Connect with us
 



Aktualności

BUDMA 2022. Czas spotkać się z budownictwem!

Targi w Polsce

Dodane:

/

Kurier Drzewny

Cztery największe pawilony wystawiennicze Międzynarodowych Targów Poznańskich wypełnione zostaną budowlanymi nowościami, premierami rynkowymi i produktami, które wyznaczać będą trendy w 2022 roku! Już od 1 do 4 lutego startuje BUDMA – jedno z najbardziej liczących się wydarzeń branży budowlanej w Polsce i Europie. To już 30. edycja targów znanych i cenionych przez wykonawców, architektów, przedstawicieli handlu materiałami budowlanymi oraz inwestorów i deweloperów. Co zobaczymy, czego posłuchamy i dowiemy się w Poznaniu?

Czterodniowe spotkanie branży budowlanej w Poznaniu to przede wszystkim prezentacja najnowszej oferty produktowej, technologicznej i usługowej przygotowanej przez producentów oraz dystrybutorów niemal z całego przekroju budownictwa. To tutaj będziemy mieli okazję zobaczyć aż 26 laureatów prestiżowej nagrody Złotego Medalu MTP targów BUDMA. Warto zwrócić na nie szczególną uwagę, bowiem wyróżniają się pod względem technologicznym, jakości zastosowanych materiałów, wykończenia czy nietuzinkowego designu. Na stoiskach wystawców zobaczymy również szereg nowości i rynkowych premier.
– Początek roku to idealny czas na premiery rynkowe, wdrożenie nowych systemów, rozwiązań czy zaobserwowania najnowszych trendów oraz „dotknięcia” innowacyjnych technologii i produktów. Według zapowiedzi naszych wystawców zobaczymy ich w Poznaniu naprawdę sporo – mówi dyrektor targów BUDMA Marta Szydłowska.

 

Zobacz, poznaj, wypróbuj sam

BUDMA to także szereg interesujących wydarzeń towarzyszących, merytorycznych i praktycznych, gdzie zdobędziemy aktualną wiedzę i podniesiemy swoje kwalifikacje, tak dla wytrawnych fachowców działających w branży od wielu lat, jak i adeptów budowlanej sztuki. Już pierwszego dnia będziemy mogli zobaczyć najlepszych dekarzy „w akcji”, którzy pokażą swoje umiejętności podczas zawodów dekarskich. Organizowana przez Polskie Stowarzyszenie Dekarzy specjalna strefa prezentacyjno-pokazowa przyciąga uwagę dekarzy, cieśli i blacharzy nie tylko z naszego kraju. Z kolei dla monterów stolarki otworowej ważnym punktem będzie przestrzeń pokazowa organizowana przez Związek Polskie Okna i Drzwi, gdzie w ramach programu Dobry Montaż poznamy najnowsze techniki i systemy montażowe czy najodpowiedniejsze narzędzia. Z kolei parkieciarze skorzystają ze Strefy Podłóg i Warsztatów Parkieciarskich, w ramach której zobaczymy najlepszych fachowców prezentujących właściwe, najnowsze rozwiązania techniczne, a także samemu będziemy mogli wypróbować narzędzia czy prezentowane materiały. Wspomnieliśmy także o budowlanej przyszłości Polski – młodzieży szkolnej, która podczas targów pokaże swoją pasję do budownictwa w ramach 50. edycji Turnieju Budowlanego „Złota Kielnia”. Warto zwrócić na nich uwagę, bowiem już niedługo zobaczymy ich w ekipach budowlano-remontowych. Ciekawie zapowiada się także 1. edycja finału Ligi Mistrzów Operatorów Maszyn Budowlanych w ramach targów INTERMASZ towarzyszących BUDMIE. Jak zapowiada organizator wydarzenia, ma być to miejsce żywej integracji dynamicznie rozwijającej się społeczności, wymiany doświadczeń, spotkań biznesowych oraz prezentacji handlowych. Wśród zaproszonych gości pojawią się przedstawiciele operatorów maszyn roboczych, firm usługowych oraz reprezentanci wiodących marek.

