Wydarzenia
BUDMA nadchodzi wielkimi krokami
Międzynarodowe Targi Budownictwa i Architektury
W dniach 31.01 – 03.02.2023 r. w Poznaniu odbędą się Międzynarodowe Targi Budownictwa i Architektury BUDMA. Początek roku to doskonały czas na prezentację najnowszych propozycji producentów oraz dystrybutorów na kolejne dwanaście miesięcy.
Najbliższa edycja BUDMY odbędzie się pod hasłem: „WIEDZA, RELACJE, BIZNES”, które podkreśla ogromną wagę wymiany doświadczeń, aktualność poruszanej podczas targowych konferencji tematyki, ale także mocno zaznacza kluczowe znaczenie spotkań, fachowych dyskusji i zaufania w biznesie.
Integracja i prezentacja
Targi te to najważniejsze i najbardziej oczekiwane polskie wydarzenie integrujące międzynarodowe środowisko budowlane oraz prestiżowa przestrzeń do prezentacji najnowszych propozycji producentów i dystrybutorów zarówno branży budowlanej, jak i architektonicznej. Można będzie zapoznać się z ofertą w zakresie takich produktów, jak: okna, drzwi, bramy, fundamenty, ściany, stropy, posadzki, dachy, stal i kamień w budownictwie, materiały wykończeniowe, budownictwo eko i energooszczędne, maszyny, narzędzia czy sprzęt pomocniczy. Uzupełnieniem wystawy są maszyny, narzędzia i komponenty do produkcji okien, bram oraz fasad w ramach ekspozycji targów WinDoor-tech.
Dodatkowe wydarzenia
Podczas najbliższej edycji możemy spodziewać się ciekawego programu wydarzeń towarzyszących, m.in.: Forum Gospodarcze Budownictwa Build4Future, Forum Designu i Architektury D&A, a także strefy specjalne: Strefa Fachowca, Akademia Młodego Budowlańca, Budma Design, Arena Start-Upów, Strefa Eko-Trendy, Strefa Kobiet w Budownictwie.
Aktualności
Targi DREMA wyróżnione przez Federację EUMABOIS
Zgromadzenie Ogólne Europejskiej Federacji Producentów Maszyn do Obróbki Drewna EUMABOIS w piątek 27 września w Helsinkachzatwierdziło listę najważniejszych światowych wystaw obrabiarek do drewna, które zyskały rekomendację na rok 2025. Wśród 7 wyróżnionych imprez światowych znalazły się targi DREMA.
Targi DREMA przez latawypracowały sobie wysoką lokatę w rankingu największych i najważniejszych wystaw światowych maszyn, narzędzi i komponentów dla przemysłu drzewnego i meblarskiego. – Rekomendacja federacji EUMABOIS, którą otrzymują tylko wybrane wystawy, zaświadcza o jakości, prestiżu imprezy i jej znaczeniu na arenie międzynarodowej – podkreśla Andrzej Półrolniczak, dyrektor targów DREMA.
W Zgromadzeniu Ogólnym Europejskiej Federacji Producentów Maszyn do Obróbki Drewna EUMABOIS w Helsinkach Polskę reprezentują: Andrzej Półrolniczak – Prezes Zarządu Stowarzyszenia Producentów Maszyn, Urządzeń i Narzędzi do Obróbki Drewna DROMA oraz Tomasz Nieciąg, Sekretarz Zarządu Stowarzyszenia DROMA, prezes firmy ITA TOOLS.
Europejska Federacja Producentów Maszyn do Obróbki Drewna EUMABOIS to międzynarodowe stowarzyszenie, któreod ponad 60 lat aktywnie promuje europejski przemysł obróbki drewna na arenie międzynarodowej i działa w ochronie jego interesów.
Aktualności
DREMA 2024 silnym impulsem do rozwoju przemysłu drzewno-meblarskiego
Już po raz 40. specjaliści związani z branżą drzewno-meblarską spotkali się w Poznaniu, by zapoznać się z innowacyjnymi rozwiązaniami prezentowanymi podczas Międzynarodowych Targów Maszyn, Narzędzi i Komponentów dla Przemysłu Drzewnego i Meblarskiego DREMA. Najważniejsze targi drzewno-meblarskie w Europie Środkowo-Wschodniej, które odbyły się od 10 do 13 września 2024 roku, ponownie udowodniły swoją wyjątkową pozycję i rolę w wyznaczaniu kierunków rozwoju branży, oferując gotowe odpowiedzi na trapiące przemysł bolączki.
Około 400 firm i marek z 17 krajów przedstawiło swoją ofertę podczas jubileuszowej, 40. edycji Targów DREMA. Na stoiskach zaprezentowano mnóstwo zaawansowanych nowości technologicznych i rynkowych premier, których wdrożenie poprawi wydajność i jakość produkcji. Ekspozycja o powierzchni 20.500mkw (wzrost o 23 proc.) przyciągnęła szerokie grono ponad 11.000 profesjonalistów z sektora obróbki drewna i produkcji mebli. Wśród zwiedzających znaleźli się przedstawiciele 32 krajów, w tym liczna reprezentacja specjalistów z państw Europy Środkowo-Wschodniej.
– Tegoroczna jubileuszowa edycja Targów DREMA potwierdziła, że organizacja tak dużej imprezy targowej nie byłaby możliwa bez współpracy z wystawcami, partnerami targów, stowarzyszeniami, izbami i mediami. DREMA już dawno wyszła poza formułę klasycznych targów. Dzisiaj DREMA to także kongresy, konferencje, powierzchnie pokazowe, akcje charytatywne, konkursy. Ale przede wszystkim to miejsce spotkań branży drzewno – meblarskiej i czas dyskusji o przyszłości. Wszyscy razem kreujemy przyszłość branży – mówi dyrektor Targów DREMA Andrzej Półrolniczak.
Lekki powiew optymizmu
Braki surowca i skokowy wzrost jego ceny, zakłócenia w łańcuchach dostaw, nieporozumienia w kwestii certyfikacji drewna, rosnący niedobór odpowiednio wykwalifikowanej kadry – to tylko część problemów, z jakimi w ostatnim czasie muszą borykać się firmy zajmujące się obróbką drewna i produkcją mebli. Do tego dochodzi załamanie popytu na meble na kluczowych rynkach eksportowych. Szeroko o trudnościach i wyzwaniach stojących przed branżą drzewną dyskutowano podczas XI Kongresu Przemysłu Drzewnego KOOPDREW, który odbył się w przededniu Targów DREMA z udziałem około 150 uczestników, w tym wybitnego ekonomisty i kilkukrotnego ministra finansów, prof. Grzegorz Kołodko.
Jak wynika z prezentacji Tomasza Wiktorskiego, analityka z B+R Studio, przedstawionej drugiego dnia Targów DREMA podczas 9. edycji Ogólnopolskiego Kongresu Meblarskiego, w poprzednim roku wartość eksportu mebli wyrażona w euro co prawda nieco wzrosła, jednak wolumen eksportu od 2021 roku sukcesywnie spada. Jak podkreślił, ograniczenia podaży drewna, konkurowanie o surowiec z energetyką czy niekorzystny kurs złotego w odczuwalny sposób pogorszyły konkurencyjność polskiej branży meblarskiej na światowych rynkach.
Są jednak pierwsze sygnały ożywienia. Powoli poprawie ulega sytuacja w budownictwie. Rośnie liczba wydanych pozwoleń na budowę, co w pewnej perspektywie czasowej powinno pozytywnie wpłynąć na popyt wewnętrzny. Z badań wynika, że nastroje w branży meblarskiej mimo trudności w ostatnich miesiącach zauważalnie się poprawiły. Lepsza sytuacja w meblarstwie powinna wkrótce polepszyć też wyniki i nastroje w branży drzewnej. Ten ostrożny optymizm wyczuwało się na Targach DREMA również w rozmowach z wystawcami i zwiedzającymi, którzy z umiarkowaną nadzieją spoglądali w przyszłość.
Automatyzacja i robotyzacja panaceum na problemy branży
Odpowiedzią na wyzwania, z którymi boryka się branża drzewno-meblarska w dużej mierze stanowi robotyzacja i automatyzacja procesów technologicznych. Dlatego kierunki te dominowały zarówno na stoiskach wystawców, jak i na ekspozycjach specjalnych oraz w programie wydarzeń.
Najnowsze rozwiązania w zakresie automatyzacji i robotyzacji prezentowane były w obu działających na Targach DREMA fabrykach mebli przygotowanych przez Stowarzyszenie Producentów Maszyn, Urządzeń i Narzędzi do Obróbki Drewna DROMA, Wydział Leśny i Technologii Drewna Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu oraz Grupę MTP we współpracy z partnerami technologicznymi, firmami LazzoniGroup oraz INFOTEC Engineering. Zwiedzający mogli zobaczyć na żywo możliwości, jakie oferuje najnowocześniejsza technologia.
Elementem jednej z fabryki mebli na targach DREMA była cyfrowa stolarnia, która stanowi dowód, że robotyzacja i automatyzacja nie dotyczy tylko dużych firm meblarskich, ale coraz szerzej wchodzi również do małych i średnich zakładów, a także stolarni.
Działające na targach fabryki mebli oprócz walorów edukacyjnych miały też wymiar charytatywny, jako projekt DREMA Dzieciom. Wyprodukowane w trakcie wydarzenia meble (prawie 300 brył) zostały przekazane do Żłobka Samorządowego w Myślenicach, Młodzieżowych Ośrodków Wychowawczych w Kętrzynie i w Jastrowiu.
Forum Technologów
Nowoczesna produkcja mebli wymaga nowych kompetencji i umiejętności pracowników. Dlatego w tym roku po raz pierwszy na Targach DREMA zorganizowano cykl wydarzeń skierowanych do technologów przemysłu drzewnego i meblarskiego – Forum Technologów. W specjalnej strefie w pawilonie 6 odbywały się wykłady, których tematyka związana była z najnowszymi technologiami stosowanymi w przemyśle drzewnym i meblarskim.
Podczas wykładów można było m. in. dowiedzieć się, czy AI na produkcji istnieje i ma rację bytu, kiedy warto zdecydować się na robotyzację, ile trwa ten proces i jak go przeprowadzić nie paraliżując produkcji oraz co lepiej działa w meblarstwie – roboty czy koboty. W strefie tej technolodzy mogli się spotkać i wymienić swoje doświadczenia i jednocześnie zobaczyć na żywo, jak w praktyce najnowsze rozwiązania w zakresie robotyki i automatyki wdrażane są do produkcji mebli.
Zrównoważony rozwój w branży drzewno-meblarskiej
Podczas tegorocznego spotkania branży drzewnej zadebiutowała Strefa Zrównoważonego Rozwoju. Przez 4 dni odbywały się tu spotkania ze specjalistami i innowatorami związanymi z wdrożeniem ekologicznych i społecznie odpowiedzialnych rozwiązań dla przemysłu drzewnego. Prelekcjom tematycznym towarzyszyły prezentacje na żywo.
Targi DREMA również zadbały o swój ślad węglowy – nie tylko poprzez korzystanie z zielonej energii pozyskiwanej z instalacji wiatrowych działającej na jednym z pawilonów. Zorganizowano także 2. edycję projektu Las Dremy, którego celem jest zalesianie terenów dotkniętych katastrofą naturalną. Tegoroczne działania zostały przeprowadzone we współpracy z partnerem wykonawczym Posadzimy.pl – profesjonalnym organizatorem akcji sadzenia drzew w ramach działań CSR.
Zrównoważony rozwój to także dbanie o równowagę pomiędzy życiem zawodowym a prywatnym. O swoich doświadczeniach w tym zakresie dyskutowały kobiety związane z branżą meblarską, które spotkały się na Targach DREMA już po raz piąty. Spotkanie organizowane przez Ogólnopolską Izbę Gospodarczą Producentów Mebli oraz Grupę MTP mające charakter konferencyjno–networkingowy było czasem inspirujących wykładów i wartościowych dyskusji między liderkami biznesu meblarskiego, które zaowocowały nawiązaniem nowych relacji.
Nagrody dla najlepszych
Podczas Targów DREMA 12 produktów wyróżniono Złotymi Medalami Grupy MTP. Ponadto najlepsze rozwiązania z zakresu innowacyjności oraz działania na rzecz ekologii zostały dodatkowo nagrodzone tytułem Eco Prize i Grand Prix Grupy MTP.
Nagrodę Grand Prix Grupy MTP zdobył podcinak PCD do pilarek formatowych i panelowych firmy ITA TOOLS Sp. z o.o. Nagrodzony produkt wyróżnia do 50x dłuższa żywotność w porównaniu z podcinakiem HM, wyższa jakość dzięki innowacyjnej metodzie ablacji laserowej oraz najwyższe standardy produkcji gwarantowane przez nowoczesny proces produkcyjny.
Z kolei nagrodę Eco Prize Grupy MTP za najbardziej ekologiczny ze zgłoszonych produktów otrzymały frezy CX-SPEED Nesting firmy N-POL cuttingtools, zgłoszone przez N-POL Krzysztof Noga. Frezy te pracują z niezawodną jakością, przynosząc znaczne oszczędności w użytkowaniu na przykład poprzez redukcję zużycia energii. Frezy, dzięki minimalnej średnicy wytwarzają mniejszą ilość wiórów czyli przyczyniają się w znacznym stopniu do ochrony środowiska. Dodatkowo jest to w 100% produkt Polski. Pełna lista produktów wyróżnionych Złotym Medalem znajduje się na stronie www.drema.pl.
DREMA dla majsterkowiczów
Sporą część wystawy poświęcono pracom w drewnie, narzędziom ręcznym i elektronarzędziom. To gratka nie tylko profesjonalistów, ale też majsterkowiczów i miłośników DYI. Z myślą o nich powstała strefa DREMA Hobby, gdzie prezentowano narzędzia dla małych zakładów obróbki drewna i hobbystów,oraz Strefa Wiedzy przygotowana przez drewno.pl. W strefie DREMA Tools można było zapoznać z najnowszymi rozwiązaniami w zakresie narzędzi do obróbki drewna. Odbywały się tu także na żywo pokazy profesjonalnego serwisu pił tarczowych wraz z optyczną weryfikacją ostrzy.
Była też okazja, by przyjrzeć się pracy doświadczonych stolarzy. W ramach Akcji Renowacja na targach można było obserwować proces odnawiania zabytkowych mebli przez profesjonalistów z grupy Narzędzioholicy.pl z Mariuszem Płońskim na czele.
Ekspozycję wzbogaciły stałe elementy wystawy jak kreatywna przestrzeń do projektowania wyrobów z drewna oraz spotkań konsultacyjnych DREMA Design, strefa Strefa Parkietu Stowarzyszenia Parkieciarze Polscy, w której odbywały się pokazy i warsztaty parkieciarskie, Poligon Umiejętności Lakierniczych zorganizowany przez czasopismo Lakiernictwo Przemysłowe, Strefa Czystego Powietrza Magazynu Biomasa oraz Pokazy Wózków Widłowych na terenie zewnętrznym organizowane przez Toolmex Truck.
Emocji dostarczyłyMistrzostwa Polski we Wbijaniu Gwoździ oraz Mistrzostwa Polski w formule – Ojciec & Syn „Następne pokolenie”. Z kolei na wystawie prac nagrodzonych w konkursie Wyczarowane z drewna można było zobaczyć kunszt najmłodszych adeptów stolarskiego fachu.
DREMA 2025
Kolejna edycja Międzynarodowych Targów Maszyn, Narzędzi i Komponentów dla Przemysłu Drzewnego i Meblarskiego DREMA odbędzie się w Poznaniu od 9 do 12 września 2025 roku. Do końca września trwa specjalna oferta, w ramach której powierzchnię wystawienniczą na edycję 2025 można wynająć w cenach z roku 2024.
Aktualności
Pracownicy walczą z następstwami powodzi i wznawiają produkcję
Schattdecor w Głuchołazach
Zakład Schattdecor w Głuchołazach, jeden z kluczowych ośrodków produkcji firmy, został dotknięty przez powódź, która wyrządziła znaczne szkody. Dzięki ogromnemu zaangażowaniu pracowników i wsparciu lokalnej społeczności, główne prace porządkowe zakończono już w tydzień po tym katastrofalnym zdarzeniu.
Opr. W.M.
Codziennie ponad 160 pracowników Schattdecor angażuje się w akcję porządkową, często pracując na tzw. „drugiej zmianie”, po uporządkowaniu swoich własnych domów zniszczonych przez powódź. Jak podkreślają przedstawiciele firmy, wsparcie przyszło także ze strony lokalnych władz, straży pożarnej, policji oraz dostawców usług i sprzętu produkcyjnego, którzy zaoferowali swoich specjalistów oraz przyspieszone terminy napraw. Wiele słów otuchy i zapytań o możliwość pomocy napłynęło także od klientów Schattdecor. Firma kieruje szczególne podziękowania do wszystkich osób i instytucji, które w tym trudnym czasie okazały pomoc.
Wizytę w Głuchołazach złożyli właściciel firmy, Walter Schatt, wraz z AnjąSchatt-Steiner oraz Michaelem Thenem, członkiem zarządu. Już czwartego dnia po powodzi przybyli na miejsce, aby osobiście wesprzeć pracowników. Ich zapewnienia o bezpiecznych miejscach pracy oraz pomoc dla poszkodowanych napełniły załogę nową nadzieją i determinacją do działania.
Pomimo trudnych warunków, już w piątek, 20 września 2024 roku, Schattdecor wysłał pierwszą ciężarówkę z towarem z zakładu w Głuchołazach. Firma jest gotowa realizować zamówienia dla swoich klientów, a szczęśliwie tylko niewielka część gotowych produktów została uszkodzona przez wodę. Dokonano także szczegółowej inwentaryzacji stanów magazynowych, a zaktualizowane zestawienia pełnowartościowych produktów są już dostępne dla działów sprzedaży i obsługi klienta.
Równolegle, zakład Schattdecor w Tarnowie Podgórnym aktywnie wspiera prace administracyjne oraz produkcyjne, zwiększając swoje moce przerobowe. Od 23 września wszystkie maszyny lakierujące i przewijacze pracują tam 7 dni w tygodniu, aby pomóc w uzupełnieniu produkcji. Firma wyraża nadzieję na szybkie uruchomienie pierwszych linii produkcyjnych w Głuchołazach, w tym maszyn do konfekcjonowania, produkcji lakieru oraz folii.
Schattdecor udowodnia, że nawet w obliczu poważnych trudności, zespół potrafi zjednoczyć siły i szybko przywrócić zdolności operacyjne firmy, a wsparcie społeczności lokalnej i partnerów biznesowych jest kluczowe w trudnych momentach. Firma jest zdeterminowana, aby jak najszybciej wrócić do pełnej wydajności i zapewnić swoim klientom dostawy na najwyższym poziomie.
Technika, technologie, nowości
Narzędzia dla ciesielstwa i dekarstwa od firmy Nel-Tech
Nowoczesne technologie rzemieślnicze na Targach Cieśli w Chochołowie
Firma Nel-Tech, znana z dostarczania profesjonalnych narzędzi dla rzemieślników, zaprezentowała swoją ofertę podczas prestiżowych Targów Cieśli w Chochołowie. W trakcie pokazów fachowcy z NEL-TECH zaprezentowali najnowsze rozwiązania technologiczne, które z pewnością zainteresują zarówno cieśli, jak i dekarzy. Firma zapowiedziała także ambitne plany otwarcia w Nowym Sączu centrum szkoleniowego, które ma stać się kluczowym miejscem dla rozwoju młodych adeptów rzemiosła. Szczegóły w naszym artykule.
Krzysztof Marmuszewski, Współwłaściciel firmy, podczas Targów Cieśli w Chochołowie zaprezentował najnowsze osiągnięcia w dziedzinie narzędzi rzemieślniczych. Podkreślił, że Nel-Tech, działający na rynku od niemal trzech dekad, specjalizuje się w dostarczaniu wysokiej jakości narzędzi i maszyn, szczególnie do obróbki drewna. Firma oferuje szeroki asortyment produktów – od drobnych akcesoriów po zaawansowane maszyny ręczne oraz stacjonarne i lekkie sprzęty budowlane, które doskonale sprawdzają się nawet w najtrudniejszych warunkach pracy. NEL-TECHposiada również ostrzalnie pił widiowych i taśmowych – wąska i szeroka taśma. Firma skonstruowała maszynę i świadczy mobilny serwis na terenie całego kraju, polegający na kompleksowej regeneracji i wyobleniu kół głównych,wymianie łożysk oraz ustawianiu parametrów głowicy do prawidłowego i wydajnego cięcia w trakach szerokotaśmowych – mówi Sebastian Kozieł, główny kierownik i serwisant działu regeneracji traków. NEL-TECH oferuje także wynajem sprzętu budowlanego oraz agregatów prądotwórczych o mocy od 2 do 400 kW.
Mafell: niemiecka jakość
Jednym z kluczowych punktów prezentacji firmy Nel-Tech na Targach Cieśli były narzędzia renomowanych marek, w tym niemieckiej firmy Mafell. Jest to przedsiębiorstwo z 125-letnią tradycją, specjalizujące się w produkcji ręcznych maszyn dla cieśli i stolarzy, które wyróżniają się solidnością wykonania, niezawodnością oraz unikalnymi rozwiązaniami technologicznymi.
– Narzędzia firmy Mafell, takie jak pilarki tarczowe, łańcuchowe i strunowe czy strugi ciesielskie, są jedynymi w swoim rodzaju, dedykowanymi rzemieślnikom, którzy wymagają najwyższej precyzji i trwałości – podkreśla Łukasz Jedziniak, przedstawiciel firmy Nel-Tech. – To jedyne na świecie maszyny ciesielskie tego typu. Mafell istnieje na rynku od 1899 roku i jest rodzinną firmą zatrudniającą 400 osób.NEL-TECH z Nowego Sącza jest nie tylko dealerem marki Mafell, ale także jej partnerem, który jako jedyny w Polsce prowadzi autoryzowany serwis gwarancyjny i pogwarancyjny.
Max: japońska perfekcja
Na stoisku firmy Nel-Tech znalazły się także narzędzia japońskiej marki Max, która zaprezentowała innowacyjne rozwiązania w dziedzinie wysokociśnieniowych sprężarek, gwoździarek oraz wiązarek dla zbrojarzy. Max, obecny na rynku od 1942 roku, wyróżnia się perfekcją i jakością wykonania swoich produktów. W ofercie tej firmy znajdują się m.in. bezolejowe sprężarki na wysokie ciśnienie, specjalistyczne węże oraz gwoździarki.
W 1982 roku MAX wynalazł pierwszą na świecie gwoździarkę do dachów, która weszła na rynek USA pod inną marką. Jedenaście lat później firma wprowadziła na rynek europejski kompletną linię gwoździarek marki MAX, obejmującą gwoździarki sztyftowe, wykończeniowe, dachowe oraz do ram. Gwoździarki MAX to wytrzymałe, a jednocześnie lekkie narzędzia, zaprojektowane z wykorzystaniem wysoce innowacyjnych i opatentowanych rozwiązań.
Przykładowo, dzięki zastosowaniu technologii POWER LITE, narzędzia pneumatyczne tej marki działają przy ciśnieniu trzykrotnie wyższym od standardowych technologii, co sprawia, że są one 21% mniejsze i 34% lżejsze.
Mimo że urządzenia te wymagają użycia węża, klienci chętnie sięgają po produkty Max ze względu na ich moc, szybkość i niezawodność w każdych warunkach atmosferycznych, co pozwala sprostać oczekiwaniom nawet najbardziej wymagających użytkowników.
Na stoisku zaprezentowano także wiązarki dla zbrojarzy. Firma Max opracowała pierwsze zasilane bateryjnie narzędzie do wiązania prętów zbrojeniowych, które zrewolucjonizowało ten proces na całym świecie. Od 1990 roku, kiedy to MAX wprowadza na rynek, narzędzia Rebar Tying Tools stały się synonimem innowacji i niezawodności w dziedzinie wiązania prętów.
MAX nieustannie doskonali swoje technologie, czego efektem było wynalezienie modelu RB441T Twintier – wiązarki pracującej na podwójnym drucie. Dziś, będąc w ósmej generacji narzędzi, MAX jako jedyny producent stosuje technologię opartą na podwójnym drucie, co pozwala nie tylko na kilkukrotne zmniejszenie ilości drutu potrzebnego na każde wiązanie, ale także na znaczne przyspieszenie procesu przy zachowaniu odpowiedniej siły dociągu, niezbędnej dla zbrojarzy. Konkurencyjne rozwiązania opierają się na technologii pojedynczego drutu, która nie zapewnia już wystarczających rezultatów w porównaniu do nowoczesnych standardów ustanowionych przez MAX. W 2024 roku zaprezentowano najnowszy model RB443T, który kontynuuje tradycję innowacyjności i niezawodności marki, wprowadzając kolejne udoskonalenia technologiczne.
SPAX: łączy na lata
Spax to renomowana niemiecka firma, która powstała w roku 1967. Od ponad pół wieku specjalizuje się w produkcji innowacyjnych rozwiązań w zakresie łączenia drewna i materiałów budowlanych. Produkty Spax charakteryzują się najwyższą jakością, trwałością i innowacyjnymi technologiami, co sprawia, że są cenione przez profesjonalistów i hobbystów na całym świecie. Firma Spax oferuje szeroki asortyment wkrętów, śrub i innych rozwiązań łączeniowych, które spełniają najwyższe standardy jakościowe. Dzięki ciągłemu rozwojowi i doskonałej reputacji, Spax jest jednym z wiodących producentów w branży i cieszy się uznaniem klientów na całym świecie.
Wsparcie dla młodych rzemieślników
NEL-TECH aktywnie angażuje się w edukację młodych rzemieślników, wspierając Polskie Stowarzyszenie Dekarzy, oddział w Nowym Sączu. Firma planuje w przyszłości, podobnie jak Fakro i Blachotrapez, prowadzić szkolenia mające na celu propagowanie tradycyjnych technik rzemieślniczych, które są kluczowe dla utrzymania wysokich standardów w budownictwie.
Krzysztof Marmuszewski podkreśla, że konieczne są regulacje prawne w Polsce, które są niezbędne dla rozwoju budownictwa domów szkieletowych. Tylko poprzez odpowiednie regulacje można zagwarantować wysoką i jednolitą jakość polskich domów drewnianych. Dlatego należy podjąć wszelkie starania, aby nasi rodacy decydujący się na domy szkieletowe mogli cieszyć się zdrowym mikroklimatem w swoichwymarzonych domach, mikroklimatem spełniającym podstawowe normy.
Ujednolicenie norm i technologii budownictwa szkieletowego, gwarantować będzie jakość zgodną ze sztuką budowlaną, gdzie błąd w sztuce nie podlega przedawnieniu. Pozwoli to producentom gwarantującym jakość konkurować z nieakceptowalnym standardem budownictwa szkieletowego.
Brak regulacji prawnych pozwala na swobodne działanie w tej technologii, gdzie słaba jakość może negatywnie wpłynąć na marketing szeptany, co skutecznie będzie blokować wzrost liczby domów szkieletowych w Polsce.
Firma NEL-TECH zamierza także wspierać szkolnictwo, m.in. poprzez współpracę z Mieczysławem Homoncikiem, prezesem Polskiego Stowarzyszenia Dekarzy oddział Nowy Sącz, który to wspólnie z firmami Fakro i Blachotrapez oraz Prezydentem miasta Nowego Sącza, Ludomirem Handzlem, podejmują wszelkie starania, aby wprowadzić w szkołach zawodowych w Nowym Sączu profil dekarza i cieśli.
Działania te mają na celu zwiększenie dostępności do odpowiedniego wykształcenia i szkolenia w branży dekarskiej ciesielskiej, co przyczyni się do poprawy jakości usług świadczonych w sektorze budowlanym. Współpraca z doświadczonymi specjalistami oraz firmami branżowymi pozwoli na lepsze przygotowanie przyszłych profesjonalistów i podniesienie standardów w tej dziedzinie.
Bez inwestycji w młodzież nie ma perspektyw rozwoju budownictwa. Wspieranie edukacji i szkolenia młodych ludzi w branży budowlanej jest kluczowe dla zapewnienia przyszłego rozwoju i postępu w sektorze budowlanym. Inwestowanie w młodzież, umożliwiając im zdobycie odpowiednich umiejętności i kwalifikacji, nie tylko pomaga w podnoszeniu jakości usług budowlanych, ale także przyczynia się do tworzenia stabilnych fundamentów dla przyszłych inwestycji i rozwoju całej branży. Dlatego ważne jest, aby kontynuować inwestycje w edukację i szkolenia młodych ludzi, aby zapewnić dalszy rozwój sektora budowniczego w Polsce. – Bo rzemieślnik to skarb, warto, aby miał umiejętności, poparte wiedzą i doświadczeniem – mówi Marmuszewski, który przez ostatnie piętnaście lat budował domy w technologii CLT na terenie Niemiec.
Promocja rzemiosła
Udział firmy NEL-TECHna Targach Cieśli w Chochołowie, gdzie wspólnie wystawialiśmy się z Polskim Stowarzyszeniem Dekarzy, firmą Fakro i Blachotrapez, był doskonałą okazją do prezentacji oferty oraz nawiązania cennych kontaktów. Targi, których charakter był nie tylko regionalny, ale i ogólnopolski, przyciągnęły ekspertów i rzemieślników z całego kraju. Firma planuje kontynuować swoją obecność na tego typu wydarzeniach, podkreślając znaczenie rzemiosła i jego roli w nowoczesnym budownictwie. Krzysztof Marmuszewski podsumowując udział w targach, stwierdził: „Świetna impreza, regionalna pod kątem budownictwa, ale ogólnopolska pod względem asortymentu”.
To potwierdza, że udział w tego typu wydarzeniach jest ważny dla promocji firmy oraz budowania relacji z branżowymi partnerami z całego kraju.
Na zakończenie, firma NEL-TECH P.S.A. zaprasza do swoich oddziałów w Nowym Sączu, które dysponują łączną powierzchnią około dwóch tysięcy metrów kwadratowych. Nasze oddziały posiadają wszystko, czego potrzebują profesjonaliści działający w branży budowlanej.
Zapewniamy kompleksowe wsparcie, wysokiej jakości produkty oraz profesjonalną obsługę, aby sprostać oczekiwaniom naszych klientów. Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia nas i skorzystania z naszej oferty. Jesteśmy gotowi służyć pomocą i doradztwem w każdej dziedzinie budownictwa.
-
Aktualności2 tygodnie temu
Pracownicy walczą z następstwami powodzi i wznawiają produkcję
-
Aktualności6 dni temu
DREMA 2024 silnym impulsem do rozwoju przemysłu drzewno-meblarskiego
-
Aktualności5 dni temu
Stawiają kamień węgielny pod promocję drewna w Polsce
-
Aktualności5 dni temu
Targi DREMA wyróżnione przez Federację EUMABOIS
-
Technika, technologie, nowości1 tydzień temu
Inwestycje w suszarnie tunelowe i recykling surowców odpadowych to przyszłość ewolucji w branży drzewnej
-
Aktualności4 dni temu
Profesjonalne narzędzia do obróbki drewna teraz w zasięgu ręki!
-
Aktualności3 dni temu
Nowe regulacje dotyczące drewna energetycznego spotkały się z zadowoleniem branży
Komentarze