Connect with us
 
Aktualności

BUDMA 2022. Budownictwo gotowe do spotkań!

Targi w Polsce

Dodane:

/

Kurier Drzewny

Targi w Polsce

Już ponad 300 wystawców zadeklarowało udział w przyszłorocznych targach budownictwa i architektury BUDMA. Powrót po „krótkiej przerwie” zapowiada się znakomicie – w Poznaniu będziemy mogli liczyć na prezentację kilkuset nowości i premier rynkowych, a spora część wystawców targów ubiega się także o przyznanie dla ich produktów prestiżowej nagrody Złotego Medalu targów BUDMA.

 
BUDMA 2022

 

Zaplanowana na 1 – 4 lutego 30 edycja targów BUDMA nabiera rozpędu. Na co możemy liczyć w Poznaniu?

– Spodziewamy się udziału około 600 firm z szeroko pojętego zakresu budownictwa. Targi tradycyjnie ułożone będą według tematycznych salonów. Zobaczymy silne reprezentacje firm z branży stolarki otworowej, dachów, ścian, stropów, posadzek, systemów wykończeniowych, rusztowań i szalunków, narzędzi i sprzętu pomocniczego, prefabrykacji czy także architektury miejskiej i rozwiązań smart home oraz smart city – mówi Dariusz Muślewski, dyrektor targów BUDMA. – Początek roku to idealny czas na premiery rynkowe, wdrożenie nowych systemów czy rozwiązań czy zaobserwowania najnowszych trendów oraz „dotknięcia” innowacyjnych technologii i produktów. Według zapowiedzi naszych wystawców zobaczymy ich w Poznaniu aż kilkaset! Najważniejsze jest jednak to, że cała branża budowlana jest gotowa do spotkań, a na te już dzisiaj serdecznie zapraszam! – podkreśla.

 

Reklama

Najlepsze praktyki

Targi to nie tylko możliwość bezpośredniego nawiązania relacji biznesowych na stoisku wystawcy, ale także szereg wydarzeń towarzyszących, które odbywają się na kilku płaszczyznach. Prawidłowe techniki montażu stolarki otworowej i najbardziej dopasowanych do tego zadania narzędzi zobaczymy w ramach akcji Dobry Montaż, Pokazy Sztuki Dekarskiej w tzw. pawilonie dachowym (pawilon nr 6 – przyp. red.) czy Strefa Podłóg i Warsztatów Parkieciarskich, na których zobaczymy najlepszych fachowców prezentujących właściwe, najnowsze rozwiązania techniczne w swoich branżach. Niezwykle ciekawie zapowiada się Strefa Testów organizowana przy współpracy z Grupą Prace Wykończeniowe. Tutaj, oprócz pokazów niezwykłych umiejętności Ambasadorów Grupy – znakomitych fachowców – będziemy mogli liczyć na szereg dodatkowych atrakcji, a także spotkać niecodziennych gości. Planowana jest także strefa pokazowa dla operatorów maszyn budowlanych w ramach odbywających się w tym samym czasie targów INTERMASZ/INFRATEC.

 

Poznaj, rozmawiaj, rozwijaj!

BUDMA obfitować będzie również w spotkania, których cele to podzielenie się wiedzą teoretyczną i zainicjowanie debaty o wyzwaniach ważnych dla budownictwa. Dzień przed rozpoczęciem targów, 31 stycznia, wystartuje dwudniowy Kongres Budownictwa Polskiego. W niezwykłej scenerii Sali Ziemi w obiekcie Poznań Congress Center spotkają się przedstawiciele sektora budownictwa i branż towarzyszących. Wydarzenie obejmie cykl debat, wykładów i obrad z udziałem liderów największych firm, naukowców i praktyków, decydentów oraz przedstawicieli sektora finansów, ubezpieczeń i administracji państwowej, mających realny wpływ na życie gospodarcze i społeczne naszego kraju.
 