 

Sięgnij po wiedzę

Podczas imprezy nie zabraknie również wielu ważnych, interesujących prezentacji i merytorycznych prelekcji. O najnowszych przepisach i zasadach bezpieczeństwa dowiemy się np. podczas Konferencji Naukowo-Technicznej „Bezpieczeństwo Pożarowe Obiektów Budowlanych”. Dwudniowa konferencja przybliży m.in. takie zagadnienia, jak: zachowanie konstrukcji podczas pożaru czy przygotowanie obiektów budowlanych do działań ratowniczo-gaśniczych. Szeroko o bezpieczeństwie będzie mowa także w ramach konferencji „Bezpieczeństwo pracy w budownictwie”, gdzie poznamy m.in. najnowsze przepisy i zalecenia. Wszystkich zainteresowanych budownictwem energooszczędnym już dzisiaj zapraszamy na XII Forum Budownictwa Pasywnego i Energooszczędnego oraz spotkanie z ekspertami tej, ciągle jeszcze nowej i rozwijającej się dziedziny budownictwa. „Nowoczesne technologie w budownictwie” to z kolei tytuł seminarium, które podejmie tematykę związaną z zastosowaniem nowoczesnych technologii w nowo powstających lub rewitalizowanych obiektach budowlanych. XIV Dzień Urbanisty – „W nowej rzeczywistości” to z kolei spotkanie i dyskusja urbanistów o najnowszych zmianach w przepisach, możliwościach planowania przy wykorzystaniu narzędzi online czy także obecnym trendom na rynku budowlanym i oczekiwaniom wobec urbanistów.

 

Spojrzenie OdNowa na architekturę

OdNowa: spojrzenie na budynek, dzielnicę, miasto. Taka idea przyświecać będzie dwudniowemu Forum Designu i Architektury D&A dedykowanemu architektom, projektantom, uczniom i studentom kierunków architektonicznych, designerom czy producentom poszukującym nowych trendów wokół innowacyjnych rozwiązań w obszarze szeroko pojętego projektowania przestrzeni. Na scenie forum pojawią się znawcy tematyki architektonicznej, którzy podejmą dyskusje nie tylko o najnowszych trendach w architekturze, ale przede wszystkim o ważnej roli architektów i projektantów w kreowaniu, renowacji czy rewitalizacji już zagospodarowanych obszarów miejskich i dostosowywaniu ich do wciąż zmieniających się oczekiwań mieszkańców oraz użytkowników przestrzeni miejskich. Podczas wykładu z udziałem gości specjalnych forum, architektów z utytułowanej Pracowni JEMS Architekci poznamy m.in. możliwości tworzenia przestrzeni bez budowania. Ciekawie zapowiadają się także wykład i dyskusja z Hubertem Trammerem, architektem i polskim przedstawicielem przy Nowym Europejskim Bauhausie, które dotyczyć będą nowego europejskiego Bauhausu a sprawy polskiej i możliwości adaptacji na rodzimym „podwórku”.

Reklama

Architektoniczne dyskusje obejmą również obszar rewitalizacji przestrzeni małych i średnich miast. Dyskusja zahaczy o tematykę tzw. slow cities i możliwości urzeczywistnienia idei spowolnienia poprzez odpowiednie działania architektoniczne czy urbanistyczne, ale także miast w stanie przejścia, które muszą znaleźć na siebie nowy pomysł po tym, jak przestają być znaczącymi ośrodkami przemysłowymi. Mniejsze przestaje zatem znaczyć gorsze, a zaczyna oznaczać inne, akuratne, zrównoważone, etyczne. O tym, jak projektować przestrzenie publiczne dla tego rodzaju ośrodków miejskich, a także o społeczno-kulturowym kontekście tych inwestycji, porozmawiamy z przedstawicielami i przedstawicielkami reportażu, architektury i urbanistyki, nauk społecznych: Katarzyną Cynką-Bajon (architektka, PL.architekci), Bartoszem Jaroszem (architekt, Neostudio Architekci), Filipem Springerem (reporter) i Agatą Stanisz (antropolożka, UAM). Dyskusję poprowadzi Maciej Frąckowiak (socjolog, UAM).

W podobnym tonie odbędzie się również debata „Przemiana materii – transformacje, przebudowy, renowacje”, która podejmie próbę odpowiedzi na pytania: jak powinniśmy przekształcać istniejącą tkankę, jacy gracze są i powinni być zaangażowani w ten proces i czy dysponujemy projektowym know-how oraz prawnymi narzędziami wspomagającymi prawidłową przemianę materii? O tych i innych aspektach przestrzennych transformacji rozmawiać będą: Małgorzata Tomczak, redaktorka naczelna czasopisma i portalu Architektura & Biznes, architekci: Jakub Szczęsny i Oskar Grąbczewski oraz dr hab. Arkadiusz Ptak, prezydent Pleszewa, samorządowiec naukowo zajmujący się rozwojem mniejszych miast i obszarów wiejskich.
Forum D&A będzie także miejscem prezentacji i przykładów udanych modernizacji czy adaptacji przestrzeni miejskich. Poznamy również laureatów konkursu „Szkice architektoniczne – stare po nowemu”, prac wykonanych przez uczniów oraz studentów kierunków architektonicznych. Swoje najciekawsze projekty i realizacje architektoniczne, w ramach projektu 1m/ARCH, zaprezentują pracownie oraz biura architektoniczne z całej Polski.

 

Musisz tam być

BUDMA to największe targi budowlane w Europie Środkowo-Wschodniej, znana i rozpoznawalna marka. Każda edycja przyciąga uwagę całego sektora budownictwa. Profesjonaliści, zarówno praktycy, jak i teoretycy, nie pozwalają sobie na pominięcie tego ważnego wydarzenia, które inspiruje i motywuje do rozwoju. W lutym zobaczymy także maszyny budowlane, pojazdy i sprzęt specjalistyczny na placu budowy w ramach interMASZ, jak również INFRATEC (rozwiązania dla budownictwa infrastrukturalnego).
Bilety są już dostępne on-line: tobilet.pl, więc warto zaplanować swój udział w wydarzeniu.

Cztery dni wystawy to przede wszystkim prezentacja najnowszej oferty produktowej, technologicznej i usługowej przygotowanej przez producentów oraz dystrybutorów niemal z całego przekroju budownictwa.

BUDMA: 1 – 4 lutego 2022 r., Międzynarodowe Targi Poznańskie
www.budma.pl
www.kongresbudownictwa.eu
www.forumdia.pl
#GotowiDoSpotkań; #targiBUDMA; #BUDMA

Zapisz się do Newslettera!

Na podany przez Ciebie adres e-mail będziemy wysyłać informacje o nowo wydanym numerze "Kuriera Drzewnego", nowych artykułach oraz o nowo dodanych ogłoszeniach

   

Tak, wysyłaj mi swój Newsletter! (w każdej chwili możesz zrezygnować z subskrypcji).

BUDMA 2022

  • Kurier Drzewny

    BUDMA to największe targi budowlane w Europie Środkowo-Wschodniej. Fot. Grupa MTP

  • Kurier Drzewny

    BUDMA to także szereg interesujących wydarzeń towarzyszących, merytorycznych i praktycznych. Fot. Grupa MTP

  • Kurier Drzewny

    Każda edycja przyciąga uwagę całego sektora budownictwa. Fot. Grupa MTP

  • Kurier Drzewny

    Każda edycja przyciąga uwagę całego sektora budownictwa. Fot. Grupa MTP

  • Kurier Drzewny

    Na stoiskach zobaczymy również wiele nowości i rynkowych premier. Fot. Grupa MTP

  • Kurier Drzewny

  • Kurier Drzewny
  • Kurier Drzewny
  • Kurier Drzewny
  • Kurier Drzewny
  • Kurier Drzewny
  • Kurier Drzewny

"Kurier Drzewny" Miesięcznik branży drzewnej, meblarskiej i leśnej. Jesteśmy obecni na rynku wydawniczym od 2008 roku. KONTAKT z nami: kontakt@kurierdrzewny.eu. Przeglądaj wydania Online: E-wydania. Reklamuj się u nas: Oferta www. Reklama w wydaniu drukowanym: Oferta. Artykuły w Kurierze Drzewnym: Artykuły.

Czytaj dalej
Reklama
Kliknij aby skomentować

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Aktualności

Współpraca Felder Group i EMC

Partnerstwo technologiczne

Dodane:

/

Kurier Drzewny
Od lewej do prawej: Alexander Felder (CMO Felder Group), Stephan Kuenzel (Productmanager Felder Group Automatic Machines), Alberto Stagni (współwłaściciel EMC), Lorenzo Baraccani (współwłaściciel EMC), Giulio Baraccani (współwłaściciel EMC), Ivano Coveri (CEO EMC), Tamara Felder (CMO Felder Group), Hansjoerg Felder (CEO Felder Group). Fot. Felder Group

Spółki Felder Group i EMC srl współpracują z powodzeniem od ponad dwóch dekad. Teraz obie firmy porozumiały się w sprawie głębszego partnerstwa technologicznego. Felder Group nabyła większościowy udział w EMC srl i tym samym włączyła EMC do swojej grupy przedsiębiorstw.

 
Szczególny nacisk położony jest na obszar technologii szlifowania. Felder Group i EMC oferują przyszłościowe i już sprawdzone rozwiązania w zakresie szlifowania we wszystkich obszarach wtórnej obróbki drewna. Od maszyny podstawowej, po innowacyjne rozwiązania indywidualne i produkty z najwyższej półki – w ramach partnerstwa klient otrzymuje wszystko, co jest niezbędne na każdym etapie łańcucha procesów w obszarze technologii szlifowania. Drugim ważnym obszarem zastosowania technologii szlifowania EMC jest obróbka metali, co wyraża się w szerokiej ofercie maszyn EMC.

 
Oferta produktów Felder Group w ostatnich latach znacznie się poszerzyła, a na pierwszy plan coraz częściej wysuwają się także indywidualne wymagania klientów i projekty specjalne. Jednocześnie wysoki popyt na różnych rynkach i polach wzrostu wymaga wspólnego powiązania potencjału badawczo-rozwojowego i produkcyjnego.

 
– Dla nas, jako dostawcy pełnego zakresu usług w obszarze wtórnej obróbki drewna, konsolidacja i integracja EMC w ramach Felder Group była logicznym i przyszłościowym krokiem. Dzięki EMC zyskaliśmy innowacyjnego partnera technologicznego, który dysponuje wszystkimi zdolnościami technologicznymi i miękkimi kompetencjami niezbędnymi do obsługi całego łańcucha procesów w segmencie szlifowania – mówi Tamara Felder, Chief Marketing Officer Felder Group.

 
Zakłady produkcyjne w Hall in Tirol i w Imola zostaną zachowane w całości. Ośrodek badawczo-rozwojowy oraz zakłady produkcyjne w Imola pozostaną na miejscu i będą w przyszłości rozbudowywane. Międzynarodowa sprzedaż i serwis w zakresie obróbki drewna w obszarze technologii szlifowania zostaną w dużej mierze przejęte przez Felder Group. Istniejące struktury sprzedaży spółek Felder Group i EMC zostaną utrzymane.

 
– Zespół EMC jest bardzo zadowolony, że doszło do połączenia z Felder Group i że położono duży nacisk na technologię szlifowania. Wyjątkowa okazja, aby pokazać nasze doświadczenie innowacyjność oraz móc w pełnym zakresie obsługiwać wielu klientów na różnych rynkach – stwierdza Ivano Coveri, CEO EMC.

 

Zapisz się do Newslettera!

Na podany przez Ciebie adres e-mail będziemy wysyłać informacje o nowo wydanym numerze "Kuriera Drzewnego", nowych artykułach oraz o nowo dodanych ogłoszeniach

   

Tak, wysyłaj mi swój Newsletter! (w każdej chwili możesz zrezygnować z subskrypcji).

Czytaj dalej

Aktualności

„Transformacja obróbki drewna”

LIGNA 2023: 15 – 19 maja, Hanower, Niemcy

Dodane:

/

Kurier Drzewny
Podczas wydarzenia zaprezentują się światowi dostawcy technologii dla branży. Fot. Materiały prasowe

Głównym tematem tegorocznej LIGNY jest „Transformacja obróbki drewna”, czyli przedstawienie realnych scenariuszy dla przemysłu drzewno-meblarskiego biorąc pod uwagę obecne i przyszłe kierunki rozwoju cyfryzacji, a także dostępne rozwiązania.

LIGNA odbędzie się w Hanowerze w dniach 15 – 19 maja br. pod hasłem: „Transformacja obróbki drewna” i obejmie takie tematy jak automatyzacja oraz cyfryzacja procesów, jak również zastosowanie nowych materiałów i technologii.

Wydarzenie pokaże, w jaki sposób można zoptymalizować wydajność, podwyższyć jakość i zrównoważyć rozwój obróbki drewna, na przykład poprzez uczenie maszynowe.

Cyfryzacja to kluczowa technologia postępująca, która powoduje fundamentalne zmiany w całym łańcuchu wartości obróbki drewna, zarówno w przemyśle, ale także w sektorze rzemieślniczym. Cyfryzacja, jako całościowy proces transformacji ewolucyjnej, ma produktywny wpływ na wszystkie obszary – od strategii, przez organizację produkcji i logistyki, po sprzedaż i obsługę posprzedażową.

LIGNA od lat towarzyszy rozwojowi branży. W tym roku temat „Transformacji obróbki drewna” konsekwentnie kontynuuje tematykę z 2019 roku, którą były „Zintegrowane technologie obróbki drewna – rozwiązania dostosowane do potrzeb” i 2017 r.

„Zintegrowana produkcja”. W trakcie targów można będzie odkrywać nowe technologie samodzielnie, jak również wziąć udział w hybrydowym zwiedzaniu z przewodnikiem, które odbędzie się w językach niemieckim i angielskim. Wydarzeniu towarzyszyć będą także specjalne formaty, pokazy i prezentacje.

Wiedza = udane inwestycje

Dla przedsiębiorstw rzemieślniczych zajmujących się obróbką drewna wdrożenie technologii cyfrowych to szczególne wyzwanie. Brak wiedzy technicznej w tym zakresie może szybko doprowadzić do trudności w integracji nowych technologii. LIGNA 2023 jest zatem odpowiednim miejscem do zdobycia podstawowej wiedzy potrzebnej do pełnego wykorzystania korzyści płynących z cyfryzacji. Kolejny ważny temat, który zostanie poruszony w Hanowerze to „Bezpieczeństwo danych”. Podobnie jak w przypadku każdego zarządzania cyfrowymi danymi, procesy transformacji w obróbce drewna także wymagają właściwej strategii bezpieczeństwa, aby zapobiec utracie czy wyciekom danych.

Istotne są również takie aspekty, jak: zapewnienie kompatybilności w celu zintegrowania istniejącego sprzętu oraz umożliwienie przesyłania danych i komunikacji między różnymi systemami.

Co jednak najważniejsze, transformację należy rozumieć również jako zmianę kulturową, w której przestrzenie dla procesów twórczych wciąż otwierają się przed ludźmi.

Szeroka oferta i światowe nowości

Wiodące na świecie targi przemysłu drzewnego i przetwórstwa drzewnego są wspólnie organizowane przez Deutsche Messe i VDMA Woodworking Machinery. Prezentuje całą gamę produktów i usług dla przemysłu pierwotnego i wtórnego – narzędzia, maszyny i systemy do produkcji niestandardowej i masowej, technologii powierzchni, produkcji płyt drewnopochodnych, technologii tartacznej, energii z drewna, elementów maszyn i techniki automatyki, a także maszyny i instalacje dla leśnictwa, obróbki drewna okrągłego i produkcji tarcicy.

Kto i gdzie – krótkie przypomnienie

• Narzędzia i maszyny do produkcji indywidualnej i masowej (hale 11 – 15, 27).
• Technologia powierzchni (hale 16, 17).
• Produkcja płyt opartych na drewnie (hale 26).
• Technologia tartaczna (hala 25).
• Energia z drewna (hale 25, 26, teren otwarty).
• Komponenty maszynowe i technologia automatyzacji (hala 16).
• Maszyny dla leśnictwa, obróbki kłód i produkcji tartacznej (teren otwarty P32 – 35).

Więcej informacji można uzyskać na stronie: www.ligna.de

Kurier Drzewny

W trakcie targów LIGNA można będzie znaleźć odpowiedzi na najważniejsze pytania, a dzięki konsultacjom ze specjalistami także rozwiązać rozmaite wyzwania i problemy produkcyjne. Fot. Materiały prasowe

Zapisz się do Newslettera!

Na podany przez Ciebie adres e-mail będziemy wysyłać informacje o nowo wydanym numerze "Kuriera Drzewnego", nowych artykułach oraz o nowo dodanych ogłoszeniach

   

Tak, wysyłaj mi swój Newsletter! (w każdej chwili możesz zrezygnować z subskrypcji).

Czytaj dalej

Aktualności

Bezpieczeństwo, efektywność energetyczna i automatyka

Schuko na targach LIGNA

Dodane:

/

Schuko
Zaprezentowana na poprzedniej LIGNIE nowa generacja worków filtrujących udowodniła cel firmy, jakim jest „Zero Emission”. To rozwiązanie pozwoliło na wyeliminowanie wszystkich cząstek stałych pyłu > 0,1 mikrometra z wydajnością 99,95 proc. Fot. Schuko

W trakcie tegorocznych targów LIGNA przyjrzymy się najnowszej ofercie firmy Schuko. Z rozwiązaniami z zakresu techniki filtracji i odciągu pyłów będzie można zapoznać się na stoisku D23 w hali 12.

Schuko

Podczas tegorocznej wystawy w Hanowerze na stoisku D23 w hali 12 firma Schuko pokaże szereg nowości oraz rozwiązań dedykowanych zakładom o różnej wielkości. Fot. Schuko

Firma wyprzedza swoje czasy

Podczas ostatnich targów LIGNA w Hanowerze firma Schuko zaprezentowała mobilny odpylacz z nową generacją membranowych worków filtracyjnych „Zero Emission”. Pandemia koronowirusa pokazała, że ​​wykorzystany w tym rozwiązaniu certyfikowany materiał filtracyjny doskonale nadaje się nie tylko do odpylaczy marki Schuko, ale także zapewnia ochronę przed wirusami. Ten specjalny materiał filtracyjny w jakości Hepa został przetestowany przez instytut badawczy DEKRA i certyfikowany do produkcji maseczek. Udowadnia to, że firma Schuko znacznie wyprzedziła swoje czasy. Co w tym roku zaprezentuje producent?

Na wystawie poznamy efekty postępów technologicznych, poprzez prezentację m.in. najnowszych ulepszeń odpylaczy serii Vacomat, a także nowo opracowanych klap izolujących wybuch z certyfikatem ATEX, który uzupełnia holistyczną, zgodną z normami koncepcję bezpieczeństwa rurociągów.

– Poza podstawowymi tematami biznesowymi skoncentrujemy się w tym roku na efektywności energetycznej i dotacjach, ochronie przeciwpożarowej i przeciwwybuchowej oraz przed hałasem, jak również automatyce – wyjaśnia Robert Marciniak z firmy Schuko Polska sp. z o. o.

Schuko 5.0

W trakcie hanowerskiego wydarzenia producent pokaże wiele możliwości oraz wskaże drogę do innowacyjnej techniki systemowej dzięki rozwiązaniom Schuko 5.0. Warto podkreślić, że optymalne odsysanie pyłu i wiórów zapewnia firmom lepsze wykorzystanie maszyn, zwiększoną produktywność, a jednocześnie zdrowe i bezpieczne warunki pracy. Producent wspiera zarówno mniejsze firmy, jak i zakłady przemysłowe, a także dostarcza kompletne rozwiązania systemowe oraz służy fachową radą. Oferowane systemy cechują się niezawodnością, a kompetentni i zaangażowani pracownicy świadczą doradztwo na najwyższym poziomie.

Asortyment produktów jest bardzo szeroki. Schuko oferuje zarówno stacjonarne urządzenia odpylające, takie jak systemy filtrów przemysłowych VALIDUS, jak też małe, mobilne, niedrogie urządzenia odpylające oraz mobilne i wydajne odpylacze z serii VACOMAT do instalacji w pomieszczeniach. Uzupełnieniem oferty są rębaki i brykieciarki, dzięki którym można zaoszczędzić sporo miejsca podczas składowania i ponownego wykorzystania energetycznego drzewnych materiałów odpadowych. Producent oferuje także różne rozwiązania wspierające przedsiębiorców podczas obróbki powierzchni, w tym m.in. systemy do odciągu mgły lakierniczej i ergonomiczne stoły szlifierskie.

Więcej informacji: www.schuko.de

Zapisz się do Newslettera!

Na podany przez Ciebie adres e-mail będziemy wysyłać informacje o nowo wydanym numerze "Kuriera Drzewnego", nowych artykułach oraz o nowo dodanych ogłoszeniach

   

Tak, wysyłaj mi swój Newsletter! (w każdej chwili możesz zrezygnować z subskrypcji).

Czytaj dalej

Aktualności

Tegoroczna wystawa interzum będzie wielka!

Międzynarodowe Targi Dostawców dla Przemysłu Meblowego oraz Wykończenia Wnętrz

Dodane:

/

Kurier Drzewny
Międzynarodowi wystawcy zaprezentują mieszankę o wyjątkowym zasięgu nowych technologii w odniesieniu do zrównoważonej produkcji, inteligentnych materiałów i powierzchni dekoracyjnych. Fot. Koelnmesse

W dniach od 9 do 12 maja 2023 roku targi interzum zaprezentują się ze świeżym rozmachem przed międzynarodową, profesjonalną publicznością jako aktywny kreator zmian kształtujący branżę pod hasłem „Shaping the Change”.

Kurier Drzewny

Tematycznie interzum zostały ponownie podzielone na trzy zakresy: Function & Components, Materials & Nature oraz Textile & Machinery. Fot. Koelnmesse

Po cyfrowej edycji interzum@home w 2021 roku, wiodąca w świecie międzynarodowa platforma branżowa ponownie odbędzie się na żywo w halach wystawienniczych w Kolonii. Decydenci, liderzy opinii, multiplikatorzy i kreatorzy trendów z całego świata dowiedzą się na miejscu o innowacjach i nowych produktach, zbiorą inspiracje, wzmocnią istniejące relacje biznesowe oraz nawiążą nowe kontakty z klientami. Organizatorzy spodziewają się ponad 1400 wystawców z około 60 krajów. Oznacza to, że interzum ponownie będzie imprezą na wysokim poziomie, który wyróżniał targi jeszcze przed pandemią. Obok wiodących na rynku firm swoje miejsce znajdą również przedsiębiorstwa pełne pomysłów i nowych idei. Międzynarodowi wystawcy zaprezentują mieszankę o wyjątkowym zasięgu nowych technologii w odniesieniu do zrównoważonej produkcji, inteligentnych materiałów i powierzchni dekoracyjnych. Jako dostawcy dla sektora wyposażenia wnętrz i siła napędowa innowacji dla branży meblowej podkreślą swoje znaczenie jako ważni partnerzy w rozwoju nowych produktów i trendów wzorniczych. Ta różnorodność sprawia, że na targach widoczne są nie tylko najnowsze materiały, tworzywa i procesy produkcyjne, ale także trendy i wizje projektowania przyszłych przestrzeni mieszkalnych. I tak ochrona zasobów, zrównoważony rozwój i pozyskiwanie surowców, odzyskiwanie energii oraz przetwarzanie odzyskanych surowców do ponownego wytwarzania materiałów o trwalszej przydatności, jak również rozwijająca się dziedzina living będą tematami, które odegrają ważną rolę.

Globalnie – temat przewodni „Neo-Ekologia”

W temacie przewodnim „Neo-Ekologii” targi skupią się w szczególności na tematach ochrony klimatu i planowania zorientowanego na przyszłość, ponieważ są one decydujące dla udanych innowacji w dłuższej perspektywie. Dzięki zrównoważonym produktom i procesom produkcyjnym wiele firm z branży dostawców dla przemysłu meblowego już dziś przejmuje odpowiedzialność społeczną. Dlatego też interzum ze wzmożoną siłą skoncentruje się na tych tematach, aby napędzać wspólny dialog, który doprowadzi do nowych rozwiązań.

Nowa struktura hal

Tematycznie wystawę ponownie podzielono na trzy zakresy: Function & Components, Materials & Nature oraz Textile & Machinery. Taka struktura zbliży do siebie uczestników łańcuchów i stworzy przejrzysty przegląd grup produktowych dla wystawców i odwiedzających. Jednocześnie nowy układ hal ma zapewnić większą efektywność. Celem jest jeszcze lepsze osobiste doświadczenie targowej atmosfery przez odwiedzających.

– Zbliżyliśmy zakresy tematyczne przestrzennie na naszym terenie, dzięki czemu odwiedzający będą potrzebować mniej czasu, aby dostać się z punktu A do punktu B, a tym samym będą mogli odwiedzić więcej wystawców. Po raz pierwszy zostanie też wykorzystana nowo wybudowana hala 1, w której będzie zakres Materials & Nature. Zaprezentuje się w niej wiele wspaniałych firm, w tym takie, które wcześniej miały stoiska w hali 6 – mówi z entuzjazmem Maik Fischer, dyrektor targów interzum. – Wystawa będzie realizować hybrydowe podejście do imprez targowych, czyli tradycyjnie silna fizyczna obecność na halach targowych w Kolonii zostanie uzupełniona interzum@home – atrakcyjną cyfrową platformą będącą wydarzeniem na żywo. Tworząc w ten sposób uzupełnienie kontaktu między wystawcą a odwiedzającym jeszcze przed targami, jak też po, stając się wartością dodaną.

Atrakcyjny program imprez

Zarówno hasło interzum „Shaping the Change” oraz globalny temat przewodni „Neo-Ekologia” zostaną podjęte również w różnorodnym programie ramowym na targach. Specjalne pokazy tematyczne – interzum Forum Trendów – pokażą, jak kreatywnie i elastycznie branża dostawców reaguje na wyzwania obecnych czasów. W kontekście centralnych trendów aktualne tematy branży meblowej i wyposażenia wnętrz zostaną zaprezentowane międzynarodowej publiczności branżowej również dzięki Scenie Trendów oraz Scenie Produktów, gdzie interzum zaoferuje dodatkowe możliwości prezentacji wystawców i produktów, jak również zostaną poruszone istotne dla rynku i designu tematy przyszłości.

Kurier Drzewny

Międzynarodowi wystawcy zaprezentują mieszankę o wyjątkowym zasięgu nowych technologii w odniesieniu do zrównoważonej produkcji, inteligentnych materiałów i powierzchni dekoracyjnych. Fot. Koelnmesse

Zapisz się do Newslettera!

Na podany przez Ciebie adres e-mail będziemy wysyłać informacje o nowo wydanym numerze "Kuriera Drzewnego", nowych artykułach oraz o nowo dodanych ogłoszeniach

   

Tak, wysyłaj mi swój Newsletter! (w każdej chwili możesz zrezygnować z subskrypcji).

Reklama
Czytaj dalej
Reklama

Targi


Targi branży drzewnej, meblarskiej i leśnej

9-12 maja 2023
interzum, Kolonia, Niemcy

15-19 maja 2023
LIGNA, Hanower, Niemcy

4-7 czerwca 2023
imm Cologne, Kolonia, Niemcy

12-15 września 2023
DREMA, Poznań

17-21 września 2023
M.O.W. Bad Salzuflen, Niemcy

Reklama

DREW-BUD

Nawrocki

Dodane w tym tygodniu


Zapisz się do Newslettera!

Otrzymuj aktualizacje bezpośrednio do swojej skrzynki odbiorczej.

Wysyłaj mi Newsletter (w każdej chwili możesz zrezygnować z subskrypcji).

 

Zapisz się do Newslettera!

Na podany przez Ciebie adres e-mail będziemy wysyłać informacje o nowo wydanym numerze "Kuriera Drzewnego", nowych artykułach oraz o nowo dodanych ogłoszeniach

   

Tak, wysyłaj mi swój Newsletter! (w każdej chwili możesz zrezygnować z subskrypcji).