażoną w ten system, dającą dodatkową powierzchnię do położenia materiału. Najwyższa wersja stołu wysięgnika, z funkcją równoległoboku, umożliwia przesuwanie całego stołu równolegle do przykładnicy, oferując pełną powierzchnię do położenia materiału. Dostępne są również różne opcje, takie jak elektroniczny wyświetlacz cyfrowy, elektromotoryczna przykładnica równoległa czy przykładnica z systemem „digi-compensation plus”, które ułatwiają codzienną pracę i zwiększają precyzję cięć.

kappa 450 x-motion to nie tylko nowoczesność, ale także bezpieczeństwo i niezawodność. Dzięki unikalnym rozwiązaniom i innowacyjnym systemom, ta pilarka formatowa dostarcza nie tylko doskonałych rezultatów, ale również zapewnia operatorowi komfort i bezpieczeństwo pracy.

Felder Group, kontynuując tradycję kappa 450, wprowadza na rynek maszynę, która spełni oczekiwania nawet najbardziej wymagających profesjonalistów.Czytaj dalej

Ostatnio dodane

Zapisz się do Newslettera!

Otrzymuj aktualizacje bezpośrednio do swojej skrzynki odbiorczej.

Wysyłaj mi Newsletter (w każdej chwili możesz zrezygnować z subskrypcji).

 

Zapisz się do Newslettera!

Na podany przez Ciebie adres e-mail będziemy wysyłać informacje o nowo wydanym numerze "Kuriera Drzewnego", nowych artykułach oraz o nowo dodanych ogłoszeniach

   

Tak, wysyłaj mi swój Newsletter! (w każdej chwili możesz zrezygnować z subskrypcji).