– Dwa dni, pięć bloków tematycznych, kilkanaście debat z udziałem przedsiębiorców, top managerów, przedstawicieli świata nauki i administracji rządowej. Przedstawimy nie tylko największe problemy sektora budownictwa, ale także strategie współpracy, racjonalne rozwiązania i kierunki, które pozwolą nam na rzetelną realizację kontraktów. A to wszystko na bazie przepisów regulujących prawa i obowiązki strony zamawiającej i wykonawczej – mówi Jan Styliński, prezes Polskiego Związku Pracodawców Budownictwa, organizatora Kongresu Budownictwa Polskiego.
 
Poza sesjami obszarowymi odbędą się spotkania w formie okrągłych stołów, poświęcone kluczowym problemom branży budowlanej, tj. waloryzacji, zagrożeniu kumulacji robót budowlanych, nadzwyczajnym wzrostom cen materiałów budowlanych, kryzysowi na rynku pracy czy ograniczeniu finansowania inwestycji. Kluczową platformą dyskusji będzie Polski Pentagon Budowlany integrujący w osiąganiu konsensusu przedstawicieli rządu, samorządu, wykonawców, banków i ubezpieczycieli.
 
Forum Designu i Architektury D&A od 2-3 lutego będzie skupiało projektantów, uczniów i studentów kierunków architektonicznych, designerów i producentów poszukujących nowych trendów wokół innowacyjnych rozwiązań w obszarze szeroko pojętego projektowania przestrzeni. Swoje najlepsze i najciekawsze projekty zaprezentuje kilkadziesiąt biur projektowych w ramach przestrzeni 1m/ARCH, z kolei młodzi adepci sztuki architektury zachwycą nas innym spojrzeniem na architekturę ramach konkursu Szkice Architektoniczne: Stare po nowemu – rysunków wykonanych metodą tradycyjną. Spotkamy się także z wybitnymi przedstawicielami środowiska architektonicznego, którzy wezmą udział w debacie pt. OdNowa: spojrzenie na budynek, dzielnicę, miasto.

 

Musisz tam być

BUDMA to największe targi budowlane w Europie środkowowschodniej, znana i rozpoznawalna marka. Każda edycja przyciąga uwagę całego sektora budownictwa. Profesjonaliści, zarówno praktycy jak i teoretycy, nie pozwalają sobie na pominięcie tego ważnego wydarzenia, które inspiruje i motywuje do rozwoju. W lutym zobaczymy także prezentację maszyn i sprzętu pomocniczego na placu budowy w ramach targów INTERMASZ, materiałów i technologii dla budownictwa infrastrukturalnego – INFRATEC oraz nowe i ekologiczne rozwiązania branży kominkowej w ramach targów KOMINKI.

Reklama

 

BUDMA
1-4 lutego 2022,
Międzynarodowe Targi Poznańskie

Bilety na targi są już dostępne on-line: tobilet.pl
Więcej informacji:
www.budma.pl
www.kongresbudownictwa.eu
www.forumdia.pl

"Kurier Drzewny" Miesięcznik branży drzewnej, meblarskiej i leśnej. Jesteśmy obecni na rynku wydawniczym od 2008 roku. KONTAKT z nami: kontakt@kurierdrzewny.eu. Przeglądaj wydania Online: E-wydania. Reklamuj się u nas: Oferta www. Reklama w wydaniu drukowanym: Oferta. Artykuły w Kurierze Drzewnym: Artykuły.

Czytaj dalej
Reklama prenumerata
Kliknij aby skomentować

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Aktualności

DACH + HOLZ przełożony na lipiec

Targi w Europie

Dodane:

/

Kurier Drzewny
Nowa data targów DACH + HOLZ International to 5 - 8 lipca 2022 r. Fot. GHM

Niemiecki DACH + HOLZ International, planowany na luty 2022 roku, przeniesiono na lipiec. Trwająca pandemia koronawirusa oraz nieprzewidywalne warunki organizacji targów określone przez politykę rządu uniemożliwiają zaplanowanie tego wydarzenia. Z tego powodu organizatorzy i instytucje odpowiedzialne za wystawę jednogłośnie zgodzili się na przesunięcie terminu. Targi odbędą się w dniach od 5 do 8 lipca 2022 r. (wtorek – piątek) w Centrum Wystawienniczym w Kolonii.

 

Kurier Drzewny

Klaus Plaschka, dyrektor zarządzający GHM Gesellschaft für Handwerksmessen mbH. Fot. GHM

W porozumieniu i ścisłej współpracy z instytucjami odpowiedzialnymi za targi ZVDH (Centralne Stowarzyszenie Niemieckich Wykonawców Dachów) i Holzbau Deutschland (Związek Niemieckich Mistrzów Stolarzy) – GHM Gesellschaft für Handwerksmessen mbH postanowili przesunąć termin wydarzenia DACH + HOLZ International na lato 2022 r. W wyniku pandemii koronawirusa, zmieniających się wytycznych rządowych w ciągu ostatnich dni i tygodni, warunki dla udanej oraz luźnej imprezy handlowej, zaplanowanej na 15 – 18 lutego 2022 r., uległy dramatycznej zmianie.
– Obecnie nie można przewidzieć czy do lutego sytuacja się uspokoi. Naszym głównym celem było i pozostaje zorganizowanie DACH + HOLZ 2022, który obiecuje sukces wszystkim uczestnikom. Obecnie nie możemy już tego zagwarantować na pierwotnie planowany termin wydarzenia – wyjaśnia Klaus Plaschka, dyrektor zarządzający GHM Gesellschaft für Handwerksmessen mbH.
 
Biorąc pod uwagę trwającą pandemię koronawirusa, wystawcy mieli nadzieję na znalezienie niezawodnej alternatywy dla lutowej daty. Z dzisiejszej perspektywy, pomimo kompleksowej strategii higieny, praktycznie niemożliwe jest, aby wystawcy, ich pracownicy i usługodawcy zaplanowali swój udział w lutowych targach.
 
– DACH + HOLZ International to kluczowe spotkanie branżowe dla stolarzy i dekarzy, a zatem najważniejsze targi na świecie – mówią Dirk Bollwerk, prezes ZVDH i Peter Aicher, prezes Holzbau Deutschland. – Stoimy w obliczu wielkich zmian i wyzwań, które obejmują ochronę klimatu, zrównoważony rozwój, recykling, cyfryzację i utrzymanie wykwalifikowanej siły roboczej. Jako branża musimy wspólnie stawić czoła tym zadaniom i opanować je. Aby to zrobić, potrzebujemy wymiany doświadczeń i kontaktów twarzą w twarz. Przełożenie wystawy na lato zapewnia nam do tego bezpieczne ramy.
 

DACH + HOLZ International odbędzie się w Kolonii w dniach od 5 do 8 lipca 2022 r. z tą samą koncepcją hal (hale 6, 7 i 8) oraz rozległym, otwartym terenem i taką samą, jak planowano wcześniej, infrastrukturą.


 

Zapisz się do Newslettera!

Na podany przez Ciebie adres e-mail będziemy wysyłać informacje o nowo wydanym numerze "Kuriera Drzewnego", nowych artykułach oraz o nowo dodanych ogłoszeniach

   

Tak, wysyłaj mi swój Newsletter! (w każdej chwili możesz zrezygnować z subskrypcji).

Czytaj dalej

Aktualności

Targi ZOW 2022 przełożone na maj

Dodane:

/

Kurier Drzewny

W związku z obecną sytuacją koronawirusa i związanym z tym niepokojem w branży, ZOW – targi dostawców dla branży meblarskiej i wyposażenia wnętrz – zostały przełożone na 3 – 5 maja 2022 r.

 
ZOW od ćwierćwiecza jest wiodącym rynkiem B2B dla przemysłu meblarskiego. Wytwórcy produktów i komponentów do produkcji mebli oraz wyposażenia wnętrz przybywają do Bad Salzuflen co dwa lata, aby spotkać się z odbiorcami z branży meblarskiej, projektantami, rzemieślnikami, architektami i stolarzami.

 

Pierwotny termin w lutym

Ta popularna wystawa jest zarówno warsztatem kreatywnym, jak i wydarzeniem biznesowym. Składane są tu ważne zamówienia u dostawców dla branży meblarskiej w Niemczech i krajach ościennych. Pierwotnie edycję 2022 zaplanowano w Bad Salzuflen na 8 – 10 lutego. Dane liczbowe dotyczące koronawirusa w Niemczech i Europie stawiają przed branżą nowe wyzwania.
 
– Wśród firm rośnie niepewność czy udział w tym wydarzeniu byłby obecnie właściwym wyborem – mówi Matthias Pollmann, wiceprezes ds. zarządzania targami w Koelnmesse. – Kontaktujemy się z naszymi wystawcami, przedstawicielami branży i zwiedzającymi. Z rozmów wynika, że ​​większość z nich nie jest przygotowana na luty 2022 r. W obecnej sytuacji zarówno zwiedzający, jak i wystawcy mają wątpliwości czy ZOW może z powodzeniem rozpocząć się za kilka tygodni. Razem z Messe Ostwestfalen GmbH doszliśmy do wniosku, że nie możemy zaprezentować targów jako uznanego wydarzenia branżowego w pierwotnie zaplanowanych terminach, dlatego odkładamy je do maja 2022 r.
 
Jednocześnie wiceprezes zarządu targów podkreśla, że ​​decyzja ta nie ma wpływu na zaangażowanie Koelnmesse w ZOW. Profesjonalna wymiana i networking stanowią tu podstawę dla innowacji i rozwoju produktów. Mimo nowego terminu targi będą mogły po raz kolejny dostarczyć świeżych inspiracji dla firm z branży.
 

Zapisz się do Newslettera!

Na podany przez Ciebie adres e-mail będziemy wysyłać informacje o nowo wydanym numerze "Kuriera Drzewnego", nowych artykułach oraz o nowo dodanych ogłoszeniach

   

Tak, wysyłaj mi swój Newsletter! (w każdej chwili możesz zrezygnować z subskrypcji).

Reklama
Czytaj dalej

Aktualności

E-commerce B2B w branży meblarskiej – bezpłatny webinar OIGPM

Wiadomości OIGPM

Dodane:

/

Kurier Drzewny

Pandemia sprawiła, że digitalizacja biznesu przyśpieszyła, dotyczy to także sprzedaży business to business. Pod wpływem obostrzeń związanych z Covid-19, jedna trzecia firm zaczęła planować wprowadzenie e-commerce B2B lub przyśpieszyła jego wdrożenie. Jak wygląda digitalizacja sprzedaży business-to-business, będzie można dowiedzieć się 12.01.2022 r. podczas webinaru „E-commerce B2B – biznes w sieci. Perspektywa branży meblarskiej” Ogólnopolskiej Izby Gospodarczej Producentów Mebli i banku Santander.

 
Podczas spotkania specjaliści zaprezentują wyniki najnowszego raportu o e-commerce B2B w Polsce, ze szczególnym uwzględnieniem branży meblarskiej. Dowiemy się w jakim stopniu producenci mebli odczuli wzrost znaczenia kanału e-commerce w relacjach z klientami biznesowymi, na jakim etapie jest branża, jeśli chodzi o wdrożenia cyfrowych rozwiązań, oraz jakie trendy dominują w tym zakresie. Webinar pokaże też możliwe bariery, utrudniające wejście w e-commerce B2B, poziom kosztowy takich inwestycji, a także czy, według firm meblarskich, mogą istnieć wady tego typu rozwiązań. Na koniec spotkania będzie można skorzystać z możliwości zadawania indywidualnych pytań, podczas sesji Q&A.
 

Zgłoszenia prosimy przesyłać do:
Joanny Gruszczyńskiej, joanna.gruszczynska@oigpm.org.pl oraz Pauliny Świeżek, paulina.swiezek@oigpm.org.pl do 9 stycznia 2022 roku.


 
Spotkanie odbędzie się w formie telekonferencji z pomocą narzędzia zoom.us. Dostęp tylko dla osób zapisanych – poprzez udostępniony po rejestracji link.

 

Zapisz się do Newslettera!

Na podany przez Ciebie adres e-mail będziemy wysyłać informacje o nowo wydanym numerze "Kuriera Drzewnego", nowych artykułach oraz o nowo dodanych ogłoszeniach

   

Tak, wysyłaj mi swój Newsletter! (w każdej chwili możesz zrezygnować z subskrypcji).

Czytaj dalej

Aktualności

Targi meblowe w nowej rzeczywistości

Wiadomości OIGPM

Dodane:

/

Michał Strzelecki

Rozmowa z Michałem Strzeleckim, dyrektorem Ogólnopolskiej Izby Gospodarczej Producentów Mebli, na temat roli targów dla branży meblarskiej, najbardziej perspektywicznych kierunków eksportowych oraz wsparciu, na jakie mogą liczyć firmy z tego sektora planujące ekspansję zagraniczną.

Opr. (red)

 

Na ile pandemia zmieniła rolę targów w branży meblarskiej?

Michał Strzelecki: Ostatnie dwa lata dla polskich przedsiębiorstw meblarskich były okresem mierzenia się z nowym „przeciwnikiem”, wirusem SARS-COV-2. Wirusem, którego wcześniej nikt z nas nie znał, wirusem który nasz świat zmienił nie do poznania. Praktycznie z dnia na dzień musieliśmy na nowo nauczyć się zarządzać firmami, planować w bardzo niepewnych czasach, często nie wiedząc co przyniesie najbliższa przyszłość.
Miniony rok 2021 dał polskim firmom meblarskim dodatkowe nowe i nieoczekiwane wyzwania. Rosnące bardzo dynamicznie ceny surowców i materiałów, drożejąca energia i rosnące koszty płac postawiły wszystkich przedsiębiorców w bardzo trudnej sytuacji. Zbadany przez Ogólnopolską Izbę Gospodarczą Producentów Mebli wzrost cen surowców w połowie roku w przypadku mebli tapicerowanych sięgał aż 33 procent, a to nie był jeszcze koniec podwyżek. Do tego dołożyły się zaburzenia w łańcuchach dostaw u klientów w Europie Zachodniej i Stanach Zjednoczonych.
 
W tym trudnym dla wszystkich czasie inaczej zaczęliśmy podchodzić do targów. Pragnę w tym miejscu przypomnieć, iż zwłaszcza w roku 2020 praktycznie wszyscy organizatorzy targów na świecie musieli odwoływać swoje wydarzenia lub zmieniać ich terminy ze względu na obowiązujące wtedy obostrzenia sanitarne i zakazy przemieszczania się. Firmy zaczęły rezygnować z udziału w tych wydarzeniach biorąc pod uwagę wysokie koszty, a przede wszystkim możliwy brak klientów. Proszę zauważyć, że targi w naszej branży bardzo często mają zasięg międzynarodowy – zarówno patrząc na nie z punktu widzenia wystawców, jak i zwiedzających. W związku z tym niektórzy organizatorzy podejmowali próby przenoszenia swoich wydarzeń do sfery wirtualnej w całości lub części, tworząc w ten sposób spotkania hybrydowe. W moim odczuciu, niestety, te formy targów nie przyniosły wielkich sukcesów. Były jedynie pewnego rodzaju „awaryjnym” i tymczasowym rozwiązaniem.
 
Biznes, nie tylko meblarski, oparty jest na osobistych relacjach i długo jeszcze taki pozostanie. Ciągle, jako społeczeństwo, potrzebujemy osobistego kontaktu. Inaczej przebiegają rozmowy handlowe, kiedy partnerzy zasiadają przy jednym stole i prowadzą w sposób fizyczny negocjacje czy dyskutują o nowych wzorach mebli. Do tego targi dają tę przewagę, że można zaprezentować produkty w sposób namacalny. Niestety tego wszystkiego nie da się często osiągnąć za pomocą monitorów naszych komputerów, chociaż obecna z nami pandemia pokazała i niejako zmusiła również do takiej formy kontaktu z partnerami handlowymi.
Mijający czas i powolne oswajanie się z wirusem SARS-COV-2 pokazują słuszność powyższych stwierdzeń. Targi, które odbywały się w roku 2021, wróciły do swojej standardowej formy. Również rosnąca frekwencja odwiedzających pokazuje jasno, że wszyscy jesteśmy przywiązani do tej „starej” idei imprez, gdzie producenci mebli spotykają się z klientami.

 

Reklama

Jakie destynacje poleciłby Pan polskim wystawcom w roku 2022, którzy chcą zwiększyć sprzedaż na rynkach zagranicznych?

Michał Strzelecki: Jednoznaczna odpowiedź na to pytanie nie jest łatwa i uzależniona jest od wielu czynników – chociażby od tego, z jak dużą firmą mamy do czynienia, od jej strategii działania czy posiadanego doświadczenia eksportowego.
 
Dla firm mniejszych, zwłaszcza zaczynających sprzedaż na rynkach eksportowych, stosunkowo najłatwiejsza wydaje się być Europa. Bliskość tych rynków, zbliżona kultura czy klimat zdejmują z naszych barków wiele problemów logistycznych – związanych ze specjalnymi wymaganiami jakościowymi czy konstrukcyjnymi samych mebli. Należy się tylko zastanowić czy „Zachód Europy”, który jest znacznie bogatszy, ale np. dużo bardziej nasycony produktami meblarskimi, czy może jednak „Wschód Europy”, biedniejszy, ale, w moim odczuciu, łatwiejszy do stawiania pierwszych kroków. Ponadto różnorodność klientów – mam na myśli ich wielkość i potrzeby odpowiedniego potencjału do obsługi – również należy uznać za niewątpliwy atut Europy. Jednocześnie obsługa tych rynków i prowadzenie działań promocyjnych w wielu przypadkach – zwłaszcza w Europie Wschodniej – powinny generować niższe koszty. Rozważając natomiast sam udział w targach, to doskonałym „przetarciem” dla takich firm są chociażby MEBLE POLSKA, organizowane co roku na wiosnę w Poznaniu. To właśnie tu można z powodzeniem zaprezentować swoją ofertę nie tylko klientom z Polski, ale również z wielu rynków zagranicznych.
 
Inaczej wygląda sprawa w przypadku dużych firm. Te zazwyczaj mają już ugruntowaną pozycję na rynkach europejskich, czyli ich dynamiczny rozwój jest w pewien sposób ograniczony. Te firmy niejako skazane są na poszukiwania klientów na rynkach bardziej odległych. Jednym z takich kierunków są obecnie Stany Zjednoczone. Ze względu na sytuację polityczną klienci z tego kraju szukają aktywnie nowych dostawców, którzy są w stanie zapełnić lukę po meblach importowanych na ten rynek z Chin. Widzimy obecnie bardzo duże zainteresowanie Polską i naszymi produktami. Po części jest to zapewne efekt obecności na targach meblowych w High Point, gdzie Ogólnopolska Izba Gospodarcza Producentów Mebli wraz z Polską Fundacją Narodową zorganizowała prezentację siedmiu marek meblarskich na blisko 300 metrach kwadratowych. Stałej prezentacji, którą rozpoczęliśmy w roku 2020, towarzyszyły specjalna kampania promocyjna, a także działania doradcze ukierunkowane pod naszych partnerów projektu, prowadzone zarówno w kraju, jak i na terenie USA. Dzisiaj widzimy już tego efekty… Pierwsi klienci, którzy trafili na nasze stoisko, już wizytowali osobiście wystawców w Polsce, a obecnie, gdy powstaje ten tekst, trwają spotkania tych firm z jednym z największych dystrybutorów mebli w USA! Warto dodać, iż w najbliższych dniach rozpoczniemy nowy nabór firm chętnych do zaistnienia na tym potężnym rynku.

 

W jakiej mierze polskie firmy meblarskie mogą liczyć na wsparcie OIGPM w działaniach wystawienniczych?

Michał Strzelecki: Jednym z głównych celów działania OIGPM jest promocja eksportu. W tym zakresie dzieje się to na kilku płaszczyznach. Pierwszą z nich jest „edukacja”. Na kilkunastu, kilkudziesięciu wydarzeniach w ciągu roku, organizowanych głównie na targach MEBLE POLSKA i DREMA w Poznaniu, staramy się przekazać naszym firmom wiedzę o rynkach zagranicznych. Jak są zorganizowane, jaki posiadają potencjał oraz czy istnieją specyficzne wymagania techniczne i jakościowe – to kluczowe tematy poruszane podczas spotkań. Staramy się również zwracać uwagę na różnice kulturowe, czy chociażby na fakt, jak prowadzić rozmowy biznesowe. Wszystkie zagadnienia finalnie powinny dać firmom obraz tego czy dany rynek jest dla nich interesujący, czy też nie, i są niejako pierwszym krokiem przed podjęciem decyzji o wystawieniu się na targach.
 
Kolejnym ważnym elementem jest Katalog Eksportowy Polskiej Branży Meblarskiej. Co roku w naszym wydawnictwie swoje oferty prezentuje kilkadziesiąt firm. Katalog ten dystrybuowany jest bezpośrednio do klientów hurtowych na meble, jak również podczas najważniejszych dla branży targów zlokalizowanych w Polsce i poza jej granicami.
 
Ważnym elementem staje się również kojarzenie partnerów biznesowych – klientów na meble lub elementy meblowe – z członkami Izby. W ciągu roku spływa do nas kilkadziesiąt zapytań o konkretne możliwości biznesowe z całego świata. To również po części efekt kontaktów, jakie nawiązuje nasza Izba na branżowych targach zagranicznych.
 
Chciałbym również wspomnieć o najważniejszym projekcie, jaki prowadzi obecnie Izba na targach w High Point w USA. Od roku 2020 jesteśmy stale obecni na nich z polską ekspozycją mebli z siedmiu firm: Black Red White, Benix, Gala Collezione, Szynaka Meble, Raw, Zięta oraz Vzor. Wartość tego projektu przekroczyła dwa miliony złotych i odbywa się przy wsparciu Polskiej Fundacji Narodowej. To pierwsza tak duża i wspólna prezentacja branży na jednych z najważniejszych dla nas obecnie rynków eksportowych. W ciągu trzech edycji targów w High Point nasze stoisko odwiedziło już kilkuset klientów z USA i Kanady. To wielki sukces, który już przekłada się na bardzo konkretne spotkania biznesowe i rozmowy o potencjalnej współpracy.
 
Zainteresowanych rynkiem USA i udziałem w targach w High Point zapraszamy do kontaktu z Biurem Izby. Jeszcze w grudniu rozpoczniemy nabór firm na nową powierzchnię targową.

 

Zapisz się do Newslettera!

Na podany przez Ciebie adres e-mail będziemy wysyłać informacje o nowo wydanym numerze "Kuriera Drzewnego", nowych artykułach oraz o nowo dodanych ogłoszeniach

   

Tak, wysyłaj mi swój Newsletter! (w każdej chwili możesz zrezygnować z subskrypcji).

Reklama
Czytaj dalej
Reklama

Popularne w tym tygodniu

Zapisz się do Newslettera!

Wysyłaj mi Newsletter (w każdej chwili możesz zrezygnować z subskrypcji).

 

Zapisz się do Newslettera!

Na podany przez Ciebie adres e-mail będziemy wysyłać informacje o nowo wydanym numerze "Kuriera Drzewnego", nowych artykułach oraz o nowo dodanych ogłoszeniach

   

Tak, wysyłaj mi swój Newsletter! (w każdej chwili możesz zrezygnować z subskrypcji).