Jak informują organizatorzy targów LIGNA, mimo szeregu wyzwań, w tym rosnących cen energii, niedoborów materiałów i niepewności gospodarczej na wielu rynkach, przemysł drzewny na sześć miesięcy przed tą wystawą jest nastawiony pozytywnie. W listopadzie zarezerwowane było już 75 proc. powierzchni wystawienniczej na edycję 2023.
Organizatorzy wydarzenia poinformowali na początku listopada, że już około dwie trzecie stałych wystawców LIGNY potwierdziło swój udział w przyszłorocznej edycji, a 75 proc. proc. dostępnej powierzchni wystawienniczej jest już zajęte. Wystawa odbędzie się w dniach 15 – 19 maja 2023 r. w Hanowerze, w Niemczech.
– Pozytywny trend podkreśla znaczenie tych targów dla przedstawicieli branży drzewnej jako kluczowego miejsca networkingowego i platformy dla rozwoju oraz innowacji – mówi dr Bernhard Dirr, dyrektor zarządzający VDMA Woodworking Machinery Association, odnosząc się do wysokiego poziomu rejestracji. – Po czterech latach branża potrzebuje bezpośredniego kontaktu w Hanowerze. Tym bardziej cieszy fakt, że liderzy rynku podjęli już decyzję o zaprezentowaniu swoich innowacyjnych rozwiązań w trakcie kolejnej edycji.
W tym i przyszłym roku atrakcyjność LIGNY zostanie wzmocniona elementami cyfrowymi, które zaprojektowano w celu zwiększenia zasięgu imprezy – przed, w trakcie i po pokazie.
– Na podstawie aktualnego wskaźnika rezerwacji i naszych rozmów z ostatnich kilku miesięcy możemy potwierdzić wysoki poziom lojalności i zaangażowania naszych wystawców wobec targów, które dają im możliwość przeprowadzania pokazów na żywo – nie tylko maszyn i narzędzi, ale kompleksowych rozwiązań obejmujących wszystkie aspekty ich produktów i usług – dodaje Stephanie Wagner, zarządzająca projektem LIGNA. – Jesteśmy przekonani, że w ścisłej współpracy z wystawcami nadchodzące wydarzenie będzie po raz kolejny wiodącą, międzynarodową imprezą. Można będzie tu zobaczyć innowacyjne rozwiązania dla wszystkich etapów obróbki drewna, a także inne materiały, takie jak między innymi: tworzywa sztuczne, szkło, kamień i kompozyty.
Branża optymistyczna w związku z nadchodzącym wydarzeniem
– Dla nas, jako firmy HOMAG, LIGNA to wiodące targi i wyjątkowa platforma prezentacji innowacji wszystkim grupom docelowym – począwszy od rzemiosła, a skończywszy na przemyśle. Prezentujemy całe spektrum, od pojedynczych maszyn, po instalacje, oprogramowanie i usługi, a także otrzymujemy bezpośrednie informacje zwrotne od klientów i innych zainteresowanych – zapewnia Achim Homeier, starszy dyrektor ds. globalnego marketingu i zarządzania produktami w firmie HOMAG GmbH.
– Jako Grupa Kraft z niecierpliwością czekamy na to wydarzenie. Dla bezpośredniego kontaktu z klientami i możliwości zaprezentowania naszych innowacji – szczególnie w kontekście cyfryzacji i zrównoważonego rozwoju – LIGNA jest miejscem, w którym należy być – twierdzi Markus Hüllmann, dyrektor zarządzający Kraft Maschinenbau.
Dla Caroli Lenkewitz, zarządzającej marketingiem i komunikacją w Siempelkamp, osobiste spotkania są głównym celem tej wystawy:
– My w Siempelkamp czekamy na LIGNĘ 2023 z wielką niecierpliwością. Po tylu latach oczekiwania na powrót wiodących targów, będziemy mogli w końcu ponownie zaprezentować się klientom, partnerom i wszystkim zainteresowanym stronom. Dla nas ta impreza jest i pozostanie szczególnym miejscem spotkań, a także kamieniem milowym dla naszego rozwoju.
Oprócz możliwości nawiązywania kontaktów „twarzą w twarz” i prezentacji na stoiskach targowych, wydarzenie osiąga również wysokie wyniki, koncentrując się na bieżących imprezach w branży.
– Zrównoważony rozwój jest głównym tematem naszych czasów zarówno dla nas, jak i klientów. Wybierając „Cyfryzację” i „Drewno w Budownictwie” jako główne tematy, LIGNA 2023 zajmuje się ważnymi aspektami zrównoważonego rozwoju, prezentując nowe, innowacyjne rozwiązania, a tym samym potwierdzając swoją pozycję jako wiodących na świecie targów dla branży – zapewnia Klaus Kullmann, członek zarządu Jowat SE. – Dla nas te targi są idealną platformą do bezpośredniej wymiany z klientami i partnerami, dlatego cieszymy się, że po tak długim czasie wracamy na nie jako wystawca.
Dla Raphaëla Prati, dyrektora ds. marketingu i komunikacji Biesse Group, jako wiodących targów dla przemysłu drzewnego i przetwórczego, LIGNA jest imprezą obowiązkową:
– Jest ona innowacyjna, idzie z duchem czasu i potwierdza intencje firm w zakresie inwestowania w sektorze przemysłowym, mimo trudnych czasów, przed którymi stoimy. LIGNA z powodzeniem pozycjonuje się jako kluczowy punkt odniesienia dla światowego przemysłu drzewnego. Sukces opiera również na zdolności dostosowania się do zmian w branży co do najnowszych osiągnięć technologicznych. Aby podkreślić oferowane korzyści i możliwość zaprezentowania przez firmy efektów swoich inwestycji, ważne jest, aby targi nie tylko trwały 5 dni, ale żeby odbywały się na poziomie komunikatywnym przez 2 lata, z nową treścią i wykorzystując możliwości zarówno fizyczne, jak i cyfrowe.
Spotkania oraz wymiana doświadczeń i wiedzy
Oprócz prezentacji rozwiązań narzędziowych i maszynowych, w przyszłym roku odwiedzający targi będą mogli również spodziewać się dyskusji na temat bardzo istotnych wyzwań branżowych na LIGNA.Stage. Natomiast na LIGNA.Campus oferty edukacyjne i projekty badawcze przedstawią uczestnicy z sektora nauki i edukacji, a na LIGNA.Future Square powered by VDMA swoje pomysły biznesowe zaprezentują startupy z branży. W LIGNA.Recruiting profesjonaliści i firmy zaprezentują się na cyfrowym forum pracy oraz osobistej wymianie pomysłów.
– Po czteroletniej przerwie oczekujemy bardzo efektownej edycji w przyszłym roku. LIGNA 2023 będzie imprezą, której nie można przegapić – podsumowuje Stephanie Wagner